Autor Wątek: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane  (Przeczytany 160195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #840 dnia: Września 21, 2015, 12:33:22 pm »

@kert
tym samym tokiem rozumowania można chodzić do saturna i gierki na ps4 wynosić. też będzie za free :)

no ale ok, nie ten temat.
btw. czy na takim intel hd 5000, czy ile tam jest teraz w najnowszych intelach, da radę pograć w ori i jakieś stare gierki 3d?

Zależy jak stare ;) HalfLife 1 może pójdzie :troll:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #841 dnia: Września 21, 2015, 12:41:41 pm »
chodzi mi o poprzednią generację. powiedzmy, że poziom bioshocka jedynki. no i z nowszych, takie ori.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #842 dnia: Września 21, 2015, 14:05:12 pm »
Tomb Raider  2013
low 1024x768
 ~ 53 fps

BioShock Infinite 2013
low 1280x720
~ 35 fps

Starszy bioshock powinien już na high chodzić

http://www.notebookcheck.pl/Intel-HD-Graphics-5000.91986.0.html


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #843 dnia: Września 21, 2015, 14:09:15 pm »
to całkiem nieźle, ładny postęp robią jednostki zintegrowane. będzie tak dalej i nvidia skończy tam, gdzie jest teraz 3dfx  :lol:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #844 dnia: Września 21, 2015, 14:28:26 pm »
no i z nowszych, takie ori.
Sprawdziłem przed chwilą, Ori na integrze HD5500 w 1366x768 bez przycięć (nie mam frapsa ale na oko jest płynnie), w fullhd się dławi i jako, że gra jest dynamiczna - brak komfortu z gry, na radku r7 bez przycięć i płynnie w fullhd.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #845 dnia: Września 21, 2015, 14:42:33 pm »
git. plusik leci.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #846 dnia: Września 21, 2015, 20:05:57 pm »
Dzięki za rzetelne odpowiedzi ludziska. :)
Wojenek konsolowych nie ma co urządzać - PS4 i tak kupię, ale póki co nie widzę w tym większego sensu. Lepiej mi kupić kompa (bo i tak muszę zmienić starego dziada) i przy okazji zaopatrzyć się w coś, co ruszy mi trochę gierek.

@Kert - chyba jednak skłaniałbym się do stacjonarki. Tak jak mówisz - nie podróżuję zbyt wiele i nie jestem przyzwyczajony do wożenia kompa tu i tam, a za kasę laptopa kupię dobrego PeCeta (albo i taniej, na co liczę). Grafiką co prawda się bawię, ale nie na tyle, żeby kupować pod to lapka za 3,5k (nawiasem mówiąc rzuciłem robotę grafika ;) ).

@Wulfen - dzięki za podlinkowanie podzespołów. Rzecz w tym, że wolałbym kupić gotowca, stąd link w moim pierwszym poście do gotowego zestawu Morele. Czy za takie gotowe PieCe dużo się przepłaca?
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #847 dnia: Września 21, 2015, 20:26:13 pm »
@Wulfen - dzięki za podlinkowanie podzespołów. Rzecz w tym, że wolałbym kupić gotowca, stąd link w moim pierwszym poście do gotowego zestawu Morele. Czy za takie gotowe PieCe dużo się przepłaca?
Imo lepiej kupić podzespoły i złożyć, bo gotowy zestaw markowany jakimś producentem moim zdaniem będzie droższy i nie tak wydajny w swojej cenie, jak świadomie dobrany komplet z poszczególnych podzespołów. W każdym szanującym się sklepie komputerowym złożą Ci przy zamówieniu (*dodatkowo płatne/bezpłatne w zależności od ceny zestawu, promo, etc.), na pewno taka usługa jest w Morelach i X-komie. Na Twoim miejscu w przypływie zajawki rozważyłbym jeszcze złożenie samemu, po jednym, dwóch poradnikach z sieci powinieneś bez problemu dać radę - to tak naprawdę zabawa w klocki, przy ograniczeniu się do stockowego chłodzenia procesora pasta jest już nałożona, wszystko polega na wciskaniu w odpowiednie sloty na płycie głównej. Chyba, że nigdy nic nie rozkręcałeś/skręcałeś to lepiej zostawić to w gestii sklepu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #848 dnia: Września 25, 2015, 11:11:00 am »
O mój Boże! Co tu się odpierdala? Dopiero co jeden kupił xboxa, a teraz kolejny chce NOWY KOMPUTER?! To forum naprawdę schodzi na psy  :mad:

Ogur

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 20-11-2013
  • Wiadomości: 1 174
  • Reputacja: 22
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #849 dnia: Września 26, 2015, 23:20:44 pm »
O mój Boże! Co tu się odpierdala? Dopiero co jeden kupił xboxa, a teraz kolejny chce NOWY KOMPUTER?! To forum naprawdę schodzi na psy  :mad:


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #850 dnia: Września 26, 2015, 23:40:35 pm »
 :troll:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #851 dnia: Grudnia 16, 2015, 23:05:39 pm »



Oh yeah, już za miesiąc :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #852 dnia: Grudnia 17, 2015, 00:41:24 am »
O kur** to musze zagrać :D

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #853 dnia: Grudnia 17, 2015, 01:46:26 am »
Robiąc preorder otrzymacie najlepszy remaster tego roku, czyli dwa pierwsze homeworldy ;)

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #854 dnia: Marca 14, 2016, 22:29:12 pm »
Panowie mam takie jedno pytanie odnośnie PC, a właściwie laptopa. Gram aktualnie w Ori and the Blind Forest i wszystko chodziło płynnie do momentu kiedy podłączyłem lapka do tv przed hdmi. Nagle gra zaczęła zauważalnie zwalniać co wcześniej nie miało miejsca. Chciałem się zorientować czy ktoś wie co jest przyczyną, czy może jak idzie sygnał przez hdmi to lapek nie wyrabia (wydaje mi się ze takie coś nie powinno mieć miejsca).

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #855 dnia: Marca 14, 2016, 22:34:20 pm »
W laptopie pewnie masz 1366x768, a na TV fullHD.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #856 dnia: Marca 14, 2016, 22:35:09 pm »
Mysle, ze nie powinienes na sile z maszyny do pisania robic konsoli. Nie przystoi.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #857 dnia: Marca 14, 2016, 22:43:24 pm »
W laptopie pewnie masz 1366x768, a na TV fullHD.
W jednym i w drugim mam fullHD.

Mysle, ze nie powinienes na sile z maszyny do pisania robic konsoli. Nie przystoi.
Takiego starego sprzętu nie mam, więc powinno chodzić normalnie. Chociaż cholera wie to jest Asus ROG 771jm.

Edit: Kurde ale bezsens, załączyłem wyświetlanie na obydwóch ekranach i chodzi normalnie, a jak tylko na TV to tnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2016, 00:02:43 am wysłana przez ubol »

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #858 dnia: Marca 15, 2016, 14:50:36 pm »
Sprawdź czy Ci się po podpięciu hdmi nie przełącza na intelowski układ graficzny.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #860 dnia: Stycznia 04, 2018, 07:04:21 am »
wrzuciłem do "ciekawych rzeczy z internetu", bo problem nie tyle dotyczu karot i innych sylwanów, co nas wszystkich - od laptopów, po chmury ms, appla czy google - wszystko śmiga na intelach. podobną lukę mają też procki arm, więc smartphony też mogą być dotknięte, bez względu na producenra i os.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #861 dnia: Stycznia 04, 2018, 08:54:31 am »
od laptopów, po chmury ms, appla czy google
Te to tam pikuś, dużo ważniejsze, że dotknięty może być również Amazon ze swoją chmurką.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #862 dnia: Stycznia 04, 2018, 09:11:07 am »
azure od ms nie jest większe?

edit: już wygooglałem, że jednak nie. azure rośnie szybciej, ale to aws jest liderem (12% do 34% udziału w rynku),
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2018, 09:15:29 am wysłana przez s00s »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #863 dnia: Stycznia 04, 2018, 09:29:35 am »
Otóż to. Do tego tutaj nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że AWS obsługuje więcej "ważnych graczy" niż M$.

Dodatkowo tez widze różne głosy, że AMD wali ściemę i ich procki też mają tę wadę. Czyli w skrócie wszystko jest umoczone.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #864 dnia: Stycznia 04, 2018, 09:55:59 am »
amd też ma, tylko podobno trochę inną.

co do chmur, to wydaje mi się, że jednak ms ma więcej "high profile customers".
zdaje się to potwierdzać przejście jednego z największych niemieckich koncernów z office2007/20010 na office365 w tym roku :troll:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2018, 09:59:08 am wysłana przez s00s »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #865 dnia: Stycznia 04, 2018, 10:04:07 am »
http://www.menlo-technologies.com/microsoft-azure-vs-amazon-aws-a-quick-cloud-platform-comparison/

Cytuj
Microsoft Azure vs AWS: Customers
A high-profile user base may not be the main reason for choosing either cloud provider. But it can help the more cautious organizations understand how the public cloud is benefitting others in their sector. This is clearly a strong-point of AWS. It has increasingly taken on large customer deals, leading to the intriguing situation of a company owned by what was once simply an online bookseller threatening to usurp some of the biggest names in IT.

For example, although the US Central Intelligence Agency eventually signed a contract with IBM, awarding AWS a contract to build its private cloud in a one-off deal in 2013 could be seen as symbolic of a change in mentality by buyers.

A major proponent of AWS has been Netflix – a long standing customer which recently claimed it would soon be shutting the rest of its data centers in a final move to the cloud. But aside from web pioneers, its real success has been in convincing more traditional businesses to move to the cloud. Other major customers include: AirBnB, Aon, Channel 4, Financial Times, Dow Jones, Kurt Geiger, Lonely Planet, Nasdaq, Nike, Nisa Retail, Pfizer, and the Royal Opera House.

Microsoft perhaps has less high profile Azure users, with most of the messaging from the vendor appearing to be around its widely used Saas tools. But the Redmond firm has also notched up some notable customer wins, including Heineken, GE Healthcare, Pearson, Ford, NBC News 3M and more.


Plus Amazon mocno idzie w projekty rządowe (z czym mam swoje własne doświadczenia ;) ). Do tego z ogólnie zasłyszanych głosów (bo z Azure w przeciwieństwie do AWS doświadczenia nie mam) to Azure jest jeszcze jednak pod bardzo wieloma wzgledami w lesie w stosunku do AWS i jeszcze długa droga przed nimi ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #866 dnia: Stycznia 04, 2018, 10:04:38 am »
W czymś ta "dziura" przeszkadza takiemu uzytkownikowi intela jak ja?

PS:
Cytuj
Czyli w skrócie wszystko jest umoczone
Witamy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #867 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:13:00 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Plus Amazon mocno idzie w projekty rządowe (z czym mam swoje własne doświadczenia ;) ). Do tego z ogólnie zasłyszanych głosów (bo z Azure w przeciwieństwie do AWS doświadczenia nie mam) to Azure jest jeszcze jednak pod bardzo wieloma wzgledami w lesie w stosunku do AWS i jeszcze długa droga przed nimi ;)

całkiem możliwe, ale sam fakt, że ostatnio pozyskali ge (z predixem), bmw czy rosnący bardzo szybko udział office365, może sugerować, że stara maksyma "ms jest jak wieprz na imprezie, przychodzi niemal ostatni, a zawsze wychodzi najbardziej obżarty" jest jak najbardziej trafna i tutaj.
z drugiej strony, aws pozyskał ostatnio mindsphere od siemensa i tak jak piszesz, prawdopodobnie są mocno do przodu pod względem samego techu.
no ale to nie temat na te dywagacje :)

W czymś ta "dziura" przeszkadza takiemu uzytkownikowi intela jak ja?

PS:
Cytuj
Czyli w skrócie wszystko jest umoczone
Witamy.

tobie, prawdopodobnie w niczym.
nawet w symulatorze farmy nie powinieneś odczuć różnicy po łatkach, bo gierki mocno nie ucierpią.
gorzej właśnie z biznesem, gdzie poufność danych oraz wzajemne zaufanie ma niebagatelne znaczenie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #868 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:15:00 pm »
no ale to nie temat na te dywagacje
Dokładnie, tym bardziej, że nie dysponujemy jakimiś konkretnymi danymi ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #869 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:22:48 pm »
Cytuj
gorzej właśnie z biznesem, gdzie poufność danych oraz wzajemne zaufanie ma niebagatelne znaczenie
  o_O

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #870 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:39:20 pm »
https://niebezpiecznik.pl/post/szczegoly-techniczne-dziury-w-procesorach-intela-amd-i-arm-czyli-ataki-meltdown-i-spectre/

Cytuj
Meltdown and Spectre exploit critical vulnerabilities in modern processors. These hardware bugs allow programs to steal data which is currently processed on the computer. While programs are typically not permitted to read data from other programs, a malicious program can exploit Meltdown and Spectre to get hold of secrets stored in the memory of other running programs. This might include your passwords stored in a password manager or browser, your personal photos, emails, instant messages and even business-critical documents. Meltdown and Spectre work on personal computers, mobile devices, and in the cloud.

Cytuj
The Project Zero researcher, Jann Horn, demonstrated that malicious actors could take advantage of speculative execution to read system memory that should have been inaccessible. For example, an unauthorized party may read sensitive information in the system’s memory such as passwords, encryption keys, or sensitive information open in applications.

Cytuj
Testing also showed that an attack running on one virtual machine was able to access the physical memory of the host machine, and through that, gain read-access to the memory of a different virtual machine on the same host.

Cytuj
Cloud providers which use Intel CPUs and Xen PV as virtualization without having patches applied. Furthermore, cloud providers without real hardware virtualization, relying on containers that share one kernel, such as Docker, LXC, or OpenVZ are affected.

niezły syf.
nie zdziwiłbym się, gdyby nsa wiedziało od lat o istnieniu luki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2018, 12:42:03 pm wysłana przez s00s »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #871 dnia: Stycznia 04, 2018, 12:51:25 pm »
O ch**, dwa ostatnie to już niezła inba jest O_o

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #872 dnia: Stycznia 04, 2018, 14:08:58 pm »
Cytuj
Ale co najstraszniejsze, jednym z wektorów ataku może być złośliwy kod JavaScript umieszczony na stronie internetowej, który uzyska dostęp do danych z innych kart (domen) otwartych w przeglądarce. Można to efektywnie wykorzystać do kradzieży ciastek.

Czyli w jednej karcie logujemy się na stronie banku, a w drugiej windomearl za pośrednictwem gejonli wykrada dane logowania. Nieźle :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #873 dnia: Stycznia 04, 2018, 14:13:50 pm »
Cytuj
Testing also showed that an attack running on one virtual machine was able to access the physical memory of the host machine, and through that, gain read-access to the memory of a different virtual machine on the same host.

Mało tego, jeśli to jest prawdą, to teoretycznie biorąc takiego AWS czy Azure które działą na zasadzie wirtualizacji ma sobie na jednym fizycznym serwerze ulokowany bank X i bank Y jako maszyny wirtualne (upraszczając mocno) to Bank Y moze miec dostep do danych banku X. Nie wiem czy oni tam nie mają jakichś dodatkowych zabezpieczeń, ale jest to troszke straszne.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #874 dnia: Stycznia 04, 2018, 14:37:52 pm »
te przeglądarki, to rzeczywiście pikuś, bo są rozszerzenia, które blokują możliwość ataku tą metodą.

gorzej właśnie z tymi wirtualkami w chmurach, bo to nawet nie bank y, a po prostu jakiś łebski koleś korzystający z chmury
choć wydaje mi się, że idzie z tym walczyć w jakiś tam sposób, ale właśnie kosztem wydajności.
taki amazon niby już się zabezpieczył:

https://aws.amazon.com/security/security-bulletins/AWS-2018-013/


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #875 dnia: Stycznia 04, 2018, 14:54:13 pm »
No te banki rzuciłem jako przykłady. Z Amazonem jest tak, że nie wiesz z czym jesteś na jednym fizycznym serwerze ulokowany, więc ataki troche na ślepo.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2018, 14:57:54 pm wysłana przez windomearl »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #876 dnia: Listopada 05, 2018, 15:58:40 pm »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #877 dnia: Listopada 06, 2018, 11:06:08 am »
Choć chciałbym nowego Warcrafta to taki remaster przyjmę i to bardzo. Właśnie czegoś takiego oczekiwałem od reedycji Starcrafta (co oczywiście nie nastąpiło). Fajne jest to, że tak ogólnie to wygląda jak oryginał, dopiero jak zaczyna się zwracać uwagę na detale to widać zmiany. Przerobione/zrobione na nowo cinematic'i (in-game i cgi) to jest to o czym marzyłem myśląc o remake'ach moich ulubionych RTS'ów od Blizzarda. Ja jestem mega zadowolony.

Ciekawe jak będzie z polskim dubbingiem - czy zostawią oryginał (chyba będą zmiany w dialogach, więc trzeba by dogrywać), czy będą robić w całości na nowo. W3 miał według mnie bardzo fajnie zrealizowaną polską wersję, niestety w przypadku Frozen Throne zaszły już zmiany i było nieco gorzej (chyba zmienili nawet aktora co podkładał głos pod Arthasa). Ja bym się nie obraził, gdyby było na poziomie oryginału, szczerze, to ja nawet nie kojarzę jak to brzmi po angielsku ;).

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #878 dnia: Listopada 06, 2018, 11:20:42 am »
W3 miał super lokalizację, aktorzy przyłożyli się do pracy i to mocno. Jednak wolałbym tylko napisy, szkoda że u blizzarda to nie jest pewne.

Starcraft nie był źle zrobiony, to był trochę przykład jak zapamiętało się grę uruchamiając tego remastera, dopiero jak się przełączyło na starą wersję, to człowiek zrozumiał w jakim był błędzie :lol:

Anyway, na remake czekam mocno, mam tylko nadzieję, że pójdzie mi na moim laptopie :)

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #879 dnia: Listopada 06, 2018, 13:19:29 pm »
Starcraft nie był źle zrobiony, to był trochę przykład jak zapamiętało się grę uruchamiając tego remastera, dopiero jak się przełączyło na starą wersję, to człowiek zrozumiał w jakim był błędzie :lol:

Anyway, na remake czekam mocno, mam tylko nadzieję, że pójdzie mi na moim laptopie :)

Może inaczej, ja liczyłem na więcej, tzn. przełożenie pierwszego SC na silnik SC2, podobne potraktowanie cut-scene (w tym zrobienie sporej części na nowo, w końcu część dialogów dzieje się na zasadzie gadających głów przed misjami) i cinematic'ów CGI. To, że ich nie przerobili jest dla mnie ewidentnym pójściem na łatwiznę. Rozumiem, że zostawili gameplay bez zmian, ale filmiki mogli wykonać na nowo.

Ach, no i ja bym chciał wersję pudełkową jak za starych dobrych czasów ;)