Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 399611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1080 dnia: Stycznia 18, 2013, 14:16:09 pm »
Ja jestem wielki fanem Nintendo, ale od czasu 3DSa nic mnie do nowych konsol od nich nie przyciąga. Na DSie grałem od premiery DSL, zagrałem chyba we wszystkie fajniejsze tytuły + sporo popierdółek japońskich. Bajka! Bawiłem się świetnie. Pozbyłem się konsoli, gdy stwierdziłem, że już nic interesującego nie wyjdzie. Doczekałem się nastepcy, zakupiłem 3DSa na premierę i... wielkie rozczarowanie. Schemat powtórzony, fajnych gier jednak już sporo mniej, dodane niepotrzebne elementy (3D, które sprawdza się tak sobie). To samo jest z WiiU. Wyszło Wii i było boom - fajne, innowacyjne sterowanie, pojawiło się pare interesujących tytułów, ale rozmach był mniejszy, niż w przypadku kieszonsolki. Zresztą tak naprawdę ze stacjonarkami od czasu N64 jest jakiś problem u N. Wszystko gra, są tytuły, a jednak przenośne konsole miażdżą te stacjonarne. Ale nie o tym. Po Wii wychodzi WiiU i jest jak w przypadku 3DS: powtarzamy schemat, bo się sprzedał, ale dodajemy jakieś bajery, żeby znów było łał. Niestety, dodanie beznadziejnego kontrolera jak dla mnie to niewypał. Brak spoko tytułów i liczenie, że jak się Wii sprzedało, to i WiiU też się sprzeda jest dla mnie bardzo słabe. Nie wiem, po jaką cholerę kupować tę konsolę. I podkreślę raz jeszcze: jestem wielkim fanem Nintendo.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1081 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:11:13 pm »
No rozumiem. Wszystko zależy od osoby najwyraźniej. Ja zawsze wolałem gry na konsole stacjonarne, niż na handheldy. Na DS'ie grałem sporo na różnego rodzaju wyjazdach, ale nigdy mnie gry na tę konsolkę szczególnie nie interesowały. 3DS za to miał okropny start, ale w zeszłym roku wyszło już kilka naprawdę dobrych tytułów, a 2013 zapowiada się naprawdę znakomicie. Shin Megami Tensei IV, Professor Layton vs Phoenix Wright, Fire Emblem, Monster Hunter 4, Phoenix Wright 5, Castlevania, Luigi's Mansion, zapewne nowa Zelda i jeszcze sporo gier niezapowiedzianych. Efekt 3D też mnie ani trochę nie jara, ale naprawdę wszystko wskazuje na to, że 3DS się w końcu rozkręcił i będzie miał bardzo bogatą bibliotekę gier. W dodatku gry na obecną generację handheldów dużo bardziej przypominają "pełnoprawne" gry stacjonarne, co dla mnie jest ogromnym plusem. Choćby Resident Evil: Revelations, który równie dobrze mógłby wyjść na PS3 i Xbox'a 360. Zgadzam się, że 3DS miał bardzo słaby start (zresztą DS na początku też nie powalał z tego co pamiętam), ale teraz prawdopodobnie będzie tylko lepiej. Może się jeszcze do niego przekonasz.

Jeśli chodzi o konsole stacjonarne od Big N, to dla mnie Wii było właśnie małą wpadką, a początki życia WiiU zapowiadają powrót na prawidłową drogę, przyjazną graczom core'owym. Sterowanie na ruch czasem się nieźle sprawdzało, ale jednak dużo bardziej odpowiada mi tradycyjne sterowanie. Ciekawy bajer, jednak sprawił, że dostaliśmy zbyt dużo popierdółek, a za mało porządnych gier.
Za to Gamepad na WiiU nie narzuca developerom rezygnowania z tradycyjnego sterowania, a za to je wzbogaca o nowe możliwości. Przy ZombiU czy New Super Mario Bros. U widać, że Gamepad może mieć naprawdę ciekawe zastosowanie, które absolutnie nie uprzykrzają graczom życia, a dodają ciekawe opcje, pozytywnie wpływające na gameplay. W dodatku polityka Nintendo naprawdę się zmieniła, co chwile widzimy jakieś ukłony w stosunku do graczy - wydanie ulepszonej wersji Ninja Gaiden 3, pomaganie platinumgames w stworzeniu Bayonetty 2, dbanie o rozgłos 3rd party titles (ZombiU), wydanie najbardziej wymagającego Maria 2D w historii.
Co do braku dobrych tytułów - ja dalej obstaję przy stanowisku, że jak na początek życia konsoli jest naprawdę dobrze. Możliwe, że za jakiś czas też znajdziesz jakieś tytuły dla siebie, poczekajmy na E3. Ja w każdym razie optymistycznie patrzę w przyszłość i mam nadzieję, że się nie zawiodę  ;)

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1082 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:21:27 pm »
Może się jeszcze do niego przekonasz.
To nie jest tak, że ja muszę się przekonywać. Akurat 3DS jest ok - fakt, że dla mnie to już żadna rewolucja, a zwyczajna ewolucja, ale jeżeli gry nadal będą tak fajne (przy DSie spędziłem naprawdę dużo czasu), to biorę bez zastanowienia drugi raz. Czekam po prostu na te gierki.

WiiU natomiat chyba nigdy nie kupię.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1083 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:24:52 pm »
Cóż, dla mnie wszystko zależy od tego, czy na daną konsolę będą dobre gry, czy nie. Czy będę miał do czynienia z ewolucją czy rewolucją pod względem hardware'u, to już niewiele mnie obchodzi  :)

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1084 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:30:55 pm »
Przecież nawet napisałem, że jak tylko pojawią sie fajne gry, to biorę po raz drugi. :- )

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1085 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:33:03 pm »
WiiU natomiat chyba nigdy nie kupię.

Bardziej o to mi chodziło  :)

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1086 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:36:43 pm »
Tyle, że tutaj znów rozchodzi się o gry. Nie znam specyfikacji żadnej z konsol i nie jaram się zagadnieniami technicznymi. Granie to dla mnie tylko i wyłącznie rozrywka.

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1087 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:50:28 pm »
Tyle, że tutaj znów rozchodzi się o gry. Nie znam specyfikacji żadnej z konsol i nie jaram się zagadnieniami technicznymi. Granie to dla mnie tylko i wyłącznie rozrywka.
W takim razie nie rozumiem. W sensie, nie chcę się czepiać i też absolutnie moim celem nie jest przekonanie kogokolwiek do czegokolwiek, ale to co mówisz wydaje mi się nielogiczne. Jesteś wielkim fanem Nintendo, którego nie jarają zagadnienia techniczne i dla którego liczą się gry. A miesiąc po premierze nowej konsoli od Nintendo stwierdzasz, że jej prawdopodobnie nigdy nie kupisz. Natomiast przez następne kilka lat wyjdzie kilkadziesiąt różnych gier na WiiU od samego Big N i trudna do określenia na ten moment liczba ekskluzywnych third party games.

Wydaje się, że jedynymi logicznymi wyjaśnieniami tego stanowiska jest albo założenie, że nie będzie dobrych gier na WiiU (co wydaje się poniekąd sprzeczne z byciem fanem Nintendo, czyli w domyśle bycie fanem ich gier - chyba że uważasz, że przez następne pięć lat nie będą robić dobrych gier) albo założenie, że WiiU skrajnie nie przypadło ci do gustu jako hardware, ale przecież hardware nie ma wpływu na twoją decyzję  ;)

Edit:
@down,
Przykro mi, że tak to odbierasz. Może mi wybaczysz, zboczenie zawodowe ;). Zapomniałem, że dyskusja na forum o grach to nie dyskurs naukowy i nie istnieje tutaj wymaganie logicznej konsekwencji w wypowiedziach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2013, 19:07:49 pm wysłana przez Shard »

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1088 dnia: Stycznia 18, 2013, 18:54:47 pm »
W sensie, nie chcę się czepiać i też absolutnie moim celem nie jest przekonanie kogokolwiek do czegokolwiek
Jak na razie tak to odbieram.

Wyjdą fajne gry, konsola będzie tańsza - kupię. Uwielbiam N, ale nie upadłem na głowę, by wydawać 1300 zł na sprzęt, który nie jest tego absolutnie wart, w dodatku w obecnej chwili nie ma na tę platformę praktycznie żadnych interesujących mnie gier.

Naprawdę nie chciałbym tłumaczyć na forumku, czemu nie wyjmę ponad tysiąca złotych z portfela na daną konsolę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1089 dnia: Stycznia 18, 2013, 22:09:27 pm »
Co jak co, ale Shard ma rację. Jeśli kogoś nie interesuje specjalnie grafika i aspekty techniczne, to w przyszłości WiiU może okazać się niezłym wyborem. Spójrzmy chociażby na Wii. Przez pierwszy rok wyszła jedna czy dwie bardzo dobre gry, ale jeśli zliczymy ile ich było po 5 latach, to wyjdzie nam już całkiem przyzwoity wynik. Dla mnie Wii przez długi okres było totalnym syfem, lecz w końcu i ta konsola okazała się warta kupna. Radzę zatem nie skreślać WiiU zbyt prędko, tym bardziej, że na razie konsolka zapowiada się dużo lepiej od poprzedniej (patrząc na start konsoli i okolice premiery).

Osobiście widzę już sens kupienia WiiU dla Rayman Legends (pierwsza część jest kozacka) i Pikmina 3. Choć konsoli nie kupię wcześniej niż za 2-3 lata. Szkoda mi kasy po prostu. Gdybym był bardziej dziany (lub mniej przejmował się wydawaniem kasy), to pewnie bym kupił WiiU jeszcze w tym roku.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1090 dnia: Stycznia 22, 2013, 17:23:15 pm »
New Nintendo Direct set for tomorrow, Wii U game announcements incoming
Cytuj
Update: Aaaaand Nintendo’s Japanese Twitter account has confirmed a presentation as well. News regarding the company’s first-party lineup and services will be detailed. The official Japanese page calls this one a “Wii U Direct: Nintendo Games” broadcast.

A new, dedicated Wii U Nintendo Direct is imminent. Satoru Iwata will be hosting a presentation tomorrow to announce new games for the platform. Maybe we’ll hear about something from Capcom?

Thus far, the Nintendo Direct has only been confirmed for Europe. The broadcast will take place at 2 PM GMT tomorrow.
http://nintendoeverything.com/110950/new-nintendo-direct-set-for-tomorrow-wii-u-game-announcements-incoming/


Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1091 dnia: Stycznia 22, 2013, 17:28:41 pm »
Capcom teases Wii U game news that will be shared “very soon”
Cytuj
“… we should have more Wii U news in general very soon… for games. I’ll just tease that out there. Might not be too much of a surprise if you’ve been paying attention to the Internet, but probably very soon you’ll hear something else about a game for said platform.”
http://nintendoeverything.com/110948/capcom-teases-wii-u-game-news-that-will-be-shared-very-soon/
Heh ,zapomniałem edytować posta ...
 
Tomorrow's Nintendo Direct to focus on first-party Wii U titles/services
Cytuj
"This time, the plan is a bit different from a regular Direct, in that I'll be talking about what kind of Wii U titles and services Nintendo is developing." - Satoru Iwata
http://gonintendo.com/?mode=viewstory&id=194655
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2013, 20:35:37 pm wysłana przez Malutki »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1092 dnia: Stycznia 22, 2013, 23:00:56 pm »
Widzą, że sprzedaż jest na razie taka se, to spróbują podreperować wizerunek zapowiedziami. W sumie dobrze, bo przez ostatnie kilka miesięcy nic nie zapowiedzieli. Niech chociaż podadzą dokładne daty premier Pikmina i LEGO City Undercover. Jakaś zapowiedź na drugą połowę roku też by się przydała, bo chyba do E3 nie chcą z tym czekać.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1093 dnia: Stycznia 22, 2013, 23:28:29 pm »
Nintendo za pomocą Facebook'a informuje swoich fanów o jutrzejszym event'cie .
Ciekawostka :
Cytuj
The last Nintendo-made Facebook event was E3 2012.
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=509417&page=26
http://www.facebook.com/events/134604696701674/
https://www.facebook.com/events/298746380228361/
Jak to mówią :
Panic Nintento is the best Nintendo

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1094 dnia: Stycznia 23, 2013, 00:07:17 am »
W takim razie niech zawczasu się wezmą za tworzenie nowych gier, bo już teraz widać, że WiiU nie będzie mieć takiego wzięcia jak Wii. Wii swego czasu przynajmniej miało (niby) atrakcyjną cenę, a WiiU jest jednak dość drogie, więc na razie muszą swoją strategię oprzeć na nowych i dobrych grach. Mówię na razie, bo jak wyjdzie next Xbox i PS4, to mogą obniżyć cenę i znowu staną się tanią alternatywą (co najprawdopodobniej znacznie zwiększy popyt).

Ja WiiU tak czy siak kupię na pewno. Po prostu na żadnym innym sprzęcie nie dostanę tego typu gier, jakie na 100% wyjdą na WiiU.


Patrząc z perspektywy czasu dziwi mnie, że GCN aż tak słabo sobie poradził. W końcu konsola była świetna, niedroga, oparta o znaną markę (nie to co Xbox) i miała pełno zajebistych exów. Chyba główną bolączką był (przynajmniej przez długi czas) brak dobrych platformówek. No i marketing też musiał ostro kuleć.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1095 dnia: Stycznia 23, 2013, 10:37:55 am »
Plotka :

Cytuj
http://www.gamekyo.com/groupnews_article25577.html

Is this old? Possible exclusive remake of Resident Evil 2 for Wii U to be announced tomorrow.

EDIT: Translation

Nintendo just announced a Nintendo Direct dedicated to Wii U that will be streamed tomorrow at 3PM PM.
The company of the mustache plumber should announce new games.
For its part, Capcom just announced that Resident Evil Revelation is comming to PS3/360/PC and Wii U and released a little teaser by announcing that this won't be the only title coming for Wii U.
This events have created hype over a rumor that is expanding around forums: Nintendo and Capcom would announce a remake of Resident Evil 2 exclusively for Wii U!

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=509417&page=31
Rumor: Nintendo to talk Wii U VC during presentation tomorrow

http://nintendoeverything.com/111009/rumor-nintendo-to-talk-wii-u-vc-during-presentation-tomorrow/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1096 dnia: Stycznia 23, 2013, 11:21:57 am »
Na pewno to tylko zwykła plota (zbyt piękne by było prawdziwe). Ale mnie by kupili z miejsca :) (pod warunkiem, że byłby to remake z prawdziwego zdarzenia, a nie RE2 HD)

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1097 dnia: Stycznia 23, 2013, 16:57:04 pm »
Żeby było zabawniej:

Teraz czekamy na resztę zapowiedzi ;)

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1098 dnia: Stycznia 23, 2013, 20:26:22 pm »
Dla Zeldy HD konsolę bym sobie nawet sprawił, reszta to syf, nic mnie nie ciągnie. Jedna gra, do tego remake, a podjarka jest

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1099 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:13:14 pm »
Na pewno to tylko zwykła plota (zbyt piękne by było prawdziwe). Ale mnie by kupili z miejsca :) (pod warunkiem, że byłby to remake z prawdziwego zdarzenia, a nie RE2 HD)

Kto wie, w koncu dzis Resident konczy 15 lat, Capcom zrobil zajebisty remake na GCN i calkiem niezlego RE0, jesli odjebia remake 2 tak jak zrobili to z jedynka to bedzie mozna sieposrac ze szczescia :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1100 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:42:39 pm »
Pytanie: po cholerę robić cokolwiek na wyłączność tego gówna od Nintendo, mając na rynku ponad sto milionów porównywalnych technicznie konsol konkurencji?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1101 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:46:12 pm »
Nintendo placi Nintendo ma :)

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1102 dnia: Stycznia 23, 2013, 21:56:06 pm »
A to dopiero początek :
Cytuj
Nintendo's president, Satoru Iwata, explained: "Because the scope of game development for each title is getting larger and larger, we cannot prepare enough titles for Wii U using the same approaches we have taken in the past. This collaboration with Atlas is an example of one of our new approaches."

He added: "We are working with many more partners on additional collaborations as well. I will discuss those projects in future Nintendo Directs or at other opportunities. Please look forward to hearing about them."
http://www.gamesradar.com/shin-megami-tensei-meets-fire-emblem-new-wii-u-mashup/

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1103 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:00:56 pm »
Ciężko żeby się opierdalali, jak na E3 w tym roku będzie ultra starcie gigantów i zalew nowych gier/rednerów/trailerów/teaserów/gameplayów. Na razie jest nieźle, ale powinni dołożyć do pieca 5 razy bardziej w odpowiednim czasie. Byłoby miło, jakby Nintendo zrobiło chociaż jedno nowe IP w stylu Mario/Zeldy/Yoshiego/całej reszty, które byłoby kojarzone z marką Wii, a nie Nintendo od zawsze.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1104 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:04:49 pm »
Byłoby miło, jakby Nintendo zrobiło chociaż jedno nowe IP w stylu Mario/Zeldy/Yoshiego/całej reszty, które byłoby kojarzone z marką Wii, a nie Nintendo od zawsze.


Widać na tyle stać Nintendo jeśli chodzi o nowe IP.
PSN ID: WojtqGO

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1105 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:07:55 pm »
Dlatego wiedzą, że gry muszą się znacząco różnić od siebie i to im jakoś wychodzi. To Nintendo, więc będą pewnie dalej żerować na tym samym, jak konsola do 700 zł kiedyś tam spadnie cenowo, to może zakupię, a tak mam ciekawsze rzeczy do zobaczenia u konkurentów.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1106 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:08:53 pm »
Przecież stworzyli kilka nowych ip na WiiU
-Xenoblade 2
-Nintendoland 
Ze współpracą Platinum Games robi się The Wonderful 101

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1107 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:10:35 pm »
Przecież stworzyli kilka nowych ip na WiiU

-Nintendoland 
Ze współpracą Platinum Games robi się The Wonderful 101



Zlituj się  :lol:

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1108 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:23:04 pm »
Przecież stworzyli kilka nowych ip na WiiU

-Nintendoland 
Ze współpracą Platinum Games robi się The Wonderful 101


Zlituj się  :lol:

Niby czemu ?
Nintendo Land mimo iż wygląda na popierdółkę to rządzi w multi lokalnym. TW101 prezentuje się znakomicie ,taki mix Pikmina , Okami i Viewtiful Joe. Do mnie bardziej przemawia niż kolejna durna strzelanka.

Na Wii z nowych ip mieliśmy :
Xenoblade Chronicles 
Prawdopodobnie -The Last Story 
Super Mario Galaxy 
Pandora's Tower 
Disaster: Day of Crisis 
Excite Truck 
Na upartego można dodać Fatal Frame 4.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1109 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:26:00 pm »
Na upartego można dodać Fatal Frame 4.
Jak coś z kolejnym numerkiem w tytule może być nowym IP? Przecież to seria jeszcze z PS2.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1110 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:29:47 pm »
Wiem ,dlatego napisałem na upartego. Grę tworzyły trzy studia w tym miedzy innymi Nintendo ,a w poprzednim roku nabyli prawa do tej marki.

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1111 dnia: Stycznia 23, 2013, 22:39:03 pm »
Na upartego to z każdej gry można zrobić nowe super IP, ale ja pisałem o tworzeniu nowych klasyków, jak Mario i Zelda, co wyraźnie zaznaczyłem. Nie wiem dlaczego fani nie domagają się od Nintendo takiego obrotu spraw tylko z jęzorem na wierzchu oczekują najmniejszej wzmianki o tym co już było jednocześnie rzucając teksty typu
Do mnie bardziej przemawia niż kolejna durna strzelanka.
gdzie już dawno skończył się zalew strzelanek na current-genach, które mają się zajebiście (szczególnie PS3).

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1112 dnia: Stycznia 23, 2013, 23:36:02 pm »
Na upartego to z każdej gry można zrobić nowe super IP, ale ja pisałem o tworzeniu nowych klasyków, jak Mario i Zelda, co wyraźnie zaznaczyłem.
Chodzi Tobie o nowe gry z gatunku przygodówek i platformerów ?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1113 dnia: Stycznia 24, 2013, 00:06:52 am »
Może i remake'a RE2 nie dostaliśmy, ale i tak Nintendo dało tym razem radę (chyba pierwszy raz w przypadku Nintendo Direct). Co prawda część gier jedynie zapowiedzieli, lecz wiadomo, że coś na E3 muszą sobie zostawić. Zapowiedź gameplay'ów nowego Mario i Mario Kart wróży bardzo dobrze (przynajmniej wiadomo, że nie będziemy musieli na te gry czekać x lat) i sam jestem strasznie ciekaw obydwu projektów.

Spodziewałem się kolejnego robienia nas w balona, a dostałem porcję mocnych exów. Chyba będę musiał kupić WiiU wcześniej niż planowałem :)
Niech tylko konsola i gry troszkę stanieją, a biorę od razu :D

Panic Nintento is the best Nintendo
Muszę przyznać Ci racje :)
Widać, że nie zamierzają spoczywać na laurach i zawczasu wzięli się do roboty. W ciągu najbliższych 2 lat powinna uzbierać się ładna porcja wartych uwagi exów.

Jestem tylko ciekaw, co szykuje Retro?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1114 dnia: Stycznia 24, 2013, 00:35:35 am »
Jestem tylko ciekaw, co szykuje Retro?

Metroid i DKC? :)

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1115 dnia: Stycznia 24, 2013, 00:41:46 am »
Jestem tylko ciekaw, co szykuje Retro?
Podobno pracują na tytułem ,którego fani najbardziej oczekują od nich.
Prawdopodobnie chodzi o Metroida ,chociaż pojawiły się spekulacje ,że może to być Eternal Darkness

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1116 dnia: Stycznia 24, 2013, 00:45:15 am »
A mają prawa do Eternal Darkness? Chyba nie.
Prędzej stawiałbym na Star Foxa. Ale pewnie chodzi jednak o Metroida.

Retro nie robi słabych gier, więc nieważne, co zrobią, i tak trzeba będzie zagrać :)

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1117 dnia: Stycznia 24, 2013, 00:47:08 am »
Nintendo ma prawa do ED.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1118 dnia: Stycznia 24, 2013, 00:55:21 am »
No to w takim razie jest cień szansy :)

Z ED2 byłbym chyba jeszcze bardziej rad niż z nowego Metroida. Jedynkę nie raz wspominam. Zdaje się, że grę przeszedłem 4 czy 5 razy. Jedna z najbardziej klimatycznych produkcji w jakie grałem.

Pożyjemy zobaczymy. Ciekawe czy w tym roku się czegoś dowiemy?

Shard

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 04-08-2006
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 13
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1119 dnia: Stycznia 24, 2013, 13:29:27 pm »
Też obstawiam, że Retro robi nowego Metroida. I POK, myślę, że na pewno zobaczymy grę od Retro na E3 - jako główne danie obok nowego Mario 3D, Smash Bros'a. i Zeldy 3D. Donkey Kong Country Returns został wydany pod koniec 2010 roku, więc nowy szpil od Retro jest już na pewno blisko ukończenia. A przynajmniej mam taką nadzieję  8)

Byłoby miło, jakby Nintendo zrobiło chociaż jedno nowe IP w stylu Mario/Zeldy/Yoshiego/całej reszty, które byłoby kojarzone z marką Wii, a nie Nintendo od zawsze.

Zgadzam się w stu procentach. Miyamoto ma teraz pracować z mniejszymi zespołami w Nintendo nad nowymi IP, może coś z tego będzie. W każdym razie, powiew świeżości byłby mile widziany i przydałoby się więcej projektów typu Kid Icarus: Uprising.

Co do wczorajszego Nintendo Direct - fajnie, że w końcu coś pokazali, chociaż jedynym prawdziwym zaskoczeniem jest dla mnie Fire Emblem x Shin Megami Tensei (szkoda, że nie było słowa o gameplay'u, ciekaw jestem co wyjdzie z połączenia tych dwóch serii). O nowym Yoshim słyszało się już od dawna i jestem bardzo niemile zaskoczony, że jest to kolejna gra z Epic Yarn w tytule, a nie Yoshi's Island 3. Fajnie, że Nintendo postanowiło w swoim remake'u Wind Waker'a zmienić całkowicie silnik graficzny, ale mam nadzieję, że wersja ostateczna będzie się jednak nieco różniła od tej ze screenów.

A i zapowiedź, że nowa Zelda na WiiU będzie grą nieliniową - jak najbardziej na plus.