Autor Wątek: Fotografia oraz aparaty  (Przeczytany 311448 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1720 dnia: Września 22, 2008, 01:52:47 am »
W każdym razie, ja swój ślub uwiecznię ręką Pana _invictusa, jesli oczywiście będzie się do tego czasu trudnił owym rzemiosłem i starczy mi środków ;). Może to zrobić nawet 350tką ;).

Pan _invictus pisał, że chce kupić 5D, a swego czasu wspominał też o 85/1.2 (choć już ma bardzo dobry sprzęt) - to jest pierwsza liga ślubnej fotografii, więc z talentem i umiejętnościami kolegi na pewno będziesz miał rewelacyjne zdjęcia. Swoją drogą, skoro pasjonat-amator (bo jeśli _invictus fotografuje zawodowo - przpraszam, umknęło mi)
Robi zlecenia na śluby przecież :). Mnie tam urzekł przede wszystkim prędkością przemieszczania się pod sceną w trakcie fotografowania koncertów. Znika z oczu w 3 sekundy. :cool:

5D? Phi, to jest cenowo sprzęt z niskiej półki w porównaniu z tym:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370087338041

;)
Opublikowane: Wrzesień 22, 2008, 01:39:56
Fajnie, ale zaczynaliśmy od kompaktów, później pojawił się 350D z kitem, a teraz mamy 400D z elką.
Nie pierdziel farmazonów:

Cytat: Marcepan
Pomijając fakt że masa ludzi nie ma pojęcia czy fotograf używa drogiego aparatu czy tańszego kompaktu (nie mówię tu o małych, kieszonkowych kompaktach) to ja po prostu przejrzałbym portfolio fotografa i po tym wybrał odpowiednią osobę, która będzie robić zdjęcia na moim ślubie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1721 dnia: Września 22, 2008, 02:14:36 am »
Widzę, tarniak, że masz chcicę na Leicą  :D  Chciałem Ci sprzedać radziecką replikę, to nie  :x

I farmazonów odnośnie czego? Sorry, ale dla mnie to kwestia stosunku do klienta.

Z resztą zawodowy fotograf z dobrym portfolio i kompaktem na ślubie to abstrakcja i nie ma sensu tego ciągnąć.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1722 dnia: Września 22, 2008, 02:33:14 am »
Ależ oczywiście, że abstrakcja, ale chodzi o to, że MarcePan nie pisał o kieszonkowym kompakcie ani o aparacie w Sony Ericssonie. :smile:
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2008, 09:33:58 am wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1723 dnia: Września 22, 2008, 10:40:10 am »
Swoją drogą, skoro pasjonat-amator (bo jeśli _invictus fotografuje zawodowo - przpraszam, umknęło mi) może celować w taki aparat i szkła, zupełnie nie rozumiem tych prób racjonalizacji używania kompaktów przez zawodowców, którzy za zlecenia kroją średnio od tysiąca w górę.

Jakie próby racjonalizacji kompaktów przez zawodowców? Tarniak dobrze napisał, więc na tym skończmy tą dyskusję. Ja po prostu chciałem zwrócić uwagę na fakt że to nie aparat robi zdjęcia a fotograf, dlatego też Iras, polecam wybierać fotografów po tym co reprezentują swoimi zdjęciami a nie po tym czy używają 5D czy 350D.
Opublikowane: Wrzesień 22, 2008, 10:33:48
Nie wiedziałem że można tak zamontować Raynox'a. Dzięki za info. Muszę teraz znaleźć taką redukcję filtrową z 48mm na 55mm bo też denerwuje mnie ten snap, szczególnie te szparki pomiędzy konwerterem a obiektywem.

Normalnie takich duzych redukcji nie kupisz w sklepach, ja zamawialem od goscia, co sam je produkuje (i to rewelacyjna jakosc!!)
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6324832
Jak niema, to zamow - zrobi go ci ;)

Jest w jego ofercie 48 na 55 ale teraz wyjąłem Raynox'a i jest na nim oznaczenie Ø 49. Czemu? Przecież Ty też masz DCR-250.

EDIT.

Oki pomyliło mi się. Źle doczytałem Twój post. Muszę szukać 43mm bo ja spojrzałem na wewnętrzny gwint, a tam jest 49.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2008, 10:42:35 am wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1724 dnia: Września 22, 2008, 10:53:23 am »
Jakie próby racjonalizacji kompaktów przez zawodowców?

A czym był cytat zamieszczony przez Ciebie w poście #1717? Niczym innym, jak właśnie próbą racjonalizacji (nawet autoracjonalizacji, bo autor sam jest posiadacze Canona G5, co czyni go jeszcze mniej wiarygodnym) używania aparatów kompaktowych na imprezach typu ślub, chrzciny czy komunia.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1725 dnia: Września 22, 2008, 11:07:24 am »
Jakie próby racjonalizacji kompaktów przez zawodowców?

A czym był cytat zamieszczony przez Ciebie w poście #1717? Niczym innym, jak właśnie próbą racjonalizacji (nawet autoracjonalizacji, bo autor sam jest posiadacze Canona G5, co czyni go jeszcze mniej wiarygodnym) używania aparatów kompaktowych na imprezach typu ślub, chrzciny czy komunia.

Iras jak zwykle mocno wybiórczo potraktowałeś tamtą cytowaną wypowiedź i totalnie błędnie wyciągnąłeś z niej wnioski. Przeczytaj raz jeszcze, powoli a zrozumiesz być może że autor chce po prostu przedstawić sytuację zmian w fotografii, onanizmu sprzętowego i negatywnych skutków z tego płynących.

Co do G5 to pisze on też takie zdanie:

Cytuj
A sprowadzając sytuację do siebie samego ... przez dwa lata walczyłem z 3 obiektywami, analogową Praktica oraz manualną lampą. I radziłem sobie świetnie. Odkąd zakupiłem G5 poczułem większy komfort, ale jednocześnie odniosłem wrażenie jakby mi coś odebrano.

Także jak widzisz, autor chce tutaj zwrócić uwagę na zupełnie coś innego niż Ty sobie wysnułeś.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1727 dnia: Września 22, 2008, 11:26:42 am »


;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1728 dnia: Września 22, 2008, 11:41:03 am »
 :lol: :lol: :lol: Jak tu nie lubić GO. Wybaczam te wszystkie zawieszki forum gdy widzę takie obrazki.
Opublikowane: Wrzesień 22, 2008, 11:30:45
Taka fotograficzna piosenka. :P


_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1729 dnia: Września 22, 2008, 11:41:08 am »
Czy mozna w jakis sposob zrypac foto tylko dlatego, ze ktos ma 400D zamiast 5D??można, samą plastyką i GO

PS: Za porównanie 400D i 5D parę osób pewnie byłoby gotowych Cię pogryźć, bo różnica w obrazowaniu jest podobno ogromna. Podobno jest, jak wyżej napisałem, bez 2ch zdań (nawet fota strzelona na tych samych ustawieniach, tym samym szkłem - tu zenitar fisheye - w 5D jest o wiele lepsza - pomijając to, że na 'piątce' jest ofkoz bardziej 'wygięta' i szerszy kadr)

Tarniak, kiedy się żenisz? :) wiesz że z ogromną radochą popstrykam Ci wesele a i już mam plan na "plener"  :cool:
straight X edge

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1730 dnia: Września 22, 2008, 11:45:32 am »
@ tarniak

ja sie calym tym "pstrykaniem" fotek nie interesuje...ale widze na pierwszej stronie onet'u taki news to mysle, ze moze chlopakom sie przyda ;) intencje byly dobre :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1731 dnia: Września 22, 2008, 11:59:43 am »
@MarcePan - zanim zaczniesz doszukiwać się w czyjejś wypowiedzi głębi, lepiej naucz się czytać ze zrozumieniem. Koleś przekonuje, że G5 z lampą pozwoli osiągnąć pożądany efekt, przewagę luster spłyca do "szybkoszczelności" i szybkości autofocusa, a dużą głębię ostrości przedstawia jako zaletę kompaktów. Sprowadza wszystko do automatyki, pisze o czasach, kiedy wszystko trzeba było ustawiać ręcznie, a zupełnie pomija taki drobiazg, że kompakty są lata świetlne za starymi analogami w temacie obrazowania. Plastyka obrazu, przestrzeń tonalna w lustrzankach dopiero dogania moją starą Zorkę, a dla kompaktów jest to poziom zwyczajnie nieosiągalny (matryce mogą rozwijać, ale fizyki nie oszukają).

O onanizmie sprzętowym Ci przypomnę, kiedy się będziesz nad UNCHARTED!!! spuszczał.

Jeszcze coś specjalnie dla sprzętowych onanistów:

http://blog.vincentlaforet.com/2008/09/20/something-very-interesting-is-comingboth-to-this-blog-and-to-our-industry/

Podlinkowałbym zdjęcie i spytał, który kompakt pozwala osiągnąć taki efekt, ale autor sobie tego nie życzy.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1732 dnia: Września 22, 2008, 12:00:56 pm »
Cytuj
Jeszcze coś specjalnie dla sprzętowych onanistów:
Autoironia? :cool:


Cytuj
Tarniak, kiedy się żenisz? Smile wiesz że z ogromną radochą popstrykam Ci wesele a i już mam plan na "plener"
Ja myślę, że mniej więcej wtedy kiedy Twoja córa będzie robiłą doktorat ;). A plener to tylko ze Stolarnią w tle :P
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2008, 12:03:32 pm wysłana przez tarniak »

_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1733 dnia: Września 22, 2008, 12:11:06 pm »
tak podejrzewałem, że będę  wtedy już miał parkinsona i nawet IS nie pomoże ;)
straight X edge

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1734 dnia: Września 22, 2008, 12:18:08 pm »
Uuu widzę że Iraskowi puścił nerwy. Nie dziwne bo zawsze tak bywa gdy brak mu argumentów jak ktoś obnaża jego brak logicznego rozumowania tekstu. Dalej nie będę wchodził w dyskusję bo jak widzisz nie tylko ja słusznie odczytałem sens cytowanej wypowiedzi. Ty próbujesz jak zwykle, bronić się z śmieszny sposób i obracać kota ogonem. Znowu Ci to miernie wychodzi, dlatego też nie rozwijam tej dyskusji.
Widzę że Ty nadal myślisz iż pozjadałeś wszystkie rozumy. Iras i tak wie lepiej. Popisałeś się e-mądrością to już skończ tą kompromitację i zachowaj resztki umiaru w pierdzieleniu głupot.

O onanizmie sprzętowym Ci przypomnę, kiedy się będziesz nad UNCHARTED!!! spuszczał.

Pomijając już totalnie denne porównanie (tu o fotografie rozmawiamy a ten nagle o grach wyskakuje) to kulą w płot trafiłeś. Uncharted to gra, ruchomy obraz a nie sprzęt. Czyli podoba mi się efekt tego co artysta (deweloper) uzyskał za pomocą PS3. Prościej mówiąc i porównując, Uncharted jest tutaj zdjęciem, efektem ostatecznym, dokonanym na danym sprzęcie. To jeszcze bardziej dobitnie pokazuje fakt że jak ktoś chce to może osiągnąć coś, czego inni przy pomocy tych samych narzędzi nie potrafią (patrz inne gry na PS3, które Uncharted mogą polizać pięty). Odnosząc to teraz do tematu fotografii, potwierdziłeś dokładnie do o czym pisałem i o czym był cytowany przeze mnie tekst, czyli fakt że z dany sprzęt (aparat) w odpowiednich rękach potrafi zaskoczyć i zadowolić efektem ostatecznym, podczas gdy patałach z lepszym narzędziem i tak spartoli swoją pracę. 

-------

Co by uprzedzić daremne wmawiane przez Irasa że tekst jest o tym iż jakościowo kompakty dorównują lustrzankom, wkleję parę najważniejszych zdań z owego cytatu.

Cytuj
Co chce przez to powiedzieć? Ano to, że pomimo tego, że większość z uśmiechających się dzisiaj pod nosem, głosi szumne powiedzenie „nie aparat robi zdjęcia lecz fotograf”, nie wykazują w nie wiary.

Cytuj
Przemyślcie to bo myślę, że warto mniej wierzyć w sprzęt i nowinki, więcej natomiast w siebie samego i swoje umiejętności ... i rozwijać się!

Cytuj
Efekt końcowy, jeśli aparat jest w dobrych rękach, będzie jednak pożądany.

Jest nawet coś o Irasie.

Cytuj
W zasadzie każde wspomnienie na forum (czy to tym czy każdym innym, związanym tematycznie) o fotografowaniu na ważnych uroczystościach przy pomocy cyfraka kompaktowego sprowadzane jest do parkietu przy użyciu szyderczych wypowiedzi.

Dla mnie, jak w mordę strzelił koleś stara się zwrócić przede wszystkim na umiejętności fotografów, porównując dzisiejszych onanistów sprzętowych do pradziadków, którzy musieli sobie radzić w dużo trudniejszych warunkach i dawali radę. Na to też starałem zwrócić się uwagę w tej całej dyskusji. Iras jednak odczytał to jako atak na jego ukochane lustrzanki, przyrównywanie kompaktów do lustrzanek, nie zwracając kompletnie uwagi na główne przesłanie jakie niesie ten tekst.

Dobra rada Iras. Jedz orzechy, ryby i pij więcej kawy bo wszystkie te rzeczy wspomagają lub pobudzają mózg do bystrzejszego myślenia.

PS. Nie życzę Ci, byś w przyszłości jeśli zdecydujesz się dalej kształcić, natrafił na przedmiot zwany Logiką.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2008, 14:19:34 pm wysłana przez MarcePan »

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1735 dnia: Września 22, 2008, 13:39:55 pm »
Szukam manualnego obiektywu do makro na mocowaniu m42. Zna ktoś produkt godny polecenia?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1736 dnia: Września 23, 2008, 09:34:03 am »
Pojawił się oczekiwany klip Vincenta Laforeta - http://blog.vincentlaforet.com/2008/09/22/without-further-ado-reverie/

Zdaje się, że to siudym pisał o możliwościach, jakie daje filmowanie w lustrzance i miał rację, a ja się myliłem.

Wygląda to niesamowicie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1737 dnia: Września 23, 2008, 10:31:01 am »
:shock: Wygląda to jak film nakręcony pro kamerą. Ciekawe tylko ilu fotografów decydujących się na ten aparat, faktycznie będzie korzystać z kręcenia filmów. Swoją drogą daje to bardzo duże pole do popisu na ślubach/weselach.

_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1738 dnia: Września 23, 2008, 11:01:19 am »
w koncu będzie można zatrudnić jedną osobę "fotografo/kamerzystę" :) to się nazywa cięcie kosztów (polskie)
straight X edge

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1739 dnia: Września 23, 2008, 11:07:54 am »
Bez przesady, ale dokręcić kilka ciekawych ujęć dla wzbogacenia efektu końcowego można.

Zawsze to lepsze niż film z jednej kamery.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1740 dnia: Września 23, 2008, 11:45:39 am »
Teraz sesja zdjęciowa będzie polegała na ustawieniu aparatu i wyskoczeniu na kawkę. Potem tylko wybrać ujęcia i gotowe. Ekonomiczne rozwiązanie ;).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1741 dnia: Września 23, 2008, 12:17:41 pm »
Jestem ciekaw, ile osób kupi ten aparat TYLKO albo głównie do nagrywania video, bo z tego co twierdzi Laforet, 5D kopie zadek niejednej profesjonalnej kamerze. Nie wiem tylko, na ile można wierzyć facetowi, bo pisze jak podniecony nastolatek, a swojej sympatii do Canona nie krył nigdy.

PS: Na blogu pojawiło się "making of..."

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1742 dnia: Września 23, 2008, 14:29:43 pm »
Odnoszę dziwne wrażenie, że Canon skopał dupę Nikonowi.

Jeśli chodzi o sam film, to najbardziej podobają mi się sceny z lotu helikopterem. Reszta niczym nie zaskakuje.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1744 dnia: Września 23, 2008, 14:39:56 pm »
Odnoszę dziwne wrażenie, że Canon skopał dupę Nikonowi.

Patrząc po forach, sporo obecnych użytkowników jest bardzo rozczarowanych nowym Canonem i chce się przesiąść na D700  ;) 

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1745 dnia: Września 23, 2008, 15:04:36 pm »
Miałem raczej na myśli jakość nagrywania video. Porównując D90 i 5D MKII.
A to, że chcą się przenosić, to jakoś mnie mało obchodzi ;) - zawsze znajdą się tacy, którym się coś podobać nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2008, 15:06:36 pm wysłana przez sambady »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1746 dnia: Września 23, 2008, 15:22:34 pm »
Coś w tym jest. Full HD, kodowanie h264 i bitrate wynoszący prawie 40 Mb/s. Cholernie mnie tylko zastanawia, jak procesor radzi sobie z takim strumieniem. Mam w laptopie C2D 2.2 GHz - przy odtwarzaniu filmu o takich parametrach wiatraki wyją jak suszarka, a obciążenie oscyluje w okolicy 70-80%. Dlatego właśnie wątpiłem w Nikona, a teraz Canon dowala jeszcze wyższą rozdzielczość i jebitnie zajebistą jakość. Jestem pod wrażeniem.

Ciekawi mnie tylko, jak sprawdza się autofocus w trybie video, bo jego obecność to chyba najważniejsza przewaga nad Nikonem.

Tak czy siak, jak już się ktoś dorobi tego Marka, to do nagrywania dzieciaków na wakacjach raczej kamery nie potrzebuje.

_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1747 dnia: Września 23, 2008, 15:29:41 pm »
"kto tu rządzi?"

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

@Born to Lose {Bielsko-B}
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2008, 15:31:14 pm wysłana przez _invictus »
straight X edge

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1748 dnia: Września 23, 2008, 16:46:45 pm »
Pojawił się oczekiwany klip Vincenta Laforeta - http://blog.vincentlaforet.com/2008/09/22/without-further-ado-reverie/

Zdaje się, że to siudym pisał o możliwościach, jakie daje filmowanie w lustrzance i miał rację, a ja się myliłem.

Wygląda to niesamowicie.

Bomba normalnie... Szkoda, ze 50D nie ma takiego trybu, bo jak bede zmianial body, to raczej 20D na nowszy xxD.

5D MII:
$2699 / €2499 / funty 2299

U nas jak zwykle cena kosmos+... No ba, tacy bogaci jestesmy.... :-?
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2008, 19:04:55 pm wysłana przez siudym »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1749 dnia: Września 23, 2008, 19:20:32 pm »
A czego się Kolega spodziewał? Czasy bogatego wujka z Ameryki minęły.

Teraz podobno to my mamy więcej kasy  :)

Ja się nie martwię. Zanim kupię, stanieje o połowę, a póki co trzeba szklarnię skompletować.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1750 dnia: Września 23, 2008, 20:29:47 pm »
Ja, jeślibym zmieniał, to najprawdopodobniej na 40D, więc cena 5D MKII mnie jakoś nie rusza, aczkolwiek dla osoby, którą ten aparat interesuje, nie powinna być również zaskoczeniem - toż to sprzęt z najwyższej półki ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1751 dnia: Września 24, 2008, 22:40:09 pm »
w koncu będzie można zatrudnić jedną osobę "fotografo/kamerzystę" :) to się nazywa cięcie kosztów (polskie)

A co powiesz na to?  :twisted:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Z 5D będzie facetowi wygodniej  :lol:

_invictus

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-06-2005
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1752 dnia: Września 25, 2008, 08:37:06 am »
:) tak, ze 100-400 L IS zapewne ;)
straight X edge

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1753 dnia: Września 26, 2008, 14:06:07 pm »
Psia bida - niestety czesty widok na wiochach.



"Kolektyw" :)


"Obiad" :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1754 dnia: Września 26, 2008, 14:19:42 pm »
Druga fotka miecie. Bawiłeś się coś kolorami? Bo wygląda tak troszkę przesterowana.

Tolas

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 13-08-2007
  • Wiadomości: 582
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: Tolas69
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1755 dnia: Września 26, 2008, 15:49:16 pm »
Ja pier**lę, jak mi szkoda tych wszystkich psów...
A zdjęcie imo zajebiste.
@MarcePan, nie sądzę, bo te robaczki mają takie kolory naprawdę ;p

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1756 dnia: Września 26, 2008, 15:58:07 pm »
Chodzi o to że zdjęcie wydaje mi się być takie lekko postarzone kolorami. Może jakaś zabawa światłem w programie. Mogę się mylić ale jakoś tak rzuciło mi się to w oczy od razu.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1757 dnia: Września 26, 2008, 17:41:38 pm »
one sa takie + dobre swiatlo.


edit:


Peleng und miasto - dopiero pierwszy raz wylazlem (testowo) na miasto z rybij głazem, efekty swietne :) Trzeba bedzie pobiegac jeszcze nieco przed zima. :)







« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 22:48:45 pm wysłana przez siudym »

obiektywny

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-03-2008
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 5
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1758 dnia: Września 26, 2008, 23:08:52 pm »
ma ktoś jakieś doświadczenie w wywoływaniu odbitek w ciemni? :P
TZn czy jest na papierze lub wywoływaczu jakaś informacja ile ma trwać pierwsza kąpiel w kuwecie?
Jutro będę miał jedyną na dłuższy czas okazję na wywołanie odbitek i wolałbym wiedzieć co nieco przed zakupem chemii i papieru :)
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2008, 23:12:21 pm wysłana przez obiektywny »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1759 dnia: Września 26, 2008, 23:58:06 pm »
Peleng und miasto - dopiero pierwszy raz wylazlem (testowo) na miasto z rybij głazem, efekty swietne :) Trzeba bedzie pobiegac jeszcze nieco przed zima. :)

Przecież to nie są zdjęcia z rybiego oka  :|