Autor Wątek: The Last Guardian  (Przeczytany 120448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1040 dnia: Kwietnia 05, 2017, 07:21:27 am »
I właśnie ten argument powoduje, że nawet te 100 zł to za dużo


Nie sądzę. Jak ktoś tak niecierpliwy to niech sobie odpali walkthrought i po sprawie. Ja chciałem grać bez, by poczuć "immersje", ale po przejściu uważam, że niepotrzebnie. W sumie i tak człowiek sam się uczy, że trzeba "odczekać" zanim wypróbuje sie inną drogę.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 083
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1041 dnia: Kwietnia 05, 2017, 07:49:48 am »
Czyli wystarczy obejrzeć same wstawki i zakonczenie na yt?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1042 dnia: Kwietnia 05, 2017, 08:01:33 am »
Czyli wystarczy obejrzeć same wstawki i zakonczenie na yt?

Nie, to nie to samo. Jak obejrzysz i nie zagrasz to uznasz za gówno.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 083
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1043 dnia: Kwietnia 05, 2017, 08:37:33 am »
Ok.
To wypada jednak ograć.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 673
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1044 dnia: Kwietnia 05, 2017, 10:16:48 am »
Do tego czasem tak długo nie słucha, że wydaje się, że obrana droga jest zła i próbuje się coś innego, a oczywiście summa summarum trzeba wrócić do pierwszej obranej drogi.

I to jest ciekawe, bo część graczy coś takiego niby pisała, ale np. ja tego nie uświadczyłem poza może jedną sytuacją. Stąd mam pytanie - czy karmiłeś go beczkami? W grze jest ich sporo, na ogół poukrywane. Ja miałem takie wrażenie, że jeśli od początku dało mu się ich trochę, to był bardzo posłuszny. Reagował sprawnie na komendy. Mimo wszystko nie jest to mechanika typowo "growa" ( czyli pokazujesz mu "idź tam" i on posłusznie od razu idzie) tylko ma ten pierwiastek losowości/oporu jak ze zwierzęciem. Fakt jednak, że jeśli ktoś liczy na rozrywkę jak z produkcji AAA to się zawiedzie, to nie ten typ.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1045 dnia: Kwietnia 05, 2017, 10:42:53 am »
Do tego czasem tak długo nie słucha, że wydaje się, że obrana droga jest zła i próbuje się coś innego, a oczywiście summa summarum trzeba wrócić do pierwszej obranej drogi.

I to jest ciekawe, bo część graczy coś takiego niby pisała, ale np. ja tego nie uświadczyłem poza może jedną sytuacją. Stąd mam pytanie - czy karmiłeś go beczkami? W grze jest ich sporo, na ogół poukrywane. Ja miałem takie wrażenie, że jeśli od początku dało mu się ich trochę, to był bardzo posłuszny. Reagował sprawnie na komendy. Mimo wszystko nie jest to mechanika typowo "growa" ( czyli pokazujesz mu "idź tam" i on posłusznie od razu idzie) tylko ma ten pierwiastek losowości/oporu jak ze zwierzęciem. Fakt jednak, że jeśli ktoś liczy na rozrywkę jak z produkcji AAA to się zawiedzie, to nie ten typ.
Ja słyszałem i też mam takie wrażenie, że to nie tylko kwestia beczek, ale też tego jak często wchodzisz w interakcje z trico np głaszcząc go.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1046 dnia: Kwietnia 05, 2017, 11:25:28 am »
Do tego czasem tak długo nie słucha, że wydaje się, że obrana droga jest zła i próbuje się coś innego, a oczywiście summa summarum trzeba wrócić do pierwszej obranej drogi.

I to jest ciekawe, bo część graczy coś takiego niby pisała, ale np. ja tego nie uświadczyłem poza może jedną sytuacją. Stąd mam pytanie - czy karmiłeś go beczkami? W grze jest ich sporo, na ogół poukrywane. Ja miałem takie wrażenie, że jeśli od początku dało mu się ich trochę, to był bardzo posłuszny. Reagował sprawnie na komendy. Mimo wszystko nie jest to mechanika typowo "growa" ( czyli pokazujesz mu "idź tam" i on posłusznie od razu idzie) tylko ma ten pierwiastek losowości/oporu jak ze zwierzęciem. Fakt jednak, że jeśli ktoś liczy na rozrywkę jak z produkcji AAA to się zawiedzie, to nie ten typ.

Ze statystyk wychodzi, że nakarmiłem go 39 beczkami (na 46 możliwych z tego co przeczytałem). Wydaje mi się, że to wystarczająca ilość. Ktoś tam chyba też pisał, że jak się na niego drze ryja to również jest mniej posłuszny hmm. Ja czasem dla jaj sobie klikałem R1 "przywołując" go, to może się obraził. Tak czy siak wystarczyło raz kliknąć dany guzik i "czekać" aż skoczy. Trochę to irytujące jak po 40 sekundach od wciśnięcia R1+trójkąt Trico skacze. Bywa.

Co do głaskania to robiłem to jedynie po walce ze zbrojami i czasami w trakcie podróżowania na nim.


Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 673
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1047 dnia: Kwietnia 05, 2017, 11:51:09 am »
Ze statystyk wychodzi, że nakarmiłem go 39 beczkami (na 46 możliwych z tego co przeczytałem). Wydaje mi się, że to wystarczająca ilość.

Nie no, tyle beczek to faktycznie wystarczy ;).

Co do głaskania - w sumie to robiłem to co jakiś czas, ale czy dużo to bym nie powiedział. Cholera wie, ja jednak byłem cierpliwy (poza jedną sekcją w jaskini z jeziorem), ale też nie przypominam sobie, żebym musiał czekać np. 40 sekund na jego reakcję.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1048 dnia: Kwietnia 12, 2017, 14:50:10 pm »
Do tego czasem tak długo nie słucha, że wydaje się, że obrana droga jest zła i próbuje się coś innego, a oczywiście summa summarum trzeba wrócić do pierwszej obranej drogi.

I to jest ciekawe, bo część graczy coś takiego niby pisała, ale np. ja tego nie uświadczyłem poza może jedną sytuacją. Stąd mam pytanie - czy karmiłeś go beczkami? W grze jest ich sporo, na ogół poukrywane. Ja miałem takie wrażenie, że jeśli od początku dało mu się ich trochę, to był bardzo posłuszny. Reagował sprawnie na komendy. Mimo wszystko nie jest to mechanika typowo "growa" ( czyli pokazujesz mu "idź tam" i on posłusznie od razu idzie) tylko ma ten pierwiastek losowości/oporu jak ze zwierzęciem. Fakt jednak, że jeśli ktoś liczy na rozrywkę jak z produkcji AAA to się zawiedzie, to nie ten typ.
Ja słyszałem i też mam takie wrażenie, że to nie tylko kwestia beczek, ale też tego jak często wchodzisz w interakcje z trico np głaszcząc go.

Ja zauważyłem że jeśli wydajesz polecenia lub zbyt dużo na raz to nie zrobi tego czego chcesz ( np wskoczenie na kolejny gzyms) Przez chwile trzeba odpuścić z poleceniami i tylko wejść na niego jak stoi w odpowiednim miejscu. Te beczki rzeczywiście go oswajają, im więcej mu rzucasz tym sprawnie posuwacie się na przód. Chętniej się ustawia w wybranych miejscach.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1049 dnia: Kwietnia 12, 2017, 17:20:49 pm »
Ja cały czas jakoś nie mam ochoty na TLG. Mam nadzieję, że Ueda, gdy już skończył ze zwierzakiem, weźmie się znów za coś, co będzie mnie jarało na poziomie ICO czy SoC.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1050 dnia: Kwietnia 15, 2017, 11:06:22 am »
Ja cały czas jakoś nie mam ochoty na TLG. Mam nadzieję, że Ueda, gdy już skończył ze zwierzakiem, weźmie się znów za coś, co będzie mnie jarało na poziomie ICO czy SoC.
Dziwnie mi się czyta takie teksty.
Dla mnie to jedna z najwspanialszych growych przygód. Przeżycie jak żadne inne.

Spróbuj Xell, daj mu szansę. Może z Twoimi zaniżonymi oczekiwaniami weźmie Cię z zaskoczenia.
PSN ID: WojtqGO

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1051 dnia: Kwietnia 17, 2017, 21:31:16 pm »
Ja cały czas jakoś nie mam ochoty na TLG. Mam nadzieję, że Ueda, gdy już skończył ze zwierzakiem, weźmie się znów za coś, co będzie mnie jarało na poziomie ICO czy SoC.
Dziwnie mi się czyta takie teksty.
Dla mnie to jedna z najwspanialszych growych przygód. Przeżycie jak żadne inne.

Spróbuj Xell, daj mu szansę. Może z Twoimi zaniżonymi oczekiwaniami weźmie Cię z zaskoczenia.
Bardzo prawdopodobne i na pewno nie zapomnę o TLG, kiedyś spróbuję. Samego mnie denerwuje że tak bardzo nie mam ochoty na tą grę. Spodziewam się śmierci zwierza i to mnie zniechęca :P Ale sam nie wiem czy chcę wiedzieć już teraz czy Trico przeżywa.

Dzięki za słowa zachęty ;)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1052 dnia: Kwietnia 17, 2017, 22:36:59 pm »
Xell, nie chce spoilerowac w zaden sposob, wiec powiem tylko tyle: zagraj a nie pozalujesz. Gra jest po prostu piekna.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1053 dnia: Kwietnia 17, 2017, 22:40:30 pm »
Przyeczytalem swojego posta i wyglada jakby to napisal mateo...

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1054 dnia: Kwietnia 17, 2017, 22:51:57 pm »
Ha ha!

Spoko, przekonaliście mnie :)

TLG będzie moim kolejnym zakupem na ps4 :)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1055 dnia: Kwietnia 17, 2017, 23:02:30 pm »
Podziekujesz pozniej :)

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwietnia 17, 2017, 23:03:27 pm »
Nie wątpię ;)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1057 dnia: Maja 10, 2017, 11:38:57 am »
tylko jeszcze pro kup jak nie masz bo ta tańcząca kamera wraz ze spadkami animacji potrafi świeczki w oczach zapalić  :-x

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1058 dnia: Maja 10, 2017, 23:16:08 pm »
Nieprędko do tego dojdzie, choć zamierzam sprezentować swoją ps4 "kuzynowi z xboxem" na urodziny za pół roku i wtedy nie będzie wyjścia ;)

TLG na pewno kupię wcześniej (trzymam się postanowienia - to kolejna gra którą kupię na czwóreczkę!)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1059 dnia: Maja 10, 2017, 23:34:04 pm »
Jak i tak planujesz zakup prosiaka to z TLG jednak warto poczekać. To była akurat moja gra "przesiadkowa", pół ograłem na zwykłej i pół na prosiaku. Na zwykłej framerate potrafi ostro przyjemnosc z grania ograniczyc, a na prosiaku juz jest git.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1060 dnia: Maja 10, 2017, 23:44:03 pm »
W sumie...

Jeszcze przemyślę ;) Chętnie bym też zobaczył efekt wow po przesiadce :)
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1061 dnia: Maja 11, 2017, 17:36:39 pm »
W sumie...

Jeszcze przemyślę ;) Chętnie bym też zobaczył efekt wow po przesiadce :)
Potwierdzam, że spadki animacji znaczaco obniżają przyjemność z gry. Ne pewno jakbym recenzował to odjął bym za to cały 1 punkt w skali 10.

iko

  • Gość
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1062 dnia: Maja 11, 2017, 22:49:50 pm »
Bo ta gra jest na 9, jednak SOTC to dla mnie 10-, niczym nowa Zelda. Pełna dycha to Vagrant, Chrono Cross i oczywisćie Metroid Prime.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1063 dnia: Maja 14, 2017, 12:38:58 pm »
Ja grze niestety dałbym tylko 7/10. Gdyby poprawić kamerę, sterowanie i płynność animacji wtedy dałbym 8/10.

ICO dla mnie 9-/10
SOTC oceniam na 9+/10

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: The Last Guardian
« Odpowiedź #1064 dnia: Maja 14, 2017, 21:23:36 pm »
Ja dałbym 8+ i postawił trochę wyżej niż ICO. Do kolosów tutaj jednak trochę brakuje. Same kolosy za swój gameplay zasługują na 9+? Nawet nie wiem czego by mi mogło w tej grze brakować ale jednak coś mnie powstrzymuje przed wystawieniem noty maksymalnej.