Autor Wątek: The Elder Scrolls V: Skyrim  (Przeczytany 196626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #480 dnia: Listopada 12, 2011, 17:56:52 pm »
Samotne walki ze smoczyskami są świetne. Próbowałem używać różnych trików/gliczów oszukujących w walce z nimi i jak na razie żaden nie zadziałał (m.in. pixelszoty  z łuku zza odległej skały), a smok nie zawieszał się, spierdzielał i atakował z góry. Fajno, fajno.
A na jaki poziomie trudności grasz ? Ja gram na adepcie i ubiłem już cztery , a przy ostatniej walce miałem 10lvl. Co do oprawy , to nie widzę pajęczyn , płomieni . Woda wygląda gorzej niż w Morrowindzie  :-? Pewnie przez kartę (Radeon HD4270)
Trzeba będzie zakupić wersję na konsole.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2011, 18:23:33 pm wysłana przez piter86 »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #481 dnia: Listopada 12, 2011, 18:39:23 pm »
Nie wierze, że ludzie tutaj skupiają się na screenach pokazujących jak ich Pc ciągnie Skyrima. Statyczne obrazki nawet w 1% nie oddają wszystkiego co gra niesie za sobą. Ogrom świata, klimat, ilość oraz jakość pobocznych questów urywa łeb. Niepozorna misja typu "pójdź do lochu i przynieś mi coś" jest tak na prawde dwugodzinnym molochem. Pierwsze 10 godzin gry ośmiesza 90% innych pozycji na rynku, które dawno by się zdążyło już przejść pozostawiając jedynie myśli "co teraz kupić?". Odkrywanie świata gry nie było nigdy tak przytłaczające i zarazem logiczne.
Czyli chcesz powiedziec, ze to jest Twoj pierwszy open world RPG? :>

lupinator

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #482 dnia: Listopada 12, 2011, 18:45:30 pm »
Udało się wam ubić choć jednego Giganta? Mam 11lvl i nawet go magią nie sięgam, a od niego wystarczy jedno jebnięcie i jestem wysyłany w kosmos jak w Falloucie.
Ja rozjebałem jednego zadymiarza bezpośrednio pod Whiterun na 6 lvl bodaj, ale pomogli mi wieśniacy.

nakimushi

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #483 dnia: Listopada 12, 2011, 19:25:29 pm »
wow gra jest naprawde swietna  :grin:
jedynie wprowadzenie jest slabe na samym poczatku ale potem gra wyglada kapitlanie !
animacje moglyby byc troche mniej dretwe ale co zrobic ... przynajmniej da sie grac teraz z tego widoku
grafika jest swietna wedlug mnie na ps3 /
wczoraj gralem od 11 do 4.30 nad ranem  :lol:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #484 dnia: Listopada 12, 2011, 20:55:08 pm »
wow gra jest naprawde swietna  :grin:
jedynie wprowadzenie jest slabe na samym poczatku ale potem gra wyglada kapitlanie !
animacje moglyby byc troche mniej dretwe ale co zrobic ... przynajmniej da sie grac teraz z tego widoku
grafika jest swietna wedlug mnie na ps3 /
wczoraj gralem od 11 do 4.30 nad ranem  :lol:

11 am??? :)

lupinator

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #485 dnia: Listopada 12, 2011, 21:45:02 pm »
Podbiłem właśnie na solo do Giganta to je**ął mi tak, że wszystkie miasta z góry zobaczyłem. :lol:

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #486 dnia: Listopada 12, 2011, 22:00:20 pm »
Jestem po 7godzinach grania i stwierdzam to jest gra na ,ktora czekalem te kilka lat wszystko swietne ten caly swiat  z zajebista muzyka ,walka ,gdzie mozemy wszystko skradac sie  rzucac czary niczym w Bioshocku ,gotowac  majstrowac itd .Mam  nadzieje ,ze po tych kilkudziesieciu godzinach gra nie zanudzi...zobaczymy czy jej sie to uda.

lupinator

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #487 dnia: Listopada 12, 2011, 22:04:47 pm »
Podbiłem właśnie na solo do Giganta to je**ął mi tak, że wszystkie miasta z góry zobaczyłem. :lol:
Load, spierdoliłem gigantowi, a przed sobą słyszę ryk smoka i bestia ląduje mi prawie na mordzie, walczę z gadem, a tu jeb - gigant mnie zatłukł od tyłu. Po kolejnym loadzie napuściłem panów na siebie i kto wygrał? Gigant z ponad połową hp :lol: Ale duszyczka wpadła w moje ręce, a i zwycięzce starcia uprażyłem po fakcie.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #488 dnia: Listopada 12, 2011, 22:26:42 pm »
Jak framerate na PS3? Jest płynnie?

el becetol

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #489 dnia: Listopada 12, 2011, 22:33:29 pm »
Podbiłem właśnie na solo do Giganta to je**ął mi tak, że wszystkie miasta z góry zobaczyłem. :lol:
Load, spierdoliłem gigantowi, a przed sobą słyszę ryk smoka i bestia ląduje mi prawie na mordzie, walczę z gadem, a tu jeb - gigant mnie zatłukł od tyłu. Po kolejnym loadzie napuściłem panów na siebie i kto wygrał? Gigant z ponad połową hp :lol: Ale duszyczka wpadła w moje ręce, a i zwycięzce starcia uprażyłem po fakcie.

Właśnie miałem podobną akcje, idę sobie górami a tu nagle widzę na horyzoncie walkę gigant/mamut vs smok. Gigant tylko na mordę przyjmował strzały, bo nie mógł sięgnąć latającego smoka, więc go zdjąłem, ubiłem jak walczył z gigantem i musiałem spierdalać bo zamiast podziękować troglodyci rzucili się na mnie. Ale dusza jest. Szczerze mówiąc nie leży mi do końca zabijanie smoków, wolałbym się do nich przyłączyć, ciekawe czy będzie taka opcja w dalszej części fabuły. Tych smoków w świecie gry to jest ograniczona liczba?

Na razie odpuszczam dalsze story, kupiłem sobie mieszkanie w Whiterun i właśnie urządzam. Potem wycieczka na koniec mapy do gildii magów w Winterhold. Gra roku jak na razie 8)


Jak framerate na PS3? Jest płynnie?

Nie.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #490 dnia: Listopada 12, 2011, 22:36:34 pm »
Ale wkur**a niemiłosiernie ten framerate przez cały czas, czy tylko przy większych zadymach gra gubi klatki?

lupinator

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #491 dnia: Listopada 12, 2011, 22:40:15 pm »
Na razie odpuszczam dalsze story, kupiłem sobie mieszkanie w Whiterun i właśnie urządzam. Potem wycieczka na koniec mapy do gildii magów w Winterhold. Gra roku jak na razie Cool
Miałem dokładnie taki sam plan, zebrałem gotówkę na mieszkanie, ale postanowiłem najpierw wybrać się do magów, zobaczyć czy czasem tam nie zaoferują mi lepszego domostwa. Opisana akcja była właśnie po drodze do Winterhold.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #492 dnia: Listopada 12, 2011, 22:42:13 pm »
Tych smoków w świecie gry to jest ograniczona liczba?

Podobno 20 różnych, ale jakiś czas po ubiciu się respią.

Ale wkur**a niemiłosiernie ten framerate przez cały czas, czy tylko przy większych zadymach gra gubi klatki?

wkur**a, bo gubi klatki bez powodu, kiedy na ekranie nic nie ma. W pustym tunelu potrafi chodzić gorzej niż przy zadymie na otwartym terenie.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #493 dnia: Listopada 13, 2011, 01:51:47 am »
Pograłem już trochę i jakoś mnie Skyrim nie jara. Morrowind'a skończyłem, to samo z Oblivion'em i świetnie się bawiłem. W najnowszą część nie mogę się wczuć. Zastanawiałem się dlaczego. Po jakimś czasie doszło do mnie, że przestało mi odpowiadać to w jaki sposób przedstawiony jest świat. Wszystko jest piękne, czyste, ludzie(i nieludzie) mają takie proporcjonalne ciała. Pomimo rewolty/wojny nigdzie nie widać jej śladów. Strasznie to wszystko drętwe i plastikowe. Po ograniu drugiego Wiedźmina umysł mój doznał spaczenia.

Humulin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 14-10-2011
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 1
  • GT: Humulin
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #494 dnia: Listopada 13, 2011, 02:30:05 am »
Biedny człowiek. Traci jedną z najlepszych gier ostatnich... lat?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #495 dnia: Listopada 13, 2011, 02:35:14 am »
Wy tu pitu pitu, a Bethesda niech zapowiada F4!  :evil:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #496 dnia: Listopada 13, 2011, 02:45:32 am »
Dodalem 'troche' nowych screenow
http://imgur.com/a/Kr4FQ#0

---



« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2011, 04:24:47 am wysłana przez KKRT »

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #497 dnia: Listopada 13, 2011, 06:25:27 am »
Dziwna sprawa, bo ta gra na Twoich screenach wygląda jakoś tak słabo...
A sam gram i w ruchu jest zauważalnie lepiej.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 277
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #498 dnia: Listopada 13, 2011, 10:29:20 am »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #499 dnia: Listopada 13, 2011, 11:29:25 am »
Dziwna sprawa

na Twoich screenach wygląda jakoś tak słabo

w ruchu jest zauważalnie lepiej

Wiadomo, że w ruchu lepiej. ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #500 dnia: Listopada 13, 2011, 11:54:29 am »
Dziwna sprawa, bo ta gra na Twoich screenach wygląda jakoś tak słabo...
A sam gram i w ruchu jest zauważalnie lepiej.
Zrob screen z tej lokacji u siebie, to jest po lewej stronie od riverwood, taki potoczek fajny, od razu go zauwazysz.

Wiadomo, ze w ruchu wyglada to troche lepiej, a czasami nawet slabiej przez cienie.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #501 dnia: Listopada 13, 2011, 12:27:25 pm »
Z cyklu: rady dla pecetowców - Radzę jednak zmienić cienie przynajmniej na wysokie, bo nie biorą tyle mocy, co 'najwyższe' a wyglądają o niebo lepiej. Na średnich ustawieniach są poszarpane strasznie a na wysokich już tylko troszeczkę i widać to tylko z bliska. Lepiej poobniżać inne rzeczy zamiast cieni. Z początku zmniejszyłem suwaki odpowiadające za odległość pojawiania się trawy, obiektów itd. Gra sporo na tym utraciła, więc stwierdziłem, że jeszcze się trochę pobawię ustawieniami. Zmieniłem więc niektóre suwaki na maxa, a gra chodzi identycznie, wygląda natomiast znacznie lepiej. Możliwe, że większość z 'suwaków' bierze moc głównie z ramu, a tego i tak jest zwykle w nadmiarze. Każdemu grającemu na PC polecam pobawić się trochę z ustawieniami. Obecnie gra u mnie chodzi płynnie i wygląda zajebiście (jak na Ogurowych fotach).


Czym więcej gram, tym coraz bardziej doceniam mega zajebistość gry. Żadna inna produkcja nie ma tak wspaniale zaprojektowanego świata. Coś niesamowitego. Ilość włożonej pracy odczuwa się na każdym metrze przestrzeni. Dodajmy do tego usprawnienie masy elementów i mamy grę niemal idealną. Mam nadzieję, że sprzedaż będzie bardzo wysoka.

Podbiłem właśnie na solo do Giganta to je**ął mi tak, że wszystkie miasta z góry zobaczyłem. :lol:
Miałem to samo :lol: Fajnie, że jak obok przechodzi gigant, mamut, czy smok, to ziemia cała drży i aż czuć ich wielkość. Mam 13 poziom i moim najlepszym pokonanym wrogiem jest troll i wiedźmokruk (smoków nie liczę). Natomiast spotkanie z gigantami i śnieżnym trollem szybciutko zakończyło się moją śmiercią (gram na czeladniku). Dobrze, że levelowanie nie jest już tak chamskie jak w Obku i można spotkać przeciwników, którzy zabiją cię kilkoma uderzeniami.

Tak ogólnie to gram Bretonem jako mag bitewny (w lewej ręce magia - preferuję zniszczenia, ale używam jeszcze przywrócenia i aktualnie testuję przywołania; w prawej broń). Brakuje trochę bloku, jednak daje się bez tego wyżyć, a jak wróg zdąży podbiec, to zwykle jest już mocno osłabiony. Z umiejętności pakuję jeszcze w ciężki pancerz i otwieranie zamków. Fajnie, że gra oferuje znacznie więcej możliwości rozwojowych niż poprzednie części i np. takim złodziejem można ulepszyć cios w plecy by zadawał nawet 15x więcej obrażeń.

Na razie odpuszczam dalsze story, kupiłem sobie mieszkanie w Whiterun i właśnie urządzam. Potem wycieczka na koniec mapy do gildii magów w Winterhold. Gra roku jak na razie Cool
Miałem dokładnie taki sam plan, zebrałem gotówkę na mieszkanie, ale postanowiłem najpierw wybrać się do magów, zobaczyć czy czasem tam nie zaoferują mi lepszego domostwa. Opisana akcja była właśnie po drodze do Winterhold.
A ja kupiłem chatę w Białej Grani i jakie było moje zdziwienie gdy wszedłem do środka - obleśna rudera. Ale wydałem z 1,5 klocka na umeblowanie i jest już git. Tak w ogóle to nie odwiedziłem jeszcze żadnego innego dużego miasta. Aktualnie jestem na 7000 stopni :)

Jedyną poważną wadą Skyrima w moim odczuciu jest ogromna czasożerność. Gra pochłania czas wprost niewyobrażalnie. Strasznie ciężko się oderwać i zrobić cokolwiek innego.

Wiadomość scalona: Listopada 13, 2011, 12:33:44 pm
Dziwna sprawa, bo ta gra na Twoich screenach wygląda jakoś tak słabo...
A sam gram i w ruchu jest zauważalnie lepiej.
Zrob screen z tej lokacji u siebie, to jest po lewej stronie od riverwood, taki potoczek fajny, od razu go zauwazysz.

Wiadomo, ze w ruchu wyglada to troche lepiej, a czasami nawet slabiej przez cienie.
Twoje foty wyglądają słabo bo są jakieś takie zblurowane (nie wiem czy to winna ustawień czy fotek). U mnie wszystko wygląda dużo ostrzej. No i polecam jednak zainteresować się cieniami, bo dają cholernie dużo do ogólnej grafiki.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2011, 12:33:44 pm wysłana przez POK »

Ogur

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #502 dnia: Listopada 13, 2011, 12:54:22 pm »
Biedny człowiek. Traci jedną z najlepszych gier ostatnich... lat?

[']



Niebo w nocy dalej ładne, może kupię. ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #503 dnia: Listopada 13, 2011, 12:54:52 pm »
Z cyklu: rady dla pecetowców - Radzę jednak zmienić cienie przynajmniej na wysokie, bo nie biorą tyle mocy, co 'najwyższe' a wyglądają o niebo lepiej. Na średnich ustawieniach są poszarpane strasznie a na wysokich już tylko troszeczkę i widać to tylko z bliska. Lepiej poobniżać inne rzeczy zamiast cieni.
Akurat cienie sa najbardziej zjebane i na high/ultra wyglada tylko w miare w pomieszczeniach, na zewnatrz nie ma zbytnio roznicy czy to ultra czy low, a na framerate wplywaja strasznie, mi np przy supersamplingu ucinaja fps prawie o polowe na high wzgledem low.

Twoje foty wyglądają słabo bo są jakieś takie zblurowane
Bo nie maja aliasingu, dlatego Ci sie wydaje.

el becetol

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #504 dnia: Listopada 13, 2011, 12:57:50 pm »
Czym więcej gram, tym coraz bardziej doceniam mega zajebistość gry. Żadna inna produkcja nie ma tak wspaniale zaprojektowanego świata. Coś niesamowitego. Ilość włożonej pracy odczuwa się na każdym metrze przestrzeni.

No dokładnie - wczoraj dotarłem do góry mapy i aż mnie ścisneło jak się zorientowalem że jestem na 'antarktydzie' - morze, lodowce, gry, morsy leżą na brzegu, w oddali widać rozbity statek do splądrowania - a do tego wszystkiego właśnie wschodziło słońce znad horyzontu - wyglądało to fantastycznie, właśnie dla takich momentów uwielbiam gry z otwartym światem. Dziś nie mam czasu grac niestety, ale jak następny raz zasiądę to robię sobie spacer wokół granicy całego Skyrim - ciekawe ile to zajmie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #505 dnia: Listopada 13, 2011, 13:00:10 pm »
A ja kupiłem chatę w Białej Grani i jakie było moje zdziwienie gdy wszedłem do środka - obleśna rudera. Ale wydałem z 1,5 klocka na umeblowanie i jest już git.

W Oblivionie było dokładnie tak samo, więc nie rozumiem zdziwienia.

Dwa pytania:

1. Po której stronie lepiej się opowiedzieć na początku?
2. Podnoszenie skilla wpływa bezpośrednio na daną umiejętność czy tylko daje dostęp do kolejnych perków?

Ogur

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #506 dnia: Listopada 13, 2011, 13:03:48 pm »
A ja kupiłem chatę w Białej Grani i jakie było moje zdziwienie gdy wszedłem do środka - obleśna rudera. Ale wydałem z 1,5 klocka na umeblowanie i jest już git.

Dwa pytania:

1. Po której stronie lepiej się opowiedzieć na początku?
2. Podnoszenie skilla wpływa bezpośrednio na daną umiejętność czy tylko daje dostęp do kolejnych perków?


Power gaming to zło. Wczuj się w postać i graj po swojemu.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #507 dnia: Listopada 13, 2011, 13:05:37 pm »
Cholera widzę że gierka zbiera zajebiste oceny tylko...ja jestem zwolennikiem jRPG, a raczej systemu w nich--sporo leveli do zdobycia, sporo umiejętności etc. Morrowind'a i Oblivion'a omijałem (ale to dlatego że u nikogo nie grałem/ widziałem, a demka nie ma), Baldurs Gate mi nie podszedł (za dużo męczyłem się z drużyną--ten chce iść gdzieś tam i takie tam, w dodatku walka taka bez emocji). Jest jakakolwiek szansa że Skyrim mi się spodoba?
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2011, 13:07:16 pm wysłana przez Solid Snake 1989 »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #508 dnia: Listopada 13, 2011, 13:09:44 pm »
Power gaming to zło. Wczuj się w postać i graj po swojemu.

:mad:

Po swojemu to mam dylemat, bo gram cesarskim i czuję przywiązanie do rasy, ale ponieważ chcieli mi upierdolić łeb, to mam pewne wątpliwości.

Dlatego pytam.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #509 dnia: Listopada 13, 2011, 13:11:33 pm »
2. Podnoszenie skilla wpływa bezpośrednio na daną umiejętność czy tylko daje dostęp do kolejnych perków?
Musi, inaczej bez sensu bylyby potki np 'give +10 to heavy armor for 60 seconds'.

Ogur

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #510 dnia: Listopada 13, 2011, 13:12:55 pm »



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #511 dnia: Listopada 13, 2011, 13:24:35 pm »
Jest jakakolwiek szansa że Skyrim mi się spodoba?
Jeśli lubisz gry z otwartym światem, to jak najbardziej. No i umiejętności jest bardzo dużo do podpakowywania (kilkanaście a każda posiada osobne drzewko). Moim zdaniem warto spróbować, lepszej okazji nie będzie.

W Oblivionie było dokładnie tak samo, więc nie rozumiem zdziwienia.
Może i tak, ale w Obka grałem dawno temu. Po prostu spodziewałem się czegoś lepszego za 5 koła. A i jeden z przechodniów mi powiedział po drodze, że mam niezłą chatkę.

Z cyklu: rady dla pecetowców - Radzę jednak zmienić cienie przynajmniej na wysokie, bo nie biorą tyle mocy, co 'najwyższe' a wyglądają o niebo lepiej. Na średnich ustawieniach są poszarpane strasznie a na wysokich już tylko troszeczkę i widać to tylko z bliska. Lepiej poobniżać inne rzeczy zamiast cieni.
Akurat cienie sa najbardziej zjebane i na high/ultra wyglada tylko w miare w pomieszczeniach, na zewnatrz nie ma zbytnio roznicy czy to ultra czy low, a na framerate wplywaja strasznie, mi np przy supersamplingu ucinaja fps prawie o polowe na high wzgledem low.

Twoje foty wyglądają słabo bo są jakieś takie zblurowane
Bo nie maja aliasingu, dlatego Ci sie wydaje.
Z moich obserwacji dobre cienie dają bardzo dużo, szczególnie w zamkniętych lokacjach, ale na otwartym terenie też. Ja gram na 1080p, bez żadnego aa i żadnych ząbków nie mam (gram na plazmie 42 cale, odległość jakieś 2 metry z groszem). Jak nie jesteś zadowolony to pogrzeb jeszcze trochę w ustawieniach.


Zapomniałem jeszcze dodać, że muzyka oraz dubbing stoją na najwyższym poziomie. Kawał świetnej roboty :)

Jeśli natomiast już bym miał się do czegoś przyczepić, to trochę za dużo chodzi się po lochach, kryptach itd. No i levelowanie nadal nie zostało usunięte. Z wrogami już nie ma właściwie problemów, ale ze znajdowanym ekwipunkiem i - w szczególności - z wyposażeniem kupców już tak. Niestety kupcy posiadają towary chyba wyłącznie oparte na naszym poziomie doświadczenia. Dlatego choć mam kasę, to z treningów umiejętności właściwie nie korzystam, aby zbyt szybko nie podnieść sobie poziomu. I tak podnosi się względnie szybko, a na razie odkryłem jedynie małą cząstkę świata.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #512 dnia: Listopada 13, 2011, 13:31:44 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)



 :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #513 dnia: Listopada 13, 2011, 13:44:13 pm »

lupinator

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #514 dnia: Listopada 13, 2011, 13:47:15 pm »
wiedźmokruk
Ale się z ta szmatą namęczyłem O_O Jako, że sam używam magii to ciężko było niezmiernie, wyciągnąłem jej pomocników, podbiłem do niej  i dwa płomienie na raz, czasem leczenie. Generalnie nie noszę ze sobą żadnej broni poza łukiem, ale wtedy musiałem chwycić pierwszy lepszy topór i napieprzać ją po plerach zapijając potionami. Z jej lokacji nie cofnąłem się na ścieżkę do schodów, ale poszedłem wyżej do strażnicy, przechodzę sobie przez kawałek góry pod ziemią, ładnie wychodzę, a tu z dupy randomowo wyłazi mroźny żywiołak z 3 kulkami, który miał mnie na 2 hity.

Poszedłem, jak mówiłem, do Magów, których akademia mieści się na mega zadupiu, wszystko pięknie, dali mi wyje**ny pokój, ale jakie tam są misje :o I klimat, niesamowicie sugestywny klimat akademii magów, atmosferę jaka tam panuję czuję lepiej niż na swojej własnej uczelni  :lol: I kolejna akcja - wracam z biblioteki magów do swojego pokoju zanieść nowe książki do szafki, wychodzę na dziedziniec a tu smok siedzi na ścianie  :lol: Ale kupiłem sobie czary Adepta za cenę domu i mogę teraz spokojnie chyba już wystawiać się przeciw gigantom.  8)

Ciągle mam uczucie nieskończoności tej gry, co chwile nowe zadania, mniejsze prośby, zagadki, tajemnice i wszystko to tak ciekawe, że nie umiem się oderwać od pada. Dla Skyrim powinni wyznaczyć urzędowo miesiąc wakacji na całym świecie.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #515 dnia: Listopada 13, 2011, 13:48:52 pm »
Z moich obserwacji dobre cienie dają bardzo dużo, szczególnie w zamkniętych lokacjach, ale na otwartym terenie też.
Z dobre 6-7h siedzialem i tweakowalem gre ;p, wiem co mowie.

Ja gram na 1080p, bez żadnego aa i żadnych ząbków nie mam
Wow, dla mnie 8x MSAA bylo niewystarczajace, dlatego poszedlem w supersampling.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2011, 13:50:42 pm wysłana przez KKRT »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #516 dnia: Listopada 13, 2011, 13:49:21 pm »
W sieci jest już polska wersja na Xboxa. Wystarczyło podmienić pliki z PC  :lol:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #517 dnia: Listopada 13, 2011, 13:51:17 pm »
Jak wygląda sytuacja z dostępnością gry na PS3 w Krakowie? Jeśli jest, to jaka cena?

el becetol

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #518 dnia: Listopada 13, 2011, 13:52:36 pm »
W sieci jest już polska wersja na Xboxa. Wystarczyło podmienić pliki z PC  :lol:

I weź tu kur** powiedz że wydawcy nas nie oszukują. Taka kur** robota zrobić patcha na PS3.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Elder Scrolls V: Skyrim
« Odpowiedź #519 dnia: Listopada 13, 2011, 13:56:22 pm »
Z moich obserwacji dobre cienie dają bardzo dużo, szczególnie w zamkniętych lokacjach, ale na otwartym terenie też.
Z dobre 6-7h siedzialem i tweakowalem gre ;p, wiem co mowie.

Ja gram na 1080p, bez żadnego aa i żadnych ząbków nie mam
Wow, dla mnie 8x MSAA bylo niewystarczajace, dlatego poszedlem w supersampling.

No to nieźle :) Ja właściwie nie poświęciłem na tę czynność więcej niż pół godziny :P Dużo zależy od ekranu, sprzętu i innych tego typu rzeczy. A chyba najwięcej od własnych preferencji. Ja obecnie jestem więcej niż zadowolony z efektów i nie planuję żadnych zmian.

Ciągle mam uczucie nieskończoności tej gry, co chwile nowe zadania, mniejsze prośby, zagadki, tajemnice i wszystko to tak ciekawe, że nie umiem się oderwać od pada. Dla Skyrim powinni wyznaczyć urzędowo miesiąc wakacji na całym świecie.
WIELKI WPIS!