Autor Wątek: Plany zakupowe  (Przeczytany 1958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Plany zakupowe
« dnia: Września 04, 2018, 05:33:02 am »
W tym temacie można wpisywać swoje plany zakupowe (dotyczące gier; ewentualnie konsol i akcesoriów) na najbliższy miesiąc lub dwa.

Nie chodzi tylko o wypisywanie gier, które na pewno kupicie. Bardziej o tytuły, które macie na oku i chcecie zagrać w najbliższym czasie. Temat ma służyć do uporządkowania myśli. A przy okazji można będzie wymieniać się opiniami (jeśli wątek się przyjmie).

No to do dzieła! :) Ja wpiszę się później.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2018, 07:08:37 am »
Bioshock Collection, Mass Effect Collection, Devil May Cry HD Collection, Dead Rising Collection, Ace Combat 5 i 6, Persona 1 i 2, Raw! Danger, amerykanski PSX z konwerterem NTSC->PAL.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2018, 18:27:40 pm »
Ja muszę w najbliższym czasie kupić kartę micro SD do Switch. Może zdecyduje się na tę:
https://allegro.pl/sandisk-ultra-200gb-micro-sdxc-uhs-i-100mb-a1-fv23-i7302595358.html#thumb/1

Z gier mam na celowniku Okami HD oraz Into The Breach. Chętnie przyjąłbym też w dobrej promocji INSIDE, The Banner Saga, Owlboya, Celeste i
Darkest Dungeon. Będę się poza tym przymierzał do zakupu PS4 Pro, ale pewnie poczekam do listopada/grudnia aż będą jakieś dobre promocje (wtedy lista gier do nadrobienia bardzo się poszerzy :D).

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #3 dnia: Września 04, 2018, 23:11:17 pm »
Na mojej liście zakupów jest chyba tylko Octopath Traveler. Nakręciłem się prologiem na eShopie niesamowicie, ale zakup przekładam na później, żeby nie zdupczyć aktualnych obowiązków.

Kusi mnie też PlejStacja. Nie miałem jeszcze konsoli Sony/MS w tej generacji, więc nadrabiania mam za dużo. Miałem w ogóle wywalone na granie przez dłuuugi czas, ale przez Switcha i BOTW miłość do dawnego hobby odżyła. Sama konsola Nintendo jednak mi nie wystarcza, za dużo sztosów powychodziło na te "większe" konsole...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #4 dnia: Września 05, 2018, 08:39:58 am »
U mnie na ten rok to może SCVI i raczej na bank RDR2. Najbardziej czekam na marzec i DMC5 oraz wiosenny Hollow Knight na PS4.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #5 dnia: Września 05, 2018, 08:47:11 am »
U mnie końcówka roku zajebiście sie zapowiada. Za chwile biorę pajonka, później RDR2, na słyczu leży i czeka Hollow Knight. Mniam.

A z innych rzeczy to planuje zmiane TV.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #6 dnia: Września 05, 2018, 10:24:34 am »
U mnie natomiast DLC Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country, Resident Evil 7 End of Zoe, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, zastanawiam się też nad The World Ends With You, Fallout 76  wszystko zależy od bety czy mi się spodoba, pograłbym w tego typu grę, przymierzam się też to zakupu PS4 Pro podobnie jak POK także będzie w co grać do końca roku, prawdopodobnie może jeszcze coś wpaść.   
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

Jacek84

  • Gość
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #7 dnia: Września 05, 2018, 16:07:08 pm »
DQXI, RDR2 i może SCVI, ale pewnie będzie gówniany, więc Mario Party.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #8 dnia: Września 05, 2018, 21:20:59 pm »
W piątek pajęczak, Read Dead Redemption 2, Remaster Dark Soulsów oraz masa indyków na switcha.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #9 dnia: Września 06, 2018, 11:14:17 am »
a no i PS4 Pro jak bedzie pozytywnie z nowa umowa w pracy.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #10 dnia: Września 06, 2018, 14:11:07 pm »
Battlefield odpadł, więc Red Dead na oku.

Następnie ciągle w myślach nowa konsola, wieczny dylemat czy one x czy switch.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #11 dnia: Września 06, 2018, 17:08:09 pm »
Każdy ma swoje przyzwyczajenia i preferencje growe, ale na chwilę obecną bardziej szedłbym w Switcha, wydaje się bardziej elastyczny w różnych sytuacjach i jest jednak powiewem świeżości w stosunku do kolejnej stacjonarnej skrzynki pod tv, a z tego co kojarzę grałeś/grasz głównie stacjonarnie. I jak nie miałeś do czynienia z grami Ninny to myślę, że warto sprawdzić, czy się przekonasz do pomysłu Japończyków na kolorowe gierki. Ponoć jak złapią za jaja, to nie puszczają szybko ;)

lupinator

  • Gość
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #12 dnia: Września 06, 2018, 17:44:28 pm »
Ja bym teraz poczekał z nową konsolą przynajmniej do lutego. Jakieś zapowiedzi, nowe generacje, może nowe edycje? Coś się będzie zmieniać.

Z moich planów growych to Spider-Man i Read Dead Redemption 2. Do tego podobieram pewnie coś z promocji steamowych, ale PCtowa kupka zaczyna przybierać chore rozmiary, mam wrażenie że nigdy nie ogram tego co nakupowałem. Od dłuższego czasu czaję się też na Dishonored 2 i Preya, ale czuję że nidgy nie jest dobry moment żeby to kupić. Bardzo nie chcę grać w pośpiechu bo czuję że to dwie wspaniałe gry.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #13 dnia: Września 06, 2018, 22:09:18 pm »
Następnie ciągle w myślach nowa konsola, wieczny dylemat czy one x czy switch.
Zrób sobie listę 10 najlepszych exów na obie konsole i zastanów się, w co byś chętniej zagrał. Inna sprawa, że na X1 wiele dobrych exów już raczej nie wyjdzie (zakładam, że MS skupi się na tym, by uderzyć z nową generacją, bo na tej jest i tak na przegranej pozycji), za to Switch ma jeszcze kilka dobrych lat przed sobą. Z drugiej strony GamePass jest super ofertą (choć i z tym chyba można poczekać do następnego Xa, bo obstawiam pełną wsteczną kompatybilność - MS chce stworzyć growego Netflixa, a na Netfixie też nie wszystkie filmy są super jakości ;)).

Z zakupem konsoli i tak warto zaczekać do okresu przedświątecznego.

Do tego podobieram pewnie coś z promocji steamowych, ale PCtowa kupka zaczyna przybierać chore rozmiary, mam wrażenie że nigdy nie ogram tego co nakupowałem. Od dłuższego czasu czaję się też na Dishonored 2 i Preya, ale czuję że nidgy nie jest dobry moment żeby to kupić. Bardzo nie chcę grać w pośpiechu bo czuję że to dwie wspaniałe gry.
Też mam masę gier kupionych na kompa, a jednak bardziej mnie ciągnie do Switcha... Już nawet nie inwestuję w gry na PC, mimo że właśnie na kompie są najlepsze promocje. Wypadałoby kiedyś ograć przynajmniej te najsmaczniejsze kąski.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #14 dnia: Września 06, 2018, 22:23:44 pm »
Każdy ma swoje przyzwyczajenia i preferencje growe, ale na chwilę obecną bardziej szedłbym w Switcha, wydaje się bardziej elastyczny w różnych sytuacjach i jest jednak powiewem świeżości w stosunku do kolejnej stacjonarnej skrzynki pod tv, a z tego co kojarzę grałeś/grasz głównie stacjonarnie. I jak nie miałeś do czynienia z grami Ninny to myślę, że warto sprawdzić, czy się przekonasz do pomysłu Japończyków na kolorowe gierki. Ponoć jak złapią za jaja, to nie puszczają szybko ;)
Potwierdzam. Jako wieczny nieposiadacz konsoli Nintendo, wróg handheldów itp. zostałem przez słycza kupiony.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #15 dnia: Września 06, 2018, 23:52:46 pm »
Switch mi się podoba, aczkolwiek głównie zelda mi podchodzi, no ale nie powiem, konsola jest świetna.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #16 dnia: Października 03, 2018, 11:20:05 am »
Na ten rok na pewno RDR2 oraz Spider-Man. Mam też ogromne zaległości w starszych tytułach na PS4, więc będę na bieżąco nadrabiać (na pewno GoW, seria Uncharted, Driveclub, Horizon: Zero Dawn, seria AC, Battlefield 1, Until Dawn). Zalogowawszy się wczoraj do PSN uświadomiłem sobie, że nie grałem na PlayStation od 2012 roku :D

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #17 dnia: Października 03, 2018, 13:19:44 pm »
Pod względem gier i konsol mam wszystko co mieć chciałem. Jedyna pozycja, która chodzi mi po głowie, to Vampyr. Ogrywałem na PCMR z tytułu kombo 4k + 60k/s,ale tak mi się podoba, że najpewniej będę chciał , aby moja kolekcję gier konsolowych zasiliła. :dance:

Jeżeli chodzi o inne tytuły, to nowy Asasyn + RDR II. Pod względem sprzętu, zastanawiam się czy moje GTX 1080Ti nie zamienić na RTX 2080Ti. Miałem możliwość na tym drugim ograć Battlefield V i różnica w stosunku do konsolowej wersji jest .... spora, to zbyt delikatne słowo. Niemniej póki hula mi niemal wszytko w 4k + 60 k/s, to wstrzymam się.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #18 dnia: Października 03, 2018, 15:45:35 pm »
Mam też ogromne zaległości w starszych tytułach na PS4, więc będę na bieżąco nadrabiać (na pewno GoW, seria Uncharted, Driveclub, Horizon: Zero Dawn, seria AC, Battlefield 1, Until Dawn).
Drivecluba można dostać nawet za 25 zł. Jeśli nie będzie za miesiąc w PS+, to biorę grę.

Za to PS4 Pro zamierzam kupić najpóźniej pod koniec listopada. Już się nie mogę doczekać :D

Teraz za to postanowiłem nadrobić parę tytułów ze Stema kupionych kiedyś tam w promocji. Zacząłem od pierwszego Wolfa (dodatek też mam).

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #19 dnia: Października 05, 2018, 12:45:34 pm »
Na ten rok na pewno RDR2 oraz Spider-Man. Mam też ogromne zaległości w starszych tytułach na PS4, więc będę na bieżąco nadrabiać (na pewno GoW, seria Uncharted, Driveclub, Horizon: Zero Dawn, seria AC, Battlefield 1, Until Dawn). Zalogowawszy się wczoraj do PSN uświadomiłem sobie, że nie grałem na PlayStation od 2012 roku :D

RDR II obowiązkowo. Jest spora szansa, że zostanie gra roku. Pająk jest śliczny i rewelacyjny przy tym. UD było swego czasu w plusie. Bardzo dobra gra. Aktualnie po licznych poprawkach nie hula w kinowym 24 k/s, więc można cieszyć oczy. Uncharted 4 to pozycja obowiązkowa. Jak chcesz kupić zremasterowaną trylogię (polecam), to po kilka miesięcy odstępu pomiędzy częściami, by nie czuć przesytu. B1 - kampania licha, ale multi znakomite.

GoW - tak jak U4, wspaniała, piękna produkcja. Dc warto jak najbardziej. Szczególnie teraz, gdy jest grą kompletna i kosztuje mniej niż duża pizza. Platynowałem aż furczało.  :grin:
Hori też bardzo dobrą gra jest. Z Asasynów polecam Orgins, do czasu najnowszej odsłony, jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza gra serii. Ty to masz zaległości  :P

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 03, 2018, 21:08:15 pm »
Z obecnych planów:

- kupić PS4 Pro najpóźniej w czarny piątek
- w najbliższych miesiącach zaopatrzyć się w Horizon, Driveclub i Dishonored II (te dwie ostanie chodzą bardzo tanio); Uncharted 4 już mam
- chcę kupić/dostać Smash Bros. Ultimate na święta
- poluję na Just Dance 2018 na Switcha (miejmy nadzieję, że po wyjściu nowej odsłony cena spadnie).
- mam zamiar ograć RDR2 w pierwszej połowie przyszłego roku (mam nadzieję, że do tego czasu popracują nad wersją na Prosiaka).

Na razie to tyle :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 20, 2019, 23:32:32 pm »
Z RDR2 na razie sobie jednak poczekam. Ale tego Drivecluba wypadałoby kupić.

No i w związku zapowiedzią darmowego DLC planuję w kwietniu lub maju nabyć Starlinka na Switcha. Biorąc pod uwagę, że gra jest sprzedawana razem z figurkami, to ceny są już znośne:
https://allegro.pl/kategoria/gry-na-konsole-nintendo-switch-256922?string=starlink&order=d&bmatch=nsort-digital-games-dict-v1-gam-1-3-0208

No a w czerwcu planuję dostać od żonki Super Mario Maker 2 na imieniny ;)

I to w sumie na obecną chwilę tyle. Za dużo zaległości, by więcej gier kupować. Choć znając życie coś tam na pewno w międzyczasie wpadnie.

funditto

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-11-2009
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 20, 2019, 23:43:40 pm »
Z pewniaków w marcu Yoshi, w czerwcu Super Mario Maker, a do końca roku Zelda i Pokemony

Oprócz tego być może Crash Team Racing i Astral Chain

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 21, 2019, 14:30:43 pm »
Nowości pozaliczane, więc czekam na nowego Mortala oraz Dejs Gon. No i rzecz jasna Błękitny Król niebawem pofrunie do Sekiro8)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 28, 2019, 06:01:20 am »
Bioshock Collection, Mass Effect Collection, Devil May Cry HD Collection, Dead Rising Collection, Ace Combat 5 i 6, Persona 1 i 2, Raw! Danger, amerykanski PSX z konwerterem NTSC->PAL.
narazie tylko to kupilem. Jak znajde dobra prace i place to pojda kolejne wplaty.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 28, 2019, 12:13:12 pm »
No to sporo grania przed Tobą :) Na samą kolekcję ME zejdzie Ci przynajmniej 100 godzin.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 28, 2019, 12:20:35 pm »
Licze wlasnie na spora dawke dobrego grania :naughty:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 28, 2019, 13:22:11 pm »
A ja ten rok zacząłem wyjątkowo spokojnie, jeśli chodzi o nowości. Do tej pory nie kupiłem żadnej. Z tych AAA co mnie interesują, a wyszły do tej pory wymienię: KH3, Metro Exodus, RE2 oraz AC7. Natomiast nie są to gry, za które byłbym gotów dać 250 zł na premierę, szczególnie w przypadku 20 letniego RE2 po liftingu.
W marcu wychodzi Sekiro i to jedyny tytuł tego kwartału, o którym rozmyślam pod kątem kupna na premierę. Jednak coś czuję, że skończy się tylko na rozmyślaniach.
Ostatnio koncentruję się głównie na kupowaniu starszych gier, na obecne lub poprzednie systemy. Dzięki temu mam już prawie skompletowane wszystkie pozycje na PS3360 jakie chcę mieć. Brakuje mi jeszcze może z 20-30 tytułów albo i mniej.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 01, 2019, 19:11:36 pm »
Metro Exodus to bardzo dobrzy przedstawiciel FPS. Kapitalnie wygląda, znakomicie brzmi. Gra się w niego niemal trzydzieści godzin. Warto wspierać twórców wg mnie. Na REmake też można się skusić na premierę. Skurczybykom wyszła ta gra świetnie.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Plany zakupowe
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 03, 2019, 11:58:35 am »
https://www.youtube.com/watch?time_continue=141&v=wdQ3NLwoFYY

Wydaje mi się? Czy o tej gierce niema tu tematu ?  :| :/  :-x