Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 399611 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwca 08, 2012, 12:48:24 pm »
Każdy kto publicznie grał na jakiejkolwiek konsoli Nintendo wie, że trzeba mieć miękkie serce i twardą dupę. :evil:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwca 08, 2012, 12:50:47 pm »
A JA BYM ZAGRAŁ, BO FUN PEWNIE PRZEDNI. Chociaż, jak ostatnio cisnąłem w Rayman Legends to patrzyli na mnie, jak na niedorozwoja :lol: je**ć konwenanse.
Na pewno grałeś w Rayman Legends, a nie w Rayman Origins? :P
Oczywiście, boebao mi się.

Co jak co, ale platformowki 2d zawsze na propsie szczegolnie te z marianem w roli glownej. SUCK IT HATERS.
No tak, ale na ch** grać w to na uber wypaśnych plazmach, skoro to samo mam na 3DSie chociażby.

Dokładnie. Platformery 2D są uber, na konsoli przenośnej, a nie tv 3D 100''
Przecież taki Rayman Origins na dużym lcd wygląda bajecznie.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwca 08, 2012, 12:52:30 pm »
No ale chodzi o to, że nie potrzeba wywalać kupy kasy na sprzęt, żeby pograć w gry 2D.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwca 08, 2012, 12:56:06 pm »
Przecież nikt nie jest zobligowany do wywalania kasy na 100" plazmę, żeby pograć. Tak jest napisane na pudełku Mario Bros. - kup wypas tv, bo inaczej gra się nie uruchomi?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwca 08, 2012, 13:01:08 pm »
Miałem na myśli, konsolę. Nie po to kupuje się bajeranckie WiiU z padletem za zapewne niejednego Benjamina Franklina żeby pograć w Mario, które prawie niczym się nie różni od NSMB2 zaprezentowanego na 3DSa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwca 08, 2012, 13:47:13 pm »
Co jak co, ale platformowki 2d zawsze na propsie szczegolnie te z marianem w roli glownej. SUCK IT HATERS.
No tak, ale na ch** grać w to na uber wypaśnych plazmach, skoro to samo mam na 3DSie chociażby.
No ale chodzi o to, że nie potrzeba wywalać kupy kasy na sprzęt, żeby pograć w gry 2D.

Na podstawie tych postów zrozumiałem, że chodzi o sprzęt "towarzyszący", a nie samą konsolę. Tak czy inaczej, nie tylko NSMB2 na WiiU będzie grane i nie pod nowe Mario Bros. konsola jest robiona. Zresztą, poza fanbojami Nintendo i rodzicami, którzy widzą "ładną, kolorową, odpowiednią dla dziecka grę", nikt się na premierę na NSMB2 nie rzuci. Gra może dostarczyć sporo funu, a że nie wykorzystuje potencjału sprzętu... cóż, normalka.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwca 08, 2012, 14:09:20 pm »
Akurat gry od Nintendo nie potrzebują aż takiej super grafiki, więc najbardziej będzie się liczyć skok z Wii na WiiU. Taki Donkey Kong czy SMG już na Wii wyglądają ładnie, więc na WiiU będą prezentować bardzo dobry poziom. Oczywiście zawsze mogłoby być lepiej, a już szczególnie by się przydało 1080p. WiiU będzie dobre jako druga, trzecia konsola, bo w końcu wyjdą te gry od Nintendo, a te zawsze są super grywalne i w dodatku na żadnym innym sprzęcie nie ma nic, co choć trochę zbliża się stylem i gameplayem.


Tak patrzę sobie teraz z ciekawości na średnie ocen gier, który wyszły na premierę Wii (i niedługo po). Wymienię tylko tytuły ze średnią powyżej 70%:
- Rayman Raving Rabbids  76%
- Madden NFL 07  81%
- Trauma Center: Second Opinion  80%
- The Legend of Zelda: Twilight Princess  95% (ale to prawie, że się nie liczy)
- Wii Sports  76%
- Elebits  75%
- WarioWare: Smooth Moves  83% (tylko, że to bardzo specyficzna gra i ta średnia jest chyba zawyżona)

Czyli ogólnie bieda na maxa. Nie licząc portu Zeldy z Gamecuba, to na premierę i okolice nie było żadnej naprawdę dobrej gry. A to i tak nie przeszkodziło się konsoli zajebiście sprzedawać. Dopiero w maju wyszło Paper Mario ze średnią 85% a w sierpniu Metroid Prime 3 (średnia: 90%).

Tak więc start WiiU w porównaniu do startu Wii zapowiada się zajebiście: Pikmin 3, Rayman Legends, ZombieU, New Super Mario Bros. U, Lego City, Scribblenauts Unlimited, Trine 2: Director's Cut, Project P-100 + tytuły multiplatformowe jak AC3 i kilka gier sportowo-imprezowo-tanecznych.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwca 08, 2012, 20:34:07 pm »
Nintendo: Wii U Price to be a Pleasant Surprise
Cytuj
"Nintendo believes in being a mass market product, so unlike our competitors when they've launched historical systems to maybe start at a really high price and work their way down, we don't believe in that," said Reggie. "We want to launch at a price that's going to represent an ongoing great value"

"You look at the Wii. Wii stayed at $250 for a really long time, and so we're going to give that same level of thought to the Wii U," Reggie added. "How do we launch at a value that we're going to be able to sustain for a long time? I think people are going to be pleasantly surprised, if you will, about the way we're managing the value equation."
http://www.vgchartz.com/article/250179/nintendo-wii-u-price-to-be-a-pleasant-surprise/

Z 3DSem trochę wtopili z początku, więc teraz od razu dadzą niską cenę. Myślę, że będzie 299$ (w końcu pad z ekranikiem też trochę kosztuje).

EDIT:
Cytuj
Earlier today, UK retailer ShopTo pinned a £279 price on Wii U.

A teraz coś na rozbawienie:
Wii U is 'tremendously powerful', says Nintendo. Questions need for competitive platforms
Cytuj
"We're about to launch a tremendously powerful system," Reggie told IGN.

"A system that pushes out great graphics, a system that has an opportunity to do a lot of things.
http://www.videogamer.com/news/wii_u_is_tremendously_powerful_says_nintendo_questions_need_for_competitive_platforms.html

Ciekawe w takim razie czy odpali UE4, skoro taki mocny:lol:

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwca 08, 2012, 21:42:48 pm »
WiiU będzie dobre jako druga, trzecia konsola, bo w końcu wyjdą te gry od Nintendo, a te zawsze są super grywalne i w dodatku na żadnym innym sprzęcie nie ma nic, co choć trochę zbliża się stylem i gameplayem.
Co racja to racja. Przykładowo Rayman Origns, mimo że też w 2D nie ma w mojej opinii żadnego startu do serii NSMB.
W każdym razie swojej opinii o konsoli na razie nie zmieniam, ale myślę że za kilka lat, gdy biblioteka gier będzie bogata się nią zainteresuje.

Na Wii niestety się zawiodłem. O ile może jeszcze te kilka gier od Nintendo jako tako się prezentowało, tak reszta niestety była potworna. Ciężko się przestawić z current gena na ten nieczytelny obraz wyświetlany na telewizorach HD przez Wii. Do samego sterowania też nie jestem do końca przekonany. Początkowo naprawdę konsolka mnie oczarowała, między innymi swoją stylistyką, ale później było już tylko gorzej. Nie dałem rady nawet ukończyć SMG. Sam się sobie dziwię, bo platformery od Nintendo uwielbiam, ale wychodzi na to, że tylko w wydaniu handheldowym.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwca 09, 2012, 11:30:57 am »
Wii U Just As Powerful As PlayStation 3 & Xbox 360, GPU 1,5 Times Stronger
Cytuj
According to Dutch gaming website Inside Gamer a Ubisoft employee told the publication that the Wii U central processing unit is as powerful as the PlayStation 3 and Xbox 360, but the graphics processing unit is one and a half times more powerful. The information was disclosed by the employee during a gameplay demonstration of Assassin’s Creed 3 on Wii U.
http://mynintendonews.com/2012/06/08/wii-u-just-as-powerful-as-playstation-3-xbox-360-gpu-15-times-stronger/

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwca 09, 2012, 13:09:24 pm »
 :lol:

Gdyby to wydali rok po Wii to byłoby dobrze.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwca 09, 2012, 15:56:16 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwca 10, 2012, 14:27:03 pm »
Nintendo: Będziecie zaskoczeni ceną Wii U. Zobacz listę gier na nową konsolę Wielkiego N
Cytuj
Premiera przed świętami

    Aban Hawkins & the 1,000 Spikes
    Assassin's Creed III
    Batman: Arkham City Armored Edition
    Ben 10: Omniverse
    Chasing Aurora
    Cloudberry Kingdom
    Darksiders II
    Family Party: 30 Great Games (tytuł roboczy)
    Jett Tailfin
    Just Dance 4
    LEGO City: Undercover
    Marvel Avengers: Battle for Earth
    Mass Effect 3
    NBA 2K13
    New Super Mario Bros. U
    Ninja Gaiden 3: Razor's Edge
    Nintendo Land
    Rabbids Land
    Rise of the Guardians: The Video Game
    Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien
    Scribblenauts Unlimited
    Sing (tytuł roboczy)
    Sonic & All-Stars Racing Transformed
    Sports Connection
    Tank! Tank! Tank!
    Tekken Tag Tournament 2 (tytuł roboczy)
    Trine 2: Director's Cut
    Wii U Panorama View (tytuł roboczy)
    Your Shape: Fitness Evolved 2013
    ZombiU

Gry, które powinny pojawić się do czterech miesięcy po premierze Wii U

    Game & Wario (tytuł roboczy)
    Pikmin 3
    Project P-100 (tytuł roboczy)
    Wii Fit U

Gry bez ustalonej daty premiery

    Aliens: Colonial Marines
    Rayman Legends
http://www.gram.pl/news_8APhHe61_Nintendo_Bedziecie_zaskoczeni_cena_Wii_U_Zobacz_liste_gier_na_nowa_konsole_Wielkiego_N.html

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwca 10, 2012, 23:24:08 pm »
Dojebią 4k to będę zaskoczony.


Pewnie będzie za 1k, ale co w tym zaskakującego jak sprzęt z technologia sprzed 10 lat.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwca 10, 2012, 23:31:14 pm »
A gierki w sklepach za 2 stówy jeszcze parę lat po premierze. Czyli norma w przypadku Nintendo.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwca 11, 2012, 13:29:22 pm »
Nintendo confirms Wii U launch games will run at 720p
http://wiiudaily.com/2012/06/nintendo-confirms-wii-u-launch-games-will-run-at-720p/

A gierki w sklepach za 2 stówy jeszcze parę lat po premierze. Czyli norma w przypadku Nintendo.
W sklepach może tak, ale na Allegro można taniej dostać, więc nie jest aż tak źle. Zwykle jednak trzeba położyć 100-150zł. Choć takiego Metroida 3 kupiłem za 30-parę złotych. Zresztą:
http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=d&sg=0&string=metroid+3

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwca 12, 2012, 08:44:20 am »
Nie czuję się zaskoczony, bo w temacie System Wars dywagowałem sobie z POK'iem nt. ceny m.in. WiiU i wyszło nam, że Ninny może zażądać na premierę ok. 1500 zł :cool:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2012, 08:46:13 am wysłana przez Kert »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwca 12, 2012, 11:08:32 am »
A jakie oburzone komenty fanów N, że autor newsa napisał prawdę o starych bebechach konsoli  :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwca 12, 2012, 11:52:33 am »
http://www.niezgrani.pl/2012/06/11/znamy-cene-wii-u-i-startowy-line-up-jesli-tak-to-szalu-nie-ma/
 :lol: :lol: :lol: jeśli to prawda
Line-up na bank jest ściemą (wyjdzie dużo więcej gier na start, ale takiego Pikmina może zabraknąć), a co do ceny to ciężko powiedzieć. Podejrzewam, że jest to tylko cena przybliżona, choć nie znowu tak mało prawdopodobna.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #420 dnia: Czerwca 12, 2012, 11:56:38 am »
A jakie oburzone komenty fanów N, że autor newsa napisał prawdę o starych bebechach konsoli  :lol:
Ok, jednakże nie każdy, kto punktuje tytuł newsa rodem wyjęty z przebojów Onetu, jest zacietrzewionym fanem N. Fanem Ninny nie jestem, a skrajny tytuł nawet dla pobieżnego obserwatora nie zaznajomionego z tematem nie za dobrze świadczy o rzetelności autora.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #421 dnia: Czerwca 12, 2012, 12:29:13 pm »
Not surprisingly, in-development Wii U games went unannounced at E3
Cytuj
Coming from GameTrailers' Shane Satterfield...

Just realized that a Wii U game I knew about well before E3 was never announced at the show. I'm guessing there are others to come as well.

Ah, if only Nintendo deemed these titles worthy of an announcement at E3. I wonder just how many first/third party titles are still waiting to be revealed.
http://gonintendo.com/?mode=viewstory&id=179034

Ubisoft expects Nintendo to make 5 million Wii Us in the first 6 months
Cytuj
Wondering just how many Wii U units will be made available within the system's launch? According to Ubisoft CEO Yves Guillemot, we should expect somewhere around 5 million in the first 6 months. Don't take that as 100% fact, but if anyone outside of Nintendo is going to know, I'd put my money on Ubisoft.
http://gonintendo.com/?mode=viewstory&id=179019

Dużo czy mało?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #422 dnia: Czerwca 12, 2012, 23:22:23 pm »
http://www.ppe.pl/news-16153-Reggie_o_braku_multitouch_w_GamePadzie.html

Trochę dziwna decyzja, ale tłumaczenie czemu nie ma multitoucha jest zabawne

Cytuj
"W trakcie procesu budowy i projektowania doszliśmy do tego, iż wykrywanie pojedynczych punktów jest odpowiednim rozwiązaniem, szczególnie że GamePad posiada przyciski."

 :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #423 dnia: Czerwca 13, 2012, 00:58:37 am »
Kuźwa, tablet bez multitoucha to jest kretyństwo totalne... Już myślałem, zę będzie się fajnie strony przeglądać/zdjęcia czy ogólnie fajny pilot multimedialny, a tutaj taka chujnia o.O Oby im nie wyszło totalnie z tym WiiU i żeby zbankrutowali.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #424 dnia: Czerwca 13, 2012, 07:51:43 am »
Bankructwo Nintedo lol.

Racja, niech zostanie tylko Sony i M$, a najlepiej niech jedno drugie wchłonie i mamy piękny monopol. Nadejdą cudowne czasy, gdy abonamencik będziemy płacić już po włączeniu konsoli, singiel będzie trwał godzinę (reszta do kupienia, jako DLC w "promocyjnej" cenie), bez stałego połączenia z internetem nawet nie pierdniemy i nie wejdziemy do menu gry, edycje pudełkowe podrożeją. A jak Ci się nie spodoba, to spier**laj, bo alternatywy nie ma (albo przerzuć się na master race pc - czyli rynek konsol ulega skurczeniu). Ja np. bardzo ubolewam, że z SEGĄ tak źle się podziało, Amisia zeszła do "podziemi" (choć to akurat nie dokładnie ten segment rynku), a Atari jedynie wydaje gierki. Można napisać stwierdzenie o selekcji naturalnej rynku, ale nie do końca taka sytuacja mi się podoba. Mimo to, trzech graczy na rynku stacjonarnych konsol to dobry balans.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2012, 08:06:11 am wysłana przez Kert »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #425 dnia: Czerwca 13, 2012, 07:58:28 am »
Ale, ale Sony jest inne! To nie jest korporacja nastawiona na kasę i zawsze się będzie nam dobrze grało na ich konsolach  :mad: Prawda?!  :cry:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2012, 08:00:48 am wysłana przez tytacz »

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #426 dnia: Czerwca 13, 2012, 08:06:25 am »
Praktycznie od początku było wiadomo, że nie ma multitoucha. Nie wiem skąd nagłe zdziwienie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwca 13, 2012, 08:18:17 am »
Ale, ale Sony jest inne! To nie jest korporacja nastawiona na kasę i zawsze się będzie nam dobrze grało na ich konsolach  :mad: Prawda?!  :cry:
Napisałem, że "jeśli jedno wchłonie drugie", nie napisałem która firma będzie grała pierwsze skrzypce. Generalnie czuję, że źle zrobiłoby to rynkowi konsol.

Praktycznie od początku było wiadomo, że nie ma multitoucha. Nie wiem skąd nagłe zdziwienie.
Nie znam się na tym dokładnie, ale czy pomimo singletoucha nie ma możliwości tzw. "przeciągania" jednym palcem po ekranie tabletu? Na reklamówkach WiiU widziałem, jak przesyłano obraz z Gamepada na ekran tv właśnie za pomocą "smagnięcia" palcem po ekranie. To samo z organizacją ekwipunku w Darksiders 2. Jeden z twórców "przeciągał" przedmiot palcem. Jeśli tak, to w sumie niewiele tracimy z funkcjonalności, bo do czego taki multitouch miałby być przydatny, skoro w większości przypadków ekran GamePada będzie pełnił jedynie rolę pomocniczą w grze i na więcej, niż używanie jednego palca chyba nie będzie możliwości skupienia uwagi.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwca 13, 2012, 08:22:17 am »
Nie znam się na tym dokładnie, ale czy pomimo singletoucha nie ma możliwości tzw. "przeciągania" jednym palcem po ekranie tabletu?
Oczywiście że jest. Wszystkie gry, które pokazywali opierały się głównie na "przeciąganiu".

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwca 13, 2012, 08:27:45 am »
To nie bardzo kumam oburzenie.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwca 13, 2012, 08:28:27 am »
Bo #ajfon #technologia #immersjabopowiększamfotydwomapalcami

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwca 13, 2012, 09:42:31 am »
Jeśli tak, to w sumie niewiele tracimy z funkcjonalności, bo do czego taki multitouch miałby być przydatny, skoro w większości przypadków ekran GamePada będzie pełnił jedynie rolę pomocniczą w grze i na więcej, niż używanie jednego palca chyba nie będzie możliwości skupienia uwagi.

Prozaiczne zastosowanie w grach - powiększenie mapy w danym punkcie, przez mt zamiast klikać jakąś pieprzoną lupkę.

To tak do gier pokroju AC3 czy innych multiplatform. W całej masie reszty gier wszelakie minigierki na touchpadzie mogłyby sie opierać o mt. Do tego, w niektóre gry będzie można grać bez tv, a wtedy mt jest bardziej przydatny. Tak czy siak brak mt to typowe dla nintendo i raczej tragiczne, niż "spoko i tak nam to nie potrzebne". Tłumaczenie Niny, ze gamepad ma przyciski to już w ogóle porażka. Mogliby się chociaż przyznać, że mt jest dla nich za drogim rozwiązaniem, a do tego wprowadzają konsolę z bebechami z 2004 roku, a wtedy nie było mt.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwca 14, 2012, 11:39:24 am »
Lista tytułów startowych na Wii U od Ubisoftu:
Cytuj
     Assassin's Creed III
    Just Dance 4
    The Avengers: Battle for Earth
    Rabbids Land
    Sports Connection
    Your Shape Fitness Evolved 2013
    ZombiU
    Rayman Legends
http://www.gram.pl/news_8APqHui5_Ubisoft_potwierdza_kalendarz_wydawniczy_Assassins_Creed_III_na_PC_juz_bez_daty_premiery.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwca 14, 2012, 17:41:52 pm »
Wii U Priced At £199.99 At Amazon UK, Coming July 14th 2012
http://gamestatics.com/news/wii-priced-19999-amazon-uk-coming-july-14th-2012/
Ktoś ładnie się zajebał podając premierę na 14 lipca :lol:  Ciekawsza jest jednak podana cena, bo 200 funciaków to na nasze nieco ponad 1000 zeta. Podejrzewam, że i tak to wszystko to na razie spekulacje, więc nie ma chyba co przykładać do tego większej wagi. Mimo wszystko byłoby to miłe zaskoczenie ze strony Niny.

W dniu premiery Wii U nie zagramy na dwóch WiiPadach
Cytuj
- Gry muszą być specjalnie stworzone pod wykorzystywanie dwóch kontrolerów GamePad - mówi Reggie Fils-Aime podczas rozmowy z Gamasutrą. - Minie jeszcze sporo czasu od premiery konsoli, zanim ukażą się tytuły, które pozwolą na wykorzystanie tej funkcji.

- Nintendo oczekuje, że developerzy najpierw dokładnie przemyślą, jak wykorzystać drugi ekran podczas gry, przed rozpoczęciem prac nad dołączeniem trzeciego. By opanować tę sztukę, trzeba będzie więcej czasu.

- Asymetryczna rozgrywka będzie kolejnym wielkim krokiem naprzód, podobnie, jak aktywne granie podczas premiery Wii - mówi Fils-Aime. - Uważamy, że w zależności od tego, na czym skupią się najpierw developerzy, tam będziemy mieli okazję wykorzystać dwa GamePady.
http://www.gram.pl/news_8APqG,y1_W_dniu_premiery_Wii_U_nie_zagramy_na_dwoch_WiiPadach.html

Miyamoto jest zbyt zajęty na robienie strzelanki
Cytuj
- W pewnym sensie chciałbym zrobić FPS-a, ale nie mam na to czasu - mówi Miyamoto podczas rozmowy z Kotaku.- Posiadanie trójwymiarowego otoczenia, w którym teoretycznie się znajdujesz, po którym możesz się rozglądać i je eksplorować - zwłaszcza z innym graczem - jest bardzo interesujące.

Wykorzystanie czujnika ruchu w znajdującego się w kontrolerze Wii U mogłoby rzeczywiście dostarczyć zupełnie innych wrażeń płynących z gry.

- Jeśli grasz w strzelankę z widokiem z pierwszej osoby, gdzie obserwujesz grę na ekranie telewizora, a dodatkowy ekran masz poniżej (na Game Padzie), to w wirtualnym świecie będziesz mógł obracać się we wszystkich kierunkach. Gdyby w tym samym pomieszczeniu robiło to dwoje ludzi, bawiliby się świetnie i doświadczyliby niezwykłych wrażeń płynących z rozgrywki.
http://www.gram.pl/news_8APqGOi2_Miyamoto_jest_zbyt_zajety_na_robienie_strzelanki.html

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwca 14, 2012, 18:11:58 pm »
Cytuj
- Jeśli grasz w strzelankę z widokiem z pierwszej osoby, gdzie obserwujesz grę na ekranie telewizora, a dodatkowy ekran masz poniżej (na Game Padzie), to w wirtualnym świecie będziesz mógł obracać się we wszystkich kierunkach. Gdyby w tym samym pomieszczeniu robiło to dwoje ludzi, bawiliby się świetnie i doświadczyliby niezwykłych wrażeń płynących z rozgrywki.

Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi w tym cytacie?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #435 dnia: Czerwca 14, 2012, 20:04:55 pm »
Zamiast obrócić się normalnie (tzn za pomocą analoga) możesz skierować ekran kontrolera w bok, i wtedy na małym ekraniku zobaczysz, co jest z boku. Genialny patent :lol:

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #436 dnia: Czerwca 17, 2012, 13:41:23 pm »
Ja tam bardzo czekam na nową stacjonarną konsolę w wykonaniu Nintendo. Nowy kontroler wydaje się bardzo ciekawy i mogę wywnioskować, że w gry będzie się grało podobnie jak na 3DSie. Od Wii U nie oczekuję, aby konsola ta była technologicznym potworem. Wystarczy, aby gry wyglądały jak te obecne czyli np. Resident Evil 5, Uncharted 2 czy Gears of War 3. Jeśli będzie lepiej to bardzo dobrze. Jak na razie po za nowym Mario i zapowiedzianym ZombiU (z exów) żadna gra nie zrobiła na mnie ogromnego wrażenia. Z multiplatformowych gier spodobał mi się Assasin's Creed 3. Musimy jednak pamiętać, że początki są zawsze trudne, a Nintendo już teraz ogłasza, że będzie większe wsparcie 3rd party developerów, co może zaowocować nowymi, wspaniałymi IP, a także kontynuacjami znanych i lubianych serii (niech zapowiedzą nową część Resident Evil i już na 100% kupuje sprzęt).

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwca 20, 2012, 13:40:31 pm »
Niemiecki amazon ustalil cene konsoli na 399Euro oraz date premiery na 21 grudnia.
http://www.amazon.de/Nintendo-Wii-U/dp/B004ZKI7EM/ref=sr_tr_sr_1?ie=UTF8&qid=1340183200&sr=8-1

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwca 20, 2012, 14:09:00 pm »
Jeśli ta cena okaże się prawdziwa, to liczę na to, że różnica między Wii U a nextgenami będzie taka jak między PS2 a Xbox/Gamecube. Inaczej podziękuję.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwca 20, 2012, 17:51:49 pm »
Cóż, tak jak N zapowiadało, zaskoczyli mnie. Za takie gówno chcą tyle co PS3 na premierze.