Autor Wątek: The World Ends With You  (Przeczytany 8813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
The World Ends With You
« dnia: Kwietnia 15, 2008, 22:11:54 pm »
No bez jaj, to jeszcze tego tematu nie ma? Action-RPG od Squarenix osadzone silnie w klimatach japonskiej dzielnicy Shibuya. Premiera w Europie 18 kwietnia.

ehem*thepiratebay*ehem

Gra zapowiada sie fantastycznie, cala stylistyka przypomina mi Persone. Jak sprawdze to napisze wrazenia.
Opublikowane: Kwiecień 15, 2008, 17:41:31
No wiec troche pogralem i musze powiedziec: BOMBA!!!

Samo story jest calkiem ciekawe, mimo ze jestem dopiero na Dniu 3: Glowny bohater Neku budzi sie w dzielnicy Shibuya i dowiaduje sie ze stal sie uczestnikiem gry organizowanej przez Reapers'ow. Przez siedem dni ma wypelnic siedem misji albo zostanie "skasowany".

Sama gra to action-rpg bardzo podobne do Kingdom Hearts: Chain of Memories. Sama grafika jest bardzo przyjemna i ciekawa. System walki natomiast to cudo: kierujemy Neku i jego kolezanka na dwoch ekranach jednoczesnie. Na poczatku bardzo trudno sie przyzwyczaic ale w miare trenowania nauczymy sie odpalac ataki dwoma postaciami jednoczesnie. Do walki uzywamy guzikow/broszek/przyciskow, kazdy ma inna umiejetnosc - pirokineza, blaster z reki, rzucanie przedmiotami, itd.
Fani RPG znajda tutaj mase ciekawych patentow - jedzenie ktore ulepsza statystyki, ubrania ktore poprawiaja statsy, ale musimy byc bardziej trendy zeby je nosic (wlasnie jeden kolezka powiedzial mi ze nic mi nie sprzeda bo wygladam "nie cool").

Tytul jest zdecydowanie niszowy i gwarantuje ze sie nie sprzeda (teraz to tylko GTA albo FIFA sie sprzedaje) a polecam, jak dla mnie jedna z najlepszych gier na DSa.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2008, 22:30:10 pm »
tez ta gierka jestem bardzo zainteresowany :) niestety z powodow finansowych bede zmuszony odlozyc jej zakup na kolejny miesiac, choc oby nie ;) Castor ty twierdzisz, ze kojazy Ci sie z Persona, a mi z Jet Grind Radio troche :) To chyba ze wzgledu na taki "luzny" typ grafki, oraz miejscowki :) Tobie sie z JGR nic a nic nie kojazy ? :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2008, 22:32:35 pm »
Kojarzy sie, ale w JSR gralem dawno dawno a w Persone 3 ostatnio, i pierwsze co mi przyszlo do glowy. Natomiast nie ma watpliwosci ze gra jest niesamowice artystyczna.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 15, 2008, 23:07:48 pm »
Hmm czyby wiec malutka nadzieja, ze SE zacznie znow robic gierki z dusza ? :) Ciekawe jak to bedzie z ich najnowszym dragon quest'em na ds'a... a wracajac do tematu to jak juz gierke ukonczysz to mozesz napisac  taka pierwsza mini recenzje po polsku ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2008, 00:17:07 am »
Ta gierka jest WIELKA. Przypomina mi Persone 3 - jedna z najlepiej zrobionych gier na DSa. Wykorzystuje wszystko!

Walki sa nudne i za dlugie? Obniz swoj lvl oraz walcz cztery razy po kolei dla wiekszej ilosci punktow i kasy.

Idziesz spac? Wloz nowe piny i wylacz konsolke a rano dostaniesz punkty za czas kiedy spales.

Wychodzisz gdzies? Wlacz opcje Mingle a dostaniesz bonusy za kazdego DSa w opcja WiFi jaki znajdzie sie w poblizu.

Ktora gra oferuje takie rzeczy? System walki jest cudowny a patenty z ubraniami doskonale. Jedyna wada: ubran nie widac na postaciach. 8-)

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2008, 00:57:40 am »
A czy walki nie wydaja sie troszke chaotyczne ? czasem odnosze takie wrazenie np na filmikach na youtube... czy sa tez pojedynki z bossami ? i jak prezentuje sie fabula ? nakresliles tylko wspominke o niej - moze bys mogl napisac cos wiecej, bez zbytniego spojlerowania ? :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2008, 01:15:17 am »
A czy walki nie wydaja sie troszke chaotyczne ? czasem odnosze takie wrazenie np na filmikach na youtube... czy sa tez pojedynki z bossami ? i jak prezentuje sie fabula ? nakresliles tylko wspominke o niej - moze bys mogl napisac cos wiecej, bez zbytniego spojlerowania ? :)
Walki sa po czesci chaotyczne ale to dlatego ze nie przyzwyczailem sie jeszcze do gry na dwoch ekranach, na razie Shiki ma ustawione Auto i swietnie sobie radzi a ja tne kombosy Neku. Natomiast im wiecej praktyki tym mysle ze bedzie lepiej.
Pojedynki z bossami sa, zabilem juz jakiegos jeza i wielkiego nietoperza. nie walczylem jeszcze z Reaper'ami wiec najlepsze przede mna.

Bez spoilerowania: Neku budzi sie pewnego dnia w dzielnicy Shibuya. On i inni sa Graczami ktorzy maja za zadanie wykonac siedem misji w tydzien, inaczej zostana "skasowani". Gra nadzorowana jest przez Reaperow ktorzy wykonuja polecenia glownego Kompozytora. Potem jeszcze spotkany facet tlumaczy nam ze tak jak Gracze staraja sie wygrac gre, tak samo robia to Reapers - maja za zadanie wyeliminowac wszystkich graczy albo to oni zostana wykasowani.
Na razie nie natrafilem na zaden punkt zwrotny czy tez niesamowite odkrycie, natomiast ciekawy jest fakt ze Neku nie pamieta nic przed obudzeniem sie w Grze. Mowa jest takze o tym ze biletem do gry jest oddanie tego co jest dla kogos najwazniejsze.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 17, 2008, 01:26:35 am »
Czyli moje malutkie obawy co do sterowania sie potwierdzaja - ale to sa chyba jedyne obawy wlasnie :) poza tym pewnie da sie przyzwyczaic do walki na dwoch ekranikach jednoczesnie ;) lub tez z tego co piszesz mozna wlaczyc tryb auto dla jednej postaci  8-) wiec pewnie jakos to ogarne ;) a ile godzinek juz masz na liczniku ?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 17, 2008, 07:47:55 am »
IGN - 9.0 (olewam oceny tego serwisu ale moze wiecej Amerykanow to kupi)

Dzisiaj wchodze do "towarowego" w dzielnicy i widze zegarek za 1mln 200tys jenow  :-D :-D :-D Za walke dostaje cos kolo 4k.

Jak podaja w recenzji pinow jest okolo 300, kazdy z innym efektem i dzialaniem.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 17, 2008, 12:56:16 pm »
Hmm, ostatnio coraz więcej gram na DSie, olewając inne konsole. Może się skuszę.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 20, 2008, 01:11:17 am »
Tydzien 2, dzien 6 (tak, tak, Gra sie lekko przedluzyla lol) i robi sie BARDZO ciekawie. Nowe piny dochodza co chwila i niesamowita ma sie frajde odkrywac co one robia. Dostalem super laser tylko musze sie dowiedziec jak ma dzialac bo nie chce lol. Mam takze nowego kolezke ktorym kieruje sie zupelnie inaczej niz Shiki. Wiec biegam sobie po Shibui a naokolo krazy glowny boss ktory jest psychiczny i co chwila rzuca matematyczne zagadki. :-D

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 25, 2008, 22:19:54 pm »
Najlepsza gra na DS-a. Swietne nowe dzielo Square, dobrze ze maja caly czas nowe pomysly. Nic tylko grac. siedze przy ds-ie jak opetany. Polecam

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 10, 2008, 20:56:06 pm »
Grę można już kupić w Ultimie. Pewnie niedługo się skuszę.

mateo

  • Gość
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 02, 2009, 19:12:12 pm »
Najlepsza gra na DS-a. Swietne nowe dzielo Square, dobrze ze maja caly czas nowe pomysly. Nic tylko grac. siedze przy ds-ie jak opetany. Polecam

Sora skończyłes ją!? jestem k*rwaa zachwycony.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 04, 2009, 08:46:31 am »
Skonczylem, giera rewelacja, malo gier mnie przykulo do DS-a jak ta.

mateo

  • Gość
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 04, 2009, 19:16:31 pm »
Powiadam, że komu przypasowała seria, Kingdom Hearts, Persona (a i niewiem czy ten przykłada jest na miejscu), to w grze Pana Nomury będzie zakochany. Powiem wprost bez zbędnego pieprzenia jest to prawdziwy system seller na tą konsolkę. Gameplay mnie urzekł; zbieranie pinów jak i ich używanie daje ogromną frajde, a jeśli dodać do tego pomoc koleżanki, którą również sterujemy to mamy drodzy gracze uniktową rozgrywkę. Jeśli chodzi o same ataki, to np bohaterem Neku slashujemy, wykonuje fireballe, rzucamy piorunami (wszystko za pomocą stylusa), i tak pewnie ze setki przykładów. Laksą kierujemy za pomocą strzałek i przycisków. Uwierzcie na słowo.. dopiero co to bóstwo 'ogarnąłem' i już jestem wniebowizięty unikatowym stylem tej gry. Wszytsko dzieje się na ulicach Japoni, przy doborowej muzyce!! :D Odrazu zostałem uderzony wspaniałością fabuły, ale o tym puźniej. Ocena wstępna: 10- (minus za to, że nie każdemu klimat Japonii moze przypasować, plus!y oryginalność, orygionalność, orygina.....)
: Sierpień 04, 2009, 19:14:08 pm
jestem zachwycony!!!

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 04, 2009, 20:50:23 pm »
W gierkę trochę grałem i jest bardzo ciekawa. W niedalekiej przyszłości może zacznę w nią grać (Okami ma pierwszeństwo).

mateo

  • Gość
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 26, 2009, 15:09:59 pm »
Skończyłem przed chwilką, to coś skrobnę od siebie.

Na początku tej przygody za bardzo nie orientowałem się co i jak może mnie tak przydusić do ekraniku DS'a. Wszak bardzo dobre oceny zachęcały do gry, w dodatku dzieło wyszło z pod szyldu Square-Enix. Po pierwsze imo gra ma świetny system, co łączy się z dotykowym ekranem. Naparzamy Neku (główny bohater) co rusz innymi pinamim, jest to rodzaj danego ataku, a ich jest nawet i setka. Każdemu spodoba się ta mechanika :) Jest bardzo widowiskowo, a stylistyka starć jest żywcem wyjęta z 'toksyjskiej' miejscowości Shibuya. Czuć charakterystyczny klimat metropolii. Pokrótce wspomnę o fabule. Wykonujemy zadania, aby przetrwać daną godzinę, lub dzień. Rodzaj gry w który wplątał się nasz bohater i jego Przyjaciele. Jak nie wykonamy zadania zostajemy wyeliminowani, co wiąże się z ukopaniem sobie groba. ;] Sami zresztą zobaczycie, jak to się je.  Fabuła wciąga, ale to tylko moje zdanie. Co do gry to szczerze polecam ją obadać. Spróbujcie, naprawdę godna uwagi produkcja, której zdecydowanie nie odstawisz na półkę. Niszowy action-RPG najwyższej próby i to na przenośnej konsoli. Ja daje mocne 9+. Perełka.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 11, 2018, 19:38:44 pm »
Tym razem plotki okazały się prawdziwe i gra zmierza na Switcha (premiera w tym roku).



Gra zmierza na Switcha. Zostanie zremasterowana i dostanie nowy scenariusz. Będzie okazja zagrać :)

Można przenieść temat do działu Switcha.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 11, 2018, 20:41:44 pm »
Gra jest świetna. Bardzo jestem ciekaw tego nowego wątku.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 26, 2018, 14:42:01 pm »
The World Ends with You: Final Remix launches September 27 in Japan
Cytuj
Though it’s the same as the DS original, The World Ends with You: Final Remix will feature HD visuals and a new epilogue that sheds new light on the game’s story. You’ll be able to play using either Joy-Con controllers or the Nintendo Switch touch screen. Newly arranged songs will also be included, but the original soundtrack can also be selected.

The World Ends with You: Final Remix will release in the west this fall.
https://nintendoeverything.com/the-world-ends-with-you-final-remix-launches-september-27-in-japan-debut-trailer/



Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na wersję europejską.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 07, 2018, 22:51:56 pm »
The World Ends with You: Final Remix launches October 12 in North America and Europe
https://nintendoeverything.com/the-world-ends-with-you-final-remix-launches-october-12-in-north-america-and-europe/


Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 08, 2018, 01:49:19 am »
Dzień po moich urodzinach. Nie mogę się doczekać :)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 08, 2018, 21:40:26 pm »
Szkoda, że z ceną trochę przesadzili :-? Ja poczekam na obniżkę.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 08, 2018, 22:21:08 pm »
Nom, 180 to sporo, tyle dałem za wersję na DSa ok. 10 lat temu. Ale i tak biorę na premierę, bo uwielbiam tę grę i będzie mieć dodatkowy scenariusz o mojej ulubionej postaci.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #26 dnia: Września 01, 2018, 10:49:54 am »

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 691
  • Reputacja: 7
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #27 dnia: Września 01, 2018, 17:30:06 pm »
Ja chyba poczekam aż stanieje, w sumie nigdy nie grałem w tą grę, a wydaje się być fajna, trochę przypomina Persone 3 Portable.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2018, 17:32:36 pm wysłana przez ki_ki »
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Rise of the Tomb Raider, Lost Ruins, Dead Space

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #28 dnia: Września 03, 2018, 22:42:11 pm »
Nintendo confirms no Switch Pro Controller support for The World Ends with You: Final Remix
Cytuj
Nintendo has confirmed that The World Ends with You: Final Remix won’t make use of that controller. Instead, you’ll be able to use two different schemes. You can either use the Joy-Con or make use of the Switch’s touch screen.
https://nintendoeverything.com/nintendo-confirms-no-switch-pro-controller-support-for-the-world-ends-with-you-final-remix/

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #29 dnia: Września 03, 2018, 23:14:38 pm »
Trochę szkoda, ale i tak będę grał przenośnie z użyciem ekranu dotykowego.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #30 dnia: Września 14, 2018, 01:07:37 am »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #31 dnia: Października 04, 2018, 18:33:13 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The World Ends With You
« Odpowiedź #32 dnia: Października 12, 2018, 18:12:23 pm »
Średnia 78% (z 25 ocen)
https://www.metacritic.com/game/switch/the-world-ends-with-you-final-remix

Gra jest bardzo dobra i najlepiej sprawdza się podczas grania w trybie przenośnym, bo sterowanie przy zadokowanej konsoli jest dalekie od ideału.