Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1180958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14160 dnia: Stycznia 05, 2012, 09:07:52 am »
Od kilku tygodnia sporadycznie po 2-3 godzinki w multi, a przez ostatnie 3-4 dni po 6-7 godzin jazdy dziennie. Tęcza spotkana raz na Nurbie przed karuzelą, 2 load errory, 2 czarne ekrany, które i tak potem zniknęły i puściło wyścig. Aha i bodajże w Rzymie jak stałem na polu startowym, to taka kilku centymetrowa tęcza na asfalcie przed autem. Jeśli taki poziom usterek utrzymałby się przez kolejne dni grania online, to byłbym zadowolony, bo to naprawdę niewiele.

PS. No wczoraj coś ciężko było zebrać ekipę i jeździłem z obcokrajowcami. Praktycznie tylko Paweł i Młody jeździli, a Andryush wbił tylko na chwilkę.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14161 dnia: Stycznia 05, 2012, 12:52:42 pm »
No jeździło się świetnie, pierwszy wyścig na Suzuce trochę mi nie wyszedł z przyczyn niezależnych ode mnie, na starcie wyścigu mnie wywlilli z trasy, ale w sumie i tak ich pozniej wyprzedzilem i bylem 4 :D
Na Nurbie też świetny wyścig, zacięta walka do ostatniego okrążenia, lider popełnia błąd, wyprzedzam go, jadę po zwycięstwo, a tu nagle bum- telefon dzwoni, net się rozłącza i uj bąbki strzelił, więcej mi się internet nie załączył  :evil: :evil: :evil: :evil:

Także dzięki za zaproszenie, jeździło się super, liczę na więcej wspolnych wyscigow moze w lutym albo juz  w wakacje :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14162 dnia: Stycznia 05, 2012, 12:55:16 pm »
A czemu tak dopiero w lutym? Teraz idzie długi weekend, więc pewnie coś się pogra.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14163 dnia: Stycznia 05, 2012, 13:07:10 pm »
W lutym może do domu pojadę, teraz wróciłęm do akademika))

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14164 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:17:23 pm »
Jeśli ktoś jeszcze nie ma GT5, to wyjdzie wersja którą należy rozpatrzyć:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-xl-edition-full-details-box-art-released/

Cytuj
"Features:

Original Gran Turismo 5 game
1000+ customizable cars
20+ Tracks, 70+ layouts
16-player online racing
New online racing challenges updated on a regular basis
All game patches/updates since launch, including new Spec 2.0 update released in October 2011.
Voucher for over $25 worth of DLC, including 25 new cars, 4 tracks, and more
All of the DLC from October, December, and early 2012."

Czyli nowe DLC będzie miało 2 nowe trasy i 6 nowych samochodów. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2012, 19:18:59 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14165 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:21:32 pm »
Niezła beka, bo jakiś czas temu był u mnie w pracy przedstawiciel handlowy jednej z firm, który grywa w GT5 i powiedział mi o tej wersji, a ja sobie pomyślałem "co on pierdoli". :lol:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14166 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:21:37 pm »
Mam ciekawy "problem" z GT5: dotarlem do limitu przedmiotow. Nie moge odebrac nawet bonusowych (za logowanie) lakierow. Gra nie pozwala mi ich odebrac, informujac o limicie. Rozjebalem system  :grin:

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14167 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:23:32 pm »
Taki bonus, zobaczcie jak wyładniały tekstury w standardach:

http://i.imgur.com/MXajb.jpg

Ps. Prart nieźle :D Boban, trzeba było brać. :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2012, 19:26:14 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14168 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:28:29 pm »
To nie był ktoś kto sprzedawał GT5. Po prostu koleś, który też jest graczem i się zgadało o grach. Ja myślałem, że nie będzie Spec II w EU, a on mi mówił o tej wersji XL.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14169 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:29:12 pm »
Ta wersja wyjdzie tylko w Japonii (jako Spec II) i w Ameryce (jako XL).
Poza tym, bedzie zawierac tylko i wylacznie juz wydane DLC: tory (SPA plus dwa Kart Space w dwoch wariantach) i samochody (te do kupienia i te z patchy).
Takze bez podjary, pisalem o tym wczesniej.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14170 dnia: Stycznia 05, 2012, 19:30:00 pm »
Kaz na twiterze powiedział że niekoniecznie. :P Choć zobaczymy co z tego wyjdzie bo np. tu:

http://www.gtplanet.net/video-reveals-polyphony-digital-visitedstudied-spa-francorchamps/

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=115188&page=74#post3975773

Jak widać, już dawno było w planach wydanie SPA do GT5, a są tam jeszcze inne trasy których w GT5 jeszcze nie ma, a coś czuję że będą, no chyba że Kaz wyda jeszcze GT6 na PS3.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2012, 19:33:56 pm wysłana przez Unlimited »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14171 dnia: Stycznia 05, 2012, 23:40:31 pm »
Wroce troszeczke do sprawy ABSu.
Ostatnio eksperymentowałem z jazdą bez tego wspomagacza i jestem pozytywnie zaskoczony.
Na początku wydawało mi się, że jest beznadziejnie i trudno jeździć tak na padzie, ale po dłuższym ograniu jestem zdecydowany każdemu polecić jazdę bez ABS.
To całkowicie nowa filozofia hamowania, zmiany biegow i wchodzenia w zakręty, odkąd jeżdżę bez wspomagacza czasy mam lepsze a i błędów popełniam znacznie mniej. Dodatkowo wywaliłem indykator sugerowanego biegu, ktorego uzywalem jako odnosnika, ktory informowal mnie kiedy mam zaczynac hamować.
Kilka wyścigów i do wszystkiego czlowiek sie przyzwyczaja. Teraz nawet standardowy balans 5/5 jest mi nie straszny, wczesniej bylo to dla mnie nie do pomyslenia. Ba, zauwazylem, ze blokujac kola i "wrzucajac" auto w zakret mozna czesto uratowac sie z beznadziejej sytuacji, gdy normalnie wylądowalibysmy na piachu poza torem.
Krotko mowiac, jezdze czysciej, praktycznie kazde okrazenie to jazda po idealnej linii przejazdu) Widac to dobrze szczegolnie podczas rozgrywek w multi,

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14172 dnia: Stycznia 06, 2012, 12:33:05 pm »
balans hamulców 5/5 nie zawsze się sprawdza, wszystko zależy od auta. wczoraj jeździłem chyba jakimś BMW i przy 5/5 jechać się nie dało bo nawet na prostej bez skręcania kołami auto stawiało bokiem w ostatniej fazie hamowania - dopiero przy 4/1 auto zyskało na stabilności... w każdym razie ja też się przestawiam na jazdę baz ABS ale w online jadę z włączonym bo jednak ja jeszcze tracę jakieś 0.5-1s na okrążeniu, a dodatkowo jak dochodzą większe emocje więc o wiele łatwiej o błąd bo na prawdę trzeba momentami skupić się na hamowaniu i delikatnie dozować hamulec, więc jadąc z włączonym abs jest znacznie łatwiej....

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14173 dnia: Stycznia 06, 2012, 12:50:40 pm »
Problem z wyłączonym ABS'em jest taki, że podczas gry nie czuć przeciążenia jakie działa w rzeczywistości na kierowcę. Dlatego często zdarza się blokować koła. Uwierzcie, że gdybyście mieli możliwość przejechanie się jakimś sportowym/wyścigowym autem, to nie blokowalibyście hebli tak jak podczas gry w symulator. Po prostu w realu znacznie łatwiej jest to wyczuć. Ja jeżdżę z ABS na 1, bo to pozwala mi w miarę realnie odnieść się do tego jak hamuje się w realu. Aczkolwiek czasem sobie próbuje bez ABS i to kwestia 1-2 okrążeń, żeby się przyzwyczaić. Raz sobie wbiłem do treningu przed jakimś ligowym wyścigiem gdzie jeździli bez ABS i nie było problemów, żeby utrzymać tempo lidera. Owszem o błąd jest dużo łatwiej, ale jak ktoś ogarnie emocje, to da radę.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14174 dnia: Stycznia 06, 2012, 12:54:06 pm »
właśnie to jest wada FF w GT5 bo siły działające na auto są widoczne ale na kierownicy czuć to za słabo - w FC/SC/FtRE ten aspekt był dużo lepiej oddany na kierownicy...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14175 dnia: Stycznia 06, 2012, 12:55:53 pm »
Raczej trudno oddać na kierownicy siłę, która ciągnie Twoje ciało do przodu. ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14176 dnia: Stycznia 06, 2012, 16:16:59 pm »
nie pisałem o tym bo tego w żaden sposób nie oddasz, ale chodziło mi o sam moment co się dzieje z kierownicą w momencie zablokowania kół nawet przy minimalnym skręcie kierownicy - tutaj GT5 słabuje... a wiem o czym mówię bo parę lat jeździłem autem bez abs ;)

a poza tym dzisiaj pojeździłem ze dwie godzinki z paroma osobami ze świata - auta losowe lub (częściej) host wybierał jedno konkretne auto dla wszystkich, poziom ludzi wyrównany, czysta jazda (po wyścigu pytanie czy ktoś rozrabiał - jak były głosy że tak to nie było patyczkowania się tylko out), na prawdę przyjemnie było... jedyne co to muszę jeszcze cały czas trenować na oponach sportowych przy mocnych autach bo przyzwyczaiłem się do opon wyścigowych więc przy sportowych jeszcze za często popełniam błędy ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2012, 16:21:50 pm wysłana przez pawel_k »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14177 dnia: Stycznia 06, 2012, 16:56:50 pm »
Ja się przyzwyczaiłem do jazdy bez abs i teraz w sumie moim głównym celem jest właśnie czysta jazda bez błędów, hamowanie bez blokowania kół, a nie bycie pierwszym na mecie.
W sumie na jedno wychodzi, bo ludzie przede mną popełniają więcej błędów i to że jestem pierwszy wychodzi samo sobą. Ostatnio jechałem wyścig na Nordschleife, gt300 bez abs z zabronionym tuningiem, roznica na mecie to ponad 20 sekund, a wczesniej w ogole sie nie bawilem w gt300, gt500. Wyscig z legendarnym NSX na Nurbie też wygrany, przewaga kilkusekundowa.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14178 dnia: Stycznia 06, 2012, 22:28:07 pm »
O tej grze powinny powstać jakieś pieśni. :P Dziś około 11 włączyłem GT5 i dopiero teraz wyłączyłem (nawet przez chwilę konsola nie odpoczywała). Gra ma ponad rok, a nadal nie można się od niej oderwać jak już zasiądziemy. Niestety dziś miałem więcej błędów online. Tzn. na mecie nic dziwnego się nie działo (wyniki i miejsca zawsze były ok), ale ze 3-4 zawiechy złapałem. Aczkolwiek to nie tyczy się tylko online, bo w GT Life tez się zdarzyło. Ogólnie zauważyłem, że kiedy konsola ma zmienić muzykę w tle i wtedy gdzieś wejdziemy, to lubi się zawiesić. Czasem kiedy nowa nutka się wgra, to od razu wgrywa się reszta. Dziwne, bo swego czasu PD sobie z tym poradziło, a teraz widzę, że problem wraca od nowa.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14179 dnia: Stycznia 06, 2012, 23:26:48 pm »
co racja to racja, czasem ciężko się oderwać, ale trafić na fajną ekipę w której przyjemnie i czysto można pojeździć, do tego gdzie wyścigi idą płynnie to też jest czasem sztuka - akurat dzisiaj taką ekipę trafiłem i na prawdę gdyby żona nie zagoniła mnie do garów to bym grał i grał ;) a po 17 jak włączyłem to godzinę straciłem na szukaniu pokoju - albo lamerzy co robią destuction derby, albo wyścig wygrywam i wylatuję z pokoju albo inne bajki... a jak w końcu pojawiła się ikonka że grasz online to nie mogłem dołączyć...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14180 dnia: Stycznia 07, 2012, 10:28:01 am »
Co do tego szukania, to fakt. Czasem jest tak, że ciężko trafić na ogarniętych ludzi. Ja najczęściej szukam niemieckich pokoi. Połączenie zawsze jest u nich dobre i pokoje mają ustawione tak jak należy. Wiele świetnych wyścigów miałem właśnie z sąsiadami.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14181 dnia: Stycznia 07, 2012, 12:40:23 pm »
ja zazwyczaj wchodzę w wyścigi losowe...

ps. wczoraj jak grałem to host zawsze krzyczał żeby przed końcem odliczania czasu do wyścigu każdy wyszedł z jazdy do pit-stopu, bo ponoć to zapobiega przed startem z czarnym ekranem i czekaniem na start... i wiecie co - przez 2-3h zawsze start był błyskawiczny, więc może faktycznie coś w tym jest...

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14182 dnia: Stycznia 07, 2012, 16:10:03 pm »
i dzisiaj znowu 2h spędzone z grą z czego dwa fajne wyścigi przejechane :evil: cały czas albo destruction derby albo czekam kilka okrążeń na skończenie wyścigu żeby mnie wykopali zanim nawet wejdę do jazdy próbnej...
a najśmieszniejsze jest to że teraz 3/4 pokoi ma opis w stylu "fair or kick" a w środku ludziom najlepiej by było dać arenę na której mogliby się rozwalać do woli...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2012, 16:15:39 pm wysłana przez pawel_k »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14183 dnia: Stycznia 07, 2012, 18:26:19 pm »
Warto poszukać pokoi z CRC w opisie, rzadko są, ale jak są, to jazda jest świetna!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14184 dnia: Stycznia 07, 2012, 23:45:19 pm »
Trafiliście już online na cwaniaków oszukujących model jazdy? Wczoraj już rzuciło mi się to w oczy, ale nie przywiązałem szczególnej uwagi do incydentu, bo myślałem, że to może przez lagi. Dziś natomiast grałem na serwerze z 16 graczami i do póki nie pojawił się nijaki Zoff (z Włoch) to wszystko było ok i walka odbywała się bardzo fair. Koleś tak opóźniał hamowanie i był tak szybki w zakrętach, że mimo moich usilnych starań nie mogłem na zakrętach go doganiać. Zauważyłem, że podczas wchodzenia w zakręty kolo non stop pali gume i stawia auto bokiem. Zapytałem więc po wyścigu co robi i dlaczego non stop leci mu dym spod kół. Jedyna odpowiedź jaką dostałem brzmiała "bo taki jest mój styl jazdy". Postanowiłem więc, że w następnym wyścigu nie pojadę i pozostanę w trybie widza. Koleś nie chciał wejść na tor jak widział, że ja nie wchodzę, więc udałem, że biorę udział w wyścigu i w ostatniej chwili wyszedłem. Przełączyłem na jego kamerę i okazało się, że koleś tapuje bardzo szybko gaz i hamulec na zmianę, zarzucając w tym samym momencie auto w zakręt za pomocą ręcznego. Po prostu 3 ikonki (wskaźnik hamulca, wskaźnik gazu i dioda od ręcznego) mrugały szybko na zmianę kiedy podglądałem jego kamerę. Bardzo szybko odstawił resztę stawki i uciekł daleko wygrywając wyścig bez problemu. Jednak zauważyłem, że to spotyka się na serwerach gdzie TCS jest dopuszczony (on miał ustawiony TCS 1). Niestety, ale nie chcieli wyłączyć TCS mimo iż o to prosiłem. Ten cwaniak też nie chciał wyłączać TCS'u kiedy zaproponowałem pojedynek bez tego wspomagania. Pieprzone cwaniaki. Co im daje taka wygrana. Gdzie tu satysfakcja jak wygra się za pomocą oszustwa.

Btw. Teraz już wiem, że kiedyś w czasówce się z tym spotkałem, bo koleś padem (w takim małym wyzwaniu na jednym forum) kręcił czasy, które dla kierownic były nieosiągalne (tą technikę da się zapewne tylko padem zrobić). Prosiliśmy go o replay z przejazdu i kiedy po tygodniu próśb wrzucił powtórkę, to wszyscy byli zdziwieni jak to możliwe, że koleś mimo iż non stop leci bokiem i pali gume, to ma tak dobry czas. Olaliśmy temat i zapomnieliśmy o sprawie. Dopiero dzisiaj przekonałem się jak to robią oszuści. Od razu takich rozpoznacie na serwerach, bo dym leci im spod kół na każdym zakręcie.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14185 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:30:07 am »
Trafiliście już online na cwaniaków oszukujących model jazdy? Wczoraj już rzuciło mi się to w oczy, ale nie przywiązałem szczególnej uwagi do incydentu, bo myślałem, że to może przez lagi. Dziś natomiast grałem na serwerze z 16 graczami i do póki nie pojawił się nijaki Zoff (z Włoch) to wszystko było ok i walka odbywała się bardzo fair. Koleś tak opóźniał hamowanie i był tak szybki w zakrętach, że mimo moich usilnych starań nie mogłem na zakrętach go doganiać. Zauważyłem, że podczas wchodzenia w zakręty kolo non stop pali gume i stawia auto bokiem. Zapytałem więc po wyścigu co robi i dlaczego non stop leci mu dym spod kół. Jedyna odpowiedź jaką dostałem brzmiała "bo taki jest mój styl jazdy". Postanowiłem więc, że w następnym wyścigu nie pojadę i pozostanę w trybie widza. Koleś nie chciał wejść na tor jak widział, że ja nie wchodzę, więc udałem, że biorę udział w wyścigu i w ostatniej chwili wyszedłem. Przełączyłem na jego kamerę i okazało się, że koleś tapuje bardzo szybko gaz i hamulec na zmianę, zarzucając w tym samym momencie auto w zakręt za pomocą ręcznego. Po prostu 3 ikonki (wskaźnik hamulca, wskaźnik gazu i dioda od ręcznego) mrugały szybko na zmianę kiedy podglądałem jego kamerę. Bardzo szybko odstawił resztę stawki i uciekł daleko wygrywając wyścig bez problemu. Jednak zauważyłem, że to spotyka się na serwerach gdzie TCS jest dopuszczony (on miał ustawiony TCS 1). Niestety, ale nie chcieli wyłączyć TCS mimo iż o to prosiłem. Ten cwaniak też nie chciał wyłączać TCS'u kiedy zaproponowałem pojedynek bez tego wspomagania. Pieprzone cwaniaki. Co im daje taka wygrana. Gdzie tu satysfakcja jak wygra się za pomocą oszustwa.

Btw. Teraz już wiem, że kiedyś w czasówce się z tym spotkałem, bo koleś padem (w takim małym wyzwaniu na jednym forum) kręcił czasy, które dla kierownic były nieosiągalne (tą technikę da się zapewne tylko padem zrobić). Prosiliśmy go o replay z przejazdu i kiedy po tygodniu próśb wrzucił powtórkę, to wszyscy byli zdziwieni jak to możliwe, że koleś mimo iż non stop leci bokiem i pali gume, to ma tak dobry czas. Olaliśmy temat i zapomnieliśmy o sprawie. Dopiero dzisiaj przekonałem się jak to robią oszuści. Od razu takich rozpoznacie na serwerach, bo dym leci im spod kół na każdym zakręcie.

Dzięki Boban,no właśnie ostatnio jak graliśmy na luzie z chłopakami dołączył do nas jeden rodak i właśnie tak jezdził,co zakręt to palenie gumy ale objeżdzał nas jak małych chłopców chociaż nie było włączone TCS.Uznaliśmy to jako następną lekcje że da się bardzo szybko śmigać i do tego efektownie ale teraz już wiem na czym polegał jego fenomen :D :lol: :D :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14186 dnia: Stycznia 08, 2012, 11:32:33 am »
To nie zbyt dobre info, że bez TCS'u też się tak da. Pewne teraz zacznie pojawiać się coraz więcej takich cwaniaków. :-?

Btw. Wiecie o tym, że team Nissan'a w nadchodzącym 24-godzinnym wyścigu Dubaju odda w pełni auto kierowcom wprost z sim racingu. Każdy z 4 kierowców nigdy wcześniej nie był profesjonalistą. Trzech z nich pochodzi bezpośrednio z Gran Turismo, a jeden oprócz GT5, grywa też w iRacing. Wszyscy to zwycięzcy Akademii. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie. Wyścig odbędzie się już na dniach. Wie ktoś gdzie będzie przekaz na żywo z tej imprezy?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14187 dnia: Stycznia 08, 2012, 12:13:30 pm »
Trafiliście już online na cwaniaków oszukujących model jazdy? Wczoraj już rzuciło mi się to w oczy, ale nie przywiązałem szczególnej uwagi do incydentu, bo myślałem, że to może przez lagi. Dziś natomiast grałem na serwerze z 16 graczami i do póki nie pojawił się nijaki Zoff (z Włoch) to wszystko było ok i walka odbywała się bardzo fair. Koleś tak opóźniał hamowanie i był tak szybki w zakrętach, że mimo moich usilnych starań nie mogłem na zakrętach go doganiać. Zauważyłem, że podczas wchodzenia w zakręty kolo non stop pali gume i stawia auto bokiem. Zapytałem więc po wyścigu co robi i dlaczego non stop leci mu dym spod kół. Jedyna odpowiedź jaką dostałem brzmiała "bo taki jest mój styl jazdy". Postanowiłem więc, że w następnym wyścigu nie pojadę i pozostanę w trybie widza. Koleś nie chciał wejść na tor jak widział, że ja nie wchodzę, więc udałem, że biorę udział w wyścigu i w ostatniej chwili wyszedłem. Przełączyłem na jego kamerę i okazało się, że koleś tapuje bardzo szybko gaz i hamulec na zmianę, zarzucając w tym samym momencie auto w zakręt za pomocą ręcznego. Po prostu 3 ikonki (wskaźnik hamulca, wskaźnik gazu i dioda od ręcznego) mrugały szybko na zmianę kiedy podglądałem jego kamerę. Bardzo szybko odstawił resztę stawki i uciekł daleko wygrywając wyścig bez problemu. Jednak zauważyłem, że to spotyka się na serwerach gdzie TCS jest dopuszczony (on miał ustawiony TCS 1). Niestety, ale nie chcieli wyłączyć TCS mimo iż o to prosiłem. Ten cwaniak też nie chciał wyłączać TCS'u kiedy zaproponowałem pojedynek bez tego wspomagania. Pieprzone cwaniaki. Co im daje taka wygrana. Gdzie tu satysfakcja jak wygra się za pomocą oszustwa.

Btw. Teraz już wiem, że kiedyś w czasówce się z tym spotkałem, bo koleś padem (w takim małym wyzwaniu na jednym forum) kręcił czasy, które dla kierownic były nieosiągalne (tą technikę da się zapewne tylko padem zrobić). Prosiliśmy go o replay z przejazdu i kiedy po tygodniu próśb wrzucił powtórkę, to wszyscy byli zdziwieni jak to możliwe, że koleś mimo iż non stop leci bokiem i pali gume, to ma tak dobry czas. Olaliśmy temat i zapomnieliśmy o sprawie. Dopiero dzisiaj przekonałem się jak to robią oszuści. Od razu takich rozpoznacie na serwerach, bo dym leci im spod kół na każdym zakręcie.
To jest odwieczny problem gier online. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie oszukiwał, a ja zawsze zastanawiam się jaka jest w tym przyjemność. Tak jak w fpp-ach jak ludzie boostują i maja zajebiście wysokie ranki, a w meczach plasują się na końcu, za początkującymi, bo brakuje im skill-a.


Cholera, widzę, że wy non stop siepiecie w GT5, aż strach by mi było wbić online na wyścig z wami.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 974
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14188 dnia: Stycznia 08, 2012, 14:23:18 pm »
Ja też niedawno widziałęm takiego gracza, myślałem, że sobie driftuje, a ja miałem o jakieś 20 PO słabsze auto i dla tego mnie odstawia... Ciekawe jak się z tym uporają...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14189 dnia: Stycznia 08, 2012, 17:26:15 pm »
Śmiesznego chłopa dziś mieliśmy w lobby. Jakiś Włoch, który do aut z 400pp w losowych wyścigach płakał o slicki, bo mu się za bardzo ślizga fura. Jak mu host napisał, że w losowych nie da się ustawiać opon, to zaczął krzyczeć jaka to Forza jest lepsza od GT5 itp. :lol: Lamer nie potrafił jeździć i zganiał winę na grę. Najlepsze, że pisał jaki to z niego pro racer, że jeździ w rzeczywistości w wyścigach, a w kolejnym wyścigu w GT5 dostał identyczne auto jak moje (S2000) i dojechał ostatni (mi tym samym autem udało się być pierwszym). Ogólnie widzę, że sporo takich dzieci można teraz spotkać na serwerach...niestety.

Teraz pytanko do kogoś, kto może jest w tym lepiej rozeznany. Na czym polega ten cały współczynnik losowania? Myślałem, że im większy, tym większa różnica w losowanych autach, ale zmieniłem z 5 na 3 i losowało bez większym zmian względem współczynnika 5.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14190 dnia: Stycznia 08, 2012, 17:32:37 pm »
ten Włoch mnie parę razy totalnie wkurwił - debil nie potrafi przegrywać, nawet na prostej próbował mnie ze parę razy wyrzucić z toru, dwa razy też mnie przyciskał do muru (ewidentnie specjalnie, jechał w połowie mojego samochodu więc idealnie mnie widział, i na prostej przyciskał mnie do ściany - zresztą powinieneś to widzieć bo jechałeś za nami), do tego ten koleś Megadeath - destruction derby co wyścig...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14191 dnia: Stycznia 08, 2012, 17:38:49 pm »
A to ja pisałem o innym. Jak Ty wbiłeś do nas to już go nie było. Ty piszesz o tym Lulu (czy jakoś tak). Też mi się zdawało, że koleś gra nie czysto. Wystarczyło mi napisać Paweł i bym go wywalił z serwera. Pisz następnym razem kto gra nieczysto i zrobi się porządek. Przecież wiem, że Ty nie będziesz ściemniał, bo jeździsz fair i lubisz dobrą rywalizację. Miałem wywalić tego z Australii, bo lagował, ale widziałem, że byli tam jego kumple i nie chciałem robić syfu.

Btw. Co Ty zrobiłeś tym F40 w Tokio?

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14192 dnia: Stycznia 08, 2012, 17:40:36 pm »
w sensie to co zrobiłem na końcu? przesadziłem ;) optymizm mnie poniósł wprost na bandę ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14193 dnia: Stycznia 08, 2012, 17:44:16 pm »
Losowało bardzo skrajne auta. Rzadko kiedy cała stawka miała równe szanse. Następnym razem spróbuję współczynnik ustawić na 1. Trudno, będzie więcej identycznych aut dla każdego, ale za to rywalizacja powinna być bardziej równa.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14194 dnia: Stycznia 08, 2012, 18:20:08 pm »
dlatego prosiłem o takie samo auto dla każdego ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14195 dnia: Stycznia 08, 2012, 19:11:54 pm »
Eee...tak to nie lubię. Wolę jak na torze jest różnorodnie. Chociaż od czasu do czasu wyścig Golfami z RM lub Lupi Cup Car też jest fajny. Problem w tym, że oprócz Ciebie nie znałem nikogo na tym serwie i nie chciałem zmieniać na zwykły wyścig z losowego, bo sporo osób mogło przez to wyjść. Zapewne jak szukali serwa w poczekalni, to nie bez przyczyny wybrali ten z losowym wyścigiem. ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14196 dnia: Stycznia 09, 2012, 12:42:52 pm »
Niezłe jaja w tym online  :) Muszę kiedyś spróbować

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14197 dnia: Stycznia 09, 2012, 12:56:37 pm »
Jak trafisz na kogoś takiego to po prostu zmieniasz serwer, więc spoko. W GT5 gra tyle ludzi, że o każdej porze dnia i nocy będziesz miał mnóstwo serwerów postawionych.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14198 dnia: Stycznia 09, 2012, 13:03:40 pm »
Niedawno zmieniłem neta odezwę się jak już będę miał wsp to może razem coś. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14199 dnia: Stycznia 09, 2012, 13:04:54 pm »
Łej Panie, to ćwicz bo taki Paweł_k to masakrator. Jeździ jak poebany! Ciężko mu podołać.