Autor Wątek: POLSKA  (Przeczytany 145960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #200 dnia: Listopada 25, 2007, 17:42:22 pm »
Mnie tam sie mecz podobał... od chwili gdy zdjęli Rasialdinio.
Opublikowane: Wrzesień 13, 2007, 16:54:39
wylosowali grupy na MŚ 2010, nie jest źle Polska trafiła na grupę 3 wraz z Irlandią PŁN , Słowenią, San Marino, Czechami, Słowacją

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #201 dnia: Listopada 25, 2007, 17:47:38 pm »
Nie tyle nie jest źle co jest dobrze.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #202 dnia: Lutego 07, 2008, 09:48:37 am »
No i pogoniliśmy knedlicki . Ileż to było szumnych zapowiedzi z jak to świetnym rywalem przychodzi nam zagrać , Milan , Chelsea naprzecwiko Celticu i Arminii . To że chooya warte te wyliczenia wiedziałem dawno przed meczem , nie od dziś przecież wiadomo zę FIFA leci sobie w kulki z tym rankingiem . Enyłej , meczyk mógł się podobac zwlaszcza w pierwszej częci gdy Polacy składnie i ładnie rozgrywali piłeczke chociaż czasami głupiutko ją tracili . 2 bramy z trzech okazji doskonaly skutecznośc , szkoda tylko Wichniarka , którego wciąz nie omija pech .
Druga połówka to tylko przyglądanie się i niekiedy faulowanie , z rzadka tylko były zrywy pod bramką Cecha . Mimo tych zaniedbań w środku pola (wydawałoby się jakby była tam niewidzialna ściana , której piłkarze polscy nie mogli przekroczyć ), jestem bardzo rad ze zgrupowania na Cyprze i już odliczam dni do meczyku z Niemcami . Helmuten !We're comin  :twisted:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #203 dnia: Lutego 07, 2008, 15:25:09 pm »
jeśli nasi wygrają z hitlerowcami, to ... chyba się rozpłaczę :)

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #204 dnia: Lutego 07, 2008, 21:44:43 pm »
Mecz z Czechami zaskoczył mnie niesamowicie pozytywnie :smile: liczyłem co najwyżej na remis a tu proszę oby tylko tak dalej  :grin:

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #205 dnia: Lutego 07, 2008, 21:50:29 pm »
Dokładnie FIFA z rankingiem leci w kulki, ale na szczęście Grecja powoli wraca na swoje miejsce daleko od czołówki. Czechy czeka to samo, a USA powinno zmienić strefę na europejską to znajdzie się dla nich miejsce gdzieś w szóstej dziesiątce.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #206 dnia: Lipca 04, 2008, 07:53:28 am »
Benhaker zostaje . Szczerze powiedziawszy mam mieszane odczuciaco do decyzji PZPNu . Raz dobrze ,że dali komuś dłużej poprowadzić repre by mógł coś więcej osiągnąć niż sam udział w ME bądz MŚ , dwa wypowiedzi tulipana z ostatnich tygodni troszke mnie zdezorientowały . Texty '' To cud ,że tu jesteśmy '' lub ''tych chłopaków na więcej nie stać '' świadczą ,że Leo jest bardzo wrażliwy na krytyke bo jakoś nie chce mi sie wierzyć ,że to co mówi jest prawdą i rzeczywistym zdaniem trenera . Kredyt zaufania ma ogromny , wtopa na euro i jeszcze szansa na rehabilitacje w eliminacjach MŚ to kapitał nie w kij dmuchał . Obysmy tylko nie przeliczyli licząc na tą nieomylność .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #207 dnia: Lipca 04, 2008, 09:08:22 am »
Ja bym za porażkę nie obwiniał trenera. Zobacz statystyki ile nasi biegali, jakie prędkości osiągali w porównaniu do przeciwników a dowiesz się że problem leży w tych wypalonych piłkarzykach. Młodych trzeba wpuścić na boisko i przygotowywać do kolejnego wielkiego turnieju a stara gwardia (poza paroma wyjątkami) niech obserwuje mecz z ławy albo z trybun.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #208 dnia: Lipca 04, 2008, 13:44:30 pm »
Na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje. Nawet najlepszy trener w galaktyce nie osiągnie z piłkarzami z Sierra Leone mistrzostwa świata. I nie wiem jaki związek mają asystenci trenera do wyników na Euro? Tzn jakiś tam mają, ale za przygotowanie fizyczne zawodników odpowiedzialne są kluby - reprezentacja w 2 tygodnie może co najwyżej wprowadzić małe ulepszenia w kondycji fizycznej piłkarza... A ja widzę w Polsce ogrom pseudoexpertów, którzy naprawdę spodziewali się medalu mistrzostw Europy, a teraz chcą głów wszystkich - tak, najlepiej wywalić całą podstawową jedenastkę i wstawić w ich miejsce innych. Wtedy to by się cuda działy :D Niech Benhauer zostanie, im dłużej jeden trener będzie pracował z drużyną i systematycznie wprowadzał coraz to nowych piłkarzy, tym lepiej dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2008, 13:46:34 pm wysłana przez blach0r »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #209 dnia: Lipca 04, 2008, 14:53:51 pm »
Ja bym za porażkę nie obwiniał trenera. Zobacz statystyki ile nasi biegali, jakie prędkości osiągali w porównaniu do przeciwników a dowiesz się że problem leży w tych wypalonych piłkarzykach. Młodych trzeba wpuścić na boisko i przygotowywać do kolejnego wielkiego turnieju a stara gwardia (poza paroma wyjątkami) niech obserwuje mecz z ławy albo z trybun.

w statsach to my w ogóle nie odbiegamy od Chorwatów czy Austriaków .
W tych przepychankach kadrowych nie pojmuje tylko niekonsekwencji władz polskiego futbolu , Janas i Engel po nieudanych mistrzostwach pakowali walizki , Leoś to już pomnik za życia w Polsce .
blach0r nie możemy spocząc na laurach tłumacząc się brakiem boisk , dobrych klubów itp . Szczebelek trzeba sobie systemtycznie podnosić inaczej wyprzedzi nas niedługo 3 liga Europy . Najlepszy trener to taki wykrzesze ze swoich zawodników 120 % możliwości a na EURO nie uświadzczylismy nawet tych marnych 20 % . Przypatrzcie się co robią podczas meczu Fatih Terim czy Guus Hiddink i porównajcie to z zachowaniem Holendra w czasie naszych meczów . To ,że on nie uciułał żadnego zwycięstwa na wielkiej imprezie przestaje być dla mnie wielkim zaskoczeniem .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 15, 2008, 00:11:27 am »
Hoho, Kolejorz rozjechał Koniki Polne z Zurrichu! Grali pięknie, szczególnie mogło się podobać przygotowanie motoryczne i prostopadłe podania. Cudo. Jeszcze zostając chwilę przy Lechu, widać, że młodzież zajęła już miejsce Piotra Reissa, a szkoda bo gracz z niego jeszcze niezły. Taki polski Alex Del Piero. Smuda powinien dać mu się wyszaleć jeszcze z jeden sezon.

Legii mi nie szkoda, bo sami sobie uprzykrzyli życie. Roger sam meczu nie wygra.

No i jeszcze Wisła. Grali dobrze do momentu przejścia do ofensywy. Niby Brożek biegał, Boguski rozgrywał, Diaz skakał, a Pawełek bronił, ale i tak 4 bramki straciliśmy. Eto'o + Henry i wystarczy na najlepszą Polską drużynę. Zobaczymy co pokażą wiślacy w Krakowie.

Ciapkas

  • Gość
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 15, 2008, 00:34:59 am »
Ogólnie w tych trzech meczach strzeliliśmy 7,a straciliśmy 6 bramek.

Jest dobrze. :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 15, 2008, 16:37:38 pm »
Ogólnie w tych trzech meczach strzeliliśmy 7,a straciliśmy 6 bramek.

Jest dobrze. :lol:

z czego dwa na trzy przegralismy  :lol:

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 15, 2008, 16:49:30 pm »
Lech juz przeszedł do nastepnej rundy,Legia może jeszcze powalczyc,a Wisełka trudno przegrała ale z Barca to i nasza reprezentacja by dostala.Zreszta jest dobrze mozemy miec nawet trzy zespoly w walce o faze grupowa P.Uefa,a tak dobże to nie bylo od lat.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #214 dnia: Września 06, 2008, 18:58:02 pm »
czy ktoś jeszcze ogląda te, pożal się Boże, widowisko na jedynce? 1:1 ze słowenią na koniec pierwszej połowy, z czego my jedna z karnego, oni bramka z akcji.
Opublikowane: Wrzesień 06, 2008, 17:47:28
szybcy, ambitni, zgrani i sprytni
lol

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #215 dnia: Września 06, 2008, 19:12:08 pm »
Panu Benhakerowi dziękujemy za dwa zmarnowane lata w naszej reprezentacyjnej piłce. Bo niby co zrobił na plus? Wygrał eliminacje? No bez jaj :lol: Jako 40-milionowy naród powinniśmy oczekiwać trochę więcej niż przejścia progu eliminacyjnego i drużyny "stojącej".
Tylko kogo teraz obsadzić? Huh, po meczu z San Marino trzeba się porządnie zastanowić.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #216 dnia: Września 06, 2008, 19:24:03 pm »
Zwolnienie trenera to żadne rozwiązanie. Problem leży znacznie głębiej.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #217 dnia: Września 06, 2008, 20:02:10 pm »
To nie trener biega na boisku. Niestety nasi grajkowie nie czerpią radości z gry. Są klasycznymi wyrobnikami. Czyli: prześliznąć się do wielkiego turnieju a potem trząść się ze strachu przed mocniejszymi.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #218 dnia: Września 06, 2008, 21:11:08 pm »
Ja tam bym zaczął od zmienienia trenera, który jest zupełnie bez koncepcji, nie ma żadnej swojej filozofii (że niby 1.4.5.1? phi, trzeba mieć skrzydła, żeby tak grać, + oczywiscie napastnik bardzo wysokiej klasy). Ogólnie, po obiecanym medalu na Euro i wypadzie gorszym od Mundialu "za Engela" jestem na nie.
Jeżeli zmieniać PZPN to jestem za propozycją Bońka. Dałbym mu szansę na wykazanie się na stanowisku prezesa i naprawiał po kolei krok po krok kolejne segmenty polskiej piłki. Facet ma dobre gadane, choć poza piłkarstwem niczym szczególnym (poza gadaniem) się nie wyróżnił. Ale i tak bym mu powierzył na ten czas funkcję "cleanera" polskiej piłki.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #219 dnia: Września 07, 2008, 15:48:06 pm »
jeśli trener nie wystawia Lewandowskiego w pierwszym składzie to nie mamy o czym nawet mówić . Benhaker albo udaje albo mu się nie chce już prowadzić naszej repry .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ciapkas

  • Gość
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #220 dnia: Września 07, 2008, 16:22:46 pm »
Bońku nawet niech się nie pcha. Co on może zrobić. Toż to pusty sagan jest...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #221 dnia: Września 19, 2008, 11:51:36 am »
jak zwykle , nasi dostali po dupie  . Lech zgłupiał przy szybszej piłce a Wisła po walce przegrywa po błedzie Pawełka .
Smutne patrzeć jak obecnie najlepszy zespół w Polsce nie może sobie poradzić na wyjezdzie z typowym średniakiem europejskim a Wisła przegrywa z ostatnią drużyną Premiership X_x Tacy Niemcy mają -uwaga - 6 przedstawicieli w PU i ich wczorajszy bilans prezentuje sie następująco 6 meczów , 4 zwycięstwa , 1 remis , 1 porażka . A umówmy się Dojczlandy mają tylko jeden klasowy zespół mogący nawiązac walke z Barcą czy Realem .
Dzisiaj nawet kupiłem sobie PS aby sorawdzić co o tym meczu sądzą eksperci . No i tak jak myślałem umiarkowany optymizm opierający się raczej na pobożnych życzeniach . Jestem bardzo rozczarowany szczególnie postawą Lecha , dwa wysokie zwyciestwa z ogórasami w PU i dobra postawa w lidze dawała nadzieje na przynajmniej najniższe zwycięstwo a wyszło jak zawsze czyli po ryju . Wisła tylko dzięki wlasnej niekonsekwencji wyleciała z Londynu z niczym . Szkoda , bo byli pewniakami na rewanż .
Po pierwszych meczach 0 pkt do rankingu krajowego i to najbardziej martwi . W rewanżu obstawiam na Polaków , ale nie zdziwie się gdy odpadną .Oni mają w zwyczaju grać jak nigdy a przegrywać jak zawsze .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #222 dnia: Września 19, 2008, 12:12:58 pm »
Ja nie wiem dlaczego Wisła nie kupi jakiegoś dobrego bramkarza,bo to co wyprawia ten Pawełek to jest przegiecie.To co ze Totenham jest ostatni w lidze,ta drużyna napewno ma potencjał i wkoncu zlapia forme.Wynik Wisły wcale nie taki zły naprawde powalczyli w Londynie,a i szacunek dla tych wszystkich kibicow Wisły w Londynie.Pokazali jak kibicuja Polacy.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #223 dnia: Września 19, 2008, 12:20:13 pm »
Lech gra dobrze na własnym podwórku więc zobaczymy, jak im się dobrze mecz ułozy to na pewno wygraja. A Wisła cóż brak transferów odbiło się na drużynie.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #224 dnia: Października 02, 2008, 21:32:06 pm »
plan wykonany w 50% . Wisła przez własną ( Głowacki ma wybitnego pecha do tych swojaków ) głupote odpadła z ostatnią drużyną Premiership zaś Lech rzutem na taśme wyeliminował Austrie Wiedeń . Szczerze  to jestem zdeka zawiedziony , bo w tej fazie  rozgrywek powinniśmy sobie dać ,szczególnie gdy rywal prezentuje najgorszą formę od lat . 1 klub w fazie grupwej PU to sczyt marzeń dla 40 milionowego narodu ??
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #225 dnia: Października 04, 2008, 19:15:27 pm »
Akurat liczebność narodu nie ma większego znaczenia w piłce nożnej - my bylibyśmy słabi nawet gdyby Polska miała 200 milionów mieszkańców.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #226 dnia: Października 05, 2008, 15:46:19 pm »
Akurat liczebność narodu nie ma większego znaczenia w piłce nożnej - my bylibyśmy słabi nawet gdyby Polska miała 200 milionów mieszkańców.
Chwilka , 2 sezony temu 2 kluby z 22 milionowego kraju grały w 1/4 Pucharu Uefa skrzętnie nabijając sobie punkty do rankingu  klubowego UEFA dzięki czemu od 3 lat Steaua Bukareszt występuje w LM zarabiając kupe siana jak na nasze i ich warunki . Można ? można bo nie oszukujmy się my daleko od Rumunii pod względem korupcji daleko nie odbiegamy . Nasze przebłyski z lat 2002- 2004 na niewiele się zdały bo dzięki świetnym pomysłom UEFY (podziałom na strefy) zlecielismy na same piłkarskie dno . Kiedyś na wstecznym objezdzalismy amatorów z Irlandii Płn czy Finlandii a teraz taki zasczyt łatwy rywali przypadł drużynom z Wysp . Korupcja i brak zaplecza to swoją drogą , ale drobne zmiany mogą sprawić ,że z piłkarskiej 3 ligi stajemy się krajem A- klasy .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #227 dnia: Października 05, 2008, 15:59:18 pm »
Wiem, że można, nawet maleńkie Czechy mogą, dlatego rzecz rozbija się o cos innego, niż liczebność narodu.

Ciapkas

  • Gość
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #228 dnia: Października 05, 2008, 16:27:06 pm »
Ja wiem, ja wiem! Lubimy grać w piłkę, ale nie potrafimy tego robić dobrze :eek:

A na serio to jakbyśmy mieli taakie szkolenie talentów jak np. Włochy to byśmy grali na ich poziomie.

A talenty mamy. Np. Kuba Błaszczykowski.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #229 dnia: Października 05, 2008, 17:09:56 pm »
A na serio to jakbyśmy mieli taakie szkolenie talentów jak np. Włochy to byśmy grali na ich poziomie.
Każdy ekspert mówi tylko o tym szkoleniu talentów. Prawda jest taka, że każdy klub sobie rzepke skrobie w tej dziedzinie.

Najwazniejszą sprawą obecnie jest zorganizowanie Euro 2012, co przyniesie większe stadiony- ergo więcej kasy z biletów - ergo wieksze zaplecze finansowe. A wtedy lepsi piłkarze zagraniczni, większy poziom ligi i można startować w LM.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #230 dnia: Października 05, 2008, 21:38:23 pm »
Przede wszystkim potrzebna jest kasa od sponsorów klubów. Bo co po kilku stadionach zbudowanych dla Euro, skoro będzie grało na nich tylko kilka klubów (a i tak nie wiadomo czy kluby przejdą na takowy, vide Legia)? A szkolenie talentów jest BARDZO ważne, żebyśmy (w przypadku awansu do europejskich pucharów) nie mieli takich kwiatków jak Cluj, gdzie Rumuni wystawiani w pierwszej 11tce są od święta. Obecnie w Polsce takie szkolenie stoi na bardzo niskim poziomie, chociaż w ligach okręgowych gra naprawdę masa talentów, jednak w pewnym momencie rezygnują z kontynuowania przygody z piłką ze względu na brak perspektyw i skazanie na tułanie się bez celu po zapadłych dziurach z kartofliskami zamiast boiska. Kluby w ekstraklasie też nie mają takiego zaplecza, jakie być powinno. Po prostu brakuje kasy na zapewnienie młodzianom warunków i trenerów, jakich powinni mieć - wszystko muszą robić sami. Kluby nie wspierają zawodnika tak, jak jest to np. we Francji, Anglii, Niemczech, Holandii.

Kasa, misiu, kasa.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #231 dnia: Października 06, 2008, 16:09:09 pm »
Przede wszystkim potrzebna jest kasa od sponsorów klubów. Bo co po kilku stadionach zbudowanych dla Euro, skoro będzie grało na nich tylko kilka klubów (a i tak nie wiadomo czy kluby przejdą na takowy, vide Legia)? A szkolenie talentów jest BARDZO ważne, żebyśmy (w przypadku awansu do europejskich pucharów) nie mieli takich kwiatków jak Cluj, gdzie Rumuni wystawiani w pierwszej 11tce są od święta. Obecnie w Polsce takie szkolenie stoi na bardzo niskim poziomie, chociaż w ligach okręgowych gra naprawdę masa talentów, jednak w pewnym momencie rezygnują z kontynuowania przygody z piłką ze względu na brak perspektyw i skazanie na tułanie się bez celu po zapadłych dziurach z kartofliskami zamiast boiska. Kluby w ekstraklasie też nie mają takiego zaplecza, jakie być powinno. Po prostu brakuje kasy na zapewnienie młodzianom warunków i trenerów, jakich powinni mieć - wszystko muszą robić sami. Kluby nie wspierają zawodnika tak, jak jest to np. we Francji, Anglii, Niemczech, Holandii.

Kasa, misiu, kasa.
No i wszystko wiadomo, ale mówienie o tym nic nie zmieni. A Euro to jest zawsze jakaś szansa, bo nawet jakby te 4 kluby przeniosły się na wieksze stadiony to miałyby więcej kaski i dalej by się wszystko nakręciło.

A po prawdzie najzdrowsza sytuacja byłaby gdyby w czołówce plasowały się właśnie 4 zespoły vide Premier League. Tam są Arsenal, Liverpool, ManU i Chelsea. U nas nikt nie jest najmocniejszy i spora jest rotacja, co pokazali Lubin i Bełchatów dwa lata temu. Stadiony są szansą dla Krakowa, Warszawy, Poznania aby oddalić się od reszty ligi.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #232 dnia: Października 06, 2008, 17:53:31 pm »
z tą kasą to nie przesadzałbym , Leo ma najwyższy kontrakt w Polsce a wyników oszałamiających nie osiąga .Poza tym miliardy złotych są przeznaczane na  nowe stadiony . Artmedia 2 lata temu grała w LM , teraz wśród elit mamy takich kopciuszków jak Bate Borysow czy Anorthosis Famagusta , których budżet porównywalny jest do Wisły Kraków czy Zagłębia Lubin . Dalej , zajrzyjcie sobie ile wywalczyli w tym roku w pucharach cypryjskie kluby a ile nasze . Kasa jest ważną kwestią , ale nie nadrzędną . U nas ewidentnie brakuje dobrych piłkarzy , którzy grają regularnie w swoich . Taki Grosicki brylował pół sezonu w naszej lidze po czym słuch o nim zaginął gdy wylądował w FC Zurich . No ludzie trzymajcie mnie , nadzieja polskiego futbolu nie może przebić się do pierwszego składu średniaka europejskiego ? To samo Matusiak . Zagraniczni trenerzy i prezesi nie są zbyt ufni wobec ich umiejętności byćmoże dlatego ,że nasza repra tak mało znaczy na arenie międzynarodowej . Nawet Grecja po zdobyciu mistzrostwa Europy nie była jakoś specjalnie oblegana przez włodarzy Realu , Bayernu czy Juventusu . Charisteas tylko troszkę zabawił w Werderze a reszta kamień w wode .
Dalej , przygotowanie kondycyjne . Zauważyliście może jak ostatnia drużyna Premiership zajeżdza mistrzów Polski ? Niedzielan , który wszedł pod koniec pierwszego spotkania został wyprzedzony przez grających od początku obrońców . Ten sam problem był widoczny podczas naszej polskiej kopaniny na euro 2008 . Chłopaki przechodzili obok spotkania .
Mało spotkań o stawke z najlepszymi . Rzadko się zdarza byśmy grali z czołówką europejską co było ażnadto uwypuklone w dwumeczu Wisły z Totenhamem . Chłopaki grali nerwowo , wogóle nie swoją piłkę tylko dlatego ,że rywale stosowali trening . Kiedyś czytałem artykuł prof. Chmury w Piłce Nożnej , który powiedział ,że on nie widzi możliwości by na tak niskim poziom pod względem wydolnościowym w Lidze Mistrzów znalazł się jakikolwiek klub . Nie pamiętam już dokładnych danych , ale róznica w tym ile biegają w Anglii a ile u nas jest kolosalna .
Ryba psuje się zazwyczaj  od głowy i radziłbym dobrze życzącym ludziom z PO aby wzięli się w końcu za przyklejonych do stołków panów z PZPNu . Z Listkiewiczem na czele . Dopiero wtedy może zacząc planować wizję silnej piłki w Polsce .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #233 dnia: Października 06, 2008, 19:01:01 pm »
Utrzymanie stadionów kosztuje, i właśnie sporo kasy z biletów będzie szło właśnie na ten cel. A co, jeżeli frekwencja na nich będzie i tak marna? Zresztą wchodzę już na poziom 'anglizacji' kibiców - może i frekwencja byłaby niezła, ale atmosfera przypominałaby piknik, jak to jest na Legii aktualnie.
BATE gra w LM dzięki łutowi szczęścia i dobremu losowaniu - wyjątek potwierdzający regułę. Anorthosis jest w wbrew pozorom bogatym klubem, który ma w składzie kilka znanych w Europie nazwisk, a taką Wisłę pewnie by przeszedł w bezpośrednim meczu. Ogólnie liga cypryjska przeżyła niezły boom ostatnio, podobnie jak to się stało niegdyś z ligą grecką i turecką.
Co do przygotowania kondycyjnego naszych piłkarzy, to jest to zagadka. Albo to jest przystosowywanie piłkarzy do raczej krótkiego sezonu w Polsce, albo wąska kadra (co dobitnie widzieliśmy w Wiśle), albo mały zasób 'wspomagaczy' biologicznych i zacofane w stosunku do Zachodu sztaby medyczne. Zresztą wystarczy spojrzeć na sylwetki piłkarzy grających na Wyspach i porównać je do naszych grajków ;) Zastanawiające...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #234 dnia: Października 06, 2008, 21:25:54 pm »
Mnie się wydaje, że przeceniacie rolę PZPN'u. Polskie kluby to w końcu niezależne firmy i Związek ma niewielki wpływ na ich funkcjonowanie. Dopóki nie pojawią się bogaci sponsorzy - ludzie z pasją, gotowi zainwestować ogromne pieniądze tylko dla własnej satysfakcji i bez szans na ich odzyskanie, wiele się w klubowej piłce nie zmieni. Reprezentacja wg mnie ma jeden poważny problem - naszych Orłów. Przy pierwszej sposobności uciekają za granicę, kończą na ławie bądź na trybunach. Nie ważne jaki mają talent i jakie umiejętności, jeśli nie grają regularnie, nie mają co myśleć o utrzymaniu formy. Inna kwestia to to, że w Polsce nie robi się zbyt wiele, żeby ich zatrzymać, ale czy Listkiewicz ma na to wpływ? Jeśli tak - marginalny.

Mam również wrażenie, że wyolbrzymiacie rolę szkolenia młodzieży. Wielu mistrzów wychowało się w slamsach (głównie brazylijskich), grając w piłkę na betonie albo na piasku - da się? Jak najbardziej. Najważniejsza jest chęć do gry i wcale nie potrzeba orlików po milion złotych każdy.

Choćby wywalić wszystkich członków PZPN, zastąpić ich ludźmi kompetentnymi i na wskroś uczciwymi (na co oczywiście nie ma szans, bo jedne mordy zastąpią inne, a bagno pozostanie), zmiany na lepsze będą niewielkie, bo to tylko mały ułamek problemu. Najważniejsze jest odpowiednia mentalność - od klubowych prezesów po samych piłkarzy. Największe nadzieje pokładam w Euro - tak wielka impreza po prostu musi coś zmienić, a za Euro - jakby nie patrzeć - Listkowi należą się ogromne podziękowania.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #235 dnia: Października 06, 2008, 21:57:00 pm »
Choćby wywalić wszystkich członków PZPN, zastąpić ich ludźmi kompetentnymi i na wskroś uczciwymi (na co oczywiście nie ma szans, bo jedne mordy zastąpią inne, a bagno pozostanie), zmiany na lepsze będą niewielkie, bo to tylko mały ułamek problemu. Najważniejsze jest odpowiednia mentalność - od klubowych prezesów po samych piłkarzy. Największe nadzieje pokładam w Euro - tak wielka impreza po prostu musi coś zmienić, a za Euro - jakby nie patrzeć - Listkowi należą się ogromne podziękowania.
Euro 2012 to przede wszystkim Adam Olkowicz. Gdyby nie ten pan, nikt nie słyszałby o żadnej organizacji mistrzostw. Ale zgadzam się z dalszą częścią posta: jakim prze-chu*em Listek by nie był i tak o parę rzeczy należałoby mu być wdzięcznym. Szkoda, że nie chce odstąpić od koryta jeno.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #236 dnia: Października 07, 2008, 15:30:08 pm »
Przecież Euro załatwili nam Surkis i Listek ;)

Iras napisałeś o wychowywaniu talentów brazylijskich. Tam to jest sport narodowy, więc w piłkę gra każdy (z tych 200mln), a zresztą te plaże i blokowiska - to jest mit. Flamengo, Sao Paulo, Palmeiras, Santos, Gremio, Cruzeiro i wiele innych w Brazylii ma doskonałe szkółki piłkarskie, tworzone z pomocą europejskich funduszy zresztą. Jakby spojrzeć skąd przyszły do Europy gwiazdy brazylijskie, bardzo często powtarzać się będą w/w kluby... Podobnie w Argentynie z Indepediente, River Plate, Velez czy wreszcie Boca. Więc pozwolę sobie się nie zgodzić ;)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #237 dnia: Października 07, 2008, 20:17:03 pm »
Mnie się wydaje, że przeceniacie rolę PZPN'u. Polskie kluby to w końcu niezależne firmy i Związek ma niewielki wpływ na ich funkcjonowanie. Dopóki nie pojawią się bogaci sponsorzy - ludzie z pasją, gotowi zainwestować ogromne pieniądze tylko dla własnej satysfakcji i bez szans na ich odzyskanie, wiele się w klubowej piłce nie zmieni. Reprezentacja wg mnie ma jeden poważny problem - naszych Orłów. Przy pierwszej sposobności uciekają za granicę, kończą na ławie bądź na trybunach. Nie ważne jaki mają talent i jakie umiejętności, jeśli nie grają regularnie, nie mają co myśleć o utrzymaniu formy. Inna kwestia to to, że w Polsce nie robi się zbyt wiele, żeby ich zatrzymać, ale czy Listkiewicz ma na to wpływ? Jeśli tak - marginalny.

Mam również wrażenie, że wyolbrzymiacie rolę szkolenia młodzieży. Wielu mistrzów wychowało się w slamsach (głównie brazylijskich), grając w piłkę na betonie albo na piasku - da się? Jak najbardziej. Najważniejsza jest chęć do gry i wcale nie potrzeba orlików po milion złotych każdy.

Choćby wywalić wszystkich członków PZPN, zastąpić ich ludźmi kompetentnymi i na wskroś uczciwymi (na co oczywiście nie ma szans, bo jedne mordy zastąpią inne, a bagno pozostanie), zmiany na lepsze będą niewielkie, bo to tylko mały ułamek problemu. Najważniejsze jest odpowiednia mentalność - od klubowych prezesów po samych piłkarzy. Największe nadzieje pokładam w Euro - tak wielka impreza po prostu musi coś zmienić, a za Euro - jakby nie patrzeć - Listkowi należą się ogromne podziękowania.
dla czystej ideii to Drzymała inwestował w Groclin po czym zadecydował ,że trzeba się przenieśc do Warszawy bo tu wielu pieniązków nie ugra . I to bodaj jedyny chwalebny rodzynek wśrod pilkarskiego pospólstwa .Cupiał czlowiek niegdyś z pasją nie boi się dzisiaj komentarzy ,że ''Wisła nie musi koniecznie awansować do LM''  :shock:. To na co ten cały cyrk ja się pytam . Z przedsezonowych zapowiedzi (Kluivert w kręgu zainteresowan działaczy Wisły  :lol:) wypalił dosłownie jedno . Pozniej na wstepie dostajemy czwórke od Bracy i chełpimy się wymęczonym zwyciestwem z Barcą . 
Nie lepiej jest w innych miastach , właściciel Kolportera wstrzymał się z inwestowaniem usłyszawszy korupcyjne zarzuty wobec jego klubu . LOLOOOOLOOZORDON . Facet siedział 5 lat w tym interesie i dopiero teraz sie dowiedział ,że pikarze kupowali mecze .
Walter nie lepiej , ITI przynosi milionowe dochody a nie chce wysupłać pieniążków na Legie . Żal i ból . Widac ,że futbol dla niego to jak kula u nogi .


Slumsy to grają w pile jak nie mają niczego innego do roboty . Dzisiaj za zyciowy cel młodzież stawia sobie nabicia lvla w Tibii , albo palenia jointa na podwórku .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #238 dnia: Października 08, 2008, 16:07:41 pm »
Przecież Euro załatwili nam Surkis i Listek ;)
Olkowicz wymyślił te całe Euro na Polsce i Ukrainie - to był jego pomysł. Surkis i Listek co najwyżej zyskali kilka głosów przez kontakty i dobre stosunki z Komisją, która wybierała gdzie będzie ojro 2012.

@up
Udowodniłeś jedynie to co wszyscy wiemy: na korupcji cierpi cała polska piłka.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: POLSKA
« Odpowiedź #239 dnia: Października 08, 2008, 18:30:54 pm »
Euro wymyślili Ukraińcy (w domyśle Surkis) i zaproponowali Polakom współorganizowanie turnieju. Olkowicz jest jedynie szefuńciem komitetu tego Euro.