Autor Wątek: SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry  (Przeczytany 35198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« dnia: Grudnia 27, 2003, 18:51:39 pm »
Dla mnie to najlepsza gra w jaką przyszło mi grać w swojej dłuuugoletniej karierze gracza:). Dlatego postanowiłem wyjawić Wam secrety, których wielu z was może nie znac. Przeszedłem tą gre setki razy i oto kilka secretów które odkryłem oraz o których dowiedziałem sie z czeluści internetu:)
oto ów secrety:

1.Złe zakończenie
To w sumie dość popularny secret,ale zawsze secret wiec juz pisze.
Gdy musicie niepostrzeżenie wślizgnąć sie do magazynu nr.8 musice dawać sie łapać strażnikom, każde złapanie to jeden dzień w plecy, gdy będziecie dawać ciała aż do 15 kwiernia 1987 wtedy zobaczycie złe zakończenie.

2. dwie ukryte walki z Enoki i Nagashima
Obie walki są na dysku pierwszym. Najpierw musimy pójsć do Sakura Park przed 7 pm, musi to być dzień po naszych wyczynach w Heartbeats, oraz uwaga jest to bardzo ważne musi być słoneczny dzień, tak wiem że to dośc idiotyczne, ale musi to być słoneczny dzień, gdy to zrobimy to najpier zobaczymy scenke a potem będziemy musieli stoczyć walke. Gdy skonczymy juz walkę to scenka ta pojawi się w filmikach na Passport Disc'u oraz muzyczka z tej scenki zostanie dodana do muzyczek na Passport Disc'u. Drugą ukrytą walkę możemy odkryć tylko wtedy gdy uporamy się z pierwszą. Druga walka jest tak jak pisałem wcześniej także na dysku pierwszym, jest to mniej więcej w czasie jak Ine-sam daje Ci list oraz jak Charlie robi na Ciebie zasadzke w Sakuragaoka. Po 7 pm musimy pójść na scieżke koło Wakaba Apartments w Dobuita, to jest scieżka z Sakuragaoka blisko You Arcade, jeśli tak jak pisałem wcześniej będzisz tam po 7 pm zobaczysz gang Enoki'ego i pozostaje nam tylko sklepać im maski.

3.Przetłumaczenie chińskich scrooli z ciosami.
W grze możemy zdobyć 2 takie scroole, pierwszy nazywa się The Stab Armour i zdobędziemy go w Hazuki Basement, a drugi to Mysterious Scroll i jest ukryty za "Yin and Yang" scrollem w Hazuki Dojo. Ciosy są zapisane w języku chińskim i Ryo ich nie może odczytac, ale wystarczy zadzwonić do Master Chena i spotkać sie z Gui Zhangiem i on przetłumaczy nam scroole. Naprawde warto, ponieważ ciosy te są bardzo potężne. Jest jeszcze Poetry Scroll, jednak nie da sie go przetłumaczyć ponieważ jest zapisany w jakimś tajemniczym kodzie, który zna tylko twórca tego ciosu.

4.Pokonanie Chai w You Arcade
Chyba każdy z was podczas tej walki dał za wygraną, ponieważ myśleliście, że tak jest w scenariuszu. W sumie tak jest, ale możemy tą walke wygrać(dostaniemy za to mały bonusik)
Walka nie będzie prosta ale dla Hardcorowca to żaden problem.
Najpierw musimy nauczyć bardzo silnego ciosu CRAWL CYCLONE, który zdobędziemy w Bunkado Antiques shop. Teraz musimy podpakować level ciosu i przyporządkować go pod przycisk R. Gdy Chai zacznie atakować to my musimy tylko się bronić(w żadnym wypadku nie atakować go!) się przed jego atakami wciskając przycisk R. Musimy także zmieniać naszą pozycje, następnie gdy ataki Chaia osłabną, wtedy zaczynami go uderzać tylko low kickami oraz uzywamy wszelkiego rodzaju rzutów. Jednak drogą do sukcesu jest tak jak pisałem wcześniej wciskanie podczaj jego ataków przycisku R. Po pokonaniu Chaia będziemy mogli grać na automatach za darmo, oraz możemy pójśc do Asia Travel Co po wskazówki a nastawienie Ryo po wygranej z Chaiem ulegnie całkowitej zmianie:)

5.Prawdziwa pogoda w Yokosuce z roku 1986/1987
Jak wiemy miasteczko to istnieje naprawde i możemy zobaczyć jaka w tamtych latach była tam pogoda.(pogoda ta będzie normalnie podczas gry), aby odblokować tą opcje musimy najpierw przejśc gre, gdy to zrobimy w opcjach pojawią sie dwie nowe rzeczy do wyboru:"actual weather
in Yokosuka in 1986/87 as researched by AM2" czyli prawdziwa pogoda z Yokosuki z tamtych lat oraz "Shenmue Weather" czyli losowo wybrana pogoda taka jak jest podczas gry.

6.Ryo wyznaje miłość Nozomi
Należy dzwonić do niej codziennie,a najlepiej po kilka razy dziennie. Dzień po uratowaniu jej(DISC 3) notka w dzienniku mówi-"I should check with everybody", posłuchajmy tej rady i min.zadzwonmy do Nozomi, Ryo prawie powie jej, że ją kocha:).
Jest jeszcze inna droga na to aby zobaczyć ich w romantycznej sytuacji.
Gdy będziemy wracac na przystanek autobusowy z work offiece to przy dobrym szczęsciu spotkamy Nozomi. Bedą bardzo blisko i będzie bardzo romantycznie(bez skojarzeń to porządna dziewczyna)

7.Zostać dłużej w mieście niż do 23.30
Jak wiemy Ine-san nałożyła na Ryo godzine policyjną, chłopaczyna musi wracać do domu najpoźniej o 23.30, jednak da sie to obejśc czyli Ryo może wrócić do domu o wiele poźniej, jednak jest to możliwe tylko w jednym momencie gry. Kiedy szukamy Heartbeats Bar, to możemy zostać dłużej, możemy się szlajać po mieście jak prawdziwy maczo, ale tylko w "red light district" w Dobuicie

8.Wizyta przyjaciół w domu Ryo
Dwoje przyjaciól Ryo(Ichiro i Naoyuki Ito) może wpaśc w odwiedziny do Ryo, aby zobaczyć tą scenke musimy pójśc do Yokosuka Bar po 7 p.m ale musi to być dzień po scence z Nozomi w Sakuragaoka Park(DISC 2 btw to jest mniej więcej w tym czasie jak szukamy drogi do NEW WAREHOUSE NR.8) Jak już będziemy w tym barze to Akemi powie nam że dzwonił Fuku-San i powiedział że w domu czekają na Ryo przyjaciele:)

9. 70 man free battle na czas bez Gui Zhanga
Po przejściu gry, musimy ponownie włożyc 3 płyte do konsoli i wejdźmy do opcji,zobaczymy tam opcje "70 Man Free Battle". Jest to nic innego jak kolejne pokonanie bandy 70 idiotów na czas i bez Gui Zhanga. Nasz czas będzie zapisywany na memorce i będziemy mogli zobaczyć wyniki na Passport Disc'u.

10.Wygrywanie kasy w SLOT MACHINES
Nie zawsze działa, ale warto spróbować. Każdy slot ma swój numer, więc musimy pójśc do Lapis Fortune Teller i wybrac opcje "gamble", wtedy wróżka poda nam numer, to będzie numer automatu na którym mamy zagrać, śmiało grajcie vabank ponieważ nasze szanse na wygraną są bardzo duże:)


11.Nozomi przynosi kwiaty
Na dysku drugim, mniej więcej w tym czasie jak staramy się zdobyć bilet do Hong Kongu, musimy wejśc do pokoju z ołtarzem w Hazuki Household, wtedy wejdzie Ine-san i powie nam, że Nozomi przyniosła kwiatki. Sa to ulubione kwiatki ojca Ryo, które zresztą możemy sami zobaczyć.

12.Więcej wiadomości na temat chińskich legend
Są pewni ludzie od których możemy dowiedzieć sie naprawde dużo na temat Phoenix i Dragon mirror oraz chińskich legend oto te osoby oraz miejsca w których można ich spotkać:
Yamagishi-san w Sakuragaoka Park
Liu Senior w Suzume Park,
Keizo-san w Bunkado Antiques
oraz Xia-san w The Russiya China Shop(w tej rozmowie pojawi nam sie scenka w której występuje Sha Hua)scenka ta zostanie dodana to filmików na Passport Disc'u.

13.Wspomnienia z dzieciństwa
Są to 3 krótkie scenki z czasów jak Ryo był jeszcze małym chłopcem.
Scenki to możemy zobaczyc tylko na samym początku gry jak zaczynamy rozglądac sie po domu. Oto miejsca gdzie możemy je zobaczyć(aby zobaczyć scenke należy wcisnąć przycisk zależnie od tego jak sobie ustawiliście R lub L chodzi o widok FPP i patrzeć się przez kilka sekund w jedno miejsce):
- popatrzcie się na stół z żarciem w kuchni
- gdy wyjdziecie z domu to popatrzcie sie na największe drzewo w okolicy
- w Dojo popatrzcie sie na Scroll wiszący na ściania

14.Ren w Yokosuka??
Pamiętacie Rena z Shenmue 2?, jest mały ślad który mówi nam że Ren był kiedyś w rodzinnym mieście Ryo. A jak to sprawdzić? a bardzo prosto, trzeba pójść do You Arcade i zobaczyć wyniki na automacie z Hang-On, najlepszy wpis ma tam Ren, a skoro ma wpis więc musiał tam być!! ale po co tam był?- to już daje wam abyście się popisali swoją wyobraźnią.

15. Telefon od Goro
Kiedy mamy się spotkać z Goro w porcie( w sprawie pracy), poprostu to olejmy i nie przychodźmy na spotkanie. Jeśli nie przyjdziemy na spotkanie dwa dni z rzędu, to Goro zacznie do nas wydzwaniać. Jednak dziwne jest to, że koleś, który jest po drugiej stronie słuchawki zachowuje się dośc dziwnie jak nie Goro, zresztą usłyszcie sami.

16. Ryo klepie żula:)
Jest małą scenka QTE, którą możemy przeoczyć. Na początku drugiej płyty, gdy ciągle szukamy drogi do Warehouse, musimy w nocy kręcić się po Dobuicie, najlepiej między Slot House a Yokosuka Bar. Po jakimś czasie spotkamy żula i nie pozostaje nam nic innego jak sklepać biednego pijaczyne, po walce Ryo złapie kontuzje- zobaczcie dlaczego:). Jeżeli nie uda nam sie wygrać z bumem, to walke będziemy mogli powtarzać codziennie, aż do skutku.

17.Boże narodzenie i Nowy Rok
Gdy w grze wybije okres świąteczny,możemy zaobserwać, że cała Dobuita, jest przygotowana na nadchodzące święta. Wszędzie wiszą jakieś świąteczne dekoracje, gdzieś między uliczkamy chodzi lekko podchmielony dziadek Mróz:) itp. Natomiast gdy nadejdzie dzień Nowego Roku , to wtedy możemy zobaczyć, że niektóre panienki są ubrane w tradycyjne japońskie kimona( gejsze?:). Nasi znajomi też są inaczej ubrani niż zwykle. I teraz najlepsze. Gdy będziemy kręcić się po Dobuicie w okresie Bożego Narodzenia to będziemy mogli usłyszeć trzy świąteczne muzyczki:"Jingle Bells", "Silent Night" oraz świąteczna wersja " Sha Hua theme"( normalnie wymiata:). Muzyczki te oczywiście zostaną dodane do kawałków na Passport Disc'u.

18.Scenki z Nozomi
Jest kilka scenek z Nozomi, które łatwo ominąć, a radze je obejrzeć ponieważ zostaną one dodane to filmików na Passport Disc'u.
Pierwsza scenka, jest na samym początku drugiego dysku. Gdy wrócimy do domu, ok. 7.20 p.m to wtedy zadzwoni do nas Nozomi i powie nam, że chce się spotkać i czeka na nas w parku. Nie pozostaje nam mic innego, jak szybko tam polecieć. Gdy w ciągu 30 min. zdołamy dobiec do parku( nie ma z tym problemu), to wtedy obejrzymy miłosną scenke:)
Kolejna scenka, pojawi się po 26 grudnia( nic nie musimy robić)
Trzecią i ostatnią scenkę możemy zobaczyć na dysku drugim bądź trzecim. Musimy pochodzić w okolicach You Arcade, gdy tak się troche tam pokręcimy to spotkamy Eri, któa powie nam, że Nozomi jest ma lekką depresje( jak zawsze) i chce się z nami spotkać w Sakuragaoka Park. No co, biegiem lovelasy:)

19.Przyjaźń z Yuriko i Kurita-san
Yuriko(Smiley Flower Shop) i Kurita-san(Military Surplus Shop), mogą zostać naszymi przyjaciółmi. Wystarczy tylko z nimi często rozmawiać podczas gry, a znajomośc będzie się rozwijać. Naprawde polecam rozwijać te znajomości, ponieważ dzięki tym znajomościom zaobserwujemy kilka ciekawych rzeczy podczas gry:).

20.Sparing z Fuku-san
Każdego ranka( aż do znalezienia pracy), możemy poćwiczyć sobie w Dojo z Fuku-san'em. Jeżeli będziemy sparingować codziennie, to po jakimś czasie Fuku-san nauczy nas ciosu Pit Blow.

21. Sceny z kotem
Oto kilka ciekawych scenek z kotem w roli głównej, które możemy przeoczyć.
Na samym początku dysku drugiego, gdy pójdziemy na placyk koło świątynki w Yamanose to zobaczymy Nozomi, która faszeruje kota jakimiś lekarstwami( kot ma coś z nogą).
Kolejną scenke możemy zobaczyć także na dysku drugim. W czasie kiedy szukamy środka transportu do Hong Kongu, pójdźmy na placyk w Yamanose( tam gdzie znajduje sie malutka świątynka), zobaczymy, że kot gdzieś się zgubił. Nie pozostaje nam nic innego jak go znaleśc, nic prostrzego wystarczy tylko nasluchiwać i szukać tam gdzie słychać miałczenie. Po znalezieniu kota, pojawi sie Nozomi i.....
Ostatnią scenke z kotem, możemy zobaczyć na samym początku dysku trzeciego. Znowu musimy pójść na placyk w Yamanose, zobaczymy że durny kot wszedł na kapliczke( profanacja!) i nie może zejśc. Ja proponował bym go zastrzelić, ale niestety możemy go tylko zdjąc. Kilka dni po tym wydarzeniu, znowu musimy skoczyć na placyk, dowiemy się, że mama pozwoliła Megumi przygarnąć kociaka:)

22. Three Blades
Aby najwięcej dowiedzieć sie o Three Blades, najlepiej najpier pójść do Manpukuken Ramen, potem do Ajiichi, a nastęnie do Yokosuka Bar. Spotkamy tam Yong'a i Wu. Pogadajmy z nimi na temat TB, a dowiemy się naprawde bardzo dużo.

23. Wang-san
Gdy musimy, przetłumaczyc chiński list to oczywiśćie najłatwiej udać się do Xia-san w The Russiya China Shop, jednad jest jeszcze inna droga. Musimy pójśc do Ajjichi Chinese Restaurant i tam dowiemy się, że niejaki pijaczyna o imieniu Wang może nam pomóc, więc nie pozostaje nam nic innego jak popytać ludzie o Wang-san'a. Gdy już znajdziemy starego alkoholika to na samym początku musimy postawić mu drinka:) jak to zrobimy to wtedy Wang-san będzie starał się przetłumaczyć list.

24.Sega Rally
Ryo jak wiemy jest podobnie jak my maniakiem konsolowym( no maniakiem to może zbyt mocno powiedziane) i może sobie grać w domu na swoim Saturnie kilka gierek. Jednak oprócz gierek, które możemy wygrać jest także.... Sega Rally, a doklodnie jedna trasa z tej kultowej gry. Jak ją zdobyć? Niestety nie wiem, ponieważ ten secret jest czystą plotką, która przewijała/przewija się po róznych stronach, lub forach dotyczących Shenmue. Ja stawiam na to, że to chyba jest kłamstwo, ale jak to mówią w każdym kłamstwie jest ziarenko prawdy.


p.s To już wszystkie secrety z Shenmue jakie przygotowałęm dla Was( no prawie wszystkie zostały mi chyba jeszcze ze 2). Mam nadzieje, że zachęcą niektórych to kolejnego przykatowania tej wspaniałej sagi.
pamiętajcie Saga Goes On

p.s2 w przygotowaniu secrety do drugiej części tej wspaniałej sagi.

All rights reserved by Ryo-San :wink:

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 27, 2003, 22:01:11 pm »
Nie przeczytam tego dopóki sam nie zagram :D

No i oczywiście trochę masełka - Ryo jesteś wielki :!: :mrgreen:

TomisH

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 27, 2003, 22:11:37 pm »
Czekam na dwójeczkę - właśnie pogrywam :mrgreen:
Gamikaze.pl
KARNIAK Forever

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 27, 2003, 22:28:12 pm »
Zdecydowanie muszę się do Was wybrać chłopaki. Pocieszam się tym, że kumpel chce kupić DC i wtedy będzie okazja sprawdzić dzieło Suzukiego. Kurcze aż wstyd się przyznać, że nie grałem :( A może wzorem mrpikiego zapytam czemu ta gra jest taka wspaniała? Nieee lepiej nie, bo mnie za spamowanie wywalą :D

Matt

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2003, 04:05:37 am »
Hohoho, Ryo! Zgodzę się, że Shenmue jest olbrzymim dziełem, a grając w niego można wczuć się maksymalnie! Nie kończyłem tej gry setki razy! Wystarczyło sześć :) Uwielbiałem maksymalnie wczuć się w atmosferę panującą w wiosce Ryo i włóczyć się po niej godzinami, ot tak bez celu! Kiedy padał deszcz, poprostu zatrzymywałem się w miejscu, słuchałem lekkiej, atmosferycznej, przygrywającej w tle muzyki i patrzyłem sobie raz w niebo, raz w kałużę, a raz po ludziach żyjących własnym życiem! Ta gra mnie oczarowała, z miejsca zdmuchując zeldę oot.

To z czym się nie zgodzę, to nazwanie wyliczonych przez ciebie rzeczy - secretami! O rany! Jeśli grasz w shenmue intensywnie i chociażby z czystej ciekawości odwiedzisz i sprawdzisz niektóre miejsca, to 90% tego co opisałeś, ludzie już widzieli! Głęboki pokłon przy rozwiązaniu do walki z Chai w salonie gier! TAK! Ja uważałem, że tak zakłada scenariusz i inaczej poprostu się nie da! Choć walczyłem dzielnie, zawsze dostawałem łomot. Poza tym, wszystko jest tak jak napisałeś, ale i bez tego, Mielu wraz z kolegą wyznają Nozomi miłość, bo poprostu BĘDĄ do niej codziennie rano dzwonić! Czynność ta będzie tak popularna, jak codzienne odsysanie 500 yenów z półki obok telefonu :) Mimo to, szacunek (!!!), że to wszystko zebrałeś do kupy! Ano jest tego troszkę!

Splender

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-11-2003
  • Wiadomości: 184
  • Reputacja: 0
  • shiny
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 31, 2003, 19:31:06 pm »
Respect man, jestem pod wrażeniem. Jedyny problem to to, że jeszcze nie miałem okazji zagrać w tę bez wątpienia wspaniałą grę. Mam jednak nadzieję w przyszłości to zmienić i w końcu sprawdzić tę pozycję. Po tylu pochlebnych opiniach usłyszanych i przeczytanych w różnych miejscach grzechem wręcz byłoby nie zagrać w Shenmue...
"Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?" - Obi-Wan Kenobi

vagrant3

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-12-2003
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Riskbreaker
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2004, 15:51:22 pm »
Czy jest ktoś, kto mi powie jak zdobyć Dural Gold w loterii w Abe Store? Mam wszystkie inne nagrody i nie wiem, czy Dural Gold zdobywa się w ten sam sposób co pozostałe (czyli ciągnąc losy). Help!
Czy istnieje czasownik "zwiczeć"? A jeśli istnieje, co oznacza? A jeśli nie istnieje, to co to oznacza? Może jedno i drugie, a może ani to ani to? Co oznacza słowo "oznaczać"? Co oznacza słowo "słowo"? Co oznacza "oznacza" i co oznacza co?

Kris

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 27, 2004, 11:44:38 am »
Ryo-San, Man! Full Respect!
Niedosyc ze serie Shenmue kocham, to bardzo sobie cenie posuniecia,
w Twoim stylu. Mam na mysli, by zwyczjanie podzielic sie z innymi swoja wiedza.

Tak swoja droga, teraz koncze Shenmue 2 w PAL'u.
Moglbys zrobic maly poradnik apropo sekretow tejze gry :twisted:

Zapraszam na maila: Kris@issonline.pl  :roll:
Ah te Nintendo64;) Niedlugo padow nie starczy.......

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 27, 2004, 11:48:04 am »
Kris jak coś to uderzaj do mnie po gg Ryo-Sana, bo ostatnio nie widać go u nas za często :?

Kris

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 27, 2004, 11:50:33 am »
Mielu... I tak sie stanie... 8)
Na gg bede dzis wieczorkiem...  :?
Ah te Nintendo64;) Niedlugo padow nie starczy.......

Jowy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-05-2004
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 05, 2004, 13:41:48 pm »
nagi Ryo... hmmm to byl by sekret...:D a nie zakonczenia...

ja moge przed wami odkryc sekrety 2d fighters na DC:P
go for broke!

www.zohar.end.pl

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 05, 2004, 23:21:59 pm »
Cytat: "Jowy"
ja moge przed wami odkryc sekrety 2d fighters na DC:P


Do it 8)

Jowy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-05-2004
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 12, 2004, 21:22:26 pm »
od czego mam zaczac??;]
go for broke!

www.zohar.end.pl

Tori

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-11-2004
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 11, 2005, 16:41:22 pm »
ryo masakra! szkoda, że DC u mnie w domu to historia, bo bym chętnie wykorzystał kilka Twoich patentów. Shenmue to piękna gra i widzę, że nikt tego nie przeczy.
zaufaj sobie a odkryjesz źródło niespotykanej siły.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 18, 2005, 16:58:20 pm »
Shemue to wspaniała gra.Miałem Dreamcasta i kupowałem Shemue dwa razy i żadna z tych gier mi nie chodziła.Może płyty był z jakimś błędem??
Pieniądze za Dreama przeznaczyłem na kupno Ps2.Bardzo chetnie zagrałbym w tą pozycje.Cały czas namawiam kumpli na kupno konsoli Segi w raz z Shemue żebym mógł się z nimi na jakiś czas wymienić za Ps2.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #15 dnia: Października 25, 2005, 10:06:45 am »
Ryo-San ty jesteś obcykany w Shenmue więc ty mi napewno pomożesz.Szukam jakiegoś Warehous no.8 i nie wiem gdzie on jest.Kogo mam się spytać o to żeby pchnąć akcję to przodu??Będe dozgonnie wdzięczny.

vagrant3

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-12-2003
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Riskbreaker
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #16 dnia: Października 26, 2005, 00:14:41 am »
W porcie masz mapki (na tablicach ogłoszeniowych), na których pozaznaczane są poszczególne magazyny. W sumie jest ich chyba 18. Do tego co jakiś czas można trafić na drogowskazy wymalowane na ziemi. No chyba że jeszcze do portu nie dotarłeś  :twisted:
Czy istnieje czasownik "zwiczeć"? A jeśli istnieje, co oznacza? A jeśli nie istnieje, to co to oznacza? Może jedno i drugie, a może ani to ani to? Co oznacza słowo "oznaczać"? Co oznacza słowo "słowo"? Co oznacza "oznacza" i co oznacza co?

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #17 dnia: Października 27, 2005, 14:51:57 pm »
jeszcze nie dotarłem.

vagrant3

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-12-2003
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Riskbreaker
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #18 dnia: Października 27, 2005, 15:38:33 pm »
Ale rozumiem ze przetłumaczyłeś już list z Chin do Iwao? Pewnie tak. Czyli powinienneś mieć numer telefonu (chyba 0468615647) i hasło. Zadzwonić możesz albo z automatu albo z telefonu domowego. Jak juz umówisz się na spotkanie, to zagadaj jeszcze do Toma (gość sprzedający hot-dogi) by dowiedzieć się jak dotrzeć do portu.
Czy istnieje czasownik "zwiczeć"? A jeśli istnieje, co oznacza? A jeśli nie istnieje, to co to oznacza? Może jedno i drugie, a może ani to ani to? Co oznacza słowo "oznaczać"? Co oznacza słowo "słowo"? Co oznacza "oznacza" i co oznacza co?

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #19 dnia: Października 28, 2005, 09:43:53 am »
List przetłumaczony ,dobra już wszystko wiem.Dzięki!

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #20 dnia: Października 31, 2005, 18:01:47 pm »
Shenmue jedyna gra w jaką mam ochote jeszcze grać....


jeśli ktoś ma dreamcasta i nie zagrał to niech szybciutko nadrobi zaleglości
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 16, 2005, 19:39:48 pm »
mam pytanko :!:

Jak można odblokowac wszystkie melodie w shenmue passport???
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

vagrant3

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-12-2003
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Riskbreaker
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 16, 2005, 20:54:50 pm »
Najlepiej w grze właściwej obejrzeć wszystkie dodatkowe animacje a już na pewno odwiedzić wszystkie lokale, bo część muzyki pochodzi właśnie z nich.
Czy istnieje czasownik "zwiczeć"? A jeśli istnieje, co oznacza? A jeśli nie istnieje, to co to oznacza? Może jedno i drugie, a może ani to ani to? Co oznacza słowo "oznaczać"? Co oznacza słowo "słowo"? Co oznacza "oznacza" i co oznacza co?

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 21, 2005, 15:22:32 pm »
wszystkie animacje już mam teraz czas odblokować muzyczki...

a tak na marginesie może mi ktoś powiedzieć jak wyglada ta scenka gdzie  lan di zabija Ryo (czyli ta która pojawia sie kiedy za długo gramy).
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

vagrant3

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-12-2003
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Riskbreaker
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 21, 2005, 16:31:47 pm »
Ryo idzie w stronę dojo, słyszy krzyki Fuku-sana. W dojo czeka już na niego Lan Di, który po krótkiej wymianie zdań sprzedaje Ryo-sanowi morderczą technikę  :wink: Całe zakończenie trwa jakieś 55 sekund i jest zresztą straszliwie proste do uzyskania w pierwszej części. Wystarczy w porcie, gdy trzeba się skradać w nocy, ani razy nie złapać spadającej latarki (czyli można pada nawet odłożyć  :lol: ).
Czy istnieje czasownik "zwiczeć"? A jeśli istnieje, co oznacza? A jeśli nie istnieje, to co to oznacza? Może jedno i drugie, a może ani to ani to? Co oznacza słowo "oznaczać"? Co oznacza słowo "słowo"? Co oznacza "oznacza" i co oznacza co?

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 24, 2005, 14:30:41 pm »
jab bede miał troszke wolego czasu to posiedze/...

a czy jest złe zakończenie w 2?
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

vagrant3

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-12-2003
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Riskbreaker
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 24, 2005, 15:59:35 pm »
Owszem jest, ale niestety bardziej upierdliwe jest jego uzyskanie, choć opiera sie na tych samych zasadach co w częsci pierwszej. Trzeba po prostu marnować czas do pewnej konkretnej daty (chyba końcówka czerwca, ale nie pamiętam w tej chwili dokładnie, jest na pewno w topicu o Shenmue II mojego autorstwa  8) na tym forum).
Czy istnieje czasownik "zwiczeć"? A jeśli istnieje, co oznacza? A jeśli nie istnieje, to co to oznacza? Może jedno i drugie, a może ani to ani to? Co oznacza słowo "oznaczać"? Co oznacza słowo "słowo"? Co oznacza "oznacza" i co oznacza co?

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 26, 2005, 18:25:15 pm »
możesz rozwinać to ,,bardziej upierdliwe''?? :)
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

vagrant3

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-12-2003
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Riskbreaker
SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 26, 2005, 20:25:40 pm »
Czy istnieje czasownik "zwiczeć"? A jeśli istnieje, co oznacza? A jeśli nie istnieje, to co to oznacza? Może jedno i drugie, a może ani to ani to? Co oznacza słowo "oznaczać"? Co oznacza słowo "słowo"? Co oznacza "oznacza" i co oznacza co?