Autor Wątek: Next geny  (Przeczytany 2987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

windomearl

• Administrator
  • PIERESTROJKA
  • Reputacja: 246
  • You know Carcosa?
Odp: Next geny
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 29, 2018, 15:13:32 pm »
Ok.

POK

• Gagarin
  • Reputacja: 143
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 29, 2018, 20:24:24 pm »
4k będzie standardem na następnej generacji, ale to nie oznacza, że wszystkie gry będą w takiej rozdziałce chodzić.
Nintendo Network ID: Pok_pl

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 189
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 30, 2018, 11:00:59 am »
Zgodzę się. Już na tej standardem miało być 1080p, a jak się skończyło każdy wie. PS4 jeszcze jako tako się tej wartości trzymało i błękitna ekipa drwiła z zielonej konkurencji i ich 900p. Po kilku latach okazało się, że i konsola Sony z taka rozdzielczością się przywitała, czasami (i to w eksach) bywało jeszcze niżej (!) i to w 2017r.  :-x

Więc nie chce mi się wierzyć, że natywne 4k będzie zawsze i wszędzie standardem. Bedzie zapewne jak obecnie na One X, ale na większą skalę. Czyli sporo gier (więcej niż obecne) w 4k, ale też i niższe rozdzielczości nas odwiedzą.

Rzecz jasna wiele zależy od umiejętności twórców.

Parzcież jak taka Guerrilla Games i Niegrzeczne Psiaki dorwą się do Graj Stacji V to klękajcie narody. :o
Wiele od umiejętności ekipy będzie zależało, bo powiem wam, że wiele pięknych gier na One X działa w natywnym 4k - Destini II, czy Far Kraj Piąty, a są gry mniej efektowne wizualnie i z tym problem mają. Rzecz jasna królem tu jest RDR II, które wygląda nieprawdopodobnie, ma otwarty świat i działa w 4k.

Na przyszłej generacji bardzo chciałbym Wipeout zobaczyć. Omega Collection to tylko reedycja, ale to jedna z najpiękniejszych gier w jakie grałem w ostatnich latach, a ograłem wiele pozycji. Coś niebywałego - i przypominam, że to tytuł przeniesiony z poprzedniej generacji. 

Nie chcę z tego tematu wojenek robić, ale każdy, kto twierdzi, że GTS/Dc jest najlepiej wyglądającą grą wyścigową na PS4, powinien zagrać w to cudo. Zresztą ekipa z Digital Foundry także stwierdziła, że to ścisła czołówka gier na Pro, a kombo 4k i 60 k/s dopełniają całości.

No i ciekawy jestem tych remasterów wszelakich. Już bowiem w kuluarach mówi się o RDR II w 2020r. na piątce, a jestem przekonany, że powtórzą zagrywkę z GTA V, bo to łatwy i ogromny pieniądz.

andryush

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 111
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 30, 2018, 11:13:44 am »
Panowie, olać 4K, 60 klatek musi wrócić na konsole! Nie zdawałem sobie z tego sprawy, ale niedawno pogrywając trochę na PC, byłem w stanie poczuć różnicę między stabilnymi 30, a pływającymi 50-60 klatkami, i to jest zauważalna różnica. Nawet mimo tego że framerate czasami spadał do 45, gra i tak była znacznie przyjemniejsza niż w tych 30 klatkach. Najlepszą opcją dla gracza będzie kontynuowanie trendu z obecnych wersji Pro i One X - na start dwa tryby do wyboru i każdy gra w to co mu pasuje bardziej.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 30, 2018, 11:24:49 am »
4k nie oleją przez marketing. Nie po to Sony dłubie przy 4k tv by wypuszczać konsolę, która nie współgra z tym, a gracze.... wiadomo.
Byle byłoby ładnie i płynnie.

Oczywiście, że animacja dla komfortu gry jest ważniejsza. Ja grając w Nioh, czy FF XV zawsze wybierałem tryb wydajności, bo na te trzydzieści ciężko było patrzeć mając do wybory kilkanaście, czy kilkadziesiąt klatek schodowych więcej.

Nie raz o tym na GameOnly pisałem. Gdy kupiłem Asasyna Unity, czy Wieśka Trzeciego na blachę i konsolę, to różnica w jakości samej grafiki nie była aż tak wielka. Wiadomo - ostrzej, więcej detali, ale raczej trzeba było się przypatrzyć. Natomiast wystarczył jeden ruch gałką, by przekonać się ile klas dzieli te gry.

becet coś tam kiedyś w temacie The Last of Us przekonywał użytkowników, że woli trzydzieści klatek, bo wystarczy.
No oczywiście, ze stabilne wystarczy, ale płynne sześćdziesiąt jest o kilka klas wyżej :puppy-eyes:

Ja w Nioh na ponad sto godzin rozrywki tylko kilkukrotnie 4k włączyłem dla sprawdzenia i by wyjść z tego wracając do tych okolic sześćdziesięciu, bo różnica to jednak niebo, a ziemia. Podobnie w God of War było, ale tu już podczas eksploracji, szachownica leciała, bo jednak widoki bajeczne, a Nioh to grafika z przedziały 5-7/10 jednak niezależnie od trybu.

Chyba, ze dzięki zapasowi mocy obliczeniowej dadzą wybór 4k, a fHD i płynniej.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 30, 2018, 11:36:07 am »
No z tym marketingiem jest tak, ze już Prosiak miał być 4K, a jak jest każdy wie. Myślę że śmiało mogą to powtórzyć na kolejnej generacji, i nikt za bardzo narzekać nie będzie. Czyli np standard 4k 30fps, a jak ktoś chce lepszy fps, szachownica i 60 klatek.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 30, 2018, 11:47:30 am »
To byłoby dobre. Byleby tylko nie skończyło się na 4k w remasterach. Ale w takie Horizon Zero Dawn w 4k+60 k/s bym pograł. :roll:
Jeszcze kilkanaście miesięcy gdybania przed nami.

Moldar

• Łajka
  • Reputacja: 99
Next geny
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 30, 2018, 13:12:00 pm »
Prosiaka od początku zapowiadali jako szachowe 4k tak btw.

Opcja szachowe i 60, a natywne i 30 brzmi fajnie. Ale i tak deweloperzy będą robić co chcą.

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 30, 2018, 14:06:50 pm »
Wiesz, ja mam wrażenie, że to info o szachownicowym 4K to informacja bardziej dla wtajemniczonych, bo oficjalnie było że PS4 Pro wspiera dynamiczne i natywne 4K + upscale do 4K. Więc przekaz raczej ogólny - 4K bez wdawania się w detale.

https://youtu.be/Cz8wCc36GDA?t=112

Wszystkie szachownice to w zasadzie renderowanie połowy rozdzielczości docelowej, więc jeśli next gen będzie w stanie osiągnąć natywne 4K w 30 klatkach, to imo szachownicowe 4K w 60fps powinno byc jak najbardziej osiągalne. Pytanie tylko, czy algorytmy szachownicowego skalowania są na prawdę tak skomplikowane, że studia mogą nie chcieć się w to bawić?

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 30, 2018, 19:05:45 pm »
Już teraz sporo gier na One X to natywne 4k i 30 k/s. Niektóre gry (Motorsport 7) wyglądają kapitalnie i oferują 4k i 60 k/s.
Więc skoro taka maszyna w 2017r. i rok później taka jakość osiąga, to nie może być, aby za 4 lata grało się w gorszej opcji.

Opcja szachownica i 60 k/s brzmi rewelacyjnie. Ale pewnikiem pójdą w detale, jakość i 4k + trzydzieści.

POK

• Gagarin
  • Reputacja: 143
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 06, 2018, 15:34:18 pm »
Xbox Scarlett ma zostać oparty o technologię AMD. Celem 4K i 60 fps w każdym tytule
Nowa konsola Microsoftu ma zadebiutować w 2020 roku i będzie oparta na technologii AMD (AMD Zen 2 + nowa generacja GPU od AMD). Celem korporacji jest osiągnięcie rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę w każdym tytule.

Xbox Scarlett ma zadebiutować w dwóch wersjach – tańszej (skupionej na chmurze) oraz normalnej (standardowa konsola), jednak w obu wypadkach streaming odegra znaczącą rolę. Firma chce rozszerzyć cyfrową dystrybucję, wprowadzić wiele zmian w Windows Store oraz Xbox App, by jeszcze bardziej scalić wszystkie usługi.

Microsoft podobno nie zapomina również o Wstecznej Kompatybilności – nowa generacja otrzyma pełne wsparcie propozycji, więc bardzo możliwe, że od początku otrzymamy dostęp do wielu tytułów.
https://www.ppe.pl/news/127887/xbox-scarlett-ma-zostac-oparty-o-technologie-amd-celem-4k-i-60-fps-w-kazdym-tytule.html

Jeśli będą dwie wersje to droższa zapewne za 499$, jeśli chcą uciągnąć 4k i 60 fpsów.
Nintendo Network ID: Pok_pl

andryush

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 06, 2018, 17:22:18 pm »
Xbox One też był oparty o chmurę... :lol: :lol: :lol: :lol: