Autor Wątek: [b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika  (Przeczytany 15714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
[b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika
« dnia: Kwietnia 02, 2007, 20:11:32 pm »
Halo;) Mam xboxa V1.6 z alladynem od roku i ostatnio zauwazylem ze nie zawsze mi czyta plyty cd czy tez gorsze dvd.Wiec postanowilem nasmarowac prowadnice(kiedys tak zrobilem na Ps2 i dzialalo bez problemu), teraz niestety nie wiem co jest grane..ale po nasmarowaniu prowadnic moj Xiak wogole nie widzi plyt.Widze tylko:NO disc.Czy ktos wie w czym tkwi problem?? Jesli tak z gory bede wdzieczny za pomoc:)

Dzwer

  • Gość
[b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2007, 22:11:05 pm »
mialem podobny problem przewaznie pomagal wacik,polerka soczewki,a nastepnie kilkukrotne resetowanie konsoli bez plyty w srodu sprobuj nic nie gwarantuje mi po tych zabiegach czytnik wraca do normy a mam thomsona z 3 lata jak nie dluzej

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
[b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2007, 09:55:12 am »
Hmm..probowalem dzis rano, tzn. odczyszczalem prowadnice z tej wazeliny, uzylem do tego wacikow delikatnie nasaczonym spirytusem i Nic :/ Ja mysle ze cos sie musialo stac z silniczkiem(moze weszla tam wazelina,nie mam pojecia), bo po wlozeniu plyty do napedu, ten nawet nie probuje jej zakrecic.Tylko jak sie dostac do tego sliniczka ktory to napedza. Dzieki za porade;)

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
[b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2007, 12:29:21 pm »
Proponuje do takich spraw stronke ekspertow xboxa http://www.xbox-scene.pl

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
[b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2007, 16:46:24 pm »
Juz sobie poradzilem..i znow jestem happy :D

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
[b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 03, 2007, 21:43:44 pm »
Cytat: "DawidM"
Juz sobie poradzilem..i znow jestem happy :D

Może podzielisz się z nami swoim odkryciem? ...

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
[b]POMOCY[/b]..kwestia czytnika
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 04, 2007, 16:51:42 pm »
Ok...a wiec wyczyscilem prowadnice spirytusem(delikatnie nasaczony wacik), i ponownie z tym ze bardzo delikatnie nasmarowalem ja wazelina, ale tym razem techniczna.Trzeba uwazac na to czego sie uzywa do smarowania.Pozatym dokladnie wyczyscilem zlota srube napedzajaca ukryta pod plastikiem, jak dobrze pamietam z prawej strony sie ona znajduje.Widocznie jak pierwszy raz, czyszczac naped, uzylem zlej wazeliny, i na srubie zrobila sie nieprzyjemna pokrywa ktora unieruchamiala jej krecenie sie.To powodowalo ze naped, nawet nie mielil plyt, tylko od razu wyskakiwal komunikat: No Disc.Po zlozeniu X-a, wszystko chodzilo.Na tym mozna skonczyc poradnik jak sobie poradzilem :) Jednak jeszcze potem delikatnie skalibrowalem naped lasera(taka mala srobka ktora trzeba delikatnie krecic w ruchu wskazowek zegara, ja przekrecilem ja bardzo delikatnie na oko 2mm), i teraz plyty cd nie stanowia problemu.Wczesniej nie wszystkie plyty cd mi czytal, bo z dvd nie bylo problemow.Pozdro!