Autor Wątek: Uncharted: Drake's Fortune  (Przeczytany 248210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nakimushi

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #760 dnia: Listopada 11, 2007, 00:35:41 am »
Ej chłopaki a jak jest z fizyką?

lepiej niz w GoW troche ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #761 dnia: Listopada 11, 2007, 00:37:03 am »
Ej chłopaki a jak jest z fizyką?

lepiej niz w GoW troche ;)
a bo ja wiem jaka była w GoW chyba że chodzi ci o Goda ;)

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #762 dnia: Listopada 11, 2007, 00:40:41 am »
Ej chłopaki a jak jest z fizyką?

lepiej niz w GoW troche ;)
w gowie to fizyka była liczona chyba tylko przy rzucie granatem i upadaniu kawałków rozwalonych przeciwników, więc trochę lepiej to i tak nie jest za dobrze :( :lol:

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #763 dnia: Listopada 11, 2007, 00:43:02 am »
Ej chłopaki a jak jest z fizyką?

Po strzale w wodę jest chlupniecie  :lol: rośliny się ruszają, przeciwnicy ładnie na kule reagują i wybuchy  :-D

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #764 dnia: Listopada 11, 2007, 00:56:16 am »
Ej chłopaki a jak jest z fizyką?

Po strzale w wodę jest chlupniecie  :lol: rośliny się ruszają, przeciwnicy ładnie na kule reagują i wybuchy  :-D
i to mi wystarcza :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #765 dnia: Listopada 11, 2007, 00:59:43 am »
Z tego co widzę na filmach trawa w żaden sposób nie reaguje na Nathana.

Trochę szkoda, bo mógłby być chociaż taki efekt jak w starym KOTOR.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #766 dnia: Listopada 11, 2007, 01:09:36 am »
Z tego co widzę na filmach trawa w żaden sposób nie reaguje na Nathana.

Trochę szkoda, bo mógłby być chociaż taki efekt jak w starym KOTOR.

od wiatru się rusza, szczerze nie zwróciłem uwagi jak grałem te 8 razy. Ale wydawało mi się że jak przez nią biegłem to na 2 boki się rozchyliła albo mi się przewidziało - spałem 5,5h :P

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #767 dnia: Listopada 11, 2007, 01:10:10 am »
Zalezy jaka trawa, jezeli jest wysoka to widac interakcje natomiast jezeli jest krotka to wystepuje przenikanie ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #768 dnia: Listopada 11, 2007, 01:35:41 am »
Jeśli się rozchyli to spox. Na filmach nie zauważyłem  :smile:

nakimushi

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #769 dnia: Listopada 11, 2007, 02:06:14 am »
troche sie smiesznie ta trawa kolysze ;) tzn wszystko sie wygina na raz w jedna strone a potem w druga  :-D
ale nie przeszkadza to jakos no i szkoda ze nie jest ta trawa troche gestsza ale to naprawde szczegoly
demko juz chyba z 3 razy dzisiaj przechodzilem i strasznie mi sie podoba system walki
a postac przypomina mi bourneya stylem walki  :grin:

Maximmus80

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #770 dnia: Listopada 11, 2007, 04:26:52 am »
Teraz ja wypowiem sie na temat doznań z DEMA. Na starcie zaznacze że gra nie odpala mi sie w FULL HD i wszelki spekulacje na ten temat oficjalnie ;P uznaje za brednie. :)

Co do grafiki to nie wiem jak bardzo rożni sie to od pełnej wersji ale wiele bym poprawił.
Po pierwsze co to za dżungla bez trawy pod stopami? Dziś oglądałem filmik z gry NARUTO i tam to wygląda znacznie lepiej(trawa). Pod stopami powinna być trawa na której bohater zostawia ślady stup, patyczki które pękają pod jego cięzarem i robaczki jakieś, lub chociaż kwiaty gdzie nie gdzie.

Po za tym niema interakcji z otoczeniem... juz nie mowie o tym żeby bohater mógł używać zamiast papieru toaletowego liści z drzew ;) ale chociaż roślinki mogłyby reagować na pociski(dać się odstrzelić)... to samo z plecakiem od spadochronu(pancerny i nic go nie rusza), itd...

Tekstury... akurat ten element mi zawsze zwisa i będzie zwisał a wszelki porównywania tekstur, krytyka gier za ich jakość uważam za bez celowe(dzięki ci Boże że w to nie wnikam).... bo nie wpływa to na mechanikę gry(co innego fizyka).

Podoba mi się woda a także efekt jaki wywołuje ona na tego chudzielca...

Wiec grafe oceniam na 7+/10. Dla przykłady GRAW2 ma u mnie 6-/10. Hevantly 8+/10

Zwisa mi to jaka jest grafa na Xa... widziałem CRISIS i wiem co można.
A stwierdzenia developerów że wykorzystują 30% mocy konsoli po zagraniu w demo uważam za wiarygodne.
Poza teksturami nie ma w tej grze jeśli chodzi o grafikę nic przełomowego... żadna nowa jakość(a może nawet krok wstecz). A że teksturami się człowiek nie naje... ;)

Za to gameplay i AI mi sie bardzo podoba... tak samo animacja... fajnie będzie zaliczyć ten tytuł.
I TO JEST NAJWAŻNIEJSZE

Jednym słowem gra dobra(8-/10)

ps. dzięki ci boże za to że grając nie widze żadnego klubu AA, izotopowych cząsteczek, i innych z punktu widzenia gracza debilizmów a zwracam uwagę na to jak się prezentuje grafika jak całość(fajnie jeśli spójna) ;) co wnosi ona do doznań płynących z gry, i czy świat w grze jest dla mnie wiarygodny(w końcu NEXTGEN)

ps2. jak PS3 ma pod grafike 256 RAM to niektórym polecam leczenie... albo lekture...
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 05:44:25 am wysłana przez Maximmus80 »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #771 dnia: Listopada 11, 2007, 07:03:17 am »
Dosyć blisko bo miasto obok Twojego  :cool:


no to cool jak mówiłeś poważnie to ja zapraszam na partyjke dema w Uncharted jakby co to odezwij się na GG  :grin:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #772 dnia: Listopada 11, 2007, 07:24:14 am »
Co do interakcji  zgoda - nie jest za duza.
Trawa reaguje za to OK - wysoka rusza sie gdy przez nia przechodzimy.
Brak duzej ilosci trawy nie jest bledem - tlumacze sobie to tak, ze podazamy wytyczona sciezka przez ludzi. Gdyby na upartego chciec miec wszedzie 100% dzungli to pomysl jak wygladalaby walka - wszedzie drzewa i trawa, system walki nie dawalby takiej radochy...
Woda to zdecydowanie nowa jakosc, koszulka Nathana tez.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #773 dnia: Listopada 11, 2007, 08:28:17 am »
Hehe... tumacze... ;)
To w takim razie tamtedy codziennie powiennieno przechodzic stado sloni i pielgrzymka na Jasna Gore.

Chodzi o to ze podloze jest plaskie(znacie moja opinie o teksturach hehe) a powinno byc pokryte kilkucentymetrowa trawka... nie wplywa to na gre ale zwieksza odczucia estetyczne... fajnie to rozwiazano w NARUTO

http://www.gametrailers.com/player/27752.html

warto obadac jak wyglada tam "trawa" ;)

Zas wysoka trawa, pomijajac ze wyglada jak grzywka Urbana to jeszcze nie reaguje wedlug praw fizyki...
Opublikowane: Listopad 11, 2007, 08:23:28
A co do walki miedzy drzewami... hehe ;) tu trzeba wyobrazni... jesli dopuscic taka opcje to mogloby to swietnie wygladac... scinasz meczeta male drzewka - jesli nie trafisz przeciwnika... to samo z poruszaniem sie... idziesz przed siebie... a jesli Bohater napotyka przeszkode, automatycznie uzywa maczety i robi sobie droge.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #774 dnia: Listopada 11, 2007, 09:54:20 am »
Po demku wrażenia jak najbardziej pozytywne. Gra jakoś gameplay'owo się nie wybija, ale to to, czego szukałem i oczekiwałem po tej produkcji. Graficznie i dźwiękowo oczywiście miażdży, jedna z ladniejszych gier, w jakie grałem.. Mysle, ze jest troche za duzo strzelania, a za malo skakania i mam nadzieje, ze w pelnej wersji bedzie wiecej elementow zrecznosciowych.

Grafika: 10
Dźwięk: 10
Grywalnośc: 9

Ogólnie: 10-

Może według większości za dużo, ale jestem fanbojem Uncharted i wcale się tego nie wstydze. :]

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #775 dnia: Listopada 11, 2007, 10:29:57 am »
Ja niestety sobie nie moge zagrać w demo.... bo goście od neta coś robią i połowa stronek mi sie nie włancza wogóle, razem z zalogowaniem sie na PSN i download też nie chodzi, a poprzednią wersje U:DF oczywiście była z blokada a myślałem, że jak dokończyłem ściąganie po zdjęciu blokady będzie chdziło a tu zonk :x.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #776 dnia: Listopada 11, 2007, 10:45:44 am »
10- dla Uncharted to wcale nie za duzo biorac pod uwage, ze przereklamowane szescio godzinne HS z 30ma klatkami animacji dostalo pare dych, a przeciez takie Ninja Gaiden, ktore kiedys wyszlo na Xa zjada ta gre na sniadanie albo porownujac Halo3, ktore rowniez zbiera wysokie noty, a w porownaniu z wiekowym Halo1 to juz nie jest to samo, bo pierwsze Halo wbilo mnie w fotel. Takze 11 dla dema Uncharted i mam nadzieje, ze pelna wersja nie zawiedzie. Pozdro
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #777 dnia: Listopada 11, 2007, 10:52:03 am »
Wiec grafe oceniam na 7+/10. Dla przykłady GRAW2 ma u mnie 6-/10. Hevantly 8+/10

Zaskoczyłeś mnie nieco tą oceną. Chyba masz za duże wymagania co do next-genów. Ciekaw jestem jaka gra według Ciebie jest ładniejsza od Uncharted (nie wliczając Crysis).

Co do Naruto to owszem trawa jest ładna. Ale gra jest w cel-shading'u i liczba szczegółów otoczenia jest znikoma. Poza tym zobacz na teksturę podłoża we wsioce (jednym słowem, ssie).
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 10:54:27 am wysłana przez MarcePan »

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #778 dnia: Listopada 11, 2007, 11:06:56 am »
Gram poraz kolejny w demo i zastanawiam sie co wy k..wa chcecie od tej grafiki, moim zdaniem gra wyglada zaj...scie i nie ma co sie czepiac, bo Naughty Dog spisalo sie na medal, a pozatym kazda gra ma jakies tam "ubytki" graficzne, a Uncharted ma ich bardzo malo! Graficznie 10 za caloksztalt, brawo Naugty..... :)
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #779 dnia: Listopada 11, 2007, 11:21:08 am »
a ja sobie tak z ciekawości włączyłem na konsoli 1080i bo wcześniej grałem na 720p i ta gra jak na moje oko dużo ładniej wygląda właśnie na 1080i aha no i obsługuje dzwięk w DTS a nie jak wszystkie inne Dolby Digital
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 11:48:41 am wysłana przez Isaac »

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #780 dnia: Listopada 11, 2007, 11:22:51 am »
Za kazdym razem jak wlaczam demu Uncharted co raz bardziej mnie plaszczy, biegam sobie dokola i podziwiam flore i faune, a animacja jest genialna. jesli chodzi o gameplay to miod wylewa sie z ekranu :grin:. No i dodam jeszcze, ze z reguly krytykuje gry, bo HS i Halo3 dalbym 7, wiec cos w tym musi byc. Do wszystkich narzekaczy... starzejecie sie i tyle :lol:.  
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

Maximmus80

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #781 dnia: Listopada 11, 2007, 11:54:50 am »
Jasne ze mam...
Mam problem podobny jak moi znajomi... kupilismy sprzet z obietnica "mocy", nowych doznan... a narazie gry nas nie przyciagaja... to sie zmienia, jest COD4, jest R&C, HS. Ale przez kilka miesiecy moja kosola sie kurzyla... i mimo ze gralem w mase gier zdostepnych na Ps3 czuje niedosyt.
Gdzie jest te uczucie kiedy grajac nadrywalem nocke. Nie zestarzalem sie... takie gry sa...np. EU2(krolestwo za instrukcje jak zainstalowac ja na YDL), wciagnelo mnie demko BLADESTORM i chyba koniec.

Grafika w grze to nie plaski obrazek... bledem jest ocenianie jej po tym czy jest "ladna". Po zabkach, liczbie klatek i teksturach.
Czy jesli odpailmy gre DOOM w rozdzielczosci Full HD i dodamy HD tekstury to nagle ta gra bedzie miala super grafe(10/10)?
Oczywiscie ze nie!

Dlatego pozytywne wrazenie zrobil na mnie Resistance(przez wielu cymbalow nie doceniona-glownie tych co ogladali skriny lub zagrali chwilke), zaoferowala dla konsolowca nowe doznania... FIZYKE i wymagajace AI.
Tak samo z HS, w wizji przedstawionej przez developera swiat wydaje sie wiarygodny(jak nasze aktualnie oczekiwania).
R&C to doznanie grac w "BAJKE"!!!
Za to w UNCHARTED wszedzie widze umownosci... prawie jak dzungla... prawie jak interakcja(wybrali trudny temat).
Uzyliby z dwach rdzeni na przeliczanie fizyki! ;) Oni o tym wiedza... sugerowali to w wywiadach("30% mocy").

A pierwsza z brzegu gra ktora zapowiada sie ze bedzie miala lepsza grafe - MASS EFECT, i nawet jesli bedzie mial 1000x gorsze tekstury. ;) A druga to Assasian Creed, to fenomen ze po praktycznie wszystkim mozna sie wspinac(wyobraz sobie taki patent w UNCHARTED)!

Od konsli PS3 wymagam duzo... i wierze ze ta konsola rozwinie skrzydla za 2-3 lata, dostane wtedy prawdziwie NEXTGENOWA gre, tzn... zniszczalne i interaktywne srodowisko, zaawansowan fizyke, ladnie wykone modele, dobre oswietlenie... itp. i wtedy dostanie odemnie 10/10. ;)

Ale miodnosc gra ma znacznie lepsza niz grafe...

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #782 dnia: Listopada 11, 2007, 11:59:07 am »
A-n: Wlasnie przyjzalem sie fotkom jakie wrzucilem na forum:). Czy moglbys powiedziec co w prawym dolnym rogu Twojej Bravii robi UE?:) Czyzby TV wspolfinansowany z pieniedzy UE w ramach jakiegos projektu miekkiego ?;)

dk75: Jak ustawiles 1080p w Uncharted?

Maximmus80

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #783 dnia: Listopada 11, 2007, 12:01:53 pm »
ps1. w najnowszych grach od Sony powoli standardem staje sie 7.1, dzwiek ktory podobno mialbyc nie osiagalny w grach a jedynie filmach... hehehehe...
jak brak usb, awaryjosc konsoli, kleska finansowa, nipotrzbny bluray, trudnosc w programowaniu, zla architektura, oszukane renedry z E3 i wiele wiel innych bzdetow.

ps2. na forum psx pisza debesciaki ze gra chodzi w 1080p, a teraz czytalem ze jak wylaczymy 526p i 720p a wlaczymy 1080p 
to wtedy da sie odpalic... oczywiscie kretynizm tygodnia... kazda gra wtedy odpali sie w 1080p hehehe

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #784 dnia: Listopada 11, 2007, 12:04:54 pm »
Jasne ze mam...
Mam problem podobny jak moi znajomi... kupilismy sprzet z obietnica "mocy", nowych doznan... a narazie gry nas nie przyciagaja... to sie zmienia, jest COD4, jest R&C, HS. Ale przez kilka miesiecy moja kosola sie kurzyla... i mimo ze gralem w mase gier zdostepnych na Ps3 czuje niedosyt.
Gdzie jest te uczucie kiedy grajac nadrywalem nocke. Nie zestarzalem sie... takie gry sa...np. EU2(krolestwo za instrukcje jak zainstalowac ja na YDL), wciagnelo mnie demko BLADESTORM i chyba koniec.

Grafika w grze to nie plaski obrazek... bledem jest ocenianie jej po tym czy jest "ladna". Po zabkach, liczbie klatek i teksturach.
Czy jesli odpailmy gre DOOM w rozdzielczosci Full HD i dodamy HD tekstury to nagle ta gra bedzie miala super grafe(10/10)?
Oczywiscie ze nie!

Dlatego pozytywne wrazenie zrobil na mnie Resistance(przez wielu cymbalow nie doceniona-glownie tych co ogladali skriny lub zagrali chwilke), zaoferowala dla konsolowca nowe doznania... FIZYKE i wymagajace AI.
Tak samo z HS, w wizji przedstawionej przez developera swiat wydaje sie wiarygodny(jak nasze aktualnie oczekiwania).
R&C to doznanie grac w "BAJKE"!!!
Za to w UNCHARTED wszedzie widze umownosci... prawie jak dzungla... prawie jak interakcja(wybrali trudny temat).
Uzyliby z dwach rdzeni na przeliczanie fizyki! ;) Oni o tym wiedza... sugerowali to w wywiadach("30% mocy").

A pierwsza z brzegu gra ktora zapowiada sie ze bedzie miala lepsza grafe - MASS EFECT, i nawet jesli bedzie mial 1000x gorsze tekstury. ;) A druga to Assasian Creed, to fenomen ze po praktycznie wszystkim mozna sie wspinac(wyobraz sobie taki patent w UNCHARTED)!

Od konsli PS3 wymagam duzo... i wierze ze ta konsola rozwinie skrzydla za 2-3 lata, dostane wtedy prawdziwie NEXTGENOWA gre, tzn... zniszczalne i interaktywne srodowisko, zaawansowan fizyke, ladnie wykone modele, dobre oswietlenie... itp. i wtedy dostanie odemnie 10/10. ;)

Ale miodnosc gra ma znacznie lepsza niz grafe...
Reszte mocy PS3 "Niegrzeczne Psiaki" zostawiły sobie na sequel tej gry tam nas wszystko zabije od fizyki po grafike i wogóle wszystko, wszystko ;)

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #785 dnia: Listopada 11, 2007, 12:23:08 pm »
Maximmus80.Z Twoim podejsciem to chyba nigdy nie poczujesz nowej generacji.Idz lepiej grac a nie nazywaj innych zcymbalami to raz.Po drugie jak mozesz dawac tak pięknej grze 7+ z grafe??Naprawde niektorzy z was chyab bardziej lubia narzekac zamiast cieszyc sie z gier.

davidson88

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 321
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #786 dnia: Listopada 11, 2007, 12:45:17 pm »
poza tym wg mnie oceny za grafike powinno sie wystawiać "na dziś" a nie ma zasadzie że sprzęt stać na wiecej.
We lack the motion to move to the new beat

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #787 dnia: Listopada 11, 2007, 13:13:13 pm »
10- dla Uncharted to wcale nie za duzo biorac pod uwage, ze przereklamowane szescio godzinne HS z 30ma klatkami animacji dostalo pare dych, a przeciez takie Ninja Gaiden, ktore kiedys wyszlo na Xa zjada ta gre na sniadanie albo porownujac Halo3, ktore rowniez zbiera wysokie noty, a w porownaniu z wiekowym Halo1 to juz nie jest to samo, bo pierwsze Halo wbilo mnie w fotel. Takze 11 dla dema Uncharted i mam nadzieje, ze pelna wersja nie zawiedzie. Pozdro

Tak, ale dla mnie np Halo to jest nie więcej niż 8+. IMO ta gra opiera się o marketing, bo arcydzieło to to nie jest. A preorder na Uncharted zaraz złożę. Byle do 7.12.  :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #788 dnia: Listopada 11, 2007, 13:34:10 pm »
A pierwsza z brzegu gra ktora zapowiada sie ze bedzie miala lepsza grafe - MASS EFECT, i nawet jesli bedzie mial 1000x gorsze tekstury. ;) A druga to Assasian Creed, to fenomen ze po praktycznie wszystkim mozna sie wspinac(wyobraz sobie taki patent w UNCHARTED)!

Jeśli by pod takim kątem rozpatrywać grafikę to można uznać że Oblivion jest jednym z najładniej wyglądających tytułów. Niestety wiele osób nie rozumie dlaczego Heavenly Sword nie może mieć w każdym miejscu tak dobrych tekstur jak Uncharted itp. HS to ogromne tereny, bitwa z masą przeciwników i do tego ciekawa interakcja z elementami otoczenia. Ale taki Anonimowy Ci zaraz wyjedzie że Gears of War jest ładniejsze bo ma super tekstury. A już nie weźmie pod uwagę ograniczonego terenu i zerowej interakcji. Dlatego w 100% zgadzam się w miesięcznikiem PsxExtreme bo oni tam oceniają grafikę jako całość a nie wybrane elementy. Stąd też tak wysokie oceny za oprawę dla Rachet'a, Heavenly Sword czy Motor Storm. Obecnie za najładniejszą grę uważam Rachet & Clank ale pewnie to się zmieni jak wyjdzie pełna wersja Uncharted.

PS. Zupełnie nie zgadzam się z oceną 7+ dla Uncharted za grafikę. Bo do pięknych tekstur w wysokiej jakości dochodzi coś jeszcze takiego jak animacja a ta w U:DF nie ma sobie równych i jest czymś co pierwszy raz widzę w grach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 13:36:56 pm wysłana przez MarcePan »

dk75

  • Gość
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #789 dnia: Listopada 11, 2007, 13:36:10 pm »
Teraz ja wypowiem sie na temat doznań z DEMA. Na starcie zaznacze że gra nie odpala mi sie w FULL HD i wszelki spekulacje na ten temat oficjalnie ;P uznaje za brednie. :)
dk75: Jak ustawiles 1080p w Uncharted?

System/Screen Settings/HDMI/CUSTOM/576p-720p-x-1080p




wynik







System/Screen Settings/HDMI/CUSTOM/576p-x-x-1080p



wynik







ps2. na forum psx pisza debesciaki ze gra chodzi w 1080p, a teraz czytalem ze jak wylaczymy 526p i 720p a wlaczymy 1080p 
to wtedy da sie odpalic... oczywiscie kretynizm tygodnia... kazda gra wtedy odpali sie w 1080p hehehe

576p nie da się wyłączyć - to jest rozdzielczość podstawowa dla konsol PAL (dla NTSC zamiast 576p w menu jest 480p)

A teraz popatrz co się stanie ze Strangehold (Oblivion, GRAW2 i Darkness ma tak samo - to gry które przetestowałem) jak się nie da w ustawieniach systemowych 720p i pomyśl drugi raz zanim napiszesz o kretyniźmie

System/Screen Settings/HDMI/CUSTOM/576p-x-x-1080p



wynik







PS: program sponsorowany przez literkę I i cyfrę 6 oraz Free file hosting from File Den!
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 13:41:25 pm wysłana przez dk75 »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #790 dnia: Listopada 11, 2007, 13:40:44 pm »
Cytat: MarcePan
HS to ogromne tereny,
Czy ty w ogóle wiesz o czym piszesz? W HS jest seria małych lokacji, przy których te z GeoW to wielkie połacie terenu...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #791 dnia: Listopada 11, 2007, 13:45:05 pm »
Cytat: MarcePan
HS to ogromne tereny,
Czy ty w ogóle wiesz o czym piszesz? W HS jest seria małych lokacji, przy których te z GeoW to wielkie połacie terenu...
Ty też nie wiesz o czym piszesz, bo duże, otwarte tereny z setkami (tysiącami?) przeciwników w HS również są.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 13:50:25 pm wysłana przez Iras »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #792 dnia: Listopada 11, 2007, 13:56:32 pm »
Wiem bo grałem. Jeśli grając w HS (:lol:) zauważyłeś że jest inaczej to napisz do znacznej większości recenzentów, którzy wspominają o tym w recenzjach HS, że się mylą...
 
Cechą charakterystyczną większej części gry to "zaliczanie" małych aren po wybiciu wszystkich delikwentów. Dlatego na mnie osobiście o wiele większe wrażenie robią gry takie jak Uncharted, Halo 3 czy Gearsy bo nie tylko wyglądają lepiej ale i mają większe tereny i ruchomą kamerę.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #793 dnia: Listopada 11, 2007, 14:24:02 pm »
To jest temat o Uncharted ,a nie o przereklamowanym Halo3 i wyznacznikiem strzelania za sciany Gow jakby inny gry wczesniej tego nie mialy co prawda nie w tak duzym stopniu i nie dajmy sie zwariowac fps i fpp'kom.Ostatnimi czasy za duzo tych gier wychodzi i jakas dziwna manie parcie na strzelanki np.Bioshock ktory czerpie garsciami z gry ktora wyszla z 10 lat temu na pc :lol: i mowi to ja fan fpp.Kupujac konsole dla gier ,ktore byly odskocznia od gier pc.Ja wiem ,ze dla konsolowych graczy granie w multi.p.jest pewna ''nowoscia'' ,ale gry  na konsole z mojej perspektywy musza miec swietny singiel ,a niestety boje sie zeby te gry multi nie zabily singlowego grania na konsolach.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #794 dnia: Listopada 11, 2007, 15:15:44 pm »
dk75: Dzieki za szczegolowy tutorial jak to zrobic:)
Niestety taka opcja ma ogromny minus bo w sytuacji gdy gramy w gre nie skalowana do 1080p to gramy w rodzielczosci 720 x 576. Problem ten dotyczny np. HS czy Ratcheta a za kazdym razem nie chce mi sie grzebac w ustawieniach aby dopasowac dispaly settings do danej gry.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #795 dnia: Listopada 11, 2007, 16:31:00 pm »
Problem ten dotyczny np. HS czy Ratcheta a za kazdym razem nie chce mi sie grzebac w ustawieniach aby dopasowac dispaly settings do danej gry.

ale masz problem  :lol: 15s roboty  :cool:

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #796 dnia: Listopada 11, 2007, 16:35:17 pm »
Nie znam sie wiec pytam czy te wszystkie ustawienia dla lepszego wygladu gier to dotyczą tylko tv Full hd czy 720p tez??

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #797 dnia: Listopada 11, 2007, 17:32:56 pm »
Cytat: MarcePan
HS to ogromne tereny,
Czy ty w ogóle wiesz o czym piszesz? W HS jest seria małych lokacji, przy których te z GeoW to wielkie połacie terenu...

Ależ owszem w HS są ogromne lokacje. Ale już to czy je możemy eksplorować to inna sprawa. A jak chcesz duży teren po którym możesz biegać to weź chociażby wielką bitwę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 17:36:55 pm wysłana przez MarcePan »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #798 dnia: Listopada 11, 2007, 17:56:50 pm »
A-n: Wlasnie przyjzalem sie fotkom jakie wrzucilem na forum:). Czy moglbys powiedziec co w prawym dolnym rogu Twojej Bravii robi UE?:) Czyzby TV wspolfinansowany z pieniedzy UE w ramach jakiegos projektu miekkiego ?;)

Hehe - zlozylem wniosek, do Urzedu Gminy i otrzymalem dotacje na zakup konsoli i telewizora z zastrzezeniem ze musi to byc Sony Playstation, bo Wii sie im zle kojarzy a X0 w kontekscie tarczy antyrakietowej moglby sie nie spodobac Rosjanom :-D


cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Uncharted: Drake's Fortune
« Odpowiedź #799 dnia: Listopada 11, 2007, 18:33:22 pm »
A-n: Wlasnie przyjzalem sie fotkom jakie wrzucilem na forum:). Czy moglbys powiedziec co w prawym dolnym rogu Twojej Bravii robi UE?:) Czyzby TV wspolfinansowany z pieniedzy UE w ramach jakiegos projektu miekkiego ?;)

Hehe - zlozylem wniosek, do Urzedu Gminy i otrzymalem dotacje na zakup konsoli i telewizora z zastrzezeniem ze musi to byc Sony Playstation, bo Wii sie im zle kojarzy a X0 w kontekscie tarczy antyrakietowej moglby sie nie spodobac Rosjanom :-D


:eek: :shock: :eek: :shock: