Autor Wątek: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane  (Przeczytany 160229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx



kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #121 dnia: Października 18, 2009, 16:10:58 pm »
Ile kosztuje ten drugi?? Stawiam, że ze 2k pounds'ów.

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #122 dnia: Października 18, 2009, 18:36:29 pm »
Tak z 1,8k
Chyba wlasnie go kupie jestem zdecydowany na 99% ale jeszcze mam miesiąc .



kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #123 dnia: Października 18, 2009, 18:50:49 pm »
To jest cena w salonie Sony czy może jakaś mniej oficjalna?

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #124 dnia: Października 18, 2009, 20:13:24 pm »
Nie to nie jest cena w salonie sony.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2009, 20:14:58 pm wysłana przez D3LTA_TOM. »



oscyp

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 27, 2009, 00:52:02 am »
Zna ktoś jakiegoś porządnego klienta gg działającego po Windows 7 a prostotą i funkcjonalnością podobnego do gg6.1 ?

svonston

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 27, 2009, 14:16:25 pm »
Konnekt 0.6.22.137 działa bezproblemowo na Windows7, a jest prosty, choć fukncjonalny i można go sobie ustawić 101% pod siebie.

oscyp

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 29, 2009, 10:44:19 am »
niezły jest, zdecydowanie lepszy od gg 7,8,nowe,10. Dzięki man.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 29, 2009, 11:12:56 am »
Ponieważ konnekt nie jest już oficjalnie rozwijany (:(), więc na stronie głównej pewnie tego nie ma, ale na forum w dziale o plug-in'ach, możesz znaleźć wtyczkę, która sprawia, że konnekt jest kompatybilny z nowymi funkcjami GG (większa pula numerów GG, dłuższe opisy itp.).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

svonston

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 29, 2009, 17:44:06 pm »
Ogólnie do Konnekta jest od chu** wtyczek (przez jakieś głupoty po przydatne rzeczy). Fakt, Konnekt nie jest już aktualizowany, ale po co - jest stabilny, ma WSZYSTKO, co jest potrzebne do komforotwania gadania ze znajomymi.

oscyp

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 29, 2009, 18:24:00 pm »
Zmieniam zdanie, konnekt mi się powiesił i co chwila przy wyłączeniu wypierdala jakieś błędy. Pewnie da się te usterki usunąć, ale z lenistwa zacząłem szukać czegoś lepszego i znalazłem idealny program pt. MirandaGG. Layout rodem z filmów amerykańskich z lat 95-2002 (te dźwięki...) plus prostota = GG10 crasher.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2009, 18:26:07 pm wysłana przez oscyp »

svonston

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 30, 2009, 13:06:33 pm »
Wydaje mi się, że ściagnąłeś poprzednią wersje (też miałem z nią problemy, choć była wg mnie paradoksalnie lepsza niż poprawiona ostatnia), a powinieneś najnowszą z konnekt.info.

oscyp

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 12, 2010, 00:13:16 am »
Mam prezent dla Windowsowców, szczególnie dla tych, którzy polubili gesty myszą pakowane do przeglądarek interwebzów.

http://www.handform.net/gmote.php

Najlepsza rzecz.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 17, 2010, 19:44:59 pm »
Mam problem z laptopem z zainstalowanym windowsem XP.

Chciałem połączyć się z moją siecią bezprzewodową w domu ale niestety jej nazwa nie widnieje na liście. Na innym kompie z windowsem XP wszystko gra cacy. Do tego mój lapek widzi inne sieci bezprzewodowe jakie tam są w mojej wsi, ale nie widzi sieci z mojego routera =/ Co zrobić? Ma ktoś pomysł? Dodam tyle, że mam włączoną konfigurację zerową sieci bezprzewodowej.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:04:32 pm »
Mam problem z laptopem z zainstalowanym windowsem XP.

Chciałem połączyć się z moją siecią bezprzewodową w domu ale niestety jej nazwa nie widnieje na liście. Na innym kompie z windowsem XP wszystko gra cacy. Do tego mój lapek widzi inne sieci bezprzewodowe jakie tam są w mojej wsi, ale nie widzi sieci z mojego routera =/ Co zrobić? Ma ktoś pomysł? Dodam tyle, że mam włączoną konfigurację zerową sieci bezprzewodowej.

Sprawdź w jakim standardzie WIFI wysyła sygnał(802.11 b/g) i jaki odbierasz w laptopie...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #135 dnia: Kwietnia 17, 2010, 20:58:06 pm »
Router wysyła b/g/n wszystkie trzy.

Lapek odbiera b/g więc niema szans by go nie widział przez to.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #136 dnia: Kwietnia 22, 2010, 22:54:26 pm »
Kojarzycie na pewno zabezpieczenia użyte przez UbiSoft w ich najnowszych grach, przez które gracz musiał cały czas być online, nawet grając w singlu? W końcu udało się je złamać. Nie żebym się cieszył z tego specjalnie, ale od początku ten właśnie sposób zabezpieczenia przed piratami wydawał się najbardziej ranić tych uczciwych, nabywających oryginalną kopię klientów. 
Ubisoft's PC DRM Hacked, AC 2 Cracked
http://www.actiontrip.com/rei/comments_news.phtml?id=042210_2

Taki oto liścik do Ubi autorzy cracka zamieszczają w pliku readme wraz z grą:
Cytuj
"Thank you Ubisoft, this was quiete a challenge for us, but nothing stops the leading force from doing what we do. Next time focus on the game and not on the DRM. It was probably horrible for all legit users. We just make their lifes easier."
PSN ID: WojtqGO

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #137 dnia: Kwietnia 23, 2010, 00:02:53 am »
Kojarzycie na pewno zabezpieczenia użyte przez UbiSoft w ich najnowszych grach, przez które gracz musiał cały czas być online, nawet grając w singlu? W końcu udało się je złamać. Nie żebym się cieszył z tego specjalnie, ale od początku ten właśnie sposób zabezpieczenia przed piratami wydawał się najbardziej ranić tych uczciwych, nabywających oryginalną kopię klientów. 
Ubisoft's PC DRM Hacked, AC 2 Cracked
http://www.actiontrip.com/rei/comments_news.phtml?id=042210_2

Taki oto liścik do Ubi autorzy cracka zamieszczają w pliku readme wraz z grą:
Cytuj
"Thank you Ubisoft, this was quiete a challenge for us, but nothing stops the leading force from doing what we do. Next time focus on the game and not on the DRM. It was probably horrible for all legit users. We just make their lifes easier."
No już dość dawno udało im się to złamać. Ja aktualnie gram na takim kraczku na ten przykład.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #138 dnia: Kwietnia 23, 2010, 08:02:17 am »
I co, wszystko, w pełni działa? Bo pamiętam, że gdy wyszła pierwsze wersja craca to ludzie mieli jakieś problemy z grą.
Jeżeli to faktycznie prawda, to po raz kolejny płacący użytkownicy zostali wydupczeni, a piraci dostają lepszą wersję gry. Brawo panowie wydawcy, tylko tak dalej.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #139 dnia: Kwietnia 23, 2010, 09:57:20 am »
Ubisoft w ogóle robił hece z zabezpieczaniami i ostro z nimi kombinował. Pamiętam jak musiałem długo czekać, aby system zabezpieczający zweryfikował mi oryginalność płytki z PoP'em/King Kongiem/SC i to za każdym razem. Uważam, że ich eksperymenty są mocno inwazyjne dla gracza, który uczciwie zakupił swój produkt. Troszkę przypomina to sytuację, gdy kupimy legalny film na dvd. Zanim zaczniemy oglądać, musimy przebrnąć przez wszystkie plansze, regulacje i reklamy, których nie da się często przeskoczyć (w naszych wydaniach i tak nie jest źle, jednak wersje USA/UK często mają ich więcej niż te przed projekcją w kinie). Rozumiem, że to przez piratów właśnie (przynajmniej takie jest tłumaczenie), więc koło się zamyka.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #140 dnia: Kwietnia 23, 2010, 10:08:05 am »
Rozumiem, że to przez piratów właśnie (przynajmniej takie jest tłumaczenie), więc koło się zamyka.

Tylko, ze efekt jest taki, że płacący klient musi się babrać w tych wszystkich zabezpieczeniach czy filmikach mówiących, że piracenie to kradzież ("hello! skoro kupiłem film to znaczy, że ten filmik nie jest do mnie!"), podczas gdy piraci mają po prostu grę (co najwyżej jakieś drobne problemy spowodowane crackiem) oraz film (czysty film - bez żadnych nieprzewijalnych badziewi).



Troszkę przypomina to sytuację, gdy kupimy legalny film na dvd. Zanim zaczniemy oglądać, musimy przebrnąć przez wszystkie plansze, regulacje i reklamy, których nie da się często przeskoczyć (w naszych wydaniach i tak nie jest źle, jednak wersje USA/UK często mają ich więcej niż te przed projekcją w kinie).



Szczególnie jest to wkurzające w bajkach i filmach dla dzieci. O ile dorosły jeszcze zrozumie, ze musi przejść przez te wszystkie badziewa i reklamy, zanim w końcu dopuszczą go do filmu, tak spróbuj to wytłumaczyć dziecku. Jakiś czas temu miałem sytuację, że kupiłem siostrzeńcowi DVD z bajką o czerwonym traktorze (czy coś w tym stylu); zanim bajka się zaczęła, leciały chyba dwie czy trzy reklamy, których nie dało się przewinąć. Siostrzeniec (4 lata) już prawie płakał, czemu nie włączam mu bajki :/.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2010, 10:18:16 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 23, 2010, 10:19:26 am »
Dokładnie ten obrazek chciałem wkleić jako idealne podsumowanie tych wywodów, lecz nie mogłem go znaleźć.

Wiadomo, że wydawcy muszą coś z tą materią zrobić, ale biorą się za to od złej strony, stosując najprostsze (po myśli - nakładem pracy, przy jak najmniejszym wielkości kosztów własnych i strat) i krzywdzące dla "legalnego" gracza rozwiązania.

Wiadomość scalona: Kwietnia 23, 2010, 10:22:30 am
A siostrzeniec jest nadwrażliwy i grymaśny, bo dzieciaki zwykle lubią oglądać zapowiedzi bajek ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2010, 10:22:30 am wysłana przez Kert »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 23, 2010, 10:26:39 am »
A siostrzeniec jest nadwrażliwy i grymaśny, bo dzieciaki zwykle lubią oglądać zapowiedzi bajek Wink
Wiesz, gdyby to były zapowiedzi bajek to byłoby fajnie. Jeżeli dobrze pamiętam, była tam reklama m.in. czasopisma "Mama i Ja", jakiegoś czasopisma o nauce dla dzieciaków i chyba coś jeszcze. Tak czy inaczej, reklamy skierowane raczej dla rodziców dziecka, niż samego dziecka.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 23, 2010, 10:35:46 am »
A, to ok. Jeśli idzie o filmy, często robi się kopie zapasowe posiadanych oryginałów, kastrując je o te "dodatki". Tak samo z grami, gdzie często robi się obraz płyty, dodając cracka. Nie powinno to tak wyglądać, ale jednak tak się robi. Denerwujące. Dobrze, że jeszcze nikt z wydawców gier (czy to na PC/konsole) nie wpadł na "genialny" pomysł zamieszczania przymusowych regulacji/policy statements/trailerów.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 23, 2010, 12:54:31 pm »
I co, wszystko, w pełni działa? Bo pamiętam, że gdy wyszła pierwsze wersja craca to ludzie mieli jakieś problemy z grą.
Jeżeli to faktycznie prawda, to po raz kolejny płacący użytkownicy zostali wydupczeni, a piraci dostają lepszą wersję gry. Brawo panowie wydawcy, tylko tak dalej.
Tak, wszystko działa. Na początku kombinowali z własnym, sztucznym serwerem z ręcznym aktualizowaniem values, co było bardzo uciążliwe. Teraz już skminili 'serwer offline' i wszystko działa jak w oryginale, sejwy się nie psują, gra ani razu mi nie wywaliła - doceniam wysiłek z tym związany :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2010, 12:56:49 pm wysłana przez blach0r »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #145 dnia: Kwietnia 27, 2010, 12:25:39 pm »
Panowie, jest jakieś miejsce w sieci, jakaś baza sterowników do komputerowych podzespołów??

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 29, 2010, 23:07:07 pm »
Ponieważ mam w lapku mały dysk (160gb na dwa systemy i dużo śmieci to jednak o wiele za mało), myślę o kupnie dysku zewnętrznego (500gb Samsunga można dorwać za niecałe 300zł). Czy ktoś może jednak powiedzieć, jak to jest z szybkościami tego typu dysków? Chodzi mi o wydajność przy ewentualnie zainstalowanym systemie na takim dysku, bądź odpalaniu z niego aplikacji/gier.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwca 04, 2010, 21:10:54 pm »
Witam Panów i Panie!
Mam dla Was techniczną zagwostkę dotyczącą mojego sprzętu. Jestem żądny waszych opinii i podejrzeń ^^

Sprawa jest następująca:
Komputer mi się losowo sam resetuje. Dziennik zdarzeń wskazuje na błąd w "kernelu". Po takiej zwiechy(zwiesze?) komputer ma problem ponownie wstać. Dopiero po którymś z rzędu resecie narzędzie odzyskiwania systemu w ogóle się uruchamia(wcześniej powoduje w kółko resetowanie się komputera podczas próby uruchomienia).
W momencie, kiedy system nie może się uruchomić Memtest wykazuje liczne błędy podczas testów.
Uruchomiłem Memtesta po raz kolejny, kiedy Windows dał radę znów powstać i błędy zaczęły wychodzić w zupełnie innym momencie, niżeli po tym jak komputer zaliczył reseta.
W trakcie testów memtestem (od momentu kiedy winda już się odpala) ustawiłem, aby zaczął raz jeszcze testować od nowa i od tego momentu przeszły 2 passy, bez jakichkolwiek problemów.
Tutaj pojawia się pytanie: O co tutaj chodzi?!

Czy jest możliwe, że płyta główna lub procesor są uszkodzone? Pytanie, jeżeli są uszkodzone, to czy komputer nie powinien dawać jakoś innych oznak?
Drugie pytanie, jakimi narzędziami mogę sprawdzić CPU i płytę główną w celu zlokalizowania źródła problemu?

PC:
Platforma LGA 1156
Proc i3 2,96
ram 2gb(singel) 1333 Mhz, 9-9-9@1.7 OCZ
Płyta główna Asus P7H55-d EVO


Problem rozwiązany. Okazało się, że pomimo iż memtest podczas niektórych testów nie wykazywał błędów, to mimo wszystko pamięci siały zamęt.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2010, 12:01:29 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 02, 2010, 21:02:45 pm »
Nieco laickie pytanko. Czy 32bit wersje programów będą chodzić bez zacięcia (można w ogóle je zainstalować) na win7HP 64bit? Odpowiedzi wujka Google są niejednoznaczne. Raz ok, innym razem "być może", "nie wiadomo" do skrajnego "nie i już". Wiadomo, że sterowniki muszą być pod system 64bit. Podobno w najlepszym przypadku aplikacje 32bitowe po prostu nie skorzystają z całości pamięci ("zobaczą" <3gb). Właśnie, czy warto w ogóle pchać się w taki system, jeśli to ma być kuźnia problemów i usterek z każdym urządzeniem i programem, jakiego dane było mi do tej pory używać?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2010, 21:14:33 pm wysłana przez Kert »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 02, 2010, 22:07:08 pm »
Większość programów będzie spokojnie chodziła. Jak na razie jedynym programem, z jakim miałem problem (czyt: nie chciał w ogóle działać), to CorelDraw 12. Poza tym wszystkie programy, nawet starusieńki ACDSee 3.1 z 2000 roku, chodzą dobrze.

I tak, warto na to przechodzić. Jeżeli masz 64-bitowy procesor to nie ma sensu, by go ograniczać.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 02, 2010, 22:55:12 pm »
Korzystam z bardzo wielu programów, więc mam jako tako "rozeznanie".

Większość programów 32 bit działa. Są jednak takie, które nie działają, i nic się z tym nie zrobi.
Takich programów raczej jest mało i dotyczy to głównie tych najstarszych, oraz paru nielicznych nowych, które po prostu nie są w stanie pracować na x64.

Zatem do niektórych programów będziesz musiał sobie znaleźć alternatywę.

Ogólnie warto korzystać z x64, nie tylko dlatego, że obsługuje powyżej 4 gb, ale też dlatego, że po prostu szybciej i lepiej działa. Czytałem trochę o tym w google, kiedy chciałem się dowiedzieć w czym w istocie jest różnica.

Oczywiście szybciej i lepiej działają programy, które mają instrukcje x64 :) Ale 32bitowe działają tak samo dobrze, lub czasami nawet lepiej. Rzadko kiedy gorzej. Niemniej nie jest to wykluczone, że jakiś program 32 bitowy będzie siał zamęt.

Tyle :P

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 03, 2010, 18:31:03 pm »
Dzięki chłopaki za bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Sprawa jest taka, że noszę się z zamiarem zakupu laptopa. Ten, który sobie wstępnie upatrzyłem ma procek i3 350M i właśnie Win7HP 64bit. Zależy mi głównie na tym, aby śmigał na nim AutoCad 2008 (pomijam wydajność, bawiłem się już nim na o wiele słabszych sprzętach i nie było źle), bo już różnych rzeczy się naczytałem odnośnie kompatybilności, a odpowiedź Mr_Zombie nt. Corela nie nastraja mnie zbytnio pozytywnie. Przeczytałem także, że nie jest to jednoznaczne: jednym chodzi bez problemów, innym nie. Stąd tylko takie małe obawy. Zagłębię się jeszcze w temat na bardziej specjalistycznych forach. Jeszcze raz dzięki.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpnia 12, 2010, 23:50:31 pm »
Nowa cywilizacja, nowe Wormsy, sc2, nowy Guild Wars, kolejny HOMM. Wygląda na to, że jest idealny moment, by na nowo odkryć magie PC gamingu :D

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 15, 2010, 08:00:08 am »
Jak wprowadzić nowy adres MAC do obsługiwanych przez mój modem? Uprzedzając śmiechy powiem, że google nic mi w tej kwestii nie pomogło. Co prawda dowiedziałem się, że trzeba wpisać jakiś ciąg cyfrowy w przeglądarce, ale nic takiego u mnie nie zadziałało. Chciałbym dodać adres PS3, bo po sieci sobie nie mogę pochulać :(
PSN ID: WojtqGO

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 15, 2010, 12:30:52 pm »
W pierwszej kolejności, to adresy MAC są obsługiwane przez Twoj router :) Który ewentualnie ma wbudowany modem :)

Musisz się zalogować na swój router, aby tego dokonać musisz wiedzieć jaki jest jego adres IP. Standardowo jest to jedna z tych opcji:
192.168.1.1
192.168.100.1
192.168.0.1
192.168.2.1

Jeżeli nic z tego nie zadziała, to wejdź do szczegółów swojego połączenia internetowego i tutaj BRAMA powinna być adresem Twojego routera.
Drugim sposobem jest odpalenie wiersza poleceń i wpisanie "ipconfig" - Enter. Tutaj też zobaczysz adres bramy domyślnej.

Ten adres następnie wpisz w przeglądarkę po czym powinien pojawić się panel logowania do routera. Musisz znać te dane, aby się zalogować. Jeżeli nie były dokonywane zmiany przy jego instalacji, to dane te znajdziesz w instrukcji obsługi. W przeciwnym razie skontaktuj się z osobą, która go konfigurowała, o ile nie jesteś nią Ty :)

Po zalogowaniu musisz się dostać do działu WLAN tudzież konfiguracji WIFI i tam znaleźć dział MAC Adres list(coś w tym stylu). Tutaj dodajesz MACa swojej PS3. Adres MAC Ps3 znajdziesz w informacjach o systemie w XMB.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2010, 12:33:18 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 15, 2010, 15:55:00 pm »
Nie mam routera, a konsolę chcę podpiąć bezpośrednio do modemu kablem. Powinno działać od razu, ale pamiętam, że jak kiedyś przywiozłem drugiego kompa stacjonarnego, to musiałem mu zmieniać adres MAC na ten domowy, aby mógł łączyć się z netem.

Wpisałem to ip - 192.168.100.1, ale nie widzę tam żadnych możliwości ustawień. Zmieniać coś mogę jedynie w dziale "set initial scan frequency setup", ale to raczej nie chodzi o to.
PSN ID: WojtqGO

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 15, 2010, 16:17:38 pm »
Nie mam routera, a konsolę chcę podpiąć bezpośrednio do modemu kablem. Powinno działać od razu, ale pamiętam, że jak kiedyś przywiozłem drugiego kompa stacjonarnego, to musiałem mu zmieniać adres MAC na ten domowy, aby mógł łączyć się z netem.

Wpisałem to ip - 192.168.100.1, ale nie widzę tam żadnych możliwości ustawień. Zmieniać coś mogę jedynie w dziale "set initial scan frequency setup", ale to raczej nie chodzi o to.

Zatem rozumiem nie masz w domu także sieci bezprzewodowej? Ot, sam modem i to wszystko?

Jeżeli tak, to nic nie zrobisz. Twój provider, aby zabezpieczyć się przed nieautoryzowanym dostępem do sieci, przypisuje ci neta do jednego urządzenia, czyli po MACu. Musisz sobie kupić router, albo zagadać z Twoim dostawą.
Ogólnie dziwne, że ktoś takie praktyki jeszcze stosuje, kiedy ludzie mają teraz standardowo więcej niżeli 1 urządzenie korzystające z neta w domu.

W PS3 nie zmienisz maca, więc ogólnie nic na własną rękę nie zrobisz, chyba, że za pomocą routera.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 15, 2010, 16:31:32 pm »
To trudno, póki co obejdę się bez neta, a za miesiąc na studiach podepnę się bezprzewodowo z liveboxem, a z tym nie powinno być problemów. Dzięki maertin za poświęcony czas. :)
PSN ID: WojtqGO

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 17, 2010, 22:50:39 pm »
Mam ważne pytanie: Zastanawiam się nad kupnem nowego stacjonarnego kompa. Co polecacie? Najważniejsza jest dla mnie statystyka cena/jakość, ale też bez przesady, chciałbym żeby trochę latek komp pociągnął. W gry multiplatformowe i tak zamierzam grać na konsolach. Myślałem tak o wydaniu 2-3 tysi.
Osobiście jestem w tym temacie kompletnie zielony, więc każda pomoc będzie mile widziana. Dodam jeszcze, że mi się nie śpieszy, ale tak na dobrą sprawę to mogę kupić z dnia na dzień jakbym miał kaprys, lub gdyby tak było opłacalnie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 18, 2010, 12:57:21 pm »
Najdroższy to będzie monitor. A chcesz kupowac już gotowego, czy dasz komuś do złożenia (lub też sam to zrobisz)?

Trochę jestem z tyłu za sprzętem na kompy, ale płytę główną wybierz solidną (asus, gigabyte, msi), grafikę jak pasuje (zawsze preferowałem radeony od gforców). Z prockiem nie wiem, amd już w miarę solidne robi, dla mnie intel jednak to intel i kropka :] Bierz od razy 64 bitowy zresztą, nie ma sensu się ograniczac, win7 to wykorzysta.