Autor Wątek: Fotografia oraz aparaty  (Przeczytany 311697 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1320 dnia: Sierpnia 21, 2008, 10:06:12 am »
Mam Lumixa starszego modelu (ten 8 pixli) i na 100% nie robi zdjęć jak pokazał Iras. Te zdjęcia co dałeś, to jakby z komórki wzięte :O

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1321 dnia: Sierpnia 21, 2008, 10:23:26 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mam jeszcze takie pytanko Iras. Czemu obciąłeś tą fotkę tak bezczelnie? W oryginale wygląda tak:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Boli Cię coś że na siłę chcesz pokazać iż hybryda to niedobry aparat? Żeby Cię pocieszyć to napiszę iż D450 jest na wskroś lepszym aparatem, co jest oczywiste. Tyle że nie na kicie.

PS. Ja jednak kupił bym D400 bo opinie w necie jak i ludzie mających styczność z oboma aparatami przemawiają za 400.

Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 10:17:19
Jeszcze jedno. Kto ogląda fotki w takim powiększeniu jak dał Iras? Czy ktoś normalny ogląda zdjęcie na monitorze w takim rozmiarze że musi przesuwać obraz kursorem by po kawałku oglądać foto?

Tak robią zazwyczaj szumofoby co to powiększają zdjęcia to niebotycznych rozmiarów co by znaleźć miejsca gdzie najbardziej szumi. :lol:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1322 dnia: Sierpnia 21, 2008, 10:28:57 am »
1/ lustrzanka lepsza to fakt, - większa matryca rządzi
(ale z dobrym obiektywem)
2/ szkło Leica zamontowane w FZ-50 jest rewelacyjne to też fakt - konkurencja czyli Canon, Sony itd. nie jest w stanie zaoferować nic równie dobrego (cały czas mówię o obiektywie)
3/ zdjęcia Irasa to co do jednego malutkie wycinki z dużych kadrów to również fakt


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1323 dnia: Sierpnia 21, 2008, 11:30:51 am »
Uuuaaa... Przez kilka stron czytam, jak to FZ50 ośmiesza lustrzanki na kitowych obiektywach i jak to tanie lustra nadają się tylko do szpanowania przed sąsiadami, a kiedy tylko delikatnie odbiłem piłeczkę, taaaki flame leci  :D

Tak się chłopak naskrobał, że wypada mu odpisać. Wstawiam spoiler, bo nie przypuszczam, żeby większość z Was to interesowało.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2008, 12:06:49 pm wysłana przez Iras »

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1324 dnia: Sierpnia 21, 2008, 11:57:55 am »
Cytuj
Fotki na tej stronie są robione w identycznych warunkach i ustawianiach. Ty dałeś zdjęcia na szybko z optyczne.pl i przygotowane portrety z D450. Nie mam pytań. Pomijam fakt że laska na dwóch pierwszych jest nieostra straszliwie. To tak ku przestrodze tych co chcą kupić tanią lustrzankę i jechać na kitowym (dosłownie kiczowym) obiektywie.
Primo, wszystkie fotki są testowe z optyczne.pl (z tego co pamiętam, na pewno ten Jezus jest z 20D) dlatego nie wiem czemu jedne mają być zrobione "na szybko", a inne mają być przygotowanymi portretami. Secundo, nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje lustrzanki (mam nadzieję) by korzystać tylko z kitowego obiektywu, który faktycznie, jest słaby w Canonach. Natomiast tani Pentax ma dużo więcej do powiedzenia w tej kwestii. Bawiłem się K100D i ten kit naprawdę roznosi. Nie jestem w stanie teraz znaleźć takiego kwiatka jak na tej francuskiej stronie, ale gwarantuję Ci, że coś pojebali (typu, zakres minimalny ostrzenia obiektywu) i wierz mi, że mnie się takie rzeczy nie dzieją (tam jest zupełna kaszana na D40, 50, 60, czy 350, 400, 450D. Mogę wrzucić inne kwiatki i głębia kolorów, ostrość i odwzorowanie będzie ok. Nie, nie sugeruje, że ktoś kogoś przekupił, sugeruję, że testy te mają chyba jakieś dziwne zasady (porównanie labeli win [czy co to tam jest] jest zrobione niedokładnie, dla przykładu - na jednym obrazku kadr jest przy większym zblizeniu, na drugim przy mniejszym). Tertio, Iras ma rację, że porównania aparatów nie ma sensu dokonywać przy tak małej rozdzielczości in genere. Fotka 1:1 jest najbardziej wiarygodna, jesteś w stanie zobaczyć jak ostrzy każdy element, dokładnie zbadać głębię ostrości, aberrację i setkę innych rzeczy, które składają się na dobrą (technicznie) fotkę. Osobiście jednak nie przykładam do tego takiej wagi, bo nie interesuje mnie w fotografii ani makro ani pejzaże, a dziedzina, w której mam nadzieję korzystać z tego aparatu - mniejszą wagę przykłada do techniki, a większą do treści. To już jednak, taka mała dygresja w temacie. Summa summarum, kitowe obiektywy Canona, nie są idealne (już niestety to zauważyłem, po krótkim użytkowaniu mojego), marka Leica mówi sama za siebie (jak to cytuje mój znajomy za zagranicznym forum: "Don't sell your Leica, you'll just end up buying another one", a Iras ma rację porównując fotki w 100% rozmiarach, jeśli ma to być fotografia prezentująca aspekty techniczne.

PS. Nie kupiłem aparatu, żeby szpanować przed sąsiadami. W ogóle na osiedlu się z nim nie pokazuje, bo nie znasz dnia i godziny, a mieszkanie często puste po 8h dziennie, hehe.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2008, 12:01:39 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1325 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:08:52 pm »
Uuuaaa... Przez kilka stron czytam, jak to FZ50 ośmiesza lustrzanki na kitowych obiektywach i jak to tanie lustra nadają się tylko do szpanowania przed sąsiadami, a kiedy tylko delikatnie odbiłem piłeczkę, taaaki flame leci  :D

Raz to napisałem, więc proszę daruj sobie podjazdy o kilku stronach.



Tak się chłopak naskrobał, że wypada mu odpisać. Wstawiam spoiler, bo nie przypuszczam, żeby większość z Was to interesowało.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Też daje w spoilerze żeby nie przeszkadzało.
Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 12:05:37
Secundo, nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje lustrzanki (mam nadzieję) by korzystać tylko z kitowego obiektywu, który faktycznie, jest słaby w Canonach. Natomiast tani Pentax ma dużo więcej do powiedzenia w tej kwestii. Bawiłem się K100D i ten kit naprawdę roznosi.

No i to jest sedno sprawy. Jak ktoś kupuje lustrzankę żeby jechać na kicie to po prostu postępuje głupio.

Co do K100D to na mnie ogólnie ten aparat zrobił świetne wrażenie. Jedyna poważniejsza wada to dla mnie aku AA. Oczywiście na tyle na ile zdążyłem go poznać.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1326 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:17:29 pm »
Dla mnie właśnie zasilanie na AA jest super sprawą, jak masz dłuższy wyjazd, to 'paluszki' są wszędzie, a same akumulatorki i ładowarka to mały koszt.

Cytuj
Bzdura! Tutaj link do fotek z optyczne.pl. http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=35&roz=6

Jak widać Iras mocno obciął kadr. Po co?
Obciął kadr, ale ze zdjęcia 1:1, a nie miniatury. O to chodziło, żeby pokazać detale ze zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1327 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:33:01 pm »
Dla mnie właśnie zasilanie na AA jest super sprawą, jak masz dłuższy wyjazd, to 'paluszki' są wszędzie, a same akumulatorki i ładowarka to mały koszt.

Cytuj
Bzdura! Tutaj link do fotek z optyczne.pl. http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=35&roz=6

Jak widać Iras mocno obciął kadr. Po co?
Obciął kadr, ale ze zdjęcia 1:1, a nie miniatury. O to chodziło, żeby pokazać detale ze zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

No to obcinać kadr z tak dużych fotek to już totalnie bezsensu. Takie kwiatki wychodzą na FZ50 jak program odszumiający jest ustawiony na maks. Natomiast jeśli ktoś tak ogląda zdjęcia to ja mu tylko współczuję i polecam kupić Canon 1D Mark III z jakimś zajebiście dobrym obiektywem.
Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 12:26:28
PS. Oczywiście że do dokładnych porównań to tylko zdjęcia 1:1 ale jak ktoś mi pisze że na małych fotkach nie da się nic porównać to po prostu bredzi.
Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 12:32:12
Obciął kadr, ale ze zdjęcia 1:1, a nie miniatury. O to chodziło, żeby pokazać detale ze zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Obcinając kadr, automatycznie powiększa fotkę.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1328 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:43:19 pm »
Obciął kadr w FZ-50 to czemu nie obciął w lustrzance tylko dał zeskalowane??

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1329 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:48:14 pm »
Obciął kadr w FZ-50 to czemu nie obciął w lustrzance tylko dał zeskalowane??

 :lol:

Zdjęcia z lustrzanki są obcięte w dokładnie ten sam sposób. Zamieściłem wycinki 1:1 bez żadnego skalowania.

Tu masz te zdjęcia w oryginale:

http://optyczne.pl/76.9-Test_aparatu-Canon_EOS_450D_Podsumowanie.html
http://optyczne.pl/125.11-Test_obiektywu-Canon_EF-S_18-55_mm_f_3.5-5.6_IS_Podsumowanie.html

Co złego, to nie ja!

Secundo, nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje lustrzanki (mam nadzieję) by korzystać tylko z kitowego obiektywu, który faktycznie, jest słaby w Canonach.

Kit IS Canona też jest niezły. Konstrukcyjnie wypada słabo przy Pentaxie, ale optycznie naprawdę ok.

Nie jestem w stanie teraz znaleźć takiego kwiatka jak na tej francuskiej stronie, ale gwarantuję Ci, że coś pojebali (typu, zakres minimalny ostrzenia obiektywu) i wierz mi, że mnie się takie rzeczy nie dzieją (tam jest zupełna kaszana na D40, 50, 60, czy 350, 400, 450D.

Oczywiście, że pojebali, bo pisze jak byk "Il est photographié ŕ une distance de 20 centimčtres environ," podczas gdy kit Canona ma minimalną odległość ostrzenia 25 centymetrów, a Nikkor chyba jeszcze więcej.

Wyświetlacz LCD jest słaby w porównaniu do konkurencji (rozdzielczość). Z tego co wiem 400D zapisywał 11 RAW'ów a 450 ponoć o połowę mniej. Ludzie piszą też że 400 mniej szumiała (może to ze względu na 10Mpix matrycę). W ogóle 12Mpix to pomyłka. Raz że wolniej RAW'y zapisuje (o połowę mniej niż 400D a dwa że wieksze szumy przez to.

Ładnie tak kłamać?

Tryb seryjny 400D:

Cytuj
Sprawdziliśmy jak Canon 400D radzi sobie z trybem zdjęć seryjnych. Wykresy poniżej przedstawiają momenty wykonywania zdjęć w ciągu 30 sekund. Pliki zapisywane były w najlepszej jakości JPEG-u (FINE), jako RAW i jednocześnie JPEG FINE + RAW. Zdjęcia wykonywane były z czasem 1/1000 sekundy, ISO 1600 z manualnie ustawioną ostrością i wyłączonych funkcjach takich jak redukcja szumów, które mogą wpływać na szybkość zapisu zdjęć. Pliki nagrywane były na kartę CF Extreme 3 o pojemności 1 GB.

Zdjęcia w formacie JPEG z matrycy 10 MPix zajmują około 3.8 MB, natomiast RAW-y 12.5 MB. Przy takiej wielkości plików, 400D zarejestrował w ciągu 30 sekund:

    * 47 zdjęć JPEG FINE (1.6 kl./sek),
    * 28 zdjęć RAW (0.9 kl./sek),
    * 18 zdjęć JPEG FINE + RAW (0.6 kl./sek).

Tryb seryjny 450D:

Cytuj
Test szybkości wykonaliśmy z kartą San Disc Extreme III 1.0 GB przy ustawionej czułości wynoszącej 1600 ISO i migawce 1/1000 sekundy. Zdjęcia w RAW zajmowały 21 MB, a pliki JPEG LARGE FINE o rozdzielczości 4272x2848 5.4 MB. Otrzymaliśmy następujące rezultaty dla trwającej 30 sekund serii:

    * 80 zdjęcia JPEG LARGE FINE (2.67 kl./s),
    * 28 zdjęcia RAW (0.93 kl./s),
    * 22 zdjęcia JPEG + RAW (0.73 kl./s).

Wyświetlacz w 450D:

Cytuj
W 450D wyświetlacz zwiększono do 3 cali. Należało by się spodziewać, że będzie on analogiczny jak w Canonie 40D (40D nie 400D - 40D to model klasy wyższej). Jednak tak nie jest, co nas bardzo ucieszyło. LCD w 40D był słabej jakości. W 450D jest już o wiele lepiej, choć nie dorównuje on rozdzielczością wyświetlaczom z Nikona D300, czy Sony A700. Ma on tylko 230000 punktów, ale dawany przez niego obraz jest już zadowalający, nie tak jak w 40D.

Wyświetlacz jest słaby w porównaniu do D300 i A700, a to aparaty kosztujące około 5 kafli.

Oj Marcyś, Marcyś... Jesteś na tym forum długo i powinieneś się nauczyć, że wciskanie kitów przy mnie nie przejdzie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2008, 12:51:23 pm wysłana przez Iras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1330 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:53:30 pm »
Weź dzyndzlu zrozum że opierałem się na opiniach użytkowników. Nie oskarżaj mnie o kłamstwa. Wiem że uczysz się od swoich wodzów z PiS'u ale daruj sobie.

To info wziąłem stąd:

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2169

Opinia moderatora.

svonston

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1331 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:54:35 pm »
Weź dzyndzlu zrozum że opierałem się na opiniach użytkowników. Nie oskarżaj mnie o kłamstwa. Wiem że uczysz się od swoich wodzów z PiS'u ale daruj sobie.
Oj MarcePan, MarcePan, nerwy puszczają? :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1332 dnia: Sierpnia 21, 2008, 12:56:47 pm »
Nie jestem w stanie teraz znaleźć takiego kwiatka jak na tej francuskiej stronie, ale gwarantuję Ci, że coś pojebali (typu, zakres minimalny ostrzenia obiektywu) i wierz mi, że mnie się takie rzeczy nie dzieją (tam jest zupełna kaszana na D40, 50, 60, czy 350, 400, 450D.

Oczywiście, że pojebali, bo pisze jak byk "Il est photographié ŕ une distance de 20 centimčtres environ," podczas gdy kit Canona ma minimalną odległość ostrzenia 25 centymetrów, a Nikkor chyba jeszcze więcej.



Jaaassneee. Pojebali bo Canon wypadł blado na kicie to od razu test jest do bani. :lol: Pękam ze śmiechu. Czyja to wina że obiektyw ostrzy dopiero od 25cm? Testujących czy obiektywu?
Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 12:55:35
Weź dzyndzlu zrozum że opierałem się na opiniach użytkowników. Nie oskarżaj mnie o kłamstwa. Wiem że uczysz się od swoich wodzów z PiS'u ale daruj sobie.
Oj MarcePan, MarcePan, nerwy puszczają? :)

Nie wiem komu. :P Ja cieszę z Leici w FZ50 bo w każdym teście piszą o genialności tego obiektywu więc darujmy sobie porównania do kitowych obiektywów w Caonanch.

Po prostu nienawidzę jak jakiś koleżka oskarża mnie o kłamstwo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2008, 13:10:17 pm wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1333 dnia: Sierpnia 21, 2008, 13:13:44 pm »
Weź dzyndzlu zrozum że opierałem się na opiniach użytkowników. Nie oskarżaj mnie o kłamstwa. Wiem że uczysz się od swoich wodzów z PiS'u ale daruj sobie.

To info wziąłem stąd:

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2169

Opinia moderatora.

Fajnie, ale to nie jest opinia użytkownika tylko malkontenta, który nie miał jeszcze aparatu w rękach, a osąd wydał na podstawie notki prasowej.

Tymczasem w teście:

Cytuj
Lista nowości jakie pojawiły się w stosunku do 400D jest jednak długa. Oprócz nowej matrycy, 450D posiada już 3 calowy wyświetlacz LCD. Tak duży ekran zmusił projektantów do niewielkiej przebudowy korpusu. Bardzo nieznacznie powiększono go, wyprofilowano nieco lepiej uchwyt i przebudowano przyciski. Pod silnym naciskiem konkurencji pojawiła się funkcja podglądu obrazu na żywo, której doświadczyć mogli już użytkownicy 40D. Poza tym: RAW-y mają zapis 14-bitowy, dostajemy 9-punktowy autofokus, punktowy (4% kadru) pomiar światła, większy wizjer, nową baterię i zamiast gniazda kart CF gniazdo SD. Aparatem steruje najnowszy procesor DIGIC III, dzięki któremu prędkość zdjęć seryjnych ma wynosić 3.5 kl/s.

Jak widać zmian jest dużo. Specyfikacja 450D wszystkich pozytywnie zaskoczyła, bo spodziewano się jedynie mało znaczących innowacji. Wydaje się, że firma Canon zaczęła słuchać użytkowników tego systemu i stara się sprostać ich wymaganiom.

Biorąc pod uwagę, że kosztuje praktycznie tyle samo co 400D, zrobiłbyś świetny interes kupując starszy model.

Jaaassneee. Pojebali bo Canon wypadł blado na kicie to od razu test jest do bani. :lol: Pękam ze śmiechu. Czyja to wina że obiektyw ostrzy dopiero od 25cm? Testujących czy obiektywu?

Równie dobrze mogli wziąźć super-tele, które ostrzy z odległości kilku metrów (co będziemy sobie żałować - np. Canon 1200 mm - ostrość od 14 metrów) i fotografować kwiatek z 20 centymetrów, a Ty byś pękał ze śmiechu, bo obiektyw wypadł słabo.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1334 dnia: Sierpnia 21, 2008, 13:18:16 pm »

Wyświetlacz jest słaby w porównaniu do D300 i A700, a to aparaty kosztujące około 5 kafli.

Oj Marcyś, Marcyś... Jesteś na tym forum długo i powinieneś się nauczyć, że wciskanie kitów przy mnie nie przejdzie.

Oj Irasku, Irasku... Jesteś na tym forum długo i powinieneś się nauczyć, że wciskanie kitów przy mnie nie przejdzie.

A700 za 5 kafli? Po 2900zł już stoją. Nie ładnie kłamczuchu.

http://www.ceneo.pl/;004c0+ssony~~Malpha~~Ma700;0112-0.htm?gclid=CJ-f9tHmnpUCFQhNtAodlWACYA
Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 13:14:29
Równie dobrze mogli wziąźć super-tele, które ostrzy z odległości kilku metrów (co będziemy sobie żałować - np. Canon 1200 mm - ostrość od 14 metrów) i fotografować kwiatek z 20 centymetrów, a Ty byś pękał ze śmiechu, bo obiektyw wypadł słabo.

Tak właśnie podejrzewałem. Ty nie rozumiesz po prostu na czym ten test polegał. Wzięli aparaty takie jak dostaje się z półki sklepowej i zrobili nimi zdjęcia w identycznych warunkach (odległościach itp.). To że Canon wypadł jak wypadł to niczyja wina, tylko Canona. Nie bądź mądrzejszy od ludzi, którzy się znają na rzeczy bo niedługo zaczniesz negować Bartoszewskiego lub inne autorytety. Zresztą to już nie pierwszy raz kiedy chcesz pokazać jaki to Ty mądry jesteś. Linki o żarnie gdzie inni też używają takiego określenia to również nieprawda i sobie je narysowałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2008, 13:27:40 pm wysłana przez MarcePan »

obiektywny

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-03-2008
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 5
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1335 dnia: Sierpnia 21, 2008, 13:48:04 pm »
marcepan, ale jest to bez sensu aby porównywać obiektywy wg kryteriów którego jeden z nich nie może spełnić. Mogli przeprowadzić test obu od np 30 cm i byłby bardziej wiarygodny.

co do wycinków 1:1- testy powinny być wykonywane przy takim powiększeniu żeby można było określić faktyczną ostrość, wszak nie wiesz kiedy będziesz musiał cropować zdjęcie wycinając 30%.

Jeżeli chodzi o a700 to faktycznie sony ostatnio wzięło się za ceny. A200 można kupić nówkę za 888 zł :shock:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1336 dnia: Sierpnia 21, 2008, 14:44:24 pm »
marcepan, ale jest to bez sensu aby porównywać obiektywy wg kryteriów którego jeden z nich nie może spełnić. Mogli przeprowadzić test obu od np 30 cm i byłby bardziej wiarygodny.

No to jak obiektyw nie może spełnić takiego kryterium to jest kupa a nie obiektyw. Test to test. Takie przyjęli kryteria i pod nie robili fotki. Przypuszczam że nie wzięli FZ50 i według niego ustalali kryteria bo to nierealne. Po prostu założyli że tak będzie wyglądał test i jedne aparaty (obiektywy) sobie z nim poradziły a inne nie. Prosta sprawa. Zresztą fotki napisów na butelkach jak i reszta zdjęć jest robiona z dalszych odległości i na nich też wyraźnie Leica wypada lepiej od kitów Canona. 

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1337 dnia: Sierpnia 21, 2008, 15:01:33 pm »
Ku***, ja mam pytanie: jak można porównywać hybrydę z lustrem? :?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1338 dnia: Sierpnia 21, 2008, 15:16:28 pm »
Ku***, ja mam pytanie: jak można porównywać hybrydę z lustrem? :?

Nie można. Tak jak napisałem, lustro jest na wskroś lepsze od hybrydy ale nie na kitowym obiektywie. Mowa tu o Canonach bo np. Pentaxy mają dobre kity. Oczywiście można też zapytać pod jakim względem porównywać hybrydy i lustra, bo jeśli chodzi o wygodę to też mogę powiedzieć "co tu ku..a porównywać".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1339 dnia: Sierpnia 21, 2008, 15:24:42 pm »
A możesz napisać, co masz konkretnie do kita Canona?

Mógłbyś się chociaż zapoznać z testami i opiniami, a nie w kółko pieprzysz te same bzdury.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1340 dnia: Sierpnia 21, 2008, 15:43:03 pm »
Np. to że ostrzy dopiero od 25cm. :P

Iras właśnie o to chodzi że opinie odnośnie kitowych obiektywów w Canonach są mało przychylne.

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1341 dnia: Sierpnia 21, 2008, 15:47:45 pm »
No ku***, z tym ostrzneiem to dobre, w takim razie, kompakt A530 Canona jest lepszy, bo standardowo ostrzy przy kilku cm...

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1342 dnia: Sierpnia 21, 2008, 15:48:25 pm »
Cytuj
Zdjęcia z lustrzanki są obcięte w dokładnie ten sam sposób. Zamieściłem wycinki 1:1 bez żadnego skalowania.

Nie sa obcięte w ten sam sposób albowiem gdyż proporcje wycinka w stosunku do oryginału są zupełnie inne

Inny jest tez rodzaj ujęć

Co nie zmienia faktu, że lustrzanka lepsza. Tyle, że z kitem nie az tak bardzo jak mówili koledzy

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1343 dnia: Sierpnia 21, 2008, 16:03:05 pm »
Nie sa obcięte w ten sam sposób albowiem gdyż proporcje wycinka w stosunku do oryginału są zupełnie inne

Dwa pierwsze są obcięte nawet bardziej bo pochodzą z matrycy o wyższej rozdzielczości.

Pozostałe trzy identycznie jak cropy z FZ50 - wycinek 800x600 z oryginału ~10 Mpix.

Macie tutaj zdjęcia z kitów kolejno Canona, Nikkora i Pentaxa:

http://optyczne.pl/125.11-Test_obiektywu-Canon_EF-S_18-55_mm_f_3.5-5.6_IS_Podsumowanie.html
http://optyczne.pl/123.11-Test_obiektywu-Nikkor_AF-S_DX_18-55_mm_f_3.5-5.6G_VR_Podsumowanie.html
http://optyczne.pl/119.11-Test_obiektywu-Pentax_smc_DA_18-55_mm_f_3.5-5.6_AL_II_Podsumowanie.html

Jeśli jesteście w stanie im cokolwiek zarzucić, pozostaje mi pochylić czoła przed Waszym doświadczeniem, wiedzą i wprawnym okiem fotografa.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1344 dnia: Sierpnia 21, 2008, 16:03:59 pm »
To ja wrzucę w ramach offtopa małe zdjęcie, nietknięte techniką cyfrową po prostu aparat i klisza, zero obróbki



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koniec Offtopa

Parę fotek z FZ-50

Lipa totalna



A tu pani może nie tak ładna, ale też portret

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2008, 16:09:40 pm wysłana przez Szymku »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1345 dnia: Sierpnia 21, 2008, 16:20:11 pm »
Swoją drogą ciekawe czemu przy testach na optyczne.pl nie dali portretów z FZ50 a fotki Canona, Pentaxa i Nikkonra są utrzymane w podobnym stylu.

Kończąc tą dyskusję to prosiłbym zapoznać się z fotkami jakie ludzie robią za pomocą FZ50 zanim wyda się opinie iż hybrydy są do bani.


obiektywny

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-03-2008
  • Wiadomości: 185
  • Reputacja: 5
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1346 dnia: Sierpnia 21, 2008, 16:23:20 pm »
Cytuj
Swoją drogą ciekawe czemu przy testach na optyczne.pl nie dali portretów z FZ50 a fotki Canona, Pentaxa i Nikkonra są utrzymane w podobnym stylu.
w czasach robienia testu do fz50 nie robili jeszcze portretów do podsumowań.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1347 dnia: Sierpnia 21, 2008, 16:48:00 pm »
No ku***, z tym ostrzneiem to dobre, w takim razie, kompakt A530 Canona jest lepszy, bo standardowo ostrzy przy kilku cm...

FZ50 też ostrzy od kliku cm. :P Logicznie więc w tym aspekcie aparat ma przewagę.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1348 dnia: Sierpnia 21, 2008, 17:03:09 pm »
Kolejne bezpodstawne porównanie. Hybryda a lustrzanka to dwa różne typy aparatów. Wspólna ich cechą jest chyba tylko budowa dSLR, ale też nie we wszystkich wypadkach. Na dobrą sprawę, to tak jakby porównywać dwie odległe klasy samochodów. Boże.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2008, 17:05:18 pm wysłana przez sambady »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1349 dnia: Sierpnia 21, 2008, 17:05:48 pm »
Jeśli ktoś bierze obiektyw, który ostrzy od 25 centymetrów i próbuje robić zdjęcia z odległości 20, nasuwa mi się tylko jedno - lustrzanki powinny mieć etykietę "nie dla idiotów"  8-)

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1350 dnia: Sierpnia 21, 2008, 17:07:51 pm »
:lol:

Czytając kolejne posty w tym temacie, mam wrażenie, że ktoś tutaj jest poj**any.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1351 dnia: Sierpnia 21, 2008, 20:11:29 pm »
Jeśli ktoś bierze obiektyw, który ostrzy od 25 centymetrów i próbuje robić zdjęcia z odległości 20, nasuwa mi się tylko jedno - lustrzanki powinny mieć etykietę "nie dla idiotów"  8-)

Wiadome bo...Iras i tak wie lepiej. Widzę że nadal nie rozumiesz tego testu. Nie dziwię się reakcji i plucia jadem posiadaczy Canonów z kitowymi obiektywami.

Na dobrą sprawę, to tak jakby porównywać dwie odległe klasy samochodów. Boże.

Nie porównałbym tanich lustrzanek do dobrej klasy aut.


Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 19:40:19
:lol:

Czytając kolejne posty w tym temacie, mam wrażenie, że ktoś tutaj jest poj**any.

Za taki OT powinien być warn z miejsca. Jak nie masz nic ciekawego do napisania to daruj sobie. Żałosne.
Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 19:41:08
Dobra wracając już do tematu ściśle związanego ze zdjęciami to mam zapytanie (proszę o opinie tych, którzy nie zamierzają złośliwie oceniać).

Która wersja według Was jest ciekawsza.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Czy B&W:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

svonston

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1352 dnia: Sierpnia 21, 2008, 20:17:36 pm »
Ta "kolorowa", choć zdjęcie mało ciekawe.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1353 dnia: Sierpnia 21, 2008, 20:27:02 pm »
Ta "kolorowa", choć zdjęcie mało ciekawe.

Dzięki za opinie.

PS. Mam coś dla Ciebie. Chyba Tobie podobały się fotki z traktorami. :P

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

svonston

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1354 dnia: Sierpnia 21, 2008, 20:29:42 pm »
Nie, chyba coś Ci się pomyliło. To Mikes fotografował ciągniki. :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1355 dnia: Sierpnia 21, 2008, 20:44:16 pm »
Nie, chyba coś Ci się pomyliło. To Mikes fotografował ciągniki. :)

Aaa no fakt. :P No to dedykacja dla niego.

PS. Svon zwróć uwagę na napis na koszulce tej dziewczynki. :P Czyż nie genialne? ;)
Opublikowane: Sierpień 21, 2008, 20:30:53
A w takiej przeróbce?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Diuk

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1356 dnia: Sierpnia 21, 2008, 21:00:36 pm »
Ten patyk wygląda jak dorysowany w paincie  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1357 dnia: Sierpnia 21, 2008, 21:09:06 pm »
Ten patyk wygląda jak dorysowany w paincie  :lol:

Wiem i to jest najfajniejsze. Fotka nie ruszana wcale a tak wyszło jakby to było dorysowane. :P

Tarniak

  • Gość
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1358 dnia: Sierpnia 21, 2008, 22:02:04 pm »
Jak napis jest istotny (ciężko go na tej ostatniej wyłapać) to trzeba było wyższą wartość przysłony użyć.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Fotografia oraz aparaty cyfrowe
« Odpowiedź #1359 dnia: Sierpnia 21, 2008, 22:09:32 pm »
Jak napis jest istotny (ciężko go na tej ostatniej wyłapać) to trzeba było wyższą wartość przysłony użyć.

Mam się przyznać? Dopiero na fotce zauważyłem że miała taki napis na koszulce. :P