Autor Wątek: Przyszłość GameOnly  (Przeczytany 38976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 31, 2010, 00:21:48 am »
Nawet nie wiedziałem, że Zeratula prowadzi podcast :oops:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 31, 2010, 00:28:29 am »
Nie mam zamiaru nikogo bronić, ale większość osób tutaj narzekających sama w swoich tekstach nie błyszczała.

Moi drodzy czytam prawie wszystko co ukazało się na GO w przeciągu dwóch lat i ani jeden wasz               news/recenzja/artykuł nie zapadły mi w pamięć.

Nie mówię, że ja pisałbym lepiej, bo tak nie jest, ale przynajmniej nie krytykuje na każdym kroku tak jak robicie to wy.

Więc proszę was wyluzujcie trochę i dajcie ludziom trochę czasu.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2010, 00:43:25 am wysłana przez Patosław »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 31, 2010, 09:09:55 am »
Zainteresowanie jest, jak i forma jest. Popatrz na Zeratula i ekipe z Epic Fail.

Nie żartuj nawet, że podcasty Zeratula wzbudzają jakąkolwiek ciekawość. Niektóre odcinki "Konsolidacji" były fajne. Teraz niestety poziom poleciał mocno w dół i wymyślają jakieś udziwnione tematy na siłę. Tak naprawdę to nie słyszałem bardzo dawno jakiegoś podcastu o grach, który trzymałby poziom. Mowa o polskich mediach. Polygamia swego czasu dawała radę najlepiej w tym temacie.

pennyarcade

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-03-2010
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 31, 2010, 09:14:35 am »
IMO takie coś zaniża Wam poziom.

Gościnnie czytam forum, ale żal patrzeć na takie wypowiedzi. Takich błędów są setki na każdej stronce, ale jeśli ktoś rusza na autorów, to sam powinien mieć mocne plecy. Ty ich nie masz. Pisać każdy może, co? W końcu kto by się przejmował np. właściwym stawianiem czasowników.

IMO takie coś obniża Ci poziom serwisu.

Ma to być coś wielkiego oraz niesamowitego i raczej nie o grę do pobrania z Internetu, czy na platformy przenośne chodzi.

(...)

Wtedy to po podpięciu pod konsolę jakiegoś np. pendrive'a, w opcjach pamięci go sobie odpowiednio skonfigurujemy.

(...)

Potwierdzono zostało to, czego spodziewało się wielu graczy - firma ma zamiar tworzyć gry na wszystkie liczące się platformy sprzętowe.

(...)

Tym samym niezależnie od tego, czy nabędziemy w rodzimym sklepie edycję komputerową któregoś z tych tytułów, czy też jego odsłonę na Xboksa 360 albo PlayStation 3, w grze dostaniemy normalnie język polski.

(...)

//ciachu-ciach
dzięki, że tak bardzo nasz bronisz, ale to nie powód, by atakować inne osoby i z kolei wytykać ich im błędy, bo nie do tego służy ten temat
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2010, 08:15:35 am wysłana przez Mr_Zombie »

Misiek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 15-01-2009
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 31, 2010, 09:35:35 am »
Zainteresowanie jest, jak i forma jest. Popatrz na Zeratula i ekipe z Epic Fail.

Nie żartuj nawet, że podcasty Zeratula wzbudzają jakąkolwiek ciekawość. Niektóre odcinki "Konsolidacji" były fajne. Teraz niestety poziom poleciał mocno w dół i wymyślają jakieś udziwnione tematy na siłę. Tak naprawdę to nie słyszałem bardzo dawno jakiegoś podcastu o grach, który trzymałby poziom. Mowa o polskich mediach. Polygamia swego czasu dawała radę najlepiej w tym temacie.

Widzicie? Znaleźliśmy Wam niszę:)

pennyarcade, nie nazwałbym tego błędami.

pennyarcade

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-03-2010
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 31, 2010, 09:42:42 am »
Zainteresowanie jest, jak i forma jest. Popatrz na Zeratula i ekipe z Epic Fail.

Nie żartuj nawet, że podcasty Zeratula wzbudzają jakąkolwiek ciekawość. Niektóre odcinki "Konsolidacji" były fajne. Teraz niestety poziom poleciał mocno w dół i wymyślają jakieś udziwnione tematy na siłę. Tak naprawdę to nie słyszałem bardzo dawno jakiegoś podcastu o grach, który trzymałby poziom. Mowa o polskich mediach. Polygamia swego czasu dawała radę najlepiej w tym temacie.

Widzicie? Znaleźliśmy Wam niszę:)

pennyarcade, nie nazwałbym tego błędami.

Możesz nazywać to tak jak chcesz, ale żal dupę ściska, jak ktoś atakuje stronę, a sam nie może pochwalić się wielkimi osiągnięciami. Na dobrą sprawę, czy nie dotyczy to również Ciebie?

Misiek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 15-01-2009
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 31, 2010, 09:57:44 am »
Możesz nazywać to tak jak chcesz, ale żal dupę ściska, jak ktoś atakuje stronę, a sam nie może pochwalić się wielkimi osiągnięciami. Na dobrą sprawę, czy nie dotyczy to również Ciebie?

Pierwsze personalny atak od dłuższego czasu. W końcu! Tylko argumentacja troszkę leży. Po pierwsze, nie atakował, tylko wskazywał problemy. Po drugie, czy naprawdę potrzebuję wielkich osiągnięć, żeby zabrać głos w sprawie? Po trzecie, na ściskanie dupy polecam Nospę.

To nie jest moje forum, to jest forum GO. Jeśli ekipa GO życzy sobie nie słyszeć słów krytyki, niech powie tylko słowo, a temat zniknie.

pennyarcade

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-03-2010
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 31, 2010, 10:15:49 am »
Możesz nazywać to tak jak chcesz, ale żal dupę ściska, jak ktoś atakuje stronę, a sam nie może pochwalić się wielkimi osiągnięciami. Na dobrą sprawę, czy nie dotyczy to również Ciebie?

Pierwsze personalny atak od dłuższego czasu. W końcu! Tylko argumentacja troszkę leży. Po pierwsze, nie atakował, tylko wskazywał problemy. Po drugie, czy naprawdę potrzebuję wielkich osiągnięć, żeby zabrać głos w sprawie? Po trzecie, na ściskanie dupy polecam Nospę.

To nie jest moje forum, to jest forum GO. Jeśli ekipa GO życzy sobie nie słyszeć słów krytyki, niech powie tylko słowo, a temat zniknie.

Atak na Ciebie? Jeżeli to jest atak, to Twoje wypowiedzi trzeba uznać za kampanię wojenną. To jest forum GameOnly, a nie MisiekOnly, więc nie przesadzaj ze swoją popularnością. Natomiast masz rację, że hype był taki, że ludzie czekali na objawienie, a mamy blog "przepisywacz" bez pomysłu na siebie. Jednak skoro piszesz o miernotach, to pokaż, jak Ty piszesz, bo nie widziałem Twojej ksywki na jakiejkolwiek stronie o grach. Jeśli jest inaczej, to proszę wyprowadź mnie z błędu. Natomiast jeśli szef Gamikaze, zresztą bardzo fajnej stronki z tonami zapowiedzi, wypowiada swoje opinie, to też można zapytać, jaki On ma warsztat pisarski?

Misiek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 15-01-2009
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 31, 2010, 10:29:46 am »
Atak na Ciebie? Jeżeli to jest atak, to Twoje wypowiedzi trzeba uznać za kampanię wojenną. To jest forum GameOnly, a nie MisiekOnly, więc nie przesadzaj ze swoją popularnością.

Przyznaję, części o popularności nie zrozumiałem.

Cytuj
Natomiast masz rację, że hype był taki, że ludzie czekali na objawienie, a mamy blog "przepisywacz" bez pomysłu na siebie.

Przecież właśnie o to się rozchodzi. Miał być cud, miód i orzechy z ambicjami podbicia rynku, a dostaliśmy biuletyn dla starej, coraz mniej licznej gwardii. Gdyby nie było hype'u, nas też prawdopodobnie by tu nie było. Zaraz, zaraz... Skrytykowałeś GO. Mam nadzieję, że jesteś co najmniej felietonistą Rzeczpospolitej.

Cytuj
Jednak skoro piszesz o miernotach, to pokaż, jak Ty piszesz, bo nie widziałem Twojej ksywki na jakiejkolwiek stronie o grach. Jeśli jest inaczej, to proszę wyprowadź mnie z błędu. Natomiast jeśli szef Gamikaze, zresztą bardzo fajnej stronki z tonami zapowiedzi, wypowiada swoje opinie, to też można zapytać, jaki On ma warsztat pisarski?

A teraz popatrz, jakiej używasz argumentacji. W uproszczeniu brzmisz tak: "to zrób lepiej!". NIE MAM najmniejszego obowiązku posiadania nadzwyczajnych umiejętności literackich, by móc konstruktywnie skrytykować dzieła redakcji GO, Gamikaze, Polygamii, Wyborczej i setek innych. Mam prawo powiedzieć, że "Yyyyrek, kosmiczna rewolucja" był gównianym filmem, mimo że nie byłbym w stanie nakręcić lepszego (chociaż...). I czuję się cholernie zażenowany, gdy muszę komuś tłumaczyć tak oczywiste rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2010, 10:32:21 am wysłana przez Misiek »

pennyarcade

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-03-2010
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 31, 2010, 10:38:31 am »
Masz prawo powiedzieć, że Kosmiczne Rewolucja to gówniany film, a wówczas każdy ma prawo powiedzieć, że jesteś gówniarzem.

Misiek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 15-01-2009
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 31, 2010, 10:51:02 am »
Masz prawo powiedzieć, że Kosmiczne Rewolucja to gówniany film, a wówczas każdy ma prawo powiedzieć, że jesteś gówniarzem.

Tylko, gdy ma przynajmniej dwuletnie doświadczenie w opróżnianiu szamb betonowych.

TomisH

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 31, 2010, 11:00:20 am »
Natomiast jeśli szef Gamikaze, zresztą bardzo fajnej stronki z tonami zapowiedzi, wypowiada swoje opinie, to też można zapytać, jaki On ma warsztat pisarski?
Nie rozumiem, co ma mój warsztat pisarski do opinii odnośnie newsa z jednym filmikiem, na którym Japończycy pokazują 3DS zrobione z kartonu. Ale chcę zrozumieć - napisz mi proszę konkretnie, jak według Ciebie się ma jedno do drugiego. Tylko proszę na PW/emaila - wklejanie linków do innych serwisów w temacie o przyszłości GO jest IMO nie na miejscu, szczególnie, że w tym przypadku nie są to nawet odnośniki do przykładów do naśladowania.

Co do podkastów na GO - nie za wcześnie na to Misiek? Ekipa ma się na czym koncentrować, a tak podzielą jeszcze bardziej swoją uwagę...

Gamikaze.pl
KARNIAK Forever

Misiek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 15-01-2009
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 31, 2010, 11:10:22 am »
Natomiast jeśli szef Gamikaze, zresztą bardzo fajnej stronki z tonami zapowiedzi, wypowiada swoje opinie, to też można zapytać, jaki On ma warsztat pisarski?

Co do podkastów na GO - nie za wcześnie na to Misiek? Ekipa ma się na czym koncentrować, a tak podzielą jeszcze bardziej swoją uwagę...


Fajnie, gdyby GO znalazło jakąś dziedzinę, w której będzie się sprawdzało lepiej niż konkurencja. To na czym obecnie koncentruje się ekipa takiej przewagi na pewno nie da, a już na pewno nie w najbliższym czasie. Zamiast 20 newsów dziennie, chętniej widziałbym 6-8 najciekawszych i raz w tygodniu coś, czego nie zobaczę/usłyszę nigdzie indziej. Nie sądzę, żeby było to zbyt dużo pracy dla, jakby nie patrzeć, dość sporej drużyny. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że redakcja dałaby radę uciągnąć to merytorycznie.

Dodaję:

A jeśli kategorycznie nie zechcecie się wyzbyć newsów o kartonowym DSie i innych drobiazgach, to w miejsce tych gigantycznych zbędnych bilbordów zróbcie redaktorom coś na wzór Shoutboxa - link + zdanie komentarza. W sumie można by wrzucić z boku blipowy boks na takie rzeczy. Powstanie więcej miejsca dla ciekawszych wiadomości plus dodatkowa promocja;)

Dodaję2:

Chyba na poly jest takie rozwiązanie. Pod rozwagę.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2010, 11:24:58 am wysłana przez Misiek »

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 31, 2010, 12:04:42 pm »
No to chyba czas na mnie abym sie wypowiedzial. Panowie, dzialamy 3 tygodnie. Strona zostala mocno nadszarpnieta przez sytuacje z neogo. Baza starego GO nie nadawala sie do uzytku, cala redakcja z wyjatkiem Rodiego przeszla gdzie indziej. Sprezylismy sie i w ciagu niecalych 3 miesiecy postawilismy wszystko od nowa. Potrzebujemy nieco czasu aby sie dotrzec, znalezc swoj styl. Wydaje mi sie, ze czesc z Was zapomniala jak wygladalo stare GO. Od wielu lat zylismy dzieki newsom. Przez ostatni rok, na stronie nie dzialalo niemalze nic. Problemy techniczne nas zniszczyly. Codziennie wieczorem padalo forum z powodu przeciazenia serwera. Zrobilismy wszystko aby wyeliminowac wyzej wymienione sprawy. Mamy szybki, niezawodny serwer. Strona jest w pelni funkcjonalna, przejrzysta i niezawodna. Mamy codzienna aktualizacje newsow a takze artykuly. Staramy sie co jakis czas organizowac dla Was konkurs. Lezymy w kwestii recenzji i zapowiedzi. Niestety nie poradzimy sobie z tym bez pomocy dystrybutorow. Oprocz nielicznych jak Sony, LEM czy Microsoft, kazdy chce statystyki, ktore w tym momencie nie sa wystarczajaco dobre aby dyktowac warunki. Nie stoi za nami wielka firma ktora finansuje wszystkie nasze zachcianki. Wszystko robimy ze swoich wlasnych, bardzo skromnych, srodkow. Nie twierdze ze jest idealnie. Nie jest. Powoli jednak idziemy w dobrym kierunku.

Ata

  • Dyrektor Asystujący
  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 31, 2010, 13:03:34 pm »
Ja w ogole nie będę się odwoływać do powyższych postów bo nie lubię mędrkować o czymś o czym nie mam pojęcia.
Conk - Ty wiesz, że ja od początku byłam bardzo za Wami i mega trzymałam i trzymam za Was kciuki!
A na marginesie - nie znam nikogo, kto by pamietal jakis genialny nius, ktory pojawil sie na stronie (byl tu jeden argument, ze osoby wypowiadajace sie w tym temacie pisaly na stronie a panu komentujacemy nie zapadly w pamiec ktorykolwiek z naszych tekstow). Mimo, ze nie mam mocnych plecow zbudowanych z genialnych niusow, artykolow i recenzji (i nigdy nie rżnęłam nikogo takiego i kazdy z naszej redakcji znal swoje umiejetnosci) to wiem, że korekta jest potrzebna (jestem redaktorem gazety z innej branzy i nawet to co na stronie sie pojawia przechodzi przez 4 korekty - jasne, że to przegiecie jest, ale pozwala na zmniejszenie bledow). I ja nie pisze tego by dopieprzyc ale dlatego, ze dla mnie zarowno GO, jak i NeoGo to wielki sentyment, kilka lat wspolpracy i ludzie z ktorymi pracowalam. ot co.
wiem co to krytyka, ze moze uwierac, moze bolec sposob jej podania ale do diabla, sa tez osoby, ktore maja doswiadczenie w pewnych kwestiach i warto slychac.

btw nie zgadzam sie ze na stronie nic sie nie dzialo przez rok - mnie to boli bo pisalismy wtedy, czasami nocki sie zarywalo by dostraczac felietony a teraz wychodzi, ze byla posucha...

TomisH

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 31, 2010, 13:24:59 pm »
Czy wróci przedstawienie poszczególnych osób z ekipy? Wiecie - fota, hobby, skąd się kto wziął, to co było IMO świetne na starym GO.
Gamikaze.pl
KARNIAK Forever

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 31, 2010, 13:34:10 pm »
Dzieki Ata. Nad korekta popracujemy i prosze o punktowanie bledow w komentarzach. Mozliwe, ze przesadzilem, ze nic sie nie dzialo. Zle okreslilem ramy czasowe i uogolnilem. Fakt, faktem, ze problemy techniczne polozyly witryne w pewnym momencie. Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze nie bylo to wymierzone z Ciebie i byla ekipe i mialo jedynie podkreslic ilosc pracy wykonanej a takze przypomniec, ze wcale tak kolorow nie bylo.

Tomish, wszystko powroci. Od tego tygodnia bedziemy prezentowali profil kazdej osoby w newsie. Gdy pojawia sie wszystkie, umiescimy je takze na stronie w zakladce kontakt.

Jedah

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-08-2008
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 0
  • Reinkarnacja Master Chiefa
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 31, 2010, 13:51:12 pm »
Trochę się Tobie dziwie Conker. Teraz mega zapał, a kiedy ja sadziłem na serwis po 14 newsów dziennie to siedziałeś cicho i kompletnie cały serwis miałeś w dupie. Nie chce być jakoś mega negatywnie nastawiony do całej reanimacji, ale nie podniesiecie serwisu bez ekipy, która niegdyś go robiła i tyle...

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 31, 2010, 13:59:48 pm »
Trochę się Tobie dziwie Conker. Teraz mega zapał, a kiedy ja sadziłem na serwis po 14 newsów dziennie to siedziałeś cicho i kompletnie cały serwis miałeś w dupie. Nie chce być jakoś mega negatywnie nastawiony do całej reanimacji, ale nie podniesiecie serwisu bez ekipy, która niegdyś go robiła i tyle...

Jedah, przede wszystkim prosze aby odbylo sie tutaj wszystko bez prania brudow i wyciagania pochopnych wnioskow. Nie wiesz co robilem, czy mialem w dupie, czym sie zajmowalem itp. Tak, teraz mam mega zapal i chce sie zajmowac strona. Reaktywacja byla potrzeba, jak widac wielu osobom nadal zalezy aby serwis funkcjonowal i dlatego to wszystko powstalo. Jesli chodzi o sklad, porownaj prosze ekipe z roku np 2004, z 2008, z 2009. Ktora masz na mysli;)? Na GO zawsze zmieniali sie ludzie. Nigdy nie bylo stalego skladu oprocz Lewika i Palliego. Przez strone przewinelo sie mnostwo osob, ktore z powodzeniem robia teraz kariere w innych miejscach. GO bylo ich furtka i wierze w to, ze nawet z zupelnie nowa ekipa jestesmy w stanie robic dokladnie tak samo.

Przy okazji po raz kolejny wyjasniam, ze:

"Zle okreslilem ramy czasowe i uogolnilem. Fakt, faktem, ze problemy techniczne polozyly witryne w pewnym momencie. Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze nie bylo to wymierzone z Ciebie i byla ekipe i mialo jedynie podkreslic ilosc pracy wykonanej a takze przypomniec, ze wcale tak kolorow nie bylo."
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2010, 14:05:59 pm wysłana przez Conker »

Ata

  • Dyrektor Asystujący
  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #99 dnia: Kwietnia 01, 2010, 10:10:46 am »
niestety nie moge sie wypowiadac za innych z byłej ekipy, ale ja osobiscie tak mam (i wiem, ze co niektorzy tez), że na samo wspomnienie o tym co się działo w naszej redakcji, w czasie gdy niestety serwis technicznie byl w oplakanym stanie (zawieszenia panelu etc), chwyta jakies wzruszenie i tesknota. Jestem pewna, ze jesli ktokolwiek byl w redakcji GO czy pozniejszego NeoGo zgodzi sie ze mna (oczywiscie znajda sie wyjatki). I nawet jesli nasze drogi sie rozeszly, to niektorzy z nas (np. ja i zielarz) trzymamy mega kciuki za ten serwis.

Mam nadzieje, ze kiedys w tym temacie wypowie sie Zielu, bo on tu bardzo dlugo dzialal, zna sie na tym, i jestem pewna, ze bedzie dla was bardziej wiarygodny niz ja:)

Conki, spokojnie, tak łatwo się nie obrażam:) fajnie, ze masz zapal i, ze "ci sie chce" bo w dzisiejszych czasach to sie przede wszystkim malo chce wielu ludziom:)

wesolego prima aprillis!

Ata

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #100 dnia: Kwietnia 02, 2010, 10:51:33 am »
Nie zamierzam czepiać się błędów, stylu i umiejętności dziennikarskich redaktorów. Osoby piszące na stronie mają niewielkie bądź żadne doświadczenie i potrzeba czasu, żeby się wyrobiły. Problemiki widzę gdzie indziej. Serwis ma stać niusami, a najbardziej martwi ich dobór. Sporo informacji pojawia się nawet z jednodniowym opóźnieniem w stosunku do reszty polskich serwisów, a te ważne bywają pomijane na rzecz mniej istotnych pierdół, co raczej nie zachęca do regularnego odwiedzania GameOnly. Czasem to wygląda jak chęć wyrobienia dziennej normy - kilka randomowych niusów i fajrant.

Moglibyście śledzić na twitterze kilka zagranicznych serwisów informacyjnych i co bardziej skorych do dzielenia się wiadomościami developerów, a przede wszystkim lepiej ważyć niusy - najpierw podawać najbardziej gorące, a później jakieś zabawne filmiki. Chodzi o to, żebyście docierali do użytkowników jako pierwsi. Jakością tekstów może nie przeskoczycie doświadczonych redaktorów poly, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście byli od nich szybsi. Zawsze byłby to jakiś atut.

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #101 dnia: Kwietnia 02, 2010, 11:34:41 am »
Nie zamierzam czepiać się błędów, stylu i umiejętności dziennikarskich redaktorów. Osoby piszące na stronie mają niewielkie bądź żadne doświadczenie i potrzeba czasu, żeby się wyrobiły. Problemiki widzę gdzie indziej. Serwis ma stać niusami, a najbardziej martwi ich dobór. Sporo informacji pojawia się nawet z jednodniowym opóźnieniem w stosunku do reszty polskich serwisów, a te ważne bywają pomijane na rzecz mniej istotnych pierdół, co raczej nie zachęca do regularnego odwiedzania GameOnly. Czasem to wygląda jak chęć wyrobienia dziennej normy - kilka randomowych niusów i fajrant.

Moglibyście śledzić na twitterze kilka zagranicznych serwisów informacyjnych i co bardziej skorych do dzielenia się wiadomościami developerów, a przede wszystkim lepiej ważyć niusy - najpierw podawać najbardziej gorące, a później jakieś zabawne filmiki. Chodzi o to, żebyście docierali do użytkowników jako pierwsi. Jakością tekstów może nie przeskoczycie doświadczonych redaktorów poly, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście byli od nich szybsi. Zawsze byłby to jakiś atut.

Taki jest nasz plan. Teraz w okresie przedswiatecznym troche zluzowalismy. Po Swietach z pewnoscia przyspieszymy tempo. Sporo newsow pojawia sie u nas wczesniej niz na chocby polygamii. Co do doswiadczenia, rzeczywiscie to jest cos, czego kilku osobom brakuje. No ale doswiadczeni redaktorzy polygamii, neogo i im podobni takze kiedys zaczynali, sporo z nich wlasnie na GO:)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 02, 2010, 18:10:08 pm »
ja tam mam wyje**ne czy przeczytam news godzinę wcześniej czy później (nawet o jeden dzień mi korona z głowy nie spadnie). większość newsów dotyczących gier i tak czytam na forum. są pełniejsze, od razu z komentarzem osób, które mniej więcej znam.samych czytelników trzeba przyciągnąć stylem i właśnie niezależnością. ja bym widział bardziej stworzenie czegoś na kształt community GO. podobał mi się pomysł z facebookiem, robicie coś jeszcze w tym kierunku?
co do gierek do recenzji i jakiś obszerniejszych tekstów, typu poradniki itp., to po co liczyć na deweloperów, skoro można np. dostać grę od czytelnika. wiele osób kupuje gry przed premierą (pre-ordery itp.). ja nie widzę problemu, żeby pożyczyć swoją grę ulubionemu serwisowi, ten ją przejdzie, zrecenzuje (wszystko w kilka dni) i odeśle z powrotem. w nienaruszonym stanie:P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2010, 18:12:12 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:36:55 pm »
O, to jest smerfastyczny pomysł!

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:40:45 pm »
O, to jest smerfastyczny pomysł!

Nie dla Ciebie, Ty i tak byś nie skończył tych gier  ;) :P

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:57:54 pm »
O wiele przyjemniej jest nie skończyć gry, za którą się nie dało 200 zł :]

Misiek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 15-01-2009
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 03, 2010, 07:49:04 am »
Już z rok temu był pomysł umożliwienia tworzenia newsów przez osoby nienależące do redakcji. Poddawane byłyby głosowaniu użytkowników, ew. korekcie i umieszczane na GO, czyli na dobrą sprawę połączenia eioba.pl i powiedzmy wykopu. Wtedy pomysł upadł, bo upadały wszystkie. Teraz upadnie, bo żeby zbudować taką infrastrukturę potrzeba niemało kasy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 03, 2010, 09:43:51 am »
ile?

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 03, 2010, 09:47:15 am »
Misiek, zrobienie takiej strony i layoutu to tez spore srodki i jakos dalismy sobie rade. Przemyslimy sprawe, bo pomyslow bylo wiele. Niektore wchodzily w zycie inne nie. Nie wszystko mozna wrzucic w jedno miejsce bo zrobi sie przyslowiowy burdel.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 03, 2010, 12:40:43 pm »
Ja jestem akurat bardzo zadowolony że w końcu GO stanęło na nogi. Szybsze forum, jest stronka (na wordpressie z tego co widze, ciekawe skąd wzięliście pomysł ?  :angel:) i tym bardziej szacun dla was za to że serwis stoi mimo wykruszonej ekipy.
Conker ja dalej jestem chętny na newsmana i pamiętam o tych artykułach tylko teraz muszę ogarnąć u siebie parę rzeczy (biznesplan, strategie marketingową itp.) i jak tylko będą gotowe to Ci je zapodam. Mam akurat 4 dni wolnych dni (licząc od tej chwili) bez utraty czasu jakimi są dojazdy do i ze studiów każdego dnia. Jeszcze tylko koszyczek poświęcić :)
P.S. Conker jak masz jeszcze na PW moją wiadomość z ogólnym zarysem tematyki to mi podeślij, pomoże mi to bardzo :)

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 03, 2010, 14:25:26 pm »
Ja jestem akurat bardzo zadowolony że w końcu GO stanęło na nogi. Szybsze forum, jest stronka (na wordpressie z tego co widze, ciekawe skąd wzięliście pomysł ?  :angel:) i tym bardziej szacun dla was za to że serwis stoi mimo wykruszonej ekipy.
Conker ja dalej jestem chętny na newsmana i pamiętam o tych artykułach tylko teraz muszę ogarnąć u siebie parę rzeczy (biznesplan, strategie marketingową itp.) i jak tylko będą gotowe to Ci je zapodam. Mam akurat 4 dni wolnych dni (licząc od tej chwili) bez utraty czasu jakimi są dojazdy do i ze studiów każdego dnia. Jeszcze tylko koszyczek poświęcić :)
P.S. Conker jak masz jeszcze na PW moją wiadomość z ogólnym zarysem tematyki to mi podeślij, pomoże mi to bardzo :)

Dzieki:) Niestety wiadomosci nie mam. Odezwij sie jak cos na gg (2719863). Obgadamy co i jak;)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 03, 2010, 14:34:14 pm »
Teraz upadnie, bo żeby zbudować taką infrastrukturę potrzeba niemało kasy.
Nie trzeba do tego żadnej specjalnej infrastruktury, ani tym bardziej jakiejś sporej ilości kasy ;)

W php'ie, przy odpowiedniej ilości czasu, kawy i przekleństw, można zrobić sporo, a akurat możliwość wysyłania postów przez użytkowników, by te potem były zatwierdzane przez redakcję, to nie jest (chyba) aż tak trudna sprawa. Szczególnie, że zapewne gdzieś tam już ktoś na podobny pomysł wpadł i do WordPress'a może jakiś tego typu plug-in istnieje :P

Tak czy inaczej, nad pomysłem pomyślimy, bo bardzo by to uprościło życie redakcji jeżeli chodzi o newsy. :)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 03, 2010, 14:44:23 pm »
Te, ale pomysł susa jest naprawdę w pałkę. Koleś z forum przysyła grę do recenzji, za 2 tygodnie redakcja mu odsyła, w recenzji pisze "podziękowania i buziaczki dla [na przykład] Trusia za udostępnienie gry do testów" i wszyscy są szczęśliwi.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #113 dnia: Kwietnia 03, 2010, 15:21:16 pm »
najlepiej, żeby przesyłka poszła na koszt redakcji (no niestety, gierek za friko nie ma:P). do tego takie coś mogłoby trochę wypromować forum.
ja tam jestem gotowy wysłać jakieś gierki (me2 czy bayonette z tych "nowszych" :P). pytanie tylko, czy inni też są gotowi przesłać, w razie potrzeby, jakieś tytuły.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #114 dnia: Kwietnia 03, 2010, 15:24:55 pm »
Ja mógłbym się podzielić GoW'em i HR. :)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #115 dnia: Kwietnia 03, 2010, 15:29:30 pm »
To ja się deklaruję dbać o te gierki, by je jakiś pies nie pogryzł czy inne nieszczęście :]

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #116 dnia: Kwietnia 03, 2010, 15:30:30 pm »
no i jasna sprawa, że potem ma się pojawić recenzja, bo zaraz się okaże, że nie gierki są problemem a redaktorzy ;)

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 03, 2010, 15:31:23 pm »
Recenzja GoW jest w 95% gotowa ;P

Ogólnie to pomysł mi się podoba. Jednak i tak większość zależy od Conkera i tego, w którą stronę pójdziemy dalej. Fajnie jednak, że taka inicjatywa się rodzi ;)


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 03, 2010, 19:40:56 pm »
Pomysł mam wybitny, choć niekoniecznie pionierski.

A gdyby tak redaktorzy prowadzili po blogu na łebka? Przynajmniej kto by chciał? Takie małe przedłużenie GO, gdzie każdy ze swojej perspektywy opisywałby np. mijające 2 tyg, itp?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Przyszłość GameOnly
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 04, 2010, 00:20:41 am »
Ty nie pierd** tylko pisz następne felietony o jrpgach bo czekam na kolejne rewelacje w stylu tej o gunbladzie.