Autor Wątek: Far Cry 2  (Przeczytany 71046 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #360 dnia: Października 24, 2008, 15:40:53 pm »
(17 cali kontra 50 :lol:)

Głupie pytanie, ale nie możesz sobie podłączyć kompa pod telewizor?

Czemu nikt się nie dosadził do tej gry o to że zabija się tam murzynów? RE5 miał problemy a FC2, nie.

Przypuszczam, że dlatego, iż w trailerach z RE5 skupiano się na wyżynce przeciwników (czarnoskórych), w FC2 zaś głównie pokazywano teren i możliwości silnika; dlatego pewnie nikt nie zwrócił uwagi na to, że w FC2 też przecież jest pełno czarnoskórych przeciwników.

Inna możliwość, ci, którzy się dosadzili do RE5 to rasiści - nie lubią Japończyków ;P
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2008, 15:44:03 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #361 dnia: Października 24, 2008, 15:51:00 pm »
To opisuj wrażenia bo zaraz jadę do Media Markt i nie wiem czy wyjdę z FC2 czy z Fable2  :sad:

U Katowicach nie ma FC2. :(

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #362 dnia: Października 24, 2008, 15:54:09 pm »
Inna możliwość, ci, którzy się dosadzili do RE5 to rasiści - nie lubią Japończyków ;P

...i są z konkurencji. :P

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #363 dnia: Października 24, 2008, 16:09:58 pm »
Pogralem pare minut - do pierwszego zdobytego safehousa ( je.ane słońce za oknen nie pozwala mi grac, bo nic na ekranie nie widze ) i wrazenia sa poki co srednie. Grafika niby ladna, ladnie ostre, nie ma zabkow, ale wkurzaja mnie niesamowicie.. cienie, ktore sa po prostu slabe. Wygladaja jak zlepek poziomych lini. Buee. Ten pop-up zauwazylem po 2 minutach, jak jechalem i wypatrywalem drzew. Widac. Ciekawe czy podczas normalnego gameplayu tez to bedzie widoczne.| Wersja na X0, dopiero jak do domu przyszedlem, to przeczytalem o wyzszej rozdzialce na PS3 :???:

Grywalnosciowo... za malo gralem, ale moze byc. Sztywno sie jezdzi samochodem, jakby sie troche slizgal, to byloby realistyczniej i bardziej funowo.
No i poczatek nudny jak cholera, ilez tak mozna siedziec i sie gapic w ekran, jezuuu. Dopiero pod koniec cos sie fajnego dzieje.
Strzela sie calkiem porzadnie, jak na FPSa :cool:
No i zajebiscie podobaja mi sie patenty, w stylu jak otwieramy drzwi, to nasz koles wyciaga dlon i obraca klamka, podczas gdy w reszcie takich gier drzwi by sie same otwarly :lol: Albo jak wyciagal kule, osz matko, az sie obrocilem, bo to takie obrzydliwe i zajebiste jest. Fajnie, mam nadzieje na wiecej takich imba patentow pozniej w grze. Poczekam, az sie sciemni i wtedy pogram.

No, to tyle mojego zdania po ~10-15 minutach z gra :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #364 dnia: Października 24, 2008, 16:15:54 pm »
Online: zaskakujaco wielu graczy meczy FarCry2 po sieci. Najbardziej wkurza respawn w deathmatch'u, gdzie mozesz sie pojawic centralnie przed przeciwnikiem i dostac head'a, lub sam londujesz po srodku mucki i nabijasz fragi. Zauwazylem tez system upgrade'ow w grze po sieci - diament, nie wiem czy dostaje sie je za kill'e, ale po upgrade'dzie pojawiaja sie nowe bronie w zestawach, nie chce mi sie pisac jakie sa dokladnie zestawy, ale standardowy z AK47 chyba jest najlepszy ( po upgrade'dzie druga bronia w tym zestawie jest granatnik reczny), jest sniper, gunner, saboteur.Na mapach multi sa pojazdy ( nawet lotnie ), wiec jest ciekawie, w samochodach mozna siedziec na wszystkich miejscach, nawet na tylniej kanapie. Lagow nie uswiadczylem.
Opublikowane: Październik 24, 2008, 16:13:57
Zapomnialem wspomniec o leczeniu, sa zastrzyki = apteczka, lub mozna przytrzymac LB i nasz bohater sam sie "naprawia" , wydlubuje sobie kule z rany, nastawia reke lub noge, wyciaga kawalek galezi z nogi itp.

nakimushi

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #365 dnia: Października 24, 2008, 16:23:03 pm »
(17 cali kontra 50 :lol:)

Głupie pytanie, ale nie możesz sobie podłączyć kompa pod telewizor?


nie moge

Tango

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #366 dnia: Października 24, 2008, 18:18:37 pm »
ja mam 4% zaraz sie biore za granie dalej, patrzac jak wielki swiat jest to grafa robi mega wrazenie

nie chce mi sie opisywac bo szkoda mi czasu, wieczorem cos skrobne

animacja trzyma 30 klatek co najbardziej cieszy w takiej grze (50km2) XO :cool:

svonston

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #367 dnia: Października 24, 2008, 18:23:51 pm »
Właśnie tak się zastanawiam, czy wziąć FC2, czy nie... Kminię, że na razie jest hype i wydaje się super, ale co będzie dalej. Kurde. :x

Tango

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #368 dnia: Października 24, 2008, 18:25:22 pm »
Właśnie tak się zastanawiam, czy wziąć FC2, czy nie... Kminię, że na razie jest hype i wydaje się super, ale co będzie dalej. Kurde. :x

wez dead space

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #369 dnia: Października 24, 2008, 18:36:48 pm »
Kurde kto wymysla premiery w piatek... :lol: Dzisiaj wyslana i czekaj Pan do poniedzialku :?  :cool:
Cale szczescie, ze to nie jest jakis np. dlugi weekend... :eek:

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #370 dnia: Października 24, 2008, 18:36:54 pm »
Właśnie tak się zastanawiam, czy wziąć FC2, czy nie... Kminię, że na razie jest hype i wydaje się super, ale co będzie dalej. Kurde. :x

wez dead space

wez fable 2 :D

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #371 dnia: Października 24, 2008, 18:52:19 pm »
Jeśli ktoś może to niech opisze troszke dokładniej swoje wrażenia. Interesuje mnie głównie strona graficzna, Bo dla mnie to jest najlepiej zapowiadający sie tytuł pod względem grafy i chciałbym wiedzieć jak to wygląda w "praniu" :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #372 dnia: Października 24, 2008, 19:23:59 pm »
Pograłem nieco i pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo pozytywne. Grafika jak na tak duży free roaming jest zadziwiająca. Obiekty mają bardzo ładne tekstury, chociaż zdarzają się i nieco mniej ładne. Podłoże jest ładniejsze niż w COD4, ale cudów nie ma. Ogólnie gra wygląda lepiej niż COD4, tyle że nie jest w 60fps'ach.
Dosadzić mogę się do leciutko gubiącego się v-synch. Widać to jedynie gdy bardzo powoli rozglądamy się na boki. Tak to zupełnie to nie przeszkadza.

Co mnie natomiast zniszczyło to ten silnik DUNIA. Zabiłem paru gości, pozbierałem amumicję, ale z jednego miejsca nie całą i zacząłem strzelać w beczki. Jedna wybuchła, podpalił się ten skład z amunicją, której nie zebrałem i naboje zaczęły strzelać dookoła. Nie widziałem co się dzieje początkowo i myślałem że nie wyczyściłem całej wioski. Po chwili do mnie dotarło że to skład amunicji się zapalił i kule od gorąca, same zaczęły wystrzeliwać. Po prostu WOW! Dalej zapaliło się drzewo, reszta trawy i pół wiochy spłonęło. Taki miałem oczy. :shock:

Gra się przyjemnie, ale na razie nie czuję jakiegoś mocnego gameplay'owego kopa. Bronie bardzo fajnie strzelają, jest realistycznie i czuć klimat gorącego lądu. Wracam grać.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #373 dnia: Października 24, 2008, 19:32:09 pm »
Pograłem nieco i pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo pozytywne. Grafika jak na tak duży free roaming jest zadziwiająca. Obiekty mają bardzo ładne tekstury, chociaż zdarzają się i nieco mniej ładne. Podłoże jest ładniejsze niż w COD4, ale cudów nie ma. Ogólnie gra wygląda lepiej niż COD4, tyle że nie jest w 60fps'ach.
Dosadzić mogę się do leciutko gubiącego się v-synch. Widać to jedynie gdy bardzo powoli rozglądamy się na boki. Tak to zupełnie to nie przeszkadza.

Co mnie natomiast zniszczyło to ten silnik DUNIA. Zabiłem paru gości, pozbierałem amumicję, ale z jednego miejsca nie całą i zacząłem strzelać w beczki. Jedna wybuchła, podpalił się ten skład z amunicją, której nie zebrałem i naboje zaczęły strzelać dookoła. Nie widziałem co się dzieje początkowo i myślałem że nie wyczyściłem całej wioski. Po chwili do mnie dotarło że to skład amunicji się zapalił i kule od gorąca, same zaczęły wystrzeliwać. Po prostu WOW! Dalej zapaliło się drzewo, reszta trawy i pół wiochy spłonęło. Taki miałem oczy. :shock:

Gra się przyjemnie, ale na razie nie czuję jakiegoś mocnego gameplay'owego kopa. Bronie bardzo fajnie strzelają, jest realistycznie i czuć klimat gorącego lądu. Wracam grać.
Wersja PS3 czy X0?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #374 dnia: Października 24, 2008, 19:36:14 pm »
Pograłem nieco i pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo pozytywne. Grafika jak na tak duży free roaming jest zadziwiająca. Obiekty mają bardzo ładne tekstury, chociaż zdarzają się i nieco mniej ładne. Podłoże jest ładniejsze niż w COD4, ale cudów nie ma. Ogólnie gra wygląda lepiej niż COD4, tyle że nie jest w 60fps'ach.
Dosadzić mogę się do leciutko gubiącego się v-synch. Widać to jedynie gdy bardzo powoli rozglądamy się na boki. Tak to zupełnie to nie przeszkadza.

Co mnie natomiast zniszczyło to ten silnik DUNIA. Zabiłem paru gości, pozbierałem amumicję, ale z jednego miejsca nie całą i zacząłem strzelać w beczki. Jedna wybuchła, podpalił się ten skład z amunicją, której nie zebrałem i naboje zaczęły strzelać dookoła. Nie widziałem co się dzieje początkowo i myślałem że nie wyczyściłem całej wioski. Po chwili do mnie dotarło że to skład amunicji się zapalił i kule od gorąca, same zaczęły wystrzeliwać. Po prostu WOW! Dalej zapaliło się drzewo, reszta trawy i pół wiochy spłonęło. Taki miałem oczy. :shock:

Gra się przyjemnie, ale na razie nie czuję jakiegoś mocnego gameplay'owego kopa. Bronie bardzo fajnie strzelają, jest realistycznie i czuć klimat gorącego lądu. Wracam grać.
Wersja PS3 czy X0?
Widać ze nowy jesteś ;) MarcePan i X0 :lol:

Tango

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #375 dnia: Października 24, 2008, 19:36:48 pm »
Jeśli ktoś może to niech opisze troszke dokładniej swoje wrażenia. Interesuje mnie głównie strona graficzna, Bo dla mnie to jest najlepiej zapowiadający sie tytuł pod względem grafy i chciałbym wiedzieć jak to wygląda w "praniu" :)

-Grafa bardzo ladna no 9/10
-Animacja trzyma 30 klatek
-Pop up widoczny przy jezdzie pojazdami, ale nie jest zle(zalezy tez jaki masz czytnik w konsoli), gra kreci plyta non stop (po updatcie i zgraniu gry na dysk powinno byc fajnie)
-Gra nie ma takich tekstur jak uncharted ale tu mamy do czynienia z 50km2
-Grafa nie zrobila na mnie takiego wrazenia jak swego czasu gears of war
-Efekty slonca zrobione swietnie
-Krajobrazy bardzo ladne
-W grze brakuje zwarcia takiego jak w jedynce (na PC gralem), za duzo w tej grze pustki, w sensie za malo akcji
-Lasu tu tez nie zobaczycie praktycznie i zapomnijcie, ze sie pobawicie w Rambo
-Ogien niezly jest i pod wplywem wiatru przenosi go na inne obiekty(szalu to na mnie nie zrobilo)
-Wybuch samochodu stojacego obok drzewa i sypiace sie licie robia wrazenie :shock:
-Kiedys na trailerach pod wplywem naszego ciala roslinnosc sie nie ruszla(zmieniono to !! :shock:) teraz jest tak jak byc powinno(Crysis)
-Fizyka daje rade
-Far Cry jedynka byl tez rozbudowany i mial duzy obszar, ale tam sie gralo super, tutaj czujemy lekka nude gdyz ta wolnosc tu tak nie bawi (klania sie zbyt malo akcji)
-Przeciwnicy ukrywaja sie za wszytkim czym tylko moga (skalki, drzewa itp) choc inteligencja nie jest najwyzszych lotow(na normalu bynajmniej)
-Patenty z wyciagniem kul z nogi lub reki + nastawianie stawow robi wrazenie(trzeba przymknac oko na to lekko tak jak na Rambo) :P
-W grze broni nie zabraknie, ale nie wygladaja one tak fajnie jak w call4, mogly by na nich byc lepsze tekstury
-W jedynce (na pc) dorwalem takiego desert eagla to byl power jak ch** tu bronie nie sa tak slabe jak w resistance ale powinny bardziej kosic na moj gust( dead space :D)

Ocena wstepna 8+

Nie testowalem online jeszcze, jezeli bedzie fajny ocena moze sie zmienic na 9-


« Ostatnia zmiana: Października 24, 2008, 19:50:54 pm wysłana przez Tango »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #376 dnia: Października 24, 2008, 19:45:05 pm »
Cytuj
Widać ze nowy jesteś  MarcePan i X0
Nowy. Jeszcze nie wiem kto tu jest "fanboyem" jakiej konsoli.:P
I dzięki Tango za wstępną ocene :*

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #377 dnia: Października 24, 2008, 20:21:19 pm »
troche mnie zawiodla woda, nie wyglada jakos super. a far cry mi sie przedtem z kozacka woda kojarzyl
dochodze do wniosku, ze wciskanie free roamingu na sile jest do dupy, ta gra jest za wolna i pewnie zacznie mnie nudzic za pare h
ale co na mnie wywarlo wrazenie to... strzelanie :shock: nosz kurde, dawno nie mialem takiej frajdy z zabijania wirtualnych przeciwnikow, albowiem mam wrazenie, ze strzelam z prawdziwej broni
niestety ai przeciwnikow ssie :???: no, moze nie jest ono tak lipne, jak w serii cod, ale wystarczajace nie jest
i wszystkie misje robie na rambo, pewnie znow nic nie wyjdzie z zakradania sie itp
raz mnie przeciwnicy zaskoczyli i rozstrzelali. myslalem, ze nie zyje, a tu nagle przychodzi moj koles i mnie wyciaga :???: co to, bioshock? lame
imba patentow ciag dalszy, jak nie mialem jeszcze pigulek na malarie, to jak mi sie omdlalo, to bylem zachwycony tym, jak moj gostek sie zwija na ziemi, resztkami sil zaglada do pojemniczka, myslac, ze odnajdzie tam swoje lekarstwo.. lecz niestety zawod, nadzieja umarla, nie ma co zrobic... mozna tylko zemdlec :sad: ale smutne, ale wygladalo zajebiscie, hoho

ocena wstepna 7+, nad znaczkiem jakosci sie jeszcze zastanowie>>

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #378 dnia: Października 24, 2008, 20:59:29 pm »
Mam takie pytanko. Podczas grania czas też leci i dzień zmienia się w noc? Czy tylko jak kładziemy się spać to możemy to ustalić?
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2008, 21:03:26 pm wysłana przez MarcePan »

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #379 dnia: Października 24, 2008, 21:06:42 pm »
Mam takie pytanko. Podczas grania czas też leci i dzień zmienia się w noc? Czy tylko jak kładziemy się spać to możemy to ustalić?
No musi tak być ! Tosz to była by totalna głupota jeśli nie byłoby cyklu dnia i nocy podczas swobodnego grania. Postaw grę lub pozwiedzaj pieszo to się dowiesz

PS: jest jakiś zegarek czy coś wskazujący jaka godzina ?

Adam50000

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-05-2007
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 0
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #380 dnia: Października 24, 2008, 21:59:16 pm »
Mam takie pytanko. Podczas grania czas też leci i dzień zmienia się w noc? Czy tylko jak kładziemy się spać to możemy to ustalić?
Tak pora dnia, zmienia się podczas grania.
PSN ID: Ninja_Adam

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #381 dnia: Października 24, 2008, 22:40:45 pm »
Pograłem nieco w multi i jest hmmm...dziwnie. Takie coś pomiędzy BF:BD a COD4. Jednak COD4 to zdecydowanie najlepsze strzelanie online multi i na długo chyba tak zostanie.
Raz trafiłem na mapkę zrobioną przez gracza i była naprawdę spoko. Taki duży kanion i dwie storny połączone wiszącym mostkiem i dalej po obu stornach, betonowymi mostami.
Gdyby tak pograć ze znajomymi to myślę że mogłoby być ciekawie. Szkoda jednak że po COD4 inaczej patrzę na multi w FPS'ach. Graficznie multi słabsze od tego w COD4, ale nadal ładne. Sztywno strasznie poszurają się postaci. Dodatkowo bardzo szybko, więc ustrzelenie ze snajpy jest bardzo ciężkie.
Mapy są fajne, zmyślne i pełne wieżyczek oraz zakamarków.
 

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #382 dnia: Października 24, 2008, 22:42:59 pm »
Nie mogę znaleźć diamentów na samym początku.Jestem pod tym mostkiem, bo tam mi GPS świeci, ale diamentów ni ma :sad:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #383 dnia: Października 24, 2008, 22:44:37 pm »
Ja pierwszy diament znalazłem tak gdzie wymagała tego gra. Niedaleko tego koryta ze świniami są wagony. Wejdź do jednego i tam jest walizka z diamentem.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2008, 22:48:58 pm wysłana przez MarcePan »

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #384 dnia: Października 24, 2008, 23:01:13 pm »
Na wagonie? A nie przypadkiem na ziemii? Chyba obok jakiejs sciany.

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #385 dnia: Października 25, 2008, 01:31:23 am »
nie wiem czy ktos pisal ale Quazi ten od rozdzialek wykryl ze wersja na ps3 ma troche wyzsza natywna rozdzielczosc niz wersja na x360  :P

Cytowałem tą wiadomość w System Wars. Swoją drogą, co to za idiotyczna rozdzielczość na PS3? Jaki TV do tego trzeba mieć?

Link.

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1210166&postcount=952
Po pierwsze:
Cytuj
I'm think I'm measuring 960x1080, which indicates this might be the PS3 version running at 960x1080 in 1080p mode.
Dotyczyło to skalowania do 1080i/p

Anamorfioczny obraz (czyli taki ściśnięty jak w przypadku tego skalowania z 960x1080) można spotkać na niemal każdej płycie z filmem DVD w 16:9 - tam obraz jest zapisywany przecież w klatkach o proporcjach 4:3 - taka specyfikacja - jest ograniczona liczba pikseli więc ściska się obraz tak aby zajmował całą klatkę a rozciąga go DVD i gotowy wysyła do TV.

W przypadku PS3 to jest do trybu 1080i/p - wtedy konsola ma sprzętowe skalowanie = brak potencjalnych spadków z powodu progamowego sklaowania + mniej zajętej pamięci przez framebuffer.
Sporo takich gier jest na PS3.
Nie wyłączając choćby tak namiętnie wymienaine przez ciebie GT5:P i Wipeout:HD  :P

Anamorficzny obraz jest rozciągany w locie przy wysyłaniu do 1920x1080 - taka "sztuczka".
W porównanaiu do skalowania z 1280x720 - kiepsko się dzieje ze skośnymi pionowymi liniami, za to poziome (jak horyzont) zyskują.
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg389896#msg389896 (dopiero co dawałem jakiegoś linka do SW z Uncharted a to tylko tam HDTV skalował -
gdyby to robiła konsola co ma dobry skaler (ahem*X360*ahem) to skalowane 720p do 1080p wyglądało by jeszcze lepiej ;) )

Trochę więcej pikseli ale skalowanie mocno wszystko rozciąga w jednym kierunku - więc zeby się robią - patrząc na ten obrazek z Far Cry 2 od razu rzucają się w oczy na brzegu budynku i oknie.
A ten obrazek z twojego linku nawet nie jest w pełnym 1080 tylko został zmniejszony do 1280x720 - więc w oryginale byłoby to jeszcze bardziej widoczne.
http://img413.imageshack.us/img413/166/farcry2consolejaggies00xh5.jpg

Po drugie:
Dotyczyło to nie ukończonej wersji z materiałów promocyjnych.

Wygląda na to że pełna wersja została "zoptymalizowana" pod PS3.  :lol:

I nie ma, z tego co piszą, ani skalowania do 1080 z 960x1080
Ani nawet gra nie chodzi w trybie 720p w pełnym 1280x720 tylko w ramce ~1274x693:


pełny obrazek: http://image.com.com/gamespot/images/2008/293/reviews/944401_20081020_screen005.jpg


http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1231901&postcount=1372
Cytuj
The final retail version of Far Cry 2 on PS3 cannot/does not run at 960x1080, nor does it have a forced-1080i/p upscaled mode.

The game runs at 1280x720 in 720p mode, only. There are black borders around the edges, so the game actually runs at a resolution of around 1274x693 or so, if you discount the black overscan edges:

Ciekawe czy się to potwierdzi...
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2008, 02:30:52 am wysłana przez Gość Anonimowy »
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

nakimushi

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #386 dnia: Października 25, 2008, 01:35:03 am »
Marcepan a jak singiel na ps3 wyglada ? spoko ?

Tango

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #387 dnia: Października 25, 2008, 01:38:54 am »
Marcepan a jak singiel na ps3 wyglada ? spoko ?

troszke gorszy framerate niz na XO

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #388 dnia: Października 25, 2008, 01:44:22 am »
Marcepan a jak singiel na ps3 wyglada ? spoko ?

troszke gorszy framerate niz na XO
Nie zauważyłem żadnych spadków framerate'u :eek: Co do grafiki, to jest naprawdę bardzo ładnie, no i trzeba wziąć pod uwagę, że teren jest ogromny :cool:
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2008, 01:52:41 am wysłana przez Wooyek »

Tango

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #389 dnia: Października 25, 2008, 03:59:22 am »
Marcepan a jak singiel na ps3 wyglada ? spoko ?

troszke gorszy framerate niz na XO
Nie zauważyłem żadnych spadków framerate'u :eek: Co do grafiki, to jest naprawdę bardzo ładnie, no i trzeba wziąć pod uwagę, że teren jest ogromny :cool:

Ja wypaluje spadki ponizej 30 bez problemu, jak zleci z 30 do 27-26 widac odrazu. Duzo lat sie gralo na PC i takie skrzywienie zostalo :(  Nie mowie tu akurat teraz o far cry2.

Co do far cry 2 jest bardzo ladny, jak by wszytkie gry mialy takie otwarte tereny to 99% by wygladala gorzej od far cry 2 tu tylko assassin's creed sie broni.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2008, 04:01:46 am wysłana przez Tango »

nakimushi

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #390 dnia: Października 25, 2008, 13:00:24 pm »
moze ktos pstryknac ladne fotki z wersji na ps3? chcialbym to sobie jakos porównac /
dzisiaj bede gral na pc  :D

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #391 dnia: Października 25, 2008, 14:23:52 pm »
Pogralem troche dluzej i musze powiedziec ,ze cholernie nudna ta gra (taki AC tylko ,ze inne klimaty) poza swietna grafika i kilkoma fajnymi patentami jest powtarzalna jak cholera i chyba za pare godzin zacznie robic jako lapacz na kurz na stojaku bo juz prawie zasypiam ,a to debilne centrowanie widoku jak staram sie patrzec na mape jadac juz mnie doprowadza do szalu. Moglem brac F2 albo DSa  :mad:

svonston

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #392 dnia: Października 25, 2008, 14:38:22 pm »
No to kicha. :x

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #393 dnia: Października 25, 2008, 14:59:36 pm »
Ghostie ma racje, chociaz mnie z poczatku nudzilo strasznie, ale ostatecznie wciagnelo mnie na maxa :x dawno takiego funu z grania nie mialem
polecam grac 'roznorodnie', czyli raz normalna misja, raz misja z pomoca buddiego, raz misja dla lekarstwa, dla broni, szukanie diamentow, itd. przez co pozniej sie znudzi :)
ale random duzy, czy komus gra sie spodoba czy odrzuci :???:

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #394 dnia: Października 25, 2008, 15:20:59 pm »

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #395 dnia: Października 25, 2008, 15:43:41 pm »
Dziala ten kod ? bo niechce mi sie podlaczac Xa do netu w ciemno :p
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2008, 16:43:00 pm wysłana przez Ghostie »

Diuk

  • Gość
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #396 dnia: Października 25, 2008, 19:19:56 pm »
moze ktos pstryknac ladne fotki z wersji na ps3? chcialbym to sobie jakos porównac /
dzisiaj bede gral na pc  :D

Dołączam się do prośby, ciekaw jestem jak to na telewizorni wygląda.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #397 dnia: Października 25, 2008, 19:35:14 pm »
No to już jest nas trójka. :)

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #398 dnia: Października 25, 2008, 19:43:06 pm »
Czwórka.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Far Cry 2
« Odpowiedź #399 dnia: Października 25, 2008, 21:50:05 pm »
Marcepan a jak singiel na ps3 wyglada ? spoko ?

troszke gorszy framerate niz na XO

Coooo??? Masz wersje na PS3? Ja nie zauważyłem żadnych spadków animacji. Tak jak wspominałem, jedynie v-synch leciutko kuleje kiedy bardzo powoli obracamy kamerę.

PS. Fajne w multi jest to że pogoda podczas gry się zmienia. Czasem pada itp. :cool:
Opublikowane: Październik 25, 2008, 19:47:46
Jednak pop up się pojawia. Sporadycznie, ale jest. Widać to gdy jedziemy po jakimś pustkowiu w stronę lasów itp.

Kurde, muszę przyznać że gra jest średnia. :? Chyba że ja się starzeję. Grafa spoko, ale gameply jakiś taki monotonny. Dostajesz misję i trzeba jechać na drugi koniec mapy. Po drodze nawalają do Ciebie jacyś goście (cholera wie dlaczego) i tak w kółko. Misje są bardzo schematyczne. Jedź tam i zabij kogoś. Żeby było ciekawiej to koleś sobie krąży w kółko autkiem, co byś mógł się szybko zorientować, którą drogą będzie za chwilę przejeżdżał. Trochę to głupie ale co zrobić.