Autor Wątek: Soczewki kontaktowe VS okulary  (Przeczytany 16768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Soczewki kontaktowe VS okulary
« dnia: Marca 30, 2013, 13:23:11 pm »
Jestem 'szczęśliwym' posiadaczem astygmatyzmu i ostatnio bardziej zainteresowałem się tematem poprawy tej wady. Do tej pory miałem jakieś stare okulary do czytania, kompa itp., ale postanowiłem, że zapodam sobie jeszcze jedną parę z racji dofinansowania z roboty. Wyszło, że wada się powiększyła (bo moje oczko krzywo urosło :troll: ) i dostałem nowe glasesy.

Teraz się przyzwyczajam do nich, ale jazda jest niezła, bo czuję się non-stop jak na fazie. Przyzwyczajanie może potrwać nawet do 3 tygodni. Nie chcę cały czas mieć okularów na nosie, więc pomyślałem, że zapodam sobie soczewki (fakt, że ogólnie wychodzi to drożej, ale znów komfort większy).

Wiem, że są różne, jednodniowe, miesięczne, na noc i dzień jednocześnie itp. Zastanawiam się, czy nie lepiej będzie zapodawać rano soczewkę na gałę, wieczorkiem zdejmować do płynu i spokój. Wiem, że niby oczy szybciej wysychają, ale z drugiej strony czytałem, że są jakieś turbo-żelowe, przepuszczające powietrze, nawilżające i inne takie bajery.

Czy ktoś z Was nosi soczewy, ktoś poleca?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2013, 14:04:45 pm »
Noszę Acuvue Oasys dwutygodniowe, do tego płyn przeciw działający suchości i jest gitara. Noszę na okoliczności, gdzie okulary się nie sprawdzają - sport, imprezy, wyjścia, wszędzie, gdzie występuje większa aktywność fizyczna, a okulary przeszkadzają. Imo nie da się zastąpić całkowicie okularów lub soczewek, zamienne posiadanie obu zwiększa codzienny komfort w zależności od sytuacji. Soczewki to nie zabawa dla leniwych. Jak mam rano 10 min, żeby się zebrać, to okulary lepiej się sprawdzają, nie muszę się bawić z zakładaniem.

Kupuję soczewki na allegro, jeszcze się nie naciąłem, a taniej o ok. 20%, niż w aptece, czy salonie optycznym.

Generalnie każdy ma inną tolerancję na soczewki, powinieneś iść do okulisty, który wszystko Ci pokaże i wyjaśni.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2013, 14:08:37 pm wysłana przez Kert »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 30, 2013, 14:13:07 pm »
Też zastanawiam się nad soczewkami. Okulary wkurzają czasem niemiłosiernie! Szczególnie gdy próbuję je w pośpiechu czyścić. Ile kosztują takie pizdryki?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2013, 14:19:12 pm »
Ja bulę poniżej 80 zł za 3 pary, średnio wystarczają na 2 miesiące (nie są cały czas w użyciu). Nie jest źle. Do tego płyn + krople do oczu - jednorazowy wydatek średnio na pół roku (krople) i 3, 4 miesiące (płyn) sumuje się na 70 zł.

O jest jeszcze jedna zaleta kupna przez sieć - można kupować na sztuki, co jest ważne, gdy wada wzroku w jednym oku jest różna od drugiego. Kupno w sklepie stacjonarnym tylko w opakowaniu, o jednym wskaźniku dioptrii.

Polecam, ale wizyta u okulisty jest konieczna, pokaże jak zakładać, zdejmować, użytkować i co najlepiej kupić.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2013, 14:26:22 pm wysłana przez Kert »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2013, 14:26:54 pm »
Moj ziomek ma astygmatyzm i z tego co wiem to soczewki jesli chodzi o tą konkretną wadę są sporo droższe.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 30, 2013, 14:30:09 pm »
Racja. Nie zwróciłem uwagi. Astygmatyzm ch** :-(

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 30, 2013, 14:30:21 pm »
Moj ziomek ma astygmatyzm i z tego co wiem to soczewki jesli chodzi o tą konkretną wadę są sporo droższe.

True story.


Ja się ciesze perfekcyjnym wzrokiem  8)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 30, 2013, 14:30:56 pm »
Generalnie każdy ma inną tolerancję na soczewki, powinieneś iść do okulisty, który wszystko Ci pokaże i wyjaśni.
Właśnie zaproponowali mi jakby co na próbę soczewki, by zobaczyć jak sobie w nich poradzę. Po Świętach uderzam do nich i wypytuję o szczegóły.

Najgorzej to jest właśnie teraz, jak qrwa mózg się przyzwyczaja do nowych okularów, gram w BioShocka i czuję się jak po 4 browarkach. Fajnie, widzę ostro, ale łeb boli i czuję się 'nieobecny'. Poczytam też o operacyjnym korygowaniu astygmatyzmu, bo ponoć da radę się tego pozbyć i mieć spokój za ~3k ziko.

Kert, a przed kompem masz oksy czy soczewki?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 30, 2013, 14:33:39 pm »
To mnie właśnie rozbraja. Kumpel spędza przed tv i kompem mnóstwo godzin, nie dba o siebie i ma sokoli wzrok. Ja wadę mam małą, ale nadal trochę żal dupę ściska ;-)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 30, 2013, 14:36:14 pm »
Mnie boli, że astygmatyzm to po prostu 'jajowate' oko i (chyba) zerowy wpływ siedzenia przed TV czy kompem.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 30, 2013, 14:41:34 pm »
Generalnie każdy ma inną tolerancję na soczewki, powinieneś iść do okulisty, który wszystko Ci pokaże i wyjaśni.
Właśnie zaproponowali mi jakby co na próbę soczewki, by zobaczyć jak sobie w nich poradzę. Po Świętach uderzam do nich i wypytuję o szczegóły.

Najgorzej to jest właśnie teraz, jak qrwa mózg się przyzwyczaja do nowych okularów, gram w BioShocka i czuję się jak po 4 browarkach. Fajnie, widzę ostro, ale łeb boli i czuję się 'nieobecny'. Poczytam też o operacyjnym korygowaniu astygmatyzmu, bo ponoć da radę się tego pozbyć i mieć spokój za ~3k ziko.

Kert, a przed kompem masz oksy czy soczewki?
Wg mnie problem może być też w tym, że masz zbyt "ostro nastrojone" okulary, w których korekta jest ponad Twoją wadę. Ja kiedyś musiałem zmieniać szkła, bo paradoksalnie zbyt ostre widzenie = ból głowy po czasie.

Przy kompie to różnie, czasem okulary, czasem soczewki, często bez - mam małą wadę. Bierz poprawkę na to, że noszę minusy, a więc nie potrzebuję korekty na widzenie z bliska i jedne pingle oraz soczewki wystarczają.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 30, 2013, 14:45:37 pm »
To mnie właśnie rozbraja. Kumpel spędza przed tv i kompem mnóstwo godzin, nie dba o siebie i ma sokoli wzrok. Ja wadę mam małą, ale nadal trochę żal dupę ściska

Bo raczej na typową wadę wzroku to nie ma znaczenia, a jedynie na fotoreceptory, które tam mogą się w jakiś sposób zniszczyć od nadmiernego światła. A typowe wady to po prostu wadliwie ukształtowana gałka oczna od szybkiego wzrostu, ciśnienia, czy inne duperele związane z anatomią bardziej, niż świeceniem po gałach laserem.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 30, 2013, 14:48:08 pm »
Właśnie ten sam mój ziomek mial podobny problem jak Ty Grzechu. Dostał nowe oksy i też się czuł jak naje**ny i w ogole mu sie krecilo we lbie, ze nie mogl chodzic. Okazało się, że miał ch**owe oksy właśnie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 30, 2013, 14:50:13 pm »
Dostał nowe oksy i też się czuł jak naje**ny i w ogole mu sie krecilo we lbie, ze nie mogl chodzic. Okazało się, że miał ch**owe oksy właśnie.

Przy astygmatyzmie często nowe oksy = 2promile we krwi. trzeba poczekać i się przyzwyczaić, a jak nie ma poprawy to tak jak mówi inżynier - trzeba nowe dopasować :<

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 30, 2013, 15:23:27 pm »
Ja w sumie powinienem nosic oksy (krótkowzrocznosc) jednak nie nosze bo sie w nich ujowo czuje. Kupiłem niedawno soczewki jednak poczatki z zakladaniem to tragedia jest i narazie dałem sobie spokoj.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 30, 2013, 16:05:45 pm »
Właśnie ten sam mój ziomek mial podobny problem jak Ty Grzechu. Dostał nowe oksy i też się czuł jak naje**ny i w ogole mu sie krecilo we lbie, ze nie mogl chodzic. Okazało się, że miał ch**owe oksy właśnie.

Dostał nowe oksy i też się czuł jak naje**ny i w ogole mu sie krecilo we lbie, ze nie mogl chodzic. Okazało się, że miał ch**owe oksy właśnie.

Przy astygmatyzmie często nowe oksy = 2promile we krwi. trzeba poczekać i się przyzwyczaić, a jak nie ma poprawy to tak jak mówi inżynier - trzeba nowe dopasować :<

No właśnie dlatego byłem drugi raz na badaniu, czy dobrze wszystko wyszło, bo robiła jakaś szmulka co drugi dzień w robocie była. Babka zrobiła jeszcze raz i dobrze wyszło. Powiedziała, że 'najebka' to normalny efekt i po prostu trzeba się przyzwyczaić. Ale jak po miesiącu dalej będzie zonk to idę gdzie indziej do okulisty.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 30, 2013, 16:14:01 pm »
Za każdym razem jak zmieniam pingle to tak przez 2 dni mnie głowa boli.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 30, 2013, 16:15:53 pm »
To wzrok tak szybko Ci się psuje, że często zmieniasz pingle? Jak do tej pory miałem tylko jedną zmianę ze względu na moc szkieł.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 30, 2013, 16:20:22 pm »
To wzrok tak szybko Ci się psuje, że często zmieniasz pingle? Jak do tej pory miałem tylko jedną zmianę ze względu na moc szkieł.
Zmieniam chyba rzadziej niż powinienem, ogólnie szkła chyba ze 3-4 razy zmieniałem, od podstawówki.
Poza tym wiesz, okres dojrzewania--rosłem więc i oprawki nie pasowały, a jak i oprawki to i szkła się zmieniało.
Teraz nawet nie mam pojęcia jaką mam wadę, ale mam wrażenie że mi się powiększyła.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 30, 2013, 16:38:28 pm »
Właśnie ten sam mój ziomek mial podobny problem jak Ty Grzechu. Dostał nowe oksy i też się czuł jak naje**ny i w ogole mu sie krecilo we lbie, ze nie mogl chodzic. Okazało się, że miał ch**owe oksy właśnie.

Dostał nowe oksy i też się czuł jak naje**ny i w ogole mu sie krecilo we lbie, ze nie mogl chodzic. Okazało się, że miał ch**owe oksy właśnie.

Przy astygmatyzmie często nowe oksy = 2promile we krwi. trzeba poczekać i się przyzwyczaić, a jak nie ma poprawy to tak jak mówi inżynier - trzeba nowe dopasować :<

No właśnie dlatego byłem drugi raz na badaniu, czy dobrze wszystko wyszło, bo robiła jakaś szmulka co drugi dzień w robocie była. Babka zrobiła jeszcze raz i dobrze wyszło. Powiedziała, że 'najebka' to normalny efekt i po prostu trzeba się przyzwyczaić. Ale jak po miesiącu dalej będzie zonk to idę gdzie indziej do okulisty.

Gdzie byles?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 30, 2013, 17:24:33 pm »
Ogólnie szkła to sport, basen, plaża, impreza, seks i tyle. Praca, czytanie, komputer, konsola - tylko w pinglach... Ja kiedyś nosiłem nontop kontakty- efekt - pogorszenie wzroku, zgrubienie rogówki wokół obrysu soczewki, infekcje itd. Najweselej było jak zdejmowałem szkła po całonocnej jeździe na papierze - nigdy nie byłem tak skoncentrowany.

Aha - wadę wzroku mam od 23 lat

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 30, 2013, 17:30:38 pm »
Gdzie byles?
Pierw w Matopacie u okulisty, a później 2 razy w Vision jak już brałem pingle.

 
zdejmowałem szkła po całonocnej jeździe na papierze
?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 30, 2013, 18:53:27 pm »
Mam krótkowzroczność, całkiem dużą, w dodatku lewe oko z większą wadą niż prawe. Soczewki noszę od 6 lat. Zakładam rano, wieczorem wkładam do płynu nawilżającego. Skutków ubocznych noszenia soczewek nie doświadczam, o wiele lepiej mi się funkcjonuje na co dzień niż w okularach. Kiedyś przez tydzień chyba nie zdjąłem soczewek i później miałem coś w rodzaju infekcji, bo oczy mi łzawiły, ale szybko przeszło. Do okulisty chodzę gdzieś tak raz na rok/półtora i okulistka nigdy póki co mi nie mówiła że mi w czymś szkodzą. Używam soczewek Air Optix Aqua, a płyn nawilżający kupuję chyba najtańszy - Horien, aczkolwiek teraz spróbuję trochę droższego, bo jest taki se.

svonston

  • Gość
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 30, 2013, 18:57:08 pm »
TYLKO OKULARY, bo się boję grzebać se w oczach.

Unlimited

  • Gość
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 30, 2013, 18:58:50 pm »
Ja próbowałem raz soczewki założyć i nigdy więcej. Nie mogę się przekonać i już. Chyba że mnie uśpią. :P heh Wolę okulary, szczególnie że jest w czym wybierać i można nawet kupić sobie dwie pary tych samych oprawek z szkłem korekcyjnym(jedne przeciwsłoneczne na lato, drugie na co dzień) w korzystnej cenie(przynajmniej wszędzie gdzie się pytałem, zawsze coś ciekawego zaproponowali).

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 30, 2013, 18:59:05 pm »
Początki były trudne, teraz założenie soczewek to dla mnie góra 10 sekund ;) Trzeba tylko pamiętać o higienie i nie grzebać brudnymi łapami w oku.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 30, 2013, 19:09:03 pm »
Tak, jak wcześniej napisałem, tolerancja na soczewki jest różna w zależności od osoby. Nie mam problemów z zakładaniem, zdejmowaniem (okulistka pokazała dobrą technikę ;-) i przyszło razem z doświadczeniem). Jedynie zabawa w przekladanie i nalewanie płynu, przekładanie w pudełeczkach jest czasochłonne, jak rano ma się paręnaście minut na wyjście z domu. Problemów zdrowotnych z oczami, czy pogłębiania się wady nie stwierdziłem. Może dlatego, że czasowo używam okularów i soczewek w stosunku 50/50

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 30, 2013, 19:26:29 pm »
Okulary ujdą, grzebanie w oku jest be. Najlepiej - o ile wada jest stała - zainwestować w laserową korekcję wzroku.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 30, 2013, 19:54:13 pm »
Patrzyłem kiedyś na operację oczu na yt, to ja już wolę sobie w nich grzebać. Mam jakieś nieodparte wrażenie i bojaźń, że coś pójdzie nie tak, pomylą się o milimetr, sprzęt zawiedzie i stracę wzrok. Największa trauma w Dead Space 2: Isaac wbijający sobie szpikulec do oka ;-) Poza tym trzeba mieć już chyba jakąś konkretną wadę, żeby robić laserową korektę wzroku.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 30, 2013, 20:11:50 pm »
Możesz wyjść z domu i na przejściu dla pieszych zabije cię pijany kierowca, więc takie gdybanie kompletnie nie ma sensu. Ja miałem małą wadę wzroku. Okulary mi przeszkadzały, a ponieważ "grzebanie se w oczach" odpada, soczewek w ogóle nie próbowałem. Nie wiem jak to wygląda w państwowych placówkach (mojej matce przy zdejmowaniu zaćmy oczy wyprowadzili na 0, ale to inny rodzaj zabiegu). Prywatnie korygować można chyba wszystko. Zapłaciłem sporo, ale z drugiej strony więcej kosztowała mnie kiedyś Bravia, która dawno leży na śmietniku, więc to jest kwestia mocno relatywna.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 30, 2013, 20:19:55 pm »
Hmm, ciekawe. Myślałem, że napisałeś ogólnie, a nie z własnego doświadczenia. Jeśli możesz, to wrzuć jakieś dodatkowe info, typu: ile dioptrii skorygowałeś, rekonwalescencja była potrzebna, czy jakoś się przygotowywałeś, operacja jest pod narkozą, ile to mniej więcej kosztuje? Albo zarzuć jakimś linkiem, byłoby miło.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 30, 2013, 20:34:26 pm »
-0,5 w jednym oku i -0,75 w drugim. Cała rekonwalescencja to jest tydzień w soczewkach i miesiąc zakraplania. Znieczulenie w kroplach. W 2006 płaciłem 4600. Dla korpoparobków i innych bardziej ogarniętych to są dwie wypłaty albo mniej. Jeśli wada się nie powiększa, to moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z niczym innym.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 30, 2013, 20:48:22 pm »
To ja mam -5.0 w lewym i -2.75 w prawym  :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 30, 2013, 21:12:07 pm »
-0,5 w jednym oku i -0,75 w drugim
Odważne, że przy tak małej wadzie zdecydowałeś się na laserowy zabieg.

Przyznam, że z chęcią też bym sobie zapodał, by mieć spokój. Czasem też mam jednak myśli, o których napisał Kert ;)

A jak już jesteśmy przy zabiegach, to jeszcze w kwietniu idę do chirurga, by się pozbyć małej torbieli, która mi się zrobiła na górnej wardze, zaraz pod nosem. Będzie wywinięcie wary i cięcie od środka. Chociaż zajadów z kącików ust się łatwo pozbyłem.

To tyle ze 'staruszkowego' pierdolenia ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2013, 21:18:45 pm wysłana przez Ryo »

svonston

  • Gość
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 31, 2013, 00:34:46 am »
Kurde, skusiłbym się na to, ale 4,500 to kosmiczna cena nawet dla kogoś, kto ma 3000 do łapy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 31, 2013, 07:58:57 am »
Wiadomo, że kwestia hajsu. Mocno relatywna, jak napisał Iras. Jakby był, to wszystko można robić. Najwięcej idzie w zęby. Taki implant np. był ostatnio wyceniony przez stomatologa na 9 tyś. zł. Jeden kur** ząb.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 31, 2013, 19:28:43 pm »
 
zdejmowałem szkła po całonocnej jeździe na papierze
?


Dietyloamid kwasu D-lizergowego

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #37 dnia: Września 26, 2014, 08:09:05 am »
Odkopię temat, bo po półtora roku zrobiłem pierwszy krok do soczewek :) Byłem wczoraj na badaniu i o dziwo niby mi się polepszyło widzenie (chociaż nie wiem jak to możliwe przy astygmatyzmie, może kwestia zmęczenia przy badaniu i takie tak, i już widzisz jeden rząd więcej. U mnie był na prawym 8, teraz jest 12. Level up). Zamówione soczewki próbne i za 2 tygodnie przymierzanko i testy.

Wziąłem na początek soczewki jednodniowe, ale rozumiem, że spokojnie mogę sobie po serii 30 jednodniowych zapodać np. miesięczne, nie? I też będę musiał się rozeznać w najlepszych opcjach jakość/komfort/cena, bo teraz wstępnie przy jednodniowych wychodzi 99 zł za pudło na jedno oko (różne wady), czyli miesięcznie 200 zł, a to trochę sporo dla mnie. Ale wiem też, że nie będę zużywał całego pudła w miesiąc, wiec pewnie starczy na dłużej. Dlatego już myślę o opcjach typu miesięczne, dwutygodniowe itp. ale muszę się wyedukować w tym temacie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #38 dnia: Września 26, 2014, 08:21:13 am »
nie wiedziałem, że tyle kosztują soczewki. nie opłaca się bardziej zrobić sobie korekcji laserowej?
nie znam się, ale czy są jakieś ograniczenia albo coś? chętnie się dowiem :D

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Soczewki kontaktowe VS okulary
« Odpowiedź #39 dnia: Września 26, 2014, 08:52:08 am »
nie wiedziałem, że tyle kosztują soczewki
To są jakieś dla astygmatyków i pewnie jeszcze 'te droższe', bo i chyba jednodniowe ogólnie są droższe. Ale nie wiem dokładnie, muszę się zorientować w temacie ;] Chyba, że ktoś kto nosi się wypowie.

nie opłaca się bardziej zrobić sobie korekcji laserowej?
No właśnie jak sobie przeliczyłem, że np. w rok miałbym wydawać 2400 zł na soczewy, to ofkoz lepiej zabieg. Wczoraj się zapomniałem zapytać, ale będę na przymiarce to pogadam, bo przyznam, takie rozwiązanie mnie interesuje najbardziej. Tylko dalej lekko się boję, że po zabiegu blackout i "przepraszamy, coś poszło nie tak" ;)