Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 399610 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwca 23, 2012, 00:16:51 am »
Ani jednego direct feeda z gry zrobionej na finalnym devkicie - Spece z Gameonly wiedzą już wszystko. Standard.
Czarumarujcie sobie i bijcie piane jak lubicie. Ja tam wstrzymam się z werdyktem aż zobaczę gry z normalną grafiką a nie minigierki od niny. Jakoś nie widzę sensu bić piany że ps3 ma zjebaną grafę dlatego że Minisy wyglądają prościutko, to właśnie robi w tym wątku master i kilku innych.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwca 23, 2012, 00:24:46 am »
No sorry monio, ale po tej prawdzie, którą napisał Master:

Co jak co, Ty na zaklinaniu rzeczywistości i wróżeniu z fusów najlepiej się znasz pisząc różne "inteligentne" wywody nt. przyszłości gejmingu.

Ciężko się z Toba zgodzić na jakikolwiek temat dotyczący technologii :(

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwca 23, 2012, 00:34:37 am »
Lol. A dokładniej? Pijesz cały czas do jednego zasranego Rage? A w ogóle to co ja pisałem o przyszłości gejmingu? Master, to ja mam zaniki pamięci pisze posty lunatykując czy ty masz shizofrenie?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwca 23, 2012, 00:37:15 am »
3DS miał zamiatać wszystko co mobilne. Tak pisałeś i się nie sprawdziło, a konsolka to gówienko ;(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwca 23, 2012, 00:44:59 am »
To akurat chyba się sprawdziło. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży. Dobrych gier też już trochę wyszło a kolejne w drodze. Poza tym w przeciwieństwie do Vity nie jest to duża konsola w małym opakowaniu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #485 dnia: Czerwca 23, 2012, 01:11:16 am »
Wii U Has Arguably the Best Launch Lineup of Any Console Ever - So Stop Bitching
http://www.zeldainformer.com/news/comments/wii-u-has-arguably-the-best-launch-lineup-of-any-console-ever-so-stop-bitch
W załączniku jest porównanie gier, które wyszły na starcie na innych systemach (NES, SNES, PSX itd.).

Tylko, że to porównanie jest trochę mylące, bo po pierwsze część gier na WiiU wyjdzie dopiero po kilku tygodniach, miesiącach od premiery, a przy innych konsolach nie zostało to uwzględnione. Po drugie od nowej konsoli zawsze oczekiwało się zupełnie nowej jakości i to był wielki atut, a WiiU niestety tego nie oferuje.

Poza tym premiera takiego Gamecuba prezentowała się lepiej (by wymienić tylko exy):
    Luigi’s Mansion
    Star Wars Rogue Squadron II: Rogue Leader
    Super Monkey Ball
    Wave Race: Blue Storm
A po kilku tygodniach (2 czy 3) Pikmin (w dodatku zupełnie nowa gra od Niny), a 3 miesiącach remake Residenta.

Xbox jedynka to już w ogóle miał premierę niczego sobie (też tylko co lepsze exy podaję):
  Halo: Combat Evolved
  Oddworld: Munch’s Oddysee
  Dead or Alive 3
  Project Gotham Racing
  Jet Set Radio Future

No dobra, Dreamecastowi także towarzyszyła zajebista premiera.

A co łączy te konsole? Wszystkie się względnie słabo sprzedały :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwca 23, 2012, 09:15:56 am »
To akurat chyba się sprawdziło. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży. Dobrych gier też już trochę wyszło a kolejne w drodze. Poza tym w przeciwieństwie do Vity nie jest to duża konsola w małym opakowaniu.

Technologicznie też zamiata wszystko co mobilne?  :>

Dobra, nie dopierdalam się już, bo szkoda czasu ;( Kupowanie w naszym kraju gier i konsol N i tak mija się z celem, bo N u nas nie istnieje. A nie mam zamiaru płacić 200zł za gry sprzed kilku lat, albo sprowadzać każdą jedną ch** wie skąd.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #487 dnia: Czerwca 23, 2012, 09:17:53 am »
Zawsze można spiracić, wtedy płacisz za dużo tylko za sprzęt hihi.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #488 dnia: Czerwca 23, 2012, 14:04:42 pm »
Tytacz-
1) Zawsze w temacie bebechów 3dsa dodawałem że PSV gdy wyjdzie będzie dużo mocniejszym sprzętem. Mam ci podawać linki do moich postów? ;)
2) W momencie ukazania się 3DSa czyli luty 2011 wydajniejsze GPU miał bodajże tylko jeden smartphone od LG i iPad2 (2 tygodnie przed 3DS i PowerVR SGX543MP2 GPU na pokładzie), dopiero 3 miesiące potem pojawił się wysyp komórek z nową generacją GPU która znacznie przebiła 3DSa.
2) Jak porównasz grafe z gier które się ukazały a nie tylko specyfikacje GPU to nadal 3ds wypada całkiem dobrze. Oczywiście jeśli porówna się najładniej wyglądające gry a nie tak jak master wybierze tą najbrzydszą. lol. Wiele argumentów nie mam ale jeden wystarczająco solidny, uznawany za benchmark 3dsa. Resident Evil Revelations:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dwa i pół raza mniejsza rozdzielczość niż Uncharted na vite, w praktyce troche mniej przez upscaling Drejka. Powyższe obrazki z 3dsa oczywiście x2 przez 3d (800x240). Na oko o połowę słabsze tekstury, nieznacznie niższa ilość geometrii (na postaciach podobnie, ale drake ma większe tereny). Przede wszystkim bliźniaczo podobne efekty czyli per pixel lighting, tylko miejscami realtimowe cienie i self shadowing. W obu grach brak AA (chyba że grasz bez 3d, wtedy jest AA) i 30 klatek na sekundę z nielicznymi dropami. Widocznie słabsza jakość grafiki- owszem. Przepaść- nie.
W temacie smartfonowych gierek to w tamtym czasie prawie żadna nie miała realtimowych cieni i tylko nieliczne miały normalmapki, 99% przypadków to tylko jest vertex lit i tekstura diffuse. Poczytaj jak Madfinger Games robili Shadowguna. Wszystko co było możliwe jest wypalone na teksturach, cała gra to jedna wielka lightmapa, milion fakeów i cieniowanie vertex lit.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2012, 14:10:39 pm wysłana przez monio4 »

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #489 dnia: Czerwca 23, 2012, 14:19:30 pm »
ps. monio dalej zastanawiasz się nad kupnem Vity, czy na razie nie myślisz o niej poważnie?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #490 dnia: Czerwca 23, 2012, 14:25:16 pm »
Z nowych konsolek ani Vita, ani WiiU mnie na razie nie interesują. W przypadku PSV podoba mi się tylko Gravity Rush a na WiiU jedynie Pikmin i to 50-50. Jakbym nie miał już 3DSa to również bym go teraz nie kupił.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #491 dnia: Czerwca 27, 2012, 10:44:42 am »
2) W momencie ukazania się 3DSa czyli luty 2011 wydajniejsze GPU miał bodajże tylko jeden smartphone od LG i iPad2 (2 tygodnie przed 3DS i PowerVR SGX543MP2 GPU na pokładzie), dopiero 3 miesiące potem pojawił się wysyp komórek z nową generacją GPU która znacznie przebiła 3DSa.
Z tego co ja widziałem to w momencie premiery 3DS, PSP miało i ma ładniejsze gry.

No ale nie liczy się jak coś wygląda, jakie robi wrażenie wizualne, liczy się tylko jakie bebechy ma. OK.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #492 dnia: Czerwca 27, 2012, 10:50:10 am »
Oczywiście, że się nie liczy. Gdyby się liczyło nie byłoby kilkuset stron System Warsów porównujących multiplatformy, a kończących się stwierdzeniem, że i tak XYZ jest mocniejsze od ABC.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #493 dnia: Czerwca 27, 2012, 13:37:31 pm »
Nintendo o cenie Wii U: Nie powtórzymy błędów 3DSa
Cytuj
Cena Wii U będzie rozsądna - zapewnia na łamach wczorajszego wydania japońskiego dziennika Yomiuri Shimbun dyrektor wykonawczy Nintendo, Satoru Iwata. - Nie popełnimy tych samych błędów, których dopuściliśmy się w przypadku 3DSa. Wówczas cena była przez konsumentów postrzegana jako relatywnie wysoka - komentuje.

Nie jest to pierwszy tego typu wywiad z przedstawicielem Nintendo. Do tej pory nie poznaliśmy jednak oficjalnej ceny Wii U. W kuluarach mówi się o około 300 dolarach - podobną sumę (30 tys. jenów) wskazuje analityk cytowany na łamach wspomnianej japońskiej gazety.
http://www.gram.pl/news_8ATjG,e5_Nintendo_o_cenie_Wii_U_Nie_powtorzymy_bledow_3DSa.html

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #494 dnia: Czerwca 27, 2012, 15:23:57 pm »
Z tego co ja widziałem to w momencie premiery 3DS, PSP miało i ma ładniejsze gry.
Ja też widziałem różne dziwne rzeczy, nawet opisałem w Zielonym wątku. Tylko mi zeszło po paru godzinach. :roll:

Jak na razie jedyny sensowny artykuł o mocy czy niemocy WiiU jaki czytałem.
http://kotaku.com/5920931/the-wii-us-power-problem

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #495 dnia: Czerwca 27, 2012, 16:06:14 pm »
2) W momencie ukazania się 3DSa czyli luty 2011 wydajniejsze GPU miał bodajże tylko jeden smartphone od LG i iPad2 (2 tygodnie przed 3DS i PowerVR SGX543MP2 GPU na pokładzie), dopiero 3 miesiące potem pojawił się wysyp komórek z nową generacją GPU która znacznie przebiła 3DSa.
Z tego co ja widziałem to w momencie premiery 3DS, PSP miało i ma ładniejsze gry.

No ale nie liczy się jak coś wygląda, jakie robi wrażenie wizualne, liczy się tylko jakie bebechy ma. OK.

JAkie gry?
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #496 dnia: Czerwca 27, 2012, 16:16:44 pm »
Z tego co ja widziałem to w momencie premiery 3DS, PSP miało i ma ładniejsze gry.
Ja też widziałem różne dziwne rzeczy, nawet opisałem w Zielonym wątku. Tylko mi zeszło po paru godzinach. :roll:
Nie oszukujmy sie, grafika nie jest mocna strona Nintendo. Owszem, sa wyjatki, ale 3/4 gier wyglada slabo.

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #497 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:19:03 am »
Cóż grafika nie jest ważna, ale warto wspomnieć, że NGC to konsola która miała najmocniejsze bebechy w generacji w której rządziło PS2 ( dobrym przykładem będzie ). Nie zapominajmy, że pierwsze tytuły (nawet porty) będą brzydko wyglądać, gdyż jest to sprzęt na którym developer musi się nauczyć programować (patrzę teraz na PS3 i pierwszą część Resistance, gdzie trzecie część wygląda 100 razy lepiej, a jest to przecież ten sam sprzęt). Assassin's Creed 3 na sprzęt Niny wygląda bardzo dobrze, i szczerze - nie widzę żadnych różnic względem PS3, z wyjątkiem tego, że na Wii U budynek jest zdecydowanie wyraźniejszy, a kolorystyka bardziej stonowana (na plus). . Jestem przekonany, że Wii U niejednokrotnie sprawi, że szczękę będziemy zbierać z podłogi widząc grafikę jakiejś gry <patrzy w stronę Zeldy, Metroida i jakiegoś Residenta :P >

Doszedłem do wniosku, że na Wii U będzie fenomenalnie się grało w gry z serii Monster Hunter (wykorzystanie gamepada). Czekam na zapowiedzi kolejnych gier.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #498 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:30:47 am »
Nie widzisz roznicy miedzy PS3 a WiiU, a roznica powinna byc, bo te konsole dzieli jedna generacja. Jestem ogromnym fanem Nintendo, ale grafika w wiekszosci przypadkow byla prosta. Ladna, ale czesto infantylna i prosta.

Jak dla mnie to nigdy nie bedzie opadu szczeki na WiiU. Zeldy i Metroidy beda wyglada podobnie do tych na Wii, a tam owszem, jest ladnie, ale nie ma opadu szczeki.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwca 28, 2012, 12:43:30 pm »
Cóż grafika nie jest ważna, ale warto wspomnieć, że NGC to konsola która miała najmocniejsze bebechy w generacji w której rządziło PS2
Gamecube rzeczywiście był mocniejszy od PS2, ale zarazem był słabszy od Xboxa, który był zdecydowanie najmocniejszą konsolą poprzedniej generacji.

A grafika w niektórych grach na WiiU na pewno będzie się podobać. Na opad szczeny jednak bym nie liczył, szczególnie, że za jakiś rok zostaną zaprezentowane gry na prawdziwe next geny.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwca 28, 2012, 13:20:11 pm »
Cóż grafika nie jest ważna, ale warto wspomnieć, że NGC to konsola która miała najmocniejsze bebechy w generacji w której rządziło PS2
Gamecube rzeczywiście był mocniejszy od PS2, ale zarazem był słabszy od Xboxa, który był zdecydowanie najmocniejszą konsolą poprzedniej generacji.
Wystarczy przypomnieć Splinter Cell: Chaos Theory na X'a, które miało lepszą oprawę wizualną, niż RE4 na GC.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwca 28, 2012, 13:50:44 pm »
Nie oszukujmy sie, grafika nie jest mocna strona Nintendo. Owszem, sa wyjatki, ale 3/4 gier wyglada slabo.
Nie twierdze inaczej. Tylko trochę nie ogarniam jak tutaj niektórzy pierdolą i  naginają fakty że niny zawsze miało najsłabsze bebechy, że Wii jest na poziomie ps2, że 3DS to poziom PSP. Posty mastera z tego wątku można uznać za sztandarowy przykład uber-pierdolenia bo wypowiadając cię o pokazie mocy WiiU wybrał najsłabiej wyglądający tytuł. Dlaczego nie AC3 albo ZombieU? Odpowiedź jasna jak słońce.

Tak btw to pokaz mocy ps3, direct feed:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwca 28, 2012, 14:05:47 pm »
HS to bardzo ładna gra była. Albo już tak się zestarzała.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwca 28, 2012, 14:31:16 pm »
No jak to, to potem powstały ładniejsze gry? Po tytule startowym na nowy sprzęt sony spodziewałem się pełnego pokazu możliwości.

Znalazłem kolejny majstersztyk z PS3. Pokaz mocy.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2012, 14:37:26 pm wysłana przez monio4 »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwca 28, 2012, 14:38:41 pm »
Pamiętaj, że przy okazji premiery ps2 pokazano Tekken Tag Tournament, Bouncera, a przy okazji ps3 Heavenly Sword, Resistance, Ridge Racera, później fake trailer Killzone 2, które nawet jeśli nie pokazywały pełni możliwości sprzętu pod względem technicznym, pozwalały patrzeć z nadzieją na rozwój sytuacji i po prostu "jarać się" konsolą, poczuć tę nową generację. Przy okazji WiiU, gdzie część gier wygląda po prostu słabo, nie ma zaskoczenia (doprawionego faktem wypuszczania tytułów, które zadomowiły się na current-genach od ponad roku - B:AC) nie dziwne, że sączy się jad wśród osób, dla których wizualia są ważniejsze lub równie ważne, jak gameplay kolejnego Super Mario Brothers.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwca 28, 2012, 17:49:19 pm »
Monio słabo wychodzą ci te marne prowokacje z tytułami z PS3. Słaby trolling.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwca 28, 2012, 18:21:58 pm »
Monio chciał po prostu pokazać, że tytuły startowe na WiiU nie pokazują mocy sprzętu, tak, jak pierwsze tytuły na ps3 nie pokazywały pełni możliwości w generowaniu grafiki przez tę konsolę. Trollingu nie zauważyłem. Szkoda tylko, że to też mocno tendencyjne, bo jednak po "nowej generacji" spodziewam się pokazania lepszych gier, niż kolorowe popierdółki od Nintendo, tytuły multiplatformowe i odgrzewane kotlety z grafiką na poziomie current-genów (mogą gadać i pisać co chcą o wykorzystaniu tabletopada w Batmanie i Darksiders, i tak nie zmienią faktu, że nowości tu praktycznie żadnych). To już nawet ps3, które nie miało jakiegoś świetnego line-up po premierze pokazało więcej w temacie możliwości graficznych - a jednak stwierdzenia "nowa generacja" i "nowa konsola" do czegoś zobowiązują.

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwca 28, 2012, 18:44:51 pm »
Cytuj
a jednak stwierdzenia "nowa generacja" i "nowa konsola" do czegoś zobowiązują.

Do czego?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwca 28, 2012, 19:11:52 pm »
pokazania lepszych gier, niż kolorowe popierdółki od Nintendo, tytuły multiplatformowe i odgrzewane kotlety z grafiką na poziomie current-genów.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2012, 19:16:26 pm wysłana przez Kert »

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:11:08 pm »
pokazania lepszych gier, niż kolorowe popierdółki od Nintendo, tytuły multiplatformowe i odgrzewane kotlety z grafiką na poziomie current-genów.

A co pokazywały X360 i PS3 na starcie? Nic. A co miało PS2? A, no, Fantavision. Jeśli ktoś kupi Wii U dla lepszej grafiki, to... to jest głupi. Są ludzie, którzy "next gen" odbierają inaczej (czyt. poprawnie). Odbierają jako konsolę, która jest w stanie zapewnić nowe sposoby zabawy. Nintendo po raz kolejny to czyni.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:26:06 pm »
Są ludzie, którzy "next gen" odbierają inaczej (czyt. poprawnie). Odbierają jako konsolę, która jest w stanie zapewnić nowe sposoby zabawy. Nintendo po raz kolejny to czyni.
Bullshit. Next gen to rewolucja, a tabletopad czy jak to tam się zwie, nie zasługuje na takie miano.

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:27:41 pm »
Cytuj
Bullshit. Next gen to rewolucja, a tabletopad czy jak to tam się zwie, nie zasługuje na takie miano.

No to już nie mieliśmy next gena od wieeeelu lat.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:30:49 pm »
No dla większości osób rewolucją jest wyraźny skok sfery audio/video w grach i tak co generację się dzieje w przypadku Xboxa, Playstation (kiedyś także Nintendo, Segi, Atari itd.)

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:32:35 pm »
Cytuj
No dla większości osób rewolucją jest wyraźny skok sfery audio/video w grach i tak co generację się dzieje w przypadku Xboxa, Playstation (kiedyś także Nintendo, Segi, Atari itd.)

Toć napisałem

Cytuj
Są ludzie, którzy "next gen" odbierają inaczej (czyt. poprawnie). Odbierają jako konsolę, która jest w stanie zapewnić nowe sposoby zabawy. Nintendo po raz kolejny to czyni.

Masz rację, dla większości rewolucja to wyraźny skok audiowizualny. Dla innych jest Wii U. Wszyscy są happy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:33:45 pm »
pokazania lepszych gier, niż kolorowe popierdółki od Nintendo, tytuły multiplatformowe i odgrzewane kotlety z grafiką na poziomie current-genów.

A co pokazywały X360 i PS3 na starcie? Nic. A co miało PS2? A, no, Fantavision. Jeśli ktoś kupi Wii U dla lepszej grafiki, to... to jest głupi. Są ludzie, którzy "next gen" odbierają inaczej (czyt. poprawnie). Odbierają jako konsolę, która jest w stanie zapewnić nowe sposoby zabawy. Nintendo po raz kolejny to czyni.
Kwestia sporna. Tabletopad to dla mnie nawet mniejsza "ewolucja", niż Kinect w XO, więc nie wiem o jakie nowe sposoby zabawy Ci chodzi. Jak do tej pory ten nowy pomysł na interakcję w dużych tytułach multiplatformowych to mapka i interaktywny inwentarz wyświetlany na ekranie, wow. Toć już nawet na siłę można napisać, że Dreamcastowe VMU spełniało taką funkcję.
Napisałem niegdyś w tym temacie, że z chęcią zobaczyłbym, jak możliwości WiiU wykorzystają Ci najwięksi producenci maszczący gry dedykowane (Zelda, w przyszłości pewnie Metroid i nowy Mario) i do tego czasu należałoby wstrzymać się z osądem, ale na razie to bieda nie mniejsza, niż wskazana przez Ciebie pustka po premierze XO/PS3 (choć nie tak duża, jak napisałeś). Jak na razie, to Wii wywołało we mnie bardziej pozytywne wrażenia, niż nowa konsola. Tam to rzeczywiście była niezła ewolucja w gamingu - grucha i wiilot to powiew świeżości w gameplay'u, ale WiiU wygląda bardziej na powielacza rozwiązań, niż autorskie rozwiązanie. Boję się m.in. od kogo Sony teraz będzie czerpać pomysły na urozmaicenie rozrywki (jak w przypadku Move) ;)

Cenię Nintendo, bo bez tej firmy ciężko wyobrazić sobie generalnie rynek gier video, ale szczerze przyznaj, czy to co do tej pory pokazało Ninny w sprawie WiiU (m.in. na niedawnej konferencji E3), jesteś w stanie bez bólu rzucić się na tę konsolę przy premierze?


Z tym obrazkiem identyfikowałem się, gdy kupowałem ps2 zaraz po premierze, ale nauczony doświadczeniem nieprędko drugi raz to zrobię ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2012, 20:37:31 pm wysłana przez Kert »

hanza

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:35:27 pm »
Tyle, ze na Wii w takie gierki jak Xenoblade, the Last Story, Tatsunoko vs Capcom itd. najlepiej sie gra i tak na zwyklym padzie wiec ja sie pytam co nowego zaoferowalo Wii i czym graczy zaskoczy Wiiu poza krapiasta grafa??

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwca 28, 2012, 20:44:41 pm »
Cytuj
Kwestia sporna. Tabletopad to dla mnie nawet mniejsza "ewolucja", niż Kinect w XO, więc nie wiem o jakie nowe sposoby zabawy Ci chodzi. Jak do tej pory ten nowy pomysł na interakcję w dużych tytułach multiplatformowych to mapka i interaktywny inwentarz wyświetlany na ekranie, wow. Toć już nawet na siłę można napisać, że Dreamcastowe VMU spełniało taką funkcję.

Już takie ZombiU pokazuje ciekawsze zastosowania. Naturalnie jakieś konwersje z X360 i PS3 gier sprzed roku nie będą posiadały super wykorzystań kontrolera, ale wystarczy pogrzebać w yt by zauważyć jakieś zalążki interesujących konceptów. Czytałem też pomysły developerów z wykorzystaniem tego tabletopada i jestem dobrej myśli.

Cytuj
Napisałem niegdyś w tym temacie, że z chęcią zobaczyłbym, jak możliwości WiiU wykorzystają Ci najwięksi producenci maszczący gry dedykowane (Zelda, w przyszłości pewnie Metroid i nowy Mario) i do tego czasu należałoby wstrzymać się z osądem, ale na razie to bieda nie mniejsza, niż wskazana przez Ciebie pustka po premierze XO/PS3 (choć nie tak duża, jak napisałeś).

Mi się zdaje, że WiiU ma jednak ciekawszy lineup (szczególnie mnie P-100 interesi, bo Kamiya to gamingowy bóg). I sam odpowiedziałeś na problem - trzeba poczekać na tytuły first party bo jak zwykle one zarządzą na maszynce Ninny.

Cytuj
Cenię Nintendo, bo bez tej firmy ciężko wyobrazić sobie generalnie rynek gier video, ale szczerze przyznaj, czy to co do tej pory pokazało Ninny w sprawie WiiU (m.in. na niedawnej konferencji E3), jesteś w stanie bez bólu rzucić się na tę konsolę przy premierze?

Klapek na oczach nie mam, wiem że konfa na E3 była tragiczna, ale Nintendo jest takie, że odkrywa wszystkie karty po kolei i np. nie ujawniono jeszcze tytułów od japońskich devów. Ninny nie pokazało wiele i dlatego nie rzucam się jeszcze na premierę. Poczekam na moje kochane serie, poczekam czy rzeczywiście ciekawie wykorzystają pada (a mam przeczucie, że tak) i wtedy zakupię :). Bo zakładam, że X720 i PS4 zaproponują mi tylko więcej wielokątów. Ninny chociaż się STARA (niektórzy uznają, że nieudolnie, no cóż) wnieść coś nowego.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #517 dnia: Czerwca 28, 2012, 21:08:32 pm »
Cytuj
Kwestia sporna. Tabletopad to dla mnie nawet mniejsza "ewolucja", niż Kinect w XO, więc nie wiem o jakie nowe sposoby zabawy Ci chodzi. Jak do tej pory ten nowy pomysł na interakcję w dużych tytułach multiplatformowych to mapka i interaktywny inwentarz wyświetlany na ekranie, wow. Toć już nawet na siłę można napisać, że Dreamcastowe VMU spełniało taką funkcję.

Już takie ZombiU pokazuje ciekawsze zastosowania. Naturalnie jakieś konwersje z X360 i PS3 gier sprzed roku nie będą posiadały super wykorzystań kontrolera, ale wystarczy pogrzebać w yt by zauważyć jakieś zalążki interesujących konceptów. Czytałem też pomysły developerów z wykorzystaniem tego tabletopada i jestem dobrej myśli.
Oby jednak nie okazało się, że te super możliwości wycisną gry, które będzie można policzyć na palcach jednej ręki przez całą generację, a reszta będzie prezentowała poziom interakcji w sposób przeze mnie przedstawiony.

Cytuj
Cenię Nintendo, bo bez tej firmy ciężko wyobrazić sobie generalnie rynek gier video, ale szczerze przyznaj, czy to co do tej pory pokazało Ninny w sprawie WiiU (m.in. na niedawnej konferencji E3), jesteś w stanie bez bólu rzucić się na tę konsolę przy premierze?

Klapek na oczach nie mam, wiem że konfa na E3 była tragiczna, ale Nintendo jest takie, że odkrywa wszystkie karty po kolei i np. nie ujawniono jeszcze tytułów od japońskich devów. Ninny nie pokazało wiele i dlatego nie rzucam się jeszcze na premierę. Poczekam na moje kochane serie, poczekam czy rzeczywiście ciekawie wykorzystają pada (a mam przeczucie, że tak) i wtedy zakupię :). Bo zakładam, że X720 i PS4 zaproponują mi tylko więcej wielokątów. Ninny chociaż się STARA (niektórzy uznają, że nieudolnie, no cóż) wnieść coś nowego.
Ok. Dla mnie cenę i chęć zakupu nowych systemów może usprawiedliwić kilka rzeczy: świetny line-up przy starcie systemu, technikalia, prezentacja świetnej oprawy wizualnej nadchodzących tytułów (nie ma się co oszukiwać, to jest ważny aspekt - mało kto chce wydać 2k zł, aby oglądać oprawę na poziomie Mario Bros 2), ewolucyjne rozwiązania w gamingu. Jak do tej pory nie odnalazłem żadnego z tych przymiotów przy okazji WiiU, jak również wcześniejszych current-genów, więc także odczekuję odpowiedni czas od premiery. Nie wiem, co nam pokażą Sony i Microsoft, ale też na premierę raczej się nie rzucę (chyba, że zapowiedzą nowego Crasha Bandicoota z wyjebaną oprawą od Naughty Dog w 1080p i możliwością sterowania kurokradem w niecodzienny sposób ;) ).

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwca 28, 2012, 21:13:01 pm »
Z tym, że to pierwszy skok graficzny od 12 lat w grach Ninny. Samo zobaczenie Zeldy w HD (dat tech demo) jest tego warte :) (wyobraźcie sobie wąsa Mario z liczonym w czasie rzeczywistym każdym włoskiem, ironia zamierzona). Poza tym, Wii U nie będzie kosztować 2k :P

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwca 28, 2012, 21:20:14 pm »
Jeżeli nie będzie generować grafiki chociażby na poziomie Uncharted i Wipeout z Vity w większości dostępnych tytułów, to nawet 1300 zł jest deczko za dużo :troll: