Autor Wątek: Street Fighter IV  (Przeczytany 89076 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #760 dnia: Lipca 03, 2009, 11:57:59 am »
No i dobrze, ze zrobili na dwa pady na PC, nikt "normalny" nie gra na klawie w fightery.

Oj zdziwiłbyś się...

O wiele lepiej gra mi się w bijatyki 2D na klawiaturze niż na padzie (bijatyki 3d to co innego); nie grałem nigdy na arcade stick, jednak wybierając pomiędzy męczeniem krzyżaka kciukiem na padzie, a możliwością łatwego wybierania kierunków trzema palcami na klawiaturze, wolę to drugie. Oczywiście nie przy wszystkich postaciach się to sprawdza (Zangief jest jedną z nich), ale w większości bijatyk Capcomu (Street Fightery i różne versusy) nie miałem żadnych problemów i grało się wygodnie.

Cytuj
A po trzecie, kogo to obchodzi na forum o konsolach?
Ryo pisał o wersji PC-towej, ja dopisałem swoje. Proste, nieprawdaż?
Wiesz, jeżeli Ciebie to nie interesuje, to czemu odpisujesz... Równie dobrze mogłeś po prostu zignorować tego posta. Nie zrobiłeś tego - ba, poświęciłeś czas odpisując na niego, a więc w jakiś sposób Cię on zainteresował ;P.

W tym miejscu piszemy o wersji na PS3, ale przecież wspominając o tej z blaszaka, przyrównujemy do bohatera tematu. Stąd spokojnie chłopaki, ponieważ zaraz ktoś się obrazi, za napisanie, że na x padzie gra się w to fatalnie (bo i wersja na PS3).

Ja również miałem okazję sprawdzić SF IV na PC i co by nie pisać, komputery dostały wyborne mordobicie, od czasów MK4 Gold, najlepsze. To dobrze.
W sferze oprawy, nie jest to tak kolosalna różnica, jak przy GTA IV, ale wersja na PC jest wyraźnie ładniejsza niż odpowiedniki na konsole. Pełnoekranowy AA, wyższa rozdzielczość i oczywiście ultrapłynne 60fps robi swoje. Szczególnie bajecznie wygląda wersja "ink", którą na konsolach możemy podziwiać tylko przy focus.

Co prawda przy wersji na PS3 spędziłem 44 godziny, a z PC jakieś 4 min, jednak jeśli całość jest taka jak na odpowiednikach na konsoli, to minimum 9/10 w CDA będzie.

p.s. I jakim cudem na klawiaturze Mr_Zombie wykonujesz customy lib, DKKS Goukiego ?


_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #761 dnia: Lipca 05, 2009, 00:39:11 am »
Sorry panowie ale klawiatura i bijatyka to dwie sprzeczne rzeczy. Przeciez na klawie sie grac kompletnie nie da, no chyba ze ktos lubi sobie Kenem hadukeny poklepac, sorry no bonus.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #762 dnia: Lipca 05, 2009, 00:41:27 am »
Sorry panowie ale klawiatura i bijatyka to dwie sprzeczne rzeczy. Przeciez na klawie sie grac kompletnie nie da, no chyba ze ktos lubi sobie Kenem hadukeny poklepac, sorry no bonus.
No cóż, niektórzy nawet potrafią w DMC4 na klawie grać ;)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #763 dnia: Lipca 05, 2009, 00:50:51 am »
Sorry panowie ale klawiatura i bijatyka to dwie sprzeczne rzeczy. Przeciez na klawie sie grac kompletnie nie da, no chyba ze ktos lubi sobie Kenem hadukeny poklepac, sorry no bonus.

Na razie jakoś mi idzie. Udało mi się przejść wszystkie poziomy Trial Challenge (Normal) Kenem, Ryu, Danem i Sakurą. Możliwe, że na dłuższą metę faktycznie klawiatura okaże się kijowa, ale jak na razie nie widzę żadnych problemów (pomijając Zangiefa - ale nim to nawet na padzie mi nie szło). Możliwe, że to po prostu kwestia wprawy (w prawie we wszystkie bijatyki Capcomu grałem na emulatorze, na klawiaturze ;)).

Jak już wspomniałem Zangiefa - jest jakiś sposób, by kręcić kółka ale żeby jednocześnie Zangief nie skakał przy tym jak królik? Musi być jakiś sposób na to :/.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #764 dnia: Lipca 05, 2009, 01:05:11 am »
Co kto woli, jesli grasz sobie aby pograc to spoko, moze klawa Ci wystarcza, ale grajac na klawiaturze nie ma mowy o powaznej rywalizacji z ludzmi grajacymi na padach, nie wspominajac juz o ludziach grajacych na AS.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #765 dnia: Lipca 05, 2009, 01:11:55 am »
Klawiature można powrównać do męczenia się na gałce od pada do XO :D Zapewne ch**owo ale da się grać !

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #766 dnia: Lipca 05, 2009, 01:25:41 am »
Na razie jakoś mi idzie. Udało mi się przejść wszystkie poziomy Trial Challenge (Normal) Kenem, Ryu, Danem i Sakurą.
:shock: Na klawie... Szacun stary :cool:

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #767 dnia: Lipca 05, 2009, 01:32:02 am »
Dan i Sakura akurat są lajtowni, ale Ryu i Ken już trochę dają. 4 Trial najcięższy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #768 dnia: Lipca 05, 2009, 12:49:00 pm »
Sorry panowie ale klawiatura i bijatyka to dwie sprzeczne rzeczy. Przeciez na klawie sie grac kompletnie nie da, no chyba ze ktos lubi sobie Kenem hadukeny poklepac, sorry no bonus.

Na razie jakoś mi idzie. Udało mi się przejść wszystkie poziomy Trial Challenge (Normal) Kenem, Ryu, Danem i Sakurą. Możliwe, że na dłuższą metę faktycznie klawiatura okaże się kijowa, ale jak na razie nie widzę żadnych problemów (pomijając Zangiefa - ale nim to nawet na padzie mi nie szło). Możliwe, że to po prostu kwestia wprawy (w prawie we wszystkie bijatyki Capcomu grałem na emulatorze, na klawiaturze ;)).

Jak już wspomniałem Zangiefa - jest jakiś sposób, by kręcić kółka ale żeby jednocześnie Zangief nie skakał przy tym jak królik? Musi być jakiś sposób na to :/.

Musisz albo zrobić to diablo szybko, albo najlepiej wbuferować po czymś - np skoku. Wbuferować, czyli wprowadzić daną sekwencję w końcowej animacji poprzedniej, tak by przycisk bazowy nacisnąć tuż po skończeniu tej pierwszej właśnie.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #769 dnia: Lipca 05, 2009, 13:48:51 pm »
Jak już wspomniałem Zangiefa - jest jakiś sposób, by kręcić kółka ale żeby jednocześnie Zangief nie skakał przy tym jak królik? Musi być jakiś sposób na to :/.
Spróbuj podczas blokowania ciosu przeciwnika. Trzymasz tył blokując cios i jak przeciwnik uderza kręcisz kółeczko. Potrafi zdenerwować oponenta, jak po bloku od razu wyrywa rzut :cool:
: Lipiec 05, 2009, 13:47:07 pm
Musisz albo zrobić to diablo szybko, albo najlepiej wbuferować po czymś - np skoku. Wbuferować, czyli wprowadzić daną sekwencję w końcowej animacji poprzedniej, tak by przycisk bazowy nacisnąć tuż po skończeniu tej pierwszej właśnie.
Albo po p, d, dp + P.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #770 dnia: Lipca 05, 2009, 19:57:45 pm »
Jak już wspomniałem Zangiefa - jest jakiś sposób, by kręcić kółka ale żeby jednocześnie Zangief nie skakał przy tym jak królik? Musi być jakiś sposób na to :/.
Spróbuj podczas blokowania ciosu przeciwnika. Trzymasz tył blokując cios i jak przeciwnik uderza kręcisz kółeczko. Potrafi zdenerwować oponenta, jak po bloku od razu wyrywa rzut :cool:
: Lipiec 05, 2009, 13:47:07 pm
Musisz albo zrobić to diablo szybko, albo najlepiej wbuferować po czymś - np skoku. Wbuferować, czyli wprowadzić daną sekwencję w końcowej animacji poprzedniej, tak by przycisk bazowy nacisnąć tuż po skończeniu tej pierwszej właśnie.
Albo po p, d, dp + P.

Czyli dokładnie to co powyżej napisałem, buferowanie po poszczególnych zagraniach. Zresztą Zangiefem raczej gra się na młyńce (kapa jak nic) albo w ogólne najlepiej, gdyż do Blanki , Viktora (o Seth'cie nie wspominając) , ma on lata świetlne.

A po cóż grać kimś słabym/przeciętnym?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #771 dnia: Lipca 05, 2009, 21:14:53 pm »
Czyli dokładnie to co powyżej napisałem, buferowanie po poszczególnych zagraniach.
No tak, po prostu podałem przykłady.

Zresztą Zangiefem raczej gra się na młyńce (kapa jak nic) albo w ogólne najlepiej, gdyż do Blanki , Viktora (o Seth'cie nie wspominając) , ma on lata świetlne.
No na tym właśnie od zawsze polega urok Zangiefa - rzuty i kręcenie kółek. Jeden rzut potrafi nadrobić stratę energii po kilku/kilkunastu ciosach przeciwnika.

A po cóż grać kimś słabym/przeciętnym?
Nie wiem, rozumiem, że odniosłeś to do Zangiefa tak?
Moim zdaniem nie jest on w SFIV słabą/przeciętną postacią. Wręcz przeciwnie - jest naprawdę mocny. Właśnie poprzez silne rzuty. Ja tam od zawsze lubię nim grać.
Ogólnie staram się grać wszystkimi postaciami, nie tylko 'madafakerami', a ze słabszych postaci wyciskać ile się da.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #772 dnia: Lipca 05, 2009, 21:18:31 pm »
Mnie dzisiaj zszokowało jak zobaczyłem, że Ultra Abla zabiera pół życia, nawet troszkę wiecej  :shock: To w porównaniu z jego wkurwiającymi rzutami, przechwytami i rollami czyni z niego zajebiście mocną postać  :shock: Nienawidze grać przeciwko niemu, komp robi tylko roll i rzut poj**ane AI ;/

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #773 dnia: Lipca 06, 2009, 10:26:28 am »
Bo jeszcze nie grałeś z moim tanim, nastawionym na wbuferowany rzut dodatkowy Sethem. Tu dopiero ciężko wstać, gdy na przywitanie czeka lot w powietrze i pocałowanie ziemi.
Co do sformułowania "za**cie mocna postać" - , to nie prawda. Abel umywa się do czołówki. Zresztą SF IV jest jeszcze słabiej wyważony niż (o grozo) Tekken.

Trochę przypomina balet jednej postaci, podobnie jak w T4 było to taneczne hula hop Kazamy, tak tu każdy bierze naszego Ing Yang zamiast brzucha. Nawet na większości turniejów jest na BANicję wysyłany prędzej niż miłośnik pirackiego oprogramowania i kawałów o matce junior admina.

hanza

  • Gość
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #774 dnia: Lipca 06, 2009, 13:47:50 pm »
Ta Sagat numer 1 i dlugo, dlugo nic.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #775 dnia: Lipca 06, 2009, 17:11:32 pm »
Nie. Seth i długo, długo nic. Później Seth, raz jeszcze Seth i dopiero Sagat, na jednej tratwie z Blanką. To już nie SF III gdzie Chyn Li , czy Ken wzbudzały trwogę. Teraz tą pierwszą można wybrać, zobaczyć tylko jak prezentuje się objęta mocą nowej generacji chyba.

hanza

  • Gość
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #776 dnia: Lipca 06, 2009, 20:24:46 pm »
Nie. Seth i długo, długo nic. Później Seth, raz jeszcze Seth i dopiero Sagat, na jednej tratwie z Blanką. To już nie SF III gdzie Chyn Li , czy Ken wzbudzały trwogę. Teraz tą pierwszą można wybrać, zobaczyć tylko jak prezentuje się objęta mocą nowej generacji chyba.
Seth nie jest postacia turniejowa wiec nikt nim nie gra.
dla mnie top 3 wyglada tak:
1.Sagat
2.Rufus/C.Viper/Balrog
3.Ryu/ken

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #777 dnia: Lipca 09, 2009, 15:52:50 pm »
Nikt nią nie gra na turniejach, bo jest aż tak przesadzony, że aż wysyła się go na BANicję niczym miłośników Kz2 na forach poświęconych x360.
Faktycznie, Balrogiem da się pozamiatać, Ryu nawet też, ale cóż z tego, jeśli trafisz on line na dobrego Setha to zamiata i nawet umyje , a później raz jeszcze zamieci. Proponuję do znajomych kilku z samego szczytu zaprosić i umówić się na kilka walk.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #778 dnia: Lipca 09, 2009, 15:59:34 pm »
Seth ma kilka poważnych wad:
1) bardzo mało punktów życia (Seth - 800, Ryu - 1000)
2) szybko łapie Stuna (Seth - 750, Ryu - 1000)
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2009, 16:02:46 pm wysłana przez A-n »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #779 dnia: Lipca 09, 2009, 16:07:47 pm »
No coż to nic w porównaniu z jego zaletami. Najlepsze ciosy danych postaci i do tego jeszcze dojebane. Nie ma to jak shoryuken który Cię wypierdala poza poziom. Do tego Sonic boom to jest kopnięcie no i ten zasrany rzut zangiefa ;/

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #780 dnia: Lipca 09, 2009, 16:08:49 pm »
Co nie przeszkadza mu być na szczycie.

Ostatnio w Arcadia Magazine , dwóch uznanych graczy (m.in. słynny Daigo) przedstawili swoją wizję mocy obliczeniowej postaci, a że są lepsi niż ktokolwiek z nas zapewne ....

Overall Tier Rank

S Rank: Sagat
A Rank: Ryu, Akuma, Zangief
B Rank: M.Bison, Rufus, Balrog, C.Viper, E.Honda
C Rank: Abel, El Fuerte, Dhalsim, Chun-li, Ken, Blanka
D Rank: Guile, Vega

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #781 dnia: Lipca 09, 2009, 16:11:29 pm »
Zamiast Ryu do A wsadził bym Blanke, albo posadził obok nich. Vega zapewne jest potężny ale jest to chyba najtrudniejsza postac do opanowania.

hanza

  • Gość
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #782 dnia: Lipca 09, 2009, 16:14:13 pm »
Nikt nią nie gra na turniejach, bo jest aż tak przesadzony, że aż wysyła się go na BANicję niczym miłośników Kz2 na forach poświęconych x360.
Faktycznie, Balrogiem da się pozamiatać, Ryu nawet też, ale cóż z tego, jeśli trafisz on line na dobrego Setha to zamiata i nawet umyje , a później raz jeszcze zamieci. Proponuję do znajomych kilku z samego szczytu zaprosić i umówić się na kilka walk.
smutek grania na konsoli zamiast jak czlowiek spedzac czas na arcade.
ps. aktualnie mecze gierke na x360 i pad ssie na maxa, poziom easy to aktualnie moj szczyt :lol:

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #783 dnia: Lipca 09, 2009, 16:16:53 pm »
Na padzie od XO można coś tam ugrac ale triali na hardzie raczej na tym się nie zrobi.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #784 dnia: Lipca 09, 2009, 16:17:54 pm »
Trochę żałuję, że totalnie porzuciłem SF4 kilka miesięcy temu...
Killzone 2 i WipEout nie pozwalają się oderwać - ale jeszcze wróce do gry, bo planuję zdobyć platynę... :grin:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #785 dnia: Lipca 10, 2009, 12:05:52 pm »
PC/360/PS3 Comparison HD

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #786 dnia: Lipca 10, 2009, 20:54:24 pm »
Trochę żałuję, że totalnie porzuciłem SF4 kilka miesięcy temu...
Killzone 2 i WipEout nie pozwalają się oderwać - ale jeszcze wróce do gry, bo planuję zdobyć platynę... :grin:

Będziesz chciał co nieco pograć, daj tylko znać. Ponieważ Wooyek, chyba dalej uczy się grac na AS (przecież to tylko gałka i kilka guzików, musiał w Kadilaki i Dinozaury grać).
Co do platyny, będzie ciężko. Niesamowicie trudne zadanie - i czasochłonne. Pewnie dlatego, widziałem tylko u jednego gracza ją - ten, który jest na samym szczycie z ponad pięcioma mln. BP w rankingu on line.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #787 dnia: Lipca 10, 2009, 23:35:00 pm »
Coś ty taki nadgorliwy, w SF nie grałem już dość długo, chcesz pograć, spoko, wyślij inva Wooyek_PL a nie płacz w każdym poście.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2009, 23:38:06 pm wysłana przez Wooyek »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #788 dnia: Lipca 10, 2009, 23:57:41 pm »
Cienkie z was Bolki ja niedługo nabije calaka :*

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #789 dnia: Lipca 11, 2009, 00:32:16 am »
Cienkie z was Bolki ja niedługo nabije calaka :*

Przepraszam Pati ale to jest chyba niemożliwe :D Jak zrobisz wszystkie triale na hardzie to jesteś koleś git.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #790 dnia: Lipca 11, 2009, 02:50:38 am »
Cienkie z was Bolki ja niedługo nabije calaka :*

Przepraszam Pati ale to jest chyba niemożliwe :D Jak zrobisz wszystkie triale na hardzie to jesteś koleś git.

Koleś git pierdoli zasady i nie jest frajerem  :lol: Właśnie kończę czasówki na hardzie więc jestem dobrej myśli  :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #791 dnia: Lipca 11, 2009, 10:34:12 am »
Coś ty taki nadgorliwy, w SF nie grałem już dość długo, chcesz pograć, spoko, wyślij inva Wooyek_PL a nie płacz w każdym poście.

Ojej , Wooyek, to taki joke, dżołk, czołk, żart. Ja lubię strategię, stąd cierpliwy jestem. Zagramy teraz, ok. Zagramy za 4 miesiące. Nie ma sprawy. Uchowaj Boże nie było w moich postach złośliwości, czy celowej ironi.

No już :* <przytul Wooyka>

Co do platyny, znacznie trudniejszym zadaniem będzie pokonanie Goukena na najwyższym poziomie. Sama walka, to raczej jedno, lub kilka podejść, ale dojść do tego ....

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #792 dnia: Lipca 11, 2009, 14:48:45 pm »
Coś ty taki nadgorliwy, w SF nie grałem już dość długo, chcesz pograć, spoko, wyślij inva Wooyek_PL a nie płacz w każdym poście.

Ojej , Wooyek, to taki joke, dżołk, czołk, żart. Ja lubię strategię, stąd cierpliwy jestem. Zagramy teraz, ok. Zagramy za 4 miesiące. Nie ma sprawy. Uchowaj Boże nie było w moich postach złośliwości, czy celowej ironi.

No już :* <przytul Wooyka>

Co do platyny, znacznie trudniejszym zadaniem będzie pokonanie Goukena na najwyższym poziomie. Sama walka, to raczej jedno, lub kilka podejść, ale dojść do tego ....

Ja mam to za sobą i przyznaje, że jest cholernie ciężko  :sad:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #793 dnia: Lipca 11, 2009, 15:35:51 pm »
Najcięższe trofeum w SF IV. Zdecydowanie. Bo jak ktoś sobie z tym poradził, to zadania zaliczy, a reszta, to kwestia czasu.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #794 dnia: Lipca 11, 2009, 17:14:28 pm »
W sumie to dawno nie gralem w SFIV i nie pamietam jakie sa wymogi by walczyc z Goukenem, ale samo przejscie gry na najwyzszym poziomie nie bylo dla mnie specjalnie truedne. Jak skoncze z VF i KoF XII to wroce do SF i sie zobaczy czy trudno :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #795 dnia: Lipca 20, 2009, 23:23:23 pm »
W sumie to dawno nie gralem w SFIV i nie pamietam jakie sa wymogi by walczyc z Goukenem (...)

http://faqs.ign.com/articles/957/957058p1.html
Cytuj
Necessary conditions to unlock Gouken as an opponent:

   - Play with any characters with which you watched the ending once (so play
using a character you have already beaten the game with)

   - Do not continue at all.

   - Do not lose at all.  Not even one round (easier if you only play 1-round
matches)

   - Achieve certain number (or more) of "Perfect" rounds.  The number of
Perfect Win you need to achieve are:

If you play on

  - 1 round match: 1 time or more

  - 3 round match: 2 times or more

  - 5 round match: 3 times or more

  - 7 round match: 4 times or more

  - Achieve a certain number (or more) of Super Combo -OR- Ultra Combo
Finishes.

Super and Ultra finishes both count toward this number. The number of
super/ultra finishes you need to achieve are:

  - 1 round match: 3 times or more

  - 3 round match: 5 times or more

  - 5 round match: 7 times or more

  - 7 round match: 9 times or more

  - Achieve certain number (or more) of First Attack (this means you must
score the first strike in a match--the screen gives you the "First Attack"
message, and you can mostly do this without even noticing).

The number of First Attack you need to achieve are:

  - 1 round match: 5 times or more

  - 3 round match: 10 times or more

  - 5 round match: 15 times or more

  - 7 round match: 20 times or more

  - Then Gouken will appear.

: Lipiec 11, 2009, 17:20:47 pm
Capcom on SFIV: Sagat and Seth ARE overpowered!
http://www.videogamer.com/news/capcom_on_sfiv_sagat_and_seth_are_overpowered.html

Cytuj
?We acknowledge they turned out a bit more powerful than we expected.?

If you?ve played Capcom?s incredible fighter Street Fighter IV, you?ll probably be aware that end boss Seth and giant Thai kickboxer Sagat are more than a little useful. Seth?s got a move-set taken from Guile, Zangief and Dhalsim, and Sagat?s HK to Ultra is pretty much the easiest string of anti-air-to-guaranteed Ultra ever conceived in a fighting game. The verdict? Most fans reckon both characters are overpowered.

Now, for the first time, Capcom has admitted as much. Speaking to VideoGamer.com, Ryota Niitsuma, assistant producer of the arcade version of the critically-acclaimed fighting game, said Seth and Sagat ?might have turned out a little bit stronger than we expected?.

When we asked Niitsuma, who is currently producing the western version of Wii-exclusive fighting game Tatsunoko vs. Capcom, if, looking back, he felt any Street Fighter IV characters were overpowered, he replied: ?Well first of all I might have to apologise! Does he involve being slightly blinded and scarred [laughs]??

He added: ?Yes, Seth and perhaps Sagat might have turned out a little bit stronger than we expected.?

At the end of June, UK pro Ryan Hart won the official Street Fighter IV European Championship in London. He beat Frenchman Alioune Camara in the grand final. Both players picked Sagat.

Niitsuma, however, told us he thought Sagat and Seth aren?t ?too out of proportion?.

?A good player of another character can always beat a good Sagat player or a good Seth player,? he said. ?I don?t think it?s too out of proportion, but we do acknowledge that they turned out a bit more powerful than we expected.?

Niitsuma?s comments are backed up by the fact that none of the top three Street Fighter IV players in the world, Poongko (Ryu), the Korean National Champion, Iyo (Dhalsim), and the Japanese National Champion and legendary Street Fighter Daigo Umehara (Ryu), play as either Sagat or Seth.

: Lipiec 13, 2009, 15:49:20 pm
The Sf4 mods strike: Character movesets swap hack
http://streetfighterblog.blogspot.com/2009/07/sf4-mods-strike-blarog-kicking-rufus.html

Cytuj
A sf4 pc owner found the way to swap complete movesets with stances between characters. So if you ever wondered how would Balrog look if he had Chun-li's moves, well wonder no more

Pod linkiem filmiki  :lol:
: Lipiec 14, 2009, 11:51:53 am
Daigo ?The Beast? Umehara Wins EVO 2009
http://www.pushingplay.com/2009/07/20/daigo-the-beast-umehara-wins-evo-2009/

Cytuj
In a battle straight out of a Hollywood movie script, longtime rivals Justin Wong and Daigo ?The Beast? Umehara faced off in the Street Fighter IV finals at this year?s EVO Tournament. The player?s previous encounters have been some of the most classic matches in the competitive Street Fighter world. Daigo took the first match, where Justin played as Abel, but Justin started to dominate when he switched over to Balrog (Boxer). Since Justin was coming from the losers bracket, after being put there earlier in the the tournament, he had to beat Daigo in two sets of first to 3. He won the first set, and took the second set all the way to the final game, but Daigo?s used Ryu to dissect Justin?s style, and closed out the tournament. The match represents the battle between North America, with Justin Wong, and their attempt to dethrone Japan from their longstanding domination of the fighting game scene.

: Lipiec 20, 2009, 17:58:35 pm
Best of the Street Fighter 4 Custom Skins
http://www.gamervision.com/gamer/dominic/news/article/best_of_the_street_fighter_4_custom_skins/?utm_campaign=dominic/news/article/best_of_the_street_fighter_4_custom_skins&utm_medium=SocialMedia&utm_source=n4g

Cytuj
The community over at Shoryuken got together and created some of the best looking skins for any game I?ve ever seen, and they?re all conveniently located in one mega thread created by Shoryuken user SeedyROM.  Skins range from the DC universe to real-life personalities, including Hollywood Hulk Hogan.

Kurdę, naprawdę fajnie niektóre wyglądają.



Szacun za Bruce'a z Game of Death. Nawet ktoś pamiętał o takim szczególe, jak odbita stopia Kareema Abdula Jabbara :eek:

 :lol:




Reszta obrazków pod linkiem wyżej.

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #796 dnia: Lipca 21, 2009, 01:15:14 am »
Law? W moim SFIV?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #797 dnia: Lipca 22, 2009, 21:19:02 pm »
W sumie to dawno nie gralem w SFIV i nie pamietam jakie sa wymogi by walczyc z Goukenem, ale samo przejscie gry na najwyzszym poziomie nie bylo dla mnie specjalnie truedne. Jak skoncze z VF i KoF XII to wroce do SF i sie zobaczy czy trudno :)


Ach, Ryo mnie ubiegł. W każdym bądź razie, banał, który wpada za pierwszym razem. Gorzej z trofeum za to - trzeba go ubić, ale na najwyższym poziomie. Samo w sobie nietrudne, ale już zadania kolejne na hardest.....ula, la.

Te nowe modele - rewelacja.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 551
  • Reputacja: 251
Odp: Street Fighter IV
« Odpowiedź #799 dnia: Lipca 25, 2009, 22:48:23 pm »
Lobo jako Blanka (czy inaczej, Blanka jako Lobo), oraz Venom, to klasa sama w sobie. Brawa dla chłopaków. Świetna sprawa. Przydałoby się takie coś na PS3.

Udało mi się zaaplikować na hardest całe dwa "perfect". Natomiast poprzez ultra combo wykończyłem tylko raz przeciwnika i takim oto sposobem nagroda przeszła obok nosa - aż się zdziwiłem , gdzie ten Gouken się podziewa po walce z Seth'em.

W końcu udało się stoczyć pojedynki z Wooyky'em. Całkiem dobrze opanował walkę na AS - niezłe linki - choć jesteśmy zgodni, że mi wyszła ta sztuka lepiej (ale wszystko przed nim).

Totalnie mnie rozłożyła na łopatki wypowiedź w formie pisanej, jakże krótka, ale zarazem jak treściwa (ma wyraz i swoistą moc) "bez szans", po kilku pierwszych walkach.
Choć starałem się niemal co walkę kimś innym grać. jednak chłopaka dopiął swego i udało mu się w końcu po jakimś czasie złą passę przerwać (choć z drugiej strony zostałem podejrzany o celowe oddanie walki by nie zniechęcić jeszcze bardziej).

Ogólnie sympatyczny Ken, choć brak customów daje mu mocno w kość, jak i większej swobody i uniwersalności - liczę, że A-n da odpocząć na jakiś czas bokserowi , a Wooyek przeskoczy na kogoś innego z tytułu płynniejszej gry systemowej.

Lekki trening, kilka kolejnych sparingów, odłożone na półkę rozdawanie serii ostrzegawczych w tył głowy w CoD 4 i lv. up jak znalazł dla naszego kolegi z forum.

Tym samym brawa za wytrwałość.

p.s Jaki to zakupiłeś ten arcade stick?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2009, 01:09:01 am wysłana przez Sylvan Wielki »