Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 781097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6280 dnia: Lutego 05, 2017, 20:17:19 pm »
Właśnie idź się dokształcić w ustawianiu obrazu i dopiero przyjdź  :lol:

I co galaxy, teraz udajesz że nie widzisz mojego pytania o twoje ZRZUTY?
Może pochwalisz sie w końcu jak je zrobiłeś?

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6281 dnia: Lutego 05, 2017, 20:51:12 pm »
Ale ja skończyłem z wami temat i zostawiam cię z tą nie wiedzą   :P

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6282 dnia: Lutego 05, 2017, 21:31:43 pm »
Ale ja skończyłem z wami temat i zostawiam cię z tą nie wiedzą   :P

Widzisz jak zostałeś zaorany prostym pytaniem o ZRZUTY. I juz sie chłopaczku pogubiłeś. I ty chcesz ze mną w dyskusje jakieś wchodzić gdzie ja rozmontowuje twój argumencik o zrzutach jednym pytaniem. Szach mat.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6283 dnia: Lutego 05, 2017, 21:45:59 pm »
I co teraz?! :roll: :whistle: :tongue3:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6284 dnia: Lutego 05, 2017, 23:32:56 pm »
I co teraz?! :roll: :whistle: :tongue3:

Dobre pytanie :grin:
Galaxy zaorany to nie ma co robić :lol:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6285 dnia: Lutego 06, 2017, 07:33:59 am »
Nie sadze.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6286 dnia: Lutego 06, 2017, 16:08:38 pm »


1:10


Kto ma Samsunga niech sobie zobaczy te ustawienia.
Są one bardzo podobne do moich z W829. Ja mam tylko dużo ostrzejszy i płynniejszy obraz. Gość ma najlepszy w tv MF na rynku zjadający to z Bravii a nie korzysta z tego, jednak może kiedyś dojdzie do tego, ponieważ ostro bawi się parametrami swojego tv. Gość irytuje swoją gadką, ale cenie go za to, że eksperymentuje i ma prawie taką psychozę na punkcie ustawień jak ja. Z tego co widzę to dużo pozytywnych komentarzy i łapek w górę a tutaj prawdopodobnie zostałby zjedzony za to co ma na ekranie ;)

Dużo bym nie zmieniał w tym co tam jest a tylko i wyłącznie podniósł te dwa parametry co wymieniłem oraz poszukał opcji, która niweluje zęby. Jeżeli taka opcja jest jak w tv Sony to spokojnie można brać tego Samsunga.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6287 dnia: Lutego 06, 2017, 16:23:37 pm »
 Ten gosc gra z hdr wiec obraz na takim tv wyglada zupelnie inaczej niz na twojej bravi gdzie dajesz podobne ustawienia do sdr. Wylaczylbym tylko dynamiczny kontrast.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6288 dnia: Lutego 06, 2017, 16:29:07 pm »
Tylko, że on tych ustawień używa zarówno do sdr jak i hdr.



 ;)

Świetnie to wygląda.
Mogę powiedzieć, że ma już w 50% może nawet 60% moją jakość. 


Tak się Wulfi ustawia obraz pod gry a nie jakieś mleko czy rozmazaną na ekranie musztardę ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2017, 16:32:38 pm wysłana przez Kyokushinman »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6289 dnia: Lutego 06, 2017, 18:28:08 pm »
Ehe. Tak ustawiaja osoby ktore nie nie wiedza co to znaczy dobry obraz oraz nie znajaja zlotych zasad ktore stosuje sie w Kinie. Max. Trzy ustawienia obrazu (na dzien/na noc/HDR).
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6290 dnia: Lutego 06, 2017, 18:38:31 pm »
Kyo jak idziesz do kina to jaki tam mają obraz? ch**owy jak u ciebie czy lepszy?

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6291 dnia: Lutego 06, 2017, 18:41:27 pm »
@Kyo

Nie ma to jak twoje ustawienia podświetlenie na maxa nasycenie kolorów 75 ostrość 75 i do tego tryb obrazu na żywy.
Do tego wszystkiego aktywowałeś wszystkie tryby redukcji zakłóceń i mamy śnieżenie na obiektach w obrazie.
Niech każdy to sprawdzi i przyzna mi rację.
Czy ty jesteś poważny czy sobie żarty robisz i jeszcze się dziwi dlaczego śnieżenie ma na obrazie ręce opadają  :-x
 

el becetol

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6292 dnia: Lutego 06, 2017, 18:44:16 pm »
Tylko, że on tych ustawień używa zarówno do sdr jak i hdr.

Świetnie to wygląda.
Mogę powiedzieć, że ma już w 50% może nawet 60% moją jakość. 


Tak się Wulfi ustawia obraz pod gry a nie jakieś mleko czy rozmazaną na ekranie musztardę ;)



No świetnie to wygląda faktycznie :lol: Jakieś 60% obrazu to biała wypalona plama, ciekawe kto odczyta co to jest na tym powiadomieniu systemowym.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6293 dnia: Lutego 06, 2017, 18:47:42 pm »
Kyo jak idziesz do kina to jaki tam mają obraz? ch**owy jak u ciebie czy lepszy?

Oczywiście odpowiedni dla filmów.
Gry to co innego, ponieważ w nich trzeba pokazać: tekstury, detale, efekty, oświetlenie, płynność itd.
Na trybie kino czy gra zobaczysz to, ale w znikomym stopniu.
Ja swoje już powiedziałem i udowodniłem, że nie jestem sam.
Na tym skończmy dyskusje bo zaraz się zleca osoby co mają ostrość lub rozdzielczość na zero lub jeszcze lepiej jedno i drugie razem :roll:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6294 dnia: Lutego 06, 2017, 18:47:54 pm »
Zaraz sie dowiesz ze masz zly tv.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6295 dnia: Lutego 06, 2017, 18:54:21 pm »
Oczywiście odpowiedni dla filmów.
Gry to co innego, ponieważ w nich trzeba pokazać: tekstury, detale, efekty, oświetlenie, płynność itd.
To odpowiesz czy nie? Jaki mają obraz w kinie? Wiesz,  taki duży ekran, siedzenia,  popcorn.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6296 dnia: Lutego 06, 2017, 18:58:04 pm »
Zaraz sie dowiesz ze masz zly tv.

A co ja mogę powiedzieć Becetowi? Chyba tylko to, że FFXV w HDR wali konkretnie po gałach oświetleniem.
Ten model Samsunga ma aż 1000 nitów ;)


Ostatnio nawet sprawdzałem go w markecie.
Wypalacz pierwsza klasa, idealny dla mnie. Jednak muszę go przetestować z konsolą ponieważ kilka opcji pasuje sprawdzić i porównać z Soniakami.


Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6297 dnia: Lutego 06, 2017, 19:33:38 pm »

Ten model Samsunga ma aż 1000 nitów ;)
Na planszy. W normalnych scenach znacznie mniej. B6J już potrafi jaśniej zaświecić(widziałem oba obok siebie), a do tego dochodzi oledowa jakość czerni :puppy-eyes:
Cytuj
i udowodniłem, że nie jestem sam.
No są jeszcze na świecie jakieś pojedyncze przypadki  osób, które tak samo jak ty sobie psują obraz.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2017, 19:42:36 pm wysłana przez Wulfen »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6298 dnia: Lutego 06, 2017, 19:53:25 pm »
Sam przecież starałeś się plagiatować w ukryciu ustawienia ode mnie :lol:


@ Klosz

Tworzenie realizmu na off = rozdziałka w przedziale 0-10 czyli chujnia
Łatwo można sprawdzić.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6299 dnia: Lutego 06, 2017, 20:04:12 pm »
Nie bede sobie dodawal laga do gier. To sie wl. glownie do TV/filmow. Zreszta opcja jest zablokowana w trybie gra. To powinienes wiedziec uzytkujac tak dlugo ten model.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2017, 20:37:39 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6300 dnia: Lutego 12, 2017, 08:45:17 am »
mówię se wbiję na forum po chyba połowie roku a tu nic się nie zmieniło <3

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6301 dnia: Lutego 21, 2017, 15:45:24 pm »
Nie pamietam w którym temacie pisałem o tym, że zamówiłem Memobox UFO ( Android BOX 4k ) za 218zł. s00s prosił bym coś napisał o nim, no to uznałem, że po paru miesiącach mogę coś powiedzieć, do tego mam porównanie do SmartTV w LG.

Ogólnie urządzenie jakościowo jest super. Matowy plastik bardzo dobry, kurzu na nim nie widać, dużo lepsze niż pseudo-luksus pianoblack. Pilot to samo, mały, skromny ale wyglada, moim zdaniem, lepiej niż np. pilot od LG B6. Smukły, minimalistyczny i nowoczesny - do tego BT, więc urządzenie równie dobrze można walnąć gdzieś tam na ziemi między kablami/do szafki/przykleić za tv i będzie działać cacy.

Wadą może być wygląd dysku, ale mnie się podoba, jak ktoś woli prostopadłościany to lepiej nie brać. Kwestia gustu. Z obudową jest moim zdaniem tylko jeden poważny mankament - 1 złącze USB. Jak podpinam myszke (nie bT) to niestety nie mogę podpiąć USB z filmami. Rozwiązaniem jest prosta przejściówka 1USB -> 4USB i wszystko działa, no ale są to dodatkowe kable, fajnie jakby były min. 2USB. Jednak da się przeżyć. To w sumie tyle. Reszta złącz to zasilacz + HDMI i Ethernet. Osobiście nie używam Ethernetu.

Po odpaleniu jest interfejs znany z Android TV - mnie on średnio przypadł do gustu, bo wolę używać myszki niż pilota. Na szczęście nie ma najmniejszego problemu, wystarczy zainstalować Nova Launcher czy inne (kto co lubi) i od razu zawita nas znany ekran z tabletów/telefonów. Do obsługi myszki idealny. Jedyną wadą jest brak guzików home/wstecz/listaprogramów. Trochę to uciążliwe, zwąłszcza brak Home Button - na szczęście znowu mozna zainstalować programik "Home button" i nie trzeba używać combo pilot+myszka tylko sama myszka wystarczy w zupełności. Szkoda, że nie ma root'a (póki co :( ) dlatego pełnoprawnego paska tych wysuwanych guzików nie da się uzyskać... Cóż, nie przeszkadza to zbyt. Aktualizacje są OTA, więc każdy laik ogarnie, co jest bardzo fajne. Nie trzeba się bawić w jakieś zipy, pendrive, recovery itp. Kilkasz apkę na ekranie i masz najnowszą wersje systemu.

Całą reszta programów - zależy co sobie kto zainstaluje. Tak na prawdę to wystarczy samo KODI + Aplikacja YT (ta do android tv jest do dupy, lepsza jest zwykłą tabletowa wersja). KODI za to mistrzostwo. Jak się człowiek trochę pobawi i ogarnie wtyczki to ma się całe centrum multimedialne w zasiegu tego prostego pilota i nie trzeba myszki (obsługa kodi myszką jest nawet gorsza niż pilotem).

 Najlepsza różnica miedzy Smart TV w LG B6, a Kodi jest taka, że wszystko w memobox ufo jest w jednym miejscu. A do tego w Kodi Polskie VOD jak IPLA, PLayer TV (tvn), TvpVOD, OnetVOD (ja tych używam, jakieś inne też są) działają bezreklam. Od razu uruchamia się program i nie ma ani reklam na początku odtwarzania, ani w środku. No jak dla mnie rewelacja, bo nic tak nie wkurza w tych vod tvn/ipla jak reklamy ;) Dlatego w przypadku tych vodów wolę używać memobox niż samrt TV wbudowanego w telewizor.

Do odtwarzania filmów KODI też jest genialne. Obsługa dysków sieciowych, pendrivów itp. do tego wbudowane automatyczne pobieranie napisów PL/ENG z serwisów jak opensub, napiprojekt, napisy24, wszystko za kliknięciem guzika jednego. Do tego streaming TV za darmo. Niestety jakość taka sobie HBO chyba w 540p chodzi, ale lepsze to niż nic. Pytanie czy by działało na jakiś walkach popek itp. PPV. Pewnie wtedy byłoby za dużo obłożenie i nici ze streamingu. Dobrą opcją jest też, że można streamować zagraniczne HBO/programy i automatycznie do nich napisy polskie wyszukać. Obsługa napisów każdego typu, a nie tylko SRT jak w smarttv od lg. Są tez dostepne seriwsy pirackie jak cdaonline itp, zalukaj.tv i działają róznie. Raz dobrze, raz buforowanie trwa wieki - ale to samo jest na kompie na tych pirackich stronkach. Jakość bardzo mierna, dlatego nie polecam, jednak może wasze duperki czy ktoś oglądają Pamiętniki z Wampirów/Greys Anatomy i nie przeszkadza im słaba jakość, to wtedy jak znalazł.

Netflix'a wolę używać na smart TV od telewizora, chociaż zauwazyłem jedną wadę na nim, której nie ma na netflixie na Androidboxie - Netflix na tv nie rozpoznaje mailów z dwiema kropkami ".." pomiędzy członami maila, więc nie da się wtedy zalogować jak macie mail np. mast..er@gmail.com. Na android Boxie da się. Zaletą netflixa androidboxowego jest możliwość ściągania odcinków/filmów offline. Jak internet padnie to dalej można oglądać...

Spotify i inne programy muzyczne sa na androidboxie nieograniczone. Do tego obsługa Spotify jest lepsza na Androidboxie, ale w sumie i tak można swoim telefonem sterować. Jednak jak ktoś nie lubi baterii marnować to do spotify bardziej bym polecał memobox. TuneIN czy inne internetowe radyjka są dostępne na boxie, więc jak ktoś nie może przeżyć bez radio to bym brał to zamiast standardowego smarttv.

Działą też screenmirroring itp. Obsługa sieci www Chrome itp - niebo a ziemia w stosunku do przeglądarki wbudowanej w tv. Wszystkie stronki Kissanime.ru itp działają znakomicie.

Oczywiście wszystko to bez ścięć i lagów. Interfejs płynny na androidzie 6.0.

Ogólnie główne wady dla mnie:
- brak paska nawigacji do lepszego obsługiwania samą myszką
- 1x USB
- brak root'a
- brak wifi AC w mojej wersji boxa, można kupić sobie boxy z tym wifi

Zalety w stosunku do smart tv wbudowanego w tv:
- świetne centrum multimedialne KODI
- lepszy YT (możliwość wybrania rozdzielczości) i przeglądanie innych filmów bez stopowania filmu w tle
- polski VOD (ipla, playertvn, tvpvod, onetvod) bez reklam
- lepszy interfejs spotify
- przeglądarka WWW idealna
- multitasking ;)
- torrenty - można sobie ściągnąć i oglądnąć, a nie kopiować z peceta :P
- więcej aplikacji jak gierki itp. ja nie używam, ale może komuś się spodoba Candy Crush na stu calach


Ogólnie, za 218zł to jest to świetne, a wręcz zajebiste urządzenie. Jak ktoś nie ma smart tv - zakup obowiązkowy. Jak ktoś ma - cóż, nie koniecznie, parę zalet jest, ale nie są moim zdaniem aż tak ważne, żeby dodawać ustrojstwo pod tv, kwestia użytkownika.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 15:48:07 pm wysłana przez Master_666 »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6302 dnia: Lutego 21, 2017, 18:23:22 pm »
+

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6303 dnia: Lutego 21, 2017, 19:38:23 pm »
Nie napalal bym sie, w wiekszosci to panele IPS. DLED zaczyna sie od modelu X900E. Szkoda ze Sony poszlo w ta strone. Kiedys rowniez w modelach z sredniej-wyzszej polki ( seria 7 i 8 ) oferowali matryce VA. ;)

Wiec jesli nie chcesz Sony ciekawa alternatywa moze byc dla Ciebie Panas z serii 7/8. Polowal bym raczej na modele z 2016 roku, raz ze cena bedzie nizsza. Dwa maja ladniejsza podstawe niz modele na rok 2017.

Co do samego IPS. Jedynie te nowe panele od Panasonica oferuja to co jest dostepnego na topowych panelach VA. Ponizej nowy IPS vs obecny IPS.





EOT. :)
No ja mam nadzieję że te nowe TV od sony jednak będą na VA. A tymi panasami nie jestem zainteresowany, bo mają 4k. Może to dziwne, ale ja wolę na dzień dzisiejszy mieć TV 1080p niż 4k. Dzisiejsze konsolę nie nadają się do TV 4k, robiąc screeny z ps4 pro wszystko będzie nie dość  że rozmazane przez skalowanie i temporal aa, to jeszcze rozmiar każdego zdjęcia może być zbyt duży na wrzucenie ich na imgur. Wolę mieć ostre, dokładne zdjęcia w 1080p z supersamplingiem. A żadnego innego TV z hdr, szeroką paletą barw i 1080p niż te sony jak na razie nie ma :( Oby przyszły  WE75 miał matryce VA. A tak poza tym wiadomo kiedy te nowe tv sony mają się pojawić?
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 19:45:12 pm wysłana przez Wulfen »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6304 dnia: Lutego 21, 2017, 19:41:43 pm »
Nie maja. To juz potwierdzone info. Jak chcesz przesle Ci cala potwierdzona specyfikacje modeli na 2017 rok wlacznie z typem matrycy. Z tego co wiem TV Sony przewaznie debiutowaly wiosna/niektore modele latem. Wiec mysle ze marzec/kwiecien to realna data.

Sent from my STV100-4 using Tapatalk
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6305 dnia: Lutego 21, 2017, 19:50:36 pm »
Jak tak to strasznie sony dało dupy, bardzo liczyłem na ten TV. Koniecznie chciałem mieć HDRa w 1080p i zagrać tak w horizon zero dawn, a z IPSem nie wiem czy jest sens :(
Nie wiem co teraz.
Możesz przesłać mi tę specyfikację?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6306 dnia: Lutego 21, 2017, 19:56:01 pm »
Tak. Sony tez podalo ceny dla wiekszosci gamy swoich TV. Wiesz to logiczne, maja pewnie jeszcze naklad matryc IPS z zeszlego roku (ciecia kosztow wzgledem roku 2014/2015), wiec musza tez je wykorzystac I sprzedac.

Tu specyfikacja:

http://www.displayspecifications.com/en/brand/47e6f

Plus tu masz tez potwierdzenie ze beda IPS do serii "8".

https://www.google.co.uk/amp/www.forbes.com/sites/johnarcher/2017/02/09/sonys-2017-tv-line-up-with-prices/amp/

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1486378954

Sent from my STV100-4 using Tapatalk

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6307 dnia: Marca 27, 2017, 16:33:35 pm »
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e

Jak nie będzie smużył to idealny tv dla mnie :)

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6308 dnia: Marca 27, 2017, 20:02:55 pm »
Tv fajny, ale obecne konsole i tak nie wykorzystają jego możliwości. Trzeba czekać na ps5 albo skorpiona.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6309 dnia: Marca 27, 2017, 20:11:53 pm »
Ja tam i tak potrzebuje większego, tym razem bez kompromisów obrazowo płynnościowych :evil:
Po takim Horizonie na Pro widać, że ta gra jeszcze chce pokazać coś więcej ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6310 dnia: Marca 27, 2017, 20:39:47 pm »
Nie lepiej Ci kupic najtanszego Chinczyka. I tak nie potrafisz ustawic TV. Tego przynajmniej nie bedzie szkoda.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6311 dnia: Marca 27, 2017, 21:11:50 pm »
Pro znawcy biorą to co najlepsze ;)
Zwykły użytkownik który nie bawi się ustawieniami jak np.ty to tv chiński z pewnością wystarczy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6312 dnia: Marca 27, 2017, 23:04:38 pm »
Jak ustawisz zgodne z sztuka balans bieli to pogadamy. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6313 dnia: Marca 27, 2017, 23:27:13 pm »
Wlasnie od 2 tyg nie moge sie zdecydowac czy brac 55xe93 czy lg 55b6. Ewentualnie w dobrej cenie jest teraz zeszloroczny 55xd93 ktory jakos bardzo nie ustepuje xe93 a mozna go wyrwac za 6500, czyli ok 2,5k zl mniej. Szkoda ze dx900 tak trzyma cene bo wybor bylby oczywisty.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6314 dnia: Kwietnia 10, 2017, 20:47:09 pm »
Caly weekend testowania, ustawiania wiec napisze co nie co o moich wrazeniach sony 55xe9005. Na wstepie musze podkreslic ze tv jeszcze nie przeszedl profesjonalnej kalibracji wiec moze byc tylko lepiej. Ustawienie podstawowe czesciowo podpatrzylem z portali zajmujacych sie profesjolnie tematem.

Zrodla : dekoder nc+, ps4 pro


Wyglad

Nie ma co sie w temacie rozpisywac, bardzo cienka ramka, troche bylem zaskoczony gruboscia telewizora, oczekiwalem troche smuklejszej sylwetki, jest ogolnie ok.

System

Chodzi na androidzie 6.0. Niestety tu tez sie nie rozpisze bo te wszystkie pierdoly to nie moja bajka. Jest yt, jest netflix i tylko to mnie interesuje, reszta multimedi w telewizorach jest dla mnie zbedna. Chodzi sprawnie, nie przycina sie a netflixa odpala jednym przyciskiem na pilocie jak w wiekszosci tv. Podobnie nie mam pojecia jakie formaty odtwarza bo zwyczjnie nie kradne z internetow filmow ani seriali.

Obraz

Na ten moment zalecany tryb kino pro, pierwsze co musialem zrobic to zjechac z jasnosci. Jak na moje oko jest cholernie jasny. W dzien jasnosc mam ustawiona na 16, wieczorem obnizam do 10 ( skala 1-50 ) Tv idealny do jasnych pomieszczen, i byl to jeden z powodow dla ktorych nie zdecydowalem sie na lg b6. Drugie co mi sie rzucilo w oczy to dominacja koloru czerwonego, cos tam pomajstrowalem dodatkowo podbilem niebieski, kolory sa wiernie oddane, przejscia tonalne plynne. Jest super ale temat kolorow dopiero zostanie definitywnie zamkniety po kalibracji.

Czern, to co jest dla mnie niezwykle istotne ( tu wzdycham do mojej starej plasmy i oled b6 ktory w ostatniej chwili przegral z xe90 ) Jestem zachwycony, wiadomo, nie jest idealnie jak w oledach ale przynajmniej nie traci detali w ciemnych scenach jak np b6. Testowalem na serialu gotham, daredevill ( netflix ), wydaja mi sie idealne do sprawdzenia tego aspektu. Za bardzo nie ma co sie rozwodzic, tam gdzie ma byc smola jest, tam gdzie jest przejscie utrzymuje detale. I byloby perfect gdyby...

Lokalne wygaszanie, Sony, czemu tylko 16 stref (65 cali ma 20 ). Zeszloroczny xd93 mial 32, xe93 64, Z'etka wiadomo, inna liga ale do porownania, powyzej 500. Powoduje to ze czasem piekna czern jest zdewastowana przez jasny punkt od ktorego bije luna. Widac to jesli oglada sie material w totalnie ciemnym pokoju. Jesli jest jakies zrodlo swiatla w pomieszczeniu problem prawie jest niezauwazalny.

Moj egzemplarz wydaje sie miec dosc czysta matry, moze cos tam delikatnie w rogach jest lekko ciemniejsze. Jest bardzo fajnie.

Druga rzecz za ktora sony dostanie ode mnie opierdol to odwzorowanie ruchu. Pogralem w pare gier, jestem zadowolony. Odpalam derby madrytu, no kur**. Czemu pilka lekko smuzy, czemu pilkarze przy szybkiej kamerze smuza. Mozna podbic uplynniacze, ale przy zblizeniach widac delikatne artefakty, a przy max uplynniaczu spada jasnosc. Jako ze w weekendy tv wyswietla mi przez 24h murawe jestem niepocieszony. Nie zrozumncie mnie zle, nie jest to dramat, na srednim jest ok, dla wiekszosci pewnie bedzie nawet bardzo dobrze ale jako ze meczyki w moim zyciu to wazny element czuje sie nie do konca usatysfakcjonowany. Kiedys cos tam kyo wspominal ze odwzorowanie ruchu kiedys bylo lepsze w tv sony, jedno z najlepszych na rynku. I jest to prawda, wielu testerow zwraca na ten elemnt uwage, gdzies cos sony w tym elemencie spieprzylo.

4K/HDR10

Glowny powod dla ktorego stwierdzilem, tak, chce nowa zabawke, chce zobaczyc ta punktowa jasnosc, szersza palete barw. Samo 4k, no nie wiem, roznica jest, ale zeby szczena mi opadla, nie koniecznie. Przy 65 calach pewnie skok bylby wiekszy. Filmy pokazowe wygladaja swietnie, krysztal jak to okreslam. Filmy, seriale z netflixa, jest troche lepiej niz 1080 i tyle w temacie. Chcialby sie zobaczyc jakis film ale sony olalo temat i se na ps4 plyty nie odpale w uhd a odtwarzacza dla 3 filmow poki co nie zamierzam kupowac.

Hdr, hdr, hdr .... Na wstepie wspomne ze wedlug testow na planszy testowej wyciaga powyzej 900 nitow, w praktyce srednia to 700 nitow, potrafi dojsc do ponad 800 w ciemnych scenach. Co wazne trzyma te wartosci od poczatku do konca. Porownujac np taki ks8000 ktory wyjsciowo wyswietli np 800 zeby po 2 sec zejsc do 500. Jest pieknie, jest przepasc miedzy sdr a hdr10. Slyszalem opinie ze chwyt marketingowy, nie ma roznicy, suwak jasnosci se przesun na jedno wyjdzie. Bzdura totalna. Wiadomo, sa na rynku tv ze znaczkiem hdr, ale o niskiej jasnosci i moze wtedy faktycznie wiele nie widac. Szersza paleta barw rowniez jest mocno odczuwalna. Jeszcze lepiej bedzie na xe93 gdzie wartosci sa kosmiczne, niestety zrezygnowalem z zakupu z powodu paru wiekszych wad. Opisywana scena z poczatku u4, no wow, naprawde duzy przeskok. Szkoda troche ze tv nie obsluguje Dolby Vision, taki troche lepszy standard niz hdr10 ale poki co malo materialow i nie wiadomo co z nim bedzie. Szkoda ze nie ma ale plakac nie bede.

Katy widzenia

Matryca VA, czyli dramat. Niby jakas tam technologia jest zastosowana zeby polepszyc, moze jest troche lepiej niz np w dx750 ale nie ma sie co oszukiwc. Wystarczy ze wstane z sofy i wszystko idzie w pizdu. Katy czy czern? Wybieram czern.

Input lag

Testy mowia o 31ms wiec jest bardzo dobrze co tez czuc grajac. Co wazne taki sam jest w trybie hdr co jest swietna wiadomoscia. W ubieglorocznych telewizorach roznych marek lag potrafil mocno podskoczyc.

3d

Nie ma, a szkoda bo lubie.

To tyle w duzym skrocie, moglbym jeszcze pisac i piac ale pewnie i tak malo kto by dotrwal do konca. Jesli mialbym wystawic ocene to jednej nie jestem w stanie wystawic. Mialem to szczescie ze moglem potestowac wiele tv w warunkach domowych. Jednym z nich byl dx900 i na tle tego prawie idealnego telewizora xe90 zasluguje na 7. Jesli jednak wystawic ocene stosunek ceny do tego co oferuje to naciagane

9

Gdyby bylo wiecej stref i lepsze odzworowanie ruchu w sporcie to 10/10

Wezcie pod uwage ze mam malego pierdolca na pkt obrazu i pewne niedoskonalosci dla paru osob ktore wpadly obadac temat totalnie byly niewidoczne. Mocno polecam, watpie ze w tej cenie w tym roku bedzie cos lepszego. Kupilem w agd rtv za 6799zl, dostalem znizke 200zl za bardzo nie wiem z jakiej okazji.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6315 dnia: Kwietnia 10, 2017, 22:10:31 pm »
Legard. Dzieki za bardzo konstruktywna opinie. Z tymi strefami rozumiem ze ustawiasz tryb maly lub sredni, pobaw sie nimi dwoma. Mam nadzieje ze to troche pomoze w "walce z lunami". ;)

Do ogladania TV (nc+) wlacz tez plynne przejscia tonalne. Calkiem fajna funkcja ktora moze jeszcze troche poprawic obraz gorszej jakosci. Choc to generalnie wg. gustu.

Co do ustawien, mozesz wzorowac sie na tych, wiadomo ze balans bieli ustawiasz samemu, gdyz moze sie roznic wzgledem innego panelu. Choc pewnie juz wszystko przerobiles. :P :D



Ps. Utrata detali w czerniach tez mnie wkurza, niestety OLED'y ktore sobie z tym radza to juz sporo wieksze pieniadze (Panasonic/Sony). Dlatego dobry LCD-LED nie jest taki zly.





« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2017, 22:17:08 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6316 dnia: Kwietnia 10, 2017, 22:40:12 pm »
Tak, mam na sredni. Material widzialem, ogolnie wszyscy podaja bardzo zblizona konfiguracje. Co bylo do zmienienia zmienilem, teraz pozostaje czekac na kalibracje. Ponoc osiaga bardzo dobre wartosci.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6317 dnia: Kwietnia 10, 2017, 22:57:07 pm »
Tak. W TV Sony fajne jest to ze jesli nie chcesz profesjonalnej kalibracji, moze tv sobie calkiem fajnie ustawic do pewnego poziomu (mysle ze te ustawienia wykorzystuja jakies 75/80 procent TV). Zostawiajac reszte wlasnie dla tych ktorzy chca profesjonalnej kalibracji i wymaksowac co sie da z panelu. Pod koniec roku myslalem o zmianie TV. Wezme ten pod uwage. :)

Ps. Choc swoja droga to do SDR temu obecnemu nic nie brakuje:

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2017, 23:08:30 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6318 dnia: Kwietnia 11, 2017, 11:29:46 am »
@ Legrad

Nie no nie mów, że ten nowy smuży i to jeszcze na sporcie. Masakra jakaś :lol: :(
Ja w W828 mam tylko problemy w niektórych grach 30 fps jak ostrość i rozdziałke za bardziej podniosę do góry to wówczas jaśniejszych obiektach smużą jak np. ostre tekstury, trawa.

Ten twój na matrycy 120hz ma odświeżanie 1000hz także powinno być lepiej niż na moim który ma 800hz.

Obczaj sobie różne ustawienia.
Tam dużo tego jest.
Tzn. motion flow na płynny to obowiązek lub gładkość 5 wyrazistość 0.
Ty masz bardzo nisko ustawioną jasność (podświetlenie). Jak dasz sobie wyżej to też wyrazistość będziesz mógł podnieść do np. 3. Tak wiec spadek podświetlenia nie będzie widoczny.

Jest jeszcze tryb kliszy, który też powinien podbić płynność i skorygować drgania.
Do tego dochodzi filtrowanie zakłóceń i filtrowanie zakłóceń MPEG. Jak ustawisz jedno i drugie na duże to też w dobry sposób zadziała na smużenie.

Możesz też wyłączyć tworzenie realizmu bo to też sposób na smużenie ;)

Dużo tego jest, tylko szkoda, że nie tak jak kiedyś wystarczyło dać na motion flow wysoki i tryb filmu auto 1 a efekt i tak był lepszy niż teraz :(








Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6319 dnia: Kwietnia 13, 2017, 20:29:25 pm »
http://uk.rtings.com/tv/reviews/lg/c7

Ciekawe jak tutaj z płynnością.