Autor Wątek: Ninja Gaiden - megakiller  (Przeczytany 162661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Ninja Gaiden - megakiller
« dnia: Marca 06, 2004, 21:41:52 pm »
Tak po około 2 godzinach spędzonych przy gierce stwierdzam co następuje.

Grafika: Cud, miód i orzeszki. Nie wiem jak to opisać. Super ostry obraz, stałe 60 FPS, mega wypaśne tekstury i genialna animacja. Nic dodać nic ująć. Jedna z najładniejszych gier ever. Jednak zauważyłem kilka niepokojących faktów. Gry na X'a słyną z ruchomych elementów, a tutaj? Biednie. Drzewka nawet nie drgną, tak samo jak trawa. Jedyne co się ruszy to jakaś choprągiewka. Liście spadają w niektórych momentach hurtowa, chociaż na drzewach dalej jest olbżymia korona. Sam wygląd roślinności jest niczego sobie. Widać każdy osobny listek i połączenia płotów z lin. Woda w pewnym momencie wyglądała jak z filmiku. Postaci są zrobione świetnie, ubrania trójwymiarowe tak samo jak otoczenie. Mankament stanowią groteskowe mięśnie mistrza.

Poziom trudności: Wyśrubowany, tyle powiem. Sterowanie, nie jest intuicyjne i nie ułatwia rozrywki. Śmiem twierdzić, że ją znacząco utrudnia.

Oprawa dzwiękowa: Świetna. Głosy w dwóch językach, prezentują się świetnie (jap i ang.), a i cięcia miecza są niczego sobie.

Rozgrywka: Już na początku można robić combosy na 25 Hitów i ciskać wrogami na wszystkie strony. Punkty Karma to takie Style-Points dzięki którym dostajemy ocenę. Za zebrane orbsy można kuopwać u kamiennego dziadka, różne przedmioty. Walka jest cholernie dynamiczna, a i wrogowie tępi nie są. Jak dla mnie troszkę wieje nudą, przynajmniej na razie.
Póki co skłonny jestem dać ocenę 9-/10. W miarę jak się zagłębię opiszę inne aspekty.

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 07, 2004, 00:31:46 am »
Najlepsze jest to, że wersja europejska zostanie ocenzurowana i zabraknie najbrutalniejszych cen, a to dlatego, że producenci obawiają się zbyt niskiej sprzedaży jeśli gra będzie mieć (18) na pudełku. Buerk :evil:

Anonymous

  • Gość
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2004, 09:57:02 am »
A no i gołe babki są do "odkrycia" w wersji amerykańskiej. Europa, niet. 8)

jejeje siuru

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-01-2004
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2004, 17:28:32 pm »
tak pogarłem troche i stwierdzięłm ze jest boska, wszystko mi sie poboba , no moze poza trudnoscia w w alkach z bosami.
pruski pruski on sie nazywa pruski wawrzyniec pruski polski dziedzic

Linkin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-03-2004
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 15, 2004, 18:22:54 pm »
Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego. Owszem grafa wymiata i to ostro, lecz niestety Ci którzy szczypali troszkę w Prince of Persja zauważą ze technika walki , bieganie po ścianach, pokonywanie przeszkód  i bujanie się na drążkach , gałęziach oraz zwisy na scianach są nie oszujkumy się skopiowane. Było wielkie halo że to najlepsza grafa pod słońcem. Oszałamia ale nie powala na kolana. Nie wiem co będzie dalej bo nie szczypałem w to zbyt długo ale mam nadzieję że lokacje poderwą mi kopułę do góry. Pomimo wszystkich krytycznych słów uważam że taki tytuł jak Ninja Gaiden nie pojawi się nigdy na PS2 bo bidulka poprostu nie da rady. Polecam gre bo jest piękna choć delikatnie skopiowana. To mnie zabolało. Pozdrawiam wszystkich.

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2004, 13:39:24 pm »
niech ktoś mi teraz powie, ze nie widać róznicy w grafice miedzy Xboxem a PS2 i GCN. Dowodem na to jest Ninja Gaiden. Gra zamiata, gralem troche u kumpla bo ja czekam na wersje PAL.
a co do ocenzurowania gry w PAL to są to tylko plotki 8)

Takeda

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-01-2004
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 26, 2004, 12:12:52 pm »
Gierka jest ostra naprawdę, jednak prawdziwie trudna robi sie tak od 6-7 chapteru,dojdziecie do bossa demonicy(bitch!) to zrozumiecie, o czym gadka a ja mam tylko jeden potion :).A co jest niby skopiowane od PoP?bieg po ścianie i sporadycznie wystepujące drążki do skakania?Na tym się podobieństwa kończą-a system walki kopie dupsko Princowi że hej.Grafika najwyzszych lotów jak zagrałem w tenchu 3 na Xa to mnie ładnie odrzuciło- leniwe gnojki zrobiły port w 2tyg chyba.Niska rozdziałka zero fajerwerków-nie radze grać w tę gre od razu po NG :).Skiepszczone są elementy platformowe(mowa o nindźi jak to mówi mój kumpel) bo sterowanie jest strasznie czułe a praca kamery jest w wielu miejscach beznadziejna i dodatkowo utrudnia rozgrywkę.Te minusy jednak nie psują wiele z przyjemności rozgrywki dla mnie jest to gra na 9+/10
live by honor

Dan Demolka

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-05-2004
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2004, 13:12:32 pm »
Ja już go przeszłem.Na końcu jest niespodzianka!!
Wole konsole !

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 25, 2004, 12:36:22 pm »
Cytat: "Ryo-San"
niech ktoś mi teraz powie, ze nie widać róznicy w grafice miedzy Xboxem a PS2 i GCN. Dowodem na to jest Ninja Gaiden. Gra zamiata, gralem troche u kumpla bo ja czekam na wersje PAL.
a co do ocenzurowania gry w PAL to są to tylko plotki 8)


No właśnie , co z wersją PAL? Czy rzeczywiście nie jest skrojona?
Wejdźcie na strone Ultimy, tam w opisie gry pisze: "możliwość wyjścia z gry i rozpoczęcia jej od dowolnego momentu", prawda to?
Przecież każdy wie, że Ninja Gaiden nie należy do prostych gier ze względu na stopień trudności, więc w PAL'u jest "prościej"???

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 09, 2004, 23:52:33 pm »
Ninja gaiden ląduje u mnie na liście pięciu najlepszych gier wszechczasów. Biję pokłony Teamowi Ninja. Niby kleję gdzieś tam recenzję tej perełki, ale idzie jak krew z nosa. No nic, pewnie kiedyś tam ją skończę. I tylko jednego mogę być pewnien- z pełną premedytacją i odpowiedzialnością wlepię tej grze dychę 8) Po prostu zasłużyła...

ps. jeśli boisz się kupić NG w obawie o zbyt wysoki poziom trudności, to wogóle zapomnij o tej obawie i leć do sklepu! Owszem, gra jest trudna ale ja mogę w niej przechodzić ten sam moment i po dwadzieścia razy z rzedu :) Nie jest to szpila z gatunku trudno-frustrująca, tylko trudno-motywująca rzekł bym :P

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 16, 2004, 10:23:49 am »
Cytat: "Miazga"
Ninja gaiden ląduje u mnie na liście pięciu najlepszych gier wszechczasów. Biję pokłony Teamowi Ninja. Niby kleję gdzieś tam recenzję tej perełki, ale idzie jak krew z nosa. No nic, pewnie kiedyś tam ją skończę. I tylko jednego mogę być pewnien- z pełną premedytacją i odpowiedzialnością wlepię tej grze dychę 8) Po prostu zasłużyła...

ps. jeśli boisz się kupić NG w obawie o zbyt wysoki poziom trudności, to wogóle zapomnij o tej obawie i leć do sklepu! Owszem, gra jest trudna ale ja mogę w niej przechodzić ten sam moment i po dwadzieścia razy z rzedu :) Nie jest to szpila z gatunku trudno-frustrująca, tylko trudno-motywująca rzekł bym :P


Chodzi mi o wersję PAL - czy nie jest orżnięta z niektórych rzeczy np. odcinanie głów itd. Wiesz coś na ten temat?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 16, 2004, 10:39:01 am »
Nie jest pocięta. Mam wersję NTSC (szybciej głowy odpadają  :lol: ), ale z ocenzurowaną wersjją europejską to bullshit :twisted:

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 16, 2004, 13:10:54 pm »
Cytat: "Miazga"
Nie jest pocięta. Mam wersję NTSC (szybciej głowy odpadają  :lol: ), ale z ocenzurowaną wersjją europejską to bullshit :twisted:

wielkie dzięki za odpowiedź, ulżyło mi :)

WooKIE

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2004
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 23, 2004, 13:19:42 pm »
To nie bullshit drogi Miazgo... :P  Mam NG orginalnego w wersji PAL i co prawda cenzura jest bardzo mała, ale jest - nie można odcinać głów ludziom. Tyle. Reszcie (potworom) można. W praktyce nie odejmuje to tej grze ani troche miodu, so who cares  :twisted:  :?:

Wolny

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-07-2004
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 31, 2004, 23:45:39 pm »
Jak zobaczyłem tą gre w akcji to zamarłem z zachwytu,dla poruwnania odpaliłem dmc,Ninja gajden bierze go rzuca po ścianach i przeżuwa na śniadanie.Ach czasami chce się mieć Xboxa,ale tylko czasami...

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 02, 2004, 18:35:05 pm »
A ja miałem tego pecha, że zobaczyłem ja w akcji na starym tiwiku, na którym gry jak na złość wyglądają paskudnie. Nie, nie wyglądała źle. Cholernie mi się spodobała. Ale nie było to to czego oczekiwałem. Teraz już mam nówkę tiwika więc ... Miazga dawaj !!!!!!!!! :D

Anonymous

  • Gość
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 02, 2004, 21:45:54 pm »
Mnie ta gra wybitnie "nie podchodzi". I nie przez fanboystwo bo po tym jak zobaczyłem Chronicles of Riddick dostałem oczopląsu wstrętnego. Ludzie! Must-have, choćby do szpanowania kumplom, którzy mają PS2 czy GC :wink:. BTW na PS2 podobno będzie, ale już widzę jakość tej konwersji :cry:

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 04, 2004, 12:34:09 pm »
Cytat: "Mielu"
Teraz już mam nówkę tiwika więc ... Miazga dawaj !!!!!!!!! :D


bierz tivika, wsiadaj w pks'a i przechodzimy całe NG na nowo- dysk sie spalił w Xboxie, savy poszly sie *** :| Słodko, co? :lol:

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #18 dnia: Września 08, 2004, 11:44:11 am »
Genialna szpila. Wczoraj po dżordżyliardzie prób załatwiłem bossa z siódmego etapu. Grrr... To co mi się w tej grze podoba, to że jest na maksa wymagająca, ale nie frustrująca... Dziwne... ;)
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Takeda

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-01-2004
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #19 dnia: Września 09, 2004, 00:24:11 am »
Nom suka rzeczyuwiscie byla twarda dla mnie najtrudniejszy pojedynek w grze(nie mialem zadnych potionow)
live by honor

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #20 dnia: Września 09, 2004, 11:51:19 am »
NIe, nie... Suka jest dalej (jeśli chodzi ci o Almę:)) Mi chodziło o fazę z wielkim nieumarłym szkieletem:D A co do ALmy, to przerażony robiłem pod siebie przed walką z nią po przeczytaniu na wszystkich niemal forach o tym jak wymiata. A tu pikuś, poszła za drugim razem! (co jak na bossów z NG jest niezłym wynikiem :D!  )Co do Ninja Gaiden, to bardzo się cieszę, bo od paru poziomów zaczyna się kombinowanie i puzzle, czyli to czego mi na maksa brakowło w pierwszych paru lewelach. W ogóle gra robi się coraz bardziej miodna i wystrzeliła mój mózg w kosmos. Genialna, natchniona robota i najlepszy ACTION/adventure (wielkość liter zamierzona) na jakim spoczeły moje łapki. Wcina Dantego na śniadanie, przywołuje najlepsze wspomnienia z dzieciństwa i jest głęboka niczym eseje Derridy. Gites.
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #21 dnia: Września 13, 2004, 13:53:54 pm »
Kuwa powinniście zobaczyć gościa, który wymiata wszystkich bossów bez straty energii. Miazga zapodał mi filmiki z walk tego typa i ... no odpadłem :shock: Mimo, że w NG pograłem zaledwie chwilę (chlip :cry: ) to jednak wystarczyło by móc wyobrazić sobie jak cholernie nieziemskim refleksem wykazywał sie ten ziomuś. Miazga zapodaj linka, bo mi nie uwierzą jak nie zobaczą :shock:

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #22 dnia: Września 13, 2004, 16:00:20 pm »
Ninja Gaiden włąnsie rospiżył mnie ponownie. Włąśńie skończyłęm lewel Aquaduct i po prostu biję pokłony dla panów z Tecmo. Coś genialnego. Gra zachwyca coraz bardziej z każdą kolejną walką, każdym kolejnym popisem akrobatycznym, z każdą kolejną planszą. Jestem w ciężkim szokerze. A taniec Ryu z Vigoorian Flialsami to majstersztyk. Czasami patrząc na ekran wydaje mi się, że to po prostu nie może być gra, że to render czy coś. Po dłuższym kontakcie z TĄ pozycją śmiało mogę postawić tą grę na półce obok Metroid Prime i Zeldy. Kwintesencja zabawy, długa, wymagająca widowiskowa orgia. 9.5/10. Autentycznie. Sporo jak na fanboja Nintendo, co? :)
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #23 dnia: Września 13, 2004, 17:17:23 pm »
Cytat: "Mielu"
Kuwa powinniście zobaczyć gościa, który wymiata wszystkich bossów bez straty energii. Miazga zapodał mi filmiki z walk tego typa i ... no odpadłem :shock: Mimo, że w NG pograłem zaledwie chwilę (chlip :cry: ) to jednak wystarczyło by móc wyobrazić sobie jak cholernie nieziemskim refleksem wykazywał sie ten ziomuś. Miazga zapodaj linka, bo mi nie uwierzą jak nie zobaczą :shock:


typ nie wykazuje się zajebistym refleksem. On się wykazuje mega fakin, niemożliwie przejebanym refleksem. Ale to tylko takie moje siwobrode spostrzeżenie ;) Co do filmików, to są tutaj(do zassania torentem). Ważą ponad 500 mega ale są po prostu piękne. Na popisy tego ziomka mozna patrzeć i patrzeć.

Cytat: "gruby"
Ninja Gaiden włąnsie rospiżył mnie ponownie. Włąśńie skończyłęm lewel Aquaduct i po prostu biję pokłony dla panów z Tecmo. Coś genialnego. Gra zachwyca coraz bardziej z każdą kolejną walką, każdym kolejnym popisem akrobatycznym, z każdą kolejną planszą. Jestem w ciężkim szokerze. A taniec Ryu z Vigoorian Flialsami to majstersztyk. Czasami patrząc na ekran wydaje mi się, że to po prostu nie może być gra, że to render czy coś. Po dłuższym kontakcie z TĄ pozycją śmiało mogę postawić tą grę na półce obok Metroid Prime i Zeldy. Kwintesencja zabawy, długa, wymagająca widowiskowa orgia. 9.5/10. Autentycznie. Sporo jak na fanboja Nintendo, co?


Dobrze prawisz maaan! Tyle, że akwedukt to IMO jeden z gorszych leveli w całej grze (kwestia gustu)... ;) Aha i kłócił bym się co do oceny. Jak dla mnie to to jest 10-/10 :P[/quote]

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #24 dnia: Września 13, 2004, 17:39:37 pm »
gralem w to kilka godzin ale odpuscilem sobie... niestety kamera sprawila ze ja w ta gre nie potrafie grac... wkur****a mnie gry w ktore sa trudne dlatego ze sa niedopracowane technicznie (np kamera czy sterowanie)...

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #25 dnia: Września 13, 2004, 18:50:35 pm »
Cóż, to fakt że zdarzają się kamerze dziwne jazdy. Ale nie widziałem jeszcze bezbłędnie rozwiązanej kamerki (może WInd Waker... tam z tego co pamiętam sprawowała się wyśmienicie), a IMO, i tak jest lepiej niż w Super mario Sunshine. Mi kamera akurat aż tak nie przeszkadza, (szczególnie, że w większości działa w porządku) ale kwestia gustu. Za to akweduktu będę bronił rękami i nogami :) Cudo, po prostu cudo. :)
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #26 dnia: Września 13, 2004, 19:05:26 pm »
Gruby, mi się tam akwedukt za nic w świecie nie podoba, za to numba one jak dla mnie jest Tairon Under Alert- level 8. Shit, tą plansze chyba ze cztery razy przeszedłem :D Cudnownie zniszczone miasto, co chwila wyskakujące świry z karabinami, gdzieś w oddali przelatujący helikopter wojskowy, wszędzie walające się kończyny gostków przed chwilą zapoznanych z katanką Ryu, a to wszystko okraszone genialną, nie, GENIALNĄ muzą. AAAAAAAAA gdzie jest mój Xbox :cry: Ludzie, kupujcie piorunochrony!

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #27 dnia: Września 14, 2004, 10:23:59 am »
Kurcze to chyba tylko ja jestem takim zwolennikiem planszy 10... :( A mi się w niej podoba złożonośc i dziwna "Zeldowatość" :) Co do drugiego miejsca, to trudno powiedzieć, ale klimatycznie było na sterowcu :) No! I zapomniałbym o podziemiach, gdzie na końcu się walczy ze szkieletem dinozaura... PO PROSTU  :shock:
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #28 dnia: Września 14, 2004, 13:06:06 pm »
Moglibyście przynajmniej powiedzieć jaką wersję macie i czy orginał  :)
Ja zastanawiam się nad kupnem IXA dla siebie, ale problem stanowią gry (ich brak w mieście w którym mieszkam).
Co do NG... po palowej wersji rzygałem - jak mogli wyciąć takie "kwiatki"???

Ney

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-12-2003
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #29 dnia: Września 14, 2004, 18:05:47 pm »
Cytat: "thirian"
Co do NG... po palowej wersji rzygałem - jak mogli wyciąć takie "kwiatki"???

Kompletnie nie wiem o co Ci chodzi...mam wersje PAL Ninja Gaiden (oryginal) i porownujac ja do wersji mojego kuzyna (wersja USA NTSC) nie widze zadnej roznicy (poza brakiem odcinania glow u ludzi...i tylko ludzi).Jezeli o to wlasnie Ci chodzi i dla Ciebie bylo to kwintesencja Ninja Gaiden to wspolczuje.
Tyler Durden says - USE SOAP
When it comes to racing...only Ridge Racer counts...


thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #30 dnia: Września 15, 2004, 07:36:51 am »
Cytat: "Ney"
Cytat: "thirian"
Co do NG... po palowej wersji rzygałem - jak mogli wyciąć takie "kwiatki"???

Kompletnie nie wiem o co Ci chodzi...mam wersje PAL Ninja Gaiden (oryginal) i porownujac ja do wersji mojego kuzyna (wersja USA NTSC) nie widze zadnej roznicy (poza brakiem odcinania glow u ludzi...i tylko ludzi).Jezeli o to wlasnie Ci chodzi i dla Ciebie bylo to kwintesencja Ninja Gaiden to wspolczuje.


Sorry, kup lepiej patrzałki ok?
Jedno słowo - dynamika gry.

gruby

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2003
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #31 dnia: Września 15, 2004, 12:37:37 pm »
To dwa słowa... ;) A co do dynamiki, to wersji NTSC nie widziałem, ale w PALU gra mi się super. Jest szybko i miodnie. :) Ale wierzę, że w NTSC może być trochę dynamiczniej (jak to już zwykło dziać się z bijatykami maści wszelakiej)...
Wszystko o next-genach- www.gamepub.org
www.valhalla.pl - wkrótce
http://havana.mp3.wp.pl - już

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #32 dnia: Września 15, 2004, 12:46:26 pm »
Cytat: "gruby"
To dwa słowa... ;) A co do dynamiki, to wersji NTSC nie widziałem, ale w PALU gra mi się super. Jest szybko i miodnie. :) Ale wierzę, że w NTSC może być trochę dynamiczniej (jak to już zwykło dziać się z bijatykami maści wszelakiej)...


Łe, czepiasz się :)  Była opcja edit, więc dopisałem słowo "gry", żeby nie pozostawić wątpliwości.
Ja muszę kupić "klocka" dla tej (i kilk innych gier, ale to chyba oczywiste), bo inaczej dostanę świra. Ludzie zapuszczają ją biednym pecetowcom i możecie się domyśleć ich "reakcję" :D .
Ciekawe czy Xbox Crystal jeszcze stanieje, ale chyba płonne me nadzieje???
p.s. - Widzieliście cenę PALowego NG w ULTIMIE??? Śmiać się mam czy płakać?

http://www.ultima.pl/index.php?haslo=ninja+gaiden&m=kat&mm=wyn_sz&szukaj=p_szukaj

Ney

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-12-2003
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #33 dnia: Września 15, 2004, 13:42:10 pm »
Cytat: "thirian"
Sorry, kup lepiej patrzałki ok?
Jedno słowo - dynamika gry.

A Ty lepiej przelacz konsole na 60Hz...Zapraszam do domu na prezentacje -moge zadzwonic po brata z konsola i amerykanska wersja gry -porownamy sobie.
Tyler Durden says - USE SOAP
When it comes to racing...only Ridge Racer counts...


thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #34 dnia: Września 16, 2004, 08:09:26 am »
Cytat: "Ney"
Cytat: "thirian"
Sorry, kup lepiej patrzałki ok?
Jedno słowo - dynamika gry.

A Ty lepiej przelacz konsole na 60Hz...Zapraszam do domu na prezentacje -moge zadzwonic po brata z konsola i amerykanska wersja gry -porownamy sobie.


Srutu-tutu-majtki z drutu.  Twierdzisz, że jak przełączysz na 60 Hz to będziesz miał taką samą wersję jak NTSC??? No cóż, dalej tkwij w swej błogiej nieświadomości - krzyżyk Ci na drogę.

Ney

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-12-2003
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #35 dnia: Września 16, 2004, 14:56:15 pm »
Dokladnie tak twierdze...poniewaz na tym polega przelaczanie gier na 60Hz.Tak samo jak ja mam Soul Calibura 2 na GCN wersje jap a brat na xboxa wersje pal i przelaczy na 60HZ to nie ma ZADNEJ roznicy miedzy obiema wersjami.W przypadku Ninja Gaiden poza tymi nieszczesnymi glowami tez NIE MA zadnej roznicy.Mowie powanie - mozesz wpasc do mnie i zobaczyc i  sobie porownac (nie ma tu zadnej zlosliwosci z mojej strony).

PS Z tego co slyszalem na kilku forach rozwiazaniem moze byc to ze widziales Ninja gaiden PAL piracką wersje a w ustawieniach konsoli bylo ustawione NTSC - wtedy gra odpala sie w 50Hz, podobnie jak odpalasz piracką wersje NTSC z ustawieniami w konsoli PAL - wtedy gra NTSC przelacza sie jakby na PAL...
Tyler Durden says - USE SOAP
When it comes to racing...only Ridge Racer counts...


Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 11, 2004, 19:32:15 pm »
Mi brakuje jedynie tego odcinania głów. Przedtem myślałem, że to żaden problem, ale zagrałem sobie we wczesne demo i patent rządzi niezmiernie.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

thirian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-02-2004
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 0
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 30, 2004, 12:54:03 pm »
Cytat: "Kresq"
Mi brakuje jedynie tego odcinania głów. Przedtem myślałem, że to żaden problem, ale zagrałem sobie we wczesne demo i patent rządzi niezmiernie.

Obcieli nie tylko "obcinanie głów"-specjalnie nawet pożyczyłem sobie PALową wersję.

misiek_x14

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-02-2005
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
aaa
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 18, 2005, 10:25:56 am »
Ja skonczylem gre a pozniejna Succesice Gme gralem mialem DARK DRAGON BLADE!!! I mam "wioslo" - ostatni level bambusa. Ale wkurza mnie to ze w ostatnie walce z Muraiem na succesice play nie mozna walczyc DDB!!! Tylko dla tego chcialem ukonczyc na SP gre no i dupa!!! nic... wkurzylem sie... teraz gram na Very Hard ale zacialem sie dosc wczesnie... bleeee!!! nie gram ... koniec.... ale dobrze ze Ninja Team pomysleli o Movie Theather...

Humulus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2004
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 1
Ninja Gaiden - megakiller
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 18, 2005, 10:41:03 am »
Gra aż tak nie powala grafiką jak czytałem tu i ówdzie. Bardzo brakuje mi zaawansowanego dynamicznego cieniowania jak w Riddicku. Design postaci jest zbyt komiksowy (Rachel wygląda wręcz śmiesznie z balonami wielkości piłek plażowych). Efekt wody całkiem fajny tylko dlaczego po wskoczeniu do niej się nie rozpryskuje? Żelatyny dodali czy co? Popieram Grubego - Aquaduct jako jedyna plansza w grze powoduje rozdziawienie japy (pomimo zgrzytu z wodą). O fabule nie wspominam bo banalna aż do bólu (choć nie tak jak w Onimusha 3). Voice acting także zasysa. Grę ratuje niesamowita wręcz grywalność, jakiej brakowało mi choćby w takiej Onimusha 3 czy Devil May Cry. Pomimo wad uważam NG za najlepszą grę po Riddicku na Xkloca.
"Lose yourself in a jungle of ambient sound" - CoLD SToRAGE "Canada"