Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 781066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6600 dnia: Sierpnia 22, 2017, 12:15:16 pm »
Jesli OLED to tylko Sony lub Panasonic. Z LCD-LED bral bym XE93. Dwa tygodnie temu byl update do TV sony zmniejszajacy input lag. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 12:19:59 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6601 dnia: Sierpnia 22, 2017, 12:53:01 pm »
ja, mimo wszystko, poszedłbym jednak w lg. wszyscy mają matryce i tak od nich, a ogólna jasność tv w funkcji jasności sceny pokazuje, że najlepsze kąski zostawiają dla siebie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6602 dnia: Sierpnia 22, 2017, 12:59:18 pm »
Do filmow to ten LG sie nie nadaje:

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55b7-kontra-sony-55a1.html



Plus, ja osobiscie poczekam bym z kupnem OLED najwczesniej do przyszlego roku. Zobaczymy co Sharp pokaze w panelach OLED, moze I Sony dolaczy sie do produkcji na rynku konsumenckim. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 13:01:49 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6603 dnia: Sierpnia 22, 2017, 13:13:31 pm »
ja, mimo wszystko, poszedłbym jednak w lg. wszyscy mają matryce i tak od nich, a ogólna jasność tv w funkcji jasności sceny pokazuje, że najlepsze kąski zostawiają dla siebie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Ja tez bralbym lg, tym bardziej ze jest o wiele tanszy niz oledy sony i panasonic.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6604 dnia: Sierpnia 22, 2017, 13:14:08 pm »
Gdyz jest wyraznie gorszy w pewnych aspektach. Sony i Panasonic wyciagaja o wiele wiecej z tego panelu LG.

Plus ciagle brak tu dobrego panelu FRGB dla OLED. Dlatego tu wiaze nadzieje z firma Sharp - ktory wchodzi do gry w przyszlym roku. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 13:16:17 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6605 dnia: Sierpnia 22, 2017, 14:24:02 pm »
takie gadanie.
reszta producentów jest gorsza w jasności tv w stosunku do jasności sceny i tam jest naprawdę wyraźnie przewaga lg, reszta to są bzdury - tak jak gradacja dla mega skompresowanego materiału. no, może 2x mniejszy input lag od a1 też jest "wyraźną" przewagą lg.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6606 dnia: Sierpnia 22, 2017, 14:29:43 pm »
Jak zobaczysz na wlasne oczy to zmienisz zdanie. Zapewniam.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6607 dnia: Sierpnia 22, 2017, 14:51:33 pm »
@Piter_neo

Dalbys rade zlapac ten mankament na zdjeciu? Znajomy ma ten model i nic takiego nie zaobserwowalem. Pewnie na bialej planszy cos by sie znalazlo, ale w codziennym uzytkowaniu wszystko jest ok.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6608 dnia: Sierpnia 22, 2017, 15:00:33 pm »
Jak zobaczysz na wlasne oczy to zmienisz zdanie. Zapewniam.


Ja oglądałem sobie tego OLED A1 i jakiś wyraźnych różnic nie widziałem między B7. Może gdyby postawić obok siebie.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6609 dnia: Sierpnia 22, 2017, 15:30:25 pm »
@Piter_neo

Dalbys rade zlapac ten mankament na zdjeciu? Znajomy ma ten model i nic takiego nie zaobserwowalem. Pewnie na bialej planszy cos by sie znalazlo, ale w codziennym uzytkowaniu wszystko jest ok.

Wg. Mnie wylacznie na bialej planszy, choc zdarzaly sie egzemplarze ktore mialy to bardziej wyeksponowane.

Tu ciezki przypadek:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 15:42:10 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6610 dnia: Sierpnia 22, 2017, 16:40:21 pm »
@Piter_neo

Dalbys rade zlapac ten mankament na zdjeciu? Znajomy ma ten model i nic takiego nie zaobserwowalem. Pewnie na bialej planszy cos by sie znalazlo, ale w codziennym uzytkowaniu wszystko jest ok.

Wg. Mnie wylacznie na bialej planszy, choc zdarzaly sie egzemplarze ktore mialy to bardziej wyeksponowane.

Tu ciezki przypadek:


Tu nie chodzi o nirównomierne podświetlenie.

Problem jest w tym, że widać kwadraciki lokalnego podswietlenia
Na obrazie widać delikatnie wszystkie te krawędzie:

To jest zdjęcie pokazujące jak wyglądją ledy dające światło pod panelem LCD i te lampki są przykryte taką siatką:

Która ma niby równomiernie dostarczać oświetlenie do panelu LCD.

Wieczorem może pstryknę zdjęcia.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6611 dnia: Sierpnia 22, 2017, 17:54:20 pm »
Przyglądałem się kiedys w sklepie dx900 i nie zauważyłem żadnych artefaktów od podświetlania. Może to problem z tym konkretnym egzemplarzem. Albo za wysoki tryb lokalnego wygaszania. Problem występuje też przy lokalnym wygaszaniu ustawionym  na niskie albo średnie?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 17:58:14 pm wysłana przez Wulfen »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6612 dnia: Sierpnia 22, 2017, 18:24:32 pm »
Elektronika potrafi dać w kość. Przypadek, który Klosz przedstawił dotyczył jednego z użytkowników hdtvpolska. Dość napisać, że chłopak blisko trzy miesiące walczył z systemem, ponieważ BOK jak i samo Panasonic Polska miało go w poważaniu. Przy produkcie średniej półki nie powinno mieć to miejsca, a mówimy przecież o topowym modelu za grube plik Kazimierzy.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6613 dnia: Sierpnia 22, 2017, 18:25:09 pm »
Raczej obwinial bym ten egzemplarz, jak masz gwarancje to go wymien/napraw, bo nawet na ustawieniach sklepowych - tryby zywy/ekspozycyjny, nie widzialem czegos takiego w DX900, nie mowiac juz tego jak ten TV swieci w domu - przewaznie tryb kinowy/thx etc. Sprawdzales jak to sie zachowuje pod HDR? Czy w trybie filmowym jak ogladasz filmy?

TV nie ucierpial podczas transportu?

Generanie, nie wyglada mi to na cos normalnego. Wiec na Twoim miejscu raczej odlozyl bym kupno OLED'a na pozniej, zas pomyslal o gwarancji - miedzynarodowa jest na min. 12mc. Wiec mozesz smialo podejsc do lokalnego oddzialu Panasonic Polska.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 18:30:59 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6614 dnia: Sierpnia 22, 2017, 20:36:42 pm »
to nie jest kwestia wadliwości TV tylko natura jego budowy.

https://www.youtube.com/watch?v=tMp0O2CRATs&feature=youtu.be&t=1m20s

Tutaj widać inny aspekt, który pokazuje wadliwość tego systemu.

W sklepie nie ma szans tego zauważyć.

Ogólnie 95% czasu tego nie widać, a nieświadoma osoba w ogóle tego nie zobaczy.

Głównie to widać w ciemnym pomieszczeniu jak wyświetla się jednolity jasny obraz, wtedy widać szachownicę podświetlenia, poszczególne kwadraciki.

Nawet w recenzjach piszą o tym:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx50dx750b-201607034309.htm  "Screen uniformity   Good; mild DSE (dirty screen effect)"

Ma to nazwę DSE (dirty screen effect)

Inna sprawa, że sama nierównomierność poświetlenia LCD do mnie to porażka, z tego co widzę po testach to wszystkie modele różnych firm mają spadki jazności na rogach dochodzące nawet do 25% !!!

Ciężko okazać to na zdjęciach bo to bardzo subtelna sprawa, ale na zywo dla wprawnego oka jest to uporczywe.


Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6615 dnia: Sierpnia 22, 2017, 20:46:38 pm »
Zamontujesz sobie LED'y za ekranem i po sprawie.

TV juz kalibrowales?

Ps. Moim zdaniem nie kupisz nic lepszego ponizej 12 tys. zlotych - czyli OLED od Sony - (choc on jest minimalnie pochylony, miej to na uwadze) czy ZD9 - to juz 14 tys. zlotych. OLED Panasa jeszcze drozej. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 20:54:46 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6616 dnia: Sierpnia 22, 2017, 21:11:57 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

dzięki za tego posta. nie miałem świadomości, że tak istotne elementy działania tv są niemal całkowicie pomijane w recenzjach.
przecież efekt z filmiku, to jakaś parodia i aż mi się nie chce wierzyć, że nie idzie tego wyłączyć zmniejszając local dimming, czy coś podobnego. 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 21:35:00 pm wysłana przez s00s »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6617 dnia: Sierpnia 22, 2017, 21:26:25 pm »
Ten gosc pokazuje tryb HDR na zwyklej kamerze. Co on chce pokazac?

Ja tam nic nie widze, ale to pewnie moj AMOLED gubi detale w czerniach. :P
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 21:28:42 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6618 dnia: Sierpnia 22, 2017, 21:36:19 pm »
Ten gosc pokazuje tryb HDR na zwyklej kamerze. Co on chce pokazac?

nie wiem co ma do tego amoled, ale wystarczy posłuchać, co mówi, ewentualnie przeczytać opis filmiku:

Cytuj
Showing DSE and FALD local dimming trying to catch up

i już wiadomo, co gość pokazuje ;)

tak się zastanawiam, jak to jest możliwe, że ty nie widzisz magicznego zapalania/gaszenia lokalnych stref podświetlenia, w zależności gdzie jest lampa na ekranie. przecież to jest jakaś masakra.

btw. obejrzałem do końca i wygląda na to, że można to wyłączyć, no ale wtedy "papa" dla super kontrastu i kilkudziesięciu/set stref podświetlania.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 21:40:38 pm wysłana przez s00s »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6619 dnia: Sierpnia 22, 2017, 22:08:19 pm »
tak się zastanawiam, jak to jest możliwe, że ty nie widzisz magicznego zapalania/gaszenia lokalnych stref podświetlenia, w zależności gdzie jest lampa na ekranie. przecież to jest jakaś masakra.


Pewnie dlatego, że telewizor który niedawno kupił Klosz posiada lokalne strefy wygaszania, bodajże 32 czy tam 16.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6620 dnia: Sierpnia 22, 2017, 22:13:39 pm »
Ekrany AMOLED od Samsunga - a taki mam w PRIV, gubia detale w czerniach. Wiec staram sie cos zobaczyc, ale nie widze, jutro wlacze jeszcze raz na kompie oraz TV z ciekawosci - inne panele.

Ten typ pokazuje FALD w trybie HDR gry na zwyklej kamerze. Troche paranoja. ;)

Plus na AVForums pisza ze tv nie ma tego powyzszego efektu (przynajmniej ich egzemplarz), plus ten ktory osobiscie sprawdzalem przed kupnem - a nie zmiescil mi sie na stoliku tv.

https://www.avforums.com/review/panasonic-tx-58-dx902B-dx900-ultra-hd-4k-hdr-tv-review.12278

Ps. Tak moj TV ma 32 strefy, ale takze nie ma tego defektu.

https://www.avforums.com/review/sony-kd-55xd9305-ultra-hd-4k-hdr-tv-review.12266
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 22:24:45 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6621 dnia: Sierpnia 22, 2017, 22:34:58 pm »
Z tego co widzę na filmiku to najbardziej jest to widoczne na maksymalnym lokalnym wygaszaniu, przy średnim już jest słabiej dostrzegalne. W recenzji na hdtv polska maksymalny tryb nie jest rekomendowany.

https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/

Może przy minimum nie będzie to zbytnio widoczne? A kontrast dalej powinien być wysoki, lepszy niż w jakimkolwiek innym TV LCD oprócz zd9.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6622 dnia: Sierpnia 22, 2017, 22:36:53 pm »
Plus tak jak mowie, Piter moze trafil na troche gorsza sztuke. Niech kupi LED'y za TV. To na poczatek. Problem rozwiazuje sie sam. Potem obowiazkowa profesjonalna kalibracja, szczegolnie trybu HDR. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2017, 22:47:04 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6623 dnia: Sierpnia 23, 2017, 07:11:06 am »
@klosz, ja wiem, że amoledy od samsunga gubią detale w czerniach, ale w takim razie do priv idą jakieś turbo wybrakowane.
u siebie, na galaxy s6, widzę jak się zapalają poszczególne paski ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6624 dnia: Sierpnia 23, 2017, 07:22:00 am »
Z tego co widzę na filmiku to najbardziej jest to widoczne na maksymalnym lokalnym wygaszaniu, przy średnim już jest słabiej dostrzegalne. W recenzji na hdtv polska maksymalny tryb nie jest rekomendowany.

https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/

Może przy minimum nie będzie to zbytnio widoczne? A kontrast dalej powinien być wysoki, lepszy niż w jakimkolwiek innym TV LCD oprócz zd9.
racja, widać, że efekt jest mniej wkurzający, jak koleś zmiejsza ustawienia lokalnego podświetlenia. niemniej, hdtv polska nie rekmenduje, ale też nie pisze z jaką padaką wiąże się używanie jednego z większych bajerów tego tv w max opcji, wspominają o przekłamanych detalach, które musieli "zaznaczyć strzałką", a mimo to tv dostaję max ocenę za czerń, bo "niebotyczny kontrast". bardzo to słabe w kontekście powyższego filmiku.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6625 dnia: Sierpnia 23, 2017, 08:47:37 am »
Soos dalej nie rozumie ze to nie jest tryb SDR. To jest tryb HDR (ogromna roznica w dzialaniu TV), do tego nie skalibrowany. LED'y za TV zalatwiaja sprawe, koszt 20-100zl w zaleznosci co chcemy.

Plus, ciagle nie dociera ze jeden z najlepszych portali - AVforums - nie dopatrzyl sie zadnego brudnego ekranu, ja rowniez nie, inaczej bym, przeciez nie chcial go kupic (to ze sie nie zmiescil to inna sprawa). Oczywiscie mozna trafic na troche gorszy egzemplarz. Jednak, patrz to co napisalem wczesniej, w ciezkich przypadkach gwarancja, a najlepiej rekojmia.

FLAD nie dziala na zasadzie paskow, dziala tak, mowiac w wielkim skrocie ze kazdy poszczegolny LED moze inaczej swiecic, filmiki ponizej to wyjasniaja.





« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2017, 09:02:00 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6626 dnia: Sierpnia 23, 2017, 09:47:39 am »
nie mam zamiaru się tutaj sprzeczać o takie gówno, więc tylko podsumuję i kończę temat:

ja widzę, jak ten local dimming działa mega dziwnie, nawet na oledzie od samsunga.
piter_neo widzi to u siebie - jest nawet skłonny sprzedać tv przez to.
koleś, który kręcił filmik to widzi i uwiecznia na filmie.
na hdtvpolska o tym piszą, ale wyraźnie deprecjonują problem.
nawet na tym twoim drugim filmiku widać omawiany problem.

ty tego nie widzisz i też ok.
nie wiem co ma hdr do tego, ale ok.

ode mnie eot, bo zaraz się zrobi dyskusja a'la "android nie ma multitaskingu" -> "od początku mówiłem, ze android multitasking ma, ale mnie nie rozumieliście".

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6627 dnia: Sierpnia 23, 2017, 09:56:33 am »
Samsung jeszcze nie zrobil TV OLED na rynek konsumencki (czyt. w sprzedazy). ;)

Piter to widzi przez 5% czasu spedzonego z TV, nie wiemy z jakich ustawien korzysta + tak jak mowie LED'y za TV zalatwia problem, co jest tez wyraznie napisane w recenzji HDTV Polska. To najprostszy "trick".

Koles ktory nakrecil filmik korzysta z trybu HDR ktory z automatu ma wlaczona na max. podswietlenie/kontrast etc. Do tego nagrywa to kamera SDR, rozne cuda moga wyjsc. Dzialania TV w trybie HDR i SDR jest kompletnie inna.

Generalnie nie mowie ze problem nie wystepuje, moze sie zdarzyc. Ja tylko wyraznie pisze jak mozna go uniknac, zniwelowac by nie byl zauwazalny przez ludzkie oko - a raczej umysl ktory odbiera/wysyla "oszukane" informacje.

EOT. Nie sprzeczam sie, staram sie wyjasnic ze to nie jest tak ze nagle TV premium sa do dupy. Generalnie producenci to co kiedys oferowali za mniejsze pieniadze, obecnie oferuja za wieksze. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6628 dnia: Sierpnia 23, 2017, 10:35:20 am »
oled w samsungu = amoled w s6, o którym pisałem wcześniej, taki skrót myślowy. 

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6629 dnia: Sierpnia 23, 2017, 11:19:46 am »
oled w samsungu = amoled w s6, o którym pisałem wcześniej, taki skrót myślowy. 

Aaa, spoko. Ten w PRIV oparty jest na tym z SGS6 Edge, lekko zmieniony. ;)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6630 dnia: Sierpnia 23, 2017, 12:05:56 pm »
Ja po prostu jestem wyczulony na to.

Dopiero po 3-4 dniach użytkowania to zobaczyłem.

95% czasu nie widać tego, ale dla mnie te pozostałe 5% jest nie do zaakceptowania.

Ostatnio hellblada przeszedłem i nie było nic widać. Titanfall 2 praktycznie nic nie widać. Ratczet 95% nie przeszkadza. Z kolei w The Jurney nie da się grać.

Na xd9305 nie ma szans tego zobaczyć, bo całkowicie inaczej działa podświetlenie.



Nawet przy wyłączonym dynamicznym poświetleniu po prostu widać, krawędzie pomiędzy tymi wszystkimi kwadracikami. Albo widać pionowe pasy, albo pozione albo ogólnie szachownicę.


Nie zwracajcie uwagi w tym zdjęciu na zjebane nierównomierne podświetlenie, bo to widać, że do wymiany. Przypatrzcie się na np. prawą część ekranu, w szczególności prawy dolny róg. Widać delikatnie poszczególne "kafelki" lokalnego podświetlenia

Poniżej zwiększyłem kontrast zdjęcia.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6631 dnia: Sierpnia 23, 2017, 12:26:55 pm »
Piter w ciagu dnia tego nie widac przy normalnym uzytkowaniu. Wieczorem jak dasz LED'y za TV to tez przestanie Ci to przeszkadzac. Lepiej sprobowac tego niz od razu sprzedawac TV.  Choc pewnie nawet na tym forum, nie mial bys z tym problemu. :D
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6632 dnia: Sierpnia 23, 2017, 13:45:26 pm »
Mówiłem by brać tanie B6 :p

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6633 dnia: Sierpnia 24, 2017, 22:22:09 pm »
Ok terez zostały dwa TV do wyboru u mnie:

Sony xe9305
+ niska cena ( w MM 7400zł)
+ super HDR
+ rewelacyjna skalowanie i jakość "gorszych" sygnałów
+ super detale w ciemnych miejscach (w jednej recenzji widziałem jak gościu mówił, że mimo lokalnego wygaszania detale w zaciemnionych miejscach są widoczne w przeciwieństwie do DX900)

+ brak problemów z dirty screen effect

- 80ms input lag z upłynniaczami (ale 25ms bez, więc w grach dziłąjących w 60 klatkach (wyścigi, online) super sprawa)
- halowing wynikający z podświetlenia (podobno jak się siedzi na wprost mało widoczy, a przy dodatkowym delikatnym podietleniu pomieszczenia niewidoczny, więc chyba nie problem)
- jak każdy LCD nierównomierne poświetlenie

Philips POS9002
+ niski input lag z upłynniaczem (50s, ale za to bez 39ms, więc gorzej dla grania w wyścigi i online)
+ nagroda EISA
+ miażdżąca wygrana blind test-u w porównaniu do LCD
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1502442076
+idealna czerń
+równomierne podświetlenie
OLED                                                                      VS                                                                     

VS LCD >10tys. zł


- tylko dobry HDR (ale i tak gram czy oglądam coś w nocy, więc jasność 700 przy rozszerzonej źrenicy jest i tak bardzo duża i rażąca)
- cena 1600zł większa (mógłbym za to kupić kierownicę i stojak)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6634 dnia: Sierpnia 24, 2017, 22:36:42 pm »
Na Twoim miejscu poczekal bym z kupnem OLED przynajmniej do przyszlego roku - bedzie konkurencja dla LG, czyli panele OLED od Sharpa, ktore strzelam w ciemno ze beda znaczaco lepsze. :)

Tak wiec, jesli chcesz sprzedac TV, to w gre wchodzi jedynie XE93 (moim zdaniem).

Nie wiem czy jeszcze dziala ten link, ale tu masz obraz z mojego XD93, sprawdzalem katy dla forum AS. Material na TV puszczany z YT. Mam nadzieje ze da Ci to jakis wiekszy poglad na temat XE93 ktory poradzi sobie jeszcze lepiej.

https://megawrzuta.pl/download/a6fe337751e5387034a28bc2a3b9c184.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2017, 22:51:02 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6635 dnia: Sierpnia 25, 2017, 16:04:17 pm »
Uuu, szybko xe93 zszedl z ceny, jeszcze 4 miesiace temu kosztowal 9000zl. Bylo sie wstrzymac z zakupem xe90  :-?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6636 dnia: Sierpnia 25, 2017, 20:14:41 pm »
Jutro bedę testował xe93. Dam z znać jak świeci.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6637 dnia: Sierpnia 25, 2017, 20:56:46 pm »
W sklepie czy w domu?
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6638 dnia: Sierpnia 25, 2017, 21:07:44 pm »
Jutro bedę testował xe93. Dam z znać jak świeci.

Bardzo dobrze ale gorzej niz dx900  ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #6639 dnia: Sierpnia 25, 2017, 22:05:51 pm »
Legard ma racje. Generalnie rzecz biorac, gdyz pewne aspekty Sony ma lepiej dopracowane. Na przyklad Sony wg. Mnie ma lepszy algorytm lokalnego wygaszania. Mam na mysli kontrole nad nim. Wiadomo ze ilosc stref w DX900 rownac sie moze tylko z ZD9, tuz za nimi jest XD94 z ponad 200 strefami - ktory mozna powiedziec ze nie odstaje. Sony tez wg. Mnie ma troche lepszy alorytm pod HDR. Kolory w obu przypadkach pieknie, dopracowane. Jestem ciekaw Twoich wnioskow.

Ps. Probowales ustawic lokalne podswietlenie na niskie w DX900 + kupic LED'y za ekran? Z jakich ustawien obecnie korzystasz? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2017, 22:33:02 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'