Autor Wątek: Okami  (Przeczytany 49506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Okami
« Odpowiedź #80 dnia: Października 09, 2006, 21:36:47 pm »
a co, takie ciężkie byłoby do przełknięcia to, że jakieś z dupy wzięte okami jest lepsze od wielkiej Zeldy? <glaszcze>

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Okami
« Odpowiedź #81 dnia: Października 09, 2006, 22:03:10 pm »
ehehe dobrzy jestescie :lol:

Zelda mega-wypas, Okami do dupy bo TAK i tyle i nie może być inaczej :lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Okami
« Odpowiedź #82 dnia: Października 10, 2006, 15:04:15 pm »
A ty Mikes to wszystko wiesz, bo w pirackiego Okami pocinasz, a Zelde nazwaleś mega shitem.

Nie chodzi, że Zelda jest lepsza czy gorsza, ale porównywanie tych gier jest z dupy wyjęte, na dodatek w taki dziwny sposób. Tak jakby dana osoba utożsamia się z Okami (WTF).

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Okami
« Odpowiedź #83 dnia: Października 10, 2006, 15:13:27 pm »
Cytat: "setezer"
bo w pirackiego Okami pocinasz


ojej :( to znaczy ze sie nie moge wypowiadac na dany temat bo mam piracką wersje? lol
Cytat: "setezer"
a Zelde nazwaleś mega shitem.


nie mówiłem tego serio wtedy :roll:
Cytat: "setezer"
Nie chodzi, że Zelda jest lepsza czy gorsza, ale porównywanie tych gier jest z dupy wyjęte

dlaczego niby? Nie są identyczne gstunkowo ale w porównywaniu ich nie widzę nic złego

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Okami
« Odpowiedź #84 dnia: Października 10, 2006, 15:24:47 pm »
Dobra to czekam na porównania Metroida z FarCry or sth. Powodzenia.

Co do piracenia: nie chciałbym dyskutować z kolesiem nt jakości np. telewizora, gdy on go ukradł, a ja kupiłem.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Okami
« Odpowiedź #85 dnia: Października 10, 2006, 15:29:32 pm »
Cytat: "setezer"
Dobra to czekam na porównania Metroida z FarCry or sth. Powodzenia.


odwracasz kota ogonem o ile porównaie FC i metroid sensu nie ma(mimo że obydwa to psy są diametralnie różne) to w przypadku zeldy i okami czemu nie? Nie widę pomiędzy nimi jakichś naprawdę kolosalnych róznic

neight

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-04-2004
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Okami
« Odpowiedź #86 dnia: Października 13, 2006, 13:16:52 pm »
Setezer wszyscy porownuja okami i zelde polskie magazyny jak i zagraniczne strony internetowe wiec nie wiem co sie tak pieklisz na 1up.com to nawet mowia o okami zelda game tak jak by byl to jakis gatunek gier wiec cos w tym musi byc tak czy siak clovera rozwiazali wiec sobie juz kolejnego okami nie ujzysz i spokoj a z tym piraceniem to wez juz nie przeginaj takie czasy nikt nie robi tego z czystej przyjemnosci takie realia

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Okami
« Odpowiedź #87 dnia: Października 13, 2006, 17:25:40 pm »
Jak dla mnie porównywanie Zeldy z Okami nie jest zbyt dobre, ale nie o to mi chodziło. Tylko o jakieś fanboyskie "okami lepsze od zeldy", mimo że osoba w życiu nie grała w WW czy TP, to raczej było na zasadzie "Okami lepsze bo na konsolę którą ja mam, a Zelda słabsza bo na konsolę której nie mam". Może i Okami jest lepsze od WW, a i TP mu nie dorówna, ale o tym niech się wypowiadają osoby które mają obie pozycje obcykane i grają na oryginałach. No wybacz, ale niech ci co wydają kasę na oryginalne gry mają choć trochę "ważniejsze" prawo do wyrażania swojej opinii, bo innych korzyści ciężko się doszukać (ew. pudełeczko i intrukcja w cenie 200zł).

Przykro mi ale jestem za tym, że jeśli kogoś nie stać i nie ma cierpliwości czekać to niech w ogóle nie gra.

neight

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-04-2004
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Okami
« Odpowiedź #88 dnia: Października 13, 2006, 20:52:21 pm »
No to jest twoje świete prawo aby wyrazic swoja opinie tak jak i ja mam prawo wyrazic swoja  ale stwierdzenie ze twoje prawo jest "wazniejsze" nawet pomimo tego ze napisales to w cudzysłowiu to małe przegięcie bo co to ma do gry wkoncu pirata kopiuja z oryginala wiec chyba niczym sie te wersje nie roznia a jak kupujesz oryginaly zeby miec wazniejsze zdanie to wspolczuje , ciuchy tez masz tylko oryginalne? napisz maila do sony moze ci medal przysla w uznaniu twych zaslug stary ja do niczego nie namawiam ale kupisz 3 gry i masz nowa konsole wiec jak ktos tu jest zlodziejem to nie ja tylko oni.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Okami
« Odpowiedź #89 dnia: Października 13, 2006, 21:26:17 pm »
Wniosek jest taki, że lepiej piracić? Dam stary, ale sprawdzony przykład: chcesz pojeździć jakimś najnowszym modelem samochodu to co? Ukradniesz go? Nie lepiej kupić starszy model, używany lub poczekać i uzbierać pieniądze? Samochody też są drogie, producenci to złodzieje, bo chcą zarobić na tym co zrobili? Możesz teraz powiedzieć, że kradnąc samochód ktoś coś straci, a piracąc grę nikt, to jest tak płytkie stwierdzenie jak światopogląd 12latki.

Odnośnie wyrażania opinii, jeśli ktoś uzbiera lub zapracuje na grę za 100-200zł to chyba należy mu się jakiś szacunek, za to że nie poszedł na łatwiznę kupując/ściagając piracką wersję? Wolter fajnie powiedział (z pamięci) "mimo że się z tobą nie zgadzam, oddam życie byś mógł wyrazić swoje zdanie". Porównam brutalnie (oj oj) piracenie jest jak gwałt, niby przeżywasz orgazm i wszystko jest tak samo (czysto teoretycznie), ale coś jednak nie gra.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Okami
« Odpowiedź #90 dnia: Października 13, 2006, 21:37:05 pm »
A mnie sie za bardzo nie podoba że rozmawiacie o tym na przykłąd jak przejść jakiś etap w grze. Troche spojlerójecie. Może poczekajcie na premiere w Europie. A jak nie możecie czegoś przejsć to na GG piszcie do siebie.

neight

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-04-2004
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Okami
« Odpowiedź #91 dnia: Października 14, 2006, 10:01:11 am »
Ja nie powiedziałem ze piracenie jest dobre a ty kupujac oryginaly jestes głupi jezeli cie stac to gratuluje ale jestes ogeraniczony w tym swoim pogladzie windowsa tez masz oryginalnego ? no ile osob ma ? mp3 tez nigdy nie sciagnoles? wszyscy dobrze wiemy jak jest gdyby gry byly po 50 zl jak te na pieca np to nie powiem ze nie wolalbym oryginalow zawsze jaralem sie okladkami jakimis gowienkami ksiazeczkami itd ale na Boga kogo na to stac samochod kupujesz raz na jakies  10 lat a niektorzy na jeszcze dluzej no chyba ze nie wiadomo ile masz kasy i nie wiem czy ten przyklad jest taki trafiony bo jest roznica wydac raz na 5 lat kase na samochod czy np konsole wiara krzyczy ze plej 3 drogi mnie to nie boli wezmie sie na raty czy odlozy kase i kupi troche pozniej jak stanieje ale w gier ile zagrasz na oryginale? co bedziesz odkladal miesiacami zeby sobie z 2-3 gry kupic a co jak ci sie nie spodoba jak okaze sie przecietna lub  gorzej denna ? przecietna pęsja w polsce 700zł i wez teraz kup gre za 300zł no nawet jakbys zarabial 2000zł to i tak jedna gra mieisecznie albo dwa tytuly dobre jakby wyszly i co zostaje ci 1400 bo mowie tu o grach na nowa generacje ktore maja byc podobno drozsze a jesli chodzi o ten twoj szacunek to doprawdy kolego cos z toba nie tak masz jakis dziwny system wartosci oczekujesz jakiegos specjalnego traktowania bo wydajesz wiecej kasy co ty jestes lepszy od innych bo grasz na oryginałach człowieku nic nie jest tylko czarne albo białe jak juz wczesniej napisalem nikt nie robi tego z czystej przyjemnosci normalnie jestes konsolowym rasistą zreszta napisalem juz dosyc w poprzednim poscie i jak nic wtedy do ciebie nie dotarlo to i teraz nie dotrze tak czy siak to nie temat o piractwie zeraz sie ktos przypingoli ale to ty zes zaczol bo masz jakas manie ze nie wolno sie wypowiadac tym co graja na piratach nikt o tym nie mowi glosno bo nie wolno "regulamin" ale jezeli by tak rozumowac jak ty to z nikim na tym forum na temat gier bys sobie nie pogadal aha a tego porownania z gwaltem to wogole nie skomentuje bo jest smieszne jeszcze morderce ze mnie zrob

konsolko

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 06-03-2004
  • Wiadomości: 1 326
  • Reputacja: 1
Okami
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 11, 2006, 17:33:31 pm »
Bedzie PAL w Europie (data 09.02.07)! Dzisiaj nowe info!  :D

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Okami
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 11, 2006, 19:48:01 pm »
To se poczekamy. A tak poza tym ciężko żeby w Europie oficjalnie było coś innego niż PAL.  :wink:  Zaczynam zbierać kase.

cilgan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-05-2004
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Okami
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 19, 2006, 14:08:42 pm »
Odcinajac sie od wzajemnego rzucania w siebie miechem (a mieso kupujecie na lewo, czy w sklepie? :O).

Porownywanie Okami do Zeldy ma jak najbardziej sens, ale zeby wilczek byl lepszy od Linka to bym sie nie zgodzil. Okami jest przede wszystkim cholernie latwe. Walki z pomniejszymi przeciwnikami zajmuja po pare sekund i nie sprawiaja jakiejs wiekszej przyjemnosci, ale na szczescie nie sa obowiazkowe (ot, lataja sobie zwoje po planszy i albo walczysz albo nie).
Zagadki tez sa banalnie proste, w dodatku ten cholerny kurdupel Issun bez pytania rzuca tak oczywistymi podpowiedziami, ze nie sposob sie gdziekolwiek zaciac. Same dungeony sa stosunkowo male i nie trzeba sie zbytnio wysilac zeby je przejsc.
Nie zeby mi sie gra, nie podobala, co to to nie. Jest naprawde swietna, ma wciagajaca i ciekawa fabule i kazdy posiadacz ps2 lubiacy takie Zeldowate gry powinien w Okami zagrac. Ale Zelda sama w sobie to jak dla mnie wyzsza liga.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Okami
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 21, 2006, 09:16:05 am »
Dostałem dzisiaj Okami, grałem 30 minut - narazie jestem w niebie :D

konsolko

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 06-03-2004
  • Wiadomości: 1 326
  • Reputacja: 1
Okami
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 19, 2006, 21:29:03 pm »
Czasopismo PSX Extreme nr.113 dostał oceny 9+.

Supersonic

  • Gość
Okami
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 20, 2006, 18:52:38 pm »
Cytat: "konsolko"
Czasopismo PSX Extreme nr.113 dostał oceny 9+.

Trochę to nie po polskiemu :mrgreen:
Ocena mnie rozwaliła. Grafika 10, dźwięk 9, grywalność 10 :shock: WOW

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Okami
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 22, 2006, 23:11:40 pm »
3 minusy tej gry:
-denerwujące loadingi przy wchodzeniu do pomieszczeń
-wkurzający czasem "nie wiem jak to określić" - pseudo-voice acting (mogli postarać się o jakieś dobre podłożenie głosów)
-momentami za łatwe walki

dodał bym że czwarty minus to to, że nie wyjdzie część druga :( ( bo Clover Studio † R.I.P. † )


PS. a tak po za tym - jest to najlepsza obok MGS3 i RE4 gra na PS2 (moim skromnym zdaniem)

edit: w kategorii Best Of 2006 : http://bestof.ign.com/2006/ps2/2.html , http://bestof.ign.com/2006/ps2/22.html , http://bestof.ign.com/2006/ps2/31.html

Off

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-05-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Okami
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 23, 2006, 10:01:24 am »
Lepsza ocena od najnowszej Zeldy, murowany hit. Wie ktoś może kiedy premiera u nas?
23 MARZEC 2007 - Welcome HOME

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Okami
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 23, 2006, 14:17:12 pm »
Cytat: "Off"
Lepsza ocena od najnowszej Zeldy, murowany hit. Wie ktoś może kiedy premiera u nas?


9 lutego 2007

i nie wydaje mi się żeby był to murowany hit, ludzie nie doceniają takich gier, a szkoda :/

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Okami
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 06, 2007, 12:59:22 pm »
Mam takie małe pytanie do kogos kto wymasterował grę :)

maly spoiler

Otoz, w Shinshu Field jest taki koleś - drwal, zaraz pod drugiej stronie rzeki i on sobie tam rąbie to drzewo, a jak do niego podejdziemy i pogdamy (ale tylko w pozniejszym etapie gry, chyba) to on nam daje jakis wazon, ktory mozemy wziac tylko poprzez "bite" (ugryzienie ;)). No i tu problem, do czego przyda mi się ten wazon, sądze ze to jakis subquest. Jak ktoś wie to proszę o podpowiedź. Btw, juz mam 55 godzin, prawie wszystko poodkrywane i bylem juz w tym "drugim" Kamiki, wiec spodziewam sie konca gry niedlugo :). Pozdr!

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Okami
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 06, 2007, 13:20:06 pm »
Spoilery!
Wazony nosimy do tcyb nagrobków które stoją w calym Shinshu, wtedy one sie odnawiają a my dostajemy pkt pray.
Cytat: "gawi"
Btw, juz mam 55 godzin, prawie wszystko poodkrywane i bylem juz w tym "drugim" Kamiki, wiec spodziewam sie konca gry niedlugo

jeszcze masz cos koło 10h grania

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Okami
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 06, 2007, 13:30:51 pm »
Cytat: "Mikes"
Spoilery!
Wazony nosimy do tcyb nagrobków które stoją w calym Shinshu, wtedy one sie odnawiają a my dostajemy pkt pray.
jeszcze masz cos koło 10h grania


dzieki za szybka odpowiedz, heh... SPOILERmyslalem ze po drugim pokonaniu Orochi'ego juz prawie koniec gry a tu jeszcze mila niespodzianka jak mowisz ze 10 h gry :). koniec spoilera

Dawno nie gralem w tak żywotną gre, rozumiem jakby to był RPG. FFX mozna skonczyc w 50h. Okami w porownaniu z innymi grami na PS2, wypada o niebo lepiej. Chociazby MGS3, RE4 ~ 20h; Black, God Of War ~ 8h, Shadow Of The Colossus ~10h

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Okami
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 06, 2007, 13:38:05 pm »
Ejj "GÓPKI" nie piszcie spojler tą samą wielkością trzcionki co reszta tekstu bo to nie zdaje egzaminu !! LUDZKI WZROK CZYTA PARE WYRAZÓW DO PRZODU!! jak coś to zmniejszyć czcionke i kolor dżiiizas :/.....

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Okami
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 06, 2007, 15:49:31 pm »
najwieksza wada okami to debilny podkład pod napisy i  brak skipowania  , zobaczycie jak zagracie ;)
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Okami
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 06, 2007, 17:06:54 pm »
Cytat: "Coiler"
najwieksza wada okami to debilny podkład pod napisy i brak skipowania , zobaczycie jak zagracie

gramy, widzimy :P

mi się to ich piszczenie podoba, ma swój styl.

a skip jest, niektóre filmiki mozna przerwac startem, a 99% dialogów mozna przyspieszac Kołkiem(i własnie po to chyba jest to piszczenie, bo dialów jest masa a przyspieszanie przy normalnym gadaniu było by bez sensu)

Konsolite

  • Gość
Okami
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 06, 2007, 17:17:12 pm »
Cytat: "cilgan"
Porownywanie Okami do Zeldy ma jak najbardziej sens, ale zeby wilczek byl lepszy od Linka to bym sie nie zgodzil.


bo nie ma zielonego kubraczka?
nie wysilajac sie zbytnio to Soul Rever`a (pierwszego) takze mozna porownac do Zeldy...

Cytat: "cilgan"
Walki z pomniejszymi przeciwnikami zajmuja po pare sekund i nie sprawiaja jakiejs wiekszej przyjemnosci, ale na szczescie nie sa obowiazkowe (ot, lataja sobie zwoje po planszy i albo walczysz albo nie).

podobnie jak w Zeldzie...

Cytat: "cilgan"
Zagadki tez sa banalnie proste, w dodatku ten cholerny kurdupel Issun bez pytania rzuca tak oczywistymi podpowiedziami, ze nie sposob sie gdziekolwiek zaciac.

za to w zeldzie sa mega-skomplikowane...

Cytat: "cilgan"
Same dungeony sa stosunkowo male i nie trzeba sie zbytnio wysilac zeby je przejsc.

eeehhh, bo Zedla jest wymagajaca

Cytat: "cilgan"
Ale Zelda sama w sobie to jak dla mnie wyzsza liga.

bo to zelda tak?

ja osobiscie przy okami bawilem sie znakomicie, klimacik mitologi japonskiej byl mila odmiana, nawet z tymi infantylnymi "wrzutkami", faktycznie gra byla nieco za prosta, ale wiele gier obecnie jest latwa...
szkoda ze studio Clover zostalo zamkniete...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Okami
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 06, 2007, 17:42:04 pm »
Masz kompleksy zwiazane z Zelda - 100% pewne...

Konsolite

  • Gość
Okami
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 06, 2007, 17:47:33 pm »
Cytat: "siudym"
Masz kompleksy zwiazane z Zelda - 100% pewne...


niemam, jedyny kompleks jaki posiadam to zwiazany z cukrzyca...
po prostu te "argumnety" cilgan`a sa zenujace
"dobre, ale nie to co zelda..." - listosci...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Okami
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 06, 2007, 17:55:58 pm »
Kosolite, wiec wymien rzeczy w Okami lepsze niz w Zeldze - bo twoje posty tez sa w tym samym stylu "Zelda nie jest lepsza, bo tak" ;)

Konsolite

  • Gość
Okami
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 06, 2007, 18:30:24 pm »
Cytat: "siudym"
Kosolite, wiec wymien rzeczy w Okami lepsze niz w Zeldze - bo twoje posty tez sa w tym samym stylu "Zelda nie jest lepsza, bo tak"


dostosowalem sie do poziomu "argumentow" :wink:
natomiast co do Okami to kilka powodow sie znajdzie

jest to nowa gra, nie jadaca na popularnosci serii, mitologia japonska - dobry wybor jesli chodzi o fabule, specyficzne wykorzystanie cellshading z "podkladem" plutna, patent z malowaniem/pedzlem i "oczysczaniem" swiata

jak pisalem znajdzie sie kilka elementow, pytanie tylko czy fanom Zeldy to wystarczy?

wracajac do mojego "czepiania sie" w kwesti Okami gorsze od Zeldy to glownie chodzi mi o te bezsenswone stwierdzenia
ze Okami jest fajne/dobre/super ale nie tak jak Zelda, podczas gdy obie gry "cierpia" na te same problemy, jednak Okami wprowadza kilka nowych patentow a Zelda to w kolko to samo...

innymi slowy, Okami jest idealnym przykladem ze jesli powstanie inna gra bedaca pod pewnymi wzgledami podobna do Zeldy (a nawet lepsza) to i tak pojawia sie glosy ze "fajne, fajne, ale nie to co Zedla..."

podobno o gustach sie nie dyskutuje, ale tego typu stwierdzenia sa infantylne
to tak jak by czepiac sie Tenchu, bo to nie MGS, albo Tekken`a bo to nie VF
mozna by wymieiac podobne przyklady godzinami, a efekt zawsze bedzie ten sam - pewni ludzie zawsze beda uznawali ze "ich gra" jest lepsza...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Okami
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 06, 2007, 18:42:28 pm »
Klony zeldy juz od lat '80 sie pojawiaja na roznych konkurencyjnych platformach. Byl Golden Axe Warrior, Neoutopia, Soleil, Sphinx, Dark Cloud, Legend Of Kay i pare innych... Tez niektore byly pod pewnymi wzgledami lepsze od zeldy i co z tego? Zelda to wieloletnia seria - zawsze bedzie miala swoj unikalny, oryginalny klimat i swiat, ktory fani znaja od wielu czesci (stad te wysokie oceny zeld - ludzie kochaja zelde i wystawiaja jej oceny) Klony tego nie maja. Zawsze beda porownania i nic z tego tak naprawde nie wyjdzie ;) Okami swietna gra, Zelda TP swietna gra.

"Ich gra" - masz kompleks zwiazany z Zelda, jakies urojenie czy cos w tym stylu.? :)
Swoje zdanie jedna sprawa, a chorobliwe zwracanie uwagi to inna sprawa.
Zachowanie jak Kaczynski: "My tutaj, a ONI z Zomo" ;)

ps. skoro twierdzisz, ze to TYLKO magia slowa ZELDA - to wytlumacz oceny trzech czesci ZELDY na Philipsa CD'i, ktore sa beznadziejne i nikt nie wstydzi sie tego napisac ;)

Konsolite

  • Gość
Okami
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 06, 2007, 18:53:57 pm »
Cytat: "siudym"
Tez niektore byly pod pewnymi wzgledami lepsze od zeldy i co z tego?


no wlasnie...
co z tego?
to nie Zelda...

Cytat: "siudym"
ktory fani znaja od wielu czesci (stad te wysokie oceny zeld - ludzie kochaja zelde i wystawiaja jej oceny)

bez komentarza...
potwierdziles to co napisalem :lol:

Cytat: "siudym"
"Ich gra" - masz kompleks zwiazany z Zelda, jakies urojenie czy cos w tym stylu.

rownie dobrze moge stwierdzic/uznac ze Ty takze masz problem na punkcie Zeldy - zaslepienie...

Cytat: "siudym"
ps. skoro twierdzisz, ze to TYLKO magia slowa ZELDA - to wytlumacz oceny trzech czesci ZELDY na Philipsa CD'i, ktore sa beznadziejne i nikt nie wstydzi sie tego napisac

przeczytaj recenzje, po za tym o ile pameitam to Nintendo nie przyznaje sie do tych gier...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Okami
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 06, 2007, 18:59:15 pm »
Cytat: "Konsolite"

Cytat: "siudym"
ktory fani znaja od wielu czesci (stad te wysokie oceny zeld - ludzie kochaja zelde i wystawiaja jej oceny)

bez komentarza...
potwierdziles to co napisalem :lol:


Zawsze mozna cos zinterpretowac po swojemu...
Kochaja, lubia, doceniaja. Gdyby im sie nie podobala, nie wystawiali by wysokich ocen. Jak kocham Tomb Raidera - cala serie. 1-4 sa dla mnie genialne, ale TR5 dostal ode mnie sredniaka, TR6 juz miernie ocenilem, a TR7 jako dobra gre. Ale kocham TR od wielu lat.

Chorobliwie nie mozesz sie pogodzic z fenomenem zeldy. Ot co :)
Tak samo ja nie lubie pilki noznej i co z tego? A football to tez fenomen. :)

Cytat: "Konsolite"
Cytat: "siudym"
ps. skoro twierdzisz, ze to TYLKO magia slowa ZELDA - to wytlumacz oceny trzech czesci ZELDY na Philipsa CD'i, ktore sa beznadziejne i nikt nie wstydzi sie tego napisac

przeczytaj recenzje, po za tym o ile pameitam to Nintendo nie przyznaje sie do tych gier...


Ale nazwa "ZELDA" jest - o tym trabisz ciagle.

Konsolite

  • Gość
Okami
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 06, 2007, 19:52:56 pm »
Cytat: "siudym"
Zawsze mozna cos zinterpretowac po swojemu...

niespecjalnie mile co?
ty sie produkujesz a ja wybieram sobie pasujacy mi element i komentuje, tak jak pewien inny forumowicz...

Cytat: "siudym"
Chorobliwie nie mozesz sie pogodzic z fenomenem zeldy. Ot co

do "fenomenu" nie mam nic
do ludzi "kochajacych" serie tez nic nie mam, maja do tego prawo
to co mi przeszakdza to fakt ze pojawiaja sie lepsze pozycje, a ludzie i tak twierdza "ale nie dorasta do poziomu Zeldy"

Cytat: "siudym"
Ale nazwa "ZELDA" jest - o tym trabisz ciagle.

tak jak i Ty, oraz inni co twierdza ze nie poznalem sie na magii serii itp.
Tekken 4 nie byl pochlebnie przyjety, mimo to uzyskal wysokie oceny, a przy okazji recenzji Tekken 5 mozna bylo przeczytac ze T4 byl wypadkiem przy pracy i zapomnijmy o nim...

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Okami
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 06, 2007, 20:46:01 pm »
Cytat: "Konsolite"
Cytat: "siudym"
Zawsze mozna cos zinterpretowac po swojemu...

niespecjalnie mile co?
ty sie produkujesz a ja wybieram sobie pasujacy mi element i komentuje, tak jak pewien inny forumowicz...

 :D  Niemile? A co mi do tego? Mnie nie boli wydawanie klonow Zeldy - ja w nie gram zawsze. Za to Ciebie boli to, ze caly swiat docenia Zelde, uwaza ja za kultowa i swietna w swojej klasie i ty tego przebolec nie mozesz ;) Ale zawsze mozesz nawracac reszte swiata nikt ci tego nie broni ;)

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Okami
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 06, 2007, 20:51:22 pm »
Wyjazd z tego topicu kurde, najpierw robicie burdel beznadziejnymi i bezcolowymi kłótniami w temacie o zeldzie a teraz w Okami, nie macie dość?

Kłóćcie się na PW, bo to juz jest bardziej wojna pomiedzy wami niż pomiędzy tymi dwoma seriami, a tym czasem shame on you i wynocha stąd! :lol:

Konsolite

  • Gość
Okami
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 06, 2007, 21:12:25 pm »
cholera, wlasnie to pisalem...

konsolko

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 06-03-2004
  • Wiadomości: 1 326
  • Reputacja: 1
Okami
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 12, 2007, 19:08:32 pm »
OKAMI za 149zł! Już złożyłem zamówienia ultimy.   :D

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=4462&SID=8364e06676450c41ca682e965a52c85e