Autor Wątek: Rockband Unplugged czyli Mamo, mamo, nutki spadają z góry ekranu!  (Przeczytany 2744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Mam Rockband Unplugged, zapuściłem więc będzie ocenka. Nie grałem w Rockband na duże konsole jakby co, więc nie mogę porównać. Będzie za to porównania z DJ Maxem :-)

W grze jest kilka trybów - Quick Play dzięki któremu sobie szybko coś zagramy, w Extras mamy Survival Mode albo Warm-Up Mode tylko na jednym instrumencie. Oczywiście głównym trybem jest Band Mode - możesz stworzyć swój zespół i atakujesz! 4 intrumenty, 4 osoby - każdej możemy dostosować wygląd, nadać imię, wybrać "nastawienie" (machanie łapami w stylu punk, rock, metal), czy także zakupić ciuszki i instrumenty.

Rozgrywka podzielona jest na miasta, w których mamy po kilka piosenek pojedynczych oraz kilka setów np.: set 2 ukrytych piosenek, set 3 losowych piosenek, itd. Aby przejść dalej treba grać dobrze i zdobywać gwiazdki oraz fanów, a także dodatkowe rzeczy - niektóre miasta czy sety zostaną odblokowane dopiero po uzyskaniu odpowiedniej liczby gwiazdek/fanów/samochodu/samolotu. Każdą piosenkę mozna zagrać na Easy/Medium/Hard/Expert, jedyne oznaczenie to literka obok piosenki która pokazuje na jakim poziomie trudności ją zagraliśmy. Z tego co zauważyłem nie ma to wpływu na ilość gwiazdek.

Jak się gra? Mamy 4 instrumenty/ścieżki które zmieniamy L/R. Po zagraniu "frazy" na jednym przeskakujemy na drugi (ten z zaznaczonym mnożnikiem punktów) i tak aż do końca piosenki. Jak poprawnie zagramy "świecące" nutki dostaniemy 25% Overdrive, którego odpalenie da nam extra punkty a także czasami pozwoli "uratować" instrument (głupi pomysł imo).
Więc sobie tak latamy między instrumentami, w tle nasz zespół gra na silniku 3D gry ale mało widać, ponieważ nutki przesłaniają cały ekran. Frazy są także różnej długości - od 4 nut po solówki które mają ich i 50.

Ci co grali w DJ Maxa niech wbijają natychmiast na Hard bo inaczej się zanudzą. Ogólnie gra jest casual-friendly, ma piosenki Bon Jovi, Police, Jackson 5, ale nic nie zapada w pamięć. Pragnę dodać, że piosenki są dość długie - po 5-6 minut każda.


Podsumowując Rock Band Unplugged jest nawet niezłym produktem dla graczy pragnących gier muzycznych na PSP i tych którzy nie grali w Taiko/DJ Max/PSP Revolution. Jeśli jednak grałeś to Rock Band wyda ci się grą brzydką, z nudnym systemem, "brudną" grafiką i nieciekawymi piosenkami (jak na grę muzyczną). Gra nie ma ciekawych filmików aby zachęcić do piosenek, ani fajnego techno czy gothic lolita trance (Oblivion :-D). Jak ktoś napisał - w takim wydaniu bez instrumentów Rockband traci i to mocno. Od strony technicznej też mam zastrzeżenia: nutki trzeba naciskać dokładnie w kolejności jak pojawiają się na ekranie - ponieważ nie ma Acc musisz zagrać perfekcyjnie albo nie zaliczy. Trochę to trudno wytłumaczyć ale weterani DJ Maxa będą wiedzieć o co chodzi. Nutki ciągłe nie musisz nawet wypuszczać w odpowiednim momencie - trzymaj do końca a i tak zaliczy. Nutki przy końcu frazy to już oszukiwanie - nie możesz powiedzieć czy nutka jest ciągła czy też pojedyncza aż do ostatniego momentu, z powodu nachylenia HUDa.


Ocena:
8/10 dla casuali
6/10 dla wyjadaczy
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2009, 18:55:08 pm wysłana przez Castor Krieg »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Rockband Unplugged czyli Mamo, mamo, nutki spadają z góry ekranu!
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2009, 19:30:36 pm »
Piosenki są bardziej nieciekawe niż w DJ max? :mad:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Rockband Unplugged czyli Mamo, mamo, nutki spadają z góry ekranu!
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2009, 19:48:25 pm »
Cytuj
Od strony technicznej też mam zastrzeżenia: nutki trzeba naciskać dokładnie w kolejności jak pojawiają się na ekranie - ponieważ nie ma Acc musisz zagrać perfekcyjnie albo nie zaliczy. Trochę to trudno wytłumaczyć ale weterani DJ Maxa będą wiedzieć o co chodzi.

Hmm, nieskromnie uważam się za dj maxowego weterana, a i tak prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie o co chodzi ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Rockband Unplugged czyli Mamo, mamo, nutki spadają z góry ekranu!
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2009, 19:55:20 pm »
Piosenki są bardziej nieciekawe niż w DJ max? :mad:
Może to tylko ja. Mamy niby te stare jare przeboje itd. tylko że Dj Max przyzwyczaił mnie albo do szybkiego trance (którego w realu nienawidzę) albo do naprawdę orientalnej muzy. Może to tylko kwestia gustu. Jak grałeś już w Rockband i ci się podobało muzycznie to tutaj również będziesz zadowolony.

@Miazga:

Masz coś takiego:

1. ----
2.      -----
3. ----      -----
4. ----

NAPRAWDĘ blisko siebie. Teraz leci do NAPRAWDĘ SZYBKO. W DJ max jak pominąłbyś lewą nutkę na 3. to czasami i tak ci zaliczy na 20% czy tam 1% byle tylko nacisnąłbyś na 4. (i nie mówię tutaj o AUTO +X). Tutaj nie, musisz nacisnąć albo combo znika. Dodaj do tego kiepską synchronizację intrumentów z naciskanymi klawiszami i gra nie jest "płynna".

Jeszcze inaczej: grasz Blythe, kosmos na ekranie ale wszystko wchodzi, śmigasz po tych nutkach. Tutaj jest to o wiele bardziej "sztywne".