Autor Wątek: IE8 w 2008  (Przeczytany 4034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Crow

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-10-2006
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 0
IE8 w 2008
« dnia: Maja 04, 2007, 14:39:19 pm »
http://dobreprogramy.com/index.php?dz=15&n=6493

zapewne duzo osób napisze że woli firefox'a lub opere, no i w sumie się nie dziwie :P


Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 04, 2007, 16:54:59 pm »
Microsoft wykupi 90% firm robiących powazniejsze stronki internetowe i znowu będzie na przodzie stawki :shock:

Ale wtedy wyjdzie plugin do FF3 i będzie git :lol:

pucowaty

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-09-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 04, 2007, 17:28:02 pm »
"Najciekawszą wiadomością jest planowanie przez Microsoft zawarcia swoistej "umowy" z twórcami witryn internetowych, która zobowiązywałaby ich do ścisłego trzymania się przyjętych standardów. Według Wilsona aktualnie tylko połowa z dwustu największych witryn internetowych na świecie jest zgodna ze standardami. Dla porównania, pięć lat temu jeszcze żadna witryna nie zwracała na to większej uwagi."

:lol:
Dobrzy są, bez dwóch zdań. Wydawało mi się, że to przez Internet Explorera twórcy stron nie trzymają się standardów.. no ale jak widać - myliłem się, to wszystko wina twórców portali! Źli ludzie, na stos z nimi!


Gomez

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-08-2006
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 1
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 04, 2007, 20:09:31 pm »
To oni mają się przypożądkować klientowi a nie odwrotnie.A i tak opera rządzi :grin:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 04, 2007, 21:01:12 pm »
Jakoś ani FF ani Opera nie ma problemów z przystosowaniem się do stron (więcej, nie wiem, czy IE obsługuje już format png z przezroczystością?), są szybsze, bezpieczniejsze i bardziej elastyczne. I tak się akurat składa, że przez długi czas to właśnie Microsoft, jako posiadacz najpopularniejszej (niestety) przeglądarki stanowił własne standardy.

Nie mówiąc już o tym, że IE dopiero co nadrobiło zaległości, jakie miało przy FF1.5 i Operze; Opera 9 i FF2 już go przewyższyły (o wielu pluginach do FF, które wprowadzają naprawdę wiele udognonień, już nawet nie wspomnę), a już się zbliża wielkimi krokami FF3. Także przypuszczam, że IE znowu będzie gonił za konkurencją, zamiast ją wyprzedzać.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2007, 21:18:44 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 04, 2007, 21:16:40 pm »
IE i standardy W3C dotyczące kodowania stron to dwa przeciwległe bieguny sieci. IE to analfabeta jeśli chodzi o czytanie poprawnego kodu, oraz imbecyl jeśli chodzi o jego wykonywanie. Jest to więc bez cienia wątpliwości największa kula u nogi nie tylko w dziedzinie rozwoju przeglądarek, ale również (a może przede wszystkim) w dziedzinie jakiegokolwiek postępu w pisaniu stron.

Nie piszę ani na podstawie zasłyszanych opinii, ani jako zawiedziony użytkownik, tylko jako ktoś, kto wie co to znaczy poprawny kod strony i sam dba o jego utrzymanie.

Crow

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-10-2006
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 0
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 04, 2007, 23:19:12 pm »
szczerze muwiąc dopieor teraz czytając wasze wypowiedzi dowiedziałem się o FF3 no i zapewne będzie tak jak ff2 i IE7 niby wiele zabezpieczeń i nie wiadomo czego, a i tak gorszy ;)


Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 04, 2007, 23:31:33 pm »
Aktualnie nic nie skloni mnie do przejscia na IE, chocby nie wiem jaki byl. "Predkosc" i "Bezpieczenstwo" 6.0 skutecznie zniechecily mnie do IE. Z Firefoxa jestem bardzo zadowolony (choc opera tez fajna) i nie czuje potrzeby by zmienic przegladarke na inna.
PSN: CooliG

Crow

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-10-2006
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 0
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 04, 2007, 23:34:01 pm »
ja niesttey jak narazie musze mieć shit jakim jest IE6 bo z firefoxem mi sie cos popieryzło i w ogóle strony się nie otwierają, naprawiałem,instalowałem na nowo i nic, musze robic win'a co jedynie pocieszające jest to że z game trailers na fireoxie mam transfer 420 kb/s a tu 520 kb/s <lol>


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 04, 2007, 23:50:50 pm »
dopieor teraz czytając wasze wypowiedzi dowiedziałem się o FF3

W chwili obecnej wyszła już 4 wersja alpha (Gran Paradiso 4). Jeszce nie wiadomo, kiedy wyjdzie pierwsza wersja beta dostępna dla wszystkich (obecne wersje alpha są raczej odradzane typowym użytkownikom, gdyż wciąż są jeszcze nie stabilne; na razie testują ją głównie wewnętrzni testerzy oraz programiści).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

pucowaty

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-09-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 05, 2007, 01:10:44 am »
Jeszce nie wiadomo, kiedy wyjdzie pierwsza wersja beta

A na dp jest napisane..
"Opublikowano także informacje na temat dalszego rozwoju przeglądarki. Pod koniec maja ma się ukazać piąta Alpha, miesiąc później kolejna. Pod koniec lipca światło dzienne powinna ujrzeć pierwsza Beta, dalsze daty nie są jeszcze znane."

A tak z czystej ciekawości: jest może dostępny do firefoxa plugin, który upodabniałby wprowadzanie haseł do tego z opery? tzn. dopiero po kliknięciu na ikonkę wyświetlane byłyby login i hasło, bo jak mnie pamięć nie myli w lisku zapamiętane hasła automatycznie wyświetlają się w odpowiednich polach. mam nadzieje, że w miarę zrozumiałe to jest :)


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 05, 2007, 09:41:31 am »
A na dp jest napisane..
"Opublikowano także informacje na temat dalszego rozwoju przeglądarki. Pod koniec maja ma się ukazać piąta Alpha, miesiąc później kolejna. Pod koniec lipca światło dzienne powinna ujrzeć pierwsza Beta, dalsze daty nie są jeszcze znane."

Okej, mój błąd, nie doczytałem. v_v
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: IE8 w 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 07, 2007, 15:14:40 pm »
Dla wszystkich, którzy używają chociaż jednego z poniższych argumentów w obronie IE:

"Zainstaluj sobie IE i będzie po kłopocie"
"IE jest darmowy"
"Nie używaj nędznej przeglądarki"
"I tak wszyscy używają IE"
"No co dolega Explorerowi?"
"Wspieranie innych przeglądarek się nie opłaca"


polecam zapoznanie się z krótkim artykułem pod poniższym linkiem:

http://osiolki.net/faq/ie