Ankieta

Co jest lepsze?

Technikum
10 (27.8%)
Liceum
26 (72.2%)

Głosów w sumie: 30

Głosowanie skończone: Czerwca 12, 2005, 18:10:18 pm

Autor Wątek: Technikum czy liceum ogólnokształcące?  (Przeczytany 26367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« dnia: Czerwca 12, 2005, 18:10:18 pm »
Już za rok stane przed tym dylematem. Co byscie wybrali? Co jest wg. Was lepsze? Do jakiej szkoły Wy chodziliście? Jakie profile liceum/technikum polecacie? Jakie szkoły w Warszawie i okolicach polecacie? Czy bardziej oplacaja sie 4 lata w technikum, czy 3 lata w liceum? Wypowiadajcie sie.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2005, 18:16:12 pm »
ja wlasnie skonczylem technikum i mam tytul naukowy 8) technik elektronik 8) , a technik pomaga znalezc prace na serio, duzo qmpli z klasy juz ma prace, a szkole skonczyli dopiero niedawno przeciez...

Blotniaks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 12, 2005, 18:24:47 pm »
technikum jest dla osob ktore dobrze czuja sie z przedmiotow zawodowych itp. DLA mnie wybor fatalny. 4 lata nauki pieprzenie sie na warsztatach, a gwarancji pracy wcale tak duzej nie ma

Liceum wybor w sam raz 3 lata nauki dosc lajtowo, zero bzdetnych zawodowych przedmiotow. Konczysz szybciej masz mature mozesz gdzies isc dalej. Ja bym bral liceum. Aha i nie kieruj sie kierunkami w liceum ze jakies profilowane itp. np: Liceum profilowane zarzadzanie informacja pieprzenie jedno wielkie nic tam ciekawego nie ma zwykly ogolniak tylko zamiast informatyki masz technologie informacyjna. KIerunek nauki to mozesz sobie wybrac na studiach :D
Blotniaks twoj przyjaciel jak go widza dziewczyny jezdza inaczej

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 12, 2005, 19:31:07 pm »
Ja nie wahalem sie ani przez chwile - czyste liceum ogolnoksztalcace - ot co polecam :)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Bystry

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-10-2004
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 12, 2005, 19:39:00 pm »
Jak chcesz potem studiowac to nie ma znaczenia.

Tarniak

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 12, 2005, 19:45:51 pm »
Do technikum idź jeśli masz zamiar studiować rpzedmioty ścisłe. Do liceum - jeśli humanistyczne. Jezęli nie masz zamiaru studiować to idź do technikum.

Tori

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-11-2004
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 12, 2005, 19:58:21 pm »
skończyłem liceum,a i tak robię na budowie :P
zaufaj sobie a odkryjesz źródło niespotykanej siły.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 12, 2005, 20:03:36 pm »
Cytat: "Blotniaks"
Aha i nie kieruj sie kierunkami w liceum ze jakies profilowane itp. np: Liceum profilowane zarzadzanie informacja pieprzenie jedno wielkie nic tam ciekawego nie ma zwykly ogolniak tylko zamiast informatyki masz technologie informacyjna. KIerunek nauki to mozesz sobie wybrac na studiach :D

No co ty! Wlasnie kazde liceum w zaleznosci od profilu ma rozszerzony jakis kierunek! Ekonomia, informatyka itd. Jesli go jakis interesuje to smialo moze tam walic. A jesli nie to tez moze smialo do jakiegos walic :D bo LO, czy LP to prawie to samo :wink:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

DaVon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 12, 2005, 20:14:12 pm »
Cytuj
technikum jest dla osob ktore dobrze czuja sie z przedmiotow zawodowych itp. DLA mnie wybor fatalny. 4 lata nauki pieprzenie sie na warsztatach, a gwarancji pracy wcale tak duzej nie ma


Wiesz co Błotniaks ciekawe jaką Ty szkołę skończyłeś albo do jakiej chodzisz bo za dobrze to ty się nie umiesz wysławiać-,,...pieprzenie sie na warsztatach".Zapewniam Cię ,że nie w każdym technikum jest ,,...pieprzenie sie na warsztatach" ,co do przedmiotów ścisłych to się z tobą zgadzam.Ja np. chodze do technikum ekonomicznego i nie musze pracować w żadnych warsztatach :lol:. Jeśli ktoś nie ma zamiaru pójść w przyszłości na studia to niech idzie do technikum ,a jeśli ma takowy zamiar to niech się zastanowi porządnie nad jakimś dobrym LO.
Pracę jest znaleźć o wiele łatwiej po samym technikum niż po liceum-wiem bo mam dużo znajomych ,a  nawet jedną osobę  z rodziny ,która właśnie po takiej szkole ją znalazła.

Kasej

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-12-2004
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 15, 2005, 13:01:03 pm »
Jeśli wiesz co masz zamiar robic w życiu, to wal do technikum, jednak jeśli myślisz o studiach, ale jeszcze się na zadne nie zdecydowaleś to najlepiej jeśli wybierzesz LO.
Ja osobiście jestem po ogólniaku i moge Ci powiedzieć że jeśli masz zamiar iść na studia to najlepiej iść wlaśnie do tej szkoły, wyższy poziom i lepsze przygotowanie do matury(przynajmniej tak było w moim mieście).

Player01

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 15, 2005, 13:05:43 pm »
Technikum rzadzi, nie dosc, ze zdobywa sie zawod, to jeszcze mozna kontynuowac nauke.
Osobiscie ide do Technikum gastronomicznego, zawod keler.
Zawod, w ktorym latwo zdobyc prace, najprawdopodobniej gdzies wyjade na rok lub dwa, i wroce z kazdym sprzetem na ktory mam ochote :D.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 15, 2005, 13:44:42 pm »
Cytat: "Player01"
Technikum rzadzi, nie dosc, ze zdobywa sie zawod, to jeszcze mozna kontynuowac nauke.
Osobiscie ide do Technikum gastronomicznego, zawod keler.
Zawod, w ktorym latwo zdobyc prace, najprawdopodobniej gdzies wyjade na rok lub dwa, i wroce z kazdym sprzetem na ktory mam ochote :D.


idziesz do technikum, dopiero jestes w gimnazjum???? (tak tylko sie pytam -bez obrazy)

co do samego technikum to dobry wybór - masz juz zawód

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 15, 2005, 14:32:51 pm »
ja wybralem LO :P

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 15, 2005, 14:55:28 pm »
Tez chciałem isc do gastronomicznego w innym miescie na kelnera, ale niechciało mi sie robic badan :/ i olałem...

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 15, 2005, 16:44:41 pm »
Cytat: "Ako"
Tez chciałem isc do gastronomicznego w innym miescie na kelnera, ale niechciało mi sie robic badan :/ i olałem...


Yyy... Wy tak na powaznie?

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 15, 2005, 17:33:37 pm »
Mnie tez to przeraza. Ej, ja poszedlem do liceum w ostatnim momencie. Papiery byly zlozone w technikum informatycznym, ale dzieki sportowi do punktacji ogolnej doszlo mi 20pkt i prawie kazde liceum otwieralo przede mna swoje drzwi. Cale szczescie, bo, bez obrazy, za kasa w knajpie pracowac bym nie chcial. I chociaz nie lubie matmy, fizy, to kuje w nie, bo wiem, ze tu twki przyszlosc i hajs. Zeby zdawac np. na reklame, grafike czy cokolwiek zwiazanego z machaniem myszka trza matme, i co? I KUC. A wiecie czemu to robie? Bo chce byc pozniej leniwym, troszke zamoznym czlowiekiem :mrgreen:
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 15, 2005, 18:14:21 pm »
Cytat: "amar"
Ej, ja poszedlem do liceum w ostatnim momencie. Papiery byly zlozone w technikum informatycznym, ale dzieki sportowi do punktacji ogolnej doszlo mi 20pkt i prawie kazde liceum otwieralo przede mna swoje drzwi.

tjaa, ciekawe kiedy ty konczyles gimnazjum, bo o ile dobrze pamietam to w ostatnich czasach max za sport mozna było dostac 6 punktów (moze nawet i 10, ale to juz MAX). Ja ze sportu miałem 3 punkty, za pierwsze miejsce w noge w powiecie 8)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

grom

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-04-2005
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 15, 2005, 18:22:30 pm »
Cytat: "Ako"
Cytat: "amar"
Ej, ja poszedlem do liceum w ostatnim momencie. Papiery byly zlozone w technikum informatycznym, ale dzieki sportowi do punktacji ogolnej doszlo mi 20pkt i prawie kazde liceum otwieralo przede mna swoje drzwi.

tjaa, ciekawe kiedy ty konczyles gimnazjum, bo o ile dobrze pamietam to w ostatnich czasach max za sport mozna było dostac 6 punktów (moze nawet i 10, ale to juz MAX). Ja ze sportu miałem 3 punkty, za pierwsze miejsce w noge w powiecie 8)
 

z tym sportem to kijowo wyszlo.ja za mistrzostwo polski w basket dostane CALE 4 pkt....(i to jest max. 2 za powiat albo 4 za cos wiecej)

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 15, 2005, 18:41:30 pm »
Ale w sumie co sie dziwicie - 50 pkt chcielibyscie? I tak znam przypadki, gdzie ludzie reprezentujacy delikatnie mowiac "sredni" poziom dzieki wynikom w sporcie dostaja sie do najlepszych liceow, a tak chyba nie powinno byc.
Sport to przeciez sprawa drugorzedna.

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 15, 2005, 21:23:06 pm »
Cytat: "Ako"
Cytat: "amar"
Ej, ja poszedlem do liceum w ostatnim momencie. Papiery byly zlozone w technikum informatycznym, ale dzieki sportowi do punktacji ogolnej doszlo mi 20pkt i prawie kazde liceum otwieralo przede mna swoje drzwi.

tjaa, ciekawe kiedy ty konczyles gimnazjum, bo o ile dobrze pamietam to w ostatnich czasach max za sport mozna było dostac 6 punktów (moze nawet i 10, ale to juz MAX). Ja ze sportu miałem 3 punkty, za pierwsze miejsce w noge w powiecie 8)


Mistrzostwo Polski w tenisie stolowym mezczyzn, rocznik '87 - za takie cos dostalem 20 pkt, w ogole jakos ten Twoj post zawistno zazdroszniczy, to nie ja przyznaje punkty, sorry.
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 15, 2005, 21:35:24 pm »
**uj wam dadza te szkoly . Wszyscy zasilimy pokazne juz grono polskich bezrobotnych .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 15, 2005, 21:37:19 pm »
Ja wybrałem LO i nie załuje trzeba tez pamietac,ze w licemu jest zawsze wiecej lepszych panienek!!!Jesli szukasz dobrego LO w Warszawie i jestes z mokotowa lub okolic( :lol: )to wybieraj LO im. Schumana

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 15, 2005, 22:25:55 pm »
Cytat: "jay jay"
**uj wam dadza te szkoly . Wszyscy zasilimy pokazne juz grono polskich bezrobotnych .


Bez przesady. A po co niby masteruje sie angielski? Zeby czym predzej wypieprzac stad, na zawsze.
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 15, 2005, 22:31:07 pm »
Piekna postawa, piekny defetyzm, tak trzymac ;). Palli ma racje sytuacja jest lekko patologiczna w tym wypadku powinno promowac sie wiedze, punkty za sport to moga byc dla kandydatow na AWF.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 15, 2005, 22:36:14 pm »
Cytat: "amar"
Cytat: "Ako"
Cytat: "amar"
Ej, ja poszedlem do liceum w ostatnim momencie. Papiery byly zlozone w technikum informatycznym, ale dzieki sportowi do punktacji ogolnej doszlo mi 20pkt i prawie kazde liceum otwieralo przede mna swoje drzwi.

tjaa, ciekawe kiedy ty konczyles gimnazjum, bo o ile dobrze pamietam to w ostatnich czasach max za sport mozna było dostac 6 punktów (moze nawet i 10, ale to juz MAX). Ja ze sportu miałem 3 punkty, za pierwsze miejsce w noge w powiecie 8)


Mistrzostwo Polski w tenisie stolowym mezczyzn, rocznik '87 - za takie cos dostalem 20 pkt, w ogole jakos ten Twoj post zawistno zazdroszniczy, to nie ja przyznaje punkty, sorry.

Tez jestem z 87 i pamietam ze za powiat dawali 3 punkty, a za wojewodztwo 6 puinktów, a maxymalnie mozna bylo zdobyc jakoś 6-10 punktów. O 20 pierwsze słysze i nie jestem zazdrosny!!!!  :twisted: Za taki wyczyn moge tylko pogratulować, tez grywam w pingla, ale bez wiekszych sukcesów...

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 15, 2005, 22:41:25 pm »
Luzik, nie mialem nic zlego na mysli :} Po prostu mnie docenili, darowanemu koniowi... itp itd etc ;) Co innego jesli chodzi o stereotyp sportowca - glaba. U mnie wszyscy siatkarze (bo teraz gram w siatkowke) maja srednia powyzej 4.0. A wyniki z egzaminu gimnazjalnego na to nie wskazywaly. Kazde liceum narzuca swoje tempo i nawyki, jak nadgonisz, dasz rade.
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 15, 2005, 22:45:44 pm »
hehe, tez teraz gram w siatkówke 8) ale sredniej powyzej 4.0 nie mam :roll:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 15, 2005, 22:48:56 pm »
Ja gdyby nie 6 z WFu, 5 z PO i 5 z angielskiego, tez bym nie mial ;)
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 15, 2005, 22:59:20 pm »
A ja właśnie dostałem wyniki examinu gimnazjalnego i jutro ide zmieniać papiery z LO na LO  :wink:

patras

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-11-2004
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 15, 2005, 23:13:42 pm »
ja jestem po liceum i juz prawie po studiach i w sumie jest ok a tak wogóle to nie wiedziałem ze wszyscy tutaj sa tacy młodzi :D

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 16, 2005, 07:41:05 am »
Cytat: "TNW"
Do technikum idź jeśli masz zamiar studiować rpzedmioty ścisłe. Do liceum - jeśli humanistyczne. Jezęli nie masz zamiaru studiować to idź do technikum.


No to przywaliłeś  :wink:  A o liceum o profilach matematyczno-fizycznym słyszałeś??? Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


Cytat: "Palli"
Cytat: "Ako"
Tez chciałem isc do gastronomicznego w innym miescie na kelnera, ale niechciało mi sie robic badan :/ i olałem...


Yyy... Wy tak na powaznie?


Jak chcą skończyć jako urobnicy, to ich sprawa  :P

Cytat: "jay jay"
**uj wam dadza te szkoly . Wszyscy zasilimy pokazne juz grono polskich bezrobotnych .


Szukałem jakiś czas pracy to znam ten ból, ale najważniejsze to się nie poddawać i być pewnym swojej wartości. Głowa do góry!!! W końcu nasi przodkowie roznieśli niemiaszków pod Grunwaldem  :D

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 16, 2005, 10:45:58 am »
Cytat: "thirian"
Cytat: "TNW"
Do technikum idź jeśli masz zamiar studiować rpzedmioty ścisłe. Do liceum - jeśli humanistyczne. Jezęli nie masz zamiaru studiować to idź do technikum.


No to przywaliłeś  :wink:  A o liceum o profilach matematyczno-fizycznym słyszałeś??? Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


Podpisuje sie pod tym - sam od zawsze wiedzialem, ze pojde na "przedmioty scisle" a mimo wszystko wybralem LO :) A na dodatek - nie jestem sam jeden glupi, ktory tak robi :>

Cytat: "thirian"
Cytat: "Palli"
Cytat: "Ako"
Tez chciałem isc do gastronomicznego w innym miescie na kelnera, ale niechciało mi sie robic badan :/ i olałem...


Yyy... Wy tak na powaznie?


Jak chcą skończyć jako urobnicy, to ich sprawa  :P


Nie no jasne, ja nic nie mam do tego - tylko myslalem (znajac niektorych z forum) ze ludzie tutaj maja wieksze ambicje :)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Player01

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 16, 2005, 10:51:21 am »
Technikum to nie jest szkola zawodowa przeciez. Fajnie jest moc przed studiami sie mniej wiecej ustawic.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 16, 2005, 11:01:34 am »
Cytat: "Player01"
Technikum to nie jest szkola zawodowa przeciez. Fajnie jest moc przed studiami sie mniej wiecej ustawic.

Jasne, że to nie zawodówka.
Ustawić się? W jaki sposób? Mając "fach w rękach"? :wink:  Kto przyjmuje teraz ludzi po technikum...

Player01

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 16, 2005, 11:19:10 am »
Zalezy jeszcze od technikum, do ktorego sie idzie. W mojej przyszlej szkole bede mial praktyki w renomowanym hotelu, poza tym dobrze posluguje sie jezykiem angielskim i srednio niemieckim, mysle ze jakas praca w MCdonalds'ie sie trafi.

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 16, 2005, 11:31:21 am »
Cytat: "Player01"
Zalezy jeszcze od technikum, do ktorego sie idzie. W mojej przyszlej szkole bede mial praktyki w renomowanym hotelu, poza tym dobrze posluguje sie jezykiem angielskim i srednio niemieckim, mysle ze jakas praca w MCdonalds'ie sie trafi.


Oczywiście, że Cię przyjmą w Makdonaldzie, (spolszczam sobie, a co :) ) - przymują w pierwszej kolejności ludzi uczących się (liceum, technikum, studia), bo płacą przez to niższe podatki (to po pierwsze) i dadzą Ci 1/8 etatu (a i tak będziesz zapieprzał tak jakbyś był na 1/2 - to Ci gwarantuje)-jak coś źle zrobisz to zostaniesz, a nadgodzin ci nikt nie zapłaci (dalej obstajesz przy takiej pracy?  :wink: ).Skąd to wiem? Już niejeden się z nimi procesuje, co jakiś czas ludzie robią pikiety przed tymi "restauracjami" i choćby od nich można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy- ogólnie fajnie, nie?  :twisted:

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 16, 2005, 18:31:15 pm »
Cytat: "Palli"
Cytat: "thirian"
Cytat: "Palli"
Cytat: "Ako"
Tez chciałem isc do gastronomicznego w innym miescie na kelnera, ale niechciało mi sie robic badan :/ i olałem...


Yyy... Wy tak na powaznie?


Jak chcą skończyć jako urobnicy, to ich sprawa  :P


Nie no jasne, ja nic nie mam do tego - tylko myslalem (znajac niektorych z forum) ze ludzie tutaj maja wieksze ambicje :)

Palli, od kelnera do samego kucharza. Wiesz ile wtedy się zarabia? :) Miesiąc i mam juz wszystkie nowe konsolki 8)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Spike

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 16, 2005, 18:35:03 pm »
Po technikum ma sie doswiadczenie zawodowe i umiejetnosci bo ma sie praktyki a pozniej mozna jeszce isc na studia po lo nic nie masz 0 doświadczenia

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 16, 2005, 19:08:00 pm »
Cytat: "Spike"
Po technikum ma sie doswiadczenie zawodowe i umiejetnosci bo ma sie praktyki a pozniej mozna jeszce isc na studia po lo nic nie masz 0 doświadczenia


0 doswiadczenia i 10 razy wieksze prawdopodobienstwo, ze przyjma Cie na studia.
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

Player01

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 16, 2005, 19:21:39 pm »
Chyba jednak nie do konca.