Autor Wątek: KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)  (Przeczytany 4417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« dnia: Kwietnia 28, 2006, 11:56:04 am »
http://www.digg.com/technology/Compress_MS_Office_430MB_ISO_to_1.4MB_with_KGB_Archiver

ZNAJOMY TO ROZPAKOWAL. POTRZEBUJECIE BARZDZO SILNEJ MASZYNY. NA PROCKU 3200+. SREDNIO 5 GODZIN.

Co najlepsze kompresor jest produktem polskim...

To taka ciekawostka. Niedowiarkowie niech sobie poszukają w necie i sami się przekonają, że skompresowany pakiet jest w pełni sprawny a pliki nie są wypełnione samymi zerami.

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 28, 2006, 12:13:25 pm »
Wlasnie testuje, bo jestem z tych ktorym ciezko uwierzyc w tego typu ciekawostki. Jak narazie, katalog do ktorego pliki sie rozpakowuja ma 4 mega. Faktycznie dekompresja idzie strasznie wolno, bo licznik pokazuje mi 7 godzin do zakonczenia operacji, a na procesor nie moge narzekac [Pentium 4 / 3gHz].

Ok. Mam dosyc. Po kilkunastu minutach wypakowalem jakies 10 mega z pliku office i zabilem proces. Strasznie zamula komputer. Chcialem sprawdzic pakowanie, ale do maksymalnej kompresji wymagana jest kosmiczna ilosc pamieci, a przy najwyzszej jaka moglem wybrac, 5 mega mialo sie pakowac kilkaset godzin.

Nawet jesli ten program faktycznie dziala, jest strasznie niepraktyczny.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 28, 2006, 13:37:15 pm »
Cytat: "Morden"
Nawet jesli ten program faktycznie dziala, jest strasznie niepraktyczny.



strasznie niepraktyczny - buhahahaha

prosze Cie o litosc, jak rozumiesz mozliwosc spakowania 700:1 ??

bo jak dla mnie to ogromna ilosc wolnego miejsca, a wolno idzie bo ten program dziala na dizelnikach, a to potrzebuje sie pozniej policzyc :]

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 28, 2006, 13:49:32 pm »
Zajrzyj na strone programu i przeczytaj jak wyglada sprawa kompresji. Podano tam jaki procent danych zostanie spakowany w zaleznosci od tego co pakujemy. Nie mysl ze dzieki temu programowi zmiescisz na dyskietce tone mp3 czy tez caly film w DivX.

A niepraktyczny jest, bo zeby osiagnac maksymalna kompresje musisz miec ponad 1,5 giga ramu i nie wiem jaki procesor, bo moje 3gHz najwyrazniej nie stykaja by kompresowalo sie to odpowiednio szybko. Licznik pokazywal dziesiatki godzin.

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 28, 2006, 14:50:28 pm »
Warunkiem dobrej kompresji jest to, aby materiał nie był niczym innym skompresowany tylko surowy.

Do Plików Video też powstał bardzo wydajny kompresor - nie pamiętam nazwy - potrafi ten sam materiał w formacie divx v6 700MB upchać do pliku 50MB niby bez różnicy w jakości...

ale tego to ja nie miałem okazji sprawdzić w praktyce tylko wiem z newsów bodajże z cdrinfo.pl

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 28, 2006, 14:59:50 pm »
I tu powtarzam moje skarki odnosnie praktycznosci. Bo jesli takowy program dziala i faktycznie kompresuje az tak dobrze, nie mam zamiaru sprawiac sobie 2 giga ramu i najszybszego procesora tylko po to, by zobaczyc jak w ponad 90 godzin kurczy mi sie jeden plik. Gra nie warta swieczki po prostu. Za kilka lat taka kompresja moze stac sie standardem, ale na dzien dzisiejszy, jesli 7 megowy plik [na takim probowalem kompresje KGB] na 3gHz'owym procesorze z odpowiednia iloscia ramu pakuje sie paredziesiat godzin, ja podziekuje.

Jesli cos ma byc praktyczne, ma dzialac sprawnie i ma byc pozytecznym narzedziem. Kompresja KGB, o ile wydajna moze jest, ma zbyt duze wymagania, a nawet spelniwszy najsurowsze warunki musimy czekac dniami by program spakowal nam jeden plik.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 28, 2006, 15:22:48 pm »
Nie chcę nic mówić Havana, ale jeśli kompresja wygląda tak jak to pisał Morden, to ten program pod względem praktycznym leży i kwiczy.

Jak kompresuje jakiś plik wordowski , czy inny, żeby go wysłać na email to oczekuje, że program mi to załatwi raz dwa - a nie, że będę czekał kilka dni aż skończy.

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 28, 2006, 15:31:14 pm »
Program mozna zassac z SourceForge i sprawdzic wszystko samemu. Przeciez nie wciskam nikomu kitu bo sam chcialbym by ten program dzialal sprawniej, skoro potrafi kompresowac lepiej niz wszystko inne. Niestety przy takich wymaganiach, to raczej nie dla mnie.

Gdyby ktos wymyslil kompresje, ktora potrafi spakowac film w jakosci HD na dyskietke 1.44, ale trzeba miec 128 giga ramu i najnowszy procesor, a do tego operacja potrwa trzy miesiace, na co to komu?

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 28, 2006, 15:45:15 pm »
Do małych plików do 5-10 MB nadaje się na dzień dzisiejszy.

Zaznaczam że to tylko ciekawostka jak na razie, ale niedługo nasze PeCety będą kilkurdzeniowymi rakietami, kod kompresora też zostanie poprawiony a to dobrze świadczy.

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 28, 2006, 16:22:54 pm »
tak naprawde "pakowanie" pliku to nic innego jak "dzielenie" jego objetosci przez zmienny ciag cyfr, wiec tak naprawde to da sie spakowac wiele rzeczy do rozmiaru kilku kilo

ale jak kazda operacja na PieCu, ta tez potrzebuje pamieci do działąnia

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 20, 2006, 15:04:42 pm »
Hehehe - jakie bzdury ;]

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 21, 2006, 06:00:19 am »
Cytat: "Havana"
tak naprawde "pakowanie" pliku to nic innego jak "dzielenie" jego objetosci przez zmienny ciag cyfr,

OK.
700MB filmu dziele przez 1200(cyfra(a raczej liczba czyli ciąg cyfr)) i wychodzi mi 0.58(3)
700MB filmu dziele przez 2000 i wychodzi mi 0.35
OK
i co dalej mam zrobić żeby to skompresować ? bo mi się plik nie zmniejszył mimo dzielenia objętości przez ciąg cyfr  :?

Ps najlepszym kompresorem jest WinRK v.3 (i tylko 800MB RAM do max kompresji + system oczywiście)

http://www.maximumcompression.com/index.html

frioniel

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-07-2005
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 26, 2006, 11:23:34 am »
Ja tym cacuszkiem pakowałem plik o wielkości 10MB. Czekałem sobie kilka godzin, PC w tym czasie był niezdatny do jakiejkolwiek innej czynności. Gdy pod wieczór owy programik skończył kompresję, byłem oszołomiony efektem- po spakowaniu plik zajmował coś koło 8MB! Gdyby ten programik był płatny to natychmiast leciałbym do sklepu i skłonny bym był zapłacić nawet te 2000zł! XD

IMO rzeczywiście jak wspomniał Morden, program jest niepraktyczny. Może za 20lat jak PCty będą dostatecznie potężne :]

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
KGB - skompresuj płyte CD-Rom na 1 dyskietkę :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 26, 2006, 12:39:43 pm »
hehe. Niech zgadnę pakowałeś mp3 lub divx ?
Ogólnie pakery są dobre do
http://www.maximumcompression.com/data/log.php
http://www.maximumcompression.com/data/doc.php
http://www.maximumcompression.com/data/bmp.php
czy
http://www.maximumcompression.com/data/exe.php

ale nie nadają się do już skompresowanych formatów.

http://www.maximumcompression.com/data/exe.php
http://www.maximumcompression.com/data/pdf.php
czy avi lub mp3

PS. Winrk jest komercyjny. Ok 100 PLN  :mrgreen: