Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 399611 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1800 dnia: Września 03, 2013, 15:06:45 pm »
Może i nie wypluwają softu jeden za drugim, ale to co wydają to na prawdę wartościowe tytuły.

Super Mario Bros U, gram już z 19h, a za mną dopiero 3/4 gry.
Pikmin 3, na liczniku 9h w 2 dni, a to dopiero początek gry!

Do tej pory trudno było znaleźć grę, która w singlu zatrzymała by mnie przy konsoli na 4h grania bez przerwy...nie wspominając już, że po 8h to zazwyczaj czytam już napisy końcowe... Nintendo zdecydowanie się wyróżnia na tle contentu oferowanego przez konkurencję.

Grafa w ww tytułach też robi wrażenie. Przede wszystkim jest równa i dopracowana. Także bardzo chętnie zobaczę więcej "japońskich gier w chujowej grafie" :P

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1801 dnia: Września 03, 2013, 15:08:43 pm »
A w co jeszcze zagrasz na WiiU?

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1802 dnia: Września 03, 2013, 15:19:25 pm »
Może i nie wypluwają softu jeden za drugim, ale to co wydają to na prawdę wartościowe tytuły.

Super Mario Bros U, gram już z 19h, a za mną dopiero 3/4 gry.
Pikmin 3, na liczniku 9h w 2 dni, a to dopiero początek gry!

Do tej pory trudno było znaleźć grę, która w singlu zatrzymała by mnie przy konsoli na 4h grania bez przerwy...nie wspominając już, że po 8h to zazwyczaj czytam już napisy końcowe... Nintendo zdecydowanie się wyróżnia na tle contentu oferowanego przez konkurencję.

Grafa w ww tytułach też robi wrażenie. Przede wszystkim jest równa i dopracowana. Także bardzo chętnie zobaczę więcej "japońskich gier w chujowej grafie" :P









Pisz dalej o 19h w Mario. lol

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1803 dnia: Września 03, 2013, 15:21:55 pm »
Czekam na nową Zeldę, czekam na tego jRPG "X" no a później się zobaczy.

Pewnie kupię jeszcze Wonderful 101 kiedy stanieje.

Juras, tak, porównuj zręcznościówkę 2D Mario do jRPG... :lol:

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1804 dnia: Września 03, 2013, 15:43:56 pm »
Jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że na PS3 same tępe szuterki są. Jak się okazało, że jest inaczej to od razu niesprawiedliwość. lol

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1805 dnia: Września 03, 2013, 15:52:49 pm »
Nigdzie czegoś takiego nie napisałem.

No i tak poza tym, to nie uważasz, że nie jedynie jRPGami żyje platforma?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1806 dnia: Września 03, 2013, 16:18:13 pm »
Fakt. Platformy żyją jedynie Marianem.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1807 dnia: Września 03, 2013, 16:30:17 pm »
Cytuj
Do tej pory trudno było znaleźć grę, która w singlu zatrzymała by mnie przy konsoli na 4h grania bez przerwy...nie wspominając już, że po 8h to zazwyczaj czytam już napisy końcowe... Nintendo zdecydowanie się wyróżnia na tle contentu oferowanego przez konkurencję.

Nie, a o czym tu piszesz? Bo co starcza na 8h w singlu jak nie te wszystkie szuterki fpp/tpp i god of wary? Wymieniłem raptem parę gier, moim zdaniem wartościowych (może oprócz Rainbow Moon, ale i tak lepiej sie to grało niż w U3 dla przykladu / no i WKC/WKC2 nastawione na sieciowy coop), które bez problemu można pograć przez kilkadziesiąt godzin w singlu. To się okazuje, że niesprawiedliwe bo to zręcznościowy Mario 2D (lol), a nie jrpg. Kiedy porównywanie przez ciebie czasów gry Mario 2D/Pinkmanów z szuterkami jest jak najbardziej na miejscu. :_)

No i mamrzesz coś o samych jrpgach, a kupujesz konsolę która ma same mariany. xd

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1808 dnia: Września 03, 2013, 17:35:22 pm »
Wymienione przeze mnie gry to core-tytuły, widać, że dla Wii U software tego typu jest podstawą. Platforma jest nastawiona na dostarczanie tego typu contentu.
Dla PS3/X360 niestety głównym produktem jest szuter/adveture, głównie takie gry widzimy na tych platformach no i niestety jest jak jest.

Ty natomiast przytaczasz hardkorowe jRPGi w które zagrają nieliczni... Moje porównanie zatem jest na miejscu, bo porównuję to, co głównie te platformy oferują. Mariany vs Unchartedy i Girsy.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1809 dnia: Września 03, 2013, 18:00:58 pm »
Wymienione przeze mnie gry to core-tytuły, widać, że dla Wii U software tego typu jest podstawą. Platforma jest nastawiona na dostarczanie tego typu contentu.
Dla PS3/X360 niestety głównym produktem jest szuter/adveture, głównie takie gry widzimy na tych platformach no i niestety jest jak jest.


Co Ty za durnoty opowiadasz?

Na PS3 (Xbox już dawno umarł) Jest od cholery gier i powiedzmy na 300 core przypada 700 FPS. Na WiiU jest 50 core i 10 FPS. (dane wyciągnięte z dupy).

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1810 dnia: Września 03, 2013, 19:10:12 pm »
Wymienione przeze mnie gry to core-tytuły, widać, że dla Wii U software tego typu jest podstawą. Platforma jest nastawiona na dostarczanie tego typu contentu.
Dla PS3/X360 niestety głównym produktem jest szuter/adveture, głównie takie gry widzimy na tych platformach no i niestety jest jak jest.

Ty natomiast przytaczasz hardkorowe jRPGi w które zagrają nieliczni... Moje porównanie zatem jest na miejscu, bo porównuję to, co głównie te platformy oferują. Mariany vs Unchartedy i Girsy.



:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1811 dnia: Września 03, 2013, 20:05:37 pm »
Ja bym tam w miejsce developera "Nintendo EAD" wpisał "Nintendo Dead" bardziej by pasowała do firmy.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1812 dnia: Września 03, 2013, 21:14:53 pm »
Ja tam mam nadzieję, ze jakoś się rozkręcą. Oferują ciekawą alternatywę dla czołówki rynku.
No ale tutaj raczej chodzi o niezależnych devów, bo Nintendo samo wiele nie zdziała. A niezależni niestety wolą robić strzelanki z "mega" grafą i Wii U jest dla nich za słabą platformą... :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1813 dnia: Września 03, 2013, 21:33:09 pm »
Widzę, że w temacie zebrał się zlot forumowych malkontentów :P

Ja tam jestem zajebiście zadowolony z WiiU. Z exów, które na razie wyszły, interesują mnie NSMBU, Nintendo Land, ZombiU, Pikmin 3, Lego City i The Wonderful 101. Z nadchodzących tegorocznych premier to przede wszystkim Super Mario 3D World i Donkey Kong, ale jeszcze z chęcią sprawdzę odświeżonego Wind Waker'a, Sonic Lost World, a także Wii Party U a nawet Wii Fit U jeśli okażą się dobre. Za to w następnym roku już czekają SSB, Mario Kart, Yoshi i X.

Jak dla mnie combo WiiU + PC sprawdza się idealnie :D Choć nie zapominam, że na PS3 mam do ogrania TLoU i zbliżające się Beyond: Two Souls :)


Top 10 in Sales - Wii U



http://www.vgchartz.com/article/251277/top-10-in-sales-wii-u-2013-update-nintendo-land-new-super-mario-bros-u/

Mam nadzieję, że pod koniec roku WiiU wreszcie odbije się od dna. To bardzo dobra konsola (szczególnie do wspólnego grania). W mojej ocenie dużo bardziej udana od poprzednika.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1814 dnia: Września 03, 2013, 22:31:44 pm »
Tak, zajebista super-duper konsola ale do grania potrzebuje blachę. lol


Mam nadzieję, że pod koniec roku WiiU wreszcie dobije do dna.
Wpis.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1815 dnia: Września 03, 2013, 22:59:24 pm »
@ andryush, jak znajdujesz bycie posiadaczem konsoli Nintendo na tym forum?  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2013, 23:00:56 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1816 dnia: Września 03, 2013, 23:04:12 pm »
@ andryush, jak znajdujesz bycie posiadaczem konsoli Nintendo na tym forum?  ;)


Bycie posiadaczem to jedno, zaprzeczanie rzeczywistości to drugie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1817 dnia: Września 03, 2013, 23:05:25 pm »
@ andryush, jak znajdujesz bycie posiadaczem konsoli Nintendo na tym forum?  ;)
Myślę, że to pytanie należy rozszerzyć do każdej osoby, która nie posiada konsoli ze znaczkiem PlayStation.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1818 dnia: Września 03, 2013, 23:06:31 pm »
@ andryush, jak znajdujesz bycie posiadaczem konsoli Nintendo na tym forum?  ;)

Ciężka sprawa, wszyscy wiedzą lepiej :D

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1819 dnia: Września 03, 2013, 23:10:21 pm »
Panowie pytanie. Czy niebieska dioda caly czas swieci sie w tablecie od Wii U, czy tylko na poczatku przy wlaczeniu na pozniej gasnie?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1820 dnia: Września 03, 2013, 23:13:27 pm »
U mnie czasami tylko miga przy pewnych powiadomieniach (nie wszystkich), a tak to cały czas milczy.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1821 dnia: Września 03, 2013, 23:18:41 pm »
Dzieki za info. Myslalem, ze juz cos z padem jest nie tak :)

BTW. Nie spodziewalem sie, ze to cholerstwo jest az tak duze ;)

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1822 dnia: Września 03, 2013, 23:20:22 pm »
A ja z tęsknoty za dobrym jrpg (w końcu ostatnie dobre tytuły jako posiadacz marek PS mogłem ogrywać na ps2...) myślę o zakupię wiiu mocniej niż o zakupie ps4 - choć różnicę robi też wsteczna kompatybilność, o której jako fan soniacza na co dzień mogę tylko pomarzyć ....
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1823 dnia: Września 03, 2013, 23:29:03 pm »
Dzieki za info. Myslalem, ze juz cos z padem jest nie tak :)

BTW. Nie spodziewalem sie, ze to cholerstwo jest az tak duze ;)
Ja też myślałem, że coś się zepsuło, bo się nie pali :P Pad wielki, jak sama konsola. Dzisiaj odkryłem, że gdy potrząsnę padem, to wciska się "B"... :lol:
W jakiej technologii jest zrobiony ekran dotykowy? Mam wrażenie, że jest to ekran oporowy, czasami muli porządnie.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1824 dnia: Września 03, 2013, 23:36:45 pm »
A ja z tęsknoty za dobrym jrpg (w końcu ostatnie dobre tytuły jako posiadacz marek PS mogłem ogrywać na ps2...) myślę o zakupię wiiu mocniej niż o zakupie ps4 - choć różnicę robi też wsteczna kompatybilność, o której jako fan soniacza na co dzień mogę tylko pomarzyć ....
Mógłbyś ujawnić tytuł tego jrpg?

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1825 dnia: Września 03, 2013, 23:43:55 pm »
Dzieki za info. Myslalem, ze juz cos z padem jest nie tak :)

BTW. Nie spodziewalem sie, ze to cholerstwo jest az tak duze ;)
Ja też myślałem, że coś się zepsuło, bo się nie pali :P Pad wielki, jak sama konsola. Dzisiaj odkryłem, że gdy potrząsnę padem, to wciska się "B"... :lol:
W jakiej technologii jest zrobiony ekran dotykowy? Mam wrażenie, że jest to ekran oporowy, czasami muli porządnie.
Niestety ekran jest oporowy.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1826 dnia: Września 03, 2013, 23:59:54 pm »
A ja z tęsknoty za dobrym jrpg (w końcu ostatnie dobre tytuły jako posiadacz marek PS mogłem ogrywać na ps2...) myślę o zakupię wiiu mocniej niż o zakupie ps4 - choć różnicę robi też wsteczna kompatybilność, o której jako fan soniacza na co dzień mogę tylko pomarzyć ....
Mógłbyś ujawnić tytuł tego jrpg?
Napalam się oczywiście na "X" czyli kontynuację Xenosagi/Xenogears/Xenoblade, ale na zwykłym wii jest już chyba więcej jrpg niż na ps3 (bo totalnej kiepścizny nie liczę, więc choćby seria ff od połączenia Square z Enix odpada) - dochodzi przynajmniej Last Story i Xenoblade. Żeby nie było - imho w Ni no kuni warto grać tylko na DSie z powodu skopanego systemu walki na pleju  :angel: A ateliery czy ar tornelico cały czas stoją za drogo na testowanie, zwłaszcza że poprzednie części nie specjalnie mi podchodziły.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1827 dnia: Września 04, 2013, 00:38:53 am »
Panowie pytanie. Czy niebieska dioda caly czas swieci sie w tablecie od Wii U, czy tylko na poczatku przy wlaczeniu na pozniej gasnie?
Czyżby kolejny szczęśliwy posiadacz WiiU? Jeśli tak, to gratuluję zakupu :)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1828 dnia: Września 04, 2013, 01:38:52 am »
Napalam się oczywiście na "X" czyli kontynuację Xenosagi/Xenogears/Xenoblade, ale na zwykłym wii jest już chyba więcej jrpg niż na ps3 (bo totalnej kiepścizny nie liczę, więc choćby seria ff od połączenia Square z Enix odpada) - dochodzi przynajmniej Last Story i Xenoblade. Żeby nie było - imho w Ni no kuni warto grać tylko na DSie z powodu skopanego systemu walki na pleju  :angel: A ateliery czy ar tornelico cały czas stoją za drogo na testowanie, zwłaszcza że poprzednie części nie specjalnie mi podchodziły.
Czyli napalasz się na grę która nawet tytułu nie ma i jest jedynym (?) zapowiedzianym jrpg na prawie roczną konsolę, gdzie niedobra PS4 ma zaklepane co najmniej trzy tytuły: FFXIV, FFXV i KH3. Do tego jakiś Projekt Feniks z kickstartera i być może Deep Down.

Ni No Kuni na PS3 (nie wiem jak to działało na 3DS-popatrzyłem na tuba, całkiem inna gra) nie ma skopanego sytemu walki tylko na amen spierdolony, tak na marginesie. Ale jest na tyle łatwa, że da się przeżyć.

SO4, trzy części Disgaea, Eternal Sonata, Valkyrie Chronicles, dwie części WKC, kilka części Tales of (...), FFX/X-2 HD, KH1.5, Resonance of Fate, FFXIV- tak na szybko z głowy. No ale na plejstejszonach nie ma jrpgow, za to na wii są aż dwa plus jeden nie wiadomo co z tytułem roboczym. :
 

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1829 dnia: Września 04, 2013, 06:37:41 am »
Panowie pytanie. Czy niebieska dioda caly czas swieci sie w tablecie od Wii U, czy tylko na poczatku przy wlaczeniu na pozniej gasnie?
Czyżby kolejny szczęśliwy posiadacz WiiU? Jeśli tak, to gratuluję zakupu :)
Szczesliwy, ale tylko w polowie. Dlaczego tak? Poniewaz zakupilem uszkodzona konsole w wersji Deluxe za 230 zl. Konsola pojawila sie w europie 20 listopada, wiec powinna byc jeszcze na gwarancji. Napisalem do niemieckiego odzialu nintendo, ze posiadam konsole po nieudanym updejcie. Zobaczymy co odpowiedza. Licze na to, ze uda mi sie wyslac konsole do serwisu w celu wskrzeszenia jej :)

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1830 dnia: Września 04, 2013, 08:35:06 am »
@ andryush, jak znajdujesz bycie posiadaczem konsoli Nintendo na tym forum?  ;)
Ja jestem fanem N, aktualnie mam 3DS i Wii (wszystko po raz drugi, pierwszy raz na premierę oba), ale potrafię podejść do tematu krytycznie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1831 dnia: Września 04, 2013, 08:43:00 am »
Tja, a ja to nie krytycznie podchodzę...  :-?


Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1832 dnia: Września 04, 2013, 09:58:14 am »
Napalam się oczywiście na "X" czyli kontynuację Xenosagi/Xenogears/Xenoblade, ale na zwykłym wii jest już chyba więcej jrpg niż na ps3 (bo totalnej kiepścizny nie liczę, więc choćby seria ff od połączenia Square z Enix odpada) - dochodzi przynajmniej Last Story i Xenoblade. Żeby nie było - imho w Ni no kuni warto grać tylko na DSie z powodu skopanego systemu walki na pleju  :angel: A ateliery czy ar tornelico cały czas stoją za drogo na testowanie, zwłaszcza że poprzednie części nie specjalnie mi podchodziły.
Czyli napalasz się na grę która nawet tytułu nie ma i jest jedynym (?) zapowiedzianym jrpg na prawie roczną konsolę, gdzie niedobra PS4 ma zaklepane co najmniej trzy tytuły: FFXIV, FFXV i KH3. Do tego jakiś Projekt Feniks z kickstartera i być może Deep Down.

Ni No Kuni na PS3 (nie wiem jak to działało na 3DS-popatrzyłem na tuba, całkiem inna gra) nie ma skopanego sytemu walki tylko na amen spierdolony, tak na marginesie. Ale jest na tyle łatwa, że da się przeżyć.

SO4, trzy części Disgaea, Eternal Sonata, Valkyrie Chronicles, dwie części WKC, kilka części Tales of (...), FFX/X-2 HD, KH1.5, Resonance of Fate, FFXIV- tak na szybko z głowy. No ale na plejstejszonach nie ma jrpgow, za to na wii są aż dwa plus jeden nie wiadomo co z tytułem roboczym. :

No właśnie Square Enix na ps4 kręci mnie tylko jako ciekawostka, bo nie wierzę że nagle po przerwie zaczną robić szybko fajne tytuły - ostatnią na serio dobrą grę ze stajni Square wydali ponad 10 lat temu, jeszcze na ps2, za to część Enixowa szaleje ze świetnymi recenzjami na konsolach N (Dragon Quest). Talesy na ps3 w końcu doczłapały, ale z tego co pamiętam na wii też są (i dla pewności - wii u jako konsola ze wsteczną kompatybilnością obsługuje też gry z gacka? Tam też mam trochę jrpg zaległych). Disgaea to niestety nie moja broszka, choć gdyby była to niezmienną formułą pewnie zdążyłbym się nasycić już na ps2 i psp (no i chyba jest też na wii), SO4 może spróbuję, choć część 3cia mi nie podeszła po świetnych 1 i 2. Jeszcze  Valkyrie Chronicles - spoko gra, choć niestety już strasznie toporna, do Valkyrie Chronicles 3 z psp się nie umywa. Zostaje mi WKC, Eternal Sonata i Resonance of Fate - na 2 ostatnie mam dużą ochotę i faktycznie trzeba by im dać szansę kiedyś (choć i tu znajomy fan jrpg mówił że WKC i ES są słabe i nie warte czasu).

Ale wracając do meritum - żadna z gier na ps3 nie okazała się system sellerem, czy nawet zwyczajnie bardzo dobrą grą (poza jedynie Valkyrie Chronicles), gracze po latach o nich nie dyskutują, a jeśli to wspominają jako typowe średniaki, nie jak coś z next genów (przy ps2). Wii z dwoma głośnymi tytułami, o których się mówi, które mają świetne recenzje już jest imho w lepszej pozycji jrpgowej, do tego na pewno coś się znajdzie dobrego (choćby wspomniane Dragon Questy). Wii U ma praktycznie pewny jrpgowy hit (a ja listę tytułów do ogrania jeszcze z dwóch wcześniejszych generacji N, a sprzęt mi na to pozwoli), ps4one ma trochę obietnic od Square Enix...
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1833 dnia: Września 04, 2013, 10:03:39 am »
@ andryush, jak znajdujesz bycie posiadaczem konsoli Nintendo na tym forum?  ;)
Ja jestem fanem N, aktualnie mam 3DS i Wii (wszystko po raz drugi, pierwszy raz na premierę oba), ale potrafię podejść do tematu krytycznie.
Krytycznie jak najbardziej,  też mi się wiele rzeczy nie podoba, które wyczynia Nintendo.  Chodzi mi raczej o najazdy, jeśli tylko ktoś śmie napisać, że coś mu się od N podoba (nie piszę tu o Tobie)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1834 dnia: Września 04, 2013, 10:24:51 am »
Ja byłem bardzo krytycznie nastawiony do Wii. Wyszło na tę konsolę trochę bardzo dobrych gier, ale minimalny postęp technologiczny (w szczególności brak HD) w stosunku do Gacka i początkowo mały zasób tytułów sprawił, że o konsoli zapomniałem na kilka lat. WiiU może nie jest prawdziwym next genem, ale wreszcie postęp jest znaczny i gry wyglądają tak, jak powinny. Poza tym kontroler to imo bardzo fajna sprawa. No i ma znakomite multi lokalne.

WiiU na pewno nie jest dla każdego. Nie każdemu podpasują dostępne gry i nie każdemu spodoba się kontroler (choć ci drudzy raczej będą w mniejszości). Ale na pewno nie jest tak tragicznie, jak niektórzy próbują wmówić. Można się przy konsoli świetnie bawić i żadne gadanie tego nie zmieni.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1835 dnia: Września 04, 2013, 10:43:48 am »
Ja jeszcze niedawno byłem zdania, że Nintendo powinno wycofać się z produkcji hardware i wydawać swój software na PS i Xboxa.. :roll:

No ale dopóki taki stan rzeczy jest niemożliwy, postanowiłem się zagłębić i nie żałuję, bo soft od Nintendo wypada bardzo dobrze.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1836 dnia: Września 04, 2013, 10:47:07 am »
Obawiam się, że wycofanie się N z rynku hardware oznaczałoby pogorszenie jakości wydawanych gier i spadek ich liczby, tak jak to było w przypadku Segi. Dlatego już wolę, że jest tak, jak jest.

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1837 dnia: Września 04, 2013, 10:48:55 am »
Xell jeśli tylko jesteś pozytywnie nastawiony do tej sytuacji, to wal śmiało, kupuj! Polecam ci bardzo Baten Kaitos z GCN, no i pewnie Xenoblade jest też niczego sobie. :P

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1838 dnia: Września 04, 2013, 10:52:39 am »
Obawiam się, że wycofanie się N z rynku hardware oznaczałoby pogorszenie jakości wydawanych gier i spadek ich liczby, tak jak to było w przypadku Segi. Dlatego już wolę, że jest tak, jak jest.

Też tak myślę. Nintendo mając własny hardware, ustala własne reguły odnośnie gier. Polityka MS czy Sony mogła by nie być przychylna wydawaniu takich gier jakie robi Nintendo.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1839 dnia: Września 04, 2013, 13:08:24 pm »
No właśnie Square Enix na ps4 kręci mnie tylko jako ciekawostka, bo nie wierzę że nagle po przerwie zaczną robić szybko fajne tytuły - ostatnią na serio dobrą grę ze stajni Square wydali ponad 10 lat temu, jeszcze na ps2, za to część Enixowa szaleje ze świetnymi recenzjami na konsolach N (Dragon Quest). Talesy na ps3 w końcu doczłapały, ale z tego co pamiętam na wii też są (i dla pewności - wii u jako konsola ze wsteczną kompatybilnością obsługuje też gry z gacka? Tam też mam trochę jrpg zaległych). Disgaea to niestety nie moja broszka, choć gdyby była to niezmienną formułą pewnie zdążyłbym się nasycić już na ps2 i psp (no i chyba jest też na wii), SO4 może spróbuję, choć część 3cia mi nie podeszła po świetnych 1 i 2. Jeszcze  Valkyrie Chronicles - spoko gra, choć niestety już strasznie toporna, do Valkyrie Chronicles 3 z psp się nie umywa. Zostaje mi WKC, Eternal Sonata i Resonance of Fate - na 2 ostatnie mam dużą ochotę i faktycznie trzeba by im dać szansę kiedyś (choć i tu znajomy fan jrpg mówił że WKC i ES są słabe i nie warte czasu).

Ale wracając do meritum - żadna z gier na ps3 nie okazała się system sellerem, czy nawet zwyczajnie bardzo dobrą grą (poza jedynie Valkyrie Chronicles), gracze po latach o nich nie dyskutują, a jeśli to wspominają jako typowe średniaki, nie jak coś z next genów (przy ps2). Wii z dwoma głośnymi tytułami, o których się mówi, które mają świetne recenzje już jest imho w lepszej pozycji jrpgowej, do tego na pewno coś się znajdzie dobrego (choćby wspomniane Dragon Questy). Wii U ma praktycznie pewny jrpgowy hit (a ja listę tytułów do ogrania jeszcze z dwóch wcześniejszych generacji N, a sprzęt mi na to pozwoli), ps4one ma trochę obietnic od Square Enix...
Próbuję zrozumieć o czym piszesz i pojęcia nie mam. System sellery? Głośne tytuły? Jrpgowy hit?

Masz system sellery lol:




Nawet któryś tam Tales of (...) z Wii wydany po latach na PS3, sprzedał się lepiej na tej drugiej.

Świetne recenzje:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


FFXV oraz KH3 mają potencjał na bycie kilkukrotnie większymi jrpgowymi hitami niż Niewiadomo X idąc tym tokiem rozumowania. Jakie by nie były i tak sprzedadzą się lepiej na samym PS4. Będzie o nich głośniej a oceny dostaną takie, żeby portale oceniające nabiły sobie jak największą ilość odwiedzin.

Serio nie rozumiem tego.