Autor Wątek: Średniowieczne gry na prezentację maturalną  (Przeczytany 3483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« dnia: Marca 24, 2009, 17:56:43 pm »
Wybrałem sobie temat: Porównanie scen batalistycznych w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Jako, że gry traktuję jako sztukę będę je omawiał w prezentacji. Mam 2 okresy czasowe: średniowiecze i II wojnę światową. Do tego drugiego biorę COD5 i/lub BiA: Hell`s Highway ale ze średniowieczem mam problem. Znacie jakieś porządne gry przedstawiające walki w średniowieczu ? Prosiłbym o chociaż krótkie uzasadnienie. Za każdą pomoc lecą plusy ;)

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2009, 18:06:49 pm »
Gothic, walki ludzi z orkami? :P
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Tarniak

  • Gość
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2009, 18:08:10 pm »
Lolz, popatrz na swój avatar ;).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Medieval:_Total_War

I już masz dwie.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2009, 18:08:25 pm »
Medieval Total War
Cytuj
Kampanie wzorowane są na historycznych wydarzeniach, takich jak ówczesne krucjaty do Ziemi Świętej, wojna z Mongołami czy też Wojna Stuletnia. Podzielono je na trzy części, są to odpowiednio: zdarzenia dziejące się we wczesnym, środkowym i późnym średniowieczu. Podczas naszych zmagań i wojaży zetkniemy się ze słynnymi z historii postaciami, m.in. Joanna d?Arc, król Ryszard Lwie Serce, El Cid i William Wallace.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1495

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2009, 18:16:02 pm »
(...)i innych dziedzinach sztuki. Jako, że gry traktuję jako sztukę będę je omawiał w prezentacji.

Może nie na temat, ale czy jesteś pewien, że komisja, u której będziesz zdawał, również uważa gry za "dziedzinę sztuki"?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 24, 2009, 18:24:50 pm »
Najpierw to lepiej sie dowiedz od swojego nauczyciela od polskiego czy możesz użyc gier w swojej prezentacji.Poźniej może byc nieciekawie jak ci dowalą mało punktów z prezentacji.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 24, 2009, 18:36:37 pm »
Lolz, popatrz na swój avatar ;).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Medieval:_Total_War

I już masz dwie.
Szukałem raczej czegoś gdzie są otwarcie pokazane bitwy, ale faktycznie dzięki bo nie zauważyłem :P

Medieval Total War
Cytuj
Kampanie wzorowane są na historycznych wydarzeniach, takich jak ówczesne krucjaty do Ziemi Świętej, wojna z Mongołami czy też Wojna Stuletnia. Podzielono je na trzy części, są to odpowiednio: zdarzenia dziejące się we wczesnym, środkowym i późnym średniowieczu. Podczas naszych zmagań i wojaży zetkniemy się ze słynnymi z historii postaciami, m.in. Joanna d?Arc, król Ryszard Lwie Serce, El Cid i William Wallace.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1495

O widzisz super. Tylko pewnie wezme drugą część :)

(...)i innych dziedzinach sztuki. Jako, że gry traktuję jako sztukę będę je omawiał w prezentacji.

Może nie na temat, ale czy jesteś pewien, że komisja, u której będziesz zdawał, również uważa gry za "dziedzinę sztuki"?
Najpierw to lepiej sie dowiedz od swojego nauczyciela od polskiego czy możesz użyc gier w swojej prezentacji.Poźniej może byc nieciekawie jak ci dowalą mało punktów z prezentacji.

Racja zgodze się. Widziałem już temat z komiksami, a grami chce podkolorować prezentację która (głównie przy moim temacie) zawsze opiera się na schemacie: książka-obraz-film. Jutro będę rozmawiać z nauczycielką o tym :)

Do wszystkich poleciały plusy. Jakby ktoś miał coś jeszcze do dodania to zachęcam :)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 24, 2009, 22:59:41 pm »
Najpierw to lepiej sie dowiedz od swojego nauczyciela od polskiego czy możesz użyc gier w swojej prezentacji.Poźniej może byc nieciekawie jak ci dowalą mało punktów z prezentacji.
hell yeah! na mój temat idealnie pasowałby CoD4, albo MGS4 (trochę mniej ale nadal..), Fallouty, jednak najwyżej tylko o nich wspomnę na prezentacji. Boję się że komisja źle odbierze.
Choć z drugiej strony...jak trafisz na dobrą komisję to jeszcze ci za to pkt podniesie, za oryginalność.
Mój temat to: katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych.
Ja trochę też oryginalnie pojadę (a przynajmniej tak mi się wydaje) bo wziąłem katastroficzne filmy, a książkę o wojnie, choć łatwiej jest zrobić odwrotnie. W dodatku o wojnie dość współczesnej. Dlaczego? Bo wydaje mi się że to co się działo podczas II wś. już się nie powtórzy, w dodatku wojna się zmieniła, teraz ceniony jest profesjonalizm małej grupki, a nie ilość mięsa armatniego.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 25, 2009, 00:29:07 am »
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Średniowieczne gry na prezentację maturalną
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 25, 2009, 19:49:35 pm »
Gadałem z nauczycielką i powiedziała że fajny pomysł :D

Snakeu no właśnie zależy czy trafisz na konserwatywnych buraków czy ludzi z otwartymi oczami i umysłami. Życzmy sobie tych drugich :)

Twój temat "katastroficzne wizje i obrazy zagłady w dziełach literackich i filmowych" z tego co widze ogranicza pole wyboru. Na pewno możesz też i gry wziąć ?
Tak w ogóle to idealnie by pasowało Gears of War 2, ale widze że Xa nie masz, no ale Fallout to jak najbardziej :)
Zauważ też że w II wojnie światowej w wielu "potyczkach" liczyły się pojedyncze osoby. Wszelkie akcje komandosów (Grecja, odbicie Mussoliniego, Cichociemni). To była także właściwie pierwsza wojna gdzie porządna taktyka wiodła skrzypce. Fakt w średniowieczu też były szyki itp. ale w porównaniu do II wojny to można to nazwać taktyczką.... Hmm mógłby to być dobry temat na inną prezentacją :D "Przedstaw zagadnienie taktyki na przestrzeni dziejów, omów na wybranych wydarzeniach"

wojna się zmieniła - "War has changed..." :D (wiesz o czym mówie ;))