Autor Wątek: Nasze telefony.  (Przeczytany 257319 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #400 dnia: Października 05, 2007, 13:13:29 pm »
Super w nim jest aparat foto, a reszta od K750 praktycznie się nie zmieniła  :???:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #401 dnia: Października 05, 2007, 13:17:23 pm »
Teraz tak przeglądałem pare fonów i w oko wpadł mi w850i. Fajnie wygląda, w dodatku slider (po w300i nie kupie już plastikowego fona z klapka) jak stanieje to może go sobie kupie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #402 dnia: Października 05, 2007, 14:24:33 pm »
Z tego co o nim czytałem w okolicy premiery, wykroili z niego auto focus, więc jest to krok w tył w porównaniu nawet z K750.

Swoją drogą ja się chyba wstrzymam z kupnem nowego telefonu. Na horyzoncie pojawiają się nowe, ciekawe propozycje Sony:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&lc=pl&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10868 - 5 Mpixeli w telefonie SE to pewnie jak niezłej klasy cyfrówka  :-D  Stabilizator obrazu i stabilizator przy kręceniu video. Ciekawe tylko w jakiej rozdzielczości nagrywa.

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&lc=pl&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10908
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2007, 14:32:29 pm wysłana przez Iras »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #403 dnia: Października 05, 2007, 14:27:51 pm »
Cytuj
Z tego co o nim czytałem w okolicy premiery, wykroili z niego auto focus. więc jest to krok w tył w porównaniu nawet z K750.
Tyle że on ma funkcjonować jako telefon muzyczny, a aparat to tylko dodatek, co jak na dodatek to i tak sporo w końcu ma 2 mln pixeli.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #404 dnia: Października 05, 2007, 17:27:36 pm »
Ja nie wiem po co pakowac kase w drogie "telefony muzyczne"... Ja mam nokie 6630, oryginalne sluchawki i kurcze MP3 gra rewelacyjnie... Mam 3 mp3 w domu, jeden crative muvo, jeden mp4 i jakis sony - slucham na 6630 bo lepiej mi gra.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #405 dnia: Października 05, 2007, 17:32:30 pm »
Ja nie wiem po co pakowac kase w drogie "telefony muzyczne"... Ja mam nokie 6630, oryginalne sluchawki i kurcze MP3 gra rewelacyjnie... Mam 3 mp3 w domu, jeden crative muvo, jeden mp4 i jakis sony - slucham na 6630 bo lepiej mi gra.
A ja nie mam mp3 dlatego mam muzycznego fona w300i. I pewnie następnym fonem jaki wezmę będzie w850i. Strasznie mi sie podoba.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #406 dnia: Października 05, 2007, 20:49:34 pm »
Ja nie wiem po co pakowac kase w drogie "telefony muzyczne"... Ja mam nokie 6630, oryginalne sluchawki i kurcze MP3 gra rewelacyjnie... Mam 3 mp3 w domu, jeden crative muvo, jeden mp4 i jakis sony - slucham na 6630 bo lepiej mi gra.

To kup sobie jakiegoś nowszego SE - zobaczysz co to rewelacyjne granie ;), miałem sporo Nokii (w tym też taką jak Twoja 6630, i również N73ME) - wszystkie grają zdecydowanie gorzej od K800i.  :) Ale wiadomo, jeżeli starcza Ci aktualna jakość, to po co przepłacać? ;)

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&lc=pl&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10868 - 5 Mpixeli w telefonie SE to pewnie jak niezłej klasy cyfrówka  :-D  Stabilizator obrazu i stabilizator przy kręceniu video. Ciekawe tylko w jakiej rozdzielczości nagrywa.

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=pl&lc=pl&ver=4000&template=pip1&zone=pp&pid=10908

Z tego co wiem kręci w QVGA, czyli 240 x 320.
A jeżeli sądzisz bracie, że różnica jest mała między K750i a K800i to i ten telefon Cie nie zadowoli, bo różnica jest mniej wiecej podobna pomiedzy K800i a K850i co K750i a K800i ;) :D.
Niemniej za jakiś czasc będe polował na ten model na pewno :).

Super w nim jest aparat foto, a reszta od K750 praktycznie się nie zmieniła  :???:

Iras brachu :D nie wiem skąd masz takie informacje, czy może z własnego doświadczenia (posiadałeś k750 i k800?) ale różnice są baaaardzo spore pomiędzy tymi telefonami, może soft SE jest podobny (tak jak we wszystkich soniakach) ale telefony są różne - zaufaj mi ;).

Co do dennej klapki od aparatu to jak najbardziej popieram, tez mi sie nie podoba, ale ze wzgl. na podatność na rysy, czego nie lubie hehe, a otwierać to mi sie otwiera sama - ale wiadomo tak to ma działać, poprzez jej posuniecie ma sie otworzyć, a wyciagając telefon z ciasnej kieszeni ja siłą rzeczy często posuniemy :).

Co do N95 i N93. Mnie te fony wogóle nie jarają, wiem - fajnie jest miec super procek i karte graficzna ale to chyba głównie do symbiana sie przydaje, a jezeli komus symbian nie potrzebny to wogole nie powinien na to patrzec. ;) Pozatym pomiedzy n95 a n93 jest spora roznica, to nie sa fony blizniacze - na korzyść tej z większym numerkiem :).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #407 dnia: Października 05, 2007, 21:02:35 pm »
No właśnie miałem kontakt i z jednym i z drugim telefonem, i ciężko mi dostrzec jakieś większe różnice. Nie licząc aparatu foto no i oczywiście usług związanych z 3G, nie wiem czym one się różnią - jeśli Ty wiesz, proszę, powiedz!

K850 bardzo podoba mi się pod względem wizualnym - solidna i zwarta konstrukcja, w przeciwieństwie do K800 (K810 już prezentuje się lepiej, ale nie zapłacę +300 złotych za inną obudowę). No i wreszcie w nowych modelach SE nie widzę joya <jupi>

Ciekawi mnie tylko, jaką dopierdzielą cenę. Jakieś bajerki, dotykowe klawisze, czujnik położenia - będzie drogo  :mad:

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #408 dnia: Października 06, 2007, 11:18:48 am »
No właśnie miałem kontakt i z jednym i z drugim telefonem, i ciężko mi dostrzec jakieś większe różnice. Nie licząc aparatu foto no i oczywiście usług związanych z 3G, nie wiem czym one się różnią - jeśli Ty wiesz, proszę, powiedz!

K850 bardzo podoba mi się pod względem wizualnym - solidna i zwarta konstrukcja, w przeciwieństwie do K800 (K810 już prezentuje się lepiej, ale nie zapłacę +300 złotych za inną obudowę). No i wreszcie w nowych modelach SE nie widzę joya <jupi>

Ciekawi mnie tylko, jaką dopierdzielą cenę. Jakieś bajerki, dotykowe klawisze, czujnik położenia - będzie drogo  :mad:

Co do różnic, to wypisze co ma lepszego i co ma nowego0 K800i w stosunku do K750i :P.
- aparat fotograficzny
- flash
- wiekszy wyswietlacz
- wieksza rozdzielczosc wyswietlacza i ostrość barw
- karty m2
- 3G
- połączenia wideo
- dźwięk jest bardziej czysty
- lepszy (zdecydowanie) joy
- funkcja cybershota
- krecenie video w ~25fps po wgraniu sterów
- miniaturki plików video odtwarzaja nagranie bez jego uruchamiania
- nowy soft SE/oprogramowanie
coś by się tam jeszcze znalazło na pewno ;).

K800i jest bardzo solidnie zrobiony i konstrukcja jest zwarta, nic nie lata, nic nie skrzypi ;) nie wiem jaki miałeś egzemplarz, że było przeciwnie :). Co do wyglądu to już kwestia gustu, mi osobiście się bardzo podoba wersja Brown którą posiada, czarna już troche mniej (miałem czarnego :)).
Co do joyów, to nie wiem czemu sie tak cieszysz ;D. Może w K700i joypad padał często, w K750i też ale mniej, lecz już w K800i tego wogóle nie odnotowałem, a miałem dwa takie telefony - joy sprawuje sie super ;).

Cena K850i na pewno bedzie wysoko, i nie musi byc on swietny by taka byla - kazdy nowy fon kosztuje, jezeli nosi miano jakies cenionej marki ;).

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #409 dnia: Października 06, 2007, 11:33:37 am »
A mnie już żaden telefon bez symbiana nie przekona.  :cool: Po prostu brak systemu to zbyt wielkie ograniczenie jak dla mnie. Telefon taki jak np. K800i jest za drogi jak na swoje możliwości.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #410 dnia: Października 06, 2007, 11:45:49 am »
No widzisz, wszystko co wymieniłeś można podzielić na dwie grupy: foto i 3G.

Karty M2 - dla mnie żaden plus, bo są cholernie drogie - co z tego, że trochę mniejsze? Dźwięk jest na 100% taki sam (sprawdzone empirycznie) - drobne różnice mogą wynikać najwyżej z różnych wersji softu. Oba telefony mają ten sam odtwarzacz.

Wygląd - kwestia gustu, ale jest duży, ceglasty i nie podoba mi się zasłona aparatu - za bardzo odstaje.

Na pewno zaletą K800i (której nie wymieniłeś  :P ) jest blutooth stereo. Do tego takie fajne słuchawki:



Precz z kabelkiem idącym do kieszeni!

Gdyby K810 zbliżył się cenowo do K800, długo bym się nie zastanawiał - podoba mi się.



@Marciin - żaden telefon z symbianem nie robi zdjęć jak K800i. Za jakieś 800 złotych dostajesz jedyny telefon na rynku z aparatem 3,2Mpixela, lampą błyskową z prawdziwego zdarzenia i stabilizatorem obrazu.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2007, 11:51:32 am wysłana przez Iras »

Tarniak

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #411 dnia: Października 06, 2007, 11:54:08 am »
http://www.cyfrowe.pl/var/photos/lampa_canon_580exii_793954981.jpg

A gdzie się takowa mieści w tym telefonie ;)?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #412 dnia: Października 06, 2007, 11:55:52 am »
Oj tarniak  :-(  Słyszałeś o czymś takim jak MINIATURYZACJA?  :D

No dobra, może nie z prawdziwego zdarzenia, ale przynajmniej lampa błyskowa a nie dioda.

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #413 dnia: Października 06, 2007, 12:16:54 pm »

Tarniak

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #414 dnia: Października 06, 2007, 12:26:18 pm »
Nie znam się, nie? :oops:

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 829
  • Reputacja: 111
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #415 dnia: Października 06, 2007, 12:52:07 pm »
Ee tam ja zmieniłem z n-gage qd na nokie 5300 (nie mylić z 5200  :smile:) i jestem zadowolony  :cool:

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #416 dnia: Października 06, 2007, 16:06:16 pm »
A mnie już żaden telefon bez symbiana nie przekona.  :cool: Po prostu brak systemu to zbyt wielkie ograniczenie jak dla mnie. Telefon taki jak np. K800i jest za drogi jak na swoje możliwości.

Taa, popieram - telefon bez symbiana, to zły telefon - i powinen kosztować max 199zł.
Nie wiem jaki masz sprzęt, ale jeżeli jest to załuszmy jeden z lepszych telefonów z Symbianem czyli N73 to jeżeli nie patrzeć na symbiana ten K800i jest lepszy prawie pod każdym względem od tej Nokii (nie liczac wyswietlacza i nagrywania video). Miałem obydwa te telefony żeby nie było.
Rozumne, że Ty też miałeś K800i.
W takim razie powiedz mi czego mu brakuje jeżeli jest za drogi jak na swoje 'możliwości'? Ano, bo rozumne, że sporo mu brakuje jeżeli stwierdziłeś coś takiego. I nie wymieniaj symbiana bo on to akurat jednym potrzebny a drugim nie :).

Iras, ok nie ma co sie sprzeczać. Jednak mojego zdania nie zmienisz, interesuje sie telefonami i sporo miałem do czynienia z K750i jak i K800i, dla mnie K800i to zdecydowanie lepszy sprzęt.

Wygląd jak wygląd, ale ceglasty i duży to on na pewno nie jest. Jest normalnych rozmiarów, nie przepadam za 5mm grubymi mini telefonami.
Osłona aparatu odstaje, to sie zgadza jak najbardziej.

Oscyp dobre ;).


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #417 dnia: Października 06, 2007, 21:39:47 pm »
Mógłby mi ktoś lepiej wytłumaczyć co to są te Symbinay (taa, wiem, zę to system operacyjny) i inne Linuxy albo Bóg wie co innego. I po co to. Słyszałem, że jakieś programiki można sobie wgrywać. Tylko skąd. Jak ktoś zna fajną stornkę to może podać.

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #418 dnia: Października 06, 2007, 22:03:20 pm »

I nie wymieniaj symbiana bo on to akurat jednym potrzebny a drugim nie :).

To samo mogę powiedzieć o aparacie jednym potrzebny, innym nie:]. N73 może niema lepszego aparatu, ale to jedyny minus jaki dostrzegam w porównaniu do k800. A temu SE brakuje systemu i tylko dlatego jest gorszy. 

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #419 dnia: Października 06, 2007, 23:23:14 pm »
Mógłby mi ktoś lepiej wytłumaczyć co to są te Symbinay (taa, wiem, zę to system operacyjny) i inne Linuxy albo Bóg wie co innego. I po co to. Słyszałem, że jakieś programiki można sobie wgrywać. Tylko skąd. Jak ktoś zna fajną stornkę to może podać.

Symbian - system operacyjny, jak windows mobile w palmtopie/telefonie. Pozwala na... praktycznie wszystko to, na co powala komputer/palmtop/laptop. Przegladanie www w normalnych rozmiarach i formie jaką znasz z PC (najnowsze modele nokii wyposażone są nawet w wifi)... może zamiast wymieniać wszystkie funkcje posłużę się porównaniem. Zwykły telefon to PSX - możesz sobie w coś zagrać, możesz puścić sobie płytę cd, po modyfikacji nawet vcd, możesz sobie zemulowac NESa. Telefon z Symbianem natomiast to PS3 - grasz, przeglądasz internet, odtwarzasz filmy w 1080p, instalujesz Linuxa i przeistaczasz konsolę w komputer. PSX służy do grania + jakies drobnostki, PS3 to KOMBAJN. Zwykły telefon bez Windows Mobile czy też Symbiana służy do dzwonienia i jakichś drobnostek typu "prawie zdjęcia" *, telefon z Symbianem to KOMBAJN. Wyprzedzam Twoje pytanie "czy da się zainstalować Symbiana na moim wzykłym telefonie?". Nie, nie można, tak samo jak na ZX spectrum nie zainstalujesz Windowsa - sprzętowo niemożliwe.

* w K800i jest już "prawdziwy" aparat :)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #420 dnia: Października 06, 2007, 23:28:55 pm »
Mój kumpel ma BenQ Simensa (taki metalowy z klapką nie pamiętam modelu, aparat ma na szczycie klapki, jak chcesz zrobić zdjęcie musisz zamknąć telefon), telefon ma aparat 2 Mp i z tego co mówi (kolega of course) to zdjęcia wyglądają lepiej niż w k800i.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #421 dnia: Października 06, 2007, 23:35:46 pm »
Mój kumpel ma BenQ Simensa (taki metalowy z klapką nie pamiętam modelu, aparat ma na szczycie klapki, jak chcesz zrobić zdjęcie musisz zamknąć telefon), telefon ma aparat 2 Mp i z tego co mówi (kolega of course) to zdjęcia wyglądają lepiej niż w k800i.
A mój kolega mówi, że jego nokia z 1,3 mpix robi lepsze zdjęcia od mojej cyfrówki 8 mpix! :lol:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #422 dnia: Października 06, 2007, 23:40:24 pm »
Mój kumpel ma BenQ Simensa (taki metalowy z klapką nie pamiętam modelu, aparat ma na szczycie klapki, jak chcesz zrobić zdjęcie musisz zamknąć telefon), telefon ma aparat 2 Mp i z tego co mówi (kolega of course) to zdjęcia wyglądają lepiej niż w k800i.
A mój kolega mówi, że jego nokia z 1,3 mpix robi lepsze zdjęcia od mojej cyfrówki 8 mpix! :lol:
W to mi już ciężko uwierzyć, ale z tego co patrzyłem to serio ten BenQ robi niezłe zdjęcia, albo drugi kumpel z k800i nie umie robić zdjęć... 

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #423 dnia: Października 07, 2007, 00:15:39 am »
Mój kumpel ma BenQ Simensa (taki metalowy z klapką nie pamiętam modelu, aparat ma na szczycie klapki, jak chcesz zrobić zdjęcie musisz zamknąć telefon), telefon ma aparat 2 Mp i z tego co mówi (kolega of course) to zdjęcia wyglądają lepiej niż w k800i.

Bracie!! Fajnych masz kolegów  :lol: :lol: :lol:.


I nie wymieniaj symbiana bo on to akurat jednym potrzebny a drugim nie :).

To samo mogę powiedzieć o aparacie jednym potrzebny, innym nie:]. N73 może niema lepszego aparatu, ale to jedyny minus jaki dostrzegam w porównaniu do k800. A temu SE brakuje systemu i tylko dlatego jest gorszy. 

Widzę, że sie znasz heh :). 'Temu telefonowi brakuje systemu i tylko dlatego jest gorszy' - jeżeli masz takie podejście, to chyba nie ma co dyskutować :].
Ale...
Ja osobiście nie potrzebuje systemu (miałem 7650, 6630 i N73ME). A jeżeli nie patrząc na system to K800i ma od N73 lepsze prawie wszytko:
- lepiej gra
- lepsze fotki
- swietne animowanie menu / podmenu
- szybkie dzialanie
- blutacz stereo ( Iras ;) )
- szybsza java
- posiada flesha
- brak zawiech
- lepsze radio, do tego z RDSem
- lepsza klawiatura (zdecydowanie wygodniej pisze mi sie na K800i niz na N73)
- update softu z poziomu telefonu
..jeszcze sporo by sie tego nagromadziło ale wszystkiego tez nie pamietam ;).

=====================================

Oscyp - trochu przesadzasz jak na moje, telefony z symbianem i bez symbiana to sa takie same sprzety, ba! Czesto te bez sa zdecydowanie lepsze jezeli chodzi o wbudowane funkcje przez producenta.
Symbian daje nam te możliwość, że możemy po prostu instalować więcej szelokiej maści aplikacji.
Ale powiedz mi (myśle, że masz fona z sisem) ile z tych 'super mega wypaśnych' aplikacji korzystasz? Albo ile grasz w te super gry 3D na tym MEGA wyświetlaczu i tej super klawiaturze która sie wogóle do gier 3d nie nadaje, o fpsach nie mówiąc. Wiem coś o tym, bo miałem w swojej 6630 wszystko co sie dalo i i tak z tego nie korzystalem podobnie jak w mojej N73 z niczego nie korzystalem. A to co producent mi daje w K800i aż nadto mi starcza, jest wszystko co do szczescia potrzebne. I internet to nie problem mam GG które działa wyśmienicie (dodam, ze na symbianie GG mi nigdy nie działalo tu w k800i w javie zainstalowalem i smiga bez problemu) mam również OPERE która jest po prostu idealna, przeglądanie stron WWW to czysta przyjemność. I oczywiście maaasa innych funkcji :).

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #424 dnia: Października 07, 2007, 18:25:42 pm »
Nic nie napisałem o grach 3d z tego co pamiętam, bo i nie miałem zamiaru ich używać jako argumentu. Natomiast full konwersję wormsów z PC na n70 kumpla maltretujemy przy każdej nadarzającej się okazji i no... gry w sis, to ja przepraszam bardzo ale porównywane odpowiednich tytułów w .sis i javie nie ma sensu. Telefon ma jednak kilka "super mega wypaśnych"aplikacji których przydatności chyba nie będziesz kwestionował - smartmedia player - filmy avi nawet z napisami polskimi po odpowiedniej konwersji i ich jakość na prawdę biję na głowę wszelkie 3gp, mp4 i inne formaty-półśrodki. Druga aplikacja - Xlator, czyli słownik polsko-jakikolwiek i odwrotnie oraz encyklopedia, dla ucznia baaaardzo przydatna rzecz. Ostatni gwóźdź programu: Tomtom Navigator 6, czyli najzwyczajniej w świecie, nawigacja gps. Pełnoprawna. I teraz zadam pytanie. Jeśli ktoś korzysta z nawigacji to co lepiej kupić? Telefon z symbianem (choćby e50 za 650 zł) i moduł gps wysokiej klasy za 200 zł czy telefon za 400 zł, prosty, także z aparatem 1,3 - 2 mpx i palmtopa/nawigację za 800 - 1500 zł. Oba zestawy zaprowadzą mnie do domu w identyczny sposób, z ta samą precyzją (rozmiar ekranu pomijam, jadąc słuchasz komend "andrzeja", nie patrzysz na ekran, ogólnie). 850 zł, czy 1200 - 2000 zł. Ano.

Symbian daje Ci możliwość takiego skonfigurowania telefonu jakie Ci odpowiada. Wkurwiają Cię w menu jakieś ikony/skróty/gry/aplikacje/funkcje? To je bez problemu wypieprzasz i koniec rozmowy. Brakuje Ci jakichś? Łączysz telefon z komputerem, kilka minut roboty i załatwiasz problem. Co do wyższości wspominanego wciąż k800i - aparat 3,2 mpx? Extra. Ale animowane menu? Prrroszę Cię, może jeszcze zestaw dźwięków wgranych przez producenta uważasz za znaczącą zaletę? :) Z wymienionych przez Ciebie na prawdę sensowne wydają się tylko aparat i radio z rdsem.

I wiesz co? Myślę, że ani ja Ciebie nie nawrócę na Symbiana, ani Ty nie przekonasz mnie do SE z fajnym aparatem. Bo mi niepotrzebny jest aparat, a Tobie zalety Symbiana i obaj jesteśmy zadowoleni ze stanu naszego posiadania. Aajt? Aaajt.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #425 dnia: Października 07, 2007, 18:35:15 pm »
Nie wiem po co wypisujesz mi funkcje symbiana, wydaję mi się, że znam je lepiej od Ciebie.
To, że w K800i widzisz tylko aparat to już Twój problem, animowane menu to fajna sprawa - dużo ciekawiej to sie prezentuje. Tak samo jak Windows XP i Vista hehe.
To dobrze, że sensowny WYDAJE Ci sie tylko aparat, bo źle Ci sie wydaje.
Powiedz mi jeszcze czy miałeś np. N73 (albo masz) jak i K800i (albo również masz)? Ano, bo chyba sypiąc takimi wnioskami powinneś posiadać jakieś doświadczenia. Ja osobiście miałem 2x K800i jak i raz 1x N73me - tak więc wiem co mówie. Aha i jeszcze raz powtarzam, miałem a nie trzymałem w ręce kolegi telefon. Tak więc moje zdanie jest takie, że (nie patrząc na symbian!! niektórzy nie potrzebuja miec mega odtwarzaczy w telefonie, wystarczają im standardowe) np. K800i jest zdecydowanie lepszym telefonem pod prawie każdym względem jak i znacznie bardziej funkcjonalnym od symbianu np. N73.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2007, 18:37:50 pm wysłana przez crasch »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #426 dnia: Października 07, 2007, 18:46:29 pm »
Kurde tak mi się podoba w850i a jest cholernie drogi, nie ma żadnej promocji, a umowę w sumie mam do marca 2009..............AGHHHHHHHHHHHHHHHH  :mad: :mad: :mad:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #427 dnia: Października 07, 2007, 18:47:19 pm »
Czy ktoś mógłby coś naskrobać na temat tego wynalazku SE - P1i?



Jak on się ma w porównaniu z Nokią N95?

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #428 dnia: Października 07, 2007, 18:52:45 pm »
Przyznaje się, że k800 tylko się bawiłem. I tyle. Ale jak powiedziałem wyżej, ani ja Ciebie o wyższości symbiana nie przekonam, ani Ty mnie o wyższości k800i. To chyba sobie możemy ustalić. Bo jak będzie wyglądała dalsza dyskusja? Ty mi powiesz, że k800i ma super aparat, ja powiem że e50 ma nawigacje. Ty mi powiesz że k800i ma fajne gry w javie, ja powiem że bez problemu gry k800 chodzą na e50. Ja powiem, że mam emulator nesa i mogę grać z kumplem w Battlecity, Ty powiesz, że Ciebie to nie interesuje. Ja powiem, że mam gdzieś stereo po BT, Ty powiesz, że masz gdzieś avi playera. I będzie to trwało... nie wiem ile, ale ze 6 stron tematu to spokojnie :) Jednym bardziej pasują funkcje Symbiana inni wolą telefony bez "OS" i koniec.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #429 dnia: Października 07, 2007, 19:10:11 pm »
Wiesz ja też kiedyś nie mogłem patrzeć na nic innego poza symbiane, uwierz mi tylko symbian się dla mnie liczył, telefony bez tego systemu były dla mnie jakieś puste... :) Niemniej przeszło mi to, i wystarczają mi aplikacje dostarczane przez producenta które pozwalają na wszystko co symbian tyle, że nie są tak zaawansowane :) a jak się domyślasz mnie to starcza ;). Nie mówię, że nigdy nie powróce do SISa kiedyś ale na dzień dziejszy starczają mi możliwości oferowane przez zwykły soft a nie ciągną mnie aktualne symbianowskie aplikacje ;). Ty wolisz symbiana, albo inaczej.. potrzebujesz - ok! :) Ja nie - ok! :) Heh.

Iras - P1i to podobno bardzo dobry sprzęt, ulepszony M600i czy W950i czyli zapowiada się miodnie ;).

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #430 dnia: Października 07, 2007, 19:50:45 pm »
P1i to topowy model SE. Posiada wszystko to co N95 + touchscreen - GPS. Tak samo jak N95 oparty jest na symbianie. W SE jest to symbian UIQ, w Nokii Symbian S60 9.2.
N95 ma 5 mpx aparat, a p1i ma 3.2 mpx :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #431 dnia: Października 07, 2007, 21:47:49 pm »
Oscyp, a czy P1i nie ma GPS? W końcu ma program Wayfinder Navigator  :eek:

Który z symbianów wypada lepiej, jest stabilniejszy i na który jest więcej aplikacji?

Nie powiem, ten SE bardzo do mnie przemawia, zwłaszcza, że można go kupić nawet za 1400 (nówkę). Właściwie brakuje przy aparacie stabilizacji obrazu + xenonowej lampy błyskowej i dla mnie byłby ideał.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #432 dnia: Października 07, 2007, 22:11:52 pm »
Ten symbian N95 w porównaniu do P1i będzie zdecydowanie stabilniejszy, jak i znajdziesz na niego więcej stuffu. Niestety ogólnie symbiany UIQ w Sonikach nie mają zbyt dobrej opini (zwłaszcza P990i) ale nie wiem jak jest ze stabilnością P1i - to w końcu nowy telefon.

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #433 dnia: Października 08, 2007, 16:58:32 pm »
Mimo to brak mu gpsu, ale podobno zdjęcia mimo mniejszej matrycy robi lepsze.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #434 dnia: Października 08, 2007, 18:02:08 pm »
Niestety, mimo takiej samej matrycy jak K800i, zdjęcia robi nieporównywalnie gorsze.

Telefonu idealnego nie ma, ale na coś trzeba się będzie zdecydować. Pewnie wybiorę między N95 a P1i.

Jak działają zawnętrzne moduły GPS? Blutooth? Nie będzie to lepsze rozwiązanie niż ten w N95, bo czytałem, że nie działa najlepiej?
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2007, 18:04:52 pm wysłana przez Iras »

oscyp

  • Gość
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #435 dnia: Października 08, 2007, 18:07:11 pm »
Ja (mój stary) używam GPSu przez bluetooth w Nokii e50 i to rozwiązanie poza małym (w porównaniu do palmtopa) wyświetlaczem nie ma wad. Żadnych.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2007, 18:09:18 pm wysłana przez oscyp »

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #436 dnia: Października 08, 2007, 18:10:14 pm »
Niestety, mimo takiej samej matrycy jak K800i, zdjęcia robi nieporównywalnie gorsze.

Telefonu idealnego nie ma, ale na coś trzeba się będzie zdecydować. Pewnie wybiorę między N95 a P1i.

Jak działają zawnętrzne moduły GPS? Blutooth? Nie będzie to lepsze rozwiązanie niż ten w N95, bo czytałem, że nie działa najlepiej?

Zewnętrzne moduły działają tak jak powinny:] testowałem tylko NOKIA LD-3W ale spisywał się bez problemów.
Co do tego jaki symbian jest lepszy to polecam ten w nokii, ze względu na to że ma więcej aplikacji. Co do stabilności to żadnej większej różnicy nie masz, a do SE możesz wgrać menu z iphona(taka ciekawostka).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #437 dnia: Października 08, 2007, 18:15:42 pm »
Dzięki. Rzućcie jeszcze tylko adresem najlepszego polskiego forum userów Nokia - coś jak CentrumSE dla użytkowników Sony-Ericsson  ;)

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #438 dnia: Października 08, 2007, 18:16:31 pm »
http://www.symbianos.pl/ najlepsze moim zdaniem:D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nasze telefony.
« Odpowiedź #439 dnia: Października 15, 2007, 19:24:02 pm »
Ja kupiłem sobie Motorolke V8. Całkiem sympatyczny telefonik, bardzo cieniutki i ma zajebi*ty wygląd xD Troche narazie mi sie źle na nim pracuje bo pierwszy raz mam motorole w rękach  :-x
Najlepsze jest to, że na mojej motce jest Linux (przynajmniej tak piszą ja tam się nie znam) a używa ona Windows Media Player 11  :lol: