Ankieta

Jak oceniasz generację X360/PS3/Wii w skali od 1-10?

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Autor Wątek: Top 10 generacji X360/PS3/Wii  (Przeczytany 30621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« dnia: Października 28, 2013, 23:08:32 pm »
Za moment wychodzą next-geny, więc chyba warto zrobić małe podsumowanie odchodzącej generacji. Jest co prawda jeszcze kilka ciekawych gier na horyzoncie np. Castlevania: Lords of Shadow 2 czy Dark Souls II, ale to już będą tylko pojedyncze pozycje, a jeśli jakaś gra zasłuży po czasie na uznanie, to zawsze można ją wskazać w temacie. Ja np. jeszcze nie grałem GTAV czy TLoU, więc jeśli te gry zrobią na mnie należyte wrażenie, to na pewno nie omieszkam o nich wspomnieć. Wiadomo jednak, że nikt nie jest w stanie ogarnąć wszystkich wartych uwagi gier i każdy może się opierać tylko na tym, w co dane mu było zagrać. Dlatego forumowe Top 10 może być dobrą okazją do wskazania zaległości, jakie by wypadało nadrobić.

I choć to Top 10 dotyczy odchodzącej generacji konsol, to gry na PC wydane w okresie 2006-2013 też można wpisywać. Poza tym nazwa "Top 10" nie jest wiążąca, dlatego kilka pozycji mniej lub więcej na liście nie robi różnicy. Najważniejsze aby wypisać wszystkie wasze naprawdę najlepsze gry generacji. Wszelkie przemyślenia (oczywiście związane z tematem) są również bardzo mile widziane.


Lecę pierwszy z koksem (kolejność na liście poza pierwszą trójką jest dowolna; pogrubione gry to moje absolutne 10/10):

1. Mass Effect
2. Gears of War
3. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

4. BioShock
5. Braid
6. Mass Effect 3
7. Call of Duty 4: Modern Warfare
8. Super Mario Galaxy 2
9. The Legend of Zelda: Twilight Princess (grałem na Wii)
10. Shadow Complex
11. Halo Wars
12. Uncharted: Drake's Fortune
13. MGS4
14. Devil May Cry 4
15. Alan Wake

Oczywiście było dużo więcej gier zasługujących na spore uznanie, jak chociażby Fallout: New Vegas, Dragon Age 1 i 2, Batmany, Portal, Heavy Rain, Lost Odyssey, Eternal Sonata, Forza 2, PGR4, VF5, Rayman Origins, TLoZ: Skyward Sword, Super Mario Galaxy, DKCR, RE5, AC2, Oblivion, Skyrim, Puzzle Quest, PvZ oraz inne.

Całą generację oceniam zatem na mocne 9/10. Była masa świetnych gier, choć w późniejszym okresie dało się odczuć pewne braki i powtarzalność schematów. Przez pierwsze 2-3 lata czułem się stale zaskakiwany czymś nowym i zajebistym. Później było po prostu bardzo dobrze.

/windo Będę wyrzucał każdy durny post bez topu (lub ewentualnie jakiejś rzeczowej dyskusji na ten temat), jak ten Irasa który był poniżej.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2013, 09:03:06 am wysłana przez inż. windomearl »

el becetol

  • Gość
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #1 dnia: Października 29, 2013, 00:24:16 am »
Aż 10? Musiałbym za bardzo naciągać miejsca w rankingu między praktycznie równymi grami. Dam TOP3.

1. Red Dead Redemption
2. Mass Effect (seria)
3. GTAV

Mass Effect to gra na którą czekałem całe życie, z bogatym i nowym uniwersum, które możemy (w miare) swobodnie poznawać, charakterystycznymi postaciami, tysiącami linii dobrych dialogów i epicką fabułą. Niestety im dalej w EA, tym gorzej (tworzenie niepotrzebnego trybu multiplayer dla karot kosztem dopieszczenia fabuły), dlatego pierwszego miejsca nie przyznam. GTAV także ma potencjał na grę generacji, ale bardziej komediowa i mało angażująca emocjonalnie fabuła łatwo popada w zapomnienie. Grą generacji dla mnie zostaje więc niesamowicie klimatyczny RDR, z typowo brudnym i ciężkim scenariuszem westernu, którego nie zaburzają poboczne elementy obowiązkowe w sandboksie. Gra jest dużo mniejsza od GTAV, ale za to idealnie wykadrowana i zbalansowana, a John Marston pozostaje dla mnie ikoną tej generacji, tak jak Snake w dwóch poprzednich.

Ogólnie generację, a raczej wygrywającą ją PS3, oceniam na 9 - dużo jest narzekania na fps'y, ale świetnych gier też nie zabrakło. Ta generacja wprowadziła nas w erę HD (ready :troll: ), skok graficzny po kupnie konsoli i nowego telewizora był ogromny. Wprowadziła też do konsol online, co poza mało mnie interesującym multiplayerem, dało opcję ściągania materiałów z sieci - nie zapominajmy że żeby zagrać w demo na PS2, trzeba było kupić w empiku Oficjalny Playstation Magazyn z płytą za jakiś chory hajs. Rozwinęły się dzięki internetowi gry niezależne, coś, czego na poprzednich generacjach jako tako nie było (albo było w postaci gier typu Puzzle Bobble, Chu Chu The Rocket czy Puzzle Figter sprzedawanych za 249 złotych w empiku). Dzięki online mamy także PS+, czyli usługę idealnie wpasowującą się w mój tryb życia.

Teraz mamy powtórkę z rozrywki. To PS One była przełomową konsolą, podczas gdy PS2 tylko kontynuowała opracowane wcześniej rozwiązania w nowej jakości. PS3 znowu wprowadziła przełomowe zmiany (hd + online z prawdziwego zdarzenia) i zapowiada sie na to, że PS4 bez większych rewolucji będzie kontynuować tę drogę z lepszymi podzespołami. Czy będzie to równie dobra generacja co PS2, to zobaczymy.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #2 dnia: Października 29, 2013, 00:38:10 am »
1. RDR
2. TLoU
3. GTA V
4. Mass Effect (1)
5. Dead Space
6. Project Gotham Racing 4
7. Gears of War (1 i 3)
8. Bioshock Infinite
9. Dishonored
10. Halo 3

Tak narzekałem na małą ilość dobrych tytułów na obecnych maszynkach, a z łatwością wymieniłem dziesięć (pewnie i z 20 bym tu umieścił). Odchodząca powoli generacja przyniosła nam: Osiągnięcia/trofea, awaryjność konsol, kontrolery ruchowe, 3D, oskryptowane shootery, Online.
Więc ode mnie solidna 7.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2013, 00:48:42 am wysłana przez piter86 »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #3 dnia: Października 29, 2013, 00:54:10 am »
1. mass effect 3
2. mass effect
3. dead space
4. gears of war
5. killzone 2
6. uncharted 2
7. resident evil 5
8. mass effect 2
9. gran turismo 5
    gears of war 2
    cod 4
    gow 3
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2013, 00:58:41 am wysłana przez Wulfen »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #4 dnia: Października 29, 2013, 02:06:29 am »
1: TLoU
2:RDR
3:GTA5
4: Uncharted seria
5: GT5
6:Killzone 2
7:Asasyny
8:Heavy Rain

Bf:bc2/BF3 poza konkursem bo to online i podlega innym standardom i ocenom. Własciwie nie podlega bo kontrkandydata brak :-?

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #5 dnia: Października 29, 2013, 08:42:01 am »
1. Mass Effect (seria)
2. Gears of War (seria)
3. Uncharted (seria)
3. Demon's Souls/Dark Souls
4. The Last of Us
5. Borderlands 2
6. God of War 3
7. Heavenly Sword
8. Bioshock (seria)
9. Dead Space
10. Ninja Gaiden 2

Kolejność przypadkowa, choć serie Mass Effect, Uncharted, Gears of War i Borderlands 2 są w absolutnej czołówce.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2013, 15:00:29 pm wysłana przez yap »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #6 dnia: Października 29, 2013, 09:24:43 am »
Journey
BioShock
The Last of Us
Dead Space
Castlevania: Lords of Shadow
Mirror's Edge
Red Dead Redemption
Uncharted 2
Killzone 2
Ni no Kuni: Wrath of the White Witch

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #7 dnia: Października 29, 2013, 09:28:43 am »
1. GTA V
2. Mass Effect (seria ponieważ nie można moim zdaniem traktować tej trylogii inaczej niż jako całość)
3. The Last of Us
4. Castlevania: Lords of Shadow
5. Bioshock
6. Bioshock: Infinite
7. Batman AC
8. Red Dead Redemption
9. Heavy Rain
10. Uncharted 2

Dorzuciłbym gdzieś poza 10 jeszcze GoW 3 za rozp**rdol gałek ocznych jaki mi zafundował oraz Deus Ex HR, który również ze względu na "technikalia" w top 10 znaleźć sięnie może. 6 pierwszych miejsc mojego zestawienia to absolutne masakratory i jedne z najlepszych gier w jakie grałem ever. GTA za swój ogrom, klimat, rozmach i to jak przy tym wygląda zasługuje na bycie nr 1 w tej generacji. Fakt, że fabuła nie jest jakaś cudowna, ale hej, to GTA tam ma być sporo beki. Mass Effect - cóż więcej pisać, becet powiedział wszystko. The Last of Us bo nie pamiętam od bardzo dawna gry, która zagrałaby mi tak na emocjach. Castlevania za to, że jest po prostu piękna. Bioshocki za "inne" podejście do tematu fps, klimat, fabułę i za urwane jaja przy Infinite (kto przeszedł, ten wie o co mi chodzi. Przy Batmanie świetnie siębawiłem i gra też jest duża i po prostu kompletne Arkham Asylum. RDR również wiadomo. Heavy Rain może trochę kontrowersyjnie, ale również jest to coś innego i mi sięnaprawdę podobało. Uncharted za graficzny szok oraz non stop intensywną akcję.

funditto

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-11-2009
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #8 dnia: Października 29, 2013, 11:11:31 am »
1. Seria Super Mario Galaxy
2. New Super Mario Bros Wii
3. The Legend of Zelda: Twilight Princess
4. Gran Turismo 5
5. Donkey Kong Country Returns
6. World Of Goo
7. Rayman Legends
8. GTA 5
9. Project Gotham Racing 4
10. Need For Speed: Hot Pursuit

Edit: Odświeżyłem sobie SMG 2 i zrobiłem drugie podejście do Twilight Princess i ranking się trochę zmienił.

Czuje, że posypią się hejty, no ale trudno. Gram w platformówki i wyścigi i w Zeldy oraz Pokemony, ale te drugie są tylko na handheldy, a Skyward Sword jeszcze do ogrania
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2013, 15:19:25 pm wysłana przez funditto »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #9 dnia: Października 29, 2013, 11:33:04 am »
top games:

mass effect
dark souls
bayonetta
arcade games
forza
god of war 3
heavy rain
bioshock
gears of war
fallout: nv

żeby nie było za pięknie:

rrod
platny online (gold / passy)
dlc
ylod
patche / aktualizacje
activision / ea
brak grafiki na wii
kinect / dildo / pilot do wii
bullshoty
kupony (cod / assasin)

Marins

  • Gość
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #10 dnia: Października 29, 2013, 11:40:10 am »
Oczywiście nie zagrałem we wszystkie gry, mam spore zaległości ale jeszcze nadrobię :)

1. The Last of US
2. Uncharted 2
3. Killzone 2
4. Call of Duty 4: Modern Warfare
5. Castlevania: Lords of Shadow
6. God of War 3
7. Transformers Fall of Cybertron
8. Heavenly Sword / Infamous 2   
9. Batman AA
10. Heavy Rain

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #11 dnia: Października 29, 2013, 12:06:05 pm »
1. Castlevania : LoS
2. Bayonetta      (Chociaż tutaj na 100% pojawi się Castlevania : LoS 2 :D)
3. DMC : HD Collection
4. Devil May Cry 4
5. Bioshock
6. Dead Space
7. Condemned : Criminal Origins
8. Gears of War 2
9. Uncharted 2
10. InFamous 2

Generacja na 8, lepiej bawiłem się przy poprzedniej :D PS2 <3333 xd

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #12 dnia: Października 29, 2013, 12:15:16 pm »
Mam mnóstwo zaległości, które zamierzam nadrobić w przyszłości. Na daną chwilę podam tylko zaliczone tytuły i w sumie bez numeracji - to gry, które po prostu pozamiatały mną jak grałem.

Mass Effect (trylogia)
Batman Arkham Asylum i Batman Arkham City
Dead Space
Uncharted: Drake's Fortune i Uncharted: Among Thieves
TES V: Skyrim
GTA V
God of War III
Multi do Call of Duty IV: Modern Warfare i Modern Warfare II
Red Dead Redemption
Assassin's Creed II
Mafia II
Infamous I i II
Alan Wake
Driver San Francisco

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #13 dnia: Października 29, 2013, 12:17:00 pm »
Proponuję za jakieś kilka dni zliczyć tytuły występujące najwięcej razy w zestawieniach i zrobić z nich ankietę "Gra generacji". Co Wy na to? Mogę to ogarnąć.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2013, 12:21:58 pm »
Kolejność ma znaczenie:

1. Siren Blood Curse
2. Dragon's Dogma
3. Demons/Dark Souls (Dark Souls 2 pewnie też się tu znajdzie je FS da znowu radę)
4. Catherine
5. Yakuza 3/4
6. Dragons Crown
7. NieR
8. MGS4
9. Final Fantasy 13
10. Vanquish
      DMC 4
     
     
Nie grałem w Ni no kuni jeszcze i ciągle gram w Dragon's Crown. Dark Souls 2 i Drakengard 3 mają premierę w przyszłym roku, a w listopadzie szukuje się chyba zapowiedź nowej Persony, która, jeśli twórcy utrzymają poziom P3 i P4, może być bez problemu tą naj. Dla mnie ten ranking mógłby być robiony co najmniej za pół roku :P

W moim rankingu nie ma gier typowo multi jak Resistance: Fom, Resistance 3, Battlefield 3 i Killzone 2, które czysto gameplayowo są poza wszelką konkurencją, ale kuleją w innych elementach i przez to nie wryły mi się w pamięć jak tytuły z top 10.

Za co? Siren Blood Curse za chore akcje które tam odchodzą, klimat, wspaniale zrobioną i klimatyczną japońską wiochę, cudowny, klimatyczny (znowu) OST, bardzo ciekawy gameplay (nie ma to jak obserwować siebie oczami przeciwnika) i ciekawą historię w której nie wiadomo, kto wyjedzie z wyspy cało i nawet spierdalamy przed samym sobą :). O Dragons Dogmie dużo pisał nie będę, bo robiłem to w odpowiednim temacie. Kopalnia świetnego gameplayu osadzona w bardzo fajnie zrobionym średniowieczu. Do tego chimery, gryfy, super seciki i takie tam.  Podobnie jest ze Soulsami z tym, że tu na pierwszy plan wybijają się poziom trudności, świetne dark fantasy i wspaniały lore dla kumatych. Catherine znalazła się w rankingu za świetną historię, super nakreślone postacie, wieczorne posiadówy w Stray Sheep i wsłuchiwanie się w fajnie napisane dialogi, ciekawy, ,,inny" gameplay, klimacik i ost, w którym prym wiodą aranżacje utworów Chopina czy Beethovena. Yakuza 3/4 za Yakuzę,  postacie, historię, Kamurocho i dziesiątki zadań do zrobienia. NieR przede wszystkim za historię, postacie i przewrotność tego tytułu. Z MGS4 mam problem ze względu na zepsutą końcówkę. Do walki z Ocelotem na statku jest wspaniale, najlepszy MGS ever. Niestety epilog psuje to całe świetne wrażenie. Jakieś wesele i komedia na lotnisku, Snake żyje, Big Boss powraca po to, aby znowu umrzeć. Na co to? Kulka w głowę dla Snake na cmentarzu i mamy doskonałe zwieńczenie serii. Szkoda. Final Fantasy 13 bo oprócz końcówki bez pierdolnięcia był to bardzo dobry final. Epicki i story driven czyli taki jaki lubię. Szkoda, że Toriyama nie pociągnął tematu tylko zmienił priorytety i zaczął robic gry o małpach w rożowym, zbieraniu kamieni i przebieraniu się. W Vanquishu podobały przede wszystkim mi się ADHD gameplay i cała ta japońsko mechowa otoczka. O DMC 4 pisał nie będę. Wszystko można znaleźć w temacie DmC :P

« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2014, 14:27:38 pm wysłana przez dante0 »

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #15 dnia: Października 29, 2013, 16:51:45 pm »
The Last of Us
BioShock Infinite
MGS 4
Uncharted  Among Thieves
Yakuza (najbardzie niedoceniana seria)
Deus Ex  Human Revolution (tu miało być gta ale ...)
God Of War
Skyrim
Batman  Arkham City
Far Cry 3
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2013, 16:53:48 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Jacek84

  • Gość
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #16 dnia: Października 29, 2013, 19:42:27 pm »
Piona dla tej osoby, która dała 5, bo dałem tak samo. W moim przypadku niska ocena motywowana jest następującymi czynnikami:

- HD rimejki gier w których zawartość pozostała w dużej mierze niezmienona - uważam to za skok na kasę i nawet przy obniżonej cenie jest to jak dla mnie nieco za duża kwota jak na nakład pracy włożony w port
- nacisk na DLC/wpychanie wszędzie online/online passy/day-one cokolwiek/wszelkie przejawy DRMopododobne
- powolne acz mocno widoczne ubytki w narracji i fabule gier
- upowszechnianie się modelu mikrotransakcji
- żenująca cena gier retail w dystrybucji elektronicznej na konsolach
- brak Bluryja jako standard
- launch Xboxa, RRODy, YLODY
- pokpienie tak ważnej zalety konsol jak "plug and play" co udało się jako tako utrzymać Wii, ciągłe aktualizacje na PS3
- wyjebka Japonii na Europę i żenujace próby "dopasowania się" do modelu europejskiego (patrz seria FF i rozumienie czym jest zachód wg Square-Enix et al)

Gry to (kolejność przypadkowa)

TESV: Skyrim
Mass Effect 1
Uncharted 2
Deus Ex: Human Revolution
Grand Theft Auto 5
Super Mario Galaxy 1&2
Dragon Age: Origins
Xenoblade Chronicles

Co do konsol, mimo że najwięcej grałem i wciąż gram na klocku to generacja należy do PS3. Hands down. Szczerze mówiąc to ja widzę tendencję spadkową od 32 bitów, ale nie będę się kłócił, bo mi się nie chce.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #17 dnia: Października 29, 2013, 20:54:32 pm »
Fallout: New Vegas. Archaiczny brzydal, ale zarazem moje najlepsze RPG w tej generacji, z mnóstwem zawartości, niezłą fabułą i tym lekkim westernowym zacięciem w klimacie.

Deus Ex: Human Revolution. Godny powrót klasyka, który dodaje coś od siebie i potrafi rozkruszyć beton i zaprosić nowych graczy do uniwersum.

TES V: Skyrim. Klimat, genialny soundtrack, cudowne i unikalne lokacje, które chce się zwiedzać dla samej satysfakcji z eksploracji.

Batman Arkham Asylum. Chyba jedyna gra, która z przytupem wbiła się w rynek gier i zmiotła wszystkie inne gnioty na licencjach filmów/bajek/komiksów/czegokolwiek. Świetna rozgrywka, mistrzowski dubbing, unikalny klimat zamkniętej i niedostępnej wyspy, pełnej szaleńców.

Uncharted 2. Jazda bez trzymanki od początku do końca, świetnie zrealizowana i tak samo zagrana przez aktorów.

Dead Space. Idealne połączenie gry akcji i horroru, doprawione świetną atmosferą opuszczonego statku kosmicznego dryfującego w kosmosie.

Demon's Souls/Dark Souls. Niepozorna gra (na początku miała być tylko w Japonii i samo Sony miało ją w czterech literach), która rozkochała w sobie rzesze fanów i znalazła własne miejsce w tej i zapewne przyszłej generacji. Wszystko za sprawą świetnie zrealizowanej walki, unikalnego i brudnego klimatu średniowiecza (to jest dark fantasy, a nie jakieś Dragon Ejdże) i pokręconych zastępów naszych przeciwników.

Wiedźmin (seria). Polak potrafi, jedynka posiadała swój unikalny słowiański klimat i sporo rzeczy do zrobienia, ale kulała w kwestii rozgrywki. Dwójka to naprawiła, ale widać już było parcie na szerszą widownię, bo jakoś kolorowo się zrobiło i bardziej ekszyn. Trojka zapowiada się na miks obu części i może poważnie zamieszać na RPGowym poletku.

Dishonored. Najlepsze nowe IP i zarazem świetna skradanka z interesującym światem i wciągającą jak bagno rozgrywką, która pozwala kończyć misje na multum sposobów.

Portal (seria) Eksperyment Valve, który dał początek świetnej serii gier, gdzie można wysilić szare komórki i zagłębić się jednocześnie w ciekawą fabułę.

Nagroda specjalna dla dziecka z opóźnionym rozwojem: Alpha Protocol. Brzydkie, zbugowane i średnio grywalne, bo ani to skradanka, ani to strzelanka, ale jeśli chodzi o wybory fabularne i ich konsekwencje w rozgrywce to nie ma sobie równych. Prawdziwa definicja RPG, gdzie nasze wybory mają znaczenie dla fabuły.

Ghostie

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2007
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 16
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #18 dnia: Października 29, 2013, 21:10:42 pm »
Mass Effect (seria)
Bioshock
Dead Space
Witcher 2
RDR
Batman AA
Dragon Age: Origins
X-COM Enemy Unknown
Borderlands 2
AC 2






POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #19 dnia: Października 29, 2013, 21:23:38 pm »
Proponuję za jakieś kilka dni zliczyć tytuły występujące najwięcej razy w zestawieniach i zrobić z nich ankietę "Gra generacji". Co Wy na to? Mogę to ogarnąć.
Jestem za :)


- powolne acz mocno widoczne ubytki w narracji i fabule gier
Niestety muszę się z tym zgodzić. Świetnie to widać szczególnie na przykładzie gier Bioware. Ale i wielu innych grach można było to odczuć. Miłym wyjątkiem jest tutaj Wiedźmin 2 (choć dla wielu też spłycony w stosunku do pierwszej części), w którym udało się połączyć zalety udogodnień technicznych z rozbudowaniem i znakomitą narracją fabularną.

Do dużych zalet obecnej generacji na pewno zaliczyłbym rozwój gier indie. Dały mi masę radochy przez ostatnie lata i stały się dobrą odskocznią od nieco kostniejącego rynku gier AAA. Steam to również dla mnie wielki plus. Tak samo jak combo PC + TV + pad od Xa. Wcześniej tego brakowało. Poza tym bardzo mile zaskoczył mnie grami X360 w pierwszych latach życia konsoli. Z kolei PS3 długo się rozkręcało, ale w końcu weszło na obroty. Zaś Wii to zupełna porażka pod względem technicznym i z powodu prawie całkowitego skupienia na casualach. Honor Nintendo uratowało kilka perełek w stylu SMG2.

Czy ta generacja była gorsza/lepsza od poprzedniej. Ciężko ocenić. Na pewno była inna. Centralnym jej punktem stało się stałe połączenie z siecią i wszystko wskazuje na to, że rozwój konsol będzie szedł właśnie w tym kierunku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #20 dnia: Października 29, 2013, 22:09:04 pm »
Ja chciałbym tylko wtrącić, że każdy kto w pierwszej trójce nie umieścił Red Dead Redemption, a także pominął UNCHARTED!!! znalazł się na mojej liście.

Spidey^

  • Gość
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #21 dnia: Października 29, 2013, 22:51:52 pm »
1. Mass Effect 3
2. Mass Effect
3. The Last of Us
4. NieR
5. Mass Effect 2
6. Battlefield 3 multi
7. Deus Ex: Human Revolution
8. Mirror's Edge
9. XCOM: Enemy Unknown
10. Tomb Raider

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #22 dnia: Października 29, 2013, 22:58:32 pm »
Ja chciałbym tylko wtrącić, że każdy kto w pierwszej trójce nie umieścił Red Dead Redemption
W pierwszej trójce od końca też może być ?
Ja muszę głębiej przemyśleć swoją listę bo na razie składa się z samych CoDów ;)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

lupinator

  • Gość
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #23 dnia: Października 30, 2013, 02:11:13 am »
W przypadkowej kolejności:

Seria The Elder Scrolls (szczególnie Oblivon)

Seria Grand Theft Auto (szczególnie część V)

Seria Fallout (szczególnie New Vegas)

Seria Fable (szczególnie część 2)

Red Dead Redemption

Hitman Absolution

Halo 3

Deus Ex: Human Revolution

Battlefield Bad Company 2

Ratchet & Clank: A Crank in Time

The Orange Box

Left 4 Dead

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #24 dnia: Października 31, 2013, 11:30:47 am »
1. Bioshock
2. Uncharted 2
3. Far Cry 3
4. The Last of Us
5. GTA V
6. Castlevania LoS
7. Heavy Rain
8. MGS 4
9. Dishonored
10. Orange Box

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #25 dnia: Października 31, 2013, 12:15:56 pm »
1. Call of Duty: Modern Warfare
2. Heavenly Sword
3. Uncharted 2
4. Far Cry 3
5. GTA V
6. Call of Duty: Modern Warfare 2
7. Need for Speed: Hot Pursuit
8. Deus Ex: Human Revolution
9. Devil My Cry 4
10. Fifa (za całokształt i kolejne części które trzymają dobry poziom)
Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 06, 2013, 00:12:59 am »
Podliczyłem średnią i wychodzi na to, że forumowicze oceniają obecną generację konsol na 7.75/10.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 06, 2013, 14:52:14 pm »
Przegapiłem temat, także dopisze teraz spóźnioną liste, która nikogo już nie interesuje.

1. Killzone 2
2. Far Cry 3
3. Infamous 2
4. TTT2
5. Journey
6. Motorstorm Pacific Rift
7. Heavy Rain
8. Heavenly Sword
9. GoW Wstąpienie
10. Rayman Origins

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 06, 2013, 15:34:44 pm »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 06, 2013, 18:38:12 pm »
Dałeś GOW:A, a nie ma na liście GOW3? :o

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 06, 2013, 18:56:31 pm »
Głównie za multi, bo wciągnęło mnie na ładnych pare miesięcy  :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 547
  • Reputacja: 251
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #31 dnia: Września 21, 2014, 16:11:25 pm »
Pierwsze miejsce zajmuje u mnie Demon's Souls . Mam trzy wersje tej gry i każdą z przyjemnością zaliczyłem na 100%. Fantastyczna to produkcja, jakże dopracowana w każdym aspekcie - od sfery A/V poprzez grywalność, klimat, tryb multi, na wstawce otwierającej rozgrywkę kończąc.
Z tego tytułu, wyróżnienie dla Dark Souls. Choć graficznie już nie ta klasa, to wspaniale nadrabia wysmakowanym designem. Ma kilka irytujących momentów - łucznicy na gzymsie, ale z początkowego 7/10 po kilkunastu godzinach zabawy skończyło się na tworze ocierającym się o 10/10. To taka Castlevania: SotN tej generacji.

Teraz już bez ustalonej chronologii.
Killzone 2 - w żadną grę nie grałem aż tyle w trybie wieloosobowym. Mam kilkadziesiąt przedstawicieli FPS na półce i żadna (no, nie licząc BF trzeciego) nie wciągnęła mnie w wir zabawy multi tak jak zrobił to Kz II. MAŁO TEGO, gra na starcie oferowała koszącą jakość oprawy graficznej, a sam tryb dla pojedynczego gracza to klasa sama w sobie. Who dares wins Plisskena śniło mi się nocami.

Bioshock - absolutnie niepowtarzalna pozycja pod każdym względem. Grając w nią przez pierwsze godziny czułem się niamal jakbym grał w grę swojego życia. Oprawa A/V, klimat, postać BD, mała siostra, grywalność. Coś wspaniałego.

CoD4: MW: - bawiłem się przy nim przednio tak, że to bodaj jedyny FPS, który zaliczyłem dwukrotnie. W multi nie spędziłęm nawet 16min. ale zamiłowanie do serii pozostało do dziś dzień i z przyjemnością 4 Kazimierze wydaję bez wahania za sam tryb dla pojedynczego gracza.

N4S Szift- kapitalna zabawa, która przywróciła wiarę w federację. Ta gra nie byłaby tym czym jest dla mnie, gdyby nie obłędny widok z kokpitu. Jego brak to największa wada kolejnych przedstawicieli serii. Wyróżnienie dla Burnout Paradise. Combo - grafika+audio+grywalnośc+multi nosi znamiona Super Combo.

Bayonettapanna z pańską pogardą spogląda na gatunek slaszerów. Za styl, za grafikę, za muzykę, system, kompletna, spójna całość.

Trylogia ME - niby trzecia część tak odmienna od pozostałych, lecz śmiało można je jako całość przedstawić, a wówczas jest co - od fabuły, poprzez znakomicie napisane postaci, na spektakularnej końcówce kończąc. Ponad sto godzin niczym nieskrępowanej frajdy.

Dead Space - bazowo - przystawka przed daniem głównym w postaci RE5. W praktyce sycący posiłek z kapitalnie dobranymi makroskładnikami. Fenomenalna gra z równie udaną kontynuacją i zawodzącą trzecią odsłoną.

HotLineMiami - indyk, który okazał się znacznie smaczniejszy niż niejedna gra tworzona za grube miliony. Jedna z tych pozycji (Raczet i Klank, Bayo), która po zaliczeniu ogrywałem z miejsca kolejny raz. Wyróżnienie dla Plants vs Zombie, która nie  przestaje mnie bawić na kolejnych platformach.

(S)SF 4 - tuż obok fantastycznego BlazBlue(bezapelacyjnie gra na 10/10 podobnie jak dzieło od capcom), moje ulubione mordobicie na poprzedniej generacji. Całokształt - pierwsza klasa.
Podziękowania dla chłopaków z fomum za setki walk on line.

Also:

Fallout 3jednak nie zawiódł (no, nie licząc szaty graficznej). Binarny mocarz.
El Shaddai - urzekająca stylistyka, jak i sama gra.
Red Faction GTA 4 i GTA V, Mafia II, SR III- jako bossowie piaskownicy.
Borderlands - za klimat i kooperację.
Diablo III - to nie to co, kultowy poprzednik, ale przykuł niesamowicie do tv.
VF 5 - klasa sama w sobie
Motorstorm oraz Resistance II - piękne początki.
Dragon Age tudzież DA II - niedoceniane (szczególnie sequel), ale wspaniałe pozycje.
Dishonored, Far  Cry 3, Deus Ex, GoW III, Army of Two, TLoU, Zielona Latarnia, Asura, Hitman, TR.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2014, 10:43:45 am wysłana przez Sylvan Wielki »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #32 dnia: Września 22, 2014, 15:21:05 pm »
Kolejność przypadkowa:

1)The Last of US
2)Gears of War (Trylogia)
3)Alan Wake
4)Halo 3
5)Uncharted (Trylogia)
6)BlazBlue
7)SSF4
8)COD 4 Modern Warfare
9)Demons Souls
10)Battlefield 3

I tutaj chciałbym podziękował wszystkim forumowym pysiaczkom, z którymi, rzucałem kurwami na zlagowane Girsy, wymyślałem od najgorszych kamperów (COD) i którym wirtualne ryje z namaszczeniem obijałem (SF/BlazBlue), oraz oczywiście tym z którymi zamykaliśmy i ruchaliśmy snajperkami ludzi na respach (BF3). Bez was wszystkich dziubaski ta generacja nie byłaby nawet w połowie tak zajebista <3
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2014, 15:27:16 pm wysłana przez Patosław »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #33 dnia: Września 22, 2014, 15:39:19 pm »
No Cod, gearsy i zdrapki za live piękne czasy ;D

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #34 dnia: Września 22, 2014, 17:19:43 pm »
Kolejność przypadkowa:

1)The Last of US
2)Gears of War (Trylogia)
3)Alan Wake
4)Halo 3
5)Uncharted (Trylogia)
6)BlazBlue
7)SSF4
8)COD 4 Modern Warfare
9)Demons Souls
10)Battlefield 3

I tutaj chciałbym podziękował wszystkim forumowym pysiaczkom, z którymi, rzucałem kurwami na zlagowane Girsy, wymyślałem od najgorszych kamperów (COD) i którym wirtualne ryje z namaszczeniem obijałem (SF/BlazBlue), oraz oczywiście tym z którymi zamykaliśmy i ruchaliśmy snajperkami ludzi na respach (BF3). Bez was wszystkich dziubaski ta generacja nie byłaby nawet w połowie tak zajebista <3
Bf3  :lol: A gdzie kur** Bf:BC2 sie pytam?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 01, 2016, 16:47:59 pm »
Ja teraz przeczytalem moja liste sprzed 3 lat i sporo bym w niej jednak zmienil teraz :)

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 01, 2016, 17:17:19 pm »
1. The Last of Us                                      9+ (naciągane)

2. Uncharted 2                                         9   (naciągane)

3. Castlevania Lords of Shadow                 9-

4. Demon Souls                                        9-

5. Metal Gear Solid 4                                9-

6. God of War 3                                        9-

7. Gears off War 1                                    9-

8. Gears of War 2                                     9-

9. Gears of War 3                                     9-

10. Gran Theft Auto 5                              9-

11. Bioshock                                            9-
W pierwszej piątce, cztery gry to exy Sony, a jedna multi. Ale ch** tam: Jaka konsola wygrała? Oczywiście, że Xbox 360
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 045
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 01, 2016, 17:29:29 pm »
Więcej dobrych exów w top 11 to nie zwycięstwo od razu.
Jakbyś doczytał to byś wiedział o co jeszcze chodzi ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 01, 2016, 17:32:18 pm »

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: Top 10 generacji X360/PS3/Wii
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 01, 2016, 17:36:56 pm »
"Jakbyś doczytał to byś wiedział o co jeszcze chodzi"
Ano tak, zapomniałem o tym aspekcie.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.