Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2722241 razy)

0 użytkowników i 39 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6680 dnia: Października 14, 2008, 15:12:41 pm »
Pewnie że podchodzę i jak widzę totalną głupotę, to staram się ją sprostować. Nawet, jeśli czasem oznacza to zmasowany 1337 attack z czyjejś strony ')

Gdybym ja tak chciał prostować każdą głupotę na tym forum. Twoją czy kogoś innego to bym nic nie robił, tylko co parę sekund dodawał komentarz w niemal każdym temacie. Także wyluzuj i przestań bawić się alfę i omegę, który stoi na straży mądrych postów.
Opublikowane: Październik 14, 2008, 15:10:13
EDIT: O właśnie chodzi mi na przykład o A-n :D

Noo tak. Wszyscy źli, tylko Palpantine jest bez skazy i nie uczestniczy w zmasowanych atakach, co przed chwilą pokazał wyjeżdżając na Ciapkasa. :lol: Jak to mówi mądre przysłowie:

"W czyimś oku widzisz drzazgę, a w swoim belki nie dostrzegasz."

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6681 dnia: Października 14, 2008, 15:13:28 pm »
Definicja głupoty dla:
Palpantine - totalnie bezsensowny post, wywyższanie czegoś nad czymś innym, nieznajomość tematu, totalny subiektywizm
MarcePan - zdanie inne niż moje.

Tak to na razie wynika z tego jak przejrzałem naszą (i nie tylko naszą) rozmowę na forum.

EDIT: Żeby nie było. Kończę offtopa o niczym.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6682 dnia: Października 14, 2008, 15:16:18 pm »
Definicja głupoty dla:
Palpantine - totalnie bezsensowny post, wywyższanie czegoś nad czymś innym, nieznajomość tematu, totalny subiektywizm

Czyli z Twojej definicji wynika iż ludzie, którzy wywyższali tutaj FC2 nad inne FPS'y, podlegają pod to stwierdzenie. Zresztą wystarczy wejść do tematu FIFA09 vs PES2009 i tam spojrzeć co się dzieje. Według Ciebie mamy tam do czynienia ze skupiskiem głupoty bo jedni wywyższają daną grę nad druga.

PS. Głupota to dla Ciebie również "totalnie bezsensowny post". Hmmmm...

Dla mnie większym sucharem było lizanie dupy MarcePanowi przez Ciapkasa... ale ok, niech svon będzie suchy.

To ja się pytam, co to jest?

Koniec OT.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2008, 15:18:30 pm wysłana przez MarcePan »

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6683 dnia: Października 14, 2008, 15:22:11 pm »
Dobra styknie tego, on nie jest nerdem bo ma Kombajna w avku.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Ale dobra koniec bo teraz zrodził się temat Minds Wars.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6684 dnia: Października 14, 2008, 22:42:26 pm »

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6685 dnia: Października 14, 2008, 22:45:34 pm »
A to w ogóle jest oficjalnie zapowiedziane??? Nie  :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6686 dnia: Października 14, 2008, 22:56:40 pm »
A to w ogóle jest oficjalnie zapowiedziane??? Nie  :lol:

Jak nie zdementują w ciągu kilku dni to można uznać za oficjalne  8-).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6687 dnia: Października 15, 2008, 00:31:03 am »
MGS4 na bank wyjdzie na klocka, ale dopiero w wersji Substance - z reedycją na PS3.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6688 dnia: Października 15, 2008, 00:35:21 am »
Jako posiadacz Xboxa i sympatyk serii MGS mimo wszystko uważam, że to niedobrze. Pewnych świętości się nie rusza, zwłaszcza w obliczu tak niewielkiej ilości ekskluzywnych hitów na PS3. Jako użytkownik konsoli Billa powinienem się cieszyć, ale jednak kurde, za dużo się robi tych multiplatform - co takiego wyjątkowego ostanie się na każdym ze sprzętów już wkrótce? O_o

lupinator

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6689 dnia: Października 15, 2008, 00:43:02 am »
To przykre, że jedynymi tytułami ekskluzywnymi stają się powoli te od teamów bezpośrednio podlegających wydawcom konsol. W takim wypadku znacznie spada opłacalność kupna więcej niż jednej konsoli danej generacji. Szkoda, bo słabym byłoby zlanie się frontów konsolowych w jeden, jak to ma miejsce na PCcie.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6690 dnia: Października 15, 2008, 00:46:30 am »
Mnie może tak nie martwi ta informacja o MGS4, bo już zagrałem i świetnie się bawiłem. Jednak bardzo boli mnie to, że tak świetna gra będzie piracona na potęgę, bo multi nie jest jakieś szczególnie wybitne, żeby kupować oryginał.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6691 dnia: Października 15, 2008, 00:54:49 am »
Jako posiadacz Xboxa i sympatyk serii MGS mimo wszystko uważam, że to niedobrze. Pewnych świętości się nie rusza, zwłaszcza w obliczu tak niewielkiej ilości ekskluzywnych hitów na PS3. Jako użytkownik konsoli Billa powinienem się cieszyć, ale jednak kurde, za dużo się robi tych multiplatform - co takiego wyjątkowego ostanie się na każdym ze sprzętów już wkrótce? O_o

Z czterech części MGS'a dwie były na piecu, jedna na Xboxie i remake pierwszej na GameCube'ie, więc z tą świętością mimo wszystko bym nie przesadzał.

Co do Twojego pytania - w tytuły od 1st i 2nd party developerów.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6692 dnia: Października 15, 2008, 08:14:58 am »
To przykre, że jedynymi tytułami ekskluzywnymi stają się powoli te od teamów bezpośrednio podlegających wydawcom konsol. W takim wypadku znacznie spada opłacalność kupna więcej niż jednej konsoli danej generacji. Szkoda, bo słabym byłoby zlanie się frontów konsolowych w jeden, jak to ma miejsce na PCcie.
osobiście to się cieszę z obecnego stanu rzeczy . Kupując jedną konsole masz zapewnioną rozrywke na najbliższe 5 lat  bez konieczności spoglądania na konkurencje .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6693 dnia: Października 15, 2008, 08:31:51 am »
Tylko sony nie jest wcale w tak złej sytuacji, ponieważ ma swoich wewnętrznych firm tyle co microsoft i nintendo razem wzięte

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6694 dnia: Października 15, 2008, 10:15:02 am »
Tylko multiplatformy na sony są gorsze(nieznacznie ale jednak), poza tym Sony nie wydaję póki co nowych gier, w zasadzie to fani sony czekają cały czas na tytuły zapowiedziane podczas wystartowania konsoli na rynku..w końcu jeden z drugim przemyślą sprawę i pobiegną po x'a. Chociażby z ciekawości, bo cena zachęca:spodoba się, wtedy oleją sony! Nie spodoba się, mają dwie konsolę w domu(zysk dla M$).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6695 dnia: Października 15, 2008, 10:17:27 am »
poza tym Sony nie wydaję póki co nowych gier, w zasadzie to fani sony czekają cały czas na tytuły zapowiedziane podczas wystartowania konsoli na rynku..

lol

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6696 dnia: Października 15, 2008, 10:45:45 am »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6697 dnia: Października 15, 2008, 10:55:20 am »
Tylko multiplatformy na sony są gorsze(nieznacznie ale jednak)...

Nooo, szczególnie dla tych co siedzą z lupą przed TV. :lol:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6698 dnia: Października 15, 2008, 11:24:28 am »
Cytuj
w końcu jeden z drugim przemyślą sprawę i pobiegną po x'a. Chociażby z ciekawości, bo cena zachęca:spodoba się, wtedy oleją sony! Nie spodoba się, mają dwie konsolę w domu(zysk dla M$).
Ja np zamiast X0 kupuje PC'ta, ktory wedlug mnie jest o wiele lepszym wyjsciem niz konsola Microsoftu i znam pare osob, ktore robia tak samo, ze wzgledu na to, iz wiekszosc exclusive'ow z X0 i tak w koncu laduje na PC.

Lewis

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-12-2006
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6699 dnia: Października 15, 2008, 11:35:12 am »
Cytuj
w końcu jeden z drugim przemyślą sprawę i pobiegną po x'a. Chociażby z ciekawości, bo cena zachęca:spodoba się, wtedy oleją sony! Nie spodoba się, mają dwie konsolę w domu(zysk dla M$).
Ja np zamiast X0 kupuje PC'ta, ktory wedlug mnie jest o wiele lepszym wyjsciem niz konsola Microsoftu i znam pare osob, ktore robia tak samo, ze wzgledu na to, iz wiekszosc exclusive'ow z X0 i tak w koncu laduje na PC.
Dodatkowo najczęściej poprawione i zawsze tańsze   :D

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6700 dnia: Października 15, 2008, 11:45:15 am »
Cytuj
w końcu jeden z drugim przemyślą sprawę i pobiegną po x'a. Chociażby z ciekawości, bo cena zachęca:spodoba się, wtedy oleją sony! Nie spodoba się, mają dwie konsolę w domu(zysk dla M$).
Ja np zamiast X0 kupuje PC'ta, ktory wedlug mnie jest o wiele lepszym wyjsciem niz konsola Microsoftu i znam pare osob, ktore robia tak samo, ze wzgledu na to, iz wiekszosc exclusive'ow z X0 i tak w koncu laduje na PC.

Dodatkowo najczęściej poprawione i zawsze tańsze   :D

Ja tam gry kupuje zazwyczaj na ebay'u lub z "drugiej reki" i tez duzo nie place, a patch'e do gier w dzisiejszych czasach to domena konsol.

btw. uzywanie kompa tez sie wiaze z kosztami, zreszta juz nie raz byl ten temat poruszny, jedni wola PC inni konsole, mi tam pasuje unikanie instalacji itp. i czekanie na konwersje ok roku - w niektorych przypadkach 2 lat.

@ KKRT w wiekszosc w gier z PS3 tez zagrasz na XO ;) ;) i to bez potrzeby instlacji ich na HDD ( wiem ze uzytkowanie PS3 zbliza do PC  8)- w sumie podobne zabawy z instalacja, linux itp., ale bez przesady) i nie spodziewalbym sie Forzy, PGR, jRPG, NG czy Banjo itd. na PC...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6701 dnia: Października 15, 2008, 12:09:22 pm »
Dodatkowo najczęściej poprawione i zawsze tańsze   :D

Ja tam gry kupuje zazwyczaj na ebay'u lub z "drugiej reki" i tez duzo nie place, a patch'e do gier w dzisiejszych czasach to domena konsol.

Tu nie chodzi tylko o patche; nierzadko PC-towe konwersje (przynajmniej w obecnej generacji) mają poprawioną grafikę, jakieś dodatkowe scenariusze (dodatkowy etap w GoW), tryby (The Legendary Dark Knight w DMC4), dodatki (dwa dodatkowe typy misji pobocznych w AC) i inne pierdoły itp.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6702 dnia: Października 15, 2008, 12:16:22 pm »
Tylko komu chce się grać na klonie?? Geez, te "dostosowywanie" gry do mocy kompa ... To zmora grania na blachach! Dyskwalifikuje to w moich oczach PeCetowe granie na zawsze.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6703 dnia: Października 15, 2008, 12:20:01 pm »
W stanach tego problemu z cenami nie ma, ale w polsce za gry na konsole placi sie [z niewiadomych przyczyn] 2x wiecej niz te na PC - dlatego np Fallouta i COD 4 kupuje na PC, Dead Space wyjatkowo na PS3, bo chce sobie na TV wygodnie w nocy pograc ;p, ale gra nie ma multi, wiec mozna sellnac ;]

Cytuj
@ KKRT w wiekszosc w gier z PS3 tez zagrasz na XO
Ale w wiekszosc exclusive'ow z PS3 nie zagram na PC ;p

Cytuj
i nie spodziewalbym sie Forzy, PGR, jRPG, NG czy Banjo itd. na PC...
No, ale bede mial je lub gry podobne na PS3, zreszta Banjo mnie nie interesuje tak samo jak LBP [choc rozumiem, ze niektorych moze bawic], jRPG'i beda, Forze sobie zastapie GT i tylko licze, ze w koncu wyjdzie NG 2 na PS3 ;p Tak naprawde X0 mocno zazdroszcze tylko paru gier: NG 2, PGR 4, Dead Rising i Vigilance 8, kiedys bym sie tez jaral DOA, ale niestety gra nei ewoluuje, a imho system walki nie jest az tak fajny jak w Tekkenie, no i ewentualnie GoW 2, ale i tak pewnie wyjdzie predzej czy pozniej na PC, a na PS3 mam: MS, Uncharted [podoba mi sie], MGS [pewnie i tak straci exclusive'a ;p], Killzone 2 [kiedys bylem sceptycznie nastawiony], Wipeout!, GT 5 i kiedys GOW 3.

No, ale co by nie patrzec tytulow multiplatformowych w ktore wszyscy zagramy jest o wiele wiecej niz tych exclusive'ow ;]
FC 2, Fallout 3, Dead Space, T6, FFXIII, Star Ocean 4 [ktos wierzy, ze nie wyjdzie na ps3? :p], Bayonetta [gameplay mi sie podoba ;p], Castlevania, RE 5, Mirror's Edge, TR: U [o ile okaze sie dobry].

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6704 dnia: Października 15, 2008, 12:37:08 pm »
KKRT

wez pod uwage, ze za cene XO nie kupisz PC'eta na tyle mocnego aby wszystkie te gry pociagnal, tak jak napisal kun, optymalizacja gier pod wszystkie PeCety, bledy Windowsa to wszystko meczy "gracza", sam kiedys bronilem PC jako jedynej slusznej platformy do grania, byl to rok 1998 Marcepan moze to potwierdzic, ale zrozumialem, ze niekonczace sie upgrad'y kompa konieczne do zagrania w najnowsze gry, to tak naprawde "bledne kolo". Mimo, ze sam mam mocno rozbudowanego kompa ( dyski 2x500GB + 40GB; 4GB DDR RAM@667Mhz, Ati R-X550; jakis dwurdzeniowy Pentium przetaktowany na 3,7 Ghz) to jedyna sluszna gra jaka odpalam na nim od czasu do czasu to Age of Empires ( i wszelkie do niej dodatki) i czasami kiedy nie moge zasnac w nocy WarRock. Nie wyobrazam sobie grania w takie Fable, Jade Empire, PGR, Halo na PC.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6705 dnia: Października 15, 2008, 12:44:08 pm »
Ej, ale nie zaczynajmy znowu o pecetach, pomówmy która konsola jest lepsza, co? :(

Ja obstawiam, że Microsoft Xbox 360.

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6706 dnia: Października 15, 2008, 12:46:10 pm »
Tylko sony nie jest wcale w tak złej sytuacji, ponieważ ma swoich wewnętrznych firm tyle co microsoft i nintendo razem wzięte
Poproszę o link, chyba, że tak to sobie wymyśliłeś.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6707 dnia: Października 15, 2008, 12:49:27 pm »
Cytuj
@ KKRT w wiekszosc w gier z PS3 tez zagrasz na XO
Ale w wiekszosc exclusive'ow z PS3 nie zagram na PC ;p

Czy ja wiem. Wszystkie te nowe tytuły na które stawia Sony, nie pojawią się na PC, a trochę ich jest.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6708 dnia: Października 15, 2008, 12:50:41 pm »
Cytuj
wez pod uwage, ze za cene XO nie kupisz PC'eta na tyle mocnego aby wszystkie te gry pociagnal, tak jak napisal kun
Ale jak to nie? Zestaw, ktory ciagnie wszystkie gry w full hd z anizo i AA kosztuje 1600zl. Elite kosztuje 1100zl tak? Live na 2 lata - 200zl + gry, ktore sa 2x drozsze wezmy 3 i juz mamy 1600zl - majac lepszy i o wiele bardziej uniwersalny sprzet niz X0

Widzisz, ja np gram na PC najwiecej i najczesciej [w MMO], poza tym nie wyobrazam sobei majac dobrego PC'ta, gry w multiplatformowego shootera na X0/PS3 na padzie jak moge to robic na myszce i klawie - do tego w przypadku gier na PC dochodza mody do wielu, wielu pozycji no i zawsze masz mozliwosc gry w exclusive'y z PC [Total War] czy normalnie w strategie - Red Alert 3, Supreme Commander czy Dawn of War.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6709 dnia: Października 15, 2008, 12:51:39 pm »
Cytuj
@ KKRT w wiekszosc w gier z PS3 tez zagrasz na XO
Ale w wiekszosc exclusive'ow z PS3 nie zagram na PC ;p

Czy ja wiem. Wszystkie te nowe tytuły na które stawia Sony, nie pojawią się na PC, a trochę ich jest.
Przecież napisał, że "nie zagra na PC" :roll:

A do tematu: PC to straszny syf :P Zdecydowanie wolę konsolki (szczególnie Xa :P)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6710 dnia: Października 15, 2008, 12:59:51 pm »
A do tematu: PC to straszny syf :P Zdecydowanie wolę konsolki (szczególnie Xa :P)

No co Ty. ;)

Wracając do tematu exlusivów to w sumie dobrze ktoś napisał że teraz już nie będzie potrzeby kupowania obu konsol. Jedynie gry od wewnętrznych studiów pozostaną only for ...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6711 dnia: Października 15, 2008, 13:06:01 pm »
Cytuj
wez pod uwage, ze za cene XO nie kupisz PC'eta na tyle mocnego aby wszystkie te gry pociagnal, tak jak napisal kun
Ale jak to nie? Zestaw, ktory ciagnie wszystkie gry w full hd z anizo i AA kosztuje 1600zl. Elite kosztuje 1100zl tak? Live na 2 lata - 200zl + gry, ktore sa 2x drozsze wezmy 3 i juz mamy 1600zl - majac lepszy i o wiele bardziej uniwersalny sprzet niz X0

Widzisz, ja np gram na PC najwiecej i najczesciej [w MMO], poza tym nie wyobrazam sobei majac dobrego PC'ta, gry w multiplatformowego shootera na X0/PS3 na padzie jak moge to robic na myszce i klawie - do tego w przypadku gier na PC dochodza mody do wielu, wielu pozycji no i zawsze masz mozliwosc gry w exclusive'y z PC [Total War] czy normalnie w strategie - Red Alert 3, Supreme Commander czy Dawn of War.


Fajna wyliczanka, ale pytania jest takie, czy jesli dzis wydam na kompa 1600 zl zeby grac we wszystkie gry na FullDetalach, to czy ten komp za 12 miesiecy pozwoli mi uruchomic nowe gry w FullDetalach ?! A co po 24 miesiacach, uwazasz ze komp sprzed 2 lat pozwoli ci sie cieszyc pelnia grafiki w FarCry2 ?! Dopisales do kosztow XO abonament za LiVE, a to moze przypomnisz naszej "braci" jakie sa oplaty za gry MMO na PC... taki WoW do tanich nie nalezy !


btw. http://news.filefront.com/supreme-commander-coming-to-xbox-360-next-year/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6712 dnia: Października 15, 2008, 13:07:35 pm »
LoNdEk Ty taki przeciwnik gry na PC? Kurde ale ludzie się zmieniają. :P Kiedyś to jechałeś po konsolach, gdy miałem PSX'a a potem PS2. Jak M$ wydał konsolę to nagle, bahhh i konsole są super giter wypasione.  :lol:

Chociaż dobrze że przejrzałeś na oczy. :)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6713 dnia: Października 15, 2008, 13:16:30 pm »
Cytuj
Dopisales do kosztow XO abonament za LiVE, a to moze przypomnisz naszej "braci" jakie sa oplaty za gry MMO na PC
A ktos Ci kaze grac w MMO? :> Wiesz tu chodzi o to, ze na PC placisz w MMO abonament, a na X0 grajac w MMO placisz abonament na MMO i na Live!

Komp za 1600zl bez problemu uruchomi kazda obecna gre w full hd plynnie, poza Crysisem, dlaczego? Bo wyszla taka karta graficzna jak Radeon 4850, a doplacajac 200zl masz 4870, na ktorym Warhead [czyli dodatek Crysisa] w 1440x1080 na very high z AAx8 i Anizox16 dziala plynnie [sprawdzane przez kumpla].

Cytuj
to czy ten komp za 12 miesiecy pozwoli mi uruchomic nowe gry w FullDetalach
Tak, najwyzszej bedziesz musial wylaczyc AA, lub je zredukowac. Na pewno pociagnie wszystkie nie skopane konwersje z konsol w fullHD z AA, to moge Ci zagwarantowac.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6714 dnia: Października 15, 2008, 13:21:59 pm »
Ale wiesz, mysz i klawiatura=/= pad, a do tego ogólnie komfort gry na piecu jest słaby.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6715 dnia: Października 15, 2008, 13:26:44 pm »
KKRT a okres 5 lat taki jest sredni okres zycia konsoli - nazwijmy ten okres jej "szytem" ( chcialem napisac szczytowniem, ale sie opamietalem ;) ), PS2 juz grubo ponad 5 ma na karku i ciagle wychodza na nia ciekawe gry, ale nie o to chodzi, XO 5-6 lat zycia, w tym czasie jesli kupiles PC przy premierze XO, musiales albo go wymienic albo upgrade'owac po pewnym okresie aby grac w gry na full detalach, jesli tego nie zrobiles, po 12 miesiacach musisz juz rezygnowac z niektorych efektow i zmniejszasz rozdzialke, po 24 miesiacach czesc gier (te najnowsze) juz ci sie nie odpali nawet na takiej konfiguracji...zonk...jeszcze nie poruszylismy kwestii TV vs monitor, sam mam monitor 22" ale nawet nie mysle o podlanczaniu XO do niego...

A wracajac jeszcze do abonamentu za XB Live...jest tanszy niz papierosy na miesiac... zly argument, bo Live nie jest drogi, a najnowsze karty graficzne, procesory sa bardzo drogie, i podobnie jak XB Live wystarczaja na ok rok... :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6716 dnia: Października 15, 2008, 13:27:49 pm »
Swoją drogą, jak tak patrzę na obecne gry od 3rd deweloperów to jakiś niedosyt czuję. Weźmy takie Konami. PES, zszedł na psy, SH tak samo, ZOE nie ma. Został jedynie MGS4, który trzyma wysoki poziom.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6717 dnia: Października 15, 2008, 13:32:28 pm »
Ale wiesz, mysz i klawiatura=/= pad

Ten argument był dobry kilka lat temu. W chwili obecnej dobrego pada do PC kupisz już za 50zł; o przejściówkach do padów z konsoli nawet nie wspomnę...

Cytuj
a do tego ogólnie komfort gry na piecu jest słaby.
Tak... bo oczywiście obecne karty graficzne nie mają wyjścia DVI czy HDMI; bo oczywiście nie ma czegoś takiego jak bezprzewodowa mysz/klawiatura/gamepad, dzięki którym możesz wygodnie rozsiąść się na kanapie...


Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6718 dnia: Października 15, 2008, 13:34:08 pm »
PES nie szedł na żadne psy. To Fifa lekko odbiła się od dna.

Cytuj
Tak... bo oczywiście obecne karty graficzne nie mają wyjścia DVI czy HDMI; bo oczywiście nie ma czegoś takiego jak bezprzewodowa mysz/klawiatura/gamepad, dzięki którym możesz wygodnie rozsiąść się na kanapie...

Tak...i oczywiście nie trzeba nic instalować, czekać na grę, instalować jakieś oprogramowanie, sterowniki duperele.

Zresztą, kto gra na kompie leżąc na kanapie? :eek:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #6719 dnia: Października 15, 2008, 13:42:25 pm »
Zabawny jest standard Plug&Play na PC...bo to w sumie g*wno prawda. Tylko na konsoli, jest tak, ze kupujesz gre, przychodzisz do domku, uruchamiasz konsole, wkladasz plyte i grasz po kilku sekundach, calosc to ok. 10-25 sekund, a na PC?? Kupujesz gre, idziesz do domku, odpalasz kompa ( jesli masz duzo softu w startup'ie to troche zajmie) laduja sie wszystkie programiki,odpala sie anty-vir, wkladasz plyte do napedu, wyskakuje "okienko" i klikasz Instalacja, wybierasz gdzie chcesz gre zainstalowac, klikasz dalej wpiszujesz serial nr. danej gry z pudelka albo wklejasz z maila, po kilku minutach gra sie zainstalowala, myslisz zagram, a tu jeszcze DirectX sie updateuje, albo masz zbyt stare sterowniki ( zprzed 3 tygodni). OK. Czas na restart i zaraz zagramy...Uruchamiasz gre, nie wybierasz START GAME, ale opcje, bo trzeba zobaczyc jaka jest deflautowa rozdzielczosc, jakie efekty itp. ...

Tak konfort taki sam jak na konsoli...lol