Autor Wątek: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!  (Przeczytany 6487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

peejay71

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-04-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« dnia: Stycznia 23, 2009, 11:02:28 am »
Witam,

Ręce mi już opadaja - nie mam pojecia co sie dzieje...

Mam G25 popiete do PS3 - wszystko dzialalo ok jeszcze kilka dni temu...

2 dni temu odpalam GT5P - wszystko wydaje sie byc ok - wybieram trase i jazda...jednak ku memu wielkiemu zdziwieniu po starcie wyscigu widze DO TYŁU! Czyli jakbym mial wcisniety klawisz patrzenia do tyłu non stop. Poza tym wszystko jest ok, kierownica reaguje, pedały też...tylko cały czas widok jest do tyłu i nie da sie tego zmienic. Odpiecie kierownicy i wodok powraca do normalnego, popdpinam i znowu widze do tyłu.

Probowalem wylaczac wszystkie kontrolery (zeby wykluczyc to, ze ktorys "nadaje" widok do tyłu) - nic to nie dało - ciagle to samo.
odpinalem shifter (myslalem, ze moze tam jakis przycisk sie zablokowal) - tez bez zmian
wylaczalem kierownice na dluzej z pradu, podlaczalem pod inny port, wylaczalem i wlaczalem konsole, probowalem na innym profilu z "czysta instalacja" GT5P - wszystko na naic...

czy ja wariuje, czy cos tu nie dziala.....?!

bede bardzo wdzieczny za pomoc - nie mam pojecia co teraz mam robic.....

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2009, 11:04:16 am »
a patrzyłeś czy przycisk na kierownicy odpowiedzialny za patrzenie do tyłu działa normalnie?

peejay71

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-04-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 23, 2009, 11:12:18 am »
sa oczywiscie dwa przyciski - nie pamietam, ktory z nich odpowiada za widok do tylu, ale "tluklem" w nie rowniez - tak jak we wszystkie inne (co by odblokowac, jesli cos tam sie zatkalo) - nic to nie dalo....

jednak nie pomyslalem, ze to moze byc jakies uszkodzenie elektroniczne.....moze to cos z kablem.....tylko jak to sprawdzic....?

dzieki za sugestie.....pomysle, czy cos z tym mozna jeszcze pokombinowac..


Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2009, 11:13:31 am »
sa oczywiscie dwa przyciski - nie pamietam, ktory z nich odpowiada za widok do tylu, ale "tluklem" w nie rowniez - tak jak we wszystkie inne (co by odblokowac, jesli cos tam sie zatkalo) - nic to nie dalo....

jednak nie pomyslalem, ze to moze byc jakies uszkodzenie elektroniczne.....moze to cos z kablem.....tylko jak to sprawdzic....?

dzieki za sugestie.....pomysle, czy cos z tym mozna jeszcze pokombinowac..


sam kierownicy nie mam, ale czy na taki sprzęt jak G25 nie dają gwarancji? chyba że używaną kupiłeś, no i wypadało by sprawdzić na innych grach.

peejay71

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-04-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 23, 2009, 11:26:13 am »
w innych grach to samo....

co do gwarancji - jest, a w zasadzie ... była - 12 miesiecy skonczylo sie w sierpniu, wiec po gwarancji...:(

rozkrece kierownice i zobacze czy cos da sie zdzialac...

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2009, 11:26:52 am »
Ja mam G25 i nie mam takich problemów, wszystko działa, może po prostu Ci się zjebał ten przycisk od tej kamery i tyle.Jak masz gwarancję to działaj.Nic innego do głowy mi nie przychodzi.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2009, 11:40:54 am »
Ja mam G25 i nie mam takich problemów, wszystko działa, może po prostu Ci się zjebał ten przycisk od tej kamery i tyle.Jak masz gwarancję to działaj.Nic innego do głowy mi nie przychodzi.
dokładnie tak samo uważam, może za mocno go wciskałeś a trafił ci się jakiś felerny model i tak wyszło.

peejay71

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-04-2008
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Przedziwny problem z g25 i PS3 0 potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2009, 11:51:59 am »
to nie przycisk....zdjąłem kolo kierownicy - odlaczylem kable przyciskow od elektroniki - to samo.
Odlaczylem całą płytkę łączącą przyciski na kierownicy i przyciski od łopatek zmiany biegów - to samo - czyli prawdpodobnie walnieta jest elektronika głównej płyty kiery.... i caly czas "zgłasza" wcisniety przycisk mimo, ze fizycznie jest odłaczony.....
inne rozwiazanie nie przychodzi mi do glowy.....zatem czeka mnie wizyta w jakims serwisie, albo....kolejny zakup - trudno :(

dzieki za porady :)