Autor Wątek: Street Fighter IV  (Przeczytany 88982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #640 dnia: Maja 05, 2009, 19:14:39 pm »
Kur*@ zakupil ktos moze ten pack za 12000MSP z oryginalnymi glosami, takie ktore tam niby mialy byc ale nie ma? W ogole cholera wie co to jest ale beka na maxa. Przeciez sie z tym grac nie da bo ciagle beka i oczy lzawia od smiania :)

Obczajcie sami.....kur@# normalnie gleba, musze to zakupic jak tylko punkty wpadna :D
http://video.ign.com/dor/articles/960019/ign-originals/videos/sf4_spc_localization1_gameplay_030609.html
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2009, 19:24:13 pm wysłana przez _ReD_ »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #641 dnia: Maja 05, 2009, 19:20:33 pm »
 :lol: :lol: Dobre to.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #642 dnia: Maja 05, 2009, 19:44:25 pm »
Nie no to chyba jest niemożliwe :D Na serio to są te głosy, może ktoś sobie jaja zrobił :D Fire from my hand  :lol:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #643 dnia: Maja 05, 2009, 20:00:58 pm »
"happy kicks from many feet" - lol

"Insanely large amount of fire from my hands"   --- lol

"how did i get so many feet" - lol

"activating super uppercut fire flame move" -- lol

"FINAL SKYWORD UPPERPUNCH TO END MATCH" --- lol

Nie no z tym dodatkiem to sciema, aczkoliwek nie wykluczone ze cos takiego sie pojawi, narazie wszyscy pisza ze szykuje sie najlepszy DLC dla SFIV :)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2009, 20:05:57 pm wysłana przez _ReD_ »

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #644 dnia: Maja 05, 2009, 20:14:22 pm »
Powiedzcie, że to fake bo się uduszę  :lol:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #645 dnia: Maja 05, 2009, 20:30:48 pm »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #646 dnia: Maja 05, 2009, 21:59:27 pm »
Chyba nie, bo alterntywne stroje to sa na marketplace od jakiegos czasu. Mysle ze teraz po prostu wlozyli to wszystko w jeden pack i sprzedaja po 1000MSP. Wychodzi taniej niz oddzielnie, ale i tak wiekszosc nowych kostiumow jest zwyczajnie slaba i moim zdaniem nie warto na to kasy wydawac. A jesli rzeczywiscie dali jakies nowe stroje, to mam nadzieje ze sa o wiele lepsze niz te poprzednie.

Takie male pytanko do wszystkich, co sadzicie o Seth'cie? Czy nie wydaje wam sie ze Capcom stworzyl najbardziej beznadziejnego, dretwego i bardzo slabo wygladajacego bossa w dziejach konsolowych (i nie tylko) bijatyk? Oczywiscie przesada jest mowic, ze najgorszy w dziejach, ale mysle ze Capcom stac bylo na wiecej niz te popluczyny? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Do wyboru, do koloru, byle czarne. Jak mawiał Ford ( no, powiedzmy). Ja osobiście kupiłem stroje do Ryu, Kena, Akumy, Dana, Goukena, z czego gram rzadko Ryu, kenem niemal w ogóle (to nie to co w SFA/SF III), Goukenem to powiedziałem tyle by zaliczyć nim grę i przejrzeć listę ciosów, czyli tak jak Danem. Natomiast zaraz za Sagatem najczęściej Akumą grywam, z tym, że niespecjalny ten jego strój. Najczęściej walczę Viktoream, a paradoksalnie do niego nie mam nowych gatek, ale to do nadrobienia. Stąd omijam łukiem ten zbiór, lecz jeśłi ktos planuje wszystkie kupić, jak znalazł.

Co to Seth'a, to ten sam worek, co Uriel. Czyli przesadzony i ogólnie tani. Ale przecież taki powinien być ostateczny przeciwnik. Zresztą zobaczcie top 40 najlepszych wymiataczy i spójrzcie ile w nim Sethów.... ( i ilu Japończyków). Ogólnie na medium podchodziłem doń z dwa razy, by zdobyć srebrny dzbanek bez kontynuacji. Teraz pozostał najwyższy z możliwych poziomów. Zobaczymy co chłopak potrafi.




_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #647 dnia: Maja 06, 2009, 03:36:33 am »
Mnie nie chodzi o to ze Seth jest przesadzony czy tani, to przeciez norma przy bossach. Mnie chodzilo o jego design, ktory to Capcom po prostu spierdzielil na maxa. Ani ta postac fajna, ani ladna, zero klimatu. Wszystko jest spoko dopoki nie musze z nim walczyc, bo jak patrze na niego to az mnie mdli. Przeciez mogli o wiele bardziej sie postarac i zaprojektowac kogos o wiele bardziej fajnego, z charyzma i jakims charakterkiem, a nie kolesia z kulka w brzuchu. Sorry ale wielkie lol.

Czy ja wiem czy Seth jest przesadzony? Ogolnie to jest bardzo prosty, nawet na najwyzszym poziomie trudnosci nie trzeba sie bardzo gimnastykowac aby go pokonac. Przeszedlem go prawie kazdym, zostalo mi chyba ze 4 postacie, ktorymi jeszcze nie ukonczylem gry, i ktora postacia bym nie gral, zawsze bylo w miare latwo. Seth przy Akumie z Super Street Fighter 2 Turbo to leszcz jest jakich malo.

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #648 dnia: Maja 06, 2009, 09:03:14 am »
W SF4 tylko Seth wygląda tragicznie,natomiast w SF3 polowa postaci!A taka super bylaby trójka jakby byly postacie z czwórki.Bo nie wiem jak dla kogo ale dla mnie SF3 jest bardziej grywalny!
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #649 dnia: Maja 07, 2009, 00:10:56 am »
W sumie najfajniejsze postacie (no i jest ich najwiecej) sa w mugenach, moze nie we wszystkich ale w wiekszosci wybierane sa najlepsze :) Co do SF III to ja rowniez uwazam go za bardziej grywalnego, dla tego po cichu wierze zeCapcom zapoda 3 na Live Arcade i PS3, no coz postaci na pewno nie zmieni, ale nie bede plakal z tego powodu :)
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 00:12:44 am wysłana przez _ReD_ »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #650 dnia: Maja 07, 2009, 00:20:56 am »
Może Capcom wyda swego czasu jakiś DLC z nowymi postaciami. Jakieś głosowanie kogo by chcieli zobaczyć gracze byłoby mile widziane.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #651 dnia: Maja 07, 2009, 09:32:17 am »
Myślisz, że jak wybrali by Busha, pojawiłby się O_o Ja chętnie widziałbym Dee Jay'a (T. Hawka mogą sobie darować, choć notabene, zostałby tylko on, więc .... ). Guy, Cody z SFZ3, Yun z SF III.
Co do Seth'a, Hugo wygląda gorzej, więc nie jest aż tak źle.

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #652 dnia: Maja 07, 2009, 09:50:41 am »
Ale przynajmniej ma fajną laske u boku :D.A Seth nie dość że tragicznie wygląda to jeszcze ta beznadziejna arena.Najlepiej to dotrzeć do niego w trybie store i wylączyć jak ma sie wszystkie postacie odblokowane.
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #653 dnia: Maja 07, 2009, 09:58:36 am »
Myślisz, że jak wybrali by Busha, pojawiłby się O_o
Tak ._.

A Seth nie dość że tragicznie wygląda to jeszcze ta beznadziejna arena.
Wpis

Najlepiej to dotrzeć do niego w trybie store i wylączyć jak ma sie wszystkie postacie odblokowane.
Huh?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #654 dnia: Maja 07, 2009, 17:05:50 pm »
Myślisz, że jak wybrali by Busha, pojawiłby się O_o Ja chętnie widziałbym Dee Jay'a (T. Hawka mogą sobie darować, choć notabene, zostałby tylko on, więc .... ). Guy, Cody z SFZ3, Yun z SF III.
Co do Seth'a, Hugo wygląda gorzej, więc nie jest aż tak źle.

T.Hawka to pewnie ze moga sobie darowac, strasznie dretwa postac. Moim zdaniem najlepsze postacie do DLC to: Cody, Adon, Guy, Charlie/Nash, Alex, Ibuki, Dudley, Makoto, Remy (swoja droga to strasznie przypomina Ioriego),C.Jack, Ace. Na chwile obecna to tylko te postacie chcialbym zobaczyc jako DLC. Moze kogos pominolem, ale to nie wazne, jak sie przypomni to sie dopisze :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #655 dnia: Maja 09, 2009, 12:54:16 pm »
Street Fighter IV PC Gets Control Pad Bundle:
http://kotaku.com/5246363/street-fighter-iv-pc-gets-control-pad-bundle

Cytuj
Street Fighter IV is coming to the PC. PCs use a mouse and keyboard. For Street Fighter IV, that's, uh, not exactly ideal. So smartly, Capcom will be releasing a control pad bundle.

Of course, for those already planning on using their own controller (or who are happy using a keyboard), you can just pick up the game for $40. But for $60, as expected, Capcom will also be selling the game with a packed-in Mad Catz Street Fighter IV Fight Pad, which while useless for most other games, is tailored perfectly for Street Fighter IV.

Both versions of the PC edition will be out on July 7, though PAL customers note, the Mad Catz bundle won't be available in stores in Europe or Australasia, so you'll have to order it online.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

svonston

  • Gość
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #656 dnia: Maja 09, 2009, 12:59:34 pm »
Ten pad będzie współpracował z XO?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #657 dnia: Maja 09, 2009, 13:03:15 pm »
Ten pad będzie współpracował z XO?
Tego nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że nie.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #658 dnia: Maja 09, 2009, 13:04:17 pm »
Zamiast robić pady PC mogliby na początek zaspokoić popyt na ten sprzęt na PS3 i XO!!

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #659 dnia: Maja 10, 2009, 13:42:04 pm »
Myślisz, że jak wybrali by Busha, pojawiłby się O_o Ja chętnie widziałbym Dee Jay'a (T. Hawka mogą sobie darować, choć notabene, zostałby tylko on, więc .... ). Guy, Cody z SFZ3, Yun z SF III.
Co do Seth'a, Hugo wygląda gorzej, więc nie jest aż tak źle.

T.Hawka to pewnie ze moga sobie darowac, strasznie dretwa postac. Moim zdaniem najlepsze postacie do DLC to: Cody, Adon, Guy, Charlie/Nash, Alex, Ibuki, Dudley, Makoto, Remy (swoja droga to strasznie przypomina Ioriego),C.Jack, Ace. Na chwile obecna to tylko te postacie chcialbym zobaczyc jako DLC. Moze kogos pominolem, ale to nie wazne, jak sie przypomni to sie dopisze :)

Dudley i Adon odpadają z racji Balroga/Viktora - tak, wiem, że sho jest ponad czterech, ale to wyjątek, jak Mishimy. Chłopaki/dziewczęta z SF III również, sądząc po "sutej" ich ilości w najnowszej odsłonie.
Tak więc , w pierwszej kolejności stawiałbym na Dee "come on" Jay'a.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #661 dnia: Maja 12, 2009, 19:37:36 pm »
Facet, który jest nr 1 jeśli chodzi o BP (ponad pięć milionów), ma niebieski dzban w SF IV .... Rzeźnik.

manieq

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-03-2009
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #662 dnia: Maja 12, 2009, 20:11:29 pm »
A teraz troche z innej beczki ale nadal SF  :)
Otóż od niedawna zostałem świeżo upieczonym redaktorem serwisu nSports i z tej okazji chciałbym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych nowinkami ze świata Street Fightera do oglądania strony www.nsports.pl, komentowania newsów i czynnego udziału na forum. Dzięki serwisowi istnieje szansa na powstanie polskiej sceny SF'a. Jeśli będziecie chętni do pomocy przy tworzeniu sceny to proszę o zaglądanie na stronkę i czynny udział na forum: opisywanie postaci którą gracie, najciekawsze zagrania jakie ta postać posiada, matchupy itd itp. Im więcej was się będzie wypowiadało tym lepiej , gdyż budowanie sceny polega na współpracy międzyludzkiej i wymianie zdań, doświadczeń i spostrzeżeń.

Jeszcze raz serdecznie was zapraszam na stronę nSports

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #663 dnia: Maja 16, 2009, 12:09:48 pm »
PC Filters Comparison:


Fajna sprawa.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #664 dnia: Maja 16, 2009, 18:34:58 pm »
Jak to jest z tym Trial Mode? Nowy gracz który nie miał styczności z bijatykami może się od tego coś nauczyć?

Tarniak

  • Gość
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #665 dnia: Maja 16, 2009, 18:41:48 pm »
Cytuj
Nowy gracz który nie miał styczności z bijatykami może się od tego coś nauczyć?
Nie. To jest dużo trudniejsze. Pierwsze kilka lvli to faktycznie "tutorial", potem wyłącznie test refleksu i techniki.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #666 dnia: Maja 16, 2009, 18:55:38 pm »
Cytuj
Nowy gracz który nie miał styczności z bijatykami może się od tego coś nauczyć?
Nie. To jest dużo trudniejsze. Pierwsze kilka lvli to faktycznie "tutorial", potem wyłącznie test refleksu i techniki.
Dokładnie tak jak tarniak pisze. Ludzie na trialach pady psują.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #667 dnia: Maja 16, 2009, 18:57:35 pm »
To gdzie się mam nauczyć podstaw i jak szpilać w SFIV?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #668 dnia: Maja 16, 2009, 19:01:41 pm »
To gdzie się mam nauczyć podstaw i jak szpilać w SFIV?
Trening, trening i jeszcze raz trening. No i próbuj sił w trialach.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #669 dnia: Maja 16, 2009, 19:14:09 pm »
To gdzie się mam nauczyć podstaw i jak szpilać w SFIV?
Trening, trening i jeszcze raz trening. No i próbuj sił w trialach.
Wszyscy mnie noobowi pomagają :grin: Dobra, to będę próbował, trzeba się jakoś przygotować do BlazBlue i jakieś podstawy fighterów zaliczyć.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #670 dnia: Maja 17, 2009, 02:36:39 am »
Jak to jest z tym Trial Mode? Nowy gracz który nie miał styczności z bijatykami może się od tego coś nauczyć?

Cos tam na pewno sie nauczysz, tyle ze na normalnym padzie to szkoda nawet do tych trudniejszych podchodzic, co innego AS. Poza tym SFIV stal sie bardzo przyjazna bijatyka takze dla laikow. Mysle ze dopiero przy BlazBlue nabierzesz odpowiedniego skilla.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2009, 02:50:39 am wysłana przez _ReD_ »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #671 dnia: Maja 17, 2009, 12:04:22 pm »
Castor Krieg, nie zapominaj o wielce uczących przy tym pojedynkach - ot choćby ze znajomymi z forum. Właściwie inaczej nie da się nauczyć w jakiekolwiek mordobicie grać, jak tocząc ogrom pojedynków z wieloma ludźmi (najlepiej lepszymi w dany tytuł).

Tu natomiast wypowiedź mojego znajomego o SF IV. Zapraszam do komentarza i pamiętajcie, że każdy ma prawo do odmiennego zdania.

   Ta gra jest bardziej platformówką a'la jakaś Castlevania czy coś niż bijatyką. Leci niska kulka, to przeskakujemy, leci wysoka to sie schylamy, cały czas przesuwając się w kierunku końca stageu (tj. przeciwnika). Strasznie nie podoba mi się wygląd walk - naparzanie się z rogow kulkami i niwelowanie sobie ich nawzajem, aż ktoś nie naładuje sobie exa i puści ognistej kulki, którą to już trza przeskoczyć. Połowę, jak nie więcej rundy się w ogóle dochodzi do przeciwnika (brak biegu rulez, dynamika z dupy). Tak wiec prezentacja walk ssie (są oczywiscie wyjątki potwierdzajace naturalnie regułę). System jest bardzo prosty do ogarnięcia, spory krok w tył w stosunku do 3s. Ba, to nawet nie połowa tej klasy co tak wyśmiewane przez niektórych Melty Blood (które jest pod tym względem bardzo dobre - intuicyjne i jednocześnie rozbudowane).

Nie można nie porównywać oprawy sf4 do tekkena czy doa bo o ile system jest 2d tak oprawa już nie. Co wiecej, rozbrajają mnie ludzie porównujący oprawę tej gry np. z KoFem XII (no litosci). Grafika na tle 3d konkurencji jest srednia, bardzo średnia. Dobór postaci to fail. Nawet chyba większy niż w nowym KoFie. Muzyka to kwestia gustu więc o niej nie wspomninam

2d - masówka. Noob friendly. Zdecydowane przehypeowanie.


Oj no ja nie piszę, ze gra nie może się nikomu podobać. W końcu nawet PES, w którym o tym kto wygra mecz decyduje chyba aktualna pogoda w Mozambiku, ma swoich entuzjastów i grają ludzie w niego turnieje smile.gif .

Moje zdanie jest akurat bardzo obiektywne jako, ze miałem styczność chyba z każdą liczącą się bijatyką. Znam ich systemy i nie będąc fanboyem żadnej z nich, wiem co mi w danym pasuje a co nie smile.gif . Lubię te skomplikowane. Nie muszą byc 'trudne', ale ważne aby były złożone i powiem Wam coś - wszystkie doujiny w które grałem wciągają system SF4 noskiem skomplikowaniem i możliwościami jakie oferują smile.gif . Capcom uderzył cwanie - wział archaicznego ST, ubrał w łaszki 3d i mamy nową gre. W ten sposób i hardcoreowi, zatwardziali fani SF2 (którzy chyba przespali erę innych bijatyk) i tacy Jasie Kowalscy pragnacy poobijać innym maski, ale nie bardzo łaknący wiedzy ad. systemu gry znaleźli swoją bijatykę. No i teraz, kto jest poszkodowany? Naturalnie - gracze, którzy lubią pykać w różne bijatyki, ceniacy sobie porządny, ciekawy system gry, nie tasujący sie na widok hadoukena w ST, którzy po obcowaniu 3S spodziewali się po następcy czegoś zupełnie innego. To nie narzekanie na SF4 jest modne - to Wy nie potraficie dostrzeć, zaakceptować biedy tej gry, mając na oczach opaskę z napisem "ST for live!1"

Ta gra przeczy prawom natury, bo udowadnia, ze ewolucja może być procesem odwracalnym

hanza

  • Gość
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #672 dnia: Maja 17, 2009, 12:42:55 pm »
Castor Krieg, nie zapominaj o wielce uczących przy tym pojedynkach - ot choćby ze znajomymi z forum. Właściwie inaczej nie da się nauczyć w jakiekolwiek mordobicie grać, jak tocząc ogrom pojedynków z wieloma ludźmi (najlepiej lepszymi w dany tytuł).

Tu natomiast wypowiedź mojego znajomego o SF IV. Zapraszam do komentarza i pamiętajcie, że każdy ma prawo do odmiennego zdania.

   Ta gra jest bardziej platformówką a'la jakaś Castlevania czy coś niż bijatyką. Leci niska kulka, to przeskakujemy, leci wysoka to sie schylamy, cały czas przesuwając się w kierunku końca stageu (tj. przeciwnika). Strasznie nie podoba mi się wygląd walk - naparzanie się z rogow kulkami i niwelowanie sobie ich nawzajem, aż ktoś nie naładuje sobie exa i puści ognistej kulki, którą to już trza przeskoczyć. Połowę, jak nie więcej rundy się w ogóle dochodzi do przeciwnika (brak biegu rulez, dynamika z dupy). Tak wiec prezentacja walk ssie (są oczywiscie wyjątki potwierdzajace naturalnie regułę). System jest bardzo prosty do ogarnięcia, spory krok w tył w stosunku do 3s. Ba, to nawet nie połowa tej klasy co tak wyśmiewane przez niektórych Melty Blood (które jest pod tym względem bardzo dobre - intuicyjne i jednocześnie rozbudowane).

Nie można nie porównywać oprawy sf4 do tekkena czy doa bo o ile system jest 2d tak oprawa już nie. Co wiecej, rozbrajają mnie ludzie porównujący oprawę tej gry np. z KoFem XII (no litosci). Grafika na tle 3d konkurencji jest srednia, bardzo średnia. Dobór postaci to fail. Nawet chyba większy niż w nowym KoFie. Muzyka to kwestia gustu więc o niej nie wspomninam

2d - masówka. Noob friendly. Zdecydowane przehypeowanie.


Oj no ja nie piszę, ze gra nie może się nikomu podobać. W końcu nawet PES, w którym o tym kto wygra mecz decyduje chyba aktualna pogoda w Mozambiku, ma swoich entuzjastów i grają ludzie w niego turnieje smile.gif .

Moje zdanie jest akurat bardzo obiektywne jako, ze miałem styczność chyba z każdą liczącą się bijatyką. Znam ich systemy i nie będąc fanboyem żadnej z nich, wiem co mi w danym pasuje a co nie smile.gif . Lubię te skomplikowane. Nie muszą byc 'trudne', ale ważne aby były złożone i powiem Wam coś - wszystkie doujiny w które grałem wciągają system SF4 noskiem skomplikowaniem i możliwościami jakie oferują smile.gif . Capcom uderzył cwanie - wział archaicznego ST, ubrał w łaszki 3d i mamy nową gre. W ten sposób i hardcoreowi, zatwardziali fani SF2 (którzy chyba przespali erę innych bijatyk) i tacy Jasie Kowalscy pragnacy poobijać innym maski, ale nie bardzo łaknący wiedzy ad. systemu gry znaleźli swoją bijatykę. No i teraz, kto jest poszkodowany? Naturalnie - gracze, którzy lubią pykać w różne bijatyki, ceniacy sobie porządny, ciekawy system gry, nie tasujący sie na widok hadoukena w ST, którzy po obcowaniu 3S spodziewali się po następcy czegoś zupełnie innego. To nie narzekanie na SF4 jest modne - to Wy nie potraficie dostrzeć, zaakceptować biedy tej gry, mając na oczach opaskę z napisem "ST for live!1"

Ta gra przeczy prawom natury, bo udowadnia, ze ewolucja może być procesem odwracalnym

bullshit
system parry w 3rd strike slabizna dajaca przewage graczom defensywnym uczacym sie na pamiec wszystkich ciosow i marzacych zeby sie przespac z chun li
dobor postaci tez kiszka 
fakt wiecej ciosow niz w SF4
ale wlasnie przez 3 czesc ludzie zapomnieli, ze istnieje cos takiego jak SF
czesto odwiedzam salony arcade i ze 3rd strike jest to samo co z VF ludzie omijaja szerokim lukiem

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #673 dnia: Maja 17, 2009, 12:55:14 pm »
Dlatego przytoczyłem jeo wypowiedź, gdyż jest nader zaskakująca. Jak dla mnie, to przesadza. Taką ocenę można przypisać, wszystkiemu i wszystkim.

- Buagtty Veyron .... czym tu się podniecać, 1001 KM 407 na blacie, cena (dosyć zaporowa) 4mln baniek, a dwóch kumpli nie przewieziesz i na pol. drogi nie nadaje się.

-. Tekken....taki  rozbudowany, taki "trzy de" i skillowy, tyle kombinacji, a każdy wie jak się grało w T3 T.O. TTT Devilem/Brucem, T4 Jinem albo w T5 Fengiem/Fury.....

Wydałem nieco pieniędzy za płytę blue ray (bonusowo dostałem pudełko, a i o instrukcji zapomnieć nie można) i .... bawię się już ponad 40 godz WSPANIALE, czy to on line, czy też walcząc z bliskimi , i jak przeskakiwanie nad "kulkami" w SSF2T mi nie przeszkadzało, w SFA/Ex również, taki  i w SF III i teraz nie. A jak tylko wyjdzie MvsC2 na PSS to kupię, mimo że mam na DC. Magia kulek i skakania.

To trochę jakby do braku kierowców w Burnout Paradise się doczepić i dlaczego po mawashi geri Hwo przeciwnik nie traci 96% energi.

Chyba, że chłopaka tak biją (raczej tak ostrzelali pociskami), że odechciewa mu się gry dalszej. Najwidoczniej też nie grał przeciwko Balrogowi/Zangiefowi.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #674 dnia: Maja 18, 2009, 12:38:37 pm »
Na dniach przyjdzie SFIV, poczytałem sobie FAQ różne i szok - reversale, cancele, focus attack, EX focus attack :-D Tak to jest jak się bijatyki omijało szeroki łukiem przez 15 lat  :cool: Cholera, ile trzeba się nauczyć...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #675 dnia: Maja 18, 2009, 13:02:25 pm »
Na dniach przyjdzie SFIV, poczytałem sobie FAQ różne i szok - reversale, cancele, focus attack, EX focus attack :-D Tak to jest jak się bijatyki omijało szeroki łukiem przez 15 lat  :cool: Cholera, ile trzeba się nauczyć...
Zacznij ćwiczyć palce... 8)

hanza

  • Gość
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #676 dnia: Maja 18, 2009, 13:08:04 pm »
Na dniach przyjdzie SFIV, poczytałem sobie FAQ różne i szok - reversale, cancele, focus attack, EX focus attack :-D Tak to jest jak się bijatyki omijało szeroki łukiem przez 15 lat  :cool: Cholera, ile trzeba się nauczyć...
Zacznij ćwiczyć palce... 8)
Ta i wyj.eb pada i kup AS 8-)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #677 dnia: Maja 18, 2009, 13:11:58 pm »
Chyba ma już to w planie
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=639191919

Pomóżcie mi zarobić na przyciski do Arcade Sticka :grin:
8)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #678 dnia: Maja 18, 2009, 14:42:33 pm »
Dasz sobie rade Castor, to tylko nazewnictwo pozornie moze odstraszac, w praniu wszystko wyjdzie i to dosyc szybko, po prostu pograj troche i duzo mysl podczas walki. Nie ucz sie niczego na sile, na poczatek ograj gatunek, ktorego nie ruszales przez tak dlugo. Z czasem wyrobia ci sie pewne odruchy, zaczniesz lapac o co chodzi i wtedy bierz sie za trenowanie i meczenie wszystkiego ile wlezie. Jesli zrobisz to na samym poczatku, mozesz sie troche zniechecic niepowodzeniami czy porazkami. I pamietaj, jesli grasz online i dostajesz lomot jak ch#@, to nie dla tego ze jestes slaby, tylko pewnie dlatego ze trafiles na jakiegos zjeba co kombosy we snie uklada :) Street Fighter IV jest dobra gra na poznanie i pokochanie tego gatunku.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 14:46:14 pm wysłana przez _ReD_ »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #679 dnia: Maja 18, 2009, 14:59:36 pm »
duzo mysl podczas walki.
Nie nie nie 8)
Jak mówił Bruce Lee:
"Don't think. FEEL. It is like a finger pointing away to the moon. Do not concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

Da sobie radę. Pogra trochę i zaczai 'o co kaman' w tym gatunku :cool: