Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2042917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16880 dnia: Lipca 12, 2017, 09:05:09 am »
Ten kto jeszcze wierzy w jakiekolwiek emerytury to fantasta. Więc czy Mateo zakosi te resztki z ofe czy nie, to i tak już nie ma żadnego znaczenia. Jak sobie nie odłożysz za swojej pracy to nic nie dostaniesz.

Ceny zawsze rosną. Bez względu na to kto rządzi, choćby przez inflację i wzrosty wynagrodzeń. Natomiast jeśli traktujecie podwyżkę cen oleju, masła czy piwa jako ogromne podwyżki cen to jest to śmieszne i tyle. Dla mnie ogromna podwyżka to gdybym dzisiaj płacił za chleb 2,5, a jutro 5 zł. 10% czy 20% przy cenie 5 zł to żadna podwyżka, którą się odczuwa. Ja nawet tych podwyżek nie widzę, dlatego chciałem konkretne przykłady, a dostałem jakieś pomyje, aby coś dać.

Opłata paliwowa może wejdzie, a może nie. Jak wejdzie to będzie można się martwić.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16881 dnia: Lipca 12, 2017, 09:16:43 am »
dokładnie rok temu: 3,28
teraz: 4,14
wzrost: 26%

Za rządów PO nawet 5,85.

dokładnie rok temu:5,78
teraz: 6,68
wzorst: 15%

Za rządów PO nawet 7,04.

dokładnie rok temu: 2,86
teraz: 3,27
wzrost: 14%

Za rządów PO dokładnie tyle samo.

Z trzech produktów dwa kupujemy taniej niż za poprzedniej władzy, a za jeden płacimy tyle samo. Naprawdę chcesz z tych drobnych wahnięć cen robić drożyznę? :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16882 dnia: Lipca 12, 2017, 09:19:15 am »
dokładnie rok temu: 3,28
teraz: 4,14
wzrost: 26%

Za rządów PO nawet 5,85.

dokładnie rok temu:5,78
teraz: 6,68
wzorst: 15%

Za rządów PO nawet 7,04.

dokładnie rok temu: 2,86
teraz: 3,27
wzrost: 14%

Za rządów PO dokładnie tyle samo.


Z trzech produktów dwa kupujemy taniej niż za poprzedniej władzy, a za jeden płacimy tyle samo. Naprawdę chcesz z tych drobnych wahnięć cen robić drożyznę? :lol:
Uważaj, bo zaraz się dowiesz, że jesteś przydupasem Jarka.  :lol:

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16883 dnia: Lipca 12, 2017, 10:28:07 am »
zacytuję jeszcze raz, może wreszcie do was dotrze:

żeby nie było, ja tam pis nie winię za wszystkie te zwyżki

 :lol:

a to, że ceny rosną, to jest fakt i udawanie głupiego oraz negowanie faktów stawia was w takim, a nie innym świetle. to nie jest moja zasługa, a wasza  :lol:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-najnizsza-w-tym-roku-choc-zywnosc-wyraznie-drozeje-7532130.html
polecam też zaznajomić się z pojęciem deflacji, może zagadka wyższych cen za po i niższych teraz nagle stanie się dla was jasna.
przypomnij sobie też iras, ile wtedy kosztowało paliwo, może nawet zauważysz korelację cen paliw i cen żywności. nie śmiem przypuszczać, ale może też zrozumiesz, dlaczego opłata paliwowa niektórych użytkowników forum martwi i, nauczeni doświadczeniami z lat poprzednich, widzą w tym posunięciu duże ryzyko dalszych podwyżek cen żywności.

zresztą, pisałem już to raz, ale jak grochem o ścianę, więc powtórzę.
za po było drożej i ich już w rządzie nie ma i mocno wątpliwe, aby kiedykolwiek wrócili.
jeżeli taką drogę wróżycie pisowi, no to pięknie  :D
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2017, 10:32:46 am wysłana przez s00s »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16884 dnia: Lipca 12, 2017, 10:50:04 am »
Ten kto jeszcze wierzy w jakiekolwiek emerytury to fantasta. Więc czy Mateo zakosi te resztki z ofe czy nie, to i tak już nie ma żadnego znaczenia. Jak sobie nie odłożysz za swojej pracy to nic nie dostaniesz.

Ceny zawsze rosną. Bez względu na to kto rządzi, choćby przez inflację i wzrosty wynagrodzeń. Natomiast jeśli traktujecie podwyżkę cen oleju, masła czy piwa jako ogromne podwyżki cen to jest to śmieszne i tyle. Dla mnie ogromna podwyżka to gdybym dzisiaj płacił za chleb 2,5, a jutro 5 zł. 10% czy 20% przy cenie 5 zł to żadna podwyżka, którą się odczuwa. Ja nawet tych podwyżek nie widzę, dlatego chciałem konkretne przykłady, a dostałem jakieś pomyje, aby coś dać.

Opłata paliwowa może wejdzie, a może nie. Jak wejdzie to będzie można się martwić.

ad. emerytury
no to jest myślenie typowego liberała. ja jestem bardziej po lewej stronie i uważam, że jak ja teraz płace na obecnych emerytów, to przyszli pracownicy, choćby to mieli być ukraińcy, powinni płacić na moją eme proporcjonalnie do tego, ile ja płace teraz. jeżeli państwo za 30 lat nie stanie na wysokości zadania, to winnych będzie łatwo wskazać - aws, po no i może pis, ale póki łap na ofe nie położyli, nie można ich obwiniać.

ad. ceny zawsze rosną
ceny nie zawsze rosną, a nieraz nawet spadają. nazywa się to deflacja i przez ostatnie kilka lat w polsce byliśmy tego świadkami (głównie dzięki obniżkom cen paliw). nie wiem jakim cudem mogło ci to umknąć.

ad. opłata paliwowa
też mam nadzieję, że nie wejdzie, ale stojąc i patrząc na rozwój wydarzeń, innymi słowy - dając ciche przyzwolenie, nie odciągniesz pis od tego pomysłu.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16885 dnia: Lipca 12, 2017, 12:01:26 pm »
zacytuję jeszcze raz, może wreszcie do was dotrze:

żeby nie było, ja tam pis nie winię za wszystkie te zwyżki

 :lol:
(...)
Ja nie wiem co ty się tak uparłeś na ten pis, zwyżki, zniżki i inne. Tak na marginesie to raz jestem prawie wyznawcą Jarka, innym razem liberałem. Musisz być bardziej zdecydowany.
Jeden z osobników napisał, że ceny w PL ogromnie rosną od czasów rządów PiS, więc zadałem pytanie o to, jakie to produkty podrożały tak drastycznie, bo byłem ciekawy. Ty podałeś jakieś żartobliwe podwyżki produktów pokroju olej, masło i jajka po 50 groszy, więc już wszyscy znamy odpowiedź na to, co tak strasznie, drastycznie, morderczo i ogromnie podrożało. Twoje zdziwienie, że przywołałem przykład po, które podniosło VAT gdzie tylko mogło jest faktycznie porównywalne z tą "drożyzną" w sklepach. Naprawdę dalsza dyskusja jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu, bo ty chyba nie znasz pojęcia ogromnego skoku cen żywności czy innych produktów/usług (polecam przykład państw z bloku wschodniego, które przyjęły Euro, wówczas poznasz pojęcie słowa ogromny skok cenowy czy też nawet takich Niemiec, którzy nie wierzyli jak chleb mógł kosztować 1 markę, a po wprowadzeniu euro 1 euro, kiedy przelicznik był 2:1). Jak ceny zaczną faktycznie tak drastycznie rosnąć jak niektórzy starają się tutaj, w dość zabawny sposób dowieść, to wówczas wrócimy do dyskusji.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16886 dnia: Lipca 12, 2017, 12:46:00 pm »
uparłem się, bo piszę wyraźnie, że nie winię pis, a w odpowiedzi dostaję "to pis ci podniósł czy spółdzielnia?". faktem też jest, że podwyżki, o których pisałem mają miejsce za kadencji pis, no bo oni teraz rządzą. oczywiście nie zmienia to faktu, że wcześniej była deflacja i ceny spadały, a niektóre do teraz trzymają poziom lub spadają.

chciałem poprowadzić merytoryczną dyskusję, w oderwaniu od partii, a w kontrze dostałem "bo za tuska to dopiero było", potem się dziwisz, że piszę, że stoisz w rozkroku. jak się okazuje, nie tylko nad podwyżkami ("są ale to nie to co hiperinflacja i dla mnie się nie liczy"), ale także światopoglądowo.

no nic, rozmowa nie ma sensu. ty dalej będziesz negował wzrost cen, choć za chwilę przyznasz, że te zawsze rosną (co jest nieprawdą), dalej będziesz winił tuska za podatek bankowy (wtf?), dalej będziesz obwiniać po za brak inwestycji w lokalną infrastrukturę, bo ci jakiejś drogi z kostki brukowej (powtórzę, nie wiadomo czy nie pod ochroną konserwatora) nie zalali asfaltem.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16887 dnia: Lipca 12, 2017, 16:52:04 pm »

« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2017, 17:07:21 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16888 dnia: Lipca 12, 2017, 19:20:16 pm »
Z Kukiza zrobił się zwykły awanturnik i widzę go z "obywatelami RP" na kontrmiesięcznicach.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16889 dnia: Lipca 12, 2017, 20:47:21 pm »
Cytuj
Szefowa rządu oświadczyła, że to dopiero początek dyskusji nad projektem i możliwością realizacji "drogi do każdego domu w Polsce, a nie tylko tam, gdzie mieszkają działacze Platformy Obywatelskiej".
dodałbym jeszcze działaczy pslu.
Przekonała mnie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16890 dnia: Lipca 12, 2017, 21:03:09 pm »
powiedziała ta, której zrobili drogę pod samą chatę kilka miesięcy po dojściu do władzy :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16891 dnia: Lipca 12, 2017, 21:53:58 pm »
W kilka miesiecy to nie zdązysz kibla za stodoło postawić.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16892 dnia: Lipca 13, 2017, 01:40:51 am »
W kilka miesiecy to nie zdązysz kibla za stodoło postawić.

Mądrości Leszka

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16893 dnia: Lipca 13, 2017, 10:13:39 am »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16894 dnia: Lipca 13, 2017, 10:30:08 am »
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-07-12/to-juz-pewne-pozew-przeciwko-polsce-do-trybunalu-sprawiedliwosci-i-wezwanie-do-natychmiastowego-przerwania-wycinki-w-puszczy/

Ktoś wie na mocy jakich przepisów szwaby i spółka chcą rozporządzać własnością Lasów Państwowych? :lol:
Pewnie na mocy takich, że jak się ma obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO to trzeba się liczyć z konsekwencjami, monitoringiem innych oraz tłumaczeniem dlaczego tak ładnie się go karczuje.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16895 dnia: Lipca 13, 2017, 10:40:09 am »
Ten kto jeszcze wierzy w jakiekolwiek emerytury to fantasta. Więc czy Mateo zakosi te resztki z ofe czy nie, to i tak już nie ma żadnego znaczenia. Jak sobie nie odłożysz za swojej pracy to nic nie dostaniesz.

Ceny zawsze rosną. Bez względu na to kto rządzi, choćby przez inflację i wzrosty wynagrodzeń. Natomiast jeśli traktujecie podwyżkę cen oleju, masła czy piwa jako ogromne podwyżki cen to jest to śmieszne i tyle. Dla mnie ogromna podwyżka to gdybym dzisiaj płacił za chleb 2,5, a jutro 5 zł. 10% czy 20% przy cenie 5 zł to żadna podwyżka, którą się odczuwa. Ja nawet tych podwyżek nie widzę, dlatego chciałem konkretne przykłady, a dostałem jakieś pomyje, aby coś dać.

Opłata paliwowa może wejdzie, a może nie. Jak wejdzie to będzie można się martwić.
z czego niby mają odkładać skoro kasa musi z pensyjki musi iść na kredycik bo mamuś tatuś wydziedziczył z wszystkiego :lol: Emerytury to jeszcze jest mały pic w porównaniu z tym jak będzie funkcjonował rynek pracy w Polsce podczas coraz agresywniejszej ekspansji Chin które poliaki bardzo se chwalo bo tanio, tanio tanio. Ludzie ubierą się w takie łachy że 10 lat temu nawet menel wstydziłby się pokazywać na ulicy wśród ziomków. Kapitalizm zagotował mózgi wyposzczonym od czasów komuny polakom  brakiem dostępu do produktow, które na zachodzie były obecne w sklepach jak chleb powszedni :lol: patrz oblezenie biedronki tesco itd.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16896 dnia: Lipca 13, 2017, 11:02:21 am »
Ja je**e w jakiej ty zyjesz aternatywnej rzeczywistosci...

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16897 dnia: Lipca 13, 2017, 11:19:00 am »
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-07-12/to-juz-pewne-pozew-przeciwko-polsce-do-trybunalu-sprawiedliwosci-i-wezwanie-do-natychmiastowego-przerwania-wycinki-w-puszczy/

Ktoś wie na mocy jakich przepisów szwaby i spółka chcą rozporządzać własnością Lasów Państwowych? :lol:
Pewnie na mocy takich, że jak się ma obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO to trzeba się liczyć z konsekwencjami, monitoringiem innych oraz tłumaczeniem dlaczego tak ładnie się go karczuje.
:angel: U siebie karczują bo kornik nam zzabraniają bo unesco. Dobrze robio, wódki im dac.

Ten kto jeszcze wierzy w jakiekolwiek emerytury to fantasta. Więc czy Mateo zakosi te resztki z ofe czy nie, to i tak już nie ma żadnego znaczenia. Jak sobie nie odłożysz za swojej pracy to nic nie dostaniesz.

Ceny zawsze rosną. Bez względu na to kto rządzi, choćby przez inflację i wzrosty wynagrodzeń. Natomiast jeśli traktujecie podwyżkę cen oleju, masła czy piwa jako ogromne podwyżki cen to jest to śmieszne i tyle. Dla mnie ogromna podwyżka to gdybym dzisiaj płacił za chleb 2,5, a jutro 5 zł. 10% czy 20% przy cenie 5 zł to żadna podwyżka, którą się odczuwa. Ja nawet tych podwyżek nie widzę, dlatego chciałem konkretne przykłady, a dostałem jakieś pomyje, aby coś dać.

Opłata paliwowa może wejdzie, a może nie. Jak wejdzie to będzie można się martwić.
z czego niby mają odkładać skoro kasa musi z pensyjki musi iść na kredycik bo mamuś tatuś wydziedziczył z wszystkiego :lol: Emerytury to jeszcze jest mały pic w porównaniu z tym jak będzie funkcjonował rynek pracy w Polsce podczas coraz agresywniejszej ekspansji Chin które poliaki bardzo se chwalo bo tanio, tanio tanio. Ludzie ubierą się w takie łachy że 10 lat temu nawet menel wstydziłby się pokazywać na ulicy wśród ziomków. Kapitalizm zagotował mózgi wyposzczonym od czasów komuny polakom  brakiem dostępu do produktow, które na zachodzie były obecne w sklepach jak chleb powszedni :lol: patrz oblezenie biedronki tesco itd.
gdzieś dzwonią ale to chyba z mineratu muzein nawołuje do adhan.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16898 dnia: Lipca 13, 2017, 15:25:41 pm »
Pewnie na mocy takich, że jak się ma obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO to trzeba się liczyć z konsekwencjami, monitoringiem innych oraz tłumaczeniem dlaczego tak ładnie się go karczuje.

To mi wytłumacz, geniuszu, dlaczego organ Unii Europejskiej wpie**ala się w sprawy między Polską a organem ONZ. Jakie oni mają do tego prawo?

A karczuje się dlatego, żeby nie skończył tak:


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16899 dnia: Lipca 13, 2017, 16:00:21 pm »
To mi wytłumacz, geniuszu, dlaczego organ Unii Europejskiej wpie**ala się w sprawy między Polską a organem ONZ.
Może dlatego, że Polska należy do UE?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16900 dnia: Lipca 13, 2017, 18:56:25 pm »
Cytuj
...z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości.

tak się tworzy dyktatury, trójpodział władzy w pizdu.
nawet jak pis chce dobrze, to wiecznie rządzić nie będzie (chyba, że ma zakusy a'la pzpr), a następcy na bank to wykorzystają. 
wyborcy pis mogą być z siebie dumni.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16901 dnia: Lipca 13, 2017, 19:23:14 pm »
Cytuj
...z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości.

tak się tworzy dyktatury, trójpodział władzy w pizdu.
nawet jak pis chce dobrze, to wiecznie rządzić nie będzie (chyba, że ma zakusy a'la pzpr), a następcy na bank to wykorzystają. 
wyborcy pis mogą być z siebie dumni.
Na pewno nie tak dumni jak wyborcy PO z bufetowej. A może już niebawem Hanny G.-W. Jak sądzisz?

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16902 dnia: Lipca 13, 2017, 19:35:53 pm »
 :lol: :lol: :lol: sądzę, że w ameryce murzynów biją :lol: :lol: :lol:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2017, 19:50:01 pm wysłana przez s00s »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16903 dnia: Lipca 13, 2017, 19:48:19 pm »
Sąd Najwyższy rozpatruje skargi na fałszowanie wyników wyborów.
Jak wam się znudziło w demokracji to możecie bić brawo.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16904 dnia: Lipca 13, 2017, 19:55:46 pm »

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16905 dnia: Lipca 13, 2017, 19:58:43 pm »
Na pewno nie tak dumni jak wyborcy PO z bufetowej. A może już niebawem Hanny G.-W. Jak sądzisz?
azapeło


xd

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16906 dnia: Lipca 13, 2017, 20:03:02 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

 :lol: :lol: :lol:

co za freudowski zbieg okoliczności, opis sceny z filmu:

Cytuj
Charles Kane is attempting to start a round of applause for his wife after a poorly received opera performance, but he is the only person clapping

 :lol: :lol: :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16907 dnia: Lipca 13, 2017, 20:24:46 pm »
oglądałeś film?

ej, wsciekly_blondyn, nie ma takiego usuwania  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2017, 20:27:22 pm wysłana przez s00s »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16908 dnia: Lipca 13, 2017, 20:58:31 pm »
Cytuj
...z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości.
A teraz wszyscy powtarzamy pis wcale nie przypomina NSDAP.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16909 dnia: Lipca 13, 2017, 21:44:45 pm »
Ogólnie, to PiS niezłe jaja zrobił z tą ustawą :lol: Można i nie lubić KRS, ale wyznaczanie sędziów SN przez ministra to jest putinlandia :lol: Tak jak ktoś napisał, jak nie oni to kolejni. Ciekae czy Iras będzie tak klaskał jak Ruscy przyjadą nas wyzwolić w niedługiej przyszłości :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16910 dnia: Lipca 13, 2017, 22:12:59 pm »
To już nie walczymy o konstytucje i jej zapisy?  :o

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16911 dnia: Lipca 13, 2017, 22:26:22 pm »
Minister wyznaczy tylko sędziów z obecnych kadr SN, którzy nie muszą przechodzić w stan spoczynku. PiS wywali tych, którzy czują się przedstawicielami zupełnie specjalnej kasty, a nowych będzie jak do tej pory powoływał prezydent. Największą zmianą nowej ustawy jest powołanie Izby Dyscyplinarnej SN, która będzie rozliczać przedstawicieli władzy sądowniczej o przestępczych skłonnościach, żeby ukrócić takie sytuacje:

http://opole.onet.pl/grzywna-dla-sedziego-z-kluczborka-za-naruszenie-nietykalnosci-podwladnej/98pr7fx

Nic złego się nie dzieje - po prostu upada kolejny bastion świń odrywanych od koryta i tyle. Można się rozejść 8)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16912 dnia: Lipca 13, 2017, 22:43:49 pm »
Minister wyznaczy tylko sędziów z obecnych kadr SN, którzy nie muszą przechodzić w stan spoczynku.

no to jest właśnie problem, bo tworzy precedens i w przyszłości też sobie jakiś minister powie: "ten i ten zostaje, reszta - wypierd..."

z izbą pomysł niby dobry, ale może służyć jako bat na niepokornych i narzędzie polityczne.
ogólnie, to są bardzo niebezpieczne gierki, bo im nóż ostrzejszy, to łatwiej chleb kroi, ale palec też szybciej tnie. 

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16913 dnia: Lipca 13, 2017, 22:48:07 pm »
Minister wyznaczy tylko sędziów z obecnych kadr SN, którzy nie muszą przechodzić w stan spoczynku.

no to jest właśnie problem, bo tworzy precedens i w przyszłości też sobie jakiś minister powie: "ten i ten zostaje, reszta - wypierd..."

z izbą pomysł niby dobry, ale może służyć jako bat na niepokornych i narzędzie polityczne.
ogólnie, to są bardzo niebezpieczne gierki, bo im nóż ostrzejszy, to łatwiej chleb kroi, ale palec też szybciej tnie.
jak na moje oko gorzej jak jest to nie bedzie. To trzeba zaorać, 2 lata ugorować i siać na nowo.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16914 dnia: Lipca 14, 2017, 09:04:47 am »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16915 dnia: Lipca 14, 2017, 09:32:25 am »
Minister wyznaczy tylko sędziów z obecnych kadr SN, którzy nie muszą przechodzić w stan spoczynku.

no to jest właśnie problem, bo tworzy precedens i w przyszłości też sobie jakiś minister powie: "ten i ten zostaje, reszta - wypierd..."

z izbą pomysł niby dobry, ale może służyć jako bat na niepokornych i narzędzie polityczne.
ogólnie, to są bardzo niebezpieczne gierki, bo im nóż ostrzejszy, to łatwiej chleb kroi, ale palec też szybciej tnie.
jak na moje oko gorzej jak jest to nie bedzie. To trzeba zaorać, 2 lata ugorować i siać na nowo.
Znowu urojenia...
A co jest źle z Sądem Najwyższym, że trzeba niby orać? Ile wyroków SN w życiu przeczytałeś? Które wzbudziły twoje wątpliwości? Z którymi się nie zgadzasz?
 Ja przeczytałem ich setki jak nie tysiące i jakiś pogląd na temat tej instytucji moglbym sformułować. W znakomitej większości pracują tam bardzo mądrzy, prawi ludzie, o konserwatywnym, katolicko narodowym światopoglądzie. Niby nie powinni przeszkadzać Jarkowi, bo wspólne wartości, ale PiS demontuje system w ktorym SAM mogł demokratycznie, bez przeszkód dojść do władzy, tak aby przy tej władzy bez względu na wynik kolejnych wyborów pozostać.

A ty Leszku? Idź sie zajmij tym do czego masz kwalifikacje czyli prowadzeniem ciagnika a wypowiadasz się na tematy, o których nie masz pojęcia.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16916 dnia: Lipca 14, 2017, 09:44:09 am »
Minister wyznaczy tylko sędziów z obecnych kadr SN, którzy nie muszą przechodzić w stan spoczynku.

no to jest właśnie problem, bo tworzy precedens i w przyszłości też sobie jakiś minister powie: "ten i ten zostaje, reszta - wypierd..."

z izbą pomysł niby dobry, ale może służyć jako bat na niepokornych i narzędzie polityczne.
ogólnie, to są bardzo niebezpieczne gierki, bo im nóż ostrzejszy, to łatwiej chleb kroi, ale palec też szybciej tnie.
jak na moje oko gorzej jak jest to nie bedzie. To trzeba zaorać, 2 lata ugorować i siać na nowo.
Znowu urojenia...
A co jest źle z Sądem Najwyższym, że trzeba niby orać? Ile wyroków SN w życiu przeczytałeś? Które wzbudziły twoje wątpliwości? Z którymi się nie zgadzasz?
 Ja przeczytałem ich setki jak nie tysiące i jakiś pogląd na temat tej instytucji moglbym sformułować. W znakomitej większości pracują tam bardzo mądrzy, prawi ludzie, o konserwatywnym, katolicko narodowym światopoglądzie. Niby nie powinni przeszkadzać Jarkowi, bo wspólne wartości, ale PiS demontuje system w ktorym SAM mogł demokratycznie, bez przeszkód dojść do władzy, tak aby przy tej władzy bez względu na wynik kolejnych wyborów pozostać.

A ty Leszku? Idź sie zajmij tym do czego masz kwalifikacje czyli prowadzeniem ciagnika a wypowiadasz się na tematy, o których nie masz pojęcia.
masz kwalifikacje do czytania wyroków sn? GRUBO Zastaawiam sie czy robisz to ze zrozumieniem, chociaz własciwie nie interesuje mnie to. Za to takie takie wpisy mnie bardzo bawią i nie wiem czemu maja służyć
Cytuj
pracują tam bardzo mądrzy, prawi ludzie, o konserwatywnym, katolicko narodowym światopoglądzie
"Oni tego foruma nie czytają nie musisz smarowac miodkiem i lizac ich szanownych dup. Chyba, ze sie myle i jestes ciągle kontrolwany, wtedy polecam dostosowac sie do powyzszego poradnika.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16917 dnia: Lipca 14, 2017, 09:45:16 am »
Szymuś już wie, że PiS będzie fałszował wybory? :lol: Kwicz! Kwicz! To muzyka dla moich uszu 8)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16918 dnia: Lipca 14, 2017, 09:47:40 am »
Szymuś już wie, że PiS będzie fałszował wybory? :lol: Kwicz! Kwicz! To muzyka dla moich uszu 8)
Ostatnio bardzo czesto spotykam sie z pewnym frazesem:
SŁYCHAĆ WYCIE? ZNAKOMICIE!

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #16919 dnia: Lipca 14, 2017, 10:20:26 am »
Dojna zmiana płaci za trollowanie na GO? No przyznam, że się nie spodziewałem.
No ale parę wpisów i jest na nalewkę wiśniową...