Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784097 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5680 dnia: Kwietnia 20, 2016, 17:12:37 pm »
Byłem dzisiaj z Ukanio testować tv W805C oczywiście w sprawie płynności ;). Na swoim już zrobiłem wszystko i nawet w jakimś tam stopniu poprawiłem smużenie na jaskrawych migocących obiektach w grze podczas np. słonecznego dnia min. PES 16 podczas szybkich podań grając w dzień już nie smuży czy paru miejscach w BB. Jednak gry takie jak Far Cry Primal czy GTA 5 nadal odrobinę tylko zostały poprawione powiedzmy w 10%. Taki W5500 robi to w 100%, no ale już nie jest to taki problem abym sprzedał tv bo takich gier jest bardzo mało.

Testowany przez Nas model W805C nic w tej materii niestety nie zmienił :(

Później byliśmy sprawdzić tak z ciekawości zakrzywiony model Samsunga 4k 55 cali no i bach motion plus wystarczy dać na standard i żadnego smużenia nie ma na migoczących obiektach :)
Jednak jakość obrazu to katastrofa porównując do W828 czyli powiedzmy jak na LCD 10-/10 to na Samsungu nie jest warte nawet 4/10. Totalna porażka.

Płynność taka jak na W5500 Sony a obraz to totalne dno. Na żywy to się nie da grać i teraz rozumie co niektórych bo mamy przekontrastowane wyblakłe gówno ;). Aby nie było na innych trybach jest niewiele lepiej.



Tutaj podaje aktualne ustawienia do moich tv.


W828/9

Tryb Obrazu: Żywy
 
Kontrast: Max
 
Podświetlanie: Max
 
Kolory: Neutralne
 
Jasność: 43
 
Nasycenie: 67 
 
Ostrość: 90
 
Motion Flow: Płynny
 
Łagodna Gradacja: Wysokie
 
Tworzenie Realizmu: Ręczne
 
Rozdzielczość: Max, past geny 85
 
Filtrowanie zakłóceń: 25

Redukcja zakłóceń : duża

Redukcja zakłóceń MPEG: średnia lub ewentualnie duża dla kogoś co lubi gładki obraz
 
Oszczędzanie energii i Czujnik światła: Wyłączone
 
Tryb Filmowy: Automatyczny




W5500

Tryb Obrazu: Żywy
 
Kontrast: Max
 
Podświetlanie: Max
 
Kolory: Neutralne
 
Jasność: 55
 
Nasycenie: 65 
 
Ostrość: 25/30
 
Motion Flow: Wysokie
 

Redukcja zakłóceń : średnia

Redukcja zakłóceń MPEG: średnia
 
Oszczędzanie energii i Czujnik światła: Wyłączone
 
Tryb Filmowy: Automatyczy 1 - kto chce mieć w grach co mają stałe 30 powiedzmy 60 i nie mieć migotań to niech sobie to ustawi bo to bardzo ważna opcja, której niestety nie ma w nowszych tv Sony i nad czym wciąż ubolewam bo byłoby perfekcyjnie i w obrazie i w płynności, ale oczywiści z Motion Flow wysokie bo jedno bez drugiego samo nic nie zrobi.






szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5681 dnia: Kwietnia 20, 2016, 21:17:11 pm »
Mam do sprzedania używane żelazko.
Fryty tyty dotknij pyty

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5682 dnia: Kwietnia 20, 2016, 22:05:03 pm »
Ja mam ledy choinkowe. Swieca na MAXA.  :hihi:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5683 dnia: Kwietnia 20, 2016, 22:24:32 pm »
Zelazko kupie ile chcesz?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5684 dnia: Kwietnia 21, 2016, 00:28:47 am »
Kyo, ale co z lagiem? Ja w swoim TV nie mam żadnych bajerów tego typu, ale jeśli nie włącza tryb "Gra", to nawet wskaźnik myszy w przeglądarce chodzi z dużym lagiem. Dla mnie gry w 30 fps są w takim wypadku niegrywalne. Te telewizory Sony mają na tyle dobre procesory obrazu, że laga nie czuć, czy jak?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5685 dnia: Kwietnia 21, 2016, 07:34:16 am »
Pytać tego śmiercią growego o lagi w tv. Andrju ogarnij się.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5686 dnia: Kwietnia 21, 2016, 07:47:23 am »
Kyo, ale co z lagiem? Ja w swoim TV nie mam żadnych bajerów tego typu, ale jeśli nie włącza tryb "Gra", to nawet wskaźnik myszy w przeglądarce chodzi z dużym lagiem. Dla mnie gry w 30 fps są w takim wypadku niegrywalne. Te telewizory Sony mają na tyle dobre procesory obrazu, że laga nie czuć, czy jak?

Mam ten tivik i jeśli chodzi o lag to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Poza tym jest masa ustawień, które ten lag wydłużają a można je wyłączyć(jak te wszystkie upłynniacze i inne bajery).
Fryty tyty dotknij pyty

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5687 dnia: Kwietnia 21, 2016, 07:51:32 am »
Poza tym jest masa ustawień, które ten lag wydłużają a można je wyłączyć(jak te wszystkie upłynniacze i inne bajery).
Tryb Obrazu: Żywy
Motion Flow: Płynny
Łagodna Gradacja: Wysokie
Redukcja zakłóceń : duża
Redukcja zakłóceń MPEG: średnia lub ewentualnie duża dla kogoś co lubi gładki obraz
:yes_anim:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5688 dnia: Kwietnia 21, 2016, 08:36:00 am »
Wszystko zależy od gracza. Casual na laga nie zwraca uwagi (nawet na 200ms, po prostu myśli, że tak ma być), a prawdziwy gracz wszystko powyżej 50ms uważa za duży dyskomfort w czerpaniu radości z grania.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5689 dnia: Kwietnia 21, 2016, 08:51:52 am »
Kyo, ale co z lagiem? Ja w swoim TV nie mam żadnych bajerów tego typu, ale jeśli nie włącza tryb "Gra", to nawet wskaźnik myszy w przeglądarce chodzi z dużym lagiem. Dla mnie gry w 30 fps są w takim wypadku niegrywalne. Te telewizory Sony mają na tyle dobre procesory obrazu, że laga nie czuć, czy jak?
Co do laga to na W828/9 nie odczujesz w żadnym stopniu nawet włączając wszystko co jest w stanie polepszyć obraz ;) Procesor może nie powala, ale co do laga i tak spełnia w 100% swoje zadania. Ja nie mam problemu żadnego z lagami a gram we wszytko co szybkie i trudne a włączając wspomagacze to nawet mi to pomaga mieć np. lepszą kontrole na pojazdem czy robić riposty w Soulsach itd. Te ustawienia są idealne do tego aby pokazać piękno gier oraz jak największy komfort z nich płynący. Uwierz mi jakby było coś nie tak to bym o tym pisał. BoBaN też gra na żywym i z motion flow na starszym tym samym co ja W5500 i jakoś nie przeszkadza mu to łoić dupska swoimi czasami w wyścigach mimo, że posiada lagowo o wiele gorszy model ;)

Wiem, że tv Ci siada a że lubisz łagodny obraz to Bravia będzie także najlepszym wyborem. Wystarczy tylko na moich ustawieniach zrobić tak: redukcja zakłóceń MPEG: dać na duża a w tworzeniu realizmu filtrowanie zakłóceń jechać w kierunku 100, no i jeszcze rozdzialką możesz się pobawić, ostrością itd.
Będziesz miał obraz mega a i gładkość ustawisz według własnego uznania ;)

Jak będziesz chciał jeszcze wiedzieć coś więcej to daj znać na imprezie to pogadamy bo tutaj jest masa pseudo znawców co Ci w tym nie pomogą, a tylko niepotrzebnie wtrącą się do rozmowy np. Kert osoba która posiada tv z 2008 roku, co ona może wiedzieć na dzień dzisiejszy czy master który nie wie co trzy po trzy ;). Szafa i Klosza to to też wierzą we wszystko co Sony to jest zajebiste np. tryb gra z falami smużenia, judder i innego szajstwa w każdej grze :lol: Wczoraj jak byłem i włączyłem FC Primal sprawdzając płynność to gościu z media ekspert sam w to nie wierzył co widział i się trochę przestraszył tego mega smużenia bo podobny model ma na chacie, no ale nie gra w gry, tak więc z kumplem go uspokoiłem, że takie coś to tylko w wybranych grach ;)


Wszystko zależy od gracza. Casual na laga nie zwraca uwagi (nawet na 200ms, po prostu myśli, że tak ma być), a prawdziwy gracz wszystko powyżej 50ms uważa za duży dyskomfort w czerpaniu radości z grania.
No to wybacz Krzysiu, ale casual mnie nie dotyczy bo problemów nie mam z przechodzeniem pseudo trudnych gier jak ludzie co graja w trybie gra :)

BB już zaliczyłeś :troll:

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5690 dnia: Kwietnia 21, 2016, 09:34:56 am »
Staram sie go ingorowac, nie odpisuje na zaczpene prowokacje..ale ja pierd****

Czy ktos moze go chociaz zbanowac w tym watku. Takich glupot to juz dawno nie czytalem.. :roll:

Mam ten TV jak pare innych osob na forum i w trybie gra - original 1 - nie ma absolutnie zadnego laga, jeden z najnizszych input lag na rynku. Wystarczy tam tylko podkrecic ostrosc z 50 do 60, zmienic tonacje z cieple 2 na cieple 1 i ew. podkrecic kolory z 50 na 55. Tyle. Otrzymujesz bardzo dobry obraz.

Grac na innych trybach to..nieporozumienie.

Reszty glupot nawet nie komentuje.  :-?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2016, 09:38:19 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5691 dnia: Kwietnia 21, 2016, 09:37:31 am »
Poza tym jest masa ustawień, które ten lag wydłużają a można je wyłączyć(jak te wszystkie upłynniacze i inne bajery).
Tryb Obrazu: Żywy
Motion Flow: Płynny
Łagodna Gradacja: Wysokie
Redukcja zakłóceń : duża
Redukcja zakłóceń MPEG: średnia lub ewentualnie duża dla kogoś co lubi gładki obraz
:yes_anim:

Ta lista jest jeszcze wieksza..
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5692 dnia: Kwietnia 21, 2016, 09:43:32 am »
Czekałem na tego typu posta :naughty:

Jak ktoś nie widział nigdy czegoś o wiele lepszego to dokładnie w ten sam sposób będzie pierdolił jak ty i bronił pazurami.
 :lol:

Na twoim to akurat najważniejszych rzeczy nie ma tak wiec wiesz, gdzie możesz swoją racje wsadzić? No.


Nawet ignorować nie potrafisz i wskakujesz z takim czymś poniżej.

Ja mam ledy choinkowe. Swieca na MAXA.  :hihi:

Także nie dziw się, że ktoś co się zna Ci robi całkiem słuszną kontrę :roll:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2016, 09:50:18 am wysłana przez Kyokushinman »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5693 dnia: Kwietnia 21, 2016, 09:51:49 am »
U mnie tryb gra ma ograniczoną paletę barw, na innych trybach obraz jest zauważalnie bogatszy, ale pojawia się niestety lag. Lipa straszna, że aby normalnie pograć, muszę poświęcić jakość obrazu :-? Ciekawe jak te wszystkie 4k telewizory spisują się w tym aspekcie, biorąc pod uwagę te ich standardy HDR kolorów itp...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5694 dnia: Kwietnia 21, 2016, 09:59:28 am »
U mnie tryb gra ma ograniczoną paletę barw, na innych trybach obraz jest zauważalnie bogatszy, ale pojawia się niestety lag. Lipa straszna, że aby normalnie pograć, muszę poświęcić jakość obrazu :-? Ciekawe jak te wszystkie 4k telewizory spisują się w tym aspekcie, biorąc pod uwagę te ich standardy HDR kolorów itp...
Sony z 4k Triluminos, HDR da na bank radę obrazem, jednak ze smużeniem w dzień przy migoczących teksturach może być nadal ten sam problem.





Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5695 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:10:13 am »
U mnie tryb gra ma ograniczoną paletę barw, na innych trybach obraz jest zauważalnie bogatszy, ale pojawia się niestety lag. Lipa straszna, że aby normalnie pograć, muszę poświęcić jakość obrazu :-? Ciekawe jak te wszystkie 4k telewizory spisują się w tym aspekcie, biorąc pod uwagę te ich standardy HDR kolorów itp...

To mowisz bzdury (jesli masz tez TV Sony)..gdyz tryb gra ma taka sama palete barw jak np. tryb kinowy. Czyli masz najlepszy domyslnie skalibrowany obraz, bez profesjonalnej kalibracji z urzadzeniami do tego przeznaczonymi. Ew. przestawiasz sobie tonacje kolorow z cieple 2 na cieple 1 i ew. podbijasz sobie minimalnie kolory czy ostrosc (5-10 oczek, nie wiecej..), wieczorem czy w nocy mozesz sobie zmniejszyc tez podswietlenie. Tryb standard czy zywy ma wl. prawie wszystkie ulepszacze ktore owszem niby "poprawiaja" Ci kolory, kontrast, ale to sztuczny obraz, pozbawiony detali.

TV 4K i ten skrot 4K i co za tym idzie caly ten pakiet ma sens tylko z materialem ktory rowniez zostal zapisany w tym standardzie. Emulacja tylko psuje. ;)

Niemniej znam osoby ktore sluchaja muzyki przy wl. EQ i o zgrozo innych uprzestrzeniaczach. Okropny dzwiek, ale jesli ktos lubi..przeciez nie bede go na sile przestawial. Tylko z czasem ma juz spatrzony poglad na dzwiek, podobnie jest z obrazem i np. Kyo. Jesli nie ma zadnej duzej wady wzroku, to po prostu ma juz spatrzony poglad na obraz.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2016, 10:20:28 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5696 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:15:23 am »
BB już zaliczyłeś :troll:

Za słaba gra, znudziła mnie.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5697 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:20:07 am »
Tryb gra w Sony to coś ala pochmurne niebo. W starych modelach nie da się grać bo paleta barw jest zerowa, nawet BoBaN i Lupi o tym mówili ;)

Zakłamujesz rzeczywistość Klosz i tak jak w słoneczny dzień zakładasz ciemne okulary tak samo w Bravii dajesz na tryb gra. Proste.

BB już zaliczyłeś :troll:

Za słaba gra, znudziła mnie.
No to git bo myślałem, że za trudna.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5698 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:23:00 am »
LOL.

Te porownanie  :lol:

Akurat mam taka sama palete kolorow jesli zaloze sloneczne okulary, ba wiedze wiecej gdyz mam tam polaryzacje. Wiec kula w plot.

Brniesz w nicosc. Profesjonalne portale (avforums.com czy hdtv.co.uk) nie maja racji, mimo iz nawet kalibruja sobie te tv profesjonalnym sprzetem zgodnie z wzorcem. Zas Ty masz miec racje. Litosc.. :roll:
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5699 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:37:18 am »
U mnie tryb gra ma ograniczoną paletę barw, na innych trybach obraz jest zauważalnie bogatszy, ale pojawia się niestety lag. Lipa straszna, że aby normalnie pograć, muszę poświęcić jakość obrazu :-? Ciekawe jak te wszystkie 4k telewizory spisują się w tym aspekcie, biorąc pod uwagę te ich standardy HDR kolorów itp...

To mowisz bzdury (jesli masz tez TV Sony)..gdyz tryb gra ma taka sama palete barw jak np. tryb kinowy. Czyli masz najlepszy domyslnie skalibrowany obraz, bez profesjonalnej kalibracji z urzadzeniami do tego przeznaczonymi. Ew. przestawiasz sobie tonacje kolorow z cieple 2 na cieple 1 i ew. podbijasz sobie minimalnie kolory czy ostrosc (5-10 oczek, nie wiecej..), wieczorem czy w nocy mozesz sobie zmniejszyc tez podswietlenie. Tryb standard czy zywy ma wl. prawie wszystkie ulepszacze ktore owszem niby "poprawiaja" Ci kolory, kontrast, ale to sztuczny obraz, pozbawiony detali.

TV 4K i ten skrot 4K i co za tym idzie caly ten pakiet ma sens tylko z materialem ktory rowniez zostal zapisany w tym standardzie. Emulacja tylko psuje. ;)

Niemniej znam osoby ktore sluchaja muzyki przy wl. EQ i o zgrozo innych uprzestrzeniaczach. Okropny dzwiek, ale jesli ktos lubi..przeciez nie bede go na sile przestawial. Tylko z czasem ma juz spatrzony poglad na dzwiek, podobnie jest z obrazem i np. Kyo. Jesli nie ma zadnej duzej wady wzroku, to po prostu ma juz spatrzony poglad na obraz.

No ja mam Samsunga, ale bynajmniej lag nie jest spowodowany włączonymi dopalaczami obrazu typu Kontrast Dynamiczny itp, bo poza trybem gra też ich nie używam. Po prostu ten TV tak ma, że tryb gra wyłącza jakieś wewnętrzne, natywne przetwarzanie obrazu, do którego użytkownik nie ma dostępu z poziomu ustawień obrazu. Stąd gorszy obraz, mimo teoretycznie identycznych ustawień, kolory są bardziej wyprane i jednak brakuje tej głębi, jak w trybie standardowym. Jeśli telewizory Sony są tak dobre, że taka sytuacja nie ma miejsca, to szacun, musiałbym to zobaczyć na własne oczy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2016, 10:39:55 am wysłana przez andryush »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 106
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5700 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:39:34 am »
LOL.

Te porownanie  :lol:

Akurat mam taka sama palete kolorow jesli zaloze sloneczne okulary, ba wiedze wiecej gdyz mam tam polaryzacje. Wiec kula w plot.

Brniesz w nicosc. Profesjonalne portale (avforums.com czy hdtv.co.uk) nie maja racji, mimo iz nawet kalibruja sobie te tv profesjonalnym sprzetem zgodnie z wzorcem. Zas Ty masz miec racje. Litosc.. :roll:

Jak chcesz mieć taką jakość tzn. ostrość jak w goglach to ustawiasz sobie motion flow na wyraźny i nic nie musisz zmieniać na moich ustawieniach wszystko i odpowiednio się stonuje i do tego uzyskasz lepszą rozdzialkę w ruchu ;) No ale ty tej opcji nie masz na 42 ;)


Litości nie będę miał dla ciebie także na to nie licz bo na takie pierdolenie nie mam ;)

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5701 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:40:24 am »
U mnie tryb gra ma ograniczoną paletę barw, na innych trybach obraz jest zauważalnie bogatszy, ale pojawia się niestety lag. Lipa straszna, że aby normalnie pograć, muszę poświęcić jakość obrazu :-? Ciekawe jak te wszystkie 4k telewizory spisują się w tym aspekcie, biorąc pod uwagę te ich standardy HDR kolorów itp...

To mowisz bzdury (jesli masz tez TV Sony)..gdyz tryb gra ma taka sama palete barw jak np. tryb kinowy. Czyli masz najlepszy domyslnie skalibrowany obraz, bez profesjonalnej kalibracji z urzadzeniami do tego przeznaczonymi. Ew. przestawiasz sobie tonacje kolorow z cieple 2 na cieple 1 i ew. podbijasz sobie minimalnie kolory czy ostrosc (5-10 oczek, nie wiecej..), wieczorem czy w nocy mozesz sobie zmniejszyc tez podswietlenie. Tryb standard czy zywy ma wl. prawie wszystkie ulepszacze ktore owszem niby "poprawiaja" Ci kolory, kontrast, ale to sztuczny obraz, pozbawiony detali.

TV 4K i ten skrot 4K i co za tym idzie caly ten pakiet ma sens tylko z materialem ktory rowniez zostal zapisany w tym standardzie. Emulacja tylko psuje. ;)

Niemniej znam osoby ktore sluchaja muzyki przy wl. EQ i o zgrozo innych uprzestrzeniaczach. Okropny dzwiek, ale jesli ktos lubi..przeciez nie bede go na sile przestawial. Tylko z czasem ma juz spatrzony poglad na dzwiek, podobnie jest z obrazem i np. Kyo. Jesli nie ma zadnej duzej wady wzroku, to po prostu ma juz spatrzony poglad na obraz.

No ja mam Samsunga, ale bynajmniej lag nie jest spowodowany włączonymi dopalaczami obrazu typu Kontrast Dynamiczny itp, bo poza trybem gra też ich nie używam. Po prostu ten TV tak ma, że tryb gra wyłącza jakieś wewnętrzne, natywne przetwarzanie obrazu, do którego użytkownik nie ma dostępu z poziomu ustawień obrazu. Stąd gorszy obraz, mimo teoretycznie identycznych ustawień, kolory są bardziej wyprane i jednak brakuje tej głębi, jak w trybie standardowym. Jeśli telewizory Sony są tak dobre, że taka sytuacja nie ma miejsca, to szacun, musiałbym to zobaczyć na własne oczy.

Sciagnij sobie te pliki, wgraj na USB i ustaw tak zebys widzial to co masz zobaczyc. Mozesz zaczac od trybu gra czy kinowy, domyslnie beda najlepsze.

https://esupport.sony.com/US/p/support-info.pl?info_id=1369

Powinno pomoc. 8)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5702 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:42:33 am »
Mam już skalibrowany TV na podstawie tych materiałów. Ale to i tak nie rozwiązuje problemu gorszego obrazu w trybie gra na tym Samsungu. Coś za coś, ten minimalny lag też nie może być darmowy...

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5703 dnia: Kwietnia 21, 2016, 10:53:01 am »
Mam już skalibrowany TV na podstawie tych materiałów. Ale to i tak nie rozwiązuje problemu gorszego obrazu w trybie gra na tym Samsungu. Coś za coś, ten minimalny lag też nie może być darmowy...
Z pewnoscia nie jest, gdyz nawet w Sony w trybie gra masz zablokowanych kilka funkcji do zmiany, np. "display speed preference".

Wyjdz z zalozenia ze lepiej miec potrawe minimalnie niedosolona niz przesolona. Do tej pierwszej przywykniesz, a ta druga bedzie tylko szkodzic. ;)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2016, 11:42:43 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 982
  • Reputacja: 132
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5704 dnia: Kwietnia 21, 2016, 14:59:44 pm »
Na lg mam podobnie, jak nie gram na trybie gra, to lag masakruje mój mózg. Nigdy nie bawiłem się jakoś ustawieniami zbyt poważnie, ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia do grania dla LG?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5705 dnia: Kwietnia 21, 2016, 15:03:16 pm »
Zrob ta metode co tam dalem powyzej. Powinna sie sprawdzic w kazdym tv.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Ukanio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 18-11-2013
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 12
  • Piszę prawdę
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5706 dnia: Kwietnia 21, 2016, 22:00:34 pm »
Mam już skalibrowany TV na podstawie tych materiałów. Ale to i tak nie rozwiązuje problemu gorszego obrazu w trybie gra na tym Samsungu. Coś za coś, ten minimalny lag też nie może być darmowy...
Z pewnoscia nie jest, gdyz nawet w Sony w trybie gra masz zablokowanych kilka funkcji do zmiany, np. "display speed preference". Wyjdz z zalozenia ze lepiej miec potrawe minimalnie niedosolona niz przesolona. Do tej pierwszej przywykniesz, a ta druga bedzie tylko szkodzic. ;)

Czyli wolisz obejść się smakiem...w sumie fakt, te nowe przepisy - bez soli bez cukru...nie każdemu trawa smakuje

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5707 dnia: Maja 10, 2016, 18:38:17 pm »
Kurwa, zjarał mi się jakiś moduł w mojej absolutnie cudownej plazmie Panasonica, jutro się dowiem ile magicy w serwisie mi krzykną za naprawę. Jeśli cena będzie z dupy, oddam na szrot i muszę wiedzieć co tam jest aktualnie dobre i warte polecenia, żadne 4k, 3D i inne chu** muje mnie nie interesują. Full HD 50" do gierek dla dzieci, filmów BD no i trochę zwykłej TV.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5708 dnia: Maja 10, 2016, 18:53:46 pm »
Mi jak padł zasilacz w starej plazmie (dioda led migala 11 razy) to naprawa wyniosla 350 zet. Warto bylo.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5709 dnia: Maja 10, 2016, 18:54:31 pm »
Mi miga 5 razy, przerwa i zaś 5 razy i tak na okrągło. Generalnie, najchętniej to bym go naprawił, ale dopiero jutro się dowiem za ile, jak będzie jakiś kosmos to nie wiem czy warto. :mad:

W razie czego, ktoś u nas ma taki model? SONY KDL-50W755C Jest to coś warte?
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2016, 18:59:32 pm wysłana przez Wooyek »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2016, 19:08:10 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5711 dnia: Maja 10, 2016, 19:12:18 pm »
Spoko, poczytam o tych TV i zobaczę, ewentualnie jeszcze jakieś propozycje przyjmę, w razie gdyby z naprawy nic nie wyszło, cena do 3 klocków za nowy mnie satysfakcjonuje.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5712 dnia: Maja 10, 2016, 19:21:19 pm »
Cytuj
5 blinking lights mean the power supply board needs to be replaced. Not an expensive part

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5713 dnia: Maja 10, 2016, 19:27:11 pm »
To że nie są drogie, nie znaczy, że w serwisie mnie nie skroją jak za zboże. :troll: Zobaczymy jutro.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5714 dnia: Maja 10, 2016, 19:30:02 pm »
a dlaczego serwis, a nie majster z "naprawiam rtv"?
mój ziomek korzystał niedawno z usług takiego speca i ten mu chip z płyty głównej w telewizorze wylutował i wlutował nowy.
w serwisie całą płytę musiałby wymienić.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5715 dnia: Maja 10, 2016, 19:37:23 pm »
Szukałem u mnie w mieście jakiegoś majstra właśnie, TV zjebał się wczoraj wieczorem, rano dzwoniłem, przyszedł o 16, rozkręcił, coś tam podłączył i powiedział, że jakieś zwarcie na module było, ale on nie naprawia plazm, skroił 20zł za diagnozę i poszedł w chuj. Wychodząc powiedział gdzie w Bielsku jest serwis Panasonica i tyle. :troll:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5716 dnia: Maja 10, 2016, 19:58:11 pm »
to trafiłeś na takiego z usterki :lol:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5717 dnia: Maja 10, 2016, 20:06:33 pm »
No właśnie o to chodzi, nie wiem który jest dobry, a który przyjdzie, spierdoli TV jeszcze bardziej i powie, że nic się nie da zrobić. Dlatego chyba wole iść od razu do serwisu Panasonica. Jak mi nie będzie pasowała wycena, to nie naprawie tam, tylko może poszukam jeszcze jakiegoś innego majstra. :troll:

iko

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5718 dnia: Maja 10, 2016, 20:08:09 pm »
Ile masz już tą plazme Wooyek? Ciekawe czemu szukał serwisu Panasa. ;>

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #5719 dnia: Maja 10, 2016, 20:13:55 pm »
No właśnie o to chodzi, nie wiem który jest dobry, a który przyjdzie, spierdoli TV jeszcze bardziej i powie, że nic się nie da zrobić. Dlatego chyba wole iść od razu do serwisu Panasonica. Jak mi nie będzie pasowała wycena, to nie naprawie tam, tylko może poszukam jeszcze jakiegoś innego majstra. :troll:

dzwonisz, mówisz, że dioda miga 5 razy i kolo wie albo nie. ten mój koleżka właśnie tak miał. przedstawił sprawę przez telefon i majster przyjechał już z odpowiednim chipem, bo wiedział co i jak. fakt, że to był samsung i usterka też podobno popularna. niemniej, specjalista powinien wiedzieć.