Autor Wątek: Wasze oceny gier na Ps3.  (Przeczytany 68723 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Wasze oceny gier na Ps3.
« dnia: Sierpnia 27, 2007, 04:45:18 am »
Widać, że już trochę forumowiczów ma Ps3, więc spokojnie można założyć temat z waszymi ocenami (serwisy internetowe są mało wiarygodne :P :-)).
Sam zamierzam kupić Ps3 jakoś w przyszłym roku, a warto wiedzieć na co wydać kaskę, a co lepiej ominąć szerokim łukiem ;-)
Wszelkie oceny cząstkowe (grafika, dźwięk itp.) i/lub opisy bardzo mile widziane :-D

Ps. Skala ocen: ?/10
Mam nadzieję, że oceny będą dosyć obiektywne ;)

Opublikowane: Lipiec 18, 2007, 22:42:29
Temat się zbytnio nie przyjął, ale tak się dziwnie złożyło, że już w tym roku stałem się posiadaczem Ps3, więc będę opisywał tu swoje wrażenia po przejściu jakiejś gierki (mam nadzieję, że nie ja sam).

Jedziemy. Pierwszą grą jaką przeszedłem na Ps3 jest Resistance: FoM. Opiszę po krótce co mi się podoba, a co nie za bardzo:
Z początku wygląda to trochę tak, jak byśmy grali w CoD 2, tyle, że za przeciwników byśmy mieli kosmitów, a nie nazistów, czy japońców. Szybko jednak zdobywamy od "ufoków" broń, a lokacje stają się miksem drugiej wojny światowej, z bliżej niesprecyzowaną technologią obcych. Co wyszło bardzo fajnie, szkoda jedynie, że budowle Chimer (tak została nazwana rasa obcych) prezentują się znacznie lepiej od architektury drugo wojennej. Dodatkowo tekstury i kolorystyka nie stoją na zbyt wysokim poziomie. Gra jednak prezentuje bardzo solidny poziom graficzny, a w paru momentach wygląda bosko.
Sama rozgrywka przedstawiona jest w dosyć staroszkolny sposób. Idziemy po bardzo mocno wyznaczonej ścieżce po drodze eliminując prawie wszystko co napotkamy (przydało by się więcej urozmaiceń rozgrywki, choć takie też się oczywiście zdarzają) + główny bohater, który odzywa się chyba 3 razy w trakcie całej gry.
Co do zabawy online, to tak sobie mi przypadła do gustu. Trochę za duży chaos (ale to może dlatego, że nie znam map i do tego jestem leszczem ;) ) i mało emocjonująca rozgrywka nie przekonały mnie zbytnio. Wolę już po raz setny (tysięczny?) zagrać w Gearsy, pogadać z kumplami, niż na siłę grać w Resistance. Nie mniej jeśli ktoś nie ma Xa to multi może mu się spodobać i pewnie spędzi przy nim wiele godzin. Jeśli do tego ma headset i paczkę kumpli (też z headsetami) to przepadnie na dobre. Ja jednak sobie odpuszczę.
Podsumowanie:
+ design zarówno świata jak i przeciwników
+ niektóre efekty wizualne (np. śnieg, pękające szkło)
+ budowle obcych
+ koop i multi
+ bonusy (skill pointsy, notatniki, dodatkowe bronie po przejściu)
+ fabuła (zarys)
+ parę momentów (np. walka ze Stalkerem i większość ostatniego rozdziału)
+ sporo obiektów do zniczenia/przestawienia
- fabuła (rozgrywka) i prawie niemy bohater
- niektóre tekstury i mało wyrazista kolorystyka
- dosyć monotonna i strasznie liniowa rozgrywka
- stracony potencjał

Grafika: 8
Dźwięk: 8-
Grywalność: 7+
Długość grania: 8- (jeśli jednak komuś się spodoba multi, to może być znacznie większa)
Całość: 8-
 
Jeśli masz ochotę na fajną rozwałkę obcych, w starym stylu, z niezłą grafiką to Resistance jest dla ciebie idealne. Jeśli jednak wymagasz od gier trochę więcej, to R: FoM może nie spełnić twoich oczekiwań. Resistance to dobra gra, ale o troszkę zmarnowanym potencjale (bardzo fajna rasa obcych i pomysł), niemniej warta uwagi ze względu na niską cenę i bardzo małą konkurencję. Ja czekam na sequel (który jest tylko kwestią czasu) i mam nadzieję, że twórcy wyeliminują błędy pierwowzoru. Czego sobie i wam życzę ;)

Ps: Jak przejdę Motorstorma to też opiszę swoje wrażenia (na razie jak najbardziej pozytywne :D ). Nie nastąpi to jednak zbyt szybko, bo mam dopiero jakieś 650 pkt na ponad 2000.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2007, 19:59:16 pm wysłana przez POK »

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2007, 19:57:31 pm »
pisz pisz POK bo ja często posiłkuje sie takimi opiniami graczy z forum GO

Dino

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2007
  • Wiadomości: 363
  • Reputacja: 0
  • "You Have To Find Sisters Of Fate"
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2007, 20:26:58 pm »
Motorstorm - 8.5 (Szybko się nudzi)
Resistance - 8 (nic nowego)
Ridge Racer - 8 (stary dobry Ridge Racer)



Hannibal Lecter Pwnz ! :D

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 27, 2007, 21:59:56 pm »
Resistance - 9
Call of Duty 3 - 7,5
Oblivion (póki co, czyli po wyjściu z lochów) - 9,5

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 27, 2007, 22:01:33 pm »
Resistance - 7 - po pierwszym przejsciu samemu i w coopie nie ma sie ochoty juz w to dalej grać.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 27, 2007, 23:44:34 pm »
Resistance: FoM - Gra nie poraża grafiką, ale gra sie bardzo przyjemnie. Nowych patentów tutaj jak na lekarstwo, ale to kawał dobrej roboty z ciekawą fabułą, dobrze pomyslanymi broniami i bardzo długim czasem gry. Poza tym, przedluza go multi, ktore jest naprawde udane. W przeciwienstwie do np. GoWa na 360 nie ma zadnych lagów na moim łączu (neo 512) i aż chce się grac. Polecam. Moja ocena: 8+

Virtua Fighter 5: To 1. VF w jakiego gralem i wywarl na mnie pozytywne wrażenie. W grze podobają mi się przede wszystkim postacie. Wsrod nich nie ma jakichs wymiataczy zza swiatow w stylu Yoshimitsu. Co do Tekkena- tam bardziej podoba mi sie system wyprowadzanych ciosow, bo w VF [] służy za blok, triggery za polaczenia klawiszy, a reszta jest jak w Tekkenie. Ogólnie gra mi sie podoba, ale wole Tekkena z PlayStation Store. Moja ocena: 8-

Tekken 5: Dark Ressurection : Chciałbym zaczac od tego, ze grę kupiłem za 10zł z PlayStation Store, wiec jakby nie patrzec- tyle placi sie za Maluch Racer na PC. Graficznie jest OK, w HD prezentuje się dobrze, ale ciężko mówic o szczekopadzie. To praktycznie ta sama gra na co na PSP, tylko dodano jedną postac i w US i JAP online, ktory pewnie bedzie wymiatal najbardziej. No i gra sie wygodniej, ze wgledu na Sixaxisa, gdzie uzywamy wygodnego d-pada, nie jak w PSP, na ktorym praktycznie koniecznoscia jest gra gałką. Ogolnie polecam, warto sprawdzic, nawet jesli ktos nie lubii serii, wszak 10zł to nie tak duzo :) Moja ocena: 8+
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2008, 17:29:04 pm wysłana przez LesiuGR »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #6 dnia: Września 17, 2007, 17:39:30 pm »
Motorstorm

W sumie nie przeszedłem całego Motorstorma, ale znaczną większość i muszę przyznać, że raczej nie zdobędę wszystkiego na złoto. Po prostu nie chciało mi się już męczyć. Trzeba przyznać, że pod koniec 3 serii wyścigów gra robi się diabelnie trudna. Dodatkowo czasami jest strasznie frustrująca np. jak w ostatnim okrążeniu zahaczymy się o prawie nie widoczną skałkę, czy zostaniemy popchnięci przez przeciwnika. Motorstorm nie jest grą dla ludzi o słabych nerwach.
Motorstormowi brakuje również jakiegoś większego urozmaicenia. W sumie mam tylko jeden tryb, mało tras (chyba 8), dodatkowo osadzonych w podobnej scenerii. Dobrze, że twórcy wprowadzili
różne pory dnia, choć przydałby się jeszcze jakieś efekty atmosferyczne.
Tras jest mało, ale są wykonane naprawdę świetnie. Mnóstwo rozjazdów, skoczni, rodzajów nawierzchni.
Pojazdów mamy 7 klas, a każda klasa reaguje inaczej na dane podłoże. Dlatego optymalna trasa przejazdu każdą maszyną jest inna. Szkoda tylko, że zabrakło statystyk i tak naprawdę nie wiemy dokładnie, który wóz sprawuje się dobrze na danym podłożu (z pomocą przychodzą jedynie opisy podczas wczytywania danego wyścigu). Tak samo nie wiemy, czy wóz który właśnie wygraliśmy jest lepszy od poprzedniego. Kompletna głupota.
Na duży plus zasługuje poziom AI. Przeciwnicy zachowują się prawie jak żywi. Ich liczba na trasie też jest całkiem spora i waha się między 7 (gdy są same ciężarówki), a 16.
Gra czasami potrafi lekko przyciąć, ale to nic wielkiego i zazwyczaj trzyma stałe 30fps/s.
Trybu online nie sprawdzałem, bo jak wszedłem do lobby i wszyscy gracze mieli rangę "Legend" to stwierdziłem, że sobie odpuszczę...
Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, a widok kilkunastu pojazdów walczących ze sobą w tumanach kurzu, czy błota naprawdę robi wrażenie.
Muzyka również ma się bardzo dobrze. W większości rockowe kawałki świetnie wpisują się w ogólną zadymę.

Podsumowanie:
+ 7 rodzajów pojazdów (motory, ciężarówki itd.)
+ bardzo dobrze zrobione trasy
+ pory dnia (noc, dzień, wieczór)
+ AI wrogów
+ ogólne uczucie z gry
+ liczba pojazdów na trasie
+ grafika i muzyka
- stopień trudności w późniejszych etapach (gra zamiast sprawiać radość męczy)
- mała ilość tras
- brak jakichkolwiek statystyk
- tylko jeden tryb

Grafika: 9
Dźwięk: 9
Grywalność: 8+
Długość grania: 7
Całość: 8 (troszkę powyżej)

Na samym początku gra się naprawdę świetnie, później jednak zaczyna się robić coraz bardziej monotonnie, a wyśrubowany poziom trudności w późniejszych etapach chce na siłę przedłużyć rozgrywkę. Motorstorm jest bardzo dobrą grą jednak pewne rzeczy znacznie ją pogarszają (patrz minusy). Gdyby nie te wady, MS z luzem by dostał ode mnie 9.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #7 dnia: Września 17, 2007, 17:47:58 pm »
Tekken 5: Dark Ressurection : Chciałbym zaczac od tego, ze grę kupiłem za 10zł z PlayStation Store, wiec jakby nie patrzec- tyle placi sie za Maluch Racer na PC. Graficznie jest OK, w HD prezentuje się dobrze, ale ciężko mówic o szczekopadzie. To praktycznie ta sama gra na co na PSP, tylko dodano jedną postac i w US i JAP online, ktory pewnie bedzie wymiatal najbardziej. No i gra sie wygodniej, ze wgledu na Sixaxisa, gdzie uzywamy wygodnego d-pada, nie jak w PSP, na ktorym praktycznie koniecznoscia jest gra gałką. Ogolnie polecam, warto sprawdzic, nawet jesli ktos nie lubii serii, wszak 10zł to nie tak duzo :) Moja ocena: 8+
Może to nie jest właściwy temat ale mozna widziec czy jest jakiś sposób zapłacenia za gre nie posiadając konta bankowego?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #8 dnia: Września 17, 2007, 19:19:55 pm »
Anu jest, a imie jego to wirtualna karta ... poprzez wplate gotowki (np przelew z banku, poczty itp) zasilamy swoje konto i wioletta, mozemy kupowac z pss ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2007, 17:51:58 pm »
Mozna prosić a jakąś dokładna instrukcje jak załozyc taką wirtualna karte bo jestem kompletnie zielony w temacie bankowości.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #10 dnia: Września 18, 2007, 18:29:30 pm »
Tu masz opisane krok po kroku jak robić zakupy w PSS
http://www.kikoo.pl/artykuly/108-1/Spos%C3%B3b-na-zakupy-w-PS-Store/

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #11 dnia: Września 18, 2007, 22:00:37 pm »
Potrzebne rzeczy:
1. Konto w banku.
2. Karta kredytowa/debetowa (VISA lub MasterCard).
3. PlayStation 3
Ale ja nie mam konta w banku :(.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #12 dnia: Września 18, 2007, 22:23:25 pm »
Resistance (multi) - solidna gierka bez zadnych nowinek ale przyjemna do pogrania 8-
Kaczki - 3
Ninja Gaiden Sigma - nie gralem jakos mega dlugo, i nie mialem stycznosci z wersjami na xboxa, ale to co pogralem mnie zachecilo i po godzince gry jestem zachecony, ale oceny nie bede wystawial

w nic innego zem nie gral :P

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #13 dnia: Września 22, 2007, 20:26:03 pm »
Resistance-6(ta gra powinna ukazac sie na poprzedniej generacji a grafika woła o pomste:) )
Motorstorm-8(Ladna acz montonna gra-jedna z nielicznych gier  w ktore warto zagrac na dzien dzisiejszy na ps3)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #14 dnia: Września 23, 2007, 00:20:14 am »
Izon... pewnie zbledniesz ale grafika... a raczej zaawansowanie silnika w Resistans to pierwsza liga... a tobie najwidoczniej brak gustu... na tym samym silniku jest zresztą Rachet&C. wielu ludzką ta gra się bardzo podoba od strony graficznej a podstawowa równica jest taka że po prostu ta gra ma żywsze kolory("bardziej kolorowa"). Pograj trochę w tę grę.. przejdź ją najlepiej a potem odpal sobie CoD3, Darknes albo MoH i wtedy będziesz już wiedział czemu nie maiłeś pojęcia o czym piszesz.
Jak będziesz chciał to ci podam adres żebyś mi browara wysłał, w końcu dzięki mnie odkryjesz NEXTGENOWĄ grafikę... czyli dobrze wykonane modele, świetną fizykę, zniszczalne elementy, żywotny multiplayer, itd...
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2007, 00:25:41 am wysłana przez Maximmus80 »

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #15 dnia: Września 23, 2007, 00:34:55 am »
Sory ale gralem przez pol roku na xboxie 360 wiec raczej wiem co to jest DOBRA GRAFA (Gearsy itp).Resistance jest baardzo kiepski pod tym wzgledem i to nie tylko moje zdanie...kumpel jak byl osatnio umnie jak zobaczyl te gre to stwierdzil ze to wyglada jak BLACK..A multi w tej grze to tez kolejna porazka.Ludzie sie podniecają bo nie ma nic innego dobrego i taka prawda.A pad do ps3 do gry w fps sie niestety nie nadaje.Aha i bez oskarzen o fanboystwo..zaznaczam ze wymienilem xboxa na ps3 co o czyms swiadczy(co nie znaczy ze wymiany nei zaluje,a zaluje jesli by ktos pytal:) )

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #16 dnia: Września 23, 2007, 00:48:30 am »
Cytuj
Resistance-6(ta gra powinna ukazac sie na poprzedniej generacji a grafika woła o pomste:) )

Pierwsze poziomy są słabiutkie. Ogólnie sceneria drugowojenna wypada blado i faktycznie niektórzy mogliby ocenić ją na 6. Za to budowle Chimer to kompletnie inna para kaloszy i wyglądają wspaniale. Szczególnie pod koniec gry.

Cytuj
Jak będziesz chciał to ci podam adres żebyś mi browara wysłał, w końcu dzięki mnie odkryjesz NEXTGENOWĄ grafikę... czyli dobrze wykonane modele, świetną fizykę, zniszczalne elementy

No może bez przesady. Sporo gier ma ładniejszą grafikę od Resistance (np. Gearsy), a otoczenie nie jest specjalnie zniszczalne (tylko parę skrzynek). Grafika w Resistance jest bardzo nierówna (raz na 6, a raz nawet na 9 z plusem).

nakimushi

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #17 dnia: Września 23, 2007, 01:15:00 am »
to moje oceny ;)

Motorstorm 9
Resistance 8+
Ninja Gaiden 8+
Heavenly Sword - 7
F1 - 6
Oblivion - 8

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #18 dnia: Września 23, 2007, 01:29:00 am »
to moje oceny ;)

Motorstorm 9
Resistance 8+
Ninja Gaiden 8+
Heavenly Sword - 7
F1 - 6
Oblivion - 8

No popatrz, a tak na ciebie wszyscy (z działu Ps3 :lol:) jadą, żeś fanboy Xa ;)

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #19 dnia: Września 23, 2007, 11:15:58 am »
Ja jeszcze dodam co do Resistance.Owszem singal calego nie przeszedlem bo mnie skutecznie od niego odtrącil początek gry ale w multi gralem baardzo duzo..I mapy są bardzo pczetciętnie wykonane,praktycznie coś takiego jak dynamiczne oświetlenie nie istnieje a sama rozgrywka wedlug mnie jest malo emocjonująca..

Jeszcze mogąc rozwinąć moją ocene co do Motorstorma to ogólnie też stwierdzam ze gra ma ogromny potencjal,ktory nie dokonca zostal wykorzystany.Po pierwsze trasy wedlug mnie są za malo urozmaicone i tez mają nie do konca równy poziom.Kiedy swieci slonce wszytsko wygląda cudownie natomiast kiedy jest ciemno to nawet sie swiatla nie wlączają...Pozatym brakuje mi w tej grze troche bardziej szalonych trybów gry bo zwykle wyscigi sie szybko nudzą mówie zarówno o online jak i singlu...soundtrack jest swietny aczkolwiek dodalbym cos np z cyber punku dla wiekszego zroznicowania..Ogolnie rzecz biorąc ocena tej gry jest problematyczna bo pierwsze wrazenie jest rewelacyjne ale ogolnie gra sie szybko nudzi...

nakimushi

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #20 dnia: Września 23, 2007, 11:24:08 am »
obie gry singiel -

Resistance faktycznie ma nierówne levele - sa niektóre slabe ale niektóre sa naprawde swietne/ gra strasznie mi sie spodobala (ale uwielbiam shootery i kazda gra mi sie podoba z tego gatunku ;)

Motorstorm - mi sie singiel nie znudzil, zaliczylem wszystko na gold i troche to trwalo/ moze faktycznie levele w nocy nie sa przepiekne ale zle nie jest/ w dzien jest za to bardzo ladnie a gameplay strasznie mi sie podoba (jedyny duzy minus to okropne zwolnienia momentami do paru klatek)

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #21 dnia: Września 23, 2007, 11:43:55 am »
MotorStorm 9/10
Graficznie jest pieknie, mimo, że gra ukazała sie w dzien premiery PS3 to do tej pory nie ukazała się "samochodówka" prezentujaca taki poziom. Kamera z nad maski jest extra, daje niesamowite  wrazenie. Z tą kamera gra bardzo zbliża sie do renderu. Akcja jest mega intesywna, na górnej półce tra walka pomiedzy qadem i motorem, przed toba cieżarówka przejechała po jakims żółtym Buggy... cały czas coś się dzieje! To jest główna zaleta tej gry, intesywnośc i niesamowite akcje na trasie. Tak jak nakimushi, wszystkie bileciki zaliczone na złoto. Mimo, ze gierka ma kilka ładnych miesiecy, wracam do niej dosc systematycznie, dzis np. organizujemy turniej online :]

Resistance 9/10
Pod względem graficznym, gra jest dośc nierówna. Są levelu które prezentuja sie bardzo ładnie (głównie te z otwarta przestrzenią) ale i są takie, które prezentuja słabiutki poziom. Bronie są bardzo pomysłowo rozwiązane, z każdej z nich korzystałem dość często (a to sie rzadko zdarza w fps'ach) W sumie to gra panów z Insomniac, więc wykręcone i oryginalne bronie to podstawa :] Cały single player, oceniam na 8/10, ale gra posiada świetny multiplayer. Resistance odciągnął mnię od potyczek online w Gears of War, kilka miesiecy ciągłego grania. Głównie ze względu na online, tak bardzo wyczekuje drugiej części ^^

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #22 dnia: Września 23, 2007, 12:23:17 pm »
Cytuj
tak bardzo wyczekuje drugiej części

No też bym chętnie zagrał w dwójeczkę :)  Mam nadzieję, że mocno poprawią grafikę (która i tak była niezła) i/lub dodadzą zniszczalne otoczenie. Ogólnie mam nadzieję, że wyeliminują wszystkie wady jedynki, a motto sequela będzie brzmiało: "więcej, lepiej, ładniej". No i dobrze gdyby popracowali trochę nad fabułą. Mam nadzieję jednak, że odpuszczą sobie rozdziałkę 1080p (niepotrzebna strata mocy).
To, że Resistance 2 kiedyś wyjdzie jest raczej pewne. Pytanie tylko, kiedy?

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #23 dnia: Września 23, 2007, 13:06:00 pm »
POK nie wierze ze odlozyles Gearsy dla Resistance.Slij  mi zaprosznie Izon_PL moze gra z polakami mnie przekona do Resistanca:D

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #24 dnia: Września 23, 2007, 14:49:20 pm »
Dodam cos od siebie 8)

Motorstorm: 9 (graficznie mozna go nazwac nexgenem, a pozatym wciaga i gra sie przyjemnie)
Resistance: 8 (fajna gierka, ale bez rewelacji, a i graficznie nie powala)
Virtua Fighter 5: 7+ (brak neta, szybko sie nudzi, no i polowa aren odstaje od reszty)
Ninja Gaiden Sigma: 9 (jesli nigdy nie grales na Xie to polecam, gra dluga i wymagajaca, prawdziwy oldschool)
Warhawk: 7+ (nic specjalnego, ale w sumie za pol ceny)
Heavenly Sword: 8 (nie wiem nad czym sie tak wszyscy podniecaja, gra maksymalnie, ale to max na naciagane 9, a jedno oczko odjelem za czas  gry, ktory moim zdaniem rowniez powinien wplywac na skladowa oceny)

A teraz strzelam tak dla zabawy, a do swiat sie przekonam jak blisko bylem :grin:

Lair: 7 (nie trudno bylo strzelic, bo gra juz zebrala pare ocen :smile: )
Rachet and Clank: 9 (mocne 9?)
PES: 9+ (mam nadzieje :grin: )
UT3: 9+ (Gearsy to nie byl przypadek 8-) )
Haze: 8+ (hmm :???: )
Assassin: 9+ (czuje w kosciach, ze chyba jednak przeloza premiere na nastepny rok :sad: )
Burnout: 9 (mocne 9?)
Uncharted: 10 (zaryzykuje :-D , a jak trafie to zagram w lotka :lol: )
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #25 dnia: Września 23, 2007, 15:21:36 pm »
Kurde przyznam ze ocenilem troche pochopnie resi.Zagralem teraz 2h w multi,trtafilem na Polakow i zaczolem sie bawic przednio:)Wydaje mi sie ze u mnie kwestia bylo przyzwyczajenie sie do grafy to raz a dwa na pcozatku trafilem na jakies kiepski mapy.Zagralem teraz w Capture the Flag to mapa byla tak wielka ze ja nie moge..ogolnie rzecz biorac za multi daje bardzo mocne 8:)

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #26 dnia: Września 23, 2007, 16:08:33 pm »

Assassin: 9+ (czuje w kosciach, ze chyba jednak przeloza premiere na nastepny rok :sad: )
Zebys nie wykrakal - wersje na PC juz przelozyli :)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #27 dnia: Września 23, 2007, 17:22:41 pm »
No Izon... gdzie mój browar? Co jak co ale chwali ci się umiejętność przyznania sie do błędu... dlatego mogę odpuścić ci tego bronka o ile pokonasz mnie w Resistance(mój id: Maximmus) ;)
-single player jest bardzo fajny a to właśnie między innymi dzięki NEXTGENowości tej gry, jeśli pograsz dłużej zaczniesz zauważać takie subtelności jak świetna fizyka, zaawansowane AI i zniszczalne niektóre elementy(np.osłony).
-gra pokazuje swoja prawdziwą moc na poziomie HARD, przeciwnicy są sprytniejsi, bardziej agresywni, jest ich też więcej-pojawiają się w miejscach które widać że juz przy produkcji były tworzone z myślą o ich umieszczeniu i najważniejsze... W PIERWSZEJ MISJI NIE ODNAWIA CI SIĘ ENERGIA CO CZYNI TĄ MISJE JEDNĄ Z NAJTRUDNIEJSZYCH co na pewno wielu zniechęca(później jest z górki).
-gra hula na świetnym silniku który na pewno stanowi pierwszą ligę.. w Resistance brakowało mu przede wszystkim zaimpletowanego streamingu(np.tekstur).
Do tego dochodzi specyficzna stylistyka którą jest bardzo różna od tego co do tej pory widzieliśmy. Na dziś dzień niema wydanego poza GARSAMI równie zaawansowanej gry graficznie FPS jak Resistance(HALO jest na starym silniku jeszcze z Xboxa) i nie zdziwiłbym sie gdyby Resistance miał lepszą grafe od GERS 2.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #28 dnia: Września 23, 2007, 17:32:43 pm »
Cytuj
PES: 9+
Tutaj wątpię. Pewnie będzie za mało zmian jak na 9+.

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #29 dnia: Września 23, 2007, 18:50:42 pm »
No Izon... gdzie mój browar? Co jak co ale chwali ci się umiejętność przyznania sie do błędu... dlatego mogę odpuścić ci tego bronka o ile pokonasz mnie w Resistance(mój id: Maximmus) ;)
-single player jest bardzo fajny a to właśnie między innymi dzięki NEXTGENowości tej gry, jeśli pograsz dłużej zaczniesz zauważać takie subtelności jak świetna fizyka, zaawansowane AI i zniszczalne niektóre elementy(np.osłony).
-gra pokazuje swoja prawdziwą moc na poziomie HARD, przeciwnicy są sprytniejsi, bardziej agresywni, jest ich też więcej-pojawiają się w miejscach które widać że juz przy produkcji były tworzone z myślą o ich umieszczeniu i najważniejsze... W PIERWSZEJ MISJI NIE ODNAWIA CI SIĘ ENERGIA CO CZYNI TĄ MISJE JEDNĄ Z NAJTRUDNIEJSZYCH co na pewno wielu zniechęca(później jest z górki).
-gra hula na świetnym silniku który na pewno stanowi pierwszą ligę.. w Resistance brakowało mu przede wszystkim zaimpletowanego streamingu(np.tekstur).
Do tego dochodzi specyficzna stylistyka którą jest bardzo różna od tego co do tej pory widzieliśmy. Na dziś dzień niema wydanego poza GARSAMI równie zaawansowanej gry graficznie FPS jak Resistance(HALO jest na starym silniku jeszcze z Xboxa) i nie zdziwiłbym sie gdyby Resistance miał lepszą grafe od GERS 2.

Z tą końcówką to sie zagalopowales.Ja Ci przyznalem racje jesli chodzi o sam fun gry i to w multi nie  w singlu.Grafa wedlug mnie itak jest slaba a nie mow ze ze nie ma lepszych graficznie FPSow bo wystarczy ze wskaze Bioshocka,CoD3 i wiele innych

Co to są Garsy,Gersy??Nawet nie prownoj Gears of War do Resistance bo to woógle inna liga..Resistance jesl niezly jak na gre startową a Gearsy to porpostu graficzny killer..a jeszcze wiekszym jest Bioshock
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2007, 18:53:14 pm wysłana przez izon »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #30 dnia: Września 23, 2007, 18:58:28 pm »
POK nie wierze ze odlozyles Gearsy dla Resistance.Slij  mi zaprosznie Izon_PL moze gra z polakami mnie przekona do Resistanca:D

W sumie nie odłożyłem. Jak byś przeczytał moją reckę na pierwszej stronie, to byś wiedział, że multi mnie do siebie nie przekonał. Gdybym miał headset i masę kumpli do grania, to z pewnością byłbym zachwycony multiplayerem, bo granie z hamburgerami niezbyt mnie pociąga.
Parę dni temu skończył mi się Gold, więc może jeszcze dam szansę Resistance na multi.

Mój numer ID: POK_PL
Wszystkie zaproszenia mile widziane ;)

Cytuj
Na dziś dzień niema wydanego poza GARSAMI równie zaawansowanej gry graficznie FPS jak Resistance(HALO jest na starym silniku jeszcze z Xboxa) i nie zdziwiłbym sie gdyby Resistance miał lepszą grafe od GERS 2.

Bioshock? Co do grafiki Halo 3, to trzeba ocenić samemu w praniu i dopiero potem porównywać do Resistance. Naprawdę zaawansowaną graficznie grą będzie nowy Battelfield (pełna zniszczalność otoczenia, świetna fizyka i efekty).

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #31 dnia: Września 23, 2007, 19:02:16 pm »
Mowiac o grach ktore wyjda nie mozna tez zapomniec o CoD 4 ktore podobno graficznie ma pozamiatac i do tego lepiej ma wygladac wlasnie na PS3:)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #32 dnia: Września 23, 2007, 19:11:16 pm »
Mowiac o grach ktore wyjda nie mozna tez zapomniec o CoD 4 ktore podobno graficznie ma pozamiatac i do tego lepiej ma wygladac wlasnie na PS3:)

Gdzie to przeczytałeś? O ile się nie mylę, to wszystkie grywalne wersje były pokazywane na Xie. Osobiście stawiam, że obydwie wersje będą wyglądać bardzo podobnie.
Izon - mógłbyś podać linka do tej informacji (jeśli pamiętasz oczywiście, skąd ją wziąłeś)?

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #33 dnia: Września 23, 2007, 19:42:29 pm »
Dobra... o BIOSHOK zapomniałem że już wyszło(nie grałem w tą gre więc trudno mi ocenić). Ale co do CoD3 to widać że w temacie poruszasz się na oślep... hahaha.
Identyczna wersja jest na Ps2 i port z tej konsoli dostało Ps3. Silnik jest z poprzedniej generacji(nowy w CoD4). Skryptowane wydarzenia, zero fizyki, inteligencji też, tylko multiplayer przyciąga na trochę...
I zanim coś powiesz głęboko to przemyśl bo CoD3 a Resistance to dwie różne bajki. Najłatwiej to po prostu przejdź tę gry(ja zaliczyłem dwie na PS3 i grałem trochę w CoD3 też na Ps2). Możesz oczywiście napisać że każdy ma prawo do swojego zdania ale... NIEMASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ porównując CoD3 do Resistance.
Powtarzam, Resistance 2 ma duże szanse być lepszy graficznie niż GEARS 2 bo ma bardzo dobry silnik gry.
Nie oceniaj grafiki po tym jak się "wszystko błyszczy", ja tak widzę że wydajesz opinie na temat gier w które niewiele grałeś(sam się do tego przyznałeś) i na przyszłość najlepiej niech gry oceniają ci którzy w nie grają.
A że grałeś online... jak już poćwiczysz to wyzwij mnie na pojedynek... jeśli nie wygram z tobą różnicą większą niż 10:1 to uznam że ty w tą grę chociaż "troche" grałeś.
Cokolwiek napiszesz dlamnie wątek uznaje za zamknięty... bo ty w ta grę praktycznie nie grałeś!!!
 
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2007, 20:03:13 pm wysłana przez Maximmus80 »

izon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-05-2006
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #34 dnia: Września 23, 2007, 20:05:07 pm »
W COD 3 gralem na x360 tylko w multi i bardziej mi sie podoba niz resistance to raz.To ty nie masz pojecia o grach na ten moment bo grasz tylko na ps3 i moze dla ciebie resistance jest super ale porownujac go do ogolnodostepnych strzelanin to jest biedny..Tyle w tym temacie i nie chce nic wiecej mowic bo sie mnie oskarzy o fanbojstwo jesli powiem ze jakby resistance wyszedl na 360 czy PC w tej samej formie to bylby porpostu jedną z wielu przecietnych strzelanin..

Pozatym COD 3 to moze rzeczywiscie slaby argument ale Bioshock i Gearsy są wrecz argumentami nie do podwarzenia..

nakimushi

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #35 dnia: Września 24, 2007, 09:06:42 am »
Warhawk = 9+  / swietna grafika i masa zabawy online... cudo po prostu  :eek:

LoNdOnEr

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #36 dnia: Września 24, 2007, 18:09:10 pm »
Warhawk = 9+  / swietna grafika i masa zabawy online... cudo po prostu  :eek:

i tu zaskoczeni, bo WarHawk to jedna z najlepszych na dzien dzisiejszy gier na PS3, a zajmuje ok 800 mb, a te wszystkie gry zajmujace po kilkanascie GB "zawiodly", tzn. przegraly w starciu z WarHawkiem, to tez daje do myslenia!

MoMo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-08-2007
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #37 dnia: Września 24, 2007, 18:52:02 pm »
Warhawk = 9+  / swietna grafika i masa zabawy online... cudo po prostu  :eek:

i tu zaskoczeni, bo WarHawk to jedna z najlepszych na dzien dzisiejszy gier na PS3, a zajmuje ok 800 mb, a te wszystkie gry zajmujace po kilkanascie GB "zawiodly", tzn. przegraly w starciu z WarHawkiem, to tez daje do myslenia!

To pomyśl co to będzie jak zaczną powstawać tak miodne gry jak Warhawk, które będą wykorzystywać w pełni dobrodziejstwa Blu-Ray.

PS. A czy gry zajmujące kilkanaście GB zawiodły? No nie wiem. Motor Storm świetna ścigałka, Resistance poprawna strzelanka z genialnym multi, Heavenly Sword epicka, piękna gra akcji. Wszystkie te gry zbierają wysokie oceny a Ty gadasz że zawiodły? Dobrze że słowo zawiodły oznaczyłeś cudzysłowiem bo chociaż tyle masz na swoją obronę.

nakimushi

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #38 dnia: Września 24, 2007, 20:26:52 pm »
Tekken DR - 9
swietna gra - az sie przypominaja czasy jak sie kiedys z kumplami gralo ;)/ grafika prosta ale przyjemna dla oka_ jakos bardziej mi tekken podchodzi niz VF5

chelcho

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-05-2007
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #39 dnia: Września 25, 2007, 09:36:43 am »
RFOM       8+  , fajny single, ale gra dopiero  wymiata w multi
Warhawk  10- , jeśli ktoś jest nastawiony na grę w sieci to polecam w 100% . Minusem jest mało map i brak party, ale to mam nadzieję, że poprawią
Oblivion    7-   , po ponad 70h mogę dać taką ocenę, bo gra jest długa, nudna i powtarzalna - nie chce mi się już w to grać. Za to na początku dał bym z 9
NGS         ??   , na razie za długo nie grałem bo męczę Warhawka :)
Star Dust  8  , fajna szybka gierka - długo grać nie można bo palce bolą :)
Calling All Cars 7 , gra imprezowa dla casuali