Autor Wątek: Wii - Temat ogólny  (Przeczytany 282265 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 15, 2005, 10:44:01 am »
Cytat: "CassSept"
Już pojutrze konferencja Ninny przed E3 no i prezentacja Revo :?

Wierzę, że Ninny użyje kung-fu, przejmie moc przeciwnika (PS3 i X360) i uderzy w jedno jedyne miejsce, które położy konkurencję na łopatki. Do boju Ninny!

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 15, 2005, 11:40:10 am »
Mam nadzieje,ze BIG N nas zaskoczy i pokaże cos zaskakującego!Jednak trzeba pamietać,ze bez wsparcia 3rd party developers zadna rewolucja nie uratuje Nintendo!! :cry:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 15, 2005, 11:50:19 am »
heh, Nintendo Devolution ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 15, 2005, 12:08:22 pm »
Cytat: "Duch"
Mam nadzieje,ze BIG N nas zaskoczy i pokaże cos zaskakującego!Jednak trzeba pamietać,ze bez wsparcia 3rd party developers zadna rewolucja nie uratuje Nintendo!! :cry:

Przykład N64 i GC zdają się nie potwierdzać twojej teorii. Powtarzam jeszcze raz: Ninny nigdy jeszcze nie miało strat na swojej konsoli stacjonarnej. A że nie zarabia tyle na niej co Sony - co z tego?

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 15, 2005, 12:12:07 pm »
no też prawda!!jakis czasem temu czytałem nawet,ze Nintendo nie zarabia duzo mniej niz Sony,ktore oprocz konsol sprzedaje tez telefony,sprzet RTV i AGD oraz ma własną wytwornie filmową-ale czy to prawda to nie wiem!!!!

Tarniak

  • Gość
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 15, 2005, 12:15:54 pm »
Castor - to prawda. W przeciwieństwie do posiadającego podobne udziały w rynku Microsoftu, nie dokłądała do tego marasu. Ale każda instytucja niecharytatywna jest nastawiona na jak największe zyski, a o ile wiem, Ninny nie robi konsol tylko dla glorii :D dlatego uważam, że przyda im się jakaś rewolucja.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 15, 2005, 12:29:31 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
A że nie zarabia tyle na niej co Sony - co z tego?


no tak, przecież oni robią to z dobroci serca  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 15, 2005, 12:34:51 pm »
@ kun & TNW - Panowie, spróbujmy popatrzeć na to heretycznie - a co jeśli Ninny nie robi tego dla jak największego zysku? Bzdura? Niekoniecznie. Firma oczywiście musi przynosić pieniądze. Po co? Amerykanin odpowie - aby mieć jak największy zysk. A co odpowie Japończyk? Firma ma przynosić pieniądze aby istnieć, i aby ludzie mogli w niej pracować. Może na nippon.pl walnąć artykuł o japoński Kiraetsu. Firma w KKW to miejsce spotkań ludzi, to jakby druga rodzina, dodatkowa forma organizacji życia społecznego. Głupie?   Nie, poprostu inne.
Kun, nie musisz być tak sarkastyczny - nie mówię, że Ninny nie robi tego dla pieniędzy, bo takie stwierdzenie to głupota. Ale jeśli w pogoni za jak największym zyskiem miałaby ucierpieć firma, ludzie w niej pracujący - moim zdaniem Ninny do tego nie dopuści.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 15, 2005, 12:38:24 pm »
bredzisz stary (tylko mi się tu nie obrażać - szacun) ;)

Tarniak

  • Gość
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 15, 2005, 12:39:48 pm »
Ok, wszystko OK, ale za darmo konsol nie rozdają ani też po kosztach :wink:. A poważnie, rozumiem, Twój punkt widzenia, ale pomijając tradycje - to wciąż jest przedsiębiorstwo, które swoje profity zgarnia. Jasne - robią to z pasji i z pasją, ale to wciąż jest robione dla pieniędzy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 15, 2005, 12:39:59 pm »
Cytat: "kun"
bredzisz stary (tylko mi się tu nie obrażać - szacun) ;)

Radzę poczytać trochę o japońskiej kulturze organizacji, potem pogadać trochę z Japończykami. Natomiast ty nie bredzisz - ty poprostu mówisz jak rasowy Amerykanin. Szacun.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 15, 2005, 12:49:30 pm »
panie Castor (Castro??) - prawa rynku wszedzie działają tak samo - słabi toną i tyle. jeśli chcesz do czegoś dojść, to musisz w kieszeń schować ideały tak niestety jest ... wiem, wiem jak to jest u Nich ...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 15, 2005, 12:51:19 pm »
Cytat: "kun"
panie Castor (Castro??) - prawa rynku wszedzie działają tak samo - słabi toną i tyle. jeśli chcesz do czegoś dojść, to musisz w kieszeń schować ideały tak niestety jest ... wiem, wiem jak to jest u Nich ...

Ano właśnie nie działają. Fajnie byłoby mieć uniwersalne prawa, które możnaby stosować do wszystkiego. Ale takich nie ma. A o prawach rynku to mogą chrzanić na wykładach z makroekonomii, która z zarabianiem pieniędzy (biznesem) ma BARDZO mało wspólnego.

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 15, 2005, 13:00:00 pm »
Ja się zgadzam z Castorem!Nintendo to firma z tradycja,która na pierwszym miejscu stawia fanów potem pieniądze(możliwe,ze się myle)wydaje mi się,ze Nintendo wszystko zawsze będzie robić po swojemu nie zwracając zbyt duzej uwagi na zarobki!Podkreskam jednak,ze moge się mylić!!!!!!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 15, 2005, 13:03:29 pm »

Blotniaks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 15, 2005, 13:14:08 pm »
Dla wszystkich osob co lubia sie klocic.. polecam oblukac historie nintendo mojego autorstwa dostepna w naszym serwisie www.swiatn.pl -->dzial retro. Moze wtedy co niektorzy zobacza.zrozumieja podejscie Nintendo do calego rynku jak i pojedynczego fana. Nintendo zawsze podazalo wlasnym szlakiem kierujac sie swoja polityka i idealami jak widac przez pryzmat tych wszystkich lat obecnosci NINTENDO na rynku (rok zalozenia 1889!) polityka ta przynosi efekty. Przyslowiowa ''innosc'' jest teraz w modzie ludzie pragna czegos innego niezwyklego, moze i rewolucyjnego. Czasami prosty pomysl poddany odpowiednij realizacji (przyklad Ipoda najlepiej sprzedacy sie odtwarzacz mp3 na swiecie)  moze dac gigantyczny sukces marketingowy i rynkowy. Wiadomym jest ze firma produkuje sprzety/ prowadzi swoja dzialalnosc dla zysku, jednak nie wkladajac w to serca, pasji efekty dzialalnosci takiej firmy moga byc marne.

btw kun argument Bredzisz stary jest niklym argumentem

btw2 to co castor ma w podpisie:
Silny człowiek nagina rzeczywistość do własnych celów. Ladnie dopasowuje sie wlasnie do Nintendo. --> Silna firma umie naginac rzeczywistosc dla wlasnych celow.
Blotniaks twoj przyjaciel jak go widza dziewczyny jezdza inaczej

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 15, 2005, 13:21:50 pm »
no tak ... tylko że czasy romantyzmu budów już powoli mijają!
 w branży musowa jest hekatomba i ta nadejdzie (prędzej czy puźniej)
 proces ten trwa już od jakiegoś czasu, a jego pierwszą ofiarą została Sega, kolej na Nintendo. ewolucja, a potem rewolucja ...

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 15, 2005, 13:23:26 pm »
Castor widze,ze masz dobry gust ten pad jest wypasioy,sama konsola też wygląda nawet spoko-oby to był prawdziwy wygląd!!!

Blotniaks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 15, 2005, 13:36:43 pm »
Przyklad segi jest kompletnie nietrafiony. Poczynania segio na rynku gier byly bledne juz duzo wczesniej przed jej upadkiem angazowanie sie w roznego rodzaju nietrafione/pozbawione sensu projekty. Konsole Segi przynosily od dawien dawna straty sega probowala dzialac na roznych plaszczyznach rynku niestety im sie to nie udalo.  No i jeszcze ten ''wspanialy'' marketing Segi smiech na sali. Nintendo posiada bardzo mocna pozycje na rynku zadne z ich konsol stacjonarnych nie przynosza strat, a konsole przenosne generuja ogromne zyski i nic nie wskazuje aby ten stan mial ulec zmianie. DO tego sztandarowe pozycje nintendo ktore sprzedaja sie o wiele lepiej niz wszystkie segowe sonici itp razem wziete. Nie wiem Kun czy prawda w oczy kole, ale z Nintendo bedzie dluugoo bardzo dobrze.

btw KUN naprawde polecam powiekszyc swoja wiedze na temat historii gier/konsol/firm aby moc rzeczowo wypowiadac sie w dyskusji a nie uzywac jako argumentow ogolnikow.
Blotniaks twoj przyjaciel jak go widza dziewczyny jezdza inaczej

Danio

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-04-2005
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 15, 2005, 13:58:07 pm »
Fajny temat. Ja tam nie wiem jakie ambicje ma Ninny, ale póki co, robią dobre gry i za to ich lubie. A, no i rewolucje robili zawsze(pady, sam sprzęt), więc nie liczcie, że pod słowem "revolution" w tytóle kryje się tylko jakiś nowatorski pad.

http://home.btconnect.com/hgi/nintendo-ds/nintendo-revolution-2.html Baaajer, ja chce taką konsole! Skąd te foty?

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 15, 2005, 14:23:52 pm »
Wg. mnie ten pad jest świetny, jeśli nie wiecie co to Gyro Sensor - zastosowany m.in. w Wario ware Twisted sensor ruchu :)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 15, 2005, 15:08:33 pm »
Cytat: "Blotniaks"
Nie wiem Kun czy prawda w oczy kole, ale z Nintendo bedzie dluugoo bardzo dobrze.

btw KUN naprawde polecam powiekszyc swoja wiedze na temat historii gier/konsol/firm aby moc rzeczowo wypowiadac sie w dyskusji a nie uzywac jako argumentow ogolnikow.


błagam cię, schowaj sobie w buty ten pseudonauczycielski ton wysunięty z punktu widzenia nastoletniego fana ... ja wiem, że miłość jest ślepa ...
jeszcze tego brakowało, żebym zaczął wkówać "historię gier/konsol/firm" - kolego wystarczy oczęta otworzyć szerzej ...

okok, skończmy już to, bo zaraz się zaczniemy gryźć ... pokój

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 15, 2005, 15:25:21 pm »
Nie wiem czy to inni srednio rozumieja co Castor mial na mysli czy moze ja jakis inny jestem ?
Nigdzie nie napisal, ze Ninny nie robi tego wszystkiego dla zysku. Raczej, ze dla powiekszenia zysku o iles tam % nie bedzie zmienialo polityki.
Prosciej - chca zarabiac, ale nie naginajac przy tym wartosci/zasad jakie sobie narzucili.

Blotniaks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 15, 2005, 15:28:00 pm »
Moze i milosc jest slepa ale umiem obiektywnie popatrzec na to co dzieje sie na rynku i nic nie zwiastuje zeby Nintendo chylilo sie ku upadkowi (popatrz chocby na raporty sprzedazy). Tym bardziej jezeli popatrzez przez pryzmat historii widze ze BIG N zmierza w dobra strone (naprawde polecam ci przeczytanie tej historii moze wtedy tobie oczy otworza sie szerzej?)
 Co do analizowania historii i jej nauki... jezeli poruszasz temat segio i uzywasz porownania tej firmy do Nintendo warto byloby dowiedziec sie dokladnie co tam z sega dzialo sie w latach 90 i dlaczego tamte wydarzenia doprowadzily po kilkunastu latach do upadku tej firmy ( a zapewniam cie ze roznice w tym co sie dzialo w tamtych latach z sega a co z Nintendo sa ogromne).
Blotniaks twoj przyjaciel jak go widza dziewczyny jezdza inaczej

Tarniak

  • Gość
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 15, 2005, 15:30:19 pm »
Cytat: "Blotniaks"
Moze i milosc jest slepa ale umiem obiektywnie popatrzec na to co dzieje sie na rynku i nic nie zwiastuje zeby Nintendo chylilo sie ku upadkowi (popatrz chocby na raporty sprzedazy).
Po pierwsze kun nic nie pisał o tym, że chyli się ku upadkowi, jedynie, że ulega procesowi powolnych zmian ewolucyjnych jak SEGA co za kilkanaście lat może zaprocentować na niekorzyść. Po drugie - chyba próbujesz nadać nowe znaczenie słowu "obiektywność".

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #65 dnia: Maja 15, 2005, 15:33:16 pm »
@ blancio_ - dokładnie o to mi chodziło

@ Kun - może to cię przekona:

http://www.nintendo.com/corp/report/fiscal2004.pdf

Strona 42, Consolidated Income Statement:

Net Sales 2003: 4 797 600 000 USD
Net Income 2003 (czyli zysk po zapłaceniu wszystkich kosztów i podatków): 640 640 000 USD
Net Sales 2004: 4 899 130 000 USD
Net Income 2004: 316 134 000 USd

Czekam na kontr-argumenty.

@ TNW - ja z wypowiedzi Kun'a wyciągnąłem jasny wniosek, że Nintendo ma straty i chyli się ku upadkowi.

Blotniaks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 15, 2005, 15:54:01 pm »
Castor takie same odczucia naszy i mnie. Mi sie wydje ze kun nie ma po prostu argumentow do podparcie swojej tezy. A ten raport pokazuje ''kiepska'' sytuacje NIntendo  :lol:
Blotniaks twoj przyjaciel jak go widza dziewczyny jezdza inaczej

patras

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-11-2004
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 15, 2005, 16:16:58 pm »
no rzeczywiscie Nintendo ma sie kiepściutko :D  osobiscie myśle że firma jak N ma tylu wiernych fanów ze póki co upadek jej nie grozi :D jestem tylko ciekaw ile bedzie kosztowała nowa konsola N :?:  :?:

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 15, 2005, 16:36:53 pm »
Nintendo od wielu lat kojazy się z rozrywką elektroniczną dlatego w przeciwięstwie do SEGI nie upadnie(narazie)!Ten raport pokazuje,ze Nintendo ma sie dobrze i ciągle jest gotowe(finansowo)na walke z konkurencją!!Zapewne kazdy z nas posiadał kiedys konsole Nintendo-a to juz świadczy o `potędze` tego koncernu.a jak pokazuje historia Big N potrafi sie podnieść i jeszcze raz pokazać,ze potrafi robić ŚWIENE konsole i gry!!!!!

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 15, 2005, 16:46:20 pm »
http://www.swiatnintendo.pl/index.php?p=newsy&id=1135  to są dane ze sprzedazy gier i konsol w Japonii to potwierdza,ze nintendo trzyma się dobrze!!!!Tak dalej Big N

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 15, 2005, 16:47:17 pm »
Ja jeszcze dodam, że tego typu Raporty Roczne są wymagane dla firm notowanych na giełdach i są one sprawdzane i weryfikowane przez niezależne firmy audytorskie. Tak więc Ninny nie może sobie napisać co chce i wszystkich robić w konia.

Blotniaks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 15, 2005, 16:58:35 pm »
NIop raporty sprzedazy bardzo ladne :) A jeszcze sobie GC jak i gry na niego posprzedaja sie ''troche'' :D DS pieknie wielkie hity nadchodza bedzie jeszcze lepiej. Nawet GBA sie sprzedaje huuh :D O Xboxie az wstyd sie wypowiadac  :lol:
Blotniaks twoj przyjaciel jak go widza dziewczyny jezdza inaczej

Tarniak

  • Gość
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 15, 2005, 17:00:41 pm »
Czekałem na jasne statystyki. A co do wypowiedzi kuna, to myśle, że o ostateczny upadek mu nie chodziło 8). Co do statystyk. Właśnie na to czekałem. Ale chciałbym zobaczyć jeszcze statystyki M$ i SONY w tej dziedzinie :twisted:. Ja osobiście nie twierdziłem i nie twierdzę, że Ninny pójdzie z dymem, ale naprawdę musi się postarać, żeby zdobyć większy udział na rynku. I prosze, nie wyjeżdżajcie mi z tą doktryną: "Nintendo dla szlachciców". Kto wie, może pod moim TV stanie właśnie REVO (rozważam tylko REVO albo PS3)?

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 15, 2005, 17:01:53 pm »
Tez czesto sie zastanawiam - jak firma ciagle notujaca spore zyski moze chylic sie ku upadkowi ? ;)

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #74 dnia: Maja 15, 2005, 17:12:25 pm »
Prawie 5 miliardów dolarów to sporo(choć przy 45 Gatesa to bardzo mało)ja też zastanawiam się nad zakupem REVO!Jestem fanem nintendo,ale to nie znaczy,ze jestem w nie slepo zapatrzony i nie zauwazam jego wad(jak na przykład brak opcji on-line na GaCku)posiadam także PS2,ktore rowniez nie ustrzega sie wad!Nie ma co się kłócić jeśli ktos ma kupić ReVo to je kupi bez względu na to co myśla i powiedzą inni!!!

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 15, 2005, 17:26:12 pm »
panowie, spokojnie! w swych wypowiedziach użyłem słowa "ewolucja". zapewne zdajecie sobie sprawę z jego znaczenia. otórz, chodzi mi o to, że w obecnym kształcie Ninny przegrywa znacznie z totalnie skomercjonalizowanymi koncernami (zachodnim MS i prozachodnim Sony). ewolucja oznacza zmiany, korzystne zmiany, którym nikt się nie oprze i które zajść muszą. nie wiem czy ewoluowanie Nintendo będzie oznaczało zerwanie z przyjętymi przez ten koncern regułami (w które notabene nie chce mi się mi wierzyć - taka kiełbasa wyborcza dla naiwnych) i w rezultacie zagładę dawnego, niezwykle pozytywistycznego wizerunku firmy. być może będzie to oznaczało poszerzenie spektrum "zainteresowań" że tak powiem produkcyjnych, a może nie. zobaczymy ...
 
 dla mnie Nintendo to arhaik - świetnym i godny naśladowania), ale jednak typ niedzisiejszy. bonzowie koncernu mają do wyboru stoczyć się kontynuując dawna politykę lub też wziąć się w garść i utraciwszy nieco nadwątlonego honoru sprzymierzyć się z demonami zza morza. innej drogi nie ma. głupim było by stwierdzenie, że firma jako taka padnie na pysk. zginie tylko mit dobrotliwie usmiechniętego Mariana w niebieskich spodenkach, zastąpiony szczupłym panem Mario z modnie przystrzyżonym wąsikiem w drogim garniturze. w biznesie nie ma litości. jak mawia mądre przysłowie "nie ma sytuacji bez wyjscia", toteż przyszłość mimo, ze dosć niekonkretna - zarysowuje się gdzieś za horyzontem.

 mnie zastanawia bardziej kwestia zaufania klienta. wiadomo jak bardzo wiernych firma hydraulika ma wyznawców. załóżmy, że garnitury z zarządu Big N zdecyduja się na odwrócenie swej dotychczasowej polityki i nadanie jej kursu w 100% komercyjnego. czy nie utnie to łba całej sprawie, powodując utratę nadwątlonego już (nie bójmy się tego stwierdzenia) zaufania milionów klientów? wydaje się to dość wątpliwe, ale czy aby nie powinniśmy rozważyć takiej ewentualności. co będzie gdy zniewieściali bracia Mario skakać będą po platformach sterowani dualshockiem 5, a 7 warstwowa plytka NeoDVD kreciła się będzie w napędzie czarnej paszczęki Playstation 5? a może już sam koncept gier Nintendo to przeżytek? może panowie Mario winni dopakowani steroidami toczyć boje na szarych ulicach NeoTokyo?? kto wie ...

 szczerze powiedziawszy mam to gdzieś czy firma na "N" sobie poradzi. od dawna żadna z jej produkcji nie trafiła w me gusta. tak więc spuszczam na nią zasłonę milczenia i nie popełnię kolejny raz pochopnego i błędnego kroku kupując konsolkę sygnowaną logo tegoż koncernu.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 15, 2005, 17:54:18 pm »
Cytat: "kun"
mnie zastanawia bardziej kwestia zaufania klienta. wiadomo jak bardzo wiernych firma hydraulika ma wyznawców. załóżmy, że garnitury z zarządu Big N zdecyduja się na odwrócenie swej dotychczasowej polityki i nadanie jej kursu w 100% komercyjnego. czy nie utnie to łba całej sprawie, powodując utratę nadwątlonego już (nie bójmy się tego stwierdzenia) zaufania milionów klientów? wydaje się to dość wątpliwe, ale czy aby nie powinniśmy rozważyć takiej ewentualności. co będzie gdy zniewieściali bracia Mario skakać będą po platformach sterowani dualshockiem 5, a 7 warstwowa plytka NeoDVD kreciła się będzie w napędzie czarnej paszczęki Playstation 5? a może już sam koncept gier Nintendo to przeżytek? może panowie Mario winni dopakowani steroidami toczyć boje na szarych ulicach NeoTokyo?? kto wie ...

Ależ ja się absolutnie zgadzam, nikt nie wie jak "komercjalizacja" na modłę Zachodu podziała na klientów Ninny. Ja nie ukrywam, że produkty Nintendo kupuję, bo mam poczucie, że ta firma o mnie dba, chodzi im o moją zabawę, a nie tylko abym kupił ich produkt, a potem wynocha. U mnie odwrotnie niż u Kun'a - produkty N mi podchodzą - VJ, Zelda, Resident Evil, Metroid, itp.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 15, 2005, 18:07:44 pm »
Cytat: "Castor Krieg"

 produkty N mi podchodzą - ... Resident Evil, ... itp.


nie bluźnij ... ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 15, 2005, 18:18:52 pm »
Oddalając się od sytuacji Ninny a wracając do Revolution - konferencja Ninny na której podane zostaną informacje o Revo odbędzie się 17 maja, we wtorek, o godzinie 17:30 naszego czasu. Możecie załapać się na Live transmisję na GCCafe, stronka Nintendo też pewnie będzie transmitować.

Player01

  • Gość
Wii - Temat ogólny
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 15, 2005, 18:19:17 pm »
Popisanie sie wiedza tylko po to, zeby 5 postow dalej napisac ze RE to produkt Nintendo rox :wink: .
Nie wiem czy wiecie ale w Japonii glowna sila robocza w firmach sa karierowicze, mowcie sobie co chcecie o tradycjach panujacych u japonczykow, ale prawda jest taka, ze tam kazdy dazy do wyszszego szczebelka. Ogladalem niedawno program bodajze na DC o japonskich pracocholikach i karierowiczach, zjawisko to nigdzie nie ma takiej sily jak w japonii, oni robia wszystko zeby tylko miec wiecej i lepiej, to nie sredniowieczna japonia w ktorej jedna z glownych sil sa honorowi samuraje zyjacy wg. kodeksu. Tradycje nintendo i ich trzymanie sie jednego wlasciwego toru "dla fanow" mozna spokojnie wlozyc miedzy bajki, myslicie ze beda siedziec na rynku dla coraz mniejszej ilosci fanow, bo robia wszystko dla nich? Wyjdzcie z bajek i wezcie pod uwage to ze pozycja nintendo przed pojawieniem sie PSX byla mocarna, wiec sytuacja zaczela sie zmieniac dopiero od 10 lat EOT.
Jesli Revo bedzie mialo cos podobnego do tego co widzielismy na sciemnionym filmiku (chociaz mario wygladal za ladnie jak na NGC) to kupie je bez zastanowienia i na pewno kupia to tez developerzy ktorzy na 100 % nie przejda obojetnie obok takiej nowosci.