Autor Wątek: Nowy PC-et  (Przeczytany 4474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Nowy PC-et
« dnia: Sierpnia 17, 2007, 21:35:22 pm »
Witam, moze ktos doradzić jakiegoś dobrego kompa do 3000zł najlepiej z prockiem Core 2 QUAD i 2gb ramu. Mogą być linki z allegro, bądź wypisane osobne części z czego miał by się składać.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 17, 2007, 22:26:57 pm »
Linków aktualnie nie chce mi się wpinać, ale tu http://www.komputronik.pl/  masz wszystko czego potrzebujesz.

Za to dam kilka rad- osobiście zawsze wolę składac kompa osobiście z poszczególnych komponentów niż kupowac firmowy (wiem co siedzi w środku wtedy). Dlaczego? Pomijając ogólną wydajność (sami wszystko dobieramy, nie tworzymy wąskich gardeł które uniemożliwią wykorzystanie sprzętu w 100%, a co jest zmorą gotowych kompów w sklepach), to wiemy że chipset jest jaki Bozia przykazała (a nie stara via), płyta główna nie będzie asrocka, a pamięci nie będą firmy "noname".


Co polecam- płyta główna Asusa- stabilna, wytrzymała, demon szybkości, najlepsze na rynku (nie zważać na fakt że nie są w tak finezyjnych kolorach jak gigabyta). MSI też są fajne, ale na mojej spalił się jeden port pci gdzie miałem audigy wsadzone, pewnie pojedynczy przypadek, ale o takich historiach z asusem nigdy nie słyszałem.

Procek- czemu chcesz intela? Osobiście polecam Athlona 64X2- tańsze od intela, bardziej wydajne na ogół i nie ma już jaj z zakładaniem jak kiedyś (łatwo było ukruszyć rdzeń, stosunkowo niedawno wprowadzono osłony). Teraz także niezłe do podkręcania jak chcesz się w to bawić.

Karta graficzna- za tyle ile możesz sobie pozwolić. Nieważne czy ati czy nVida. Kiedyś pamiętam nVida była wyśmiewana z powodu sterowników- były tragiczne, a ati miało lepszy jakościowo obraz. Aktualnie zapewne różnice się wyrównały, bo nie śledzę wyścigu w tym polu. Widzę jednak że nowe radeony są straszliwie sztucznie podkręcane firmowo, dlatego optowałbym raczej za gforcami.

Pamieci- kingstona, nanjowsze ddry. Jeśli cię stać to hyper x-y- śmigają niczym szatan na ekstazie.

Obudowa- ładna i przewiewna. Może być różowa. 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2007, 22:28:58 pm wysłana przez _Music »

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 18, 2007, 20:29:14 pm »
Nie lepiej kupić PS3/X-boxa 360 :D?

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2007, 21:42:22 pm »
Albo coś od Apple ? :D

davidson88

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 321
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 18, 2007, 21:44:52 pm »
teraz na pewno nie oplaca sie kupować c2quada - z prostej przyczyny - nie wykorzystasz go, baaa 2 jajka mało co wykorzystuje (znikoma liczba gier, a są tez przypadki ze gra na dwóch "jajach" chodzi słabiej niż na jednym). Procka bym wziął c2duo - tylko nie jakiegoś topowego...tanio możesz wyrwać 6300 i kręcić (być może cos z serii E2xx było by lepszym rozwiązaniem ale jeżeli już to nieznacznie)

Grafika to ofkors coś ze stajni "zielonych" ...w tym przedziale cenowym, najlepszym wyborem wg. mnie będzie 8800Gts - w zalerznosci od tego w jakiej rozdziałce będziesz grać: 1280< -karta z 640Mb 1280> 320Mb

Ram...to coś na 667Mhz ....800Mhz jest sporo droższe a niewiele wydajniejsze.

Co do reszty komponentów sie nie wypowiem - na płytach głównych sie nie znam a hdd to raczej kwestia gustu


Stanowczo odradzam Ci kupować gotowych zestawów na allegro czy w jakimś hiper-super markecie ( same szmelce sprzedają gdzie 50% kompa jest ok a reszta do dupy.)...jeżeli nie znasz sie wystarczająco na składaniu kompa - wybierz części i zlec robote koledze/ jakiemuś serwisowi.
We lack the motion to move to the new beat

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 18, 2007, 22:21:10 pm »
Nie lepiej kupić PS3/X-boxa 360 :D?

Dla normalnego usera pecet i tańszy i lepszy.

Zastanów się do czego ci ten komputer przedewszystkim. Bo jak do neta, mp3, filmów itp. to wystarczy ci zwykły P4 albo Athlon (ja bym brał P4 na cedar mill - czyli z seri xx1), 1-2 gb ramu i jakiś 7300gt od Galaxy. Dysk to już kwestia gustu - samsungi są ok, western digital dość głośne były kiedyś ale nie wiem jak teraz.
A jak do gier to:

Procesor - Core2Duo są najwydajniejsze pomijając to że nieliczne gry tylko wykorzystują dwa rdzenie (z tych co wiem to Q4, Xpand Rally Extreme i chyba Call Of Juarez).
Ramik - 2 giga Corsair w dualu powinno starczyć narazie, jak wyjdzie crysis to dokupisz z 8 dodatkowych giga ;)
Dysk - tak samo kwestia gustu, raptory sobie możesz odpuścić bo nie zauważysz różnicy w normalnym użytkowaniu.
Buda i zasiłka - wbrew pozorom bardzo ważna rzecz. Buda sobie wybierz pod kolor ścian (ale ja bym brał conajmniej jakiegoś coolermastera) a zasiłke Tagan z 500W żeby długo służyła :)

Przykładowy zestawik:

1   Procesor     INTEL CORE 2 DUO E4400 2.00 GHz BOX / S- 775   8985   1   445
2   Płyta główna   . ABIT AW9D - i975X, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775   6435   1   515
3   Pamięć RAM   z CORSAIR DDR2 2048 MB / 667 (Dual 2 x 1024 MB), CL 5   8498   1   300         
4   Dysk Twardy     SAMSUNG 400 GB, 16 MB, SATA II - HD403LJ   6393   1   325             
5   Karta Graficzna     PCIex GALAXY GF 8600 GTS 256 DDR3, 128 bit, CoolerMaster, 1.0 ns   8836   1   689   
6   Nagrywarka DVD   z LITEON LH-16A1S - 16x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna       1   90
7   Obudowa   . REVOLTEC - ZIRCONIUM RG006 - bez zasilacza, Prescott, czarna   6297   1   240
8   Zasilacz     TAGAN TG500-U25 - 500 W, Dual Engine   6976   1   380

2984,-

oczywiście zakładam że monitor, klawe, mysz i reszte pierdołek masz :)


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 18, 2007, 23:57:41 pm »
Cytuj
2   Płyta główna   . ABIT AW9D - i975X, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775   6435   1   515

Abit? No litości, życzysz Derekowi jak najgorzej?

Co do hdd- osobiście także polecam samsungi i western digital, za to odradzam zdecydowanie IBM'y (jeśli jeszcze wogóle produkuje dyski)



marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 19, 2007, 01:27:03 am »
Chciał coś z Q a Wy mu wciskacie amd czy duo...

Niech bierze Q6600 staniał o 50% teraz za 900zł można go kupić. 2.4Ghz 4 rdzenie 8mb  8)

Sledze sam ten temat bo chcę kupić kompa z Q6600 ale do pracy. (Fajnie będzie wcisnąć [Alt Ctrl i Del] aby zobaczyć 4 wykresy  :shock:) Ale z grafiką najtańszą albo zintegrowana...znacie taką płyte?  :?

Od gier mam PS3  8)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2007, 01:28:50 am wysłana przez marcinps3 »

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 19, 2007, 02:13:50 am »
Nie lepiej kupić PS3/X-boxa 360 :D?

Nie lepiej, konsole zamierzam sobie kupić za jakieś 3 lata, mowa o next genach. Poza tym puki co nie gram.

Cytuj
teraz na pewno nie oplaca sie kupować c2quada - z prostej przyczyny - nie wykorzystasz go, baaa 2 jajka mało co wykorzystuje (znikoma liczba gier, a są tez przypadki ze gra na dwóch "jajach" chodzi słabiej niż na jednym). Procka bym wziął c2duo - tylko nie jakiegoś topowego...tanio możesz wyrwać 6300 i kręcić (być może cos z serii E2xx było by lepszym rozwiązaniem ale jeżeli już to nieznacznie)

ajjj wiesz o taką rzecz że nie wykorzystam bym się nie martwił. Przyjdzie taki czas że będzie i nawet on słaby. Dlatego uważam że lepiej kupić coś lepszego patrząc w przyszłość, niż wymieniać co chwile jakieś nowe podzespoły. 

Co do moich wymagań kompa to oczywiście w większości będę na nim pracował, oczywiście chciał bym i pograć w kilka najnowszych tytułów i od dawien dawna poczuć efekt full detal.

Ale ogolnie dzięki za pomoc, jak coś jeszcze ważniejszego, ciekawszego wyhaczycie to piszcie.

davidson88

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 321
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 19, 2007, 07:54:11 am »
ale stary, kup teraz core 2 duo (będzie śmigał we wszystkim aż miło) i płytę główną która obsługuje i c2d i quada.... a za jakieś dwa lata kiedy quad stanieje jak przysłowiowy (za przeproszeniem) "dziki żyd" - wymienisz procka.
We lack the motion to move to the new beat

oscyp

  • Gość
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 19, 2007, 08:59:41 am »
To ja może uderzę z innej beczki. Od paru dni mój starowieńki PC jest podłączony pod tv 26" lcd. Zauważyłem, że okrutnie bolą mnie oczy od siedzenia przy nim, stwierdziłem, że to wina braku tych wszystkich filtrów obecnych w normalnych monitorach. Co wymyśliłem? inwestycja w Windows Media Center. I tu, dokładnie teraz, właśnie w tym momencie pytam ja Was, czy Media Center da rady zainstalować tak, by normalistycznie funkcjonował na takiej konfiguracji sprzętu:

pentium III 500 mhz,
nvidia riva tnt2 m64,
196 mb ram,
20 GB dysk.

Szczerze powiem, że spodziewam się odpowiedzi przeczącej, ale liczę, że może zrobicie mi niespodziankę. Pójdzie czy też nie? Teraz druga część pytania. Może lepiej zainwestować w nowego PC z Media Centrem, albo Maca Mini, albo nawet PS3 (ubuntu itd.). Chcę mieć możliwość przeglądania internetu, edycji tekstu, oglądania filmów w formatach wszelakich, na pewno nie będzie to komputer do gier, bo od tego będzie ps3/XO którego kiedyś zakupię na pewno. Teraz macie mnie za idiotę myśląc "chce koleżka komputer do multimediów, a osobno i tak ma zamiar kupić w przyszłości ps3 i sie jeszcze zastanawia". Powód moich zastanowień to nie najlepsze doświadczenia z ubuntu (na tym samym rzęchu pentium 500) i czytane tu i ówdzie posty o trudnościach z instalacją Ubuntu na PS3. I to by było tyle w sumie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2007, 11:40:20 am wysłana przez oscyp »

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 19, 2007, 10:55:18 am »
Zajmuje sie sprzedażą  kompów i szczerze mogę ci polecić jedyny właściwy zestaw core 2duo/quad z płytą intela może to trochę drożej wyjdzie ale kompletnie nie ma problemów ze sprzętem jak ostatnio np z asusem :(
Na 30 ostatnio złożonych kompów z płytami intela tylko jeden sie sypnoł i to już przy samym składaniu. Quad jak ktoś już pisał potaniał o 50% tak ze można już spokojnie za 3 klocki kupić z nim kompa, w amd juz bym sie nie bawił ...
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 19, 2007, 12:52:09 pm »
_Music nie wiem co jest teraz nie tak z abitem, kiedyś dobre płytki robili :)
Przy wyborze płyty patrzyłem na chipset tylko :]

oscyp media center będzie mulił, zainstaluj sobie MINTA (klon ubuntu ale wszystko co potrzebne ma już zainstalowane i nie trzeba się godzinami męczyć z konfigurowaniem go :).

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 19, 2007, 13:05:12 pm »
ludzie kupujcie MacBooki i iMACki. To przyszłość!

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 19, 2007, 15:35:17 pm »
Przyszłość czego skoro apple powoli olewa komputery, ich główne dochody to ipody i inne do bólu przeciętne produkty (nie licząc wyglądu) dla średnio rozgarniętych klientów ;)

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 19, 2007, 21:06:49 pm »
Nie bluźnij!

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 20, 2007, 01:33:05 am »
Czy ja wiem czy tak olewa? Masa staffu do ściągnięcia, nowy system Leopard, wszystko gra tralala.

Ja mam iBooka G4 i jestem zadowolony jak cholera. I podkreślam że na kompie raczej nie gram (patrz lista konsol).

mocz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-10-2006
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Nowy PC-et
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 20, 2007, 02:39:32 am »
Tylko trzeba dodac, ze Maci sa ze 3 jak nie wiecej razy drozsze niz normalne PC a wcale nie lepsze.
Oscyp pojdzie ci tylko najpierw instalke trzeba odchudzic w nLicie. Proponuje zainteresowac sie jakims linuxem z tych: Ubuntu na Xfce, Mint, albo Damn Small Linux ktory ma bardzo male wymagania. Co do zwyklego Ubuntu to nowe wersje maja bardzo duze wymagania sprzetowe.