Ankieta

Co jest lepsze?

Technikum
10 (27.8%)
Liceum
26 (72.2%)

Głosów w sumie: 30

Głosowanie skończone: Czerwca 12, 2005, 18:10:18 pm

Autor Wątek: Technikum czy liceum ogólnokształcące?  (Przeczytany 25633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 16, 2005, 19:31:42 pm »
No jednak uczen po liceum tej wiedzy teoretycznej ma trochu wiecej, zeby nie powiedziec duzo.
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 16, 2005, 20:16:23 pm »
Wszystko zalezy od nauczycieli i od ciebie rzecz jasna.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 16, 2005, 21:22:07 pm »
Zdecydowanie LO. Jakoś nie przepadam za technikami. Większość takowych szkół, w moim mieście, jest pełne niedouczonych meneli i dresów.

Spike

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 16, 2005, 21:24:57 pm »
Twoja wiedze sprawdzi egzamin dojrzalosci czyli matura a u nas w skzole czyli technikum byly wyniki bardzo dobre. Po tym technikum mam zawod elektronik, po 2 mam kurs CISCO (obsluga sieci komputerowych), kurs HP (serwisowanie komputerow i ECDL europejski certyfikat obslugi komputerow.  Ciekawe kto ma szasne wieksze dostac sie na studia  :wink: Do tego prakty w zakladach pracy  :lol:

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 16, 2005, 21:35:31 pm »
No ok, i bedziesz sobie pracowal jako pracownik, a moze kiedys jako wlasciciel firmy 8)
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 17, 2005, 14:49:16 pm »
Czemu sadzicie, ze po technikum bedzieci mieli mniej widzy teoretyczniej? W liceum uczysz sie 3 lata, a w technikum 4 lata sie uczysz i pracujesz na warsztatach. Z rozmow ze starszymi znajomymi i rodzicami wnioskuje, ze jednej technikum jest lepsze, bo wtedy latwiej znalesc jakas prace po skonczeniu szkoly.

amar

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 17, 2005, 15:53:48 pm »
Z zycia wziete - brat kolegi uczyl sie w technikum, profil informatyczny. Po 5 latach skonczyl szkole i... pracowal z Komforcie (dywany itp)... za kasa. IMO po technikum nie bedzie tak latwo dostac dobry job od razu. Minie troche czasu, nawet kilka lat. Lat, ktore mozna wykorzystac na nauke na studiach, tak jak w przypadku LO. Ja nic nie wiem, nie wydaje werdytku, bo z technikum nie mam do czynienia. Wiem, ze LO nastawia do dalszej edukacji, w koncu taki jego cel. IMO po technikum mamy mozliwosc podjecia studiow i pracy, ale gorszych mimo wszystko od tej, ktora moglibysmy wykonywac po dobrych studiach. Pozdro
[size=9]issonline.pl[/size]
[size=9](__/we loveprogressive!)[/size]

changs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-12-2004
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 17, 2005, 16:37:33 pm »
Ja chodze do technikum. Ciesze sie ze wybralem technikum bo ciekawie jest na zajeciach a w przyszlosci na praktykach. Jesli chodzi o prace po technikum to moze i latwiej jest ja zdobyc ale ja nawet nie mysle o tym ze moglbym nie isc na studia ;p

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 17, 2005, 19:07:33 pm »
Ale jak ktos nie zda na zwykle studia, tylko na wieczorowe, to po studiach technikum bedzie mial latwiej znalesc prace, zeby moc splacac wieczorówke.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 18, 2005, 17:07:07 pm »
Ja juz wybrałem.jestem w 3 gimnazjum i idę do LP o profilu transportowym.Szkoda mi siedzieć w Technikum 4 lata.Po trzech latach w liceum idę studiować logistykę.

PS:
Czy ktoś z was może studiuje logistyke??Jeśli tak to czy są to trudne studia???

Ninja

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-06-2004
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 30, 2005, 03:29:39 am »
Ja chodzilem do szkoly zawodowej i jak narazie prace znalazlem bez problemu . Potrzebuje na konsole hmmmm co tu zrobic , wysle meila do firmy . Po tygodniu juz pracowalem :P Mam zawod wyuczony jako elektromechanik. W szkole zrobilem duzo kursow potrzebnych do przyszlej pracy ;) Moze dlatego tak latwo bylo , po zawodowce szybkie przejsce do Technikum :P Teraz 3 klasa maturalna i jest spoko :P  Na zime sie zalapie znowu gdzies, wkoncu X360 nadchodzi :P  

A co do wyboru , poszedl bym do technikum , tam sa wieksze luzy niz w LO , ale jak sie bedzie nadrabiac luki w edukacji to mozna sie dostac na studia . Jak ktos jest wybitny napraktykach , to szef go zostawi . Tak jak Lewik napisa, zalezy od nauczycieli i samego ucznia .
Tylko nie idz na zadna elektronike :P Ten zawod juz wygasa , ksiazka z ksiegarni za 30 zl i po tygodniu sam cos zlutujesz do kupy :P Teraz dobra jest Mechatronika , mieszanka mechaniki i elektroniki - To jest to  8)

Mozna isc do LO profilowanego , tam jest jeden dzien praktyki w tygodniu .Tak bylo , ale ja stary system jeszcze :] Ten nowy nie wiem jak ma .

Cytat: "amar"
IMO po technikum mamy mozliwosc podjecia studiow i pracy, ale gorszych mimo wszystko od tej, ktora moglibysmy wykonywac po dobrych studiach. Pozdro



Nie czaje tego .Po technikum moge pracowac i studiowac , a praca byla by gorsza niz ta ktora bym wykonywal po dobrych studiach  ?A co rozumiesz jako dobre studia? Dzienne , a zaoczne nie maja wielkiego znaczenia , tu jest mgr i tu jest mgr . A po technikum mozna isc na studia dzienne i nie pracowac . Troche bezsensu to co napisales  :) Ofcoz, jest trudniej , ale jak wspomnialem wyrzej - samo zaparcie i da sie nadrobic szkole w domu .A to zapewni dobre studia .

Co do samej pracy,to te wszytkie CV, pisma, rozmowy - to jedna wielka sciema :PNa ponad 8 podpisanych umow , nikt nie czytal CV , bylo to tylko rzuceniem oka .Kumpel ostanio szukal i byla to praca zwiazane z utrzymaniem ruchu na trasie czy cos . Polega na tym , ze jak cos sie stanie na jakims odcinku trasy, on wzywa pomoc , powiadama co sie stalo itp . Na rozmowe przyszlo ponad 10 osob , 3/4 studenci ,same tytuly dluzsze od nazwiska,pelno stazu za granica  :lol: Kumpel wszedl do pokoju i koles sie go pyta co zrobi jak sie stanie ...... ? kumpel odpowiedzial " kontaktuje sie z Panem droga telefoniczna z racji , ze Pan jest odemnie wyrzej i jest moim przelozonym " I to by bylo tyle po rekrutacji :]
Czyli liczy sie takze szczescie .

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 30, 2005, 09:38:28 am »
thx za odpowiedzi. A co sadzicie o technikach o profilu gastronomicznym albo fotograficznym? A moze jakis inny, ciekawszy profil istnieje? Bo na zadne elektryki i wszystko co z tym zwiazane to mi sie nie chce isc.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 11, 2005, 13:38:35 pm »
Polecam profil transportowo spedycyjny.No ale jeżeli zdecydujesz się na Liceum profilowane to musowo musisz iść na studia,no chyba że chcesz nosić woreczki....

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 11, 2005, 13:42:45 pm »
Ja tym bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonałem słusznego wyboru, idąc do LO, gdy dowiedziałem się, że większość uczniów liceów profilowanych nie zdało matury.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 11, 2005, 14:17:31 pm »
Cytat: "sambady"
Ja tym bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonałem słusznego wyboru, idąc do LO, gdy dowiedziałem się, że większość uczniów liceów profilowanych nie zdało matury.

Liceum Profilowane jest ciekawym pomysłem, niestety zajechanym przez głupie Ministerstwo Edukacji. Poza tym ze studiami i pracą jak ze wszystkim - jeśli nie będziesz najlepszy, zginiesz. Bycie na jakimś kierunku niczego nie gwarantuje.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 11, 2005, 14:58:58 pm »
Wiecie co? Czuję się dziwnie...wszędzie wokół kelnerzy, inżynierowie informatycy, praktykanci, którzy odbyli wszędzie staż, a po środku jeden (prawdopodobnie) przyszły adwokat, który chce studiować na UW :lol: .
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 12, 2005, 11:48:27 am »
Nie lubię prawników.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 12, 2005, 11:51:57 am »
Cytat: "sambady"
Nie lubię prawników.

Tu nie oto chodzi, większość prawników to najpierw praktykanci, odwalający całą robotę w kancelariach, tylko po to aby szef przyszedł i złożył podpis. Potem są to miernoty pokroju Giertycha, Wassermana, Kaczyńskiego, i Ziobry. Oni studiowali prawo, i co z tego wyszło?

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 12, 2005, 11:52:27 am »
Cytat: "McJohn"
Wiecie co? Czuję się dziwnie...wszędzie wokół kelnerzy, inżynierowie informatycy, praktykanci, którzy odbyli wszędzie staż, a po środku jeden (prawdopodobnie) przyszły adwokat, który chce studiować na UW :lol: .


Mój brat też złożył papiery na prawo i mam nadzieję, że się dostanie, Tobie też tego życzę  :)

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 12, 2005, 11:55:29 am »
Cytat: "Castor Krieg"
Cytat: "sambady"
Nie lubię prawników.

Tu nie oto chodzi, większość prawników to najpierw praktykanci, odwalający całą robotę w kancelariach, tylko po to aby szef przyszedł i złożył podpis. Potem są to miernoty pokroju Giertycha, Wassermana, Kaczyńskiego, i Ziobry. Oni studiowali prawo, i co z tego wyszło?


Albo mojego ulubienca - Cimoszewicza - na takiej podstawie mozna powiedziec "nie lubie ludzi po prawie"...

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 12, 2005, 12:08:59 pm »
Castor, właśnie o to mi chodziło. Zachowanie naszych posłów [są to głównie osoby, które skończyły prawo] sprawiło, że uprzedziłem się do prawników.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 12, 2005, 15:19:41 pm »
Slyszalem, ze zeby zostac prawnikiem, trzeba miec jakas rodzine pracujaca jako prawnik, bo inaczej nie ma szans, abys gdzies dostal robote na takiej posadzie.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 12, 2005, 15:32:20 pm »
Hubi - Nie jest to regułą, ale niestety często tak bywa. Dlatego będzie cholernie ciężko...Ale co tam.

Sambady - dlatego ja postanowiłem zostać prawnikiem. Mam dość stania z boku i patrzenia jak ludzie gubią się w gąszczu prawa, a grube ryby miażdżą obywateli przepisami. Nadszedł czas, żeby po stronie obywateli stanęła również gruba ryba, hyhy.  :twisted:
 
Co nie znaczy, że będę dobrym Samarytaninem...
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 13, 2005, 07:05:22 am »
McJohn: Rozumiem, że można się będzie do Ciebie zwracać, jeśli będzie się miało jakieś zatargi z prawem? 8)

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 13, 2005, 11:01:20 am »
Pewnie tak. Klient płaci, klient wymaga.  :wink:  Choć każdego klienta chciałbym oceniać dywidualnie :wink:

Aha, jeszcze coś- najpierw ja musze zdać maturę :mrgreen:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 13, 2005, 15:39:03 pm »
Dla forumowiczów przewidziana jest promocja? 8)

Cytuj
Aha, jeszcze coś- najpierw ja musze zdać maturę

Ja myślałem, że Ty już papiery złożyłeś :S.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 17, 2005, 14:13:55 pm »
ja polecam studia informatyczne.
Fakt ze jak ktos siedzi w Piecach juz kawał czasu to za duzo nie nauczą :wink: ale papier jest :wink:

I polecam zaoczne (jak ja), mozna wtedy sobie pracowac, itd. 8)

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 17, 2005, 14:18:15 pm »
Ja teraz już będe licealistą!!!Kolejne 3 lata nauki...czyli 3 lata zabawy, 3 lata znajomości i 3 lata nowych lasek w szkole... :wink: I jak tu sie nie cieszyć?

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 17, 2005, 15:20:54 pm »
Cytat: "siudym"
ja polecam studia informatyczne.
Fakt ze jak ktos siedzi w Piecach juz kawał czasu to za duzo nie nauczą :wink: ale papier jest :wink:

I polecam zaoczne (jak ja), mozna wtedy sobie pracowac, itd. 8)


Oj moga sporo nauczyc - zalezy tylko od uczelni  :wink:

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Enori

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-04-2004
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 17, 2005, 15:27:01 pm »
Chętnie poszedłbym w kierunku informatyki, jednak moje matematyczne zdolności nie są zbyt duże, w genach mam zapisane 'jesteś humanistą, nie masz głowy do przedmiotów ścisłych'. Idę do liceum ogólnokształcącego z przedmiotami wiodącymi: języki obce, historia. Myślę, że to dobry wybór, chociaż nie mam pojęcia co będe robił później. Większość kumpli poszła do technikum, argumentując, że nie trzeba będzie się tam uczyć, taaa, świetny powód :roll:

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 17, 2005, 15:30:03 pm »
Ja ide na Humana...POLSKI,HISTA i WOK...Mało nauki, miałem iść na biol chem ale jak mam zakuwać to ja podziękuje...

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 20, 2005, 18:25:45 pm »
Do administratorów.

W ankiecie powinno pojawić się jeszcze liceum profilowane.

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 20, 2005, 18:28:27 pm »
ja wpakowałam się do liceum( teraz 2 klasa)...i nei jest aż tak źle...Technikum to trudna sprawa z tego co słyszałam,duzo praktyk i dużo nauki!!No w liceum też ale nie ma przedmiotów zawodowych...

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 20, 2005, 19:18:24 pm »
Hehe, ja właśnie zdałem sobie sprawę, że za równo 11 dni mi się skończą wakacje, a zacznie odliczanie do...matury. Jezuuśku...a ja sobie obiecywałem . Mówiłem. Zapisywałem, żeby nie zapomnieć. "McJohn, przez wakacje powtórz sobie materiał. Powtórz no mówię. ". A odpowiedź brzmiała "Aaa tam mam jeszcze dwa miechy. Miech? O (pipi),11 dni?!!  :shock: ". I tak prze.jebałem wakacje...ehh...
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 20, 2005, 19:43:39 pm »
oczywiscie musiales mi zyebac humor :/
11 dni o_O

Jesli masz upatrzony juz jakis zawod i nie masz ochoty dalej sie uczyc to technikum. W innym wypadku LO.

Nesser

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-07-2005
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 20, 2005, 22:43:06 pm »
Ja tam osobiscie wybralem technikum, nie żałuję decyzji, po prostu po liceum masz tylko papier, ale raczej nic konkretnego, żadnego ukierunkowania na jakiś określony zawód. Technikum od razu masz nastawione na jakąś konkretną robotę (bo liceum profilowane to w sumie tak nie do konca). Wiesz, że po tym masz nie tylko maturę, ale jeszcze jakiś tytuł, poza tym z tego co wiem, to jest w sumie łatwiej pracę znaleźć (przynajmniej u mnie - hotelarstwo). No ale decyzja indywidualna
Miejsce na podrobienie mojego podpisu: _________.

joseph11

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-08-2005
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #76 dnia: Września 01, 2005, 13:35:46 pm »
ja chodze do LO i troche żałuje bo jeżeli nie dostane sie na studia to moja edukacja sie zakończy :oops:  a tak przynajmniej miałbym zawód
barca rulez!!

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #77 dnia: Września 01, 2005, 13:53:00 pm »
Dziś byłem pierwszy raz w swojej nowej szkole, która bardzo mi się spodobała. Mam liczną klasę - 28 osób. W tym - 9 chłopaków i 18 dziewczyn :lol:. Brzmi apetycznie :P. Ludzie są naprawdę spoko. Myślę, że przyjemnie spędzę te trzy lata.

lupinator

  • Gość
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #78 dnia: Września 01, 2005, 13:54:35 pm »
Cytat: "sambady"
Mam liczną klasę - 28 osób.


A ja jaką mam skoro mam 36 osób? ;)

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Technikum czy liceum ogólnokształcące?
« Odpowiedź #79 dnia: Września 01, 2005, 13:56:13 pm »
@Lupinator: Mega - liczną :roll:?