Ankieta

Czy znasz serię Sam & Max?

Tak
5 (50%)
Nie
5 (50%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: Lutego 11, 2007, 16:52:51 pm

Autor Wątek: Sam & Max  (Przeczytany 3186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Sam & Max
« dnia: Lutego 11, 2007, 16:51:24 pm »
Czy nowe części Sam & Max są gdzieś dostępne w Polandzie? Bo jestem bardzo zainteresowany, ale nie znalazłem (może dlatego, że nie jestem biegły w szukaniu gier na PC).

Info o grze na angielskiej Wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sam_%26_Max_%28computer_game%29

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Sam & Max
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 11, 2007, 17:12:47 pm »
Wow, nawet nie wiedziałem, że nowy Sam & Max w ogóle wyszedł o_O Myślałem, że gra jest wciąż w produkcji. Jak widać niestety, w obecnych czasach gry przygodowe są bardzo słabo promowane (o demie Broken Sworda 4 - nie mówiąc już w ogóle, że amerykańska premiera pełnej wersji była już w listopadzie - dowiedziałem się zupełnie przypadkowo).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Sam & Max
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 11, 2007, 17:13:53 pm »
Jeśli sie nie myle na steamie mozna ja kupic.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Sam & Max
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2007, 21:15:46 pm »
Kreskówka byłą super. Fajny był odcinek jak ten pies musiał zjeść żywy kotlet. A potem miał straszne gazy. Szkoda że tego nie emitują. A gra mi pewnie nie pójdzie nawet jak bym ją miał.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Sam & Max
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 20, 2007, 17:57:59 pm »
Spieszę z wyjaśnieniami i informacjami o grze: gra (sezon) podzielona na 6 części (epizodów) jest do zakupu online na stronie producenta (razem z wersjami demo). Na CD wyjdzie dopiero po zakończeniu sezonu. Strona producenta:

http://www.telltalegames.com/samandmax

Więcej szczegółów (jak, za ile i czy warto) opisałem pod linkiem poniżej:

http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?p=8003#8003

kociub

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-08-2006
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 0
Sam & Max
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 20, 2007, 21:44:19 pm »
Z tego co czytałem to gre możan wymaksować w nieco ponad 3h więc postęp  w świecie elektronicznej rozrywki nijaki.

Moja galeria www.picasaweb.com/kociub2 - Zapraszam!!

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Sam & Max
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 21, 2007, 13:10:18 pm »
Nie wiem gdzie to wyczytałeś i czy aby nie dotyczyło to tylko jednego z sześciu epizodów (no bo skąd ktoś mógł wiedzieć, ile trwają niewydane jeszcze epizody?), ale zamiast czytać o grze, lepiej sam zagraj w jej demo.

Nowy Sam & Max to bardzo dobra gra, ale to nie gra dla każdego. To gra przede wszystkim dla tych, którzy kiedyś zagrywali się w zapomniane już przygodówki point & klick. Ci po prostu nie mogą być nią zawiedzeni, a wszyscy pozostali i tak powinni chocoaż spróbować, bo drugiej wartej uwagi przygodówki tego rodzaju w tym roku na pewno nie będzie (a i później jakoś nie zapowiada się żadna).

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Sam & Max
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 21, 2007, 18:42:48 pm »
Demko przegenialne - co dziwne, nie było tu za dużo typowego grania (w sensie zbierania przedmiotów itp.), ale mimo to i tak chyba przesiedziałem nad nim dobre 30minut wysłuchując każdego dialogu (monologów również) Sama i Max'a, i aż się przypomniały stare dobre czasy :].
Grafika, chociaż nie powala, sprawdza się bardzo dobrze. Na 4 osoby, które były w tym czasie w moim mieszkaniu, 4 się mnie pytały, co oglądam (myśleli, że to jakaś kreskówka :p).

BTW. W którym momencie kończy się demo? Ponieważ jak tylko podałem hasło strażnikowi i przeszedłem przez drzwi, gra od razu wyrzuciła mnie do Windowsa, i teraz nie wiem, czy to po prostu było koniec dema, czy to jakiś błąd.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Sam & Max
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 10, 2007, 08:06:16 am »
Tak, to koniec wersji demo. Pojawia się okno z informacją o konieczności odblokowania pełnej wersji. Po zakupie gry (a zapłacić można online np. przez PayPal) od razu można grać dalej.

Wg. mnie warto kupić od razu całość, bo otrzymuje się 6 epizodów za coś około 35$, co za taką grę nie jest wygórowaną ceną, a na dodatek dostaje się też opcję przesłania gry na CD po ukazaniu się ostatniego epizodu (gra wówczas nic nie kosztuje, pokrywa się tylko przesyłkę).