Autor Wątek: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane  (Przeczytany 160469 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpnia 18, 2010, 13:16:33 pm »
Sam też nie do końca pomogę bo odkąd kupiłem nowego PC półtora roku temu, przestałem sie interesować, ja bym nie oszczędzał na płycie głównej i zasilaczu, ten drugi przez wielu jest lekceważony, ot kupują aby był, a jest to ważny, jak nie najważniejszy element komputera, szczególnie teraz, w dobie strasznie wymagających kart graficznych. Jak dobrze wybierzesz to i cichy zasilacz sobie sprawisz  :) Karty graficzne, hmm, sam miałęm HD4850, potem zmieniłem na Nvidie, ale ciągłe awarie, kartę oddałem i wróciłem do HD4850, miałem jeszcze kupić Geforce ale kasy brak. No i właśnie, karta kosztuje już bardzo mało na allegro, a dziś radzi sobie dalej z większością tytułów, jednego możesz być pewien, poziom konsol i tak zostanie przeskoczony dzięki tej karcie, zdecydowany lider swego czasu. Teraz możesz zainwestować w Nvidia GTX260, mocna karta a i wsparcie dla Nvidia PhysX. Niektóre gry wyglądają świetnie, taka Mafia 2 dostaje ładnego uroku. Procek cztery rdzenie, a ram minimum 4GB. Większość rzeczy wyłapiesz na profesjonalnych serwisach, masa testów, porad. No i lepiej kupić części i samemu złożyć, wychodzi po prostu taniej.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpnia 18, 2010, 13:25:47 pm »
Taniej i wiesz co w środku siedzi- bo w gotowych zestwach, które reklamowane są za pomocą super procków i grafiki, często siedzą skamieliny jak płyta asrocka (choc już podobno nie jest aż tak zły jak kiedyś), nonamowe ramy, no i zasilacz marki "zasilacz" właśnie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpnia 18, 2010, 18:47:12 pm »
Najdroższy to będzie monitor. A chcesz kupowac już gotowego, czy dasz komuś do złożenia (lub też sam to zrobisz)?
I tak będę mieć podłączonego do Tv, więc liczą się tylko podzespoły. A gotowego raczej nie zamierzam kupować, bo chyba się nie opłaca (no chyba, że natrafiłbym gdzieś na dobrą ofertę).

Cytuj
Większość rzeczy wyłapiesz na profesjonalnych serwisach, masa testów, porad. No i lepiej kupić części i samemu złożyć, wychodzi po prostu taniej.
Będę musiał coś o tym poczytać, choć nie chce mi się zbytnio. Wiem jednak, że warto się trochę zaznajomić co i jak.

W każdym razie dzięki za rady :)  Jeśli ktoś ma inne typy to chętnie poczytam co doradza.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #163 dnia: Września 03, 2010, 11:21:42 am »
Jaka jest najmniej pamięciożerna przeglądarka internetowa? Zainstalowałem sobie wczoraj po formacie jakiegoś najnowszego Firefoxa i widzę, że zużywa ~70 000 K, co dla mojego domowego starego komputera jest czasem bardzo męczące. Co polecacie? Chrome, Opera?
PSN ID: WojtqGO

1man1jar

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #164 dnia: Września 03, 2010, 12:08:42 pm »
Opera albo Chrome (ale ściągaj tylko ze strony Google a najlepiej znajdź build Chromium [open-source Chrome]). Chrome rozkłada Ci karty na procesy, Opera leci w jednym. Zobacz, które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze. Oba lepsze od FaggotFoxa. Na windowsie możesz też spróbować przeglądarki Orca, ale jak już jednemu userowi udowodniłem, ssie ona pałe w porównaniu nawet do Opery. Jak używasz RSSów i poczty to Opera ma wszystko out-of-the-box, zaś do Chrome/Chromium jest już masa wtyczek.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #165 dnia: Września 03, 2010, 19:14:27 pm »
Po kilku testach z Operą i Chromem zostaję przy FaggotFoxie. Opera zżera 2x więcej pamięci, a Chrome działa w kilku procesach sumą przewyższających czasem FF, a stron wcale szybciej nie ładuje, więc nie widzę większego sensu w zmianie. Mimo to, dzięki tarny za odpowiedź.
PSN ID: WojtqGO

1man1jar

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #166 dnia: Września 03, 2010, 20:04:37 pm »
Cytuj
działa w kilku procesach sumą przewyższających czasem FF, a stron wcale szybciej nie ładuje,
Jest to niestety niemożliwe.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #167 dnia: Września 03, 2010, 20:09:43 pm »
Mierzyłem stoperem.  :oops: Raz szybciej Chrome, raz FF, ale w ogólnym rozrachunku lepiej wypadł Firefox, czasami ładując strony o kilka sekund szybciej.
PSN ID: WojtqGO

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #168 dnia: Września 03, 2010, 20:25:16 pm »
kilka sekund



Co ty masz modem 33,6 kbps?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #169 dnia: Września 03, 2010, 21:00:34 pm »
Wut? 2 mb/s będzie, jak nie lepiej. Czas liczyłem do całkowitego załadowania strony, nie tylko pokazania się pierwszych grafik. Nieistotne zresztą, nie będziemy roztrząsać problemu czasu ładowania mojej przeglądarki.  :P
PSN ID: WojtqGO

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #170 dnia: Września 03, 2010, 21:06:37 pm »
Z ciekawości - jakie strony próbowałeś wczytywać?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #171 dnia: Września 03, 2010, 21:10:55 pm »
IGN, Gamespot - takie bardziej "wymagające".
PSN ID: WojtqGO

Unlimited

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #172 dnia: Września 12, 2010, 20:38:01 pm »
Mam problem, zrobiłem formata, wgrałem Windowsa XP i niestety podczas filmików, gier, odtwarzania muzy dźwięk mi charczy a obraz co chwilę na sekundę przycina. Czego może dotyczyc ten problem, kodeków, sterowników, flasha?! Jak ktoś wie jak się z nim uporac byłbym wdzięczny, szczególnie do piątku przed TGS. :(

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #173 dnia: Września 12, 2010, 20:43:13 pm »
Wgraj - stery od audio, stery pod grafę, potem komplet kodeków np. K-Lite. Po sprawie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #174 dnia: Września 12, 2010, 20:59:37 pm »
Ok, w takim razie wgram jeszcze raz od nowa sterowniki od audio i grafy, bo kodeki wgrywałem już trzy różne i ciągle ten sam problem. :-? Może pomoże, dzięki za rady.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #175 dnia: Września 12, 2010, 21:15:49 pm »
Jaki komp i jaki win XP, i jak przeprowadziles instalacje krok po kroku wina i sterow.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #176 dnia: Września 12, 2010, 21:20:59 pm »
Może w tym problem, że za dużo tych kodeków? One lubią się żrec, dlatego też im mniej kodeków tym lepiej :]

Unlimited

  • Gość
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #177 dnia: Września 13, 2010, 07:35:12 am »
Windows XP z SP2, wersja 2002 rok. Komp stary chyba AMD Sempron 2600, pamięć 1GB. Sterowniki wgrałem z dołączonej płyty.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #178 dnia: Września 25, 2010, 10:16:19 am »
Znowu zacząłem wykorzystywać kompa do czegoś więcej, niż surfowanie po necie i stwierdzam, że konsolki to jednak konsolki - wkładasz nośnik i grasz, a tutaj? iInstaluję Spellforce 2, chcę odpalić i wyskakuje mi błąd, że nie ma jakiegoś pliku systemowego. Ok. Rozglądam się za tym w necie, w końcu znajduję, gra się odpala i kolejny problem - nie mogę zmienić rozdzielczości na wyższą, niż 1024x768. Dobra. Instaluję nowe sterowniki, próbuję różnych rzeczy, czytam o problemach z grą, tracę z dwie godziny i dupa. Pozostaje mi grać w rozciągniętą i trochę rozpaćkaną wersję. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej i Spellforce 2 jest niechlubnym wyjątkiem, bo jak miałbym na każdą grę tracić tyle czasu to ja dziękuję za takie granie :-?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #179 dnia: Września 25, 2010, 10:31:58 am »
Rzecz w tym, że nie traci się na każdą grę tyle czasu. Czasami tak się po prostu zdarza. Ot, druga strona medalu grania na PC.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #180 dnia: Września 25, 2010, 11:50:14 am »
Rozglądam się za tym w necie, w końcu znajduję, gra się odpala i kolejny problem - nie mogę zmienić rozdzielczości na wyższą, niż 1024x768. Dobra. Instaluję nowe sterowniki, próbuję różnych rzeczy, czytam o problemach z grą, tracę z dwie godziny i dupa. Pozostaje mi grać w rozciągniętą i trochę rozpaćkaną wersję.
Uhm... a próbowałeś po prostu otworzyć plik config.xml (Moje dokumenty/Spellforce2) i tam ręcznie zmienić wartości screenheight oraz screenwidth na odpowiednią rozdzielczość?

Odnośnie tego, co piszesz; możliwe, że jestem do tego już przyzwyczajony, ale mi akurat tego typu rzeczy (czyli konieczność poczytania gdzieś i pogrzebania w plikach, by coś zmienić) nie przeszkadzają. Tzn. jasne, gdy chciałem np. spróbować sobie BG i w efekcie chyba z godzinę czy 2 poświęciłem na instalację gry, instalację modów, przywrócenie pierwotnej wersji gry (bo podczas instalacji modów jakieś błędy wyskoczyły) i ponownej instalacji modyfikacji... to się wkurzałem. Ale za to w efekcie miałem Baldur's Gate chodzące ślicznie w grafice HD; gdy już  jak już masz wszystko ustawione i dostosowane pod swój system, to zapominasz o tych problemach. Otwartość platformy jest jednocześnie przekleństwem jak i błogosławieństwem PC. Po prostu trzeba nauczyć się z tym żyć i to wykorzystywać ;)
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2010, 11:57:12 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #181 dnia: Września 25, 2010, 14:32:34 pm »
Cytuj
Uhm... a próbowałeś po prostu otworzyć plik config.xml (Moje dokumenty/Spellforce2) i tam ręcznie zmienić wartości screenheight oraz screenwidth na odpowiednią rozdzielczość?
Próbowałem, ale nic nie dało.

Wiadomość scalona: Września 26, 2010, 11:30:43 am
Rzecz w tym, że nie traci się na każdą grę tyle czasu. Czasami tak się po prostu zdarza. Ot, druga strona medalu grania na PC.
Instalowałem 3 gry i z każdą miałem jakiś problem :roll:  Pewnie gry z serii Games for Windows i nowe produkcje chodzą bez problemu, ale z paroletnimi są kłopoty.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2010, 11:30:43 am wysłana przez POK »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #182 dnia: Listopada 16, 2010, 22:30:54 pm »
Nie będę zakładał specjalnie wątku w tym celu, więc spytam tutaj.

Chciałem spytać fanów Cywilizacji 4, którzy mają do czynienia z Civ 5.
Czy są tu takie osoby, jak wrażenia? Jak gra wypada w porównaniu do 4?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #183 dnia: Listopada 16, 2010, 23:30:38 pm »
Civ 4 z najlepszymi modami wciąż jest najlepsza.
5 wciąga, jest troszkę uproszczona w stosunku do gołej 4, ale dzięki wielu zmianom, drobnym i większym, jest bardzo świeżo. Wprowadzenie hexów i ataków z dystansu, to prawdziwa rewolucja, całkowicie zmieniło podejście do walki. Dla tych dwóch rzeczy imho już w V zagrać trzeba.
No i, co najmniej ważne w Cywilizacji, ale miłe, wygląda ślicznie!
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #184 dnia: Listopada 18, 2010, 13:57:21 pm »
Civ 4 z najlepszymi modami wciąż jest najlepsza.
5 wciąga, jest troszkę uproszczona w stosunku do gołej 4, ale dzięki wielu zmianom, drobnym i większym, jest bardzo świeżo. Wprowadzenie hexów i ataków z dystansu, to prawdziwa rewolucja, całkowicie zmieniło podejście do walki. Dla tych dwóch rzeczy imho już w V zagrać trzeba.
No i, co najmniej ważne w Cywilizacji, ale miłe, wygląda ślicznie!

Dzięki za odpowiedź. Zatem warto będzie spróbować :)
Ale nadal można wygrać grę nie korzystając z rozwiązań siłowych?
Bo smuci mnie trochę, że gra wpisuje się trochę w dzisiejszy kanon tworzenia gier i implementacja rozwiązań nie jest podyktowana wizją twórcy, a słupkami badań... Nawiązuję tutaj do rozbudowy systemu walki, a wywalenie patentu z religią.

Szkoda, że cena piątej cywilizacji jest dość... wysoka. Trzeba będzie poczekać aż stanieje.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 14:59:04 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #185 dnia: Listopada 18, 2010, 14:21:52 pm »
Powiem Ci, że grając wcale nie tęskniłem za religią, nowy system "Social Policies" jest super, zbierasz pkt kultury i za nie "kupujesz" nowe ymm polityki społeczne? Zapomniałem słowa, grałem w eng wersje ;D Można wybierać politykę która ułatwia badania, można taką która zwiększa poziom kultury, takie które wpływają na bogactwo, jak i takie które dają korzyści na wojnie.
Grałem długą partię i wcale nie musiałem walczyć, w pewnym momencie zabrakło dla mnie miejsca na rozwój, więc zacząłem podbijać, ale nie było to konieczne, przez długi czas budowałem cywilizację bogatą w złoto i kulturę, więc spokojnie można grać i nie skupiać się tylko na walce ; ). Chyba, że będziesz miał pecha i wylądujesz niedaleko jakiegoś brutala :D
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #186 dnia: Listopada 18, 2010, 14:58:23 pm »
No nic, obadam grę inną drogą i jak mi przypasuje, to kupię :P

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #187 dnia: Stycznia 04, 2011, 13:22:19 pm »
Mam takie pytanko. Pacard Bell ma cos wspólnego z HP, czy to zupełnie odrębne firmy?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #188 dnia: Stycznia 05, 2011, 19:46:38 pm »
Mam takie pytanko. Pacard Bell ma cos wspólnego z HP, czy to zupełnie odrębne firmy?

Wg wikipedii, Packard Bell należy do Acera od 2008.
Nie ma wzmianki o HP.

Jest wzmianka - piszą o tym, że PB korzystał z popularności HP, bo ludzie mylili nazwy. W sumie nic dziwnego, mają w sobie to samo słowo praktycznie. Ot, błąd skojarzeniowy :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2011, 19:49:02 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #189 dnia: Stycznia 06, 2011, 16:27:43 pm »
Dzięki za info. :)

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #190 dnia: Stycznia 07, 2011, 10:38:50 am »
Jak to się dzieje, że na dysku C raz mam 700 mb wolnego miejsca, a później mam 450? Tydzień temu pamiętam, że miałem ok. 1,7 GB. Nigdy tego nie mogłem rozszyfrować. Oczyszczanie dysku nie przynosi zamierzonego skutku (nic nie instalowałem, żeby nie było wątpliwości).
PSN ID: WojtqGO

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #191 dnia: Stycznia 07, 2011, 11:04:38 am »
Jeżeli były w międzyczasie jakieś aktualizacje Windowsa, instalowałeś coś, albo ogólnie masz włączone automatyczne robienie checkpointów w Windowsie, to w katalogu System Recovery tworzą się tzw. punkty kontrolne Windowsa, które potrafią zajmować nawet do kilku gigabajtów; usuwane są one dopiero, gdy osiągną pewien limit (ustawiany przez użytkownika gdzieś w opcjach Windowsa).

W Windows XP użytkownik ma chyba dostęp do tego katalogu i może ręcznie usunąć stare checkpointy, w Vista i 7 już tego dostępu nie ma. Możesz wówczas skorzystać np. z programu CCleaner do wyczyszczenia starych checkpointów, które wiesz, że na pewno Ci się nie przydadzą.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2011, 11:08:22 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #192 dnia: Stycznia 07, 2011, 11:13:06 am »
może po prostu masz rozmiar pliku wymiany ustawiony na automatyczny? nie wiem jak to wygląda w nowszych windowsach, ale kiedyś przez to właśnie "skakała" ilość wolnego miejsca na c.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #193 dnia: Stycznia 09, 2011, 19:18:59 pm »
Chcę kupić laptopa dziewczynie, ten samsung przypadł mi do gustu, ktoś może ma i wie jak sie sprawuje ? Wiadomo, gier to ona odpalać nie będzie, a tak widzę że sprzętowo wypada całkiem nieźle

http://allegro.pl/samsung-r530-t4500-4gb-ddr3-320gb-15-6-windows7-i1400379420.html

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #194 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:53:22 am »
@Mr_Zombie - dzięki za CCleaner, bardzo pomógł. :)

Wiadomość scalona: Stycznia 10, 2011, 16:00:13 pm
Teraz to już kompletnie nie wiem co się dzieje. Gdy wyczyściłem checkpointy dzisiaj rano i inny zbędny badziew, to ilość wolnego dysku na C wynosiła blisko 1 GB. Teraz patrzę na wolne miejsce i mam 2 GB wolnej przestrzeni, a nie kiwnąłem nawet palcem. Dziwne zjawiska tutaj występują.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2011, 16:00:13 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 11, 2011, 13:17:13 pm »
może po prostu masz rozmiar pliku wymiany ustawiony na automatyczny? nie wiem jak to wygląda w nowszych windowsach, ale kiedyś przez to właśnie "skakała" ilość wolnego miejsca na c.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 13, 2011, 18:31:04 pm »
W imieniu kumpla zwracam się do Was o pomoc.
Zdjęcia ściągnięte z poczty zapisały się w bardzo dziwny sposób, a mianowicie taki:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Waga każdego z pliku wynosi 0 bajtów i dopiero skopiowane do innego folderu przybrały postać upragnionych jpg-ów. Co jednak w nich dziwne, za nic nie sposób ich usunąć. Po próbie wyświetla się komunikat "Nie można znaleźć elementu. Prawdopodobnie nie znajduje się już w tej lokalizacji." Wie ktoś z Was o co może chodzić? Próbowaliśmy oczyszczania dysku, CCleanera i nic to nie dało, pliki przyssały się na amen.
PSN ID: WojtqGO

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 13, 2011, 18:44:11 pm »
W imieniu kumpla zwracam się do Was o pomoc.
Zdjęcia ściągnięte z poczty zapisały się w bardzo dziwny sposób, a mianowicie taki:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Waga każdego z pliku wynosi 0 bajtów i dopiero skopiowane do innego folderu przybrały postać upragnionych jpg-ów. Co jednak w nich dziwne, za nic nie sposób ich usunąć. Po próbie wyświetla się komunikat "Nie można znaleźć elementu. Prawdopodobnie nie znajduje się już w tej lokalizacji." Wie ktoś z Was o co może chodzić? Próbowaliśmy oczyszczania dysku, CCleanera i nic to nie dało, pliki przyssały się na amen.
Windows.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #198 dnia: Stycznia 13, 2011, 18:50:58 pm »
To wszystko wyjaśnia, że też wcześniej na to nie wpadliśmy.

Ktoś ma coś lepszego?
PSN ID: WojtqGO

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Poważne rozmowy o PeCetach i wszystkim co z nimi związane
« Odpowiedź #199 dnia: Stycznia 13, 2011, 19:08:14 pm »
próbowaliście usunąć cały folder? wiem, że brzmi banalnie, ale jak nie próbowaliście to...