Autor Wątek: Aliens: Colonial Marines  (Przeczytany 44282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #200 dnia: Lutego 18, 2013, 23:38:55 pm »
Nie jest to typowy mod podmieniajacy tekstury itp.
To dziala na zasadzie "photomode" z GT czy FM.
 Czyli masz mozliwosc zmiany saturacji kolorow, kontrastu, ekspozycji itp.
 Mozesz dodac sepie lub winiete, wyostrzyc albo dac FXAA/SMAA.
To jak gra bedzie wygladala na sweetFX zalezy tylko od ciebie:)
Z gównianego materiału wejściowego postprodukcją się nic nie zrobi. Z gówna bicza nie ukręcisz. Trzeba by było jeszcze wymienić modele, tekstury a najlepiej to jeszcze animacje, oświetlnenie i kurwa wszystko czego tkneli się ci partacze. :D

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #201 dnia: Lutego 18, 2013, 23:40:45 pm »
To już wolałbym remake starych, lepszych gierek z Alien w tytule.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #202 dnia: Lutego 18, 2013, 23:44:57 pm »
No raczej. Jakby samą grafe spartolili to ludzie by im wybaczyli. Ta giera to chujówka po całości.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 09, 2015, 13:31:01 pm »
Zainstalowałem Shadow Fall na ps4 a... zacząłem grać w Aliens: Colonial Marines  :lol:

Serio, nie do końca rozumiem tego całego dopierdalanie się do tej gry - bluzgania z góry na dół. Częściowo tłumaczę to dużym ciśnieniem u fanów, którzy po premierze rozpoczęli swoją krucjatę, bo gra nie okazała się hitem. Moim zdaniem od samego początku się na niego nie zapowiadała, a problemy z produkcją sugerowały, jak to odbije się na jakości gry. Ona nie jest AŻ TAK słaba, jak rozpuszczone dzieciaki z neogafa pisały.
Gra jest najzwyklejszą prostą lekką i szybką strzelanką, w której Niemców/terrorystów/kosmitów zastąpiono... obcymi (hmmm, czyli w sumie kosmitami :lol:). Ciężkiego klimatu osaczenia, bezsilności, słabości i strachu tu nie ma. Dlatego na Colonial Marines patrzę jak na grę nie tyle rozgrywającą się w realiach sławnej serii filmowej a jedynie lekko na niej bazującej.
Dziwny jest podział na misje, zbędne zupełnie jakieś punkty i levelowanie, skomplikowane i zamotane sterowanie ale generalnie gra jako lekka sieka FPS jest całkiem znośna.

Mrocz

  • Gość
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #204 dnia: Stycznia 09, 2015, 13:36:58 pm »
Zainstalowałem Shadow Fall na ps4 a... zacząłem grać w Aliens: Colonial Marines  :lol:

Serio, nie do końca rozumiem tego całego dopierdalanie się do tej gry - bluzgania z góry na dół. Częściowo tłumaczę to dużym ciśnieniem u fanów, którzy po premierze rozpoczęli swoją krucjatę, bo gra nie okazała się hitem. Moim zdaniem od samego początku się na niego nie zapowiadała, a problemy z produkcją sugerowały, jak to odbije się na jakości gry. Ona nie jest AŻ TAK słaba, jak rozpuszczone dzieciaki z neogafa pisały.
Gra jest najzwyklejszą prostą lekką i szybką strzelanką, w której Niemców/terrorystów/kosmitów zastąpiono... obcymi (hmmm, czyli w sumie kosmitami :lol:). Ciężkiego klimatu osaczenia, bezsilności, słabości i strachu tu nie ma. Dlatego na Colonial Marines patrzę jak na grę nie tyle rozgrywającą się w realiach sławnej serii filmowej a jedynie lekko na niej bazującej.
Dziwny jest podział na misje, zbędne zupełnie jakieś punkty i levelowanie, skomplikowane i zamotane sterowanie ale generalnie gra jako lekka sieka FPS jest całkiem znośna.

Tu chyba były pretensje głównie za kłamliwe trailery, które faktycznie prezentowały inną jakość. No i, że wszyscy czekają na geniusz pokroju AvP2 a dostaliśmy kiepską/średnią grę.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #205 dnia: Stycznia 09, 2015, 14:46:12 pm »
Plus liczne bugi.

Mrocz

  • Gość
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #206 dnia: Stycznia 09, 2015, 14:52:29 pm »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #207 dnia: Stycznia 09, 2015, 15:16:44 pm »
Jestem 4 albo 5 misji i na razie żadnych nie uświadczyłem. Ale żeby nie było: nie mam zamiaru bronić tej gry. Jest jaka jest.

Mrocz

  • Gość
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #208 dnia: Stycznia 09, 2015, 15:27:34 pm »
Jestem 4 albo 5 misji i na razie żadnych nie uświadczyłem. Ale żeby nie było: nie mam zamiaru bronić tej gry. Jest jaka jest.

Nikt tu też jej nie beszta ;) Wspominamy sobie co i jak z tą gierką było ;) Gra jest kupowata ale to dalej gra, dla radochy można zagrać :) Za darmo sam bym przeszedł :P Jednak nie wydałbym na nią pieniędzy :) Tym bardziej mi żal osób co na premierę to kupili :P

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #209 dnia: Stycznia 12, 2015, 10:50:07 am »
Skończyłem i faktycznie - kilka baboli w drugiej połowie gry się zdarzyło. Głównie polegały na "zablokowanych" przeciwnikach: stali w miejscu i machali łapkami, czekając na odstrzelenie. Gra ma też problemy z truchłami obcych - często w momencie zgonu obcy po prostu w ułamku sekundy znika. Nie są to jednak błędy uniemożliwiające ukończenie gry czy to utrudniające.
Gra nie jest dobra, jest typowym średniakiem i po skończeniu zdania nie zmieniam - do świetnej Izolacji nawet się nie zbliża, ale nie jest AŻ TAK słaba jak wieści niosą.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #210 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:35:36 pm »
Po tej recenzji wyleczyłem się na dobre z tego Alienia

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #211 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:45:08 pm »
Po tej recenzji wyleczyłem się na dobre z tego Alienia

Przy okazji tej recenzji przypomniałeś mi o AngryJoe. Chłop jest dla mnie definicją niezwykle irytującej jednostki. Rozważałem nawet wlepienie Ci minusa, ale zmieniłem zdanie gdy zdałem sobie sprawę, że wytrzymałeś ponad pół godziny przy tym filmiku, co jest wręcz sadystyczną pokutą.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2015, 12:46:57 pm wysłana przez Kert »

Mrocz

  • Gość
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #212 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:53:29 pm »
Przy okazji tej recenzji przypomniałeś mi o AngryJoe. Chłop jest dla mnie definicją niezwykle irytującej jednostki. Rozważałem nawet wlepienie Ci minusa, ale zmieniłem zdanie gdy zdałem sobie sprawę, że wytrzymałeś ponad pół godziny przy tym filmiku, co jest wręcz sadystyczną pokutą.

Fakt też typa nie lubię. Ogólnie nie przepadam za kanałami skupiającymi się głównie na besztaniu gier, nawet tych dobrych. Takie burackie narzekanie na wszystko i oczekiwanie nie wiadomo czego.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #213 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:56:24 pm »
Wiesz, to się pewnie sprzedaje. Podchwycił temat darcia mordy do kamerki i zarabia. Tylko czemu nabiłem mu wejście :mad:

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #214 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:59:02 pm »
Po tej recenzji wyleczyłem się na dobre z tego Alienia

Przy okazji tej recenzji przypomniałeś mi o AngryJoe. Chłop jest dla mnie definicją niezwykle irytującej jednostki. Rozważałem nawet wlepienie Ci minusa, ale zmieniłem zdanie gdy zdałem sobie sprawę, że wytrzymałeś ponad pół godziny przy tym filmiku, co jest wręcz sadystyczną pokutą.
Ja tam gościa bardzo lubię i wiele materiałów mnie bawiło, ale co poradzisz jeden lubi ser, a drugi jak mu nogi śmierdzą

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 046
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #215 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:59:42 pm »
Ja też go lubię i czasami oglądam jego recenzje.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #216 dnia: Stycznia 12, 2015, 13:00:54 pm »
Przy okazji tej recenzji przypomniałeś mi o AngryJoe. Chłop jest dla mnie definicją niezwykle irytującej jednostki. Rozważałem nawet wlepienie Ci minusa, ale zmieniłem zdanie gdy zdałem sobie sprawę, że wytrzymałeś ponad pół godziny przy tym filmiku, co jest wręcz sadystyczną pokutą.

Fakt też typa nie lubię. Ogólnie nie przepadam za kanałami skupiającymi się głównie na besztaniu gier, nawet tych dobrych. Takie burackie narzekanie na wszystko i oczekiwanie nie wiadomo czego.
Przecież to co piszesz to jest bzdura, gość akurat dobre gry chwali i wlepia dyszki, a że drze ryja na crapy to coś złego?


« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2015, 13:09:36 pm wysłana przez Patosław »

Mrocz

  • Gość
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #217 dnia: Stycznia 12, 2015, 13:07:34 pm »
Przecież to co piszesz to jest bzdura, gość akurat dobre gry chwali i wlepia dyszki, a że drze ryja na crapy to coś złego?

Wszystkie które widziałem to było darcie ryja, nawet w dobrych grach. I szczerze to mnie odrzuciło nie sprawdzałem go dalej.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 12, 2015, 13:10:31 pm »
No to znaczy, że praktycznie nic nie widziałeś  ;)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 12, 2015, 14:19:26 pm »
Zapomniałem dodać, że autorzy byli niepoprawnymi optymistami - zakończenie sugeruje
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
  :lol:

lupinator

  • Gość
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #220 dnia: Lipca 14, 2018, 15:35:53 pm »
Śmieszna sprawa - podobno jedna literka mniej w kodzie gry znacznie usprawnia AI przeciwników.

https://www.cdaction.pl/news-54089/aliens-colonial-marines--modder-twierdzi-ze-naprawil-ai-usuwajac-jeden-znak.html

Jacek84

  • Gość
Odp: Aliens: Colonial Marines
« Odpowiedź #221 dnia: Lipca 14, 2018, 16:42:24 pm »