Autor Wątek: Nioh  (Przeczytany 57058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #200 dnia: Lutego 04, 2017, 13:55:13 pm »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #201 dnia: Lutego 07, 2017, 11:36:34 am »
Dobra koniec żartów. Kiedy w końcu ta premiera? Raz piszą że siódmego (komputronik) a raz że ósmego (PSN). Widzę, że w Media Markt mają gierkę dostępną i odbiór w 55 minut. Zrobię sobie na wszelki wypadek rezerwację bo coś czuję, że Komputronik zawiedzie :) 

EDIT: Komputronik nie zawiódł. Giera czeka 8)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2017, 13:28:26 pm wysłana przez bojawiem »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #202 dnia: Lutego 07, 2017, 14:51:58 pm »
http://www.gamerankings.com/ps4/181161-nioh/index.html

Prawie 89%

Wczoraj ocena IGN 9.6


http://www.metacritic.com/game/playstation-4/nioh

87% z 42 recenzji oraz średnia 9.0 od graczy





Tylko brać i grać :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2017, 15:13:23 pm wysłana przez Kyokushinman »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Nioh
« Odpowiedź #203 dnia: Lutego 07, 2017, 15:20:59 pm »
Kurcze, w ogóle nie kręci mnie ta gra... W sumie to żaden tytuł tecmo mi nigdy nie podszedł, z drugiej strony twierdzą że jak Soulsy.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #204 dnia: Lutego 07, 2017, 17:23:23 pm »
Ja się tam wczoraj nań skusiłem. W nocy może coś pogram, to dam znać z pierwszej ręki co i jak.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #205 dnia: Lutego 07, 2017, 18:39:46 pm »
Trofea.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Nie ma gówna online także może sobie platynke zrobię :)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #206 dnia: Lutego 07, 2017, 21:38:24 pm »
Wstęp i pierwszą misję skończyłem bez zgonu. Ale znałem lokację i szefa z bety. Chociaż trzeba będzie wrócić bo zebrałem 8/9 duszków damn. I albo mi się wydaje ale grafa dużo lepsza niż w betach. I apropo to nagrody hełmy dają radę i kozacko się prezentują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk żeby każdy wiedział że mam iPhone i używam Tapatalk.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #207 dnia: Lutego 09, 2017, 12:15:46 pm »
Pokonałem już 5 albo 6 bossów i mogę śmiało napisać, że ta gra to rewelacja. System walki w Soulsach w porównaniu do Nioha wydaje się banalny. Masa umiejętności do odblokowania dla każdego z rodzajów broni plus 3 poziomy trzymania broni = masakra. Świetne jest też to, że widzimy u przeciwników pasek ich staminy. Czekamy aż się zmęczy a potem przebijamy jego gardę i sadzimy soczystego finishera pod trójkątem. Moje skojarzenie to Ninja Gaiden 2 i dobicia również trójkątem (ścinanie łbów). Zdecydowanie czuć tutaj dynamikę Ninja Gaiden. Oczywiście działa to również w drugą stronę. Kolejnym elementem jest odzyskiwanie staminy (KI) wciskając w odpowiednim momencie po zasadzeniu combosa R1. Nie można tego zrobić od razu, trzeba chwilę odczekać bo wtedy odzyskamy całość. Idealne KI Pulse oczyszcza też teren z energii Yokai w której jesteśmy słabsi. Strzelanie z łuku czy strzelby też jest świetne. Headshoty wchodzą pięknie. Co do bossów to póki co nie sprawili mi większych problemów. Dwóch z nich padło za pierwszym razem, jeden za drugim a pozostali w max 5 podejściach. Wyjątkiem była misja poboczna na koniec pierwszej krainy gdzie musiałem walczyć z samurajem którego uratowałem w jednej misji. To było przerąbane i zeszło mi się z nim 45 min. Ale warto było bo zostawił fajny armor set który daje bonusa za komplet. Fabuła banalna i sam już nie wiem gdzie i po co łazi główny bohater :) Póki co gra roku!

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Nioh
« Odpowiedź #208 dnia: Lutego 09, 2017, 12:28:58 pm »
Z tego co czytałem to w zasadzie są dwie gry w jednej - albo grasz jak w Soulsy, albo jak w slashera. Ciekawe, ja dziś idę po swoja kopię, ale i tak dopiero za jakiś czas do tego siądę.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nioh
« Odpowiedź #209 dnia: Lutego 09, 2017, 12:32:43 pm »
Kolejnym elementem jest odzyskiwanie staminy (KI) wciskając w odpowiednim momencie po zasadzeniu combosa R1. Nie można tego zrobić od razu, trzeba chwilę odczekać bo wtedy odzyskamy całość. Idealne KI Pulse oczyszcza też teren z energii Yokai w której jesteśmy słabsi.
Bawiłem się tym elementem w ostatniej becie i już to dawało sporo do dynamiki walki. Jak się chciało zmieniać postawy w trakcie combosa, odzyskiwać KI i kombinować to robił się niezły test dla timingu oraz sprawności palców.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #210 dnia: Lutego 10, 2017, 14:05:51 pm »
(....) Chociaż trzeba będzie wrócić bo zebrałem 8/9 duszków damn. (....)

Też mi tam jeden mi umknął. Bladego pojęcia nie mam gdzie się skubaniec schował.  :tongue3:

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #211 dnia: Lutego 11, 2017, 07:53:00 am »
Wczoraj skończyłem wszystkie misje (w tym poboczne) drugiego regionu i tym razem napiszę co mi się nie podoba. W sumie mało tego:
- Zdecydowanie za dużo lootu. Wolałbym żeby zamiast 100 mieczyków czy rękawiczek poleciała jedna dobra rzecz raz na jakiś czas. Teraz miałem taką absurdalną sytuację, że u kowala rozbierałem na części cały ten badziew 15 min. Idzie to wolno bo trzeba sprawdzić czy coś się nie przyda na później. Można przekuć broń/zbroję żeby staty z jednej przeszły do wyglądu drugiej więc warto sobie sprawdzić czy coś nie wygląda "cool" na później.
- Niektóre misje poboczne na planszach misji głównych. Najbardziej lubię jak misje poboczne to nowe miejscówki. Zwłaszcza "kill roomy" gdzie trzeba się wykazać :)
- Nie do końca jasne jest dla mnie jak zdobywa się punkty do odblokowywania umiejętności. Przykładowo wydając dusze tfu amritę i podnosząc "serce" dostajemy punkt samuraja do odblokowania umiejętności np. miecza. Ale te punkty też lecą ekstra i nie wiem za co. Może za zabicie określonych yokai albo jako nagroda za zadania poboczne.
- Fabuła ale kto by się tym przejmował.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #212 dnia: Lutego 11, 2017, 10:54:40 am »
Cytuj
- Zdecydowanie za dużo lootu. Wolałbym żeby zamiast 100 mieczyków czy rękawiczek poleciała jedna dobra rzecz raz na jakiś czas. Teraz miałem taką absurdalną sytuację, że u kowala rozbierałem na części cały ten badziew 15 min. Idzie to wolno bo trzeba sprawdzić czy coś się nie przyda na później. Można przekuć broń/zbroję żeby staty z jednej przeszły do wyglądu drugiej więc warto sobie sprawdzić czy coś nie wygląda "cool" na później.

Mnie to już wkurzało w demie niesamowicie.
Szkoda, że w pełnej wersji nic z tym nie zrobili.
Nie dość, że irytują i psują klimat (błyskotki) podczas wypadania z przeciwników to jeszcze zawalają ekwipunek :(

A i mam pytanie.
Czy da się w jakiś sposób wyłączyć w grze pojawiające się liczby damage u wroga po zadaniu mu ciosu?


« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2017, 11:22:21 am wysłana przez Kyokushinman »

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #213 dnia: Lutego 14, 2017, 07:21:09 am »
Z tymi cyferkami po hitach miałem sprawdzić i zapomniałem. Ja się do nich już przyzwyczaiłem.

Gestami można prowokować lub wychodzić bez walki z różnych sytuacji. Działają na mimików.

https://www.facebook.com/PlayStation/videos/10155043325506803


« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2017, 08:12:45 am wysłana przez bojawiem »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nioh
« Odpowiedź #214 dnia: Lutego 14, 2017, 08:38:12 am »
Czy da się w jakiś sposób wyłączyć w grze pojawiające się liczby damage u wroga po zadaniu mu ciosu?
Internet mówi, że można.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #215 dnia: Lutego 14, 2017, 09:46:42 am »
Ok dzięki.
Byłoby zajebiście.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Nioh
« Odpowiedź #216 dnia: Lutego 15, 2017, 10:13:32 am »
No i jak tam Nioh? Miałem brać na premierę, ale jakoś tak hype zupełnie mnie opuścił i olałem swój pre-order. Patrzę na filmiki (w tym jak ENB przechodzi na ślepo) i niby jest fajnie, ale nie chce mi się iść po to do sklepu. Może to FFXV mnie wypompowało, albo zbliżająca się premiera Horizon. Jestem w szoku, bo jeszcze kilka miesięcy temu miałem spore ciśnienie.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #217 dnia: Lutego 15, 2017, 10:39:19 am »
No i jak tam Nioh? Miałem brać na premierę, ale jakoś tak hype zupełnie mnie opuścił i olałem swój pre-order. Patrzę na filmiki (w tym jak ENB przechodzi na ślepo) i niby jest fajnie, ale nie chce mi się iść po to do sklepu. Może to FFXV mnie wypompowało, albo zbliżająca się premiera Horizon. Jestem w szoku, bo jeszcze kilka miesięcy temu miałem spore ciśnienie.
Gram w to jak wariat i nie mam dość. Jestem w 4 regionie (jest 6). To taki mix Soulsów (mechaniki), Ninja Gaiden (dynamika), Onimushy (klimat) i Diablo (loot). Super w tej grze jest to, że praktycznie cały czas czuć postęp. Niektóre zdolności odblokujemy dopiero po wypełnieniu pewnych szkoleń więc nie ma się do nich dostępu na początku. I bardzo dobrze bo na spokojnie można ogarnąć podstawy a potem zagłębiać się w coraz to bardziej zaawansowane techniki i odwalać niesamowite akcje. Ogłuszenie futerałem miecza w niskiej pozycji cool. Rozbrojenie wroga gołymi rękami jeszcze bardziej. A już super jest skill, że zamiast R1 (KIPulse) na koniec combosa wciskamy R1 ze strzałką lewo i automatycznie zmieniamy broń przedłużając combosa. Ja robie 3 szlagi kataną i potem zmieniam z ciosem na włócznię. No i im dłużej się w to gra tym płynniejsza jest walka. Płynne przejścia pomiędzy postawami, odzyskiwanie KI, zmiany oręża. Jest grubo. I pety są słodkie.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Nadal jednak podtrezymuję zdanie, że bossowie są dużo łatwiejsi od Soulsówych. Dużo bardziej przewidywalni i łatwiej ich rozpracować. Przy żadnym nie zaciąłem się na dłużej nie 10-15 podejść (3 albo 4 padło za pierwszym razem). Wczoraj walczyłem z bossem i miałem odblokowane tylko 3 eliksiry lecznicze bo zebrałem mało duszków i byłem niżej o 8 poziomów od sugerowanego. Byłem na 2 strzały ale po kilku podejściach wiedziałem kiedy atakować bezkarnie. Walka trwała po prostu długo.


Pograłem też w COOPa. W jednym trybie dzieli się pasek życia. Nie wiem jak w trudniejszych misjach ale w tych co grałem to była rzeźnia. W dwie osoby banał. Póki co nie widzę sensu takiego grania.


I chyba bardziej wolałem jeden wielki złożony świat taki jak w Bloodborne niż podział na misje. Ma to swoje plusy jednak plansze nie są tak wypasione.






« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2017, 10:41:17 am wysłana przez bojawiem »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Nioh
« Odpowiedź #218 dnia: Lutego 15, 2017, 11:50:10 am »
Właśnie chyba brakuje mi w tej grze kilku rzeczy znanych z Soulsborne - ciekawej fabuły, formy jej prezentacji, do tego interesujących lokacji (widziałem może dwie fajne scenerie). Loot system jak z Diablo mnie jakoś nie przekonuje. Może za bardzo liczyłem na Soulsy w "Fantasy Japonii". Trochę kusi, ale nie na tyle, żebym się za to zabrał. Mimo wszystko dzięki :).

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #219 dnia: Lutego 17, 2017, 18:55:43 pm »
Pograłem już trochę.
Poległ po cięciach kataną właśnie błyskotliwy boss Nue.

Jak dla mnie giera rewelacja.
Tak wczoraj pochłonięty byłem grą, że ciężko mi było na wiadomości na psn odpisywać :lol:
Giera jest mega dynamiczna niemal jak Ninja Gaiden.
Miód i klimat wręcz wylewa się z ekranu.
System walki bardzo fajny, rozbudowany, do odkrycie sporo umiejętności (to nie BB z 4-5 ciosami na krzyż) i masa innej zawartości mającej wpływ na gameplay.
Animacja postaci daje rade, no ale to TN goście od DOA i NG także musi. Czuć ciężar postaci, wagę broni, ciosy itd. To nie ten kołek z wiadomo jakiej gry ;)
Grafa świetna. Super sampling, 1080p i 60fps robią swoje :)
Kapitalny design lokacji.
Poboczna misja o zachodzi słońca istna wizualna poezja. Obraz niesamowity, zero paćki i gównianego ziarna.
Lokacja które była w pierwszym demie, ta w nocnej ulewie wygląda niesamowicie. Ostrość, brak nawet najmniejszego zęba oraz mega świecące tekstury.
Wygląda to niesamowicie. W tej misji grafa 9 ;)


Po demie nie sądziłem, że to będzie aż tak dobre.
Jak będzie tak dalej zaskakiwać jak zrobiła to w tym czasie co grałem, to szykuje się bardzo wysoka ocena i prawdopodobnie gra roku bo tutaj wątpię aby ktoś jej zagroził pod kontem grywalności. Jest to raczej niemożliwe.


Tym co mają konsole to polecam chociaż spróbować.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #220 dnia: Lutego 18, 2017, 14:22:16 pm »
Ponoć jest sześć krain.
Ja obecnie wyczyściłem pierwszą z zadań głównych i pobocznych. Te drugie też są bardzo dobre np. walka z bossem w trawie przy zachodzi słońca, świetna sprawa :D


Wstępna ocena po zaliczeniu 1/6

Grafika: 8+

Zajebista.
Miejscami :o


Dźwięk: 8-


Grywalność: 9

Wessała mnie giera totalnie.



Ogólnie: 8+


BB już może czuć się zagrożony :)




 

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #221 dnia: Lutego 19, 2017, 08:10:30 am »
Ponoć jest sześć krain. Ja obecnie wyczyściłem pierwszą z zadań głównych i pobocznych. Te drugie też są bardzo dobre np. walka z bossem w trawie przy zachodzi słońca, świetna sprawa

Dokładnie tak. Jest 6 krain i w każdej sporo roboty. Ja wczoraj zacząłem piątą. Zrobiłem wszystkie misje poboczne i treningowe jakie mogłem. Jedyne po co muszę się wrócić to brakujące kodamy bo w większości misji brakuje mi 1-3 sztuk. Można sobie ułatwić zadanie zakładając przedmiot który ma bonus "wykrywanie kodam" albo wyposażyć się w odpowiedniego peta :) Szkoda, że tak późno się kapnąłem.


Ten boss o którym piszesz to był dla mnie najtrudniejszy. Miałem do niego najwięcej podejść. Ale wtedy jeszcze nie ogarniałem dobrze. Każdy kolejny tego typu padał szybciutko. 


I wczoraj nieźle zjebałem bo pomyliłem przedmioty. W połowie misji chciałem sobie wrócić do ostatniej odwiedzanej kapliczki a wyszedłem na mapę glówną świata. Wszystkie odblokowane przejścia w pizdu. Zaliczyło tylko kodamy.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #222 dnia: Lutego 19, 2017, 12:35:44 pm »
Ja na obecną chwile kończę 3 krainę, została mi jeszcze końcówka ostatniej misja a tak to do tego miejsca wszystko wyczyszczone, nawet zadania zmierzchu zrobione tzn. trudniejsze misje główne.

Giera jest mega, świat fajnie się eksploruje a różnorodność lokacji powala tzn.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

W grze niemal wszystko jest :)

Cytuj
Ten boss o którym piszesz to był dla mnie najtrudniejszy
No ja znalazłem na niego sposób tzn. strzał w głowę z daleka, dobitka i zabawa wokół kamienia :lol:


iko

  • Gość
Odp: Nioh
« Odpowiedź #223 dnia: Lutego 19, 2017, 14:18:33 pm »
kur** ten NioH musi być zajebisty. Będzie 9 na 10, Kyo?

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #224 dnia: Lutego 19, 2017, 20:15:53 pm »
Wszystko co jest w tej grze niszczy.
Klimat, grafika (tekstury podłoża masakrują :o), dźwięk, lokacje które są mega różnorodne aż po miażdżący system walki.
Parry, fatale, combosy, magia, broń palna. W te grze jest dosłownie wszystko.
Jestem na początku 4 krainy i walczę z:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Istny Ninja Gaiden hehe.
Mocarny klimat.

Po połowie gry, gdzie w tym czasie to już bym pewnie skończył może nawet dwa razy BB moja ocena wskakuje na 9-/10.
Jak dalej tak giera będzie podkręcać tempo to sam nie wiem? Może i będzie jeszcze wyżej.


Co do poziomu trudności to coś ala Dark Souls 3.




Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #225 dnia: Lutego 20, 2017, 16:40:58 pm »
http://gematsu.com/2017/02/nioh-add-high-difficulty-missions-late-march-pvp-late-april-first-dlc-details


Cytuj
Koei Tecmo shared details on the next couple free Nioh updates and the first downloadable content during a live stream today.

The next free updates are as follows:
The first downloadable content, “Dragon of Tohoku,” will launch in late April and add the following:
Late March – High-difficulty missions added. There are 10 types of missions, including missions with the feel of boss rushes.
Late April – PvP implemented.
 
 
Koei Tecmo also announced that, as an apology for shortages of the game in Japan, they’re extending the period which users can obtain the free “Armor of Japan’s No. 1 Soldier” costume in Japan from February 22 to March 1
New weapon types
New scenarios
New characters
New guardian spirits
New yokai
New stages
The second downloadable content will be called “Japan’s Best Soldier,” and the third, “Peaceful and Tranquil.”


Poza tym walczę z palącą faje żabą :lol:

Dwa razy poległem.
Chyba będę musiał zrzucić swój ciężki strój i stać się ninja :)

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #226 dnia: Lutego 20, 2017, 21:50:06 pm »
Żabka prosta jest. Zginiesz 5 razy i będziesz wiedział kiedy atakować. Ja cały czas latam w karmazynowej light armor (Red Demon) bo najładniejszy armor set w całej grze 8).
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk żeby każdy wiedział że mam iPhone i używam Tapatalk.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 07:37:27 am wysłana przez bojawiem »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #227 dnia: Lutego 21, 2017, 08:27:47 am »
Ja latalem w ciezkim sprzecie do zaby i na nim zmienilem na lekka i polegla rapucha od razu.
Tak patrze teraz na posty i smutne to jak diabli bo w byc moze najlepsza gre tej generacji gram tylko ja i ty, no może jeszcze Sylvan a reszta zachwyca sie horizonem ktory jeszcze nawet nie wyszedl. Niestety teraz zamiast rozgrywki liczy sie grafika ktora tez o dziwo w Nioh swietna jest.
Na gorszym forum zachwytow nad Nioh nie ma konca a tutaj ach szkoda gadac, wieksze zainteresowanie indykami juz jest. Gra trudna bedzie dla co niektorych ale to nie powod aby gre juz na wstepie odrzucac poniewaz ona nam to wynagradza z nawiazka.

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Nioh
« Odpowiedź #228 dnia: Lutego 21, 2017, 08:41:06 am »
No Sylvan na pewno gra i pewnie jak skończy trzaśnie reckę raz a dobrze bez rozdrabniania się :)

Jak ktoś lami i nie umie grać to póki co jest patent który na bank znerfią. Trzeba podnieść magię do 10 poziomu i ukończyć wszystkie możliwe w tym zakresie szkolenia w dojo. Dzięki temu możliwe jest odblokowanie amuletu gnuśności który znacząco spowalnia ruchy wrogów. Działa na bossów. Wystarczy podbiec w low stance i okładać ile wlezie. Później boss rusza się jak mucha w smole a walka robi się banalna.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #229 dnia: Lutego 21, 2017, 08:53:52 am »
Ja walne na koniec tez mega opinie poniewaz tej grze to sie nalezy.
Co do tego ulatwienia to mnie to nie dotyczy bo ja jestem anty magia :lol:
Jednak tym mniej doswiadczonym graczom moze to tak jak piszesz bardzo pomoc.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nioh
« Odpowiedź #230 dnia: Lutego 21, 2017, 08:58:10 am »
Na gorszym forum zachwytow nad Nioh nie ma konca a tutaj ach szkoda gadac, wieksze zainteresowanie indykami juz jest.
Ty dopiero po 12 latach się zorientowałeś, że SotC ma świetną muzykę, więc wiesz :angel:

Ja na pewno kupię NioH, ale nie teraz, bo mam w co grać. Poczekam aż zejdzie z ceny i ogarnę. Bloodborne też nadrabiałem po czasie, co w żaden sposób nie przyćmiło świetności tego tytułu.

Btw. William zawita do Musou:

« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 09:00:20 am wysłana przez Ryo »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #231 dnia: Lutego 21, 2017, 11:53:53 am »
No Sylvan na pewno gra i pewnie jak skończy trzaśnie reckę raz a dobrze bez rozdrabniania się :)
(....)

W rzeczy samej.  :cool:


Wszystko co jest w tej grze niszczy.
Klimat, grafika (tekstury podłoża masakrują :o)
Grafika: 8+

Zajebista.
Miejscami :o

(....)

To musi być prowokacja  :wtf:

Zgadzam się, że NiOh to fantastyczna gra, która zasługuje na swoją średnią, bo faktycznie z czystym sumieniem można wystawić jej mocne 9/10, czy nawet o 10/10 się pokusić.
Niemniej graficznie nie powala, a biorąc pod uwagę, że to tytuł na wyłączność wykorzystujący moc Pro, to jest wręcz licho.

W 2016r na kilka platform kupiłem kilkadziesiąt gier i ciężko przypomnieć sobie takiego średniaka w tym aspekcie. Przecież ta gra przy takim CoD:AW przykładowo wygląda jak pozycja z zeszłej generacji. :wtf: Raczysz żartować Kyo, że graficznie w tym samym szeregu co U4 wystawiasz przygody Łiliama.

Gra jest eksem na najpotężniejszą konsolę, mamy 2k17r, a ilość detali i jakość tekstur jest kilka klas za wieloma grami z PS Trzy. Dodatkowo tradycyjnie na sprzęcie Sony animacja musi mieć czasami czkawkę.  :-x

Jestem niemal przy finałowym starcu. Każdy etap zaliczyłem przynajmniej dwukrotnie. Spędziłem zatem z grą dziesiątki godzin i widziałem prawie każdą miejscówkę. Nigdy nie prezentowała się bardzo dobrze.
Na upartego można byłoby jej 5/10 wystawić, ale fantastyczna stylistyka gry ją ratuje. Technicznie jest to bowiem średniak. I ty w temacie Dishonored II marudziłeś, że ja co drugiej grze 9/10 za grafikę wlepiam.... :-?

/ summon miażdżąca grafika na +8 











Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #232 dnia: Lutego 21, 2017, 16:26:14 pm »
Gra ma niesamowite tekstury podłoża ;)
Ocena 8+ za wizualia może taka naciągana bo jest kilka słabszych etapów, jednak mniej niż 8 nie mogę dać.
Tutaj wiadoma kwestia ustawień, na trybie gra, kino to ja też więcej niż 4 czy 5 bym nie dał, ale na tym co ja mam na ekranie doceniam grafe. Perfekcyjny obraz, płynność, zero zęba, tekstury podłoża miejscami pod 10. Wiadomo takie co wrzuciłeś są, ale to co mamy czasami na podłożu to mistrzostw typu, pojedyncze kamienie, szczegółowość, ostrość deski (szot z Metala 5 wymięka) takiego czegoś dawno nie było. Do tego te miejscówki typu świątynie podczas ulewy, las w tych samych warunkach, siedziba żabola itd. to robi wrażenie. Są słabsze np. plac przed bossem Honda zalatujące wczesnym PS3, no ale kurde dobroci mam nadmiar.

Pamiętam, że Ty też nie doceniłeś Dark Souls 1 a ja mu podobnie jak tutaj z miejsca daje 8 czy 8+ za grafe.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #233 dnia: Lutego 21, 2017, 17:59:51 pm »
Nie będę się sprzeczał. Mnie w zupełności wystarczy, jak na GO czytam, że Bloodborne to graficzny top z niesamowitymi teksturami i płynna animacją, bądź Dc jest wizualnie o kilka okrążeń przed innymi grami wyścigowymi.

Eks na Soni, zatem broniony. Gdyby NiOh w takiej formie na X'a wyszedł salwy śmiechu przez kilkanaście stron wojen byłyby odpalane - 2k17 i 720p i animacja gubiąca klatki, no litości.

Kyo, mam na liczniku 96 godzin w tej grze i ani razu nie określiłbym ja mianem "bardzo ładna". Niemal cały czas jest ten sam poziom, który nazwałbym przyzwoity.
I nie zaczynaj z ustawieniami odbiornika, ponieważ jeżeli gra kosi wizualnie, to obroni się bez zabawy suwakami, zawsze.

Oczywiście zgadzam się, że niektórym grom dany tryb pomaga - vide Krwiste i Gearsy 4 dobrze na kinowym się sprawdzają, ponieważ całość jest stonowana i zyskuje na tym klimat, ale nie dajmy się zwariować, by ustawiać coś specjalnie pod grę.

Powiem ci, że odwiedził mnie ostatnio mój Przyjaciel. Rozsądny, inteligentny facet, który nie bawi się w konsolowe wojenki. Stoi po stronie marki Sony, ale sprawiedliwie potrafi ocenić. Stwierdził, że XS jest śliczny, lubi jak gra jest płynna, kpi z stanu branży - wiesz, przepustki sezonowe, naprawianie gier miesiącami po premierze.

Pożyczyłem mu jakiś czas temu Uncharted 4, Raczeta i Klanka, Doom, pograł u mnie w Battlefield1. Zachwycał się jakością grafiki i chwalił Doomiastego za animacje - zanim przeszedł do obozu konsol był blacharzem, zatem do standardu 60 k/s od lat jest przyzwyczajony.

Jak załączyłem NiOh i The Last Guardian, parsknął wręcż śmiechem twierdząc, że wygląda to jak z poprzedniej generacji. TLG kupiłem jakiś czas temu, ale nie grałem do tego momentu. Mnie generalnie nawet się podoba, choć szkoda tych trzydziestu klatek. Nat również powiedziała, że Trico świetnie wygląda.

Ale NiOh ciężko było wybronić. Stwierdził, że gra jest brzydka, i że jak tak mają się prezentować gry na kombo Pro + topowy tv. to on zostaje przy swojej wysłużonej PS4 i Panasoniku z 2k14.

Coś tam jednak próbowałem bronić, ale trudno mu nie przyznać racji, choć ocenił surowo wg mnie.

Natomiast DkS pierwszego nie doceniłem, ponieważ nie było za co. Gra średnio atrakcyjna wizualnie, która nie potrafi 30 klatek utrzymać, a w jednej z aren ledwo w 16 zipie....6/10 to i tak łaskawa ocena za to była.




Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: Nioh
« Odpowiedź #234 dnia: Lutego 21, 2017, 18:15:58 pm »
Po prostu dla niektórych liczy się całokształt, a dla innych szczegółowa tekstura. Bardzo często w drugiej sytuacji zawodzi cała reszta. I tak moim zdaniem jest w nioh, ogółem nie ma się nad czym zachwycać, bo co z tego jak jeden element wygląda dobrze, jak nie pasuje do reszty i widać, że komuś nie chcialo się bardziej przyłożyć. Ale lepiej ocenię, jak sprawdzę fulla kiedyś tam, bo grałem tylko w bety.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #235 dnia: Lutego 21, 2017, 18:46:10 pm »
@ Sylvan

Wiemy doskonale, że jestem osobą kontrowersyjną w ocenianiu grafy.
Dla mnie przede wszystkim liczy się obraz i płynność a to Nioh ma, do tego jeszcze mega tekstury i niektóre lokacje zrywające czachę swym artyzmem.
Co do ustawień to ja już zbyt dużo na ten temat napisałem i nadal zdanie podtrzymuje. Z osobami co grają na trybie gra czy kino nawet nie podejmuje dyskusji, przynajmniej staram się to robić. Mówisz o jakimś gościu, że mu się gra nie podobała, to samo ja mogę powiedzieć o Ukanio który był u mnie i sam zaproponował 8+ za wizualia. To był pierwszy poziom gry. To co powie teraz jak mu te tekstury pokażę? :naughty:


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nioh
« Odpowiedź #236 dnia: Lutego 21, 2017, 19:59:52 pm »
Wiemy doskonale, że jestem osobą kontrowersyjną w ocenianiu grafy.

Braku wiedzy, ślepoty, błędnego odbioru bodźców świetlnych nie nazywa się kontrowersjami.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 557
  • Reputacja: 251
Odp: Nioh
« Odpowiedź #237 dnia: Lutego 21, 2017, 20:49:49 pm »
Po prostu dla niektórych liczy się całokształt, a dla innych szczegółowa tekstura. Bardzo często w drugiej sytuacji zawodzi cała reszta. I tak moim zdaniem jest w nioh, ogółem nie ma się nad czym zachwycać, bo co z tego jak jeden element wygląda dobrze, jak nie pasuje do reszty i widać, że komuś nie chcialo się bardziej przyłożyć. Ale lepiej ocenię, jak sprawdzę fulla kiedyś tam, bo grałem tylko w bety.

Reedycja God of War dwa rzędy lepiej wygląda. Taka prawda.


@ Sylvan
(....) Ukanio który był u mnie i sam zaproponował 8+ za wizualia. To był pierwszy poziom gry. To co powie teraz jak mu te tekstury pokażę? :naughty:

Może lepiej mu tych tekstur nie pokazuj, co  :wtf:
Jeżeli z Ukaino dajecie NiOh 8+/10 za grafikę, to dla Horizon będzie trzeba skalę do 16/10 zwiększyć.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Nioh
« Odpowiedź #238 dnia: Lutego 21, 2017, 22:54:11 pm »
Nioh tak podwyższył poprzeczkę, że Horiozn będzie musiał się nieźle spocić by przewyższyć graficznie Nioha, mówię to to tylko o grafice bo ta gra w całej swojej okazałości przedstawiła KUNSZT prawdziwego japońskiego majsteresztyka. Wraz z Ukanio nie graliśmy dawno w coś tak fascynującego i grywalnego i póki co robimy pokłon dla tej gry i ich twórców. A gra jest ukończona w powiedzmy dopiero 70% cdn.

Samych sharów mam ponad 300 z gry bo ta grafika jest odwalona konkretnie.


A Ty Sylvan za taką obrazę grafy to tylko sepuku ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2017, 22:57:01 pm wysłana przez Kyokushinman »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nioh
« Odpowiedź #239 dnia: Lutego 21, 2017, 22:55:48 pm »
Nioh tak podwyższył poprzeczkę, że Horiozn będzie musiał się nieźle spocić by przewyższyć graficznie Nioha,