Autor Wątek: David Jaffe - facet tak pięknie pocisnął...  (Przeczytany 4090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
David Jaffe - facet tak pięknie pocisnął...
« dnia: Grudnia 03, 2006, 02:17:58 am »
I love this guy :-) Dla tych co jeszcze nie widzieli tego filmiku filmik z Gametrailers, ale zapodany wygodnie z Kotaku:
http://www.kotaku.com/gaming/god-of-war/david-jaffe-really-wants-to-make-god-of-war-3-218877.php
Dotychczasowe komentarze (oraz sam David Jaffe) skłaniają do stwierdzenia, że David był mocno pod wpływem alkoholu, ale ja tam twierdzę że może i on i ten koleś od SONY byli w bliskiej komitywie z niejakim tehacjuszem...
Co do samej kontynuacji God of War... na razie tylko i wyłącznie plany... ale on naprawdę, naprawdę NAPRAWDĘ chce ją zrobić...  :D
Ryan, vel Daisy, mogę wkleić Twoje tłumaczonko? Swietna robota i warto żeby wiecej osób to doceniło

Cytuj
Q - Redaktor, J - David Jaffe, R - Jeff Reese
Q: Jesteśmy w Playboy Mansion. GoW3. Co możesz powiedzieć o GoW3.
J: (patrzy na R) Mogę powiedzieć cokolwiek? Mogę powiedzieć cokolwiek? Mogę powiedzieć cokolwiek? Mogę powiedzieć cokolwiek?
R: Tak.
J: Zacząłem pracę na designem... 4 dni temu. To nie znaczy, że ją robimy, jedynie mam otwarty notes, kilka książek przed sobą i zaczynam się zastanawiać co to może być *jeśli* w ogóle to zrobimy. Obecnie w Santa Monica skupiamy się całkowicie na GoW2. Czy może być dobry? Czy może być lepszy od jedynki? Czy stworzy wystarczające zainteresowanie trójką... Hej, EGM! Właśnie, przy okazji, zje**liście! Kocham EGM, to mój ulubiony magazyn a tu takie ścierwo: hej, on pracuje nad GoW3! Nie, nie pracuje! Dopiero co zj**ałem moją grę na PSP! Nie była wcale dobra - no taka jest prawda! Więc to pi*****na plota...
Q: Czy będzie ciągłość między 2 i 3?
J: O tak, jeśli zrobimy trójkę to tak.
Q: Co zrobi GoW?
R: Szczerze mówiąc GoW ma się pojawić na wielu platformach. (Jaffe robi kwaśną minę, kręci głową) To będzie kulminacja klasycznej dramarozpierduchy na PS3.
J: Co jest K****? Nie mam pojęcia co ty wygadujesz!
[cięcie]
J: GoW3 to coś co zdecydowanie chciałbym ruszyć, obecnie jednak jesteśmy skupieni na GoW2. Zacząłem sporządzać notatki. Ja i reżyser GoW2 zaczęliśmy sporządzać notatki: w jakim kierunku moglibyśmy iść jeśli GoW2 odniesie sukces i ludzie będą chcieli więcej. Zaj**iśie chcemy zrobić GoW3, strasznie chcemy to zrobić na PS3. Ale nikt z poziomów dajmy na to wykonawczych Sony nie przyszedł do nas i nie powiedział: tu jest kasa, tu jest team, zrób to. Ale mam na to nadzieję, naprawdę chciałbym to zrobić.
Q: Czy dostrzegasz jakiś potencjał w sixaxis czy nie?
J: Y no tak, to znaczy w GoW czy ogólnie?
Q: GoW
J: Mamy kupę pomysłów jak możemy zrobić mnóstwo nowych rzeczy z tym kontrolerem w GoW, w każdym aspekcie rozgrywki więc naprawdę chciałbym to ruszyć.
Q: Czyli wierzysz [w sukces]
J: No wierzę, oczywiście mówię w kontekście GoW. No wiesz, komunikacja w nowy ciekawy sposób to czaderska rzecz. Czy to Wii czy PS3, uważam, że to świetny sposób interakcji, nowe podejście do zagadek i tego typu spraw. Czy to będzie hit? Nie wiem, ale wiem, że designerzy są nakręceni na to, na oba systemy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Q: I wreszcie: czy wierzysz w cały PS network? Czy to usługa-co-chce-być-Xbox-Live? Czy to coś, w czym dostrzegasz olbrzymi potencjał? Z czym mamy do czynienia w kontekcie GoW oczywiście.
J: Nie wydaje mi się, żeby to dotyczyło GoW póki co, no... wiesz, no... ziomki na game faq's czy raczej na forum gamin-age w każdym razie... no przyznajcie, każdy wie, że Xbox Live był pierwszy na rynku. Są pionierami, oddali nam niesamowitą nowinkę i zawsze będziemy im za to wdzięczni. I za to co zrobili z Live Arcade i z całą usługą Live i... Czy sądzę, że usługa Sony w końcu będzie lepsza? No co, liczę na to! To o czym mi wiadomo, z czym ruszamy jest odlotowe, podoba mi się sklepik, mocno w nim siedzę...
Q: Jakieś mocne tytuły tam się pojawią? [ciężko zaczaić, chyba takie pytanie]
J: Liczę na to! Liczę że usługa Sony wyprzedzi na wielu frontach Live, ale w rzeczywistości jest wystarczająco miejsca byśmy razem istnieli w tej materii. Ludzie lubią być online, lubią grać online ["play connected" - hasło MS]. Co ja powiedziałem? "Play connected"? [miech redaktora] Lubi grać między sobą...
Q: ...to koleś od marketingu... [wskazuje na Reese'a]
J: [przewraca oczami] Tak, wiem, wiem... Ale nie no, kręci mnie to, podoba mi się. To będzie naprawdę mocne.
[cięcie]
J: serio jeśli chodzi o NeoGAF, uwielbiam tą stronę. Kocham gry, jestem graczem od zawsze. Naprawdę, uwierzcie mi, nie jestem żadnym aroganckim ch**owym deweloperem, mam tylko wielką gębę i naprawdę doceniam, że jesteście ze mną.
Q: Co powiesz na krytykę Twojej osoby, która pojawia się? Co masz w tej kwestii do powiedzenia? To twoja chwila, jedziesz!
J: Ok, muszę zaznaczyć, że... nie jestem arogancki, buńczuczny, jestem designerem B-klasy i wiem o tym nie jestem tak dobry jak... [Reese mu chce przerwać] hej, Frank, ja tylko robię to co robię najlepiej jak tylko potrafię a ci je**ni kolesie przychodzą i podstawiają mi mikrofon i pytają "hej, a co myślisz o?"! Cóż, może mam wystarczająco zdrowe ego, żeby odpowiedzieć jak ktoś pyta i to nie arogancja, ale nie uważam, że jestem wyk**wisty, nie rozwalam tak dobrze jak DMC, robię tylko co w mojej mocy i jestem wdzięczny że ludzie lubią ten staf, który tworzy nasz team... [znowu Reese coś wtrącił] O mój Boże! [Jaffe obraca się do Reese'a i macha na niego] Idź się pi**dol w dupala, bo nikt inny cię tam nie zapnie. Idź! Idź! Idź!!! [przy okazji: Reese ma takie trochę metro ruchy  ] Teraz!
[cięcie]
J: Jeśli ktoś na to patrzy, chcę powiedzieć: dziękuję wam niezmiernie za to, że gracie w nasze gry. Dziękuję za wsparcie jakie nam dajecie, że podoba wam się GoW i Warhawk i Twisted Metal i SotC i... naprawdę jesteśmy wdzięczni. Więc: jestem zajeb**cie pijany w tej chwili...
R: ...przy okazji... [nie dokończył]
J: ...ale mimo tego [alkoholu] gdzieś w głębi cały czas pamiętam, że bylibyśmy gównem bez was Dlatego naprawdę dziękuję wam szalenie.
 

Sami jednak przyznacie, że koleś, który potrafi wycisnąć takie perełki z tak trudnej do programowania PS2-jki może sobie pozwolić na taki luzik?

Daisy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-12-2006
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
David Jaffe - facet tak pięknie pocisnął...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2006, 03:15:48 am »
Przecież on "jedynie" tworzy design. To, że wyciskają ostatnie soki z konsoli to zasługa całego teamu i (w co wierzę) Sony, które musi świadczyć pomoc techniczną dla deweloperów (szczególnie dla tych 1st i 2nd party).

Poza tym Leenk: poprawiłbyś za mnie te literówki od "J: Liczę na to!...". Miałam przełączoną na EN klawiaturę i pozjadało PLiterki (pozatym kilka źle ucelowałam na klawiaturze). Thx. :)
:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Wyrażane przeze mnie zdanie nie odzwierciedla opinii pracodawcy, może być nawet z nią sprzeczne.