Autor Wątek: PC atakuje  (Przeczytany 21683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 02, 2006, 23:07:51 pm »
A dlaczego by nie? Przypominam ze narzedzia Microsoftu dla deweloperow zwane XNA umozliwiaja miedzyinnymi bezbolesna i szybka konwersje w obie strony.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Gruuby

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-02-2006
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 02, 2006, 23:10:10 pm »
Generalnie rzadko sprawdzają się konwersje gier z konsol na pieca i na odwrót, zawsze sterowanie kuleje i w DMC 3 też zapewne tak będzie bo czasami na padzie trudno jest wyrobić a co dopiero na klawiszach, jak dla mnie chybiona konwersja i zbędna.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
PC atakuje
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 02, 2006, 23:22:59 pm »
Zwłaszcza, że DMC jest jedną z tych gier, którą "zrozumieją" tylko konsolowcy, pewnie na PC przejdzie bez szumu. RE 4 pewnie też nie wywoła takiego zamieszania, jak na rynku konsolowym - wszak 'blacharze' maja mnóstwo świetnych strzelanin, a grafika na poziomie Rsidenta czwartego to dla nich żadna rewelacja w dobie takiego HL 2 czy innych dopasionych graficznie hitów. Tak na marginesie, to ja mam to wszystko w dupie ;) Dostaliśmy Dooma, HL 2, Far Cry'a, wiec nie ma o co płakać. Uczciwa wymiana. Boli mnie tylko widmo tych pececiarskich tekstów... "haha, kiedy straciliscie RE, DMC i reszte swoich bogactw nie zostało wam NIC. PC zmonopolizuje rynek, zdobędzie najwięcej konsumentów, a w efekcie stanie się kolejnym stanem ameryki (?? o_O). Konsole umarły bleblele", ale trudno, debilowi nie wytłumaczysz, że jest debil - tak w ramach puenty ;)

barman

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-04-2005
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 02, 2006, 23:24:36 pm »
Cytuj
Generalnie rzadko sprawdzają się konwersje gier z konsol na pieca i na odwrót, zawsze sterowanie kuleje i w DMC 3 też zapewne tak będzie bo czasami na padzie trudno jest wyrobić a co dopiero na klawiszach, jak dla mnie chybiona konwersja i zbędna.

Konwersja Virtua Tennis z Dreamcasta wymiata na PieCu :)

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
PC atakuje
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 02, 2006, 23:26:34 pm »
Cytat: "Gruuby"
Generalnie rzadko sprawdzają się konwersje gier z konsol na pieca i na odwrót, zawsze sterowanie kuleje i w DMC 3 też zapewne tak będzie bo czasami na padzie trudno jest wyrobić a co dopiero na klawiszach, jak dla mnie chybiona konwersja i zbędna.


eeee tam.
Gdyby nie komputer pewnie nigdy nie ukończył bym MGS1(4 razy). Grało się całkiem fajnie, miałem 93% ukończenia VR mission. Teraz czekam na VR mission'a w MGS3 :twisted:

Gruuby

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-02-2006
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 02, 2006, 23:36:58 pm »
Cytat: "UFO"
Cytat: "Gruuby"
Generalnie rzadko sprawdzają się konwersje gier z konsol na pieca i na odwrót, zawsze sterowanie kuleje i w DMC 3 też zapewne tak będzie bo czasami na padzie trudno jest wyrobić a co dopiero na klawiszach, jak dla mnie chybiona konwersja i zbędna.


eeee tam.
Gdyby nie komputer pewnie nigdy nie ukończył bym MGS1(4 razy). Grało się całkiem fajnie, miałem 93% ukończenia VR mission. Teraz czekam na VR mission'a w MGS3 :twisted:


Ale sterowanie w MGS nie wymaga takiej zręczności jakiej wymaga DMC a trudno mi sobie wyobrazić kogoś grającego i wywijającego kombosy na klawiaturze, na padzie masz wszystkie przyciski pod paluchami i jest łatwiej a na klawiszach i w dodatku leży na stole, chyba ze będzie się grac na padzie wtedy może i być nie najgorzej ale i tak nie odczuje się tego co na konsoli. A i ciekawy jestem czy będzie tak płynnie chodziło jak na PS2.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
PC atakuje
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 02, 2006, 23:50:41 pm »
W DMC wyobraźcie sobie taką sytuację:

Na padzie cały czas klepało się kwadrat żeby Dante strzelał z gunów. Na klawieturze  np.trzeba będzie mashować np spacje :lol:  Po godzinie gry klawiaturka nadaje się na śmietnik :lol: .

Cytat: "Gruuby"
trudno mi sobie wyobrazić kogoś grającego i wywijającego kombosy na klawiaturze

Mi też. Koleś żeby wymiatac , tak jak to robią japońce na filmikach, na klawieturze musi być podwójnie lepszy od nich. Nieziemski refleks, wyczucie gdzie znajduje się dany klawisz. NIEREALNE. Tej gry nie da się przenieść na PC'ta. RE4 i Onimusha to możliwe, ale DMC to niewykonalne zadanie. Pewnie Capcom zrezygnuje z konwersji właśnie tej gry.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 03, 2006, 01:24:50 am »
Przeciez wystarczy sobie pada kupic.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 03, 2006, 03:36:19 am »
Widzę, że stereotypy biorą u niektórych górę. Otóż PC jest w tej chwili w prawie każdym domu. Konsole już niekoniecznie, szczególnie w Polsce. Inna sprawa, że rodzice kupują swoim pociechom komputery do "nauki". Tia...
Cóż, Capcom widzi okazję do nachapania się kasy. Skoro tak wiele osób posiada PCty, to czemu nie wydawać na nie gier? Każdy PeCeciarz może dokupić sobie pada za grosze, czy też zwyczajnie podpiąć Duala. Wymagania tych gier nie są aż tak duże, skoro RE4 poszedł na 5 letniej PS2, to czemu niby ma się ciąć na PC? Także odpuśćcie sobie argumenty z niewygodną grą na klawiaturze. Inna sprawa, że PCtowcy mogą ponarzekać na brak sejwów w dowolnym momencie, ujęcia kamer itp, słabszej jakości grafikę. Ale być może dzięki takim próbom, co 10 pececiarz nawróci się na dobrą drogę i dostrzeże piękno gier konsolowych? :)

NHS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-02-2006
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 03, 2006, 09:19:23 am »
Czytając na jakimś serwisie tego newsa oraz różne komentarze do niego widzę że wszyscy pctowcy jarają się z wyjścia tych gier, ale na prawdę mało kto z nich kupi orginała, większosć cieszy się bo będzie miała je za darmo z torrentów. Tylko że grę ma wydać UbiSoft, a z tego co mi wiadomo stosują oni teraz najlepsze jak dotąd zabezpieczenie płyt czyli StarForce. Kumpel mi opowiadał że trzeba cudować z kompem zeby taką grę odpalić, napędy ukrywać,  taśmy odłączać i niekoniecznie to skutkuje, Jemu nowego splinter cell nie udało się odpalić. Ponoć że nowe wersje StarForce są na tyle wredne że potrafią zrąbać system lub nawet uszkodzic bios na płycie głównej.

Tarniak

  • Gość
PC atakuje
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 03, 2006, 09:24:22 am »
Cytat: "rainuS"
skoro RE4 poszedł na 5 letniej PS2, to czemu niby ma się ciąć na PC?

Taa, niby taki Chronicles of Riddick świetnie wyglądał i płynnie chodził na Xie, natomiasst nawet dobrej klasy kompy miały problem z udźwignięciem takiej grafy. Wydanie tych gier (DMC itp) nie jest dla mnie jakieś bardzo zjawiskowe. Z drugiej strony śmieszy mnie, że wydają akurat 3 część, a nie 1 np. To już któryś raz tak jest, m.in TH:Underground nie wyszedł na PC a dopiero jego kontynuacja. Chorym natomiast byłoby konwertowanie bijatyk :lol:. Ktoś sobie wyobraża wykonanie [JF] w Tekkenie na komputerze z zainstalowanym Windowsem?

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
PC atakuje
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 03, 2006, 10:01:15 am »
ja uważam że dobrze że te gry wyjdą na Piece. Gracze przekonają się jakie zajefajne gry są na konsolach. Pograją chwile na swoich 17-19 calowych monitorach w DMC, to zmienią zdanie co do konsol i grania na TV.
znów będzie tak samo - granie na konsoli jest lepsze, bo blablabla
a ludzie grajacy na pecetach beda sie speirali ze nie bo blablabla

i od dawna tak jest.

a ja mówie, niech grają. nie mają konsoli to grają na piecu. czy któryś z posiadaczy playstation podniósł krzyk jak wyszedł Quake2 na psx'a lub Quake3 na ps2 ?


nie przypominam sobie. te gry wyszły i było fajnie. co z tego ze konsola do quaka sie nie nadaje ? piec do DMC tez sie nie nadaje, ale tez wyjdzie.

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 03, 2006, 12:38:17 pm »
Cytat: "Tarniak"
Chorym natomiast byłoby konwertowanie bijatyk :lol:. Ktoś sobie wyobraża wykonanie [JF] w Tekkenie na komputerze z zainstalowanym Windowsem?

Pamiętam, że dawno temu ponoć miał się ukazać Tekken 1 na PC. Nie mogę znaleźć na necie informacji potwierdzającej czy został on wydany, ale sam artykuł był bodajże zamieszczony w Secret Service bądź Top Secret. Jeżeli znajdę ten numer, to być może wykonam skana na dowów.
A tak btw: co ma Windows do wykonywania JFów w Tekkenie?

NHS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-02-2006
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 03, 2006, 12:51:58 pm »
Cytat: "rainuS"
Pamiętam, że dawno temu ponoć miał się ukazać Tekken 1 na PC. Nie mogę znaleźć na necie informacji potwierdzającej czy został on wydany, ale sam artykuł był bodajże zamieszczony w Secret Service bądź Top Secret.


Pamietam te czasy, miał być wydany i pokazać mozliwości pierwszego wtedy akceleratora 3d Power VR, ale gra nigdy na PC się nie ukazała.

neopb20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-09-2004
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 03, 2006, 13:21:07 pm »
Bedzie szok jak wydadzą Burnouty na PC ... chociaz pewnie do tego nie dojdzie, aczkolweik Test Drive Unlimited...co mialo byc eXclusive'm dla X360 ... ostatecznie wyjdzie... i na PC i na PS2 .

...Wychodzi tez Outrun 2006 : Coast to Coast... na X, PS2 , PSP i... wlasnie PC ...

...Outrun na PC ? ... heh...sami widzicie...

Ja mam PC klasy sredniej (R9800PRO, 512MB, Ath 3200XP+) i moge grac w sumie w kazda gre bez problemow, nie ukrywajmy - taki NFS:MW wyglada O NIEBO lepiej na PC niz na PS2... na X360 nie wiem jak wyglada wiec sie nie wypowiadam - prawda taka - w koncu zrobia emulator current-genów , NGC coraz blizej, na PS2 pewnie jeszcze poczekamy... Tworcy chca skorzystac z okazji i szybko wydac gry w wersji PC zanim tak naprawde kazdy PCciarz bedzie mogl grac w hity z current-genow i to w lepszej grafice ...

Dziwi mnie jednak wydawanie rownolegle gier na Xa360 i PC (vide Test Drive Unlimited) i w tym wypadku to dosc chyba nieprzemyslany krok, ale gry z PS2 i Xa z czasem mysle w wiekszosci stana sie w pelni dostepne dla PC - wlasnie za sprawa emulacji...

Pozdrawiam.

Pozdrawiam, Sonpol - partner Orange
Dyrektor Promocji i Reklamy Radia RF24 / Musicbox24.pl
www.musicbox24.pl

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 03, 2006, 15:21:55 pm »
Cytat: "rainuS"
Cytat: "Tarniak"
Chorym natomiast byłoby konwertowanie bijatyk :lol:. Ktoś sobie wyobraża wykonanie [JF] w Tekkenie na komputerze z zainstalowanym Windowsem?

Pamiętam, że dawno temu ponoć miał się ukazać Tekken 1 na PC. Nie mogę znaleźć na necie informacji potwierdzającej czy został on wydany, ale sam artykuł był bodajże zamieszczony w Secret Service bądź Top Secret. Jeżeli znajdę ten numer, to być może wykonam skana na dowów.
A tak btw: co ma Windows do wykonywania JFów w Tekkenie?


Z tego co pamietam byl to zart prima aprilisowy.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 03, 2006, 15:29:13 pm »
z nowszych bijatyk to Guilty Gear XX jest na PC

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
PC atakuje
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 03, 2006, 16:01:18 pm »
Cytuj
Przeciez wystarczy sobie pada kupic.

Ale jesli konwertuja jakas gre na PieCa to sterownie bedzie pisane pod klawiature. A pozatym wieksozsc PC'towcow ktorych znam za nic nie chce przekonac sie do wygody pada i mecza sie na tych klawiaturach.

eNdryu

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 16-11-2005
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 03, 2006, 16:05:44 pm »
niee..... juz sobie wyobrazam jak konsolowa dusza dmc zostanie splamiona przez pecetowcow ...
i jeszcze sterowanie, moge sie zalozyc, wasd + myszka :p
People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked when you're unwanted
Streets are uneven when you're down

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 03, 2006, 16:07:04 pm »
Cytat: "Hubi"
Ale jesli konwertuja jakas gre na PieCa to sterownie bedzie pisane pod klawiature. A pozatym wieksozsc PC'towcow ktorych znam za nic nie chce przekonac sie do wygody pada i mecza sie na tych klawiaturach.
Gry na PC pisane są pod klawiaturę i pad, więc nie ma z tym żadnych problemów.  
Znam wielu PCtowców i większość z nich do gry używa DS (w tym ja).

soolars

  • Gość
PC atakuje
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 03, 2006, 16:28:29 pm »
Cytat: "NHS"
Tylko że grę ma wydać UbiSoft, a z tego co mi wiadomo stosują oni teraz najlepsze jak dotąd zabezpieczenie płyt czyli StarForce. Kumpel mi opowiadał że trzeba cudować z kompem zeby taką grę odpalić, napędy ukrywać, taśmy odłączać i niekoniecznie to skutkuje, Jemu nowego splinter cell nie udało się odpalić. Ponoć że nowe wersje StarForce są na tyle wredne że potrafią zrąbać system lub nawet uszkodzic bios na płycie głównej.


Zaprawdę powiadam Ci że Twój kolega to partacz skoro nie potrafi rozgryść starforca... Ale przynajmniej znalazl dobrą wymówkę:) Deamon Tools+Virtual CD hide+Plik ISO podrabiajacy oryginalną płytę obejdzie wszystko.

eNdryu

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 16-11-2005
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 03, 2006, 16:31:06 pm »
Cytat: "rainuS"
Cytat: "Tarniak"
Chorym natomiast byłoby konwertowanie bijatyk :lol:. Ktoś sobie wyobraża wykonanie [JF] w Tekkenie na komputerze z zainstalowanym Windowsem?

Pamiętam, że dawno temu ponoć miał się ukazać Tekken 1 na PC. Nie mogę znaleźć na necie informacji potwierdzającej czy został on wydany, ale sam artykuł był bodajże zamieszczony w Secret Service bądź Top Secret. Jeżeli znajdę ten numer, to być może wykonam skana na dowów.
A tak btw: co ma Windows do wykonywania JFów w Tekkenie?


windows ma to ze jak nacisniesz 3 i wiecej przyciskow naraz to sie blokuja i nie dzialaja (sprobuj , nacisnij np f g i h i przytrzymaj, a uslyszysz sam)
People are strange when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked when you're unwanted
Streets are uneven when you're down

soolars

  • Gość
PC atakuje
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 03, 2006, 16:35:34 pm »
To zalezy od klawiatury ile mozesz wcisnąć bo na niektórych pod USB mozna wcisnąć więcej niz 3 klawisze. Zboard umozliwia wcisniecie 7 klawiszy na raz pod win XP:)

Akai

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-07-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 03, 2006, 16:40:16 pm »
Niech tworcy gier na kompa lepiej sie skoncentruja na gatunkach w ktorych PC przoduje - strategie turowe, RTS i FPP zamiast koncentrowac sie na konwersjach z konsol. Juz od wielu lat czekam na godnego nastepce Starcrafta i chyba jak widze jeszcze sobie poczekam...



PSPower!!!

ZenoN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2006
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 03, 2006, 17:20:16 pm »
A niech Capcom wydaje swoje gry na PC jego problem że wszyscy PC-ciarzembędą mówić:
-Ale z*ebali grafikę
-Sterowanie jest do *upy
-Nie można zrobić save'a w dowolnym momencie
itd. itp.

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 03, 2006, 17:21:45 pm »
Cytat: "Akai"
Niech tworcy gier na kompa lepiej sie skoncentruja na gatunkach w ktorych PC przoduje - strategie turowe, RTS i FPP zamiast koncentrowac sie na konwersjach z konsol. Juz od wielu lat czekam na godnego nastepce Starcrafta i chyba jak widze jeszcze sobie poczekam...


Nastepcy Starcrafta do długo nie zobaczysz, Blizzard chyba nie ma pomysłu jakby zrobić coś co przebiło by 1
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
PC atakuje
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 03, 2006, 19:30:16 pm »
a jeszcze pare  latek temu Gulash mówił na łamach N+ ,że rynek gier na PC powoli zamiera.A tu tako zonk .

Wkurza mnie troszku taka polityka ,ale co ja moge . Jedynym i logicznym wyjaśnieniem takich a nie innych działań tejże firmy  jest chęć zysku (za mało domków nad oceanem mają ? czy może nie pasuje im nowy kolorek nowej ferrarki?)
 Z drugiej jednak strony taka akcja podkręci tylko tempo nad lekko już zastygłym silnikiem jakim jest rynek gier konsolowych .
Bo zauważcie moi milusińscy ,że tak naprawde na PS2 dostają tylko seqeule ,Xbox wyróznią się tylko paroma excluesivami a GCN to zupełnie inna bajka .Producenci doszlifowują tylko swe produkty pod względem technicznym .Zero inicjatyw , zero ambitnych produkcji , zero nowości .
A tak jesli Rynek Pc naprawde miał ruszyć z kopyta to zmusiłoby to producentów gier video docelowo tworzone na konsole  do większego wysiłku , jeszcze bardziej wytrwalszego ubiegania sie o klienta może nie ceną  gier (wszak niższe jużnie mogą być)  ,ale pod względem nowych inicjatyw ,jak chociażby kamerka Eye Toy czy Singstar .

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło .

Swoją drogą Pc nie jest wcale taki zły ,jak uważają co poniektórzy  :wink:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
PC atakuje
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 03, 2006, 19:39:40 pm »
Eee, jj, nie przesadzaj...God of War np...sequel? Skąd. A co do inicjatyw - ludzie nie chcą kupować nowości, popatrz sobie chociaż na listę sprzedaży. Znajdź mi oryginalną grę, która bardzo dobrze się sprzedała.

Cytat: "jay jay"
Swoją drogą Pc nie jest wcale taki zły ,jak uważają co poniektórzy Wink


Oczywiście, że nie jest:). Blaszak najlepszym przyjacielem człowieka; konsola to miłość na całe życie;)
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
PC atakuje
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 03, 2006, 19:47:12 pm »
Hmm, Shadow of Colossus  :D

Chodzi mi o to MakDzonie  ,że na PC nie znajdziesz takich perełek jak Katamari Damcy czy Ico .A i obsuwy względem konsol sa niezłe (vide GTA ;SA).

Bo tak ludziska pomyslą :po co ja mam kupić te pleyerstation  dwa czy jak mu tam skoro wszystko mam na moim komputerku.

Troszke inwencjii twórczej panowie developerzy!
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
PC atakuje
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 03, 2006, 20:00:22 pm »
Inwencja twórcz to niestety nie jest to, co wydawcy lubią najbardziej. Topowe miejsca list sprzedaży okupują sequele doskonale znanych serii gier i wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Wydanie gry oryginalnej, nowatorskiej, wiąże się z dużym ry(d)zykiem, że nie zostanie ona zaakceptowana i skończy tak, jak ICO. Dlatego właśnie rynek zalewają kontynuacje. Rynek PCtowy ma zupełnie innych odbiorców, w dodatku jest ich mniej. Tak, jak takie Katamari Damacy czy ICO na konsoli jakoś tam jeszcze sie sprzeda powiedzmy w Japonii, tak 'blacharze' to głównie Europejczycy i Amerykanie, którzy nie wiedzieć czemu, wolą skostniałe serie i rzucają się na kolejne ich odsłony, choćby były mocno już nadgnite. I jeszcze jedno, do tych, którzy piszą, że Capcom źle robi i jeszcze za to beknie - nie starajcie się być mądrzejsi od marketingowców potężnych firm :P Macie moją gwarancję, że wiedzą lepiej od was co jest dla Capcom lepsze, a co nie :D

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
PC atakuje
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 03, 2006, 20:09:51 pm »
Cytat: "Miazga"
tak 'blacharze' to głównie Europejczycy i Amerykanie, którzy nie wiedzieć czemu, wolą skostniałe serie i rzucają się na kolejne ich odsłony, choćby były mocno już nadgnite.


tak a propos jeszcze blacharzy - ostatnio kupowaliśmy (piszę myśmy, bo sam gram na PC) także nowości - FEAR np. Giera zajebista...:)

Cytat: "Miazga"
jeszcze jedno, do tych, którzy piszą, że Capcom źle robi i jeszcze za to beknie - nie starajcie się być mądrzejsi od marketingowców potężnych firm Razz Macie moją gwarancję, że wiedzą lepiej od was co jest dla Capcom lepsze, a co nie


Oczywiście, że z marketingowego punktu widzenia takie posunięcie zapewni pewien przypływ gotówki, ale...no właśnie, mi chodzi o coś innego - o pewną zasadę, gry stricte konsolowe powinny pozostać na konsolach; nie wyobrażam sobie, żeby taki Burnout czy Ninja Gaiden był na PC;/
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
PC atakuje
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 03, 2006, 20:18:00 pm »
Cytuj
tak a propos jeszcze blacharzy - ostatnio kupowaliśmy (piszę myśmy, bo sam gram na PC) także nowości - FEAR np. Giera zajebista...


Da, ale mi chodzi bardziej o tytuły ZUPEŁNIE świeże - FEAR to nada "tylko" strzelanina...

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
PC atakuje
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 03, 2006, 20:18:57 pm »
Cytat: "Miazga"
Da, ale mi chodzi bardziej o tytuły ZUPEŁNIE świeże - FEAR to nada "tylko" strzelanina...


tylko? Dla mnie jedna z oryginalniejszych produkcji... świetne połączenie horroru z FPSem:)
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 03, 2006, 20:28:38 pm »
Cytat: "jay jay"
Hmm, Shadow of Colossus  :D

Chodzi mi o to MakDzonie  ,że na PC nie znajdziesz takich perełek jak Katamari Damcy czy Ico .A i obsuwy względem konsol sa niezłe (vide GTA ;SA).

Bo tak ludziska pomyslą :po co ja mam kupić te pleyerstation  dwa czy jak mu tam skoro wszystko mam na moim komputerku.

Troszke inwencjii twórczej panowie developerzy!


Za to znajdziesz genialne Heroes of Might & Magic, Civilisation i kilka innych kultowych gier. To dziala w obie strony.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
PC atakuje
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 03, 2006, 20:30:49 pm »
Cytat: "lewik"
Za to znajdziesz genialne Heroes of Might & Magic, Civilisation i kilka innych kultowych gier. To dziala w obie strony.


Dlatego najlepiej mieć i konsole i niezłego PC. :)
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
PC atakuje
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 03, 2006, 20:31:35 pm »
widze ,że tu panowie na czasie są z grami  :)

Współczesne gry są hmm ..jakby to ująć  nijakie .Strzelanka to najzwyklejsza strzelanka,platformówek nie ma , przygodówki teznie teges , sportówki to przeciąganie liny raz w ta , raz w tą .

I nagle pojawia sie nowości typu Okami  i Shadow of Colosus, a wcześniej Viewtiful Joe i Bornout .Żadne tam Silent Hille , Mgsy , Finale - to przeszłość .Jesli gra mnie niczym nie zaskoczy to leci w odstawke (ostatnio MGS3) .Oczywiście kończe tytuł ,ale z obowiązku .Czy o to w tym chodzi ? Czy wobec nowych technologii producenci nie zatracilii sensu tworzenia gier ?To co jest w nim najlepsze -ZABAWA.

Ja chce nowych przygód Abea , porozbijać furki w Bornoucie , zwiedzać i tworzyć świat w Okami  wreszcie drżeć ryja do mikrofonu wespół z kolegami .

I tak hasło reklmaowe SONY ,,Fun , Anyone?,, troszke wyblakło po tych latach obecności na rynku .Przynajmniej w moich oczach .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
PC atakuje
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 03, 2006, 20:37:50 pm »
Cytat: "jay jay"
I nagle pojawia sie nowości typu Okami i Shadow of Colosus, a wcześniej Viewtiful Joe i Bornout .Żadne tam Silent Hille , Mgsy , Finale - to przeszłość


Taaa, jasne, powiedz to Japończykom, którzy światu dyktują w co ma grać. Oni czekają na MGSa, Finale, Residenty...Problem polega na tym, że w skali światowej nowe, oryginalne gry nie sprzedają się tak dobrze, jak powinny. I wiecie co? Lewy, mały palec u nogi dam sobie uciąć, że gdy wystartuje nowa Zelda też się nie sprzeda...A gra będzie i oryginalna i będzie miała dobra itp.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 03, 2006, 20:48:11 pm »
Jesli o mnie chodzi to chętnie bym zobaczył jakąś innowacyjną gierke która ma pełno nowych rozwiązań i zupełne inne podejście do przedstawionej w innych grach tego typu, tematu. Na myśl przychodzi mi tylko ICO ale może któryś z forumowiczów jest bardziej obeznany w tym temacie.
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 03, 2006, 21:01:30 pm »
Farmazony glosicie, na japonskim rynku jest pelno oryginalnych gier, ktore odlozylibyscie na polke gora po 10 min. Chociaz mi sie marzy takie Tokyo Bus w europejskich warunkach ;).

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
PC atakuje
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 03, 2006, 21:03:24 pm »
Cytat: "Linki"
Jesli o mnie chodzi to chętnie bym zobaczył jakąś innowacyjną gierke która ma pełno nowych rozwiązań i zupełne inne podejście do przedstawionej w innych grach tego typu, tematu. Na myśl przychodzi mi tylko ICO ale może któryś z forumowiczów jest bardziej obeznany w tym temacie.


Wiem że wyjdę na mantrującego idiotę, ale polecam "Ragdoll Kung Fu".