Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 399611 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1600 dnia: Czerwca 11, 2013, 23:11:18 pm »
Poszedłbym na taki układ - biorę PS4, cioram sobie na zmianę w GTA i Mariana.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1601 dnia: Czerwca 11, 2013, 23:32:02 pm »


Developer direct dla kilku tytułów z Wii U. Chyba jeszcze nikt nie wrzucał. Można się sporo dowiedzieć o nowych grach. Nawet przekonałem się do nowego Mario 3D po tym co zobaczyłem  ;)
Rzeczywiście super pomysł i bardzo fajnie wyszło. Komentarze twórców są krótkie, lecz treściwe. Najbardziej mi się podobało jak Miyamoto mówił o Pikminie. Ale też zaczynam się mocniej przekonywać do nowego Mario. Na razie pokazali malutka, a zdaje się, że gra będzie miała sporo zawartości (w końcu to Mario World jakby nie patrząc).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1602 dnia: Czerwca 12, 2013, 14:59:17 pm »
http://www.eurogamer.net/articles/2013-06-12-miyamoto-explains-wii-u-launch-software-delays

Gry się opóźniają, bo przerasta ich hardware z 2010 roku i powinni zatrudnić cztery razy więcej ludzi, ale sprawy nie są proste (pewnie wagony pieniędzy zarobione na Wii to za mało).

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1603 dnia: Czerwca 12, 2013, 15:11:31 pm »
bo przerasta ich hardware z 2010 2005 roku
fixed

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1604 dnia: Czerwca 12, 2013, 21:06:47 pm »
Nintendo bardzo dba o jakość swoich gier, dlatego starannie dobiera nowych pracowników (mimo to i im czasem trafiają się kwiatki w postaci Wii music). Wcale na tym nie zyskują finansowo, bo mogliby bez problemu otworzyć czy wykupić kilka teamów, aby robili gry na WiiU. Wznawianie starych marek (takich jak Star Fox czy Earthbond) z pewnością przyniosłoby niezłe dochody, ale marki straciłby na jakości, co w dłuższej perspektywie podważyłoby autorytet Nintendo i ludzie (a szczególnie fani) pewnie odsunęli by się od ich konsoli. Nintendo bardzo dba, aby ich znane marki były dopracowane, wolą więc przesuwać premiery gier, do czasu aż te będą pełnowartościowymi produktami. Nintendo nie ma tylu fanów dlatego, że wyprało im mózgi, ale dlatego, że robi bardzo dobre i cholernie grywalne gry. Mogliby iść na łatwiznę i wydawać więcej, lecz gorszej jakości i w krótkiej perspektywie z pewnością by się to opłaciło, bo na konsole Nintendo byłoby znacznie więcej różnych gier.

Osobiście jestem zdania, że N powinno zatrudniać nowe teamy, tworzyć nowe IP itd, ale na pewno muszą to robić z głową. Trudno bowiem optymalnie zbilansować jakość z ilością.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1605 dnia: Czerwca 12, 2013, 21:23:57 pm »
Super Smash Bros: 1080p / 60fps

Wind Waker: 1080p / 60fps

Mario Kart 8: ??? / 60fps

Mario 3D World: ??? / 60fps

Bayonetta 2: ??? / 60fps

Super Smash Bros 1080p / 60fps

Info ściągnięte z NeoGAF'a, źródla nie chce mi się (na chwilę obecną szukać).
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1606 dnia: Czerwca 12, 2013, 21:27:13 pm »
Jeśli chodzi o Bayonette i MK to info od developerów.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1607 dnia: Czerwca 12, 2013, 21:32:43 pm »
Alan też miał na pudełku 1080:)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1608 dnia: Czerwca 12, 2013, 21:33:32 pm »
No jak będą celować w full HD, to na grafikę w grach Nintendo nie ma co liczyć przez kolejne pięć lat - Wind Waker to max.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1609 dnia: Czerwca 12, 2013, 21:46:59 pm »
Jeśli SSB będzie miał 1080p / 60fps to wyjebiście, bo gra wygląda świetnie :D 
A jest to jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier, i to nie tylko na WiiU, ale w ogóle. Na Gamecuba zagrywałem się w SSBM niemiłosiernie. Gra może prosty system walki, ale braki nadrabia różnorodnymi arenami oraz ilością trybów i bonusów.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1610 dnia: Czerwca 12, 2013, 23:22:28 pm »
Ubisoft Scaling Back Support For Wii U, Expects Price Cut To Bolster Sales
http://www.nintendolife.com/news/2013/06/ubisoft_scaling_back_support_for_wii_u_expects_price_cut_to_bolster_sales

Mam nadzieję, że "przekonają" Nintendo do obniżki cen WiiU. Rozsądnym terminem na wprowadzenie obniżki byłby wrzesień/październik, gdy zaczną ukazywać się hity napędzające sprzedaż.

Nintendo "Feels Good" About How It Stacks Up Against Sony And Microsoft
Cytuj
When asked by GameSpot if Nintendo has a struggle ahead of it this Christmas, Scibetta replied:

    The short answer is no.

    If you're a consumer going in and you have these options; we know what the price points are now from the competitors, we know what the games are from the competitors; and we know now what the Wii U is going to offer. We feel good about where we stack up. It's the software that's going to motivate them.

    We saw with the Nintendo 3DS, it got off to a slow start, but then when software started rolling in, sales have done really well.


Nintendo is clearly hoping that 2013 big-hitters like Pikmin 3, The Legend of Zelda: Wind Waker HD and Donkey Kong Country: Tropical Freeze will entice players away from PS4 and Xbox One this holiday season, and the promise of Mario Kart 8 in the new year will sustain their interest.
http://www.nintendolife.com/news/2013/06/nintendo_feels_good_about_how_it_stacks_up_against_sony_and_microsoft

Niech nie zapominają, że sprzedaż 3DSa nabrała impetu właśnie po obniżce ceny.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1611 dnia: Czerwca 13, 2013, 07:53:46 am »
Niech nie zapominają, że sprzedaż 3DSa nabrała impetu właśnie po obniżce ceny.
Sama obniżka nic nie da, potrzebne są te gry (które robią), aby przyśpieszyły sprzedaż. 3DS też wystartował przez obniżkę i pierwszą falę hitów (MH3, MK7 i Mario 3D Land). Vita też miała cięcie ceny w Japonii i to nic nie dało. Mały boost, ale brak gier spowodował, że znowu spadła do poziomu +/-10k na tydzień.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1612 dnia: Czerwca 13, 2013, 10:29:13 am »
No wiadomo, ale obniżka + nadciągające hity, to podwójne uderzenie. Obydwie rzeczy miały znaczny wpływ na wzrost zainteresowania 3DSem. Bez obniżki raczej nie byłoby tak różowo.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1613 dnia: Czerwca 14, 2013, 06:51:42 am »
No wiadomo, ale obniżka + nadciągające hity, to podwójne uderzenie. Obydwie rzeczy miały znaczny wpływ na wzrost zainteresowania 3DSem. Bez obniżki raczej nie byłoby tak różowo.

No więc po pierwsze, rynek kieszonsolek jest o wiele mniej konkurencyjny (i mniejszy) niż konsol stacjonarnych. Microsoft nic nie ma, Vita kuleje. Do końca 2012 Wii U sprzedało się w 3.06mln egzemplarzy, z tego 800tyś. w Japonii. W grudniu 2012 w US WiiU sprzedało się w 460tyś. X360? 1.4 miliona. To pokazuje różnicę.

Wii było ewenementem, który się nie powtórzy. Sytuacja Nintendo pogorszy się jeszcze bardziej, jak kolejne tytuły 3rd party zaczną ich omijać, a tak się stanie jak wszyscy przestawią się na Xbone/PS4. Więc wracamy do poziomu Gamecube'a, ~20mln sprzedanych konsol.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1614 dnia: Czerwca 14, 2013, 10:13:36 am »
Ja stawiam, że po 5 latach bytowania konsoli sprzedaż osiągnie poziom 40-50 mln. Dwa razy gorzej niż Wii, ale dwa razy lepiej niż Gamecube. Teraz jest słabo, ale pod koniec roku sprzedaż powinna ładnie się rozkręcić. No i Nintendo zawsze może jeszcze obniżyć cenę, jeśli będzie chcieć (na razie głowy z N zarzekają się, że obniżki nie będzie w najbliższym czasie), natomiast konkurencja będzie mieć z tym problem. Będą gry, których ludzie oczekują od Nintendo, to i sprzedaż podskoczy.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1615 dnia: Czerwca 14, 2013, 10:18:21 am »
Sytuacja Nintendo nigdy sie nie pogorszy. Sa chlodni od hajsu z Wii i czesciowa wtopa z WiiU niewiele zmienia. Ktos ladnie ostatnio sie odniosl do sprawy, mowiac ze MK7 sprzedalo sie lepiej niz Halo 1 + 2 + 3 + 4 + ODST + Reach. Troche beka, nie? Nowy lineup jest spoko, zeby podtrzymac egzystencje WiiU na rynku. Pchaja zreszta starawy hardware za spora kase, wiec nie sadze zeby byli w bardzo zlej sytuacji. W sensie, nie stanowia na ten moment konkurencji, ale nie sa specjalnie zagrozeni.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1616 dnia: Czerwca 14, 2013, 10:27:28 am »
Zresztą czytałem, że nawet Gamecube ze swoimi 20 mln konsol przyniósł firmie zyski (choć nie takie, jak się spodziewała).

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1617 dnia: Czerwca 14, 2013, 10:29:25 am »
Sytuacja Nintendo nigdy sie nie pogorszy. Sa chlodni od hajsu z Wii i czesciowa wtopa z WiiU niewiele zmienia. Ktos ladnie ostatnio sie odniosl do sprawy, mowiac ze MK7 sprzedalo sie lepiej niz Halo 1 + 2 + 3 + 4 + ODST + Reach. Troche beka, nie? Nowy lineup jest spoko, zeby podtrzymac egzystencje WiiU na rynku. Pchaja zreszta starawy hardware za spora kase, wiec nie sadze zeby byli w bardzo zlej sytuacji. W sensie, nie stanowia na ten moment konkurencji, ale nie sa specjalnie zagrozeni.
Jak ktoś chce pograć w gierki od N niech lepiej kupi DS'a lub 3DS'a bo grafiki dużo gorszej nie będzie miał :P. Nie wiem kto kupuje te wszystkie gry w tytule z mario po raz n'ty (a mówią że na konsole SONY i M$ same sequele) ale seria Halo na pewno się nie sprzedała gorzej niż mario kart 7 bo nawet tyle konsol nie ma na rynku :P. Oby wynieśli się w końcu z rynku konsol stacjonarnych i pozostali tylko przy kieszonkach.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1618 dnia: Czerwca 14, 2013, 10:40:20 am »
Raczej WiiU będzie się jednak dobrze sprzedawać, bo w październiku wychodzi Wii Party U, a w grudniu Wii Fit U ;)
http://www.nintendolife.com/news/2013/06/nintendo_reveals_when_wii_party_u_and_wii_fit_u_will_become_available

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1619 dnia: Czerwca 14, 2013, 22:38:33 pm »
Borze drogi.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1620 dnia: Czerwca 14, 2013, 22:43:12 pm »
Jestem ciekaw jak N przekona rodziny, żeby to kupiły.

99% nabywców tego całego fitnessu i innego badziewia ma już konsole z tym w domu i raczej ma w dupie, że coś będzie ładniejsze.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1621 dnia: Czerwca 14, 2013, 22:51:08 pm »
Wii Fit Plus sprzedało się tak samo dobrze jak Wii Fit (obydwie gry w ponad 20 mln egzemplarzy każda), więc dlaczego nie mieliby chcieć kolejnej wersji, tym razem na WiiU?

Swoją drogą obydwie gry mają średnią 80%, więc chyba nie są takie złe (jak na tego typu produkcje).
http://www.metacritic.com/search/all/wii+fit/results

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1622 dnia: Czerwca 14, 2013, 22:53:37 pm »
POK, twoja fascynacja takimi produkcjami jest dla mnie co najmniej zastanawiająca. Kiedyś uważałem cię za poważnego człowieka, fajnie piszącego na forum, a teraz co i raz widzę posty na temat odgrzewanych koletów albo wiifitów - i co najgorsze, są to same superlatywy.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1623 dnia: Czerwca 14, 2013, 22:55:12 pm »
Wii Fit Plus sprzedało się tak samo dobrze jak Wii Fit (obydwie gry w ponad 20 mln egzemplarzy każda), więc dlaczego nie mieliby chcieć kolejnej wersji, tym razem na WiiU?

Swoją drogą obydwie gry mają średnią 80%, więc chyba nie są takie złe (jak na tego typu produkcje).
http://www.metacritic.com/search/all/wii+fit/results

Co innego kupić nową grę, a co innego nowa KONSOLĘ i grę. Oni już mają konsole z jedną czy dwiema grami. Na cholerę im kolejna?

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1624 dnia: Czerwca 14, 2013, 23:02:26 pm »
POK, twoja fascynacja takimi produkcjami jest dla mnie co najmniej zastanawiająca. Kiedyś uważałem cię za poważnego człowieka, fajnie piszącego na forum, a teraz co i raz widzę posty na temat odgrzewanych koletów albo wiifitów - i co najgorsze, są to same superlatywy.

To samo mam.  ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1625 dnia: Czerwca 14, 2013, 23:25:49 pm »
To nie jest tak, że zachwycam się jakimś tam Wii Fitem. Piszę jedynie, że się super sprzedaje i zbiera całkiem niezłe noty (to są fakty). Ja tam w tę grę pewnie nigdy nie zagram. Co innego pisać o sprzedaży, a co innego o tym, czy dana gra jest dobra lub czy mi się podoba. Po prostu chodzi mi o to, że WiiU ma duże szanse na odbicie się od dna, bo pod koniec roku wyjdzie sporo gier, które są potencjalnymi system sellerami. To jak dobre czy innowacyjne będą te gry jest już zupełnie inną kwestia.

WiiU jest na obecną chwilę konsolą z żenującą wręcz ofertą gier. Od połowy roku powinno być jednak coraz lepiej. Chętnie zagram sobie w NSMB, ale ta gra nie skłoniła mnie to do zakupu konsoli. Skłoniły mnie przede wszystkim Pikmin 3, Mario Kart, SSB i X od Monolith.

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1626 dnia: Czerwca 14, 2013, 23:45:28 pm »
Skłoniły mnie przede wszystkim Pikmin 3, Mario Kart, SSB i X od Monolith.
W takim razie nie lepiej było poczekać na prawie pewną obniżkę cen?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1627 dnia: Czerwca 14, 2013, 23:58:08 pm »
Teoretycznie tak by było rozsądniej, ale działałem w afekcie ;)

Z tą obniżką cen to jednak na razie nic nie wiadomo. Wszystkie szychy z Nintendo pytane na E3 o obniżkę cen zarzekają się, że nie może być o niej mowy w najbliższym czasie, i że to gry napędzą sprzedaż konsoli. Możliwe więc, że poczekają z obniżką dopiero do przyszłego roku.
Poza tym 1100 za nówkę Premium to i tak niezła cena (oficjalna to 350 euro). WiiU teraz można dostać tanio, bo się nie sprzedaje i zalega w magazynach. Pod koniec roku sytuacja może się zmienić w tym względzie i ceny zamiast spać poszybują w górę. Na wprowadzeniu oficjalnej obniżki w wysokości 50 euro i tak zaoszczędziłbym pewnie jedynie ze 100zł. Stwierdziłem, że nie chce mi się tyle czekać, zastanawiać i odwlekać zakup. Taki biedny nie jestem, żeby rwać sobie głowę o każdą stówkę. A konsola to jednorazowy zakup. WiiU i tak zamierzałem prędzej czy później kupić. Uznałem że czekanie właściwie mija się z celem przy takich cenach. No i tak jakoś wyszło.

Mam nadzieję, że się nie zawiodę na konsoli i grach. Na pewno konsola dobrze się sprawdzi, gdy przyjadą do mnie dzieci od strony siostry (odwiedzają mnie od czasu do czasu). Mam wiilota od Wii, więc od razu będę mógł grać na dwóch w Nintendoland i NSMB.

Konsola zapewne się trochę pokurzy, ale raczej nic się jej od tego nie stanie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1628 dnia: Czerwca 15, 2013, 02:12:26 am »
EA will reconsider its Wii U support if the console sells more, says you shouldn’t count Nintendo out
Cytuj
Gibeau added that EA will “jump back in” if the console “becomes a viable platform from an audience standpoint”.

    “Nintendo is a good partner and never count ‘em out and all that. Never count them out, but right now we’re focused on PS4 and Xbox One and from our perspective we’ll look at the Wii U, we’ll continue to observe it. If it becomes a viable platform from an audience standpoint, we’ll jump back in.”
http://nintendoeverything.com/125608/ea-will-reconsider-its-wii-u-support-if-the-console-sells-more-says-you-shouldnt-count-nintendo-out/#more-125608

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1629 dnia: Czerwca 15, 2013, 09:27:50 am »
To nie jest tak, że zachwycam się jakimś tam Wii Fitem. Piszę jedynie, że się super sprzedaje i zbiera całkiem niezłe noty (to są fakty). Ja tam w tę grę pewnie nigdy nie zagram. Co innego pisać o sprzedaży, a co innego o tym, czy dana gra jest dobra lub czy mi się podoba. Po prostu chodzi mi o to, że WiiU ma duże szanse na odbicie się od dna, bo pod koniec roku wyjdzie sporo gier, które są potencjalnymi system sellerami. To jak dobre czy innowacyjne będą te gry jest już zupełnie inną kwestia.

Tylko Wii Fit to nie Wii Fit U, rynek bardzo się zmienił i Nintendo nie powtórzy sukcesu Wii Fit. Zresztą zobaczysz jak wyjdzie, i jaka będzie sprzedaż. A na WiiU to polecam poczekać do 2013 roku, jak już Bayo 2 i X wyjdą.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1630 dnia: Czerwca 15, 2013, 09:42:32 am »
ale seria Halo na pewno się nie sprzedała gorzej niż mario kart 7 bo nawet tyle konsol nie ma na rynku :P. Oby wynieśli się w końcu z rynku konsol stacjonarnych i pozostali tylko przy kieszonkach.
MK na Wii. Numerek je**em :/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2013, 09:49:08 am wysłana przez tarniak »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1631 dnia: Czerwca 15, 2013, 10:46:15 am »
ale seria Halo na pewno się nie sprzedała gorzej niż mario kart 7 bo nawet tyle konsol nie ma na rynku :P. Oby wynieśli się w końcu z rynku konsol stacjonarnych i pozostali tylko przy kieszonkach.
MK na Wii. Numerek je*łem :/
No i cały mój post teraz się nadaje do kosza :mad:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1632 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:02:18 pm »
To nie jest tak, że zachwycam się jakimś tam Wii Fitem. Piszę jedynie, że się super sprzedaje i zbiera całkiem niezłe noty (to są fakty). Ja tam w tę grę pewnie nigdy nie zagram. Co innego pisać o sprzedaży, a co innego o tym, czy dana gra jest dobra lub czy mi się podoba. Po prostu chodzi mi o to, że WiiU ma duże szanse na odbicie się od dna, bo pod koniec roku wyjdzie sporo gier, które są potencjalnymi system sellerami. To jak dobre czy innowacyjne będą te gry jest już zupełnie inną kwestia.

Tylko Wii Fit to nie Wii Fit U, rynek bardzo się zmienił i Nintendo nie powtórzy sukcesu Wii Fit. Zresztą zobaczysz jak wyjdzie, i jaka będzie sprzedaż. A na WiiU to polecam poczekać do 2013 2014 roku, jak już Bayo 2 i X wyjdą.
Też wątpię, aby Nintendo powtórzyło sukces Wii. Na to chyba nie ma szans, przynajmniej przy obecnej cenie konsoli. Ale skoro wychodzą potencjalne hity, to i sprzedaż musi skoczyć. O ile? Ciężko wyrokować. Osobiście nie chciałbym, by WiiU było kompletną klapą. Wolę aby Nintendo nadal funkcjonowało w obecnej formie. Niektórzy są innego zdania. I mają do tego prawo. Głosować można jedynie portfelem.

Z tego, co widzę, to WiiU zapowiada się dużo, dużo lepiej niż Wii. Już po pierwszych dwóch latach będzie z 5-10 bardzo dobrych exów, gdy Wii miało tyle po dwa razy dłuższym czasie.

Może po tej generacji przejedzą już mi się gry Nintendo? Może, kto wie? Ale na razie wciąż dają mi sporo radochy, a to przecież w graniu najbardziej się liczy.

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1633 dnia: Czerwca 15, 2013, 12:49:24 pm »
POK, twoja fascynacja takimi produkcjami jest dla mnie co najmniej zastanawiająca. Kiedyś uważałem cię za poważnego człowieka, fajnie piszącego na forum, a teraz co i raz widzę posty na temat odgrzewanych koletów albo wiifitów - i co najgorsze, są to same superlatywy.

Dlaczego svon, daje za pewnik, że lepiej pobawisz się przy Donkey'u nowej generacji, niż przy Mass Effekcie 12 ;D

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1634 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:30:00 pm »
Obczaiłem z kumplem ten nintendo direct ostatni a potem konfe sony. Już wiem że wiiu będzie dla mnie "tym drugim" sprzętem na którym będę grał czasowo dużo mniej, tylko w perełki. Nie dziwie się że tak mało gier pokazali a te co pokazali były zapowiadane od roku. Robie teraz przy grach na nintendo i powiem wam że oni nie ogarniają hardwareu który pakują do WiiU. Przestarzałe narzędzia i rozp**rdol w dokumentacji. Jeszcze długa droga żeby to się ustabilizowało a do tego czasu pojawią się wszystkie nextgeny i wszyscy będą wtedy mieli w dupie że wiiu potrafi generować lepszą grafę niż ps3/xo. Screeny w dokumentacji 3dsa do dzisiaj są po japońsku. lol.

Moim zdaniem pod względem sprzedaży to będzie trzecia konsola. Mimo to daleki jestem od stwierdzenia żeby niny miało plajtować czy zacząć się wycofywać z rynku. Mają taki fanbase że pociągną jeszcze długo wypluwając kolejne mariany, zeldy i pokemony. Nie płacze za bardzo że będą trzecim graczem bo pamiętam czasy gamecube który według mnie był dużo fajniejszym sprzętem niż jego następca. Wiiu to będzie fajny sprzęt do postawienia koło plejki. ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:39:00 pm »
Nie dziwie się że tak mało gier pokazali a te co pokazali były zapowiadane od roku.
Od pół roku ;)

Nie płacze za bardzo że będą trzecim graczem bo pamiętam czasy gamecube który według mnie był dużo fajniejszym sprzętem niż jego następca. Wiiu to będzie fajny sprzęt do postawienia koło plejki. ;)
Tak też właśnie myślę, choć oprócz PS4 wymieniłbym jeszcze pieca (bo można sporo zaoszczędzić na grach). Szacuję, że do końca życia WiiU wyjdzie na tę konsolę gdzieś z 20-30 gier, które będę chciał kupić. Na razie WiiU jawi mi się właśnie, jako taki Gamecube 2, tyle że trochę bardziej nastawiony na gry casualowe. Na Wii można było zagrać w parę fajnych gier, ale ogólnie konsola była dość marna.

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:41:25 pm »
monio wyrocznią to ty nie jesteś, ale napewno jest dużo prawdy w tym co mówisz. Mimo to, ja tam myślę, że Nina postara się nieco więcej zgarnąć ekskluzywnych tytułów. Mieć przy sobie Platinum Games, bezcenne!!!

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:41:31 pm »
POK, twoja fascynacja takimi produkcjami jest dla mnie co najmniej zastanawiająca. Kiedyś uważałem cię za poważnego człowieka, fajnie piszącego na forum, a teraz co i raz widzę posty na temat odgrzewanych koletów albo wiifitów - i co najgorsze, są to same superlatywy.

Dlaczego svon, daje za pewnik, że lepiej pobawisz się przy Donkey'u nowej generacji, niż przy Mass Effekcie 12 ;D
Nie rozumiem o czym mówisz. Ja kocham nowe IP, a seria jednego tytułu mogła by się kończyć na trylogii. Tytułami napędzającymi sprzedaż konsol N są odgrzewane (25 letnie) gierki, w których występuje może 5 postaci.
Lubię ten klimat, fajnie jest pograć, ale chciałbym nowe postacie w typowo nintendowskim, bajecznym klimacie. Niepotrzebne mi poważne, mroczne tytuły - w te sobie pogram na PS4. Ale nie będę po raz kolejny jeździł w Mario Karcie po tych samych planszach, grał na trzeciej konsoli w Zeldę (tym razem w HD) czy liczył, co nowego wymodzą w Mario. Sunshine czy SMG to kozaki, ale już mi się przejadło. Naprawdę ciężko to zrozumieć?

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:45:15 pm »
A ja tam ominąłem szerokim łukiem konsole zwaną Wii, teraz pora wziąć się na poważnie za WiiU!! Wreszczie serie Niny nabiorą innego kolorytu. :D

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1639 dnia: Czerwca 15, 2013, 13:47:31 pm »
Jak lubisz klimat Nintendo, to warto kupić teraz Wii - kosztuje to ze 300 zł (choć ja się czaję na wersję po lifcie - ma genialny wygląd jak dla mnie), pograsz w kilka gierek, a później zakurzysz ją, aż napęd przestanie działać.