Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2042960 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16640 dnia: Maja 11, 2017, 22:51:49 pm »
ja tam nie wiem na co mogą narzekać kobiety w ciąży.

babka spodziewa się dziecka i przy sprzyjających wiatrach może iść na l4 w czasie ciąży (ma płacone 80%), potem może skorzystać z urlopu macierzyńskiego - 20 tygodni (płatne 100%), w przypadku ciąży mnogiej od 31 tygodni. następnie urlop rodzicielski - 26 tygodni (32 dla ciąży mnogiej) - płatny 60% (nie mniej, niż 1000 zł). przy wariancie z wybraniem od razu macierzyńskiego i rodzicielskiego 80% wynagrodzenia przez cały okres. w tym czasie nabija się urlop wypoczynkowy, który można wybrać po zakończonym rodzicielskim. ten jest oczywiście płatny 100%, a nieraz wychodzi tak, że uzbiera się za dwa lata (wystarczy, że urodzi w połowie roku), tj. 40 - 52 dni (zależnie od stażu), czyli do ponad 7 tygodni. jak jeszcze jej mało, to może iść na bezpłatny wychowawczy (do 36 miesięcy).

tym samym babka na etacie (umowa na czas nieokreślony) bez problemu dociągnie do posłania dziecka do przedszkola bez utraty zatrudnienia, a przez cześć czasu będzie dostawać jeszcze pieniądze.

:puppy-eyes: lewackie zdobycze socjalne :puppy-eyes:
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2017, 23:05:14 pm wysłana przez s00s »

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16641 dnia: Maja 11, 2017, 23:30:46 pm »
ja tam nie wiem na co mogą narzekać kobiety w ciąży.

babka spodziewa się dziecka i przy sprzyjających wiatrach może iść na l4 w czasie ciąży (ma płacone 80%), potem może skorzystać z urlopu macierzyńskiego - 20 tygodni (płatne 100%), w przypadku ciąży mnogiej od 31 tygodni. następnie urlop rodzicielski - 26 tygodni (32 dla ciąży mnogiej) - płatny 60% (nie mniej, niż 1000 zł). przy wariancie z wybraniem od razu macierzyńskiego i rodzicielskiego 80% wynagrodzenia przez cały okres. w tym czasie nabija się urlop wypoczynkowy, który można wybrać po zakończonym rodzicielskim. ten jest oczywiście płatny 100%, a nieraz wychodzi tak, że uzbiera się za dwa lata (wystarczy, że urodzi w połowie roku), tj. 40 - 52 dni (zależnie od stażu), czyli do ponad 7 tygodni. jak jeszcze jej mało, to może iść na bezpłatny wychowawczy (do 36 miesięcy).

tym samym babka na etacie (umowa na czas nieokreślony) bez problemu dociągnie do posłania dziecka do przedszkola bez utraty zatrudnienia, a przez cześć czasu będzie dostawać jeszcze pieniądze.

:puppy-eyes: lewackie zdobycze socjalne :puppy-eyes:
Miło dowiedzieć się czegoś wartościowego na forumie. Przyznam że o sporej części nie miałem pojęcia.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16642 dnia: Maja 11, 2017, 23:32:32 pm »
xell i wszystko jasne

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16643 dnia: Maja 11, 2017, 23:37:54 pm »
Aż głupio mi znów powtarzać: Leszke nie wie co powiedzieć, gada byle co i cieszy że jest mondry. Kogoś jeszcze to nabiera?
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Marins

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16644 dnia: Maja 11, 2017, 23:46:00 pm »
Leszke ma więcej do powiedzenia niż ty, obłudny prowokatorze. Siejesz spam w każdym temacie, chłopie ogarnij się.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16645 dnia: Maja 11, 2017, 23:57:00 pm »
Jeden się nabiera :lol:

Do powiedzenia, jak i ty bez wątpienia ma sporo, tylko prawie nigdy (też jak ty) nic na temat. Bo oczywiście nie wskażesz wpomnianej obłudy? No ale inteligencja jest "lewacka" :roll:

Honor, Bóg, Ojczyzna, czyste lewactwo :P
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Marins

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16646 dnia: Maja 12, 2017, 00:05:05 am »
Gorzej niż dziecko.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16647 dnia: Maja 12, 2017, 00:14:56 am »
Uzasadnić nie potrafisz. Niemal gorzej niż Leszke :roll: Zasłona dymna. Ciekawe kto jeszcze się nabiera?
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Marins

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16648 dnia: Maja 12, 2017, 01:35:27 am »
Strasznie, ale to strasznie obniżasz, już i tak niski poziom lewego elektoratu. Pogrążasz siebie i kolegów  :angel:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16649 dnia: Maja 12, 2017, 07:26:02 am »
ja tam nie wiem na co mogą narzekać kobiety w ciąży. babka spodziewa się dziecka i przy sprzyjających wiatrach może iść na l4 w czasie ciąży (ma płacone 80%), potem może skorzystać z urlopu macierzyńskiego - 20 tygodni (płatne 100%), w przypadku ciąży mnogiej od 31 tygodni. następnie urlop rodzicielski - 26 tygodni (32 dla ciąży mnogiej) - płatny 60% (nie mniej, niż 1000 zł). przy wariancie z wybraniem od razu macierzyńskiego i rodzicielskiego 80% wynagrodzenia przez cały okres. w tym czasie nabija się urlop wypoczynkowy, który można wybrać po zakończonym rodzicielskim. ten jest oczywiście płatny 100%, a nieraz wychodzi tak, że uzbiera się za dwa lata (wystarczy, że urodzi w połowie roku), tj. 40 - 52 dni (zależnie od stażu), czyli do ponad 7 tygodni. jak jeszcze jej mało, to może iść na bezpłatny wychowawczy (do 36 miesięcy). tym samym babka na etacie (umowa na czas nieokreślony) bez problemu dociągnie do posłania dziecka do przedszkola bez utraty zatrudnienia, a przez cześć czasu będzie dostawać jeszcze pieniądze. lewackie zdobycze socjalne

Jest tak dokładnie. Moja żona od 3 miesiąca ciąży była na zwolnieniu a teraz jest na macierzyńskim. Dodatkowo tacie przysługuje 2 tygodnie urlopu ojcowskiego oraz 2 dni w roku na opiekę nad dzieckiem.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16650 dnia: Maja 12, 2017, 07:33:44 am »
ja tam nie wiem na co mogą narzekać kobiety w ciąży. babka spodziewa się dziecka i przy sprzyjających wiatrach może iść na l4 w czasie ciąży (ma płacone 80%), potem może skorzystać z urlopu macierzyńskiego - 20 tygodni (płatne 100%), w przypadku ciąży mnogiej od 31 tygodni. następnie urlop rodzicielski - 26 tygodni (32 dla ciąży mnogiej) - płatny 60% (nie mniej, niż 1000 zł). przy wariancie z wybraniem od razu macierzyńskiego i rodzicielskiego 80% wynagrodzenia przez cały okres. w tym czasie nabija się urlop wypoczynkowy, który można wybrać po zakończonym rodzicielskim. ten jest oczywiście płatny 100%, a nieraz wychodzi tak, że uzbiera się za dwa lata (wystarczy, że urodzi w połowie roku), tj. 40 - 52 dni (zależnie od stażu), czyli do ponad 7 tygodni. jak jeszcze jej mało, to może iść na bezpłatny wychowawczy (do 36 miesięcy). tym samym babka na etacie (umowa na czas nieokreślony) bez problemu dociągnie do posłania dziecka do przedszkola bez utraty zatrudnienia, a przez cześć czasu będzie dostawać jeszcze pieniądze. lewackie zdobycze socjalne

Jest tak dokładnie. Moja żona od 3 miesiąca ciąży była na zwolnieniu a teraz jest na macierzyńskim. Dodatkowo tacie przysługuje 2 tygodnie urlopu ojcowskiego oraz 2 dni w roku na opiekę nad dzieckiem.
2 tyg? No proszę, a kiedyś "jedyna słuszna partyjka" zwana PO, obiecywała, że zwiększy do 3. Dziwne, że z tych obiecanek nic nie wyszło, bo Vat na artykuły dla dzieci i niemowląt potrafili zwiększyć bez zmrużenia oka.
Z tymi 2 dniami opieki na dziecko to trzeba uściślić. Jak ty bierzesz 2 dni, to żona nie może i odwrotnie. Dzielić na pół też nie można. Więc 2 dni są, ale przysługują tylko na 1 rodzica.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2017, 07:35:25 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16651 dnia: Maja 12, 2017, 09:31:00 am »
Aż głupio mi znów powtarzać: Leszke nie wie co powiedzieć, gada byle co i cieszy że jest mondry. Kogoś jeszcze to nabiera?
głównie ty, niestety juz dawno przestałem takie jednostki odhaczać.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16652 dnia: Maja 12, 2017, 10:17:33 am »
znowu wypowiadasz się na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia.
właśnie w robocie robię przegląd wszystkich elektrociepłowni w polsce i gdy czytam dyrdymały jak wyżej od forumowego znafcy, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać.

u nas węgiel jest drogi, turbozespoły przestarzałe (modernizacja pochłonie miliardy), do tego rząd mówi o milionie aut elektrycnych do 2025 i majaki o tanim prądzie z węgla może pisać tylko głuptas.

btw. w artykule masz jasno napisane, że w niemczech przez wysoki udział oze cena prądu była ujemna, tj. elektrociepłownie węglowe musiały dopłacać do wyprodukowanego przez siebie prądu. ergo, cena prądu z oze <<< cena prądu z węgla.

btw2. ty się boisz, że nam ten węgiel zabiorą? sam uważam, że lepiej zasoby zostawić sobie "w razie w", gdzie cena i emisja się nie liczą, a łatwość uzyskania i brak zależności stanowi nieoceniony plus.. teraz gospodarkę pchać do przodu, wejść wreszcie w xxi wiek.   
ty mówisz o popmpowaniu, ja o inwestowaniu. teraz im się zaczyna zwracać. do tego przestswili gospodarkę na xxi wiek, stworzyli mnóstwo nowoczesnych miejsc pracy i eksportują technologię.

w polsce na 76 turbozespołów powyżej 200 mw tylko 14 ma mmiej niż 30 lat (kilka zostało zmodernizowanych - stan na koniec 2013, najnowsze dane będę mieć w lipcu). można je oczywiście remontować niemal w nieskończoność, ale zapotrzebowanie na prąd będzie tylko rosnąć, więc kwestą czasu są braki w dostawach przy obecnej polityce. ewentualnie znaczne podwyżki cen energii.

zresztą, jesteś w tym temacie laikiem, a wypowiadasz się jak znawca. ja w temacie siedzę od 9 lat zawodowo i tak jak ci mówiłem o geotermii rydzyka, że gówno z tego będzie (i tutaj mam racje, a nowoczesna ec toruńska z gazówką definitywnie potwierdza moje słowa),  tak ci  teraz też mówię, że bez zmiany polityki daleko nie zajdziemy. wtedy nie słuchałeś, teraz zapewne też nie posłuchasz, więc szkoda mojego czasu.

Zaraz, zaraz. Miejmy swiadomosc powagi sytuacji. Co 5 gospodarstwo domowe w Polsce rezygnuje z wyjazdow do najblizszej rodziny i znajomych z powodu sytuacji materialnej a w niedalekiej perspektywie przecietny Polak bedzie placil2x wiecej za prad i benzyne??
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16653 dnia: Maja 12, 2017, 10:19:11 am »
Skąd bierzesz statystyki?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16654 dnia: Maja 12, 2017, 10:23:48 am »
Wpisuje skomplikowane frazy w wyszukiwarce google
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16655 dnia: Maja 12, 2017, 10:32:02 am »
Czyli rozumiem wklejenie źródła jest ponad Twoje siły?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16656 dnia: Maja 12, 2017, 10:42:44 am »
Masz czas poczekac chwile?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16657 dnia: Maja 12, 2017, 12:11:34 pm »
Masz czas poczekac chwile?
cześć jay jay. Gdzieś był? teskniłem okrutnie, musiałem sie zaspokajać jakimś xellem.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16658 dnia: Maja 12, 2017, 12:21:44 pm »
Zwiedzalem forum psx extreme.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16659 dnia: Maja 12, 2017, 12:27:16 pm »
Zwiedzalem forum psx extreme.
To słabo jak tak, długo Ci zeszło. Ja tam bana po 2 dniach dostałem.  8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16660 dnia: Maja 12, 2017, 21:38:51 pm »
Cytuj
Dzieci i jednocześnie spadkobiercy niedawno zmarłego Jana Kulczyka w tajemnicy wyprowadziły się z Polski.

Dzieci i jednocześnie spadkobiercy niedawno zmarłego Jana Kulczyka w tajemnicy wyprowadziły się z Polski – dowiaduje się „Gazeta Finansowa”. Młodzi miliarderzy wyjechali z kraju i nie zdradzają swojego obecnego miejsca pobytu. Wszystko wskazuje na to, że wzorem swojego ojca, zamierzają przeczekać rządy Prawa i Sprawiedliwości w bezpiecznym miejscu. Odpowiednio wcześniej przygotowali sobie rezydencje w Londynie, Szwajcarii, Sardynii i na południowym wybrzeżu Francji. Przyjaźni Kulczykom twierdzą, że ich zagraniczne adresy funkcjonują od dawna i związane są z tym, że rodzina oligarchów prowadzi swoje interesy na skalę globalną. Mieszkanie w Anglii jest więc zwyczajnie wygodniejsze. Może i tak, ale jeszcze do niedawna w oficjalnej korespondencji Sebastian i Dominika Kulczykowie posługiwali się warszawskimi adresami na ulicach Parkowej i Wieniawskiego. Dziś już są nieaktualne.

Fakt wyprowadzenia się Sebastiana i Dominiki Kulczyków potwierdza pismo Zbigniewa Ćwiąkalskiego: „Powodowie nie zamieszkują już na terenie Polski, dlatego wszelka korespondencja do powodów w niniejszej sprawie, włączając w to wezwanie do złożenia zeznań w charakterze strony, powinna zostać skierowana na wskazany wyżej adres pełnomocników procesowych powodów” – czytamy w piśmie podpisanym przez adwokata Kulczyków i byłego ministra sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska.

Rodzinna alergia na PiS

Emigracja w czasie rządów PiS to wręcz rodzinna tradycja. Poprzednia ucieczka wiązała się ze sprawą afery PKN Orlen. Specjalna sejmowa komisja śledcza pokazała, jak Kulczyk, mający około 6 proc. akcji koncernu faktycznie dyktował politykę energetyczną Polski. Do tego doszły jego rozmowy z rosyjskimi szpiegami m.in. Władimirem Ałganowem w lipcu 2003 r. w Wiedniu. A także – pod koniec 2002 r. w londyńskim hotelu Lanesborough – z prezesem i właścicielem rosyjskiej kompanii naftowej Łukoil Wagitem Alekpierowem. Kulczyk obiecał wówczas Rosjanom, że pomoże przejąć im polski sektor paliwowy, czyli PKN Orlen i Rafinerię Gdańską (obecnie Grupa Lotos). Najpierw Rafinerię Gdańską miało kupić konsorcjum brytyjskiego Rotch Energy i PKN Orlen, a następnie powstały w wyniku tej operacji podmiot miał być sprzedany Rosjanom. Za akcje Kulczyka w połączonych rafineriach w Gdańsku i Płocku Łukoil miał zapłacić znacznie więcej, niż wynosiła ich rynkowa wartość. Gdyby plan Kulczyka się powiódł, to Rosjanie przejęliby także gdański Naftoport, dzięki któremu mamy możliwość importowania ropy innej niż rosyjska, czyli mamy bezpieczeństwo energetyczne. O tym, że Kulczyk próbował sprzedać polskie rafinerie i zarobić przy tym miliard dolarów, ostrzegał prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w maju 2003 r. szef zespołu jego doradców ekonomicznych prof. Witold Orłowski. W sierpniu 2003 r. z notatek Agencji Wywiadu prezydent dowiedział się, że w Wiedniu Kulczyk rozmawiał z Ałganowem, m.in. o prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej. Miał się przy tym powoływać właśnie na poparcie Kwaśniewskiego. Według ustaleń sejmowej komisji ds. afery PKN Orlen, Kulczyk nie tylko się powoływał – ale według jednoźródłowej informacji ABW – miał osobiste pełnomocnictwo Kwaśniewskiego do takich negocjacji. Przedstawiciele Kulczyk Holding i sam Kulczyk zaprzeczali tym informacjom, ale dowodów na nieformalne rozmowy najbogatszego Polaka z rosyjskimi szpiegami o sprzedaniu polskiego sektora naftowego było aż nadto.

„PKN Orlen proponuje nam nabycie czterech pakietów po 9 proc. akcji, czyli w sumie 36 proc. akcji, tj. pakiet blokujący. Nabycie tych akcji nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów, Skarbu ani Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jan Kulczyk, który kontroluje 5 proc. akcji [PKN Orlen], rekomenduje mi nabycie przez moją angielską firmę 36 proc. akcji – czterech pakietów po 9 proc. i jednocześnie omówić z Bogdanowem, Chodorkowskim i Hanem, a także z kazachską państwową firmą dostawy ropy do PKN Orlen, który uzgodnił zakup 494 rafinerii w Niemczech, wygrywając z konkurentami z Rosji (…)”. Notatkę tej treści napisał 24 grudnia 2002 r. F.J. Bondarenko, właściciel Akcioniernoje Obszcziestwo Sojuz. Adresatem był prezes Łukoilu – Wagit Alekpierow. Bondarenko – według raportu z likwidacji WSI – to generał KGB o pseudonimie Mały Kreml, który zawdzięcza łączności z Władimirem Putinem. Prawdopodobnie w ten sposób Putin nadzorował operacje wywiadowcze w Polsce. Notatka dowodziła, że ujawnione przez komisję śledczą działania Kulczyka na rzecz Rosjan, były czymś więcej niż tylko plotkami.

Dlatego po zwycięstwie wyborczym partii Jarosława Kaczyńskiego w 2005 r., Jan Kulczyk sprzedał szybko swoje udziały w PKN Orlen i opuścił Polskę. Wrócił dopiero po przejęciu władzy przez Platformę Obywatelską. I wrócił też do starego sposobu uprawiania interesów z państwem. Przyjazne stosunki z nowym rządem pozwoliły mu i jego następcom na zdobywanie kolejnych setek milionów złotych. Aż do ponownego zwycięstwa PiS. Dla polityków prawicy nazwisko „Kulczyk” jest jednym z symboli III RP. I nie zamierzają tej rodzinie ułatwiać życia.

Ciech, ciach, ciach

Nad dziećmi Kulczyka, przede wszystkim nad Sebastianem, wisi sprawa postępowania prokuratorskiego dotyczącego prywatyzacji spółki CIECH. Większościowy pakiet udziałów państwowego giganta chemicznego sprzedano należącej do Kulczyk Investments spółce KI Chemistry znacznie poniżej rzeczywistej wartości. Badający sprawę funkcjonariusze CBA podejrzewają istnienie korupcyjnego układu. Według jednej z hipotez śledztwa zarząd CIECH-u miał opóźniać dyskontowanie na giełdzie zakończonej z sukcesem restrukturyzacji spółki, aby nie zaczęła drożeć, zanim nie kupiłby jej Kulczyk. Skutek był taki, że akcje kupiono za 31 zł za sztukę, podczas gdy były warte minimum 42 zł. A rok po transakcji cena osiągnęła nawet poziom ponad 76 zł za akcję. Sebastian Kulczyk prowadził tę transakcję wraz z ojcem. Stary oligarcha odpowiadał za polityczne i biznesowe przygotowanie projektu, ale nadzór formalny nad transakcją miał Sebastian. Dodatkowym wątkiem śledztwa jest możliwa zmowa biznesmenów zaprzyjaźnionych z Kulczykiem. Podczas podsłuchanej przez kelnerów rozmowy Jana Kulczyka z biznesmenem związanym z Platformą Obywatelską Piotrem Wawrzynowiczem (prywatnie wówczas związanego z córką Doktora – Dominiką) pojawił się wątek negocjacji z branżowymi biznesmenami, aby nie próbowali zarobić na prywatyzacji CIECH-u. Kulczyk miał zapewnić sobie, że w grze o władze w CIECH nie wezmą udziału: czeski miliarder Zdenek Bakala i rodzimi biznesmeni Zbigniew Jakubas i Michał Sołowow. Kulczyk z dumą podkreślał, że najbogatszy z całej trójki – miliarder Sołowow, zapewnił go, że nigdy „nie wystąpi” przeciwko niemu. Tego typu działania na giełdzie (rynku kapitałowym), to stąpanie po cienkiej linie, bo Kulczyk naraził się na zarzut manipulowania kursem. Tak jak nielegalne jest, gdy różni sprzedawcy umawiają się, że będą prowadzić wspólną politykę cenową (zmowa cenowa), tak równie niedopuszczalne jest zapewnienie sobie, aby główni gracze na rynku powstrzymywali się od zakupu akcji, żeby w ten sposób wpłynąć na zaniżenie ich wartości. Na samej transakcji sprzedaży akcji CIECH-u nie zostawiła suchej nitki Najwyższa Izba Kontroli. Zarzuciła ona urzędnikom Skarbu Państwa nie tylko brak dbałości o to, aby uzyskać cenę za akcję odpowiadającą realnej wartości firmy, lecz także nieuwzględnienie w wycenie oddania kontroli nad spółką.

NIK zauważył również konflikt interesów. Doradcą resortu skarbu była bowiem firma ING Securities SA, należącą do tego samego holdingu, w skład którego wchodził OFE ING, udziałowiec 8,65 proc. akcji CIECH-u. I tutaj smaczek: samo OFE ING nie dość, że nie sprzedało swoich akcji Kulczykowi, to wręcz dokupiło kolejne, podnosząc swój stan posiadania do 9,48 proc. Ewentualne publiczne postawienie tezy przez śledczych, że za niefrasobliwością przy prywatyzacji CIECH-u stała zwykła korupcja, postawiłoby ważność całej transakcji pod znakiem zapytania.

Już na wiosnę zeszłego roku zaprzyjaźnione z Kulczykami media (m.in. natemat.pl należące do Tomasza Lisa) ogłosiły, że oto rozpoczął się sezon polowań na czarownice i tropienia przekrętu, którego nie było. „Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje wroga, przebrzydłego kapitalisty, by odwrócić uwagę od swojej nieudolności i uzasadnić przykręcenie śruby. Teraz jego liderzy wybrali sobie na cel wygodnego wroga, bo Jan Kulczyk nie może się już bronić. A nawet jeśli nic się na niego nie znajdzie, to przez najbliższe cztery lata związane z PiS media będą mogły prowadzić relacje na żywo z wejść CBA do spółek. I o to w tym wszystkim chodzi” – przekonywał natemat.pl.

Przeprowadzka dzieci Kulczyka za granicę na pewno ma związek z polityką rządu. – Była obawa, że PiS zechce zrobić igrzyska medialne z młodymi Kulczykami w roli głównej – opowiada jeden z byłych pracowników holdingu doktora Jana. To, że rodzina Kulczyków starała się utrzymać wyjazd w tajemnicy, nie dziwi. Nie wiadomo, jak na wiadomość o nagłym wyjeździe rodziny zareagowałaby giełda. Kurs akcji notowanych na warszawskiej GPW spółek należących do rodziny Kulczyków mógłby znacząco spaść, gdyby inwestorzy potraktowali wyjazd właścicieli jako zapowiedź ich kłopotów.

W kolejnych numerach "Gazety Finansowej" opiszemy kulisy prywatyzacji Ciech S.A.

Jan Piński, Krzysztof Galimski

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/611-wielka-ucieczka-kulczykow

Chciałbym dożyć dnia, kiedy tę rodzinkę zgnoją, zapuszkują i pozbawią majątku.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16661 dnia: Maja 12, 2017, 23:09:05 pm »
Niestety tego nie zrobią, bo kodowcy są silni w kraju, głąbów nie brakuję, a PiS niestety nic nie zrobi, bo zaraz UE i inni będą sankcję nakładać.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16662 dnia: Maja 13, 2017, 01:16:36 am »
A ja tylko chce zobaczyć ich ojca w kajdankach.
znowu za dużo oczekuje?
Zle napisałem bo ich ojcem może być kazdy z tej elity, wiec chce zobaczyć Jana K.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16663 dnia: Maja 13, 2017, 11:19:43 am »
Agencja Moody’s pozostawiła rating Polski na niezmienionym poziomie, choć podniosła jego perspektywę z „negatywnej” do „stabilnej”. Tym samym agencja wycofuje się z posunięcia sprzed roku.

:lol:


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16664 dnia: Maja 13, 2017, 14:08:55 pm »
Wtedy to na wszystkich portalach GW, natemat itp trąbili jak to polska gospodarka umiera i tak miesiąc. Teraz krótki tekst i tyle.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16665 dnia: Maja 13, 2017, 19:17:27 pm »
W progarmie Gozdyry Skandalisci, dziś bita zona posła Pis. Rozumiem, ze temat może i gorący, ale nijak mający się do formuly programu. Widać, że wytaczaja wszystkie działa żeby Pis spadł w sodazach. Troche smieszne. Rzygac sie chce od tego nadawania jednych na drugich.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16666 dnia: Maja 13, 2017, 19:31:03 pm »
Trochę beka, bo gościem powinien być poseł co bije żonę.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16667 dnia: Maja 13, 2017, 19:46:36 pm »
Trochę beka, bo gościem powinien być poseł co bije żonę.
No i byl :troll:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16668 dnia: Maja 13, 2017, 20:43:42 pm »
Poseł?
Myslałem, ze to jakis działacz okoliczny co mu sie baba zaczeło puszczać i z tym problem poszła do gw.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16669 dnia: Maja 13, 2017, 20:51:51 pm »
Jeden Leszke wie o czym pisze? To nie poseł tylko jakiś radny z Bydłoszczy o którego istnieniu Jarek pewnie jeszcze nie wie :lol:

Marins

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16670 dnia: Maja 16, 2017, 10:16:45 am »

 :angel:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16671 dnia: Maja 18, 2017, 14:54:16 pm »


Nowoczesna.pl  :lol:

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16672 dnia: Maja 18, 2017, 15:01:32 pm »
<dynia xD>

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16673 dnia: Maja 19, 2017, 07:19:40 am »
To muszą być agenci Kaczyńskiego :)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16674 dnia: Maja 19, 2017, 13:30:32 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16675 dnia: Maja 19, 2017, 17:21:56 pm »
Platfusy wywęszyły "jedną z największych afer ostatnich lat w Europie i w świecie", bo rząd zamiast wsiąść do drugiego tupolewa i zginąć postanowił kupić dla vipów Boeingi :lol:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/platforma-obywatelska-przetarg-na-samoloty-dla-vip-ow-musi-zostac-uniewazniony/nxejs5s

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16676 dnia: Maja 19, 2017, 19:20:46 pm »
no jakby za po osoba bardzo mocno związana z boeingiem publicznie przyznała się do uwalenia airbusa (tak btw. to niezły z niego debil) w przetargu wojskowym, po czym rząd kupiłby z wolnej stopy/bez przetargu boeingi dla vipów, to obsrałbyś się na miętowo ze złości i hejtu.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2017, 19:23:08 pm wysłana przez s00s »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16677 dnia: Maja 19, 2017, 19:27:56 pm »
tak jeszcze zastanawiam się dlaczego jak po skarżyła na polskę na forum " żydowskiej degrengolady europejskiej" (coś mi się wydaje, że taki iras to nawet pluje jak mu coś z ue przez gardło przechodzi), to konserwy jadaczki zamknąć nie mogły, a jak marionetka z tk robi to samo na jednym z najstarszych i prestiżowych uniwerków, to cicho sza. :lol:

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16678 dnia: Maja 19, 2017, 22:42:21 pm »
tak jeszcze zastanawiam się dlaczego jak po skarżyła na polskę na forum " żydowskiej degrengolady europejskiej" (coś mi się wydaje, że taki iras to nawet pluje jak mu coś z ue przez gardło przechodzi), to konserwy jadaczki zamknąć nie mogły, a jak marionetka z tk robi to samo na jednym z najstarszych i prestiżowych uniwerków, to cicho sza. :lol:

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
ale o co chodzi?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16679 dnia: Maja 21, 2017, 15:57:28 pm »